>zc usie Willibrord en Buys Ballot Theater te klein voor benefiet sstass?- Noord-Beveland beproeft rijden op koolzaadolie Boete voor slechte verzorging schapen DIGITALE FOTO'S AFDRUKKEN VOOR EEN LAGE PRIJS va IAi ct per foto www.goedkopefotos.nl nterconfessionele school telt straks 2600 leerlingen zie www.neeltjejans.nl PA/VIPERS LUIERS m Lie; 0113-315649 .viozc.nl fi^ffnSiand: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; ^,1:020-4562500. 114 oktober 2005 POWERED BY ^VERSCHOORE i.a j.r.vj'.i yirinqrid Huibers ti3Het Sint Willibrordcol- een het Buys Ballot College iGoes willen hiseren. Het is de dueling dat de nieuwe fusie- looi voor voortgezet onder ijs op 1 augustus 2007 een feit De ouders, verzorgers en leer aren zijn gisteren per brief ndc plannen op de hoogte ge- tld. iiseren is volgens rector Brand van het Sint Willibrord- lege absoluut noodzakelijk leerlingen voldoende ver- ullende studierichtingen en lenpakketten te kunnen blij- e bieden. „Bovendien moet. de isvorming opnieuw worden nagegeven en de tweede fase lieuw worden doordacht. Het zonde van het geld om dat elk ait te gaan zitten doen", al- t Brand. eries twee jaar geleden zijn schoolbesturen van beide tóen al opgegaan in de Stich- f Christelijk Voortgezet On- njs Zeeland. Toen was het [ondenkbaar dat het Sint librordcollege (katholiek) en Buys Ballot College (protes- ts-christelijk) hun eigen iden- zouden loslaten. Nu hoopt stichtingsbestuur dat het n beide instituten voor 1 plus 2007 tot een 'intercon- sionele' school omgevormd te iben. idler ontwikkelingen op onder- sgebied gaan soms sneller I je van tevoren kunt voor-, zegt Brand. „Nu blijkt I als je je onderwijskwaliteit waarborgen en tegelijkertijd [bedrijfsvoering veilig wil stel len, je een school met minimaal tweeduizend leerlingen nodig hebt. Kleinere scholen, redden het op termijn niet. Dat is ge woon een gegeven." Brand benadrukt dat het abso luut de bedoeling is om het on derwijs 'op een kleinschalige ma nier' te blijven organiseren. „Het is heel belangrijk voor leer lingen dat hun leerkracht en an der onderwijsondersteunend personeel weet wie ze zijn en dat ze van dag tot dag gevolgd worden." Op dit moment krijgen de leer lingen van beide scholen ver spreid over vier locaties les: aan de Bergweg en 's-Heer Elsdorp- weg (Buys Ballot College) en aan de Fruitlaan en de Bessen- straat (Sint Willibrordcollege). Er zijn op dit moment nog geen plannen om' aan die locaties te morrelen. Voor het personeel verandert er in eerste instantie weinig. De ongeveer 250 perso neelsleden - leerkrachten en ad ministratief personeel - zijn al twee jaar in dienst van de Stich ting Christelijk Voortgezet On derwijs Zeeland. In de praktijk is het personeel al inzetbaar op beide scholen. De christelijke fu- sieschool, waarvoor overigens nog geen naam is bedacht, telt straks ongeveer 2600 leerlingen. De nieuwe school krijgt een vm- bo-, havo-, vwo- en een gymna siumafdeling. Overtreden milieuregels lestraft IDELBURG - Een 56-jarige n uit Biggekerke is gisteren iüddelburg door de economi- e politierechter It. Iteinarz ir milieu-overtredingen ver deeld tot 800 euro boete, arvan de helft voorwaarde- houder van een melkrundvee- idenj bleek 4 oktober vorig met te voldoen aan een aan- milieuvoorschnften. Zo was opstaande rand van de mest- niet intact en bleek de in- itingniet goed te zijn schoon ouden. Ook had hij oud pa in brand gestoken. Het rijehadhem verraden, want milieuambtenaar kwam skijken wat er aan de hand Het Kapelse