>zc lan bouw turnhal bij Pontes mwr- 12 Schouwen-Duivelands imago sluit niet aan op 'Welkom in Zeeland' pampers luiers DIGITALE FOTO'S AFDRUKKEN VOOR EEN LAGE PRIJS va IC ct per foto www.goedkopefotos.nl [tletiekvereniging Delta Sport zoekt samenwerking met scholengroep De Springplank grijpt veel afval bijeen Asielzoekers vragen COA om uitstel sluiting centrum 15 oktober bolle buikendag op neeltje jans met lezing en signeren door daphne deckers zie www.neeltjejans.nl factie: 0113-315649 «V Dzc.nl mailredactie@pzc.nl Jbus 31,4460 AA Goes KtMidCelsnd: 0113-315520; t,Vlaanderen: 0114-372770; bonsai: 020-4562500. q 14 oktober 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 POWERED BY ^■VERSCHOORE ^rPietKleemans [ERIKZEE - Er zijn vergevor- fdf plannen voor de bouw een turnhal bij het gebouw de Pontes-scholengroep in erikzee. Het gaat om een geza- tnlijk project van de scholen- oep en de Schouwen-Duive- idse atletiekvereniging Delta ort. ia Sport kampt al jaren met nsug plaatsgebrek. De sport- aan de Mulockstraat in de tnkzeese buitenwijk Malta is ir de forse groei van de vere ng - die momenteel 220 le- teit - veel te krap geworden, de ergste nood te lenigen, verschillende afdelingen n Delta Sport al elders onder bracht Voor de jazz-dans- oep wordt een ruimte bij de atnxschool gehuurd. De ju- i-enkarate-afdeling maakt ge- mk van een van de sportzalen n de Pontes-scholengroep is niet meer dan een kor- termijnoplossing, zegt Delta )ort-voorzitter K. Verkerke. j heeft zijn hoop gevestigd op goed geoutilleerde turnhal :de kans dat die er binnen en- jaren komt acht Verkerke trreèel'. toals het er nu ligt - en gens Verkerke al be- lorlijk ver uitgewerkt - be- Ist de aanbouw van een tum- ïlaan één van de vier gymnas- fkzalen van de Pontes-scholen- nep. Dat maakt niet alleen ji einde aan de ruimteproble- en van Delta Sport, maar ef- ïl tevens de weg voor een in- nsieve samenwerking tussen Pontes-scholengroep en de iortvereniging. oor die samenwerking kan, ioete voor legraven kas IIDDELBURG - Een 38-jarige tvoner van Dreischor bekende stèren in Middelburg een ge wipte kweekkas in de grond te tbben gebracht. Economisch litiercchler R. Reinarz achtte 800 euro boete, waarvan 1000 ro voorwaardelijk, op zijn iats. it er ook een asbestplaat was [graven, werd door officier n justitie W. Kooien als straf- izwarend in zijn eis van 2000 ro boete, waarvan de helft orwaardelijk, meegenomen, tman zei dat hij september vo- Ijaar de bedoeling had om de reekkas eruit te halen, maar »r de drukte met zijn werk as hij er niet aan toegekomen. schetst Verkerke, de scholen groep een opstap vormen naar sportopleidingen. Bij het ontwikkelen van de plan nen zoeken de initiatiefnemers toenadering tot SportZeeland en het Nederlands Olympisch Comité en de Nederlandse Sport Federatie (NOCNSF), warme voorstanders van het promoten van meer bewegen voor kinde ren. Financieel gezien zijn de plan nen volgens Verkerke nog niet geheel rond. Alles bij elkaar is ongeveer een half miljoen euro nodig en dat geld kan Delta Sport niet in haar eentje ophoes ten. Om het geld bij elkaar te krijgen is er allereerst de moge lijkheid van verkoop van de gymzaal aan de Mulockstraat, ei gendom van Delta Sport. Verker ke: „Waar nu de gymzaal staat, kunnen straks vier tot zes wo ningen worden gebouwd. Daar is ruimte voldoende voor, want er zit nog een aardige lap grond bij die gymzaal." Verkerke schat dat er nog onge veer tweeënhalve ton bij elkaar gesprokkeld moet worden om de ambitieuze plannen te kunnen uitvoeren. De Delta Sport-voorzitter is op timistisch over de