»zc Plan voor theater Molenwater Het kanaal krijgt nieuwe oevers Noord-Beveland beproeft rijden op koolzaadolie Rijkssubsidie voor jeugd Middengebied burgerinitiatief groep haalt oud ontwerp uit de kast digitale foto's afdrukken voor een lage prijs va mm m ct per foto www.goedkopefotos.nl 15 oktober bolle buikendag op neeltje jans met lezing en signeren door daphne deckers zie www.neeltjejans.nl PAMPERS LUIERS Life 0113-316649 fijdag 14 oktober 2005 editie Walcheren jnrNadia Berkelder IPDELBURG - De Burger Ini- netgroep Schouwburg (BIS) l Middelburg zegt een plan te Iben voor de bouw van een tater aan bet Molenwater. S.dat uit een groepje Middel- re bestaat, probeert de van het theater aan het >Ienwater te stimuleren, zegt lordvoerder H. van Hunnik. lij willen een katalysator zijn. iek neemt even de tijd, rv.~n wel tot na de verkie zen volgend jaar. Men wil nu parkeergarage aan de Zuid- igel afmaken. Dat lijkt me Ut goed. De commotie ging it over het theater, maar over parkeerput. Het gevaar be at dat men zegt, 'als we toch 1 parkeergarage bouwen, kan net zo goed een theater boven- Wij houden een oogje in het erhuurd groep wil dat het nieuwe eater gebouwd wordt door groep ondernemers, voor n rekening en risico. „Als het sar is, kan het theater worden huurd aan de gemeente of de stichting die het theater ploiteert." Volgens Van Hun- heeft de initiatiefgroep een stal hoofdrolspelers bij el- ir gebracht. Het gaat om wbednjf Sprangers, archi- t M. Zeelenberg en architect Kaan, die het ontwerp voor Zuidsmgel maakte, initiatiefgroep heeft het ge- entebestuur laten weten de annen te willen toelichten, rantwoordelijk wethouder Kool-Blokland (CDA) zegt er aag kennis van te willen nemen. „Maar we hebben afge sproken dat we eerst onderzoe ken of de bouw van een theater aan het Molenwater haalbaar is. De gemeente wil bovendien graag de regie houden, ook over de stedenbouwkundige inpas sing." De plannen van BIS zijn geba seerd op een ontwerp dat Zeelen berg zes jaar geleden in op dracht van het bestuur van de schouwburg maakte voor het Molenwater. Met dat ontwerp is vervolgens niets gedaan. „Ik heb de ontwikkelingen de afgelo pen jaren met kromme tenen ge volgd", zegt Zeelenberg. „Voor al als het over de bedragen ging. We hadden het hele spul des tijds voor 25 miljoen gulden overeind kunnen zetten." Het ontwerp zou heel goed als nog uitgevoerd kunnen worden, zegt Zeelenberg. „Ik voel het als een ereschuld. Als de politiek deze richting op wijst, is de op lossing gereed. Het is nog helemaal up-to-date, er kan hooguit gekeken worden naar de uiterlijke verschijningsvorm. Maar ik stel me terughoudend op, ik wil een oplossing bieden, geen probleem veroorzaken." Het ontwerp omvat een grote zaal van 850 stoelen en een klei ne zaal. Een filmtheater ont breekt. K. Franse van bouwbedrijf Sprangers. de aannemer die het theater op de bouwput zou bou wen, bevestigt dat hij met Zee lenberg en Kaan heeft gespro ken. Met die laatste overigens al leen telefonisch. Volgens Franse heeft de gemeente vorige week maandag laten weten dat hij de opdracht voor de bouw van een ardrijders p de bon \ARDE - Een 53-jarige motor- der uit Oost-Souburg is giste- zijn rijbewijs kwijtgeraakt tgens te hard rijden. man reed op de Europaweg stbij Ritthem 130 kilometer lur. terwijl tachtig is toege- L Duitse automobilist reed ïeren op de A58 ter hoogte Waarde 190 kilometer per Hij moest eveneens zijn rij- »vs inleveren. Het werk aan de kademuren van het Kanaal door Walcheren is in volle gang. