Heikamp kent geen twijfels Biljarten theater voor Pankow PZC Bij vierdeklasser WIK'57 zit dit seizoen alles tegen uitslagen bij nader inzien Duiveland komt volgens trainer zwakke competitiestart wel te boven Den Bosch. Dutch Open. Vrouwen, enkelspel, tweede ronde: Yao Jie (Ned/1) - Beenhakker (Ned) 11-7 11-2, Xu Huaiwen (Dui/3) - Yik-Man Wong (Ned) 11-7 11-2, Audina (Ned) - Vooren (Ned) 11-3 11-1, Hallam (Eng) - Grether (Dui) 11-2 opgave. Schenk (Dui) - Niemi- nen (Fin) 11-7 11-4, Mori (Jap) - Des- camps (Bel) 11-2 11-0, Yonekura (Jap) - Mew Choo Wong (Mal) 11-6 11-6. Mannen, enkelspel, derde ronde: Pa- lyama (Ned/4) - Kuchenbecker (Dui) 15-2 15-7, Ohlsuka (Jap) - Pang (Ned) 15-13 15-9, Hashim (Mal) - Bhat (Ina) 15-4 15-4, Sato (Jap) - Lang (Fin) 17-14 15-8, Fischer-Nielsen (Den) - Milroy (Can) 15-7 15-3, Yong (Dui) - Ridder (Ned) 11-15 15-0 15-7. Amsterdam. WK. Finale. Eerste ronde: G. Jansen (Ned)-Samb (Sen) 1-1, Georgiev (Rus)-Nasevitsj (WRu) 1-1, Valneris (Let)-Buzinski (Lit) 2-0, Getmanski (Rus) -Schwarzmann (Rus) 1-1, Thijssen (Ned)-Baljakin (Ned) 1-1, Farid (Aze)-Tsjizjov (Rus) 0-2 Stand: 1 Valneris, Tsjizjov 2, 3. Thijs sen, Baljakin, Jansen, Samb, Georgiev, Schwarzmann, Getmanski, Nasevitsj 1, 11. Buzinski, Farid 0. Goes.Eerste klasse All: SSV'65/EI Toro 1-MagicaA/ersl. Nelisse 7-1 Twee de klasse A21: Kloetinge 1-Biezen- trappers/ADO 1 6-1, SSV'65 2-Pubbles 1 3-8, Pubbles 2-Biezentrappers/Pekaar Partners Accountants 2 13-4, Matisse 1- SSV'65 4 6-2, SSV'65 3-FM Sranang 2 4-8, ZVV/TMF 1-Amigo's/De Post 1 3-8, Biezentrappers/Gerka Sport 3-Schouw- se Boys 1 1-13. Rotterdam. Holland Toernooi, der de speelronde: Nederland - Tsjechië 23-23 (12-11). Doelpunten Neder land: Mulder 5, Hilster, Van der Wissel 4. Roelofsen, Lamein 3. Visser 2, Pusic, Hofman. IJsland - Roemenië 27-26 (14-9), Slowakije - Nederland B 35-23 (18-11) Stand: 1. Nederland 3-5 (78-61). Roemenië 3-4 (105-65), 3. IJs land 3-4 (87-86). 4. Tsjechië 3-3 (66-85), 5. Slowakije 3-2 (89-81), 6. Nederland B 3-0 (62-109). Alkmaar. Nationale marathon (100 ronden). Mannen: 1. Rozendaal, 2. Hoogenboom. 3. Angenent, 4. Mi- chaud, 5. Schmitz. Vrouwen. (50 ronden): 1. De Vries, 2. Huizebosch-Smit, 3. Langeland. Lucky Day: 1-3-27-28-29-31-34-37-3 46-53-55-57-59-61 -68-70-74-76-77 (onder voorbehoud). Wenen. Mannen. Eerste ronde: Nal- bandian (Arg/1) - Grosjean (Fra) 6-4 6-7 (9) 6-2. Tweede ronde: Nalbandian (Arg/1- Eitzinger (Oos) 6-1 7-5, Stepa- nek (Tsj/3) - Henman (GBr) 6-7 (2) 7-6 (3) 6-1, Gonzalez (Chl/6) - Moya (Spa) 6-4 7-5, Ferrero (Spa/7) - Lapentti (Ecu) 6-4 6-4, Lopez (Spa/8) - Marach (Oos) 6-4 6-7 7-5. Moskou. Mannen. Tweede ronde: Koenitsin (Rus) - Rusedski (GBr/5) 7-6 (5) 6-3, Toersoenov (Rus) - Volandri (lta/8) 6-1 7-6 (6), Bracciali (Ita) - Her- nych (Tsj) 6-3 7-6 (6), Joezni (Rus/3) - Goldstein (VSt) 7-5 4-6 6-3, Pavel (Roe) - Saulnier (Fra) 7-6 (3) 2-6 7-5. WK kwalificaties, laatste speelron de. Zuid-Amerikaanse zone: Uruguay - Argentinië 1-0 (0-0). 46. Recoba 1-0. Brazilië - Venezuela 3-0 (1-0). 28. Adriano 1-0, 51. Ronaldo 2-0, 63. Roberto Carlos 3-0. Paraguay - Co lombia 0-1 (0-1). 8. Rey 0-1. Peru - Bo livia 4-1 (3-0). 