kans dat het financiële gat wordt gedicht. Op de vraag wanneer de gewenste turnhal er staat, houdt hij zich echter wijselijk op de vlakte. „Dat is nu nog niet te zeggen." Turnles Voorzitter C. van Dalen van de centrale directie van de Pontes scholengroep deelt het optimis me van Verkerke. Hij stelt dat beide partijen profiteren van sa menwerking. „Een trainer van Delta Sport zou bijvoorbeeld turnles kunnen geven aan onze leerlingen en zo kinderen en thousiast kunnen maken voor de sport. Terwijl wij kunnen pro fiteren van de kennis en knowhow van Delta Sport." Van Dalen hoopt met Verkerke dat NOCNSF een rol gaat spe len bij de verdere ontwikkeling van de plannen. door Ali Pankow NOORDGOUWE - Voorzien van werkhandschoenen, stevige grijpers en vuilniszakken togen de leerlingen van openbare ba sisschool De Springplank in Noordgouwe gistermiddag het dorp in om zwerfafval te verza melen. Hoewel het er op het eerste oog (Advertentie) niet rommelig uitzag langs stra ten en bosschages, schat leer kracht E. Herfst de oogst aan af val deze middag op circa twee honderd kilo. Een stuk ijzer en enkele glasplaten droegen daar aardig aan bij. Herfst is initiatiefnemer van de afval-ophaalactie. „Er zit voor al een educatief aspect aan. La ten de kinderen straks hun ouders maar corrigeren als die iets achteloos weggooien. De be doeling van deze middag is voor al dat we bij de leerlingen het besef kweken dat blikjes en snoeppapier niet op straat of in de bosjes horen." Het initiatief van Herfst is spontaan onder steund door leden van de Dorps raad Noordgouwe. Voorzitter B. Schutz prijst de leerlingen voorafgaand aan de tocht voor hun inzet het dorp mooi schoon te houden. „Let tijdens het zoe ken naar rommel ook wel op de auto's die langsrijden", waar schuwt hij. „Dan zet u toch wat stopborden neer", adviseert een van de kinderen. Zo ver strekt de invloed van de dorpsraads voorzitter echter niet. „Maar we vinden het een prima actie en al le bestuursleden helpen dan ook mee. Eén van hen heeft het te druk met de aardappeloogst, maar heeft zijn vrouw bereid ge vonden mee te doen", zegt Schutz. Spierkracht Verdeeld in groepjes, elk onder leiding van een volwassene, struinen de leerlingen van De Springplank inmiddels de stra ten, de heggen en het speelter- reintje in het dorp af. Heel wat lege blikjes frisdrank, chipszak jes en snoeppapiertjes worden met de grijpers weggeplukt en verdwijnen in de plastic zakken. Keuze uit: New Baby, f Baby-Dry en Active Fit. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De provincie Zee land probeert met de campagne Welkom in Zeeland het imago van de provincie te veranderen, maar de beeldvorming van Schouwen-Duiveland sluit daar niet of nauwelijks op aan. Dat is de conclusie van onderzoekster D. van Lint. Van Lint pleit voor meer samenwerking tussen ge meente en provincie. Beide par tijen kunnen daarvan volgens haar profiteren. De provincie doet haar best het beeld van Zeeland als 'oude man' om te vormen tot het ima go 'dynamische jonge vrouw'. De gemeente Schouwen-Duive land echter is niet zo bezig met haar imago. Van Lint conclu deert in haar onderzoek, ver richt in het kader van haar stu die communicatie aan Hoge school Inholland in Rotterdam, dat de gemeente niet bewust werkt aan een bepaalde beeld vorming in de communicatie. „De uitingen van de gemeente zijn meer informatief, deze stre ven geen imagoverandering na." Verder zit volgens de onderzoek ster geen eenheid in de visuele uitingen en wordt er door de ver schillende afdelingen veelal au tonoom en adhoc gewerkt. Door een duidelijke