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het Kanaal door Walcheren in Middelburg krijgt nieuwe kademuren. De oever tussen de twee bruggen ziet er straks net zo uit als de ka de aan de andere kant van de stationsbrug. Tegelijkertijd wordt ook het wegdek van de Kanaalweg ver beterd. Er komt een fietspad in twee richtingen langs het water. Bij het station wordt een par keerplaats gemaakt voor men sen die iemand naar de trein wil len brengen. Voor fietsen wor den extra beugels gemaakt. Pas als alle nieuwe fietsbeugels zijn geplaatst, wil de gemeente optreden tegen de fietsen die nu nog op het plein rond het sta tion worden neergezet. De ge meente krijgt daar veel klachten over, zegt R. Kosters, projectlei der van het stationsgebied. „En de situatie is ons ook een doorn in het oog." Dat er zoveel fietsen rond het station staan, wijt hij aan het feit dat Middelburgers steeds meer gaan fietsen. „In vergelijking met andere ste den is het fietsgebruik bovenge middeld. Dat heeft wel tot ge volg dat er heel veel fietsen ge parkeerd staan, dat zie je ook in de binnenstad. Daar hebben we de afgelopen maanden ook extra fietsbeugels geplaatst." Opknapbeurt Het station zelf staat in de stei gers voor een opknapbeurt. Het wordt geschilderd. Bovendien worden de scheuren die zijn ont staan bij het plaatsen van de lift hersteld. Ook de paal die geplaatst is om Het bekendste toetje van Nederland nu in één pak! POWERED BY ^VERSCHOORE ander theater niet krijgt omdat die opnieuw moet worden aanbe steed. „Ze hebben gezegd dat ik maar een schadeclaim in moet dienen." Om welk bedrag het gaat, wil Franse nog niet zeg gen. „Ik ben nog bezig om alle kosten te verzamelen, maar het gaat om een groot bedrag." Vol gens Kool wordt nog onderzocht of een nieuwe aanbesteding no dig is. het station te stutten, gaat weg. De voorbereidingen voor de bouw van het eerste kantoor aan de Kanaalweg beginnen ook binnenkort. De gemeente gaat de grond voor het nieuwe kan toor van Grontmij bouwrijp ma ken. De bouwvergunning is inmid dels aangevraagd. Het kantoor komt op de kop van de Kanaal weg bij de Schroebrug. De kademuren, de Kanaalweg en de parkeerplaats moeten ko mend voorjaar klaar zijn. Stationsbrug blijft hangen MIDDELBURG - De Stationsbrug van Middelburg heeft gistermiddag tussen 14.50 en 15.20 uur een storing gehad. De brug kon niet meer dicht. Hoe dat kon gebeuren, is nog niet bekend. „Onze monteur heeft ter plaatse de boel onderzocht. Het gebeurt wel eens vaker en dan ligt het vaak aan de eindschakelaar, of een eindstand die is be reikt. Nu was het al weer een paar maanden geleden dat de brug bleef hangen", zegt L. van Driel van het bedie ningscentrum voor sluizen en bruggen. Met de donderdag- drukte van de weekmarkt en het mooie weer was het even een chaos rond de Stationsbrug. Het verkeer kon nog wel gebruik maken van de Schroebrug. Overtreden milieuregels bestraft MIDDELBURG - Een 56-jarige man uit Biggekerke is gis teren in Middelburg door de economische politierechter R. Reinarz voor milieu-overtredingen veroordeeld tot 800 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk. De houder van een melkrundveehouderij bleek 4 oktober vorig jaar niet te voldoen aan een aantal milieuvoorschriften. Zo was de opstaande rand van de mestplaat niet intact en bleek de inrichting niet goed te zijn schoon gehouden. Ook had hij oud papier in brand gestoken. Het vuurtje had hem verraden, want een milieuambtenaar kwam eens kijken wat er aan de