10. Vasallo 1-0, 38. Aca- siete 2-0, 45. Farfan 3-0, 66. Gutierrez Rinus Pankow over zijn optreden in een wereldbekertoernooi. „Ik weet dat ik een kleine rol speel in een groot schouwspel, maar ik maak er wél deel van uit. Ik zie mijn rol als die van de boodschapper die een slecht bericht brengt aan de koning en dan wordt ge slachtofferd. Kan me niet schelen. Ik was erbij en heb genoten." foto Dirk-Jan Gjeltema door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - In Barendrecht begint dinsdag het derde we reldbekertoernooi van dit jaar. Behalve Hulstenaar Jean Paul de Bruijn, die als twaalfde is geplaatst en rechtstreeks aan het hoofdtoernooi deelneemt, doen nog twee Zeeuwen mee aan het spektakel. Berry Dal- linga uit Sluiskil én Rinus Pan kow uit Zierikzee proberen via de kwalificaties ver te komen. Leg Rinus Pankow op de ont- leedtafel en je neemt een vier deling in zijn persoon waar. Even los gezien van werk en ge zin, zijn er vier zaken die Pan- kows leven vullen. Boeken over biljart, theater, biljarten en praten over biljart. Vraag naar boeken over biljart en het verzamelen ervan en de ene anekdote na de andere borrelt in hem op. Verwondering en enthousiasme strijden voortdu rend om voorrang. De mooiste ervaring deed hij op met zijn liefste bezit op dit gebied: een boek van de legendarische Amerikaan met Nederlandse roots Willy Hoppe, een topbil- jarter in de jaren dertig en veer tig. Tijdenlang was de Schou- wenaar op zoek naar het boek van Hoppe (uitgave 1941), die wordt beschouwd als de grond legger van het diamond sys teem. Pankow: „Ik liep onlangs met mijn dochter, die in de hoofd stad studeert, op een markt in Amsterdam op zoek naar leuke items voor mijn verzameling. Het was hondenweer. We beslo ten een bezoek te brengen aan de Universiteitsbibliotheek. In de hal stond een stalletje met oude boeken. Op mijn vraag 'Over biljarten heeft u zeker niets' kreeg ik een verrassend antwoord. „Ja hoor, daar links achteraan geloof ik. Ik was per plex toen ik plots met het werk je van Hoppe in handen stond." Betaling Of neem die keer dat de biljar ter uit Zierikzee op E-bay een boekje vond dat hij graag wil de hebben. Over de prijs waren de verkoper en Pankow het snel eens Het probleem ont stond toen de buitenlandse be taling niet wilde lukken. Tel kens ging er iets fout. Pankow vreesde dat het kleinood aan zijn neus voorbij zou gaan. Maar op een goede morgen lag het opeens in de brievenbus. „Ik was stomverbaasd", vertelt Pankow. „Een bijgesloten briefje gaf uitleg. De verkoper, een Belg, was toevallig in de buurt op Schouwen-Duiveland en dacht: ik gooi het zelf wel in de bus. De betaling komt wel goed. Zoiets geloof je toch niet voordat je het meemaakt." Hoe warm hij ook loopt voor biljartboeken, Pankow komt pas echt op temperatuur als de sport zelf ter sprake komt. De vraag waarom iemand mee doet aan een toernooi waar voor hij honderd euro inschrijf geld moet betalen en waarin hij op voorhand kansloos is, maakt een kant van Pankow zichtbaar die misschien nog wel meer typeert. „Ik heb daar over nagedacht. Biljarten is voor mij theater. Je treedt binnen in een soort are na, het licht