PZC SieMatic Gemeenteraad zit vast aan belofte Individueel Design Sluis doet inspiratie op voor verbouwing DNTACTA2005 ZEELANDHALLEN GOES 14 Groeiende wachtlijst voor Zeeuwse sociaal pensions nodigt u graag uit 12 I 13 Meerderheid Vlissingse raad lijkt voor verplaatsing van koffieshop Aarden Eén-twee-drie-vier, de kaai die is hier id,die 0113-316649 ïiS'etiaSpzo-n1 1,31,4460 M Goes 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; £1:020-4562500. mderdag 13 oktober 2005 editie Walcheren Beter brede kust dan hoge dijk Wegen Walcheren blijven dicht DEN HAAG - De Meinersweg, Zwagermansweg, Ronks- hilweg en de Perduinseweg tussen Koudekerke en Middel burg blijven dicht. De Raad van State heeft gisteren het beroep van de Stichting Meldpunt Wegafsluiting tegen de afsluiting afgewezen. Waterschap Zeeuwse Eilanden be sloot vier jaar geleden om de wegen af te sluiten voor ge motoriseerd verkeer. De wegen zijn alleen nog toeganke lijk voor bestemmings- en landbouwverkeer De stichting maakte bezwaar tegen die beslissing omdat ze afsluiting niet nodig vindt. Het meldpunt wegafsluiting is een lande lijke stichting die is opgericht om wegafsluitingen te voor komen. Politieschool vormt geen obstakel DEN HAAG - Het aan de Finlandweg in Nieuwdorp ge plande Zeeuwse politieopleidingscentrum vormt geen ob stakel voor de uitbreidingsplannen van overslag- en ha venbedrijf Kloosterboer. Dat volgt uit een zogeheten tus senuitspraak van de Raad van State. Kloosterboer vreest dat het politiecentrum toekomstige uitbreidingsplannen van het nabijgelegen bedrijf vanwege strengere milieuei- sen zal frustreren. De Raad van State stelt evenwel dat het door Kloosterboer bij de gemeente ingediende uitbrei dingsplan geen gevaar loopt De politie Zeeland kreeg van de gemeente Borsele een mi lieuvergunning voor een opleidingscentrum met schiet baan en kantoren voor de haven- en milieupolitie aan de Finlandweg. Kloosterboer vindt dat het centrum veel te dicht bij de grote havenbedrijven wordt gebouwd. Als Kloosterboer in de toekomst nog verder gaat uitbreiden, komt het havenbedrijf pal naast het politiecentrum te lig gen. Het bedrijf vreest dat de politiemensen over herrie en trillingen gaan klagen als vlakbij het centrum zware transportkraanwagens af en aan rijden. De Raad van Sta te kijkt echter alleen naar de huidige, concrete uitbrei dingsplannen (vier hectare) van Kloosterboer. Recent heeft de gemeente daarvoor opnieuw een bouwaanvraag in behandeling genomen. En dat is geen probleem. Gewonde bij aanrijding GOES - Een tachtigjarige automobiliste uit Goes is gister ochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een vrachtwagen. De vrouw verleende op de kruising Nansenbaan/Scottweg in Goes rond 9.00 uur geen voor rang aan de 37-jarige vrachtwagenchauffeur uit de ge meente Veere. Door de aanrijding werd de auto van de vrouw over onge veer tachtig meter voortgeduwd door de vrachtwagen. De vrouw kwam daarbij bekneld te zitten en moest door de brandweer uit haar auto worden gehaald. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. door Frank Balkenende GOES - Steeds meer mensen kloppen aan bij de sociaal pen sions van Maatschappelijke Op vang Zeeland, een onderdeel van Emergis. Voor het gisteren geopende sociaal pension in Goes bestaat nu al een wacht lijst van vijftien personen. Aangezien de bewoners één tot twee jaar in zo'n pension verblij ven, verloopt de doorstroming traag. Eigenlijk zijn er meer van dergelijke vormen van begeleid wonen noodzakelijk, maar daar voor ontbreekt het geld. Volgens hoofd H. Teunissen van de sociaal pensions van MO Zee land in Goes en Vlissingen gene reert het simpele feit dat er een voorziening bijkomt nieuwe aan meldingen. „Mensen reageren pas als er een pension open gaat." Daarnaast stelt MO Zee land vast dat de maatschappij verhardt en verzakelijkt, waar door steeds meer mensen in de problemen raken. Er zijn vier so- (Advertentie) ciaal pensions in Zeeland: in Goes, Vlissingen, Terneuzen en Oostburg. Ze zijn bedoeld voor volwassenen mei psycho-sociale en psychiatrische problemen. Vaak zijn ze dakloos geworden of dreigen ze dat te worden. Ve len hebben ook schulden. Dik wijls zijn er veel problemen. De bewoners kunnen twee jaar wer ken aan hun toekomst (Advertentie) VAN DER SLOOT Lange Delft 48. Middelburg AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair). Nansenbaan 15.0113-246464 MI0DELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-6295 