huisstijl te intro duceren kan volgens Van Lint de uitstraling van de gemeente een stuk sterker en positiever. Ook een treffend gemeentelijk credo zou welkom zijn. Nu wordt nu en dan in gemeentelij ke stukken de kreet 'Als je toe bent aan een beetje ruimte' ge bruikt, maar dat gebeurt niet consequent. Dat moet anders, vindt Van Lint. De onderzoekster mag dan de uitstraling en het imago van de gemeente wat magertjes te vin den, zij is wel te spreken over de houding van de gemeente tegen over haar burgers. De gemeente lijke introductieavond voor nieu we inwoners verdient navolging volgens Van Lint. „Er zijn maar weinig gemeenten die hun nieu we inwoners op deze manier be trekken bij de plaats waar zij wonen." Wethouder A. Croné geeft aan dat de gemeente zich zeker nog zal buigen over de adviezen. „Ik zeg niet dat we nu meteen onze huisstijl en ons logo aan gaan passen, maar het kan zeker geen kwaad dit soort dingen nog eens kritisch tegen het licht te hou den. Daarom ben ik ook blij met een onderzoek als dit." De wet houder belooft niet op voorhand een rigoureuze ommezwaai rich ting de provinciale campagne. „Ik denk niet dat wij als Schou wen-Duiveland nu ineens jong en dynamisch moeten proberen (Advertentie) Het bekendste toetje van Nederland nu in één pak! Vlaflip is misschien wel het bekendste toetje van Nederland Het is Campina gelukt dit gezellige toetje nu in één pakte knjgen Hiermee kan iedereen de mooiste VlaFlip zo uit het pak in drie vrolijke kleuren uitschenken Naast de VlaFlip is er voor de liefhebbers van fruityoghurt YoghurtFlip. Dit zijn twee fnsse smaken yoghurt met echte VlaFlip en YoghurtFlip bevatten slechts 1,5% v Straatmeubilair op rijtje ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland gaat een inventarisatie maken van het straatmeubilair en za ken als muurtjes, beelden en andere gemeentelijke eigen dommen zonder specifieke functie. Op basis van die inventarisatie wordt bekeken wat de on derhoudskosten zijn van deze elementen en op welke wij ze het beheer inzichtelijk kan worden gemaakt. Het colle ge van B en W zal in 2006 berichten wat de eventuele con sequenties hiervan zijn. Daarnaast wordt van alle speel toestellen in de gemeente inzichtelijk gemaakt wat er de komende jaren moet worden vervangen en wat dit gaat kosten. Nieuwkomers krijgen certificaat ZIERIKZEE - Leren, leren en vooral blijven leren. Die boodschap kregen zes nieuwkomers gistermiddag mee tij dens de uitreiking van hun inburgeringscertificaat. Om dit heuglijke feit te vieren had de gemeente een klein feestje georganiseerd. De cursisten kregen het certificaat uit handen van wethouder G Houtekamer. Hij kon de cur sisten uit eigen ervaring vertellen dat de Nederlandse taal moeilijk is. „Mijn schoonzoon komt uit Brazilië." Janaka Gunathilake uit Bruinisse is een van de geslaag den. Hij komt oorspronkelijk uit Sri Lanka en heeft een Nederlandse partner. Hij vertelt dat hij thuis veel Engels spreekt. „Heel veel mensen praten Engels tegen mij." Dit is een veelgehoord probleem onder de cursisten. Met hun Nederlandse partner spreken ze Engels of ze spreken thuis in hun moedertaal. En zo doen ze dus weinig erva ring met het Nederlands op. Wethouder Houtekamer hamerde tijdens de uitreiking op het belang van een goede beheersing van de taal. „Het is een moeilijke taal, maar het is de sleutel om je verder te ontwikkelen." Voor Janaka Gunathilake zal het uiteindelijk geen probleem zijn. Hij studeert in middels al verder in Bergen op Zoom en hoopt in de toekomst zijn oude werk in de luchtvaart weer op te pakken. Primeur Sluis