gospelkoor Nova Musica trad op tijdens het benefietconcert dat succesvoller bleek dan de organisatoren hadden durven hopen. foto Mechteld Jansen door Harmen van der Werf GOES - Zo'n succes had Theo van Teijlin- gen, één van de drijvende krachten ach ter de Goese stichting De Figurant, niet verwacht. Theater De Mythe was gewoon te klein voor het door De Figurant ge organiseerde, eerste benefietconcert 'Goes geeft thuis....' De Mythe kan ruim vijfhonderd bezoe kers hebben. „Afgelopen vrijdag waren alle kaartjes al verkocht", vertelde Van Teijlingen in de pauze, na optredens van het Kapelse gospelkoor Nova Musica en de geestige Zeeuwse liedjeszanger Engel Reinhoudt. „We hadden er wel achthon derd kwijt gekund." Een aantal mensen was tegen acht uur toch nog op de bonne fooi naar De Mythe afgereisd. Ze probeer den naar binnen te komen. Een enkeling deed dat door vijftig euro te bieden voor een kaartje dat deze avond niet meer vijf euro kostte. Maar uitverkocht bleef uit verkocht. De lage prijs van vijf euro per kaartje heeft zeker geholpen het benefietconcert tot zo'n publiekstrekker te maken, dacht Van Teijlingen. Stichting De Figurant had achteraf gerust een hogere en treeprijs kunnen heffen. Van Teijlingen: „Wij wilden dat per se niet. Wij wilden de drempel zo laag mogelijk houden, zo dat ook mensen met een smalle beurs ook eens naar De Mythe kunnen voor een ge zellig, gevarieerd programma." Na de pauze traden de Ierse folkgroep Triskell uit Wemeldinge en Van Teijlingen zelf op. De opkomst was groot, de opbrengst was dat ook. Vooraf had de organisatie op zo'n drieduizend euro gerekend. Alleen de entreegelden en een restant aan spon sorgelden leverden dat bedrag al op. „We beginnen dus al met drieduizend euro", merkte Van Teijlingen op, „en daar ko men de verkoop van onder meer cd's en de collectes in de pauze nog bij." Alles 15 OKTOBER BOLLE BUIKENDAG OP NEELTJE JANS MET LEZING EN SIGNEREN DOOR DAPHNE DECKERS door Aector Dooms MIDDELBURG - Het deed de 75-jarige boer uit Wissenkerke gisteren in Middelburg zicht baar pijn dat de economische po litierechter besliste dat hij zijn schapen niet meer terugkrijgt. De verdachte realiseerde zich niet dat hij tekort was gescho ten in de verzorging van zijn beesten. Politierechter R. Reinarz ging af op de verklaringen van de verba lisant en de dierenarts, die bij controles hadden geconstateerd dat het de schapen ontbrak aan vers drinkwater en voer, de die ren onbeschut op een natte on dergrond stonden en niet tijdig ontwormd waren. Ook was er sprake van diarree bij de schapen. „Een schrij nende situatie", meende de die- (Advertentie) Het bekendste toetje van Nederland nu in één pak! Vlaflip is misschien wel het bekendste toetje van Nederland. Het is Campina gelukt dit gezellige toetje nu in één pakte krijgen. Hiermee kan iedereen de mooiste VlaFlip zo uit het pak in drie vrolijke kleuren uitschenken. Naast de VlaFlip is er voor de liefhebbers van fruityoghurt YoghurtFhp. Dit zijn twee frisse smaken yoghurt met echte A A j: stukjes fruit in het VlaFlip en YoghurtFlip bevatten slechts 1,5% vet. s van NRp OaoNa \u fiibnek, e-iwil Keuze uit: New Baby, /-Dry en Active Fit. renarts toen hij de beesten in een zeer slechte conditie aan trof. „Die heeft er geen verstand van. Ik ga al vijftig jaar met schapen om", was het verweer van de man. De delicten werden april vorig jaar en 23 februari dit jaar waargenomen. „De lam meren zullen het niet overle ven", had de dierenarts verze kerd. Niet gemeld De