gaat aan en is op jou gericht, mensen op de tribu ne, geroezemoes in de zaal. Dan, doodse stilte. Het gaat be ginnen. Het geknip van duim en middelvinger of applaus bij een mooi punt. Daar doe je 't voor." „Ik weet dat ik een kleine rol speel in een groot schouwspel, maar ik maak er wél deel van uit. Ik zie mijn rol als die van de boodschapper die een slecht bericht brengt aan de koning en daarna wordt geslachtof ferd. Kan me niet schelen. Ik was erbij en heb genoten. Dat kan niet iedereen zeggen. Ik wel." Wie zijn verhaal hoort, waant zich tussen de coulissen. Pra ten met Pankow over theater is theater. Hij spreekt met alles wat hij heeft. Ook aan de bil jarttafel schuwt hij enige show niet. Het is zijn ding, hij staat graag in de belangstelling, en over zijn grote liefde en favorie te bezigheid, raakt Pankow nooit uitgepraat. Eigenlijk is praten over biljar ten voor hem minstens zo'n gro te liefhebberij als het spelen er van. Maar dinsdag praat hij niet, dan speelt hij. In de schijnwerpers vertolkt hij dan de rol van boodschapper. Hij treurt er niet om. Integendeel. Pankow begint dinsdag om 10.00 uur in snooker- en pool- centrum Mike's Club in Rotter dam tegen de Deen Claus Foge. Later op de dag speelt hij nog tegen Emilio Sciacca uit Italië, die al een paar jaar in de eerste divisie in Nederland actief is. W pept zich op voor duel niet koploper PERIKZEE - In de derde klas- 4 speelt de reus morgenmid- kj legen Klein Duimpje. Koplo- „sérooskerke komt in Scha- leodijke op bezoek bij ZSC'62. yroo< verloor dit seizoen nog i iei en ZSC'62 beleefde in vijf feels nog geen enkele victorie. Serooskerke komt ongetwijfeld ur ZSC voor de drie punten. Iju-inst op ZSC kan de periode- lél. als Veere tenminste punten pspeelt tegen Dauwendaele, al orden binnengehaald. Voor SC heeft het er alle schijn van de ploeg, nu het de laatste kis bezet, een hoop finales M: spelen. Bruse Boys ging vo te week onderuit tegen Seroos- êseen krijgt nu op eigen veld maken met 's-Heer Arendsker- SKNWK speelt thuis tegen ieuwdorp BS speelt in Koudekerke tegen CK De Walcherse ploeg is één m de toppers in de vierde iasse A. Wil DFS mee blijven raaien, dan moet het huidige it van drie punten met VCK ze er met groter worden. [de vierde klasse B krijgt Brou- Eshaven bezoek van SPS. Het :e puntje tegen Kruiningen zal rouw het nodige zelfvertrou- en geven voor de confrontatie t: SPS. Middenmoter Mevo «It thuis tegen Kruiningen. ierikzee krijgt zondag een heel lekende tegenstander voor de iezen. Halsteren. De ploeg van ÉideFrel (ex-trainer van Zie- foee) verloor alle zes duels in dit seizoen en staat trooste rs onderaan. De Frel zal Zie- ikzee echter op een warm ont aai wensen te trakteren, lenesse heeft drie klassen lager inzelfde doel voor ogen, maar m met Robur uit Goes. Renes- t wil omhoog, maar daarvoor ijn punten nodig. Wellicht is lobar de ploeg tegen wie de om- lekeer komt. luwerkerk proefde ook nog niet it zegezoet. Thuis tegen Vos- neer krijgt de ploeg een nieuwe ans. Dreischor speelt in dezelf- E klasse bij Rimboe in Wouwse lantage. Zierikzee 2 speelt huis tegen het tweede van OJC Kmalen en het vierde van Zie- ikzee