PZC Swennen helpt GPC graag Biljarten is theater voor Pankow kJEBglSB 21 Noad richt zich puur op handhaving 44-jarige doelman keert terug onder lat bij zaterdag-tweedeklasser uitslagen bij nader inzien vrijdag 14 oktober 2005 wb jlNT-PHILIPSLAND - Met een lanlnl lastige wedstrijden voor tfe boeg kwam de overwinning pp Baronie van afgelopen zater- L voor derdeklasser Noad'67 |5 geroepen. Volgens aanvoer der Arjan Moerland moet de leugdige equipe zich dit seizoen Isn ook alleen maar richten op indhaving. ioewel de doelstelling in deze L;e van de competitie drie pun- a hoger lag dan de tot nu toe baalde zes punten, slaakte njwel iedereen bij Noad'67 een bt van verlichting na de .-zege op Baronie. „Het was aciaal. ook al omdat we het te- ,150 lelijk hadden laten lig- i Bij verlies zouden we afha- maar gelukkig blijven we iordeze zege lekker bij", stelt 26-jarige Arjan Moerland, itajn ploeg momenteel net bo ft de degradatiezone verblijft, jrbaast de centrale middenvel- r met echt „We zijn een jong tm in opbouw. Ik ben de op i na oudste speler, dat geeft aan dat de balans van jeugd routine ietwat naar het nega- eve overhelt. Je ziet dat ook iudelijk in het veld terug. Nu is '•nog sprake van flink wat pie fen dalen", aldus Moerland, joch denkt Moerland dat de loelstelling om zich te handha- m in de derde klasse zeker iel is „De koppies staan van- het begin al goed. Als we lar een nog sterker collectief :n toegroeien, gaat het luk- Er zijn echt niet zoveel oegen die er met kop en schou- is bovenuit steken. Alleen ?S en Zwaluwe, die nu ook sa- n bovenaan staan, zijn uit- jeters st de beide koplopers komt ad'67 binnen niet al te lange I nog tegen. „We moeten ze- uitkijken, want er komen n aantal moeilijke wedstrij- En aan. Daarom moeten we te- Olympia en DVO punten en te pakken de komende we- wisten dat het moeilijk hi worden, maar we gaan er ïihard voor werken om ons te indhaven." door Eugène de Kok VLISSINGEN - Zelf hoefde hij niet lang na te denken, maar zijn ploeggenoten van GPC Vlis- singen 6 twijfelden even toen Carlos de Jonge aan de 44-jari- ge Anton Swennen vroeg om morgen in de topper tegen NSW bij het eerste onder de lat te staan. De belofte van een krat je bier trok Swennens collega's over de streep en daarmee is de zaterdag-tweedeklasser van een keepersprobleem verlost. De knieblessure van eerste keus Henry Guingo en de afwezig heid van reservedoelman Silvio Kramer noopten De Jonge te bel len met Swennen. De keepers trainer van Kloetinge en de Jeugdvoetbalopleiding Zeeland (JVOZ), vader van Kloetin- ge-goalie Merlijn Swennen én doelverdediger van GPC 6 aar zelde niet lang en stemde in met het verzoek. „In ons elftal zitten voornamelijk oud-spelers van het eerste, die GPC erg hoog heb ben zitten. Iedereen speelt er al minstens twintig, vijfentwintig jaar", legt de vestigingsmanager van TNT in Oostburg uit. „Bijna allemaal doen we iets voor de club. De een werkt in het club huis, de ander doet weer iets an ders. Als wij kunnen helpen, zul len we dat nooit nalaten." Want hoewel Swennen al weer zeven jaar is verbonden aan Kloetinge, is en blijft GPC zijn club. Ooit begonnen bij het an dere Vlissingen, maakte hij de overstap naar de club aan de Bosweg, waar zijn vader al veel langer lid was. Swennen verde digde het doel van het eerste elf tal bijna vijftien jaar. Op zijn 36e stopte hij ermee. Morgen keert hij - na acht jaar afwezig heid - tijdelijk terug. „Ik heb GPC door mijn werk bij Kloetinge dit seizoen nog niet vaak gezien. Het