verdachte werd ook nog ver weten vijf kadavers van scha pen, die opgeruimd moesten worden, niet tijdig aan een ver werkingsbedrijf te hebben ge meld. Ook was hij tekortgescho ten in de registratie- en identifi catieplicht. Officier van justitie Advertentie Collectie 2006: show goes 28 november show sluis 12 december "1 Nieuw: rembo styling week 31 okt. t/m 6 nov. Bel voor info of reservering Goes pakt kruispunt Ringbaan aan GOES - Het kruispunt Ringbaan-West/Westhavendijk bij de Ringbrug in Goes krijgt een andere verkeersregelinstal latie. De huidige, achttien jaar oude installatie reageert niet op timaal op het verkeer, waardoor automobilisten langer moeten wachten dan noodzakelijk is. Goes heeft nog een verkeersregelautomaat liggen. Die is overgebleven na aan leg van de rotonde aan het Nansenplein in Goes-Zuid en wordt nu hergebruikt op Ringbaan-West. De installatie reageert sneller op het verkeersaanbod. Nieuwe detectielussen in het wegdek zijn al aangebracht. De gemeente laat met de plaatsing van de installatie ook het kruispunt asfalteren. Het karwei kost in totaal 170.000 euro. CWI verhuist naar stadskantoor GOES - Bevelandse werkzoekenden kunnen vanaf maan dag 17 oktober terecht in een nieuwe vestiging van het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) in Goes. ITet bu reau verhuist van het Kolvenieurshof naar het onlangs op geleverde stadskantoor aan het Hollandiaplein. Vandaag is het CWI nog dicht, zodat de medewerkers op hun gemak kunnen verhuizen. Maandag moeten de nieu we balies, de computerhoek en mediatheek helemaal afge werkt en aangesloten zijn. Het CWI is open van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Brug Middelburg blijft hangen MIDDELBURG - De Stationsbrug van Middelburg heeft gistermiddag tussen 14.50 en 15.20 uur een storing gehad. De brug kon niet meer dicht. Hoe dat kon gebeuren, is nog niet bekend. Met de donderdagdrukte van de weekmarkt en het mooie weer was het even een chaos rond de Stationsbrug. Het verkeer kon nog wel gebruik maken van de Schroebrug. BEM blijft ageren tegen dorpshuis HANSWEERT - Het Bureau Eerlijke Mededinging (BEM) zet zijn strijd tegen feesten en partijen in dorpshuis Kaj Munk in Hansweert voort. De rechter bepaalde onlangs dat de feesten en partijen il legaal waren en daarop gaf de gemeente Reimerswaal een aangepaste vergunning af. Daar tekent het BEM bezwaar tegen aan. Het bureau vindt het oneerlijk dat een gesubsidieerd dorpshuis feesten en partijen aanbiedt. Daarmee zou de reguliere horeca in Hansweert gedupeerd worden. Het BEM vindt dat de gemeente bij het afgeven van de nieuwe vergunning enkel de belangen van de exploitant van het dorpshuis heeft meegewogen. gaat rechtstreeks naar vier goede doelen. De noodopvang van het Leger des Heils in Goes krijgt één derde en stichting 't Nest in Kruiningen, een begeleid wonen project voor jongvolwassenen, ook. Twee tehuizen die De Figurant gewoonlijk al steunt, een opvanghuis voor aids-wees- kinderen in Oeganda en een tehuis voor zigeunerkinderen in Servië, ontvangen samen één derde. „Wat is belangrijker dan een goed thuis?", vatte zanger Engel Reinhoudt zijn motivatie bondig samen. Het benefietconcert, opgezet onder de pa raplu van Goes 600 jaar stad, krijgt een vervolg, durfde Van Teijlingen gister avond al te zeggen. „Zeker te weten." W. Kooien vond een forse voor waardelijke boete van 5000 euro voor het onthouden van de ver zorging passend. Voor de mi lieuovertredingen eiste hij 1000 