speelt in de reserve vijfde lasse uit tegen Zonnemaire. vrijdag 14 oktober 2005 s21 Bescheiden rentree Ballesteros MADRID - De Spaanse golflegende Seve Ballesteros heeft zijn ingezakte loopbaan gisteren hervat met een rondje van 77 slagen (zes boven par) op de eerste dag van het Madrid Open. De drievoudig winnaar van het Brits Open kwam twee jaar niet in actie wegens aanhoudende problemen met de rug en knie. Voor eigen publiek maakte de ogenschijnlijk volledig herstelde Zuid-Europeaan een bescheiden rentree. „Het voelt aan als het begin van een nieuw tijdperk", sprak Ballesteros opgelucht. Hij gaf toe dat hij behoorlijk nerveus was geweest voor zijn eerste afslag. De 48-jarige Spanjaard produceerde op Club de Campo twee dubbele bogeys, vijf bogeys en drie birdies. Hij zal zich vandaag flink moeten verbeteren om de cut te halen. ANP Vrouwen welkom bij Brits Open LONDEN - Voor het eerst in de 135-jarige geschiedenis kunnen volgend jaar vrouwelijke golfprofessionals deelne men aan het Brits Open. Dat heeft het organiserende be drijf R&A gisteren bekendgemaakt. Vrouwen kunnen zich via de kwalificaties proberen te plaatsen voor het hoofdtoernooi. Het Brits Open, van 20 tot 23 juli, is het oudste golftoemooi ter wereld. ANP/RTR Kano-kampioen betrapt op doping SYDNEY - De Australische kanovaarder Nathan Bagga- ley is betrapt op doping. Bij de wereldkampioen werden bij een test sporen van de anabole steroïden stanozolol en metandienon gevonden, zo maakte het Australische ka no-verbond gisteren bekend. De nummer twee van de Spelen van Athene (KI 500m) on derging de test op 13 september, een maand nadat hij in Zagreb de wereldtitel had behaald. ANP/SID Schermploeg snel naar huis LEIPZIG - De Nederlandse schermploeg kon gisteren bij het wereldkampioenschap in Leipzig snel de terugreis naar Nederland aanvangen. Oranje was in de eerste ronde van het degentoemooi niet opgewassen tegen Zwitser land: 35-45. „Het was niet zo best", concludeerde bonds coach Roel Verwijlen. De Nederlandse degenploeg bestond uit Bas Verwijlen, Arwin Kardolus en Siebren Tigchelaar. Zij hadden vooral moeite met olympisch kampioen Marcel Fischer en Benja min Steffen. „Met name de laatste bracht veel punten voor Zwitserland binnen", zei coach Verwijlen. „Ik gaf ons vooraf vijftig procent kans op winst. Helaas werden al onze foutjes meteen afgestraft." Nederland hield aan het WK wel een bronzen medaille over, voor Bas Verwijlen op degen. Een unieke prestatie in de naoorlogse schermhistorie van Oranje. ANP De Jongh tweede in Piemonte ALBA - Steven de Jongh is gisteren in Italië als tweede geëindigd in de 92e editie van de Ronde van Piemonte. De scheidende Raborenner, die komend jaar voor Quick- Step rijdt, moest na 176 kilometer in de eindsprint zijn meerdere erkennen in de Braziliaan Murilo Fischer. De Italiaan Paride Grillo eindigde na ruim vier uur op de fiets als derde. ANP por Klaas Verspoor 1RKWERVE - WIK'57 staat lomenteel laatste in de vierde lasse B. Volgens voorzitter lart Boot, tevens eerste-elftal- peler, zit bij de hoofdmacht an zijn club alles tegen. lel meest treffende voorbeeld iel in de zesde speelronde te anschouwen. De