is jammer dat ze zaterdag verloren van AZW. Dat heeft ze de eerste periode ge kost. Anders had het zaterdag nog wel eens spannend kunnen worden, maar de ploeg doet het erg goed. De jongens die nu spe len, zijn afkomstig uit een goede lichting en het is een echte vrien- denploeg. Dat heeft ook geleid tot prestaties. Met Marco Schroevers heb ik zelf nog sa mengespeeld, met anderen scheel ik bijna twintig jaar." Bang dat hij niet mee kan, is Swennen niet. „Ach, als ik het goed doe, zullen ze zeggen: 'Zie je, hij kan het nog'. En als ik een foutje maak, zeggen ze dat ik te oud ben. Het is moeilijk in te schatten. De geest is altijd nog iets anders dan het lichaam. Ik ben fit. Van maandag tot en met donderdag sta ik op het veld en ben ik bezig met het keepers vak. Als er eens een keeper niet is bij een training van Kloetinge sta ik in het doel bij een oefen vorm. Bij GPC train ik vooraf één keer mee omdat het belang rijk is dat je elkaar van te voren ziet. Tijdens die training zal ik mijn manier van coachen uitleg gen, zodat ik me tijdens het duel positioneel goed kan opstellen." Natuurlijk hoopt Swennen op een goede afloop van het duel met koploper NSW uit Numans- dorp. „Het zou mooi zijn als we drie punten pakken. Zelf wil ik natuurlijk de nul houden. Dat wil ik altijd, ook met het zesde. Als ik training geef bij de JVOZ vraag ik wel eens waar de spe lers in het weekeinde op hopen. Sommigen zeggen dan 3-1, 4-1. Dat is nooit goed, corrigeer ik dan. Als keeper moet je altijd de nul willen houden. Het belang rijkste is dat je twee keer drie kwartier op-en-top geconcen treerd bent. Die redding in de rechterbovenhoek is leuk. maar vaak zijn dat ballen die je bijna niet tegen kunt houden. Je moet coachen, je verdediging goed zet ten. Dat begint al als jezelf aan valt. Dat probeer ik ook de JVOZ-leerlingen bij te bren gen." Door zijn terugkeer onder de lat is hij niet bij het duel Kloetinge-Lisse. „Het is jammer dat ik dat moet laten schieten. Ik werk er tenslotte ook al zeven jaar", zegt hij eerlijk. „Toen ik het vertelde tegen Diederik Hiensch wilde hij het eerst niet geloven. Maar hij vond het leuk." Dennis en Gérard de Nooijer wisten eerst ook niet wat ze hoorden, maar ze hopen morgen langs de lijn te staan bij hun collega van de JVOZ. Swen nens zoon Merlijn zal er logi scherwijs niet bij zijn. „Het is ook veel belangrijker dat hij zich concentreert op het duel met Lisse, dan dat hij zich bezig houdt met de terugkeer van zijn vader. Maar hij vindt het leuk. Met veel van de jongens heeft hij zelf nog gespeeld. Vorig jaar - toen hij revalideerde - trainde hij ook mee met de groep." Hoe lang Swennens comeback gaat duren, weet hij niet. „Ik heb geen enkel idee, maar als het lang duurt, moet de trainer wel in conclaaf met het zesde", lacht hij. En stel dat GPC over twee jaar weer zonder doelman zit? „Zolang ik fit blijf en ik kan helpen, zal ik dat zeker doen. Maar er komen een paar goede jongens aan, dus ik denk dat het niet nodig zal zijn." Bescheiden rentree Ballesteros MADRID - De Spaanse golflegende Seve Ballesteros heeft zijn ingezakte loopbaan gisteren hervat met een rondje van 77 slagen (zes boven par) op de eerste dag van het Madrid Open. De drievoudig winnaar van het Brits Open kwam twee jaar niet in actie wegens aanhoudende problemen met de mg en knie. Voor eigen publiek maakte de ogenschijnlijk volledig herstelde Zuid-Europeaan een bescheiden rentree. „Het voelt aan als het begin van een nieuw tijdperk", sprak Ballesteros