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk. Strafpleitster C. Kouijzer vond de straf te hoog en vroeg de boete te mati gen. „Zijn hart en ziel liggen bij de schapen." De politierechter legde de voor waardelijke boete van 5000 con form de eis op, maar verlaagde de boete voor de overtredingen tot 600 euro boete, waarvan 400 euro voorwaardelijk. De 47 scha pen en 3 lammeren, die in be slag zijn genomen, werden ver beurd verklaard. „Ik wil niet dat u nog dieren houdt." door Cornelleke Blok WISSENKERKE - In de toe komst rijden de bedrijfsauto's van de gemeente Noord-Beve land wellicht op koolzaadolie in plaats van diesel. Dit najaar be gint de gemeente een test met de ze milieuvriendelijke brandstof. Koolzaadolie is een puur plant aardige olie, die wordt gewon nen uit koolzaad. Koolzaadolie is een vervanger voor diesel. De voorraad fossiele brandstoffen, zoals olie en aardgas, is niet on uitputtelijk. Op den duur moe ten daarom andere energiebron nen worden gevonden. Daar naast is het algemeen bekend dat uitlaatgassen slecht zijn voor het milieu. Bij het gebruik van koolzaadolie zijn de uitlaat gassen veel schoner, omdat er geen zwavel en andere vervuilen de stoffen virij komen. Veegwagens „In eerste instantie wordt de koolzaadolie getest op één voer tuig", aldus een woordvoerster van de gemeente. Na een jaar wordt gekeken of de nieuwe brandstof bevalt. „Eventueel gaan dan in de toekomst alle be drijfsauto's, inclusief veegwa gens en trekkers, over op kool zaadolie." Om een voertuig op koolzaado lie te kunnen laten rijden, moet een hele installatie worden inge bouwd. Die bestaat uit een extra verwarmde brandstoftank en een computergestuurde om schakelingsinstallatie. „De in stallatie kan er ook weer uitge haald worden en kan ook overge zet worden naar een andere au to." Hoe duur zo'n installatie precies is, is niet helemaal duide lijk. „Dat hangt af van de leve rancier. Maar het is wel de moei te waard, anders zouden we het niet doen." De rijksoverheid steunt de ge meente Noord-Beveland voor dit project. Zij heft geen accijns op de benodigde 3500 liter kool zaadolie, zodat de prijs van een liter slechts 85 eurocent is. De koolzaadolie wordt opgeslagen op industrieterrein Cruijckelcre- ke, vlakbij Wissenkerke. Wanneer het gebruik van kool zaadolie eventueel definitief wordt ingevoerd, is nog niet dui delijk. „Dat hoeft niet meteen volgend jaar te gebeuren. Het kan ook pas in 2010 zijn." Noord-Beveland is de eerste Zeeuwse gemeente die deze stap zet. In Amsterdam, Venlo en Groningen rijden gemeentewa gens al langer op koolzaadolie. Vrachtwagen tegen vangrail GOES - Op de A58 ter hoogte van Goes is gistermiddag om twee uur een 58-jarige Thoolse bestuurder met zijn vrachtwa gen van de weg geraakt en tot stilstand gekomen tegen de vangrail. De man zei de macht over het stuur te zijn verloren. Hij is met een hoofdwond over gebracht naar het ziekenhuis. zeeuwse almanak Shubunkin Met duidelijk zichtbare trots en lichtjes arrogant stond de man met een witte goudvis bij de kassa van het tuincen trum. Aan iedereen die het ho ren wilde maakte hij duide lijk dat hij een heel bijzonde re vis aan ging schaffen. Een zogenaamde Shubunkin, een wit gekleurde goudvis. Het was duidelijk een hoogtepunt in zijn loopbaan als aquarium houder. De vrouw achter hem was niet onder de indruk. „Ik ben blij dat u die vis koopt en hier weghaalt. Hij ziet zo bleek. Het is hoog tijd dat het arme dier wat bijkleurt in de bui tenlucht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33