ploeg van trai er Peter Aertssen speelde in erseke en verloor met 5-1. Af- eand op de koele cijfers: een af bekende nederlaag. Toch was 'zaterdag in Yerseke meer aan hand. Bij een 1-O-achter- and was er commotie rond een iischop voor WIK. w,jij was degene die de penal- m/dc schoot. Scheidsrechter nul Kools keurde de treffer af 1 Jfl/ een indirecte vrije trap n Yerseke omdat een medespe- r m jou te vroeg inliep. Een iierec/ite beslissing, zo gaf wis later ook toe. Hoe kwaad M je op het veld in Yerseke? tan Bool: „Nou, ik had op dat Brnent eigenlijk helemaal geen ijiom kwaad te zijn, want Yer- «nam de bal en het spel ging *der. Het gebeurde vlak voor 8. maar in de pauze waren we rzelf van overtuigd dat ons een fclpunt was ontnomen." Wisten jullie als spelers direct dat jullie volledig in je recht stonden, of werden jullie aan het twijfelen gebracht door de scheidsrechterlijke dwaling? „Hij bracht ons zeker aan het twijfelen. De scheidsrechter was behoorlijk stellig en in de rust nam hij ook de tijd om zijn beslissing aan ons uit te leggen. Het was een nieuwe regel die dit seizoen zou zijn ingevoerd. Maar na afloop begrepen we van Yerseke, want die hadden het nagekeken, dat het toch een verkeerde beslissing was." Het duel ging vervolgens ruim verloren. Speelde dit incident een beslissende rol of was Yerse ke ook zonder dat voorval de verdiende winnaar geweest? „Achteraf gezien was het wel verdiend, maar het speelde wel een beslissende rol. Het was vlak voor rust en dan gebeurt zo iets. En het speelt natuurlijk ook mee dat we er zo slecht voor staan. We hadden daardoor al weer het gevoel om tegen een achterstand aan te kijken." Het lijkt erop dat WIK'57 ook dit seizoen in de hoek zit waar de klappen vallen. Doet dat pijn, om dat als speler en voor zitter te zien gebeuren? „Er gebeuren constant van zul ke rare dingen. Uit bij Stavenis- se krijgt onze keeper (Krijn Hen- drikse) rood en Bart Aertssen krijgt voor een lullige rode kaart tegen SPS vijf wedstrij den schorsing. Dat doet alle maal zeker pijn. Het is nog nooit in de historie van WIK voorgeko men dat we zo laag staan. De he le voetballerij staat boven ons!" Morgenmiddag gaan jullie op be zoek bij Vrederust. Zijn jullie ge motiveerd genoeg om daar de eerste seizoensoverwinning in de wacht te gaan slepen? „Het móet gebeuren, maar Vre derust is voor ons een Angstgeg- ner. Ze staan maar één plaats bo ven ons, maar het zal een moei lijke wedstrijd worden. Elk jaar hebben we daar heel veel moei te. In 2001 deed ik zelf niet mee, maar toen stonden we bij de pau ze met 3-0 voor, maar verloren we nog met 4-3. Morgen móeten we gewoon voor die eerste over winning gaan." 3-182. Farfan 4-1Chili - Ecuador O-O. Eindstand: 1. Brazilië 18-34, 2. Argenti nië 18-34, 3. Ecuador 18-28, 4. Paraguay 18-28, 5. Uruguay 18-25, 6. Colombia 18-24, 7. Chili 18-22, 8. Venezuela 18-18, 9. Peru 18-18,10. Bolivia 18-14. Midden- en Noord-Amerikaanse zo ne. Verenigde Staten - Panama 2-0 (O-O). 53. Martino 1-0, 58. Twellman 2-0. Trinidad en Tobago - Mexico 2-1 (1-1). 38. Lozano 0-1, 42. John 1-1, 61. John 2-1Guatemala - Costa Rica 3-1 (3-0). 