opgelucht. Hij gaf toe dat hij behoorlijk nerveus was geweest voor zijn eerste afslag. De 48-jarige Spanjaard produceerde op Club de Campo twee dubbele bogeys, vijf bogeys en drie birdies. Hij zal zich vandaag flink moeten verbeteren om de cut te halen. ANP Vrouwen welkom bij Brits Open LONDEN - Voor het eerst in de 135-jarige geschiedenis kunnen volgend jaar vrouwelijke golfprofessionals deelne men aan het Brits Open. Dat heeft het organiserende be drijf R&A gisteren bekendgemaakt. Vrouwen kunnen zich via de kwalificaties proberen te plaatsen voor het hoofdtoernooi. Het Brits Open, van 20 tot 23 juli, is het oudste golftoemooi ter wereld. ANP/RTR Kano-kampioen betrapt op doping SYDNEY - De Australische kanovaarder Nathan I ley is betrapt op doping. Bij de wereldkampioen werden bij een test sporen van de anabole steroïden stanozolol en metandienon gevonden, zo maakte het Australische ka no-verbond gisteren bekend. De nummer twee van de Spelen van Athene (KI 500m) on derging de test op 13 september, een maand nadat hij in Zagreb de wereldtitel had behaald. ANP/SID Schermploeg snel naar huis LEIPZIG - De Nederlandse schermploeg kon gisteren bij het wereldkampioenschap in Leipzig snel de terugreis naar Nederland aanvangen. Oranje was in de eerste ronde van het degentoemooi niet opgewassen tegen Zwitser land: 35-45. „Het was niet zo best", concludeerde bonds coach Roel Verwijlen. De Nederlandse degenploeg bestond uit Bas Verwijlen, Arwin Kardolus en Siebren Tigchelaar. Zij hadden vooral moeite met olympisch kampioen Marcel Fischer en Benja min Steffen. „Met name de laatste bracht veel punten voor Zwitserland binnen", zei coach Verwijlen. „Ik gaf ons vooraf vijftig procent kans op winst. Helaas werden al onze foutjes meteen afgestraft." Nederland hield aan het WK wel een bronzen medaille over, voor Bas Verwijlen op degen. Een unieke prestatie in de naoorlogse schermhistorie van Oranje. ANP De Jongh tweede in Piemonte ALBA - Steven de Jongh is gisteren in Italië als tweede geëindigd in de 92e editie van de Ronde van Piemonte. De scheidende Raborenner, die komend jaar voor Quick- Step rijdt, moest na 176 kilometer in de eindsprint zijn meerdere erkennen in de Braziliaan Murilo Fischer. De Italiaan Paride Grillo eindigde na ruim vier uur op de fiets als derde. ANP lubbel doel )allinga in VB-toernooi LUISKIL - Berry Dallinga lart dinsdag in het wereldbe- trtoernooi van Barendrecht twee oogmerken. Op spor- tf gebied hoopt hij de eerste ralificatieronde te overleven wat puntjes te sprokkelen op ranking. Uit organisatorisch igpunt hoopt hij nog wat op te (ken voor het WB-toemooi in luari in Sluiskil. tllinga staat voor zijn tweede Kldbekeravontuur. Na zijn treden afgelopen voorjaar in niskil heeft de Zeeuws-Vla ag de smaak te pakken. „Aan- nkelijk was het idee om met n paar man uit Zeeuws- iaanderen in te schrijven voor it toernooi in Barendrecht. aar ik bleef als enige over. Ik nd het leuk om mee te doen in zo'n spektakel en me te me- met onbekende grootheden, n eerste doel is puntjes pak- tn voor de ranking. Op die lijst aan is toch bijzonder. vergaarde in Sluiskil punten. Hij doet ervaring de matchtafel op in de Bel- 'Che tweede klasse B, bij Qua- y Zele 2. Het debuut daarin it team promoveerde vorig sei- an) verloopt tot nu toe rede- t- Er werd een keer gewonnen dne partijen gingen verloren, aar er werd al gespeeld tegen nas die volgens verwachting topvier van de poule gaan nnen. Dallinga scoorde zelf .