hand was. Primeur Sluis met digitaal loket SLUIS - De gemeente Sluis heeft een Zeeuwse primeur. Op de bedrijvencontactbeurs Contacta in de Zeelandhal len in Goes is gisteren het digitale loket voor onderne mers in de gemeente Sluis in gebruik genomen. Het wordt via de digitale lijn bijvoorbeeld mogelijk voor onderne mers een bouwvergunning aan te vragen. Goes dwingt Sagro tot betaling GOES - De gemeente Goes maant het milieubedrijf Sagro uit 's-Heerenhoek binnen tien dagen een eerder opgeleg de dwangsom te betalen. Als dat niet gebeurt, volgt een aanmaning en daarna de deurwaarder. Sagro had per 1 juli moeten stoppen met de opslag van portocabins op het terrein van de voormalige Apparaten- en Ketelfabriek (AKF) in Goes. Opslag van goederen op het terrein is toe gestaan, maar alleen als dat verband houdt met bedrijfs matige activiteiten. Die voert Sagro er volgens de gemeen te niet uit en dus is de opslag in strijd met het bestem mingsplan. De dwangsom bedraagt tienduizend euro per week, met een maximum van 100.000 euro. Sagro heeft bij de bestuursrechter beroep aangetekend tegen een be slissing van het college va burgemeester en wethouders. Dat verwierp een bezwaar tegen de dwangsom. zet worden naar een andere au to." Hoe duur zo'n installatie precies is, is niet helemaal duide lijk. „Dat hangt af van de leve rancier. Maar het is wel de moei te waard, anders zouden we het niet doen." De rijksoverheid steunt de ge meente Noord-Beveland voor dit project. Zij heft geen accijns op de benodigde 3500 liter kool zaadolie, zodat de prijs van een liter slechts 85 eurocent is. De koolzaadolie wordt opgeslagen op industrieterrein Cruijckelcre- ke, vlakbij Wissenkerke. Wanneer het gebruik van kool zaadolie eventueel definitief wordt ingevoerd, is nog niet dui delijk. „Dat hoeft niet meteen volgend jaar te gebeuren. Het kan ook pas in 2010 zijn." Noord-Beveland is de eerste Zeeuwse gemeente die deze stap zet. In Amsterdam, Venlo en Groningen rijden gemeentewa gens al langer op koolzaadolie. door Cornelleke Blok WISSENKERKE - In de toe komst rijden de bedrijfsauto's van de gemeente Noord-Beve land wellicht op koolzaadolie in plaats van diesel. Dit najaar be gint de gemeente een test met de ze milieuvriendelijke brandstof. Koolzaadolie is een puur plant aardige olie, die wordt gewon nen uit koolzaad. Koolzaadolie is een vervanger voor diesel. De voorraad fossiele brandstoffen, zoals olie en aardgas, is niet on uitputtelijk. Op den duur moe ten daarom andere energiebron nen worden gevonden. Daar naast is het algemeen bekend dat uitlaatgassen slecht zijn voor het milieu. Bij het gebruik van koolzaadolie zijn de uitlaat gassen veel schoner, omdat er geen zwavel en andere vervuilen de stoffen vrijkomen. „In eerste instantie wordt de koolzaadolie getest op één voer tuig", aldus een woordvoerster van de gemeente. Na een jaar wordt gekeken of de nieuwe brandstof bevalt. „Eventueel gaan dan in de toekomst alle be drijfsauto's, inclusief veegwa- gens en trekkers, over op kool zaadolie." Om een voertuig op koolzaado lie te kunnen laten rijden, moet een hele installatie worden inge bouwd. Die bestaat uit een extra verwarmde brandstoftank en een computergestuurde om schakelingsinstallatie. „De in stallatie kan er ook weer uitge haald worden en kan ook overge- Bromfietser gewond MIDDELBURG - Een 50-jarige bromfietser uit Middelburg is gisteren op de Nadorstweg in Middelburg gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Een 84-jarige automobiliste