met digitaal loket SLUIS - De gemeente Sluis heeft een Zeeuwse primeur. Op de bedrijvencontactbeurs Contacta in de Zeelandhal len in Goes is gisteren het digitale loket voor onderne mers in de gemeente Sluis in gebruik genomen. Het gaat om een speciale website. „Dit sluit voor honderd procent aan op de toenemende be hoefte om digitaal zaken te kunnen doen met de gemeen te", zegt wethouder R. Leentfaar. Zo wordt het via de digi tale lijn bijvoorbeeld voor ondernemers mogelijk een bouwvergunning aan te vragen. Het is natuurlijk leuk dat de gemeente Sluis met deze website voor ondernemers de eerste is in Zeeland." Vooral veel blikjes en chipszakjes haalden de leerlingen van De Springplank tevoorschijn. En daar gaan er heel veel van in een totale oogst van tweehonderd kilo zwerfvuil. foto Marijke Folkertsma Bij een stuk ijzer en enkele glas platen tussen het groen is wat meer spierkracht vereist. Aan het einde van de schoolmid dag komen de mensen van ge- meentewerken langs. Onder dankzegging voor de inzet van de kinderen nemen zij de oogst aan afval graag in ontvangst. „Dit moeten we na oud en nieuw nog een keer doen. Na het vuurwerk ligt er altijd zo veel troep op straat", adviseert een van de leerlingen. Meester Herfst is in elk geval van plan de schoonmaakactie een vervolg te geven. te zijn. Ik denk dat we het ons kunnen veroorloven om een ei gen gezicht te houden." door Melita Lantinq MIDDELBURG - Een kleine delegatie vanuit het asielzoe kerscentrum in Burgh-Haam- stede heeft gistermiddag 185 handtekeningen aangeboden aan een delegatie van het Cen traal Orgaan Opvang Asiel zoekers (COA). De bewoners hopen daarmee de sluiting van het centrum in Burgh-Haamstede te kunnen uitstellen tol aan de zomerva kantie. „Het was een goede bijeen komst, maar we zijn toch wel een beetje teleurgesteld terug gekomen", zegt K. de Visser van vluchtelingenwerk Schou wen- Duiveland. „Namens de bewoners hebben we ge vraagd het centrum open te houden tot de zomervakantie, zodat de kinderen in elk ge val dit schooljaar kunnen af maken. Het COA heeft geant woord dat ze alle begrip heeft voor ons, maar toezeggingen zijn niet gedaan." Burgh- Haamstede is een terugkeer- centrum. Dat betekent dat daar mensen wonen die aan het einde van hun procedure zitten. Voor de meeste bewo ners geldt dat ze binnen af zienbare tijd moeten vertrek ken. Dat is volgens De Visser ook de reden waarom ze graag willen dat het centrum langer openblijft. Tot nu toe wijzen alle tekenen er op dat het centrum op korte termijn wordt gesloten, alleen het de finitieve besluit is nog met ge nomen. „Wanneer die beslis sing valt, kon het COA niet zeggen. Er is wel toegezegd dat zodra het besluit valt, wij het onmiddellijk horen." De bewoners van het centrum in Burgh-Haamstede hebben na afloop van de bijeenkomst besloten een brief te sturen aan de algemeen directeur van het COA. „Daarin vragen alle bewoners aan haar per soonlijk, de sluiting uit te stel len." zeeuwse almanak Shubunkin Met duidelijk zichtbare trots en lichtjes arrogant stond de man met een witte goudvis bij de kassa van het tuincen trum. Aan iedereen die het ho ren wilde, maakte hij duide lijk dat hij een heel bijzonde re vis aan ging schaffen. Een zogenaamde Shubunkin, een wit gekleurde goudvis. Het was duidelijk een hoogtepunt in zijn loopbaan als aquarium houder. De vrouw achter hem was niet onder de indruk. „Ik ben blij dat u die vis koopt en hier weghaalt. Hij ziet zo bleek. Het is hoog tijd dat het arme dier wat bijkleurt in de bui tenlucht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37