-t'g procent. Zijn moyenne is vier partijen ongeveer 0.800. ralve zijn partijen in Baren- Kht, staat het vizier ook afge- tjdop alles wat met de organi se van een dergelijk toernooi maken heeft. toga' „Ik ga mijn ogen en 1 goed de kost geven. Alles we kunnen gebruiken bin- ons eigen organisatieteam is gnomen. Je kunt overal leren. Ook hoe het niet 0el Er kan altijd iets fout lan.jeweet maar nooit." Verrast Dallinga dat er tij- •kfi kwalificaties in twee ^schillende accommodaties Anton Swennen is niet bang dat hij niet meer meekan als doelman van GPC. foto Willem Mieras „Dat lijkt me j"»k. Het maakt me niet uit 31 'k m°ot spelen, maar van ,ene naar de andere locatie «In6.?-' 'S vervelend- Ik hoop dat dit het geval gaat zijn." ."ga begint het toernooi ag om 11.30 uur tegen Do- Hum uit Kroatië. Later 'fle dag staat nog de partij te- jw Oostenrijker Claus Mau- door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - In Barendrecht begint dinsdag het derde we reldbekertoernooi van dit jaar. Behalve Hulstenaar Jean Paul de Bruijn, die als twaalfde is ge plaatst en rechtstreeks aan het hoofdtoernooi deelneemt, doen nog twee Zeeuwen mee aan het spektakel. Berry Dallinga uit Sluiskil én Rinus Pankow uit Zierikzee proberen via de kwa lificaties ver te komen. Leg Rinus Pankow op de ont- leedtafel en je neemt een vierde ling in zijn persoon waar. Even los gezien van werk en gezin, zijn er vier zaken die Pankows leven vullen. Boeken over bil jart, theater, biljarten en pra ten over biljart. Vraag naar boe ken over biljart en het verza melen ervan en de ene anek dote na de andere borrelt in hem op. Verwondering en ent housiasme strijden voortdu rend om voorrang. De mooiste ervaring deed hij op met zijn liefste bezit op dit gebied: een boek van de legendarische Amerikaan met Nederlandse roots Willy Hoppe, een topbil- jarter in de jaren dertig en veer tig. Tijdenlang was de Schou- wenaar op zoek naar het boek van Hoppe (uitgave 1941), die wordt beschouwd als de grond legger van het diamond sys teem. Pankow: „Ik liep onlangs met mijn dochter, die in de hoofd stad studeert, op een markt in Amsterdam op zoek naar leuke items voor mijn verzameling. Het was hondenweer. We beslo ten een bezoek te brengen aan de Universiteitsbibliotheek. In de hal stond een stalletje met oude boeken. Op mijn vraag 'Over biljarten heeft u zeker niets' kreeg ik een verrassend antwoord. „Ja hoor, daar links achteraan geloof ik. Ik was per plex toen ik plots met het werk je van Hoppe in handen stond." Of neem die keer dat de biljar ter uit Zierikzee op E-bay een boekje vond dat hij graag wil de hebben. Over de prijs waren de verkoper en Pankow het snel eens. Het probleem ont stond toen de buitenlandse betaling niet wilde lukken. Tel kens ging er iets fout. Pankow vreesde dat het kleinood aan zijn neus voorbij zou gaan. Maar op een dag lag het in de brievenbus. „Ik was stom verbaasd. Een bijgesloten briefje gaf uitleg. De verkoper, een Belg, was toevallig in de buurt op Schouwen-Duiveland en dacht: ik gooi het zelf in de bus. De betaling komt wel goed. Zoiets geloof je toch niet voordat je het meemaakt." Hoe warm hij ook loopt voor biljartboeken, Pankow komt pas echt op temperatuur als de sport zelf ter sprake komt. De vraag waarom iemand meedoet aan een toernooi waarvoor hij honderd euro inschrijfgeld moet betalen en waarin hij op voorhand kansloos is, maakt een kant van Pankow zicht baar die misschien nog wel meer typeert. Geroezemoes „Ik heb daar over nagedacht. Biljarten is voor mij theater. Je treedt binnen