uit Middelburg reed vanuit de uit rit van haar woning de weg op en verleende geen voorrang aan de bromfietser. De man werd met nekklachten afgevoerd. zeeuwse almanak Shubunkin Met duidelijk zichtbare trots en lichtjes arrogant stond de man met een witte goudvis bij de kassa van het tuincen trum. Aan iedereen die het ho ren wilde maakte hij duide lijk dat hij een heel bijzonde re vis aan ging schaffen. Een zogenaamde Shubunkin, een wit gekleurde goudvis. Het was duidelijk een hoogtepunt in zijn loopbaan als aquarium houder. De vrouw achter hem was niet onder de indruk. „Ik ben blij dat u die vis koopt en hier weghaalt. Hij ziet zo bleek. Het is hoog tijd dat het arme dier wat bijkleurt in de bui tenlucht. Vlaflip is misschien we! het bekendste toetje van Nederland Het is Campina gelukt dit gezellige toetje nu In één pak te krijgen. Hiermee kan iedereen de mooiste VlaFlip zo uit het pak in drie vrolijke kleuren uitschenken. Naast de VlaFlip is er voor de liefhebbers van fruityoghurt YoghurtFlip Dit zijn twee frisse smaken yoghurt met echte stukjes fruit in het midden. BttïTTTircïlé bied heeft voorgelegd. „Sowieso is de BOS-impuls bedoeld voor achterstandswijken. En uit een onderzoek is gebleken dat de be wegingsnorm voor jongeren in het Middengebied niet wordt ge haald. Die norm moet omhoog. Daarom gaan we lopende projec ten versterken." Die projecten zijn bijvoorbeeld de verlengde schooldag. Kinde ren kunnen dan na schooltijd, in plaats van thuis computeren, op school meedoen aan activiteiten die sportief en sociaal zijn. Ook wordt het geld gestoken in sport- buurtwerk, om de jeugd aan het bewegen te krijgen. De gemeente gaat ook een jeugd- wijkteam introduceren, vertelt Aarden. „Dat is net zoiets als het Who's Next-team, dat we in Vlissingen hebben gehad. Ze or ganiseren activiteiten in de wijk en de gemeen té betrekt bijvoor beeld bij de inrichting van speel plekken. Ze vertegenwoordigen de jeugd. Verder denken we nog aan een klusjessysteem. Dan stu ren we jongeren op pad om bij voorbeeld boodschappen te doen voor de ouderen van de Harlekijn en dan mogen ze in ruil daarvoor bij de materialen bank speelgoed en sportspullen lenen. In andere steden doen ze dat ook al. Het is succesvol." Als Vlissingen het geld niet zou krijgen van de overheid, waren deze projecten niet aan het Middengebied voorbij gegaan. „Nu kunnen we het wel grootser opzetten. Dan bereik je meer jongeren en heb je meer kans dat de projecten in de wijk aan slaan." Diefstal MIDDELBURG - Uit een wo ning aan de Waalstraat in Mid delburg zijn woensdagavond goederen weggenomen. Het ging om cd's, een gsm, een portemon nee en een rugzak. De diefstal gebeurde toen de bewoonster op de tweede verdieping was. (Advertentie) door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het Rijk heeft Vlissingen uitgekozen voor een subsidieproject om te besteden aan buurt, onderwijs en sport (BOS-impuls). Het geld, 200.000 euro in totaal, steekt de ge meente de komende jaren in de jeugd van het Middengebied. Vlissingen draagt zelf ook een steentje bij. hetzelfde bedrag als het Rijk de stad toekent. Alles bij elkaar wordt over vier jaar vier ton in de jeugd van het Mid dengebied geïnvesteerd. Het be gint in januari 2006. Onderwijsambtenaar D. Aarden weet niet waarom Vlissingen de subsidie heeft gekregen. Hij kan wel uitleggen waarom de ge meente zelf juist het Middenge- (Advertentie) Keuze uit: New Baby, >y-Dry en Active Fit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11