2. Ponciano 1-0, 15. Garcia 2-0, 31. Ruiz 3-0, 48. Myre 3-1. Eindstand: 1. Verenigde Staten 10-22, 2. Mexico 10-22, 3. Costa Rica 10-16, 4. Trinidad en Tobago 10-13, 5. Guatemala 10-11, 6. Panama 10-2. Ronde van Piemonte (Ita): 1. Fischer (Bra) 176 km in 4.03.28, 2. De Jongh (Ned), 3. Grillo (Ita), 4. Ongarato (Ita), 5. Borrajo (Arg), 6. Mori (Ita), 45. Löwik 0.08, 67. Mutsaars 0.14, 85. Wielinga 0.27, 86. Den Bakker, 93. Moerenhout 0.52. In het artikel over de play-offs en kwalifi catie voor het WK voetbal stond giste ren ten onrechte dat Polen en Kroatië zich als beste nummers twee direct voor het eindtoernooi hadden ge plaatst. Dit moest zijn Polen en Zwe den. Kroatië moet nog een play-off spe len. Rozendaal wint eerste wedstrijd marathonseizoen ALKMAAR - Miel Rozendaal heeft het marathonseizoen voor schaatsers geopend met een overwinning. Op het kunstijs van Alkmaar toonde hij zich gis teren de snelste van een kop groep van elf man. Lars Hoogen boom en Henk Angenent wer den respectievelijk tweede en derde. De wedstrijd over honderd ron den werd halverwege beslist. Een groep van elf schaatsers, on der wie Michaud, Wubben, Ro zendaal en Angenent, ringeloor de het peloton. De eindsprint moest uitkomst brengen wie van de elf rijders de eerste wedstrijd van het seizoen zou winnen. Kurt Wubben lag in de laatste bocht op kop, maar kwam ten val. Rozendaal nam vervolgens de leidende positie over en wist op het rechte stuk naar de finish lijn zijn voorsprong van twee meter te behouden De vrouwen hadden in Alkmaar moeite met het tellen van de ron des. Elma de Vries en Jenita Hul- zebosch-Smit hadden drie omlo pen voorsprong op het peloton, maar sprintten veel te vroeg af. De Vries merkte de fout als eer ste en vervolgde met succes solo haar weg naar de eindstreep ANP Na de nederlagen tegen Seroos kerke (4-0) en SKNWK (6-0) ging Heikamp met zijn spelers om de tafel. „Na de wedstrijd te gen Nieuwerkerk heb ik op don derdagavond met de jongens ge praat. Hen gezegd dat volgens mij de druk die ze zichzelf opleg de de oorzaak was. En dan win je daarna met 10-0 van 's-Heer Arendskerke. Het is gewoon te wisselvallig." Fysiek sterk De eerst seizoenszege kreeg (nog) geen goed vervolg. In Hein- kenszand ging Duiveland in het vierde duel opnieuw onderuit. „Dat duel ging moeizaam. Hein- kenszand is fysiek sterk. De eer ste helft was het net als in de eer ste twee duels, maar na rust kwamen we meer aan voetbal len toe. Het was jammer dat er geen goal voor ons viel." Thuis tegen Veere, vorige week, bleef Duiveland op 2-2 steken. „Het was een beetje Engels voet bal, het ging op en neer. Ik vond wel dat wij de ruimte tegen Veere niet goed benutten", was Heikamp kritisch. De trainer heeft in elk geval tijd zat om Duiveland op de rails te krijgen. Morgen speelt de ploeg het uitduel met Spui. Vorig sei zoen kwam Duiveland in de ope ningswedstrijd niet verder dan 3-3. In Oosterland werd er met 3-1-gewonnen. „Spui is altijd zwaar voor ons. Ze zijn fysiek sterk, maar we gaan voor de drie punten. Al is op dit moment ieder punt dat we bij elkaar kun nen sprokkelen meegenomen." Toch verwacht Heikamp dit sei zoen nog vuurwerk van zijn ploeg. „Ik hoor