in een soort are- Rinus Pankow over zijn optreden in een wereldbekertoernooi. „Ik weet dat ik een kleine rol speel in een groot schouwspel, maar ik maak er wél deel van uit. Ik zie mijn rol als die van de boodschapper die een slecht bericht brengt aan de koning en dan wordt geslachtofferd. Kan me niet schelen. Ik was erbij en heb genoten." foto Dirk-Jan Gjeltema na, het licht gaat aan en is op jou gericht, mensen op de tribu ne, geroezemoes in de zaal. Dan, doodse stilte. Het gaat be ginnen. Het geknip van duim en middelvinger of applaus bij een mooi punt. Daar doe je 't voor." „Ik weet dat ik een kleine rol speel in een groot schouwspel, maar ik maak er wél deel van uit. Ik zie mijn rol als die van de boodschapper die een slecht bericht brengt aan de koning en daarna wordt geslachtof ferd. Kan me niet schelen. Ik was erbij en heb genoten. Dat kan niet iedereen zeggen. Ik wel." Wie zijn verhaal hoort, waant zich tussen de coulissen. Pra ten met Pankow over theater is theater. Hij spreekt met alles wat hij heeft. Ook aan de bil jarttafel schuwt hij enige show niet. Het is zijn ding, hij staat graag in de belangstelling, en over zijn grote liefde en favorie te bezigheid, raakt Pankow nooit uitgepraat. Eigenlijk is praten over biljar ten voor hem minstens zo'n gro te liefhebberij als het spelen er van. Maar dinsdag praat hij niet, dan speelt hij. In de schijn werpers vertolkt hij dan de rol van boodschapper. Hij treurt er niet om. Integendeel. Pankow begint dinsdag om 10.00 uur in snooker- en pool- centrum Mike's Club in Rotter dam tegen de Deen Claus Foge. Later op de dag speelt hij nog tegen Emilio Sciacca uit Italië, die al een paar jaar in de eerste divisie in Nederland actief is. Den Bosch. Dutch Open. Vrouwen, enkelspel, tweede ronde: Yao Jie (Ned/1) - Beenhakker (Ned) 11-7 11-2, Xu Huaiwen (Dui/3) - Yik-Man Wong (Ned) 11-7 11-2, Audina (Ned) - Vooren (Ned) 11-3 11-1, Hallam (Eng) - Grether (Dui) 11-2 opgave, Schenk (Dui) - Niemi- nen (Fin) 11-7 11-4, Mori (Jap) - Des- camps (Bel) 11-2 11-0. Yonekura (Jap) - MewChoo Wong (Mal) 11-6 11-6. Mannen, enkelspel, derde ronde: Pa- lyama (Ned/4) - Kuchenbecker (Dui) 15-2 15-7, Ohtsuka (Jap) - Pang (Ned) 15-13 15-9, Hashim (Mal) - Bhat (Ina) 15-4 15-4. Sato (Jap) - Lang (Fin) 17-14 15-8, Fischer-Nielsen (Den) - Milroy (Can) 15-7 15-3, Yong (Dui) - Ridder (Ned) 11-1515-0 15-7. Amsterdam. WK. Finale. Eerste ronde: G. Jansen (Ned)-Samb (Sen) 1-1, Georgiev (Rus)-Nasevitsj (WRu) 1-1, Valneris (Let)-Buzinski (Lit) 2-0, Getmanski (Rus) -Schwarzmann (Rus) 1-1, Thijssen (Ned)-Baljakin (Ned) 1-1, Farid (Aze)-Tsjïzjov (Rus) 0-2. Stand: 1. Valneris, Tsjizjov 2, 3. Thijs sen, Baljakin, Jansen, Samb, Georgiev. Schwarzmann, Getmanski, Nasevitsj 1, 11. Buzinski, Farid 0. Goes.Eerste klasse A11: SSV65/EI Toro 1-Magica/Versl. Nelisse 7-1. Twee de klasse A21: Kloetinge 1-Biezen- trappers/ADO 1 6-1, SSV'65 2-Pubbles 1 3-8, Pubbles 2-Biezentrappers/Pekaar Partners Accountants 2 13-4, Matisse 1- SSV'65 4 6-2, SSV'65 3-FM Sranang 2 4-8, ZW/TMF 1-Amigo's/De Post 1 3-8, Biezentrappers/Gerka Sport 3-Schouw- se Boys 1 1-13. Rotterdam. Holland Toernooi, der de speelronde: Nederland - Tsjechië 23-23 (12-11). Doelpunten Neder land: Mulder 5. Hilster, Van der Wissel 4, Roelofsen, Lamein 3, Visser 2, Pusic, Hofman. IJsland - Roemenië 27-26 (14-9), Slowakije - Nederland B 35-23 (18-11). Stand: 1. Nederland 3-5 (78-61), Roemenië 3-4 (105-65), 3. IJs land 3-4 (87-86), 4. Tsjechië 3-3 (66-85), 5. Slowakije 3-2 (89-81), 6. Nederland B 3-0(62-109). Alkmaar. Nationale marathon (100 ronden). Mannen: 1. Rozendaal, 2. Hoogenboom, 3. Angenent, 4. Mi- chaud, 5. Schmitz. Vrouwen. (50 ronden): 1. De Vries, 2. Huizebosch-Smit, 3. Langeland. 