de jongens nog steeds zeggen dat ze van ieder een kunnen winnen. Ze zijn ge stopt met zaalvoetballen en daardoor ging het de laatste ja ren na de winterstop steeds moeilijk. Dan moeten we het nu maar omdraaien." De spelers richten hun pijlen op de tweede en derde periode. Hei kamp is genuanceerder. „We moeten eerst lekker gaan voet ballen en zorgen dat we minder blessures krijgen. Dan kijken we hoever we kunnen komen." OOSTERLAND/ZIERIKZEE - Als hij wordt geconfronteerd met de ranglijst van de derde klasse A wordt Jan Heikamp mo menteel niet vrolijk. Zijn Duive land staat op de tiende plaats, de plek die aan het eind van het seizoen iedereen verplicht tot het spelen voor lijfsbehoud. „Maar de competitie is nog zo lang. Geen paniek", stelt de trai ner heel Oosterland gerust. Toch is het ook voor de trainer uit Zierikzee even slikken. In het derde deel van zijn ambtster mijn bij Duiveland leert hij de keerzijde van de medaille ken nen. In het eerste seizoen onder Heikamp behaalde Duiveland het kampioenschap in de vierde klasse B en vorig jaar reikte de ploeg tot de nacompetitie voor een plek in de tweede klasse. „Het is nu mijn derde seizoen en eigenlijk verwacht je wat an ders. Zeker na de eerste twee sei zoenen ben je toch een beetje verwend. Zo beschouw ik het tenminste. Maar, het kan niet al tijd feest zijn", weet Heikamp. Volgens eigen zeggen zijn de eer ste vijf competitieduels een har de leerschool voor de trainer. In het tijdperk na Ronald Zwager - vertrokken naar Kloetinge - en Edo van Beek - verhuisd naar Tilburg - startte Duiveland de oefencampagne op het nieuwe seizoen goed. „De voorbereiding verliep goed en gaf geen enkel probleem. Maar de start van de competitie was minder. Er stond voor mij, en ook voor de supporters langs de lijn, ineens een onherkenbaar Duiveland. Ik was echt niet de enige die dat vond! Het was allemaal te gela ten in het veld, maar het voetbal was nog wel redelijk." Onbevangen Heikamp zocht de oorzaak in de kopjes van de voetballers zelf. Natuurlijk zijn in Duivelands tweede achtereenvolgende jaar in de derde klasse de tegenstan ders beter ingesteld op de Oos- terlandse formatie, maar vol gens Heikamp spelen er ook an De eerste vijf duels waren een harde leerschool voor Duivelandtrainer Jan Heikamp. „De voorberei ding verliep goed, maar de start van de competitie was minder. Er stond voor mij, en ook voor de sup porters langs de lijn, ineens een onherkenbaar Duiveland." foto Dirk-Jan Gjeltema dere factoren een rol. „Vorig jaar promoveerden we en was er in blijven de doelstelling. Daar door speelden we onbevangen en haalden we de nacompetitie. Dit seizoen hebben we gewoon te maken met de druk die de spe lers zichzelf opgelegd hebben. Daardoor doen ze in het veld dingen die ze niet moeten doen en waardoor ze ook nog eens te gen blessures oplopen." Leen IJzelenberg is om die re den al enige tijd geblesseerd. Heikamp: „Ik ben bang dat het nog wel een tijd zal duren. Jam mer dat het gebeurde, want Leen hoefde zich in het veld he lemaal niet meer te laten zien. Dat heeft hij vorig seizoen al ge daan voor me."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41