46-53-55-57-59-61 -68-70-74-76-77 (onder voorbehoud). Wenen. Mannen. Eerste ronde: Nal- bandian (Arg/1) - Grosjean (Fra) 6-4 6-7 (9) 6-2. Tweede ronde: Nalbandian (Arg/1) - Eitzinger (Oos) 6-1 7-5, Stepa- nek (Tsj/3) - Henman (GBr) 6-7 (2) 7-6 (3) 6-1, Gonzalez (Chl/6) - Moya (Spa) 6-4 7-5, Ferrero (Spa/7) - Lapentti (Ecu) 6-4 6-4, Lopez (Spa/8) - Marach (Oos) 6-4 6-7 7-5. Moskou. Mannen. Tweede ronde: Koenitsin (Rus) - Rusedski (GBr/5) 7-6 (5) 6-3, Toersoenov (Rus) - Volandri (lta/8) 6-1 7-6 (6), Bracciali (Ita) - Her- nych (Tsj) 6-3 7-6 (6), Joezni (Rus/3) - Goldstein (VSt) 7-5 4-6 6-3, Pavel (Roe) - Saulnier (Fra) 7-6 (3) 2-6 7-5. WK kwalificaties, laatste speelron de. Zuid-Amerikaanse zone: Uruguay - Argentinië 1-0 (O-O). 46. Recoba 1-0. Brazilië - Venezuela 3-0 (1-0). 28. Adriano 1-0. 51. Ronaldo 2-0, 63. Roberto Carlos 3-0. Paraguay - Co lombia 0-1 (0-1). 8. Rey 0-1. Peru - Bo livia 4-1 (3-0). 10. Vasallo 1-0, 38. Aca- siete 2-0, 45. Farfan 3-0, 66. Gutierrez 3-1, 82. Farfan 4-1. Chili - Ecuador O-O. Eindstand: 1. Brazilië 18-34, 2. Argenti nië 18-34, 3. Ecuador 18-28, 4. Paraguay 18-28, 5. Uruguay 18-25, 6. Colombia 18-24, 7. Chili 18-22, 8. Venezuela 18-18, 9. Peru 18-18,10. Bolivia 18-14. Midden- en Noord-Amerikaanse zo ne. Verenigde Staten - Panama 2-0 (O-O). 53. Martino 1-0, 58. Twellman 2-0 Trinidad en Tobago - Mexico 2-1 (1-1). 38. Lozano 0-1, 42. John 1-1, 61. John 2-1 Guatemala - Costa Rica 3-1 (3-0). 2. Ponciano 1-0, 15. Garcia 2-0, 31. Ruiz 3-0, 48. Myre 3-1 Eindstand: 1. Verenigde Staten 10-22, 2. Mexico 10-22, 3. Costa Rica 10-16, 4. Trinidad en Tobago 10-13, 5. Guatemala 10-11, 6. Panama 10-2. Ronde van Piemonte (Ita): 1 Fischer (Bra) 176 km in 4.03.28, 2. De Jongh (Ned), 3. Grillo (Ita), 4. Ongarato (Ita), 5. Borrajo (Arg), 6. Mori (Ita), 45. Ldwik 0.08, 67. Mutsaars 0.14. 85. Wielinga 0.27, 86. Den Bakker, 93. Moerenhout 0.52. In het artikel over de play-offs en kwalifi catie voor het WK voetbal stond giste ren ten onrechte dat Polen en Kroatië zich als beste nummers twee direct voor het eindtoernooi hadden ge plaatst. Dit moest zijn Polen en Zwe den. Kroatië moet nog een play-off spe len. Rozendaal wint eerste wedstrijd marathonseizoen ALKMAAR - Miel Rozendaal heeft het marathonseizoen voor schaatsers geopend met een overwinning. Op het kunstijs van Alkmaar toonde hij zich gis teren de snelste van een kop groep van elf man. Lars Hoogen boom en Henk Angenent wer den respectievelijk tweede en derde. De wedstrijd over honderd ron den werd halverwege beslist. Een groep van elf schaatsers, on der wie Michaud, Wubben, Ro zendaal en Angenent, ringeloor de het peloton. De eindsprint moest uitkomst brengen wie van de elf rijders de eerste wedstrijd van het seizoen zou winnen. Kurt Wubben lag in de laatste bocht op kop, maar kwam ten val. Rozendaal nam vervolgens de leidende positie over en wist op het rechte stuk naar de finish lijn zijn voorsprong van twee meter te behouden. De vrouwen hadden in Alkmaar moeite met het tellen van de ron des. Elma de Vries en Jenita Hul- zebosch-Smit hadden drie omlo pen voorsprong op het peloton, maar sprintten veel te vroeg af De Vries merkte de fout als eer ste en vervolgde met succes solo haar weg naar de eindstreep. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21