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 zeeuwse almanak Dierentuin Een Middelburgs stel besloot onlangs de tweejarige doch ter te laten kennismaken met de dieren in de dierentuin. In de auto naar Rotterdam werd al druk gespeculeerd over de exotische fauna die ze te zien zou krijgen. Leeuwen, giraf fen, olifanten, neushoorns. Spannend! Dat is nog eens wat anders dan een koe of de kat. Bij de dierentuin aangeko men was de kleine meteen in vervoering. Nog op de par keerplaats riep ze, enthou siast naar de lucht wijzend: „Oooooh! Een meeuw!" Merboeken- bveek I Iratis bij aankoop van I 9,99 aan kinderboeken: I [dward van de Vendel I Var rijmt er op puree? Muziek 10-daagse [Gratis bij aankoop van I-: 15,00 aan cd's: Jade in Holland -peciale uitgaven: ïangenaamklassiek ingenaam ...jazz \lassiek voor kids Vleest belezen Zeeuwse kind iocmee met de quiz anavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu nei flensjes, hertengoulash egetarisch pakketje en -kkernijen 512,50 of €10,00 (vegetarisch) ierveren: 0118 - 886 866 I erdag 15 oktober I 100-12.00 uur in Drvkkery I 500-14.00 uur in 't Spui I Edward v/d Vendel I gneen zijn ^boekenweekgeschenk I 5 00-16.30 uur I Einglas I e nsche muziek door Maurits Sep VEERE - „Eén-twee-drie-vier, de kaai die is hier." Muzikaal ondersteund door klasgenootjes zongen en dansten kinde ren van de Valeriusschool uit Veere een Zeeuws middeleeuws liedje. Hun enthousiast ontvangen optreden maakte deel uit van de afsluiting van het scholenproject van de viering van 450 jaar markizaat Veere. Alle twintig basisscholen in de gemeente Veere hebben meegedaan aan het pro ject. De enige twee scholen uit de stad Veere - de Valeriusschool en Het Veer - mochten gisteravond in de Grote Kerk hun resultaten laten zien aan kinderen en ouders. Oud en nieuw De kinderen van groep 5/6 van de Vale riusschool traden op in één van de nissen van de kerk. Het liedje was oud, maar de danspasjes en de instrumenten hadden ze zelf gemaakt. In de andere nissen stonden vooral burch ten en kastelen, met ronde torens en kan telen. Allemaal zelfgebouwd door kinde ren van Het Veer en de Valeriusschool. Allemaal samen zongen ze het marki zaatslied, dat door Veerenaar J. de Voogd speciaal is geschreven voor de her denking en dat ook is gezongen tijdens het bezoek van koningin Beatrix aan Veere op 10 juni. Beatrix is behalve ko ningin van Nederland ook markiezin van Veere. De tekst van het markizaatslied werd gis teravond op een speciale wijze in de Gro te Kerk bezorgd. Drie narren daalden on der het geluid van trompetgeschal aan touwen vanuit de toren af naar het po dium in de kerk. Twee andere narren amuseerden de kin deren met goocheltrucs, acrobatiek en grappen en grollen. foto Ruben Oreel door Frank van Cooten OOSTBURG - Een ambtelijke delegatie van de gemeente Sluis liet zich gisteren in Vlissingen met een bezoekje aan het stad huis inspireren voor het 'nieu we' gemeentehuis in Oostburg. Inspiratie is onder meer ook op- oktober 2005 oktober 2005 Os business to businessbeurs met nog meer i om uw potentieel direkt aan te spreken! Telefoon 011! 211020 www.zeelandhallen.nl gedaan in het gemeentehuis van Etten-Leur. Binnenkort wordt ook Heusden bezocht. „Vlissin gen en Etten-Leur zijn voorbeel den van hoe wij het ook zouden kunnen doen", zegt wethouder R. Leentfaar. Het Oostburgse gemeentehuis is een doolhof. Bezoekers dwalen rond op zoek naar de plek voor een bouwvergunning of een pas poort. Het gemeentebestuur wil daarvan af. De verbouw is ook ingegeven door het huidige ruimtegebrek. Ambtenaren werken op diverse plaatsen in de gemeente Sluis. „Aan reiskosten zijn we jaar lijks tachtigduizend euro kwijt", zegt Leentfaar. Een van de belangrijkste plek ken in het vernieuwde gemeente huis is straks het klantenconc- tactcentrum. „De bedoeling is één punt waar 75 tot tachtig pro cent van alle vragen wordt afge handeld. Dat kan ook omdat steeds meer diensten worden ge digitaliseerd zoals bijvoorbeeld de bevolkingsadministratie en bestemmingsplannen. Over pak weg vier tot vijf jaar moet dat mogelijk zijn." Volgens gemeentesecreataris T. Reijns moet het straks 'een ge not zijn' in het klantencontact- centrum te komen. „Het moet de huiskamer van de gemeente Monique Boelen van publiekszaken (links) leidt de Sluise delegatie rond in het stadhuis van Vlissingen. foto Ruben Oreel worden." Als alles meezit star ten de werkzaamheden begin 2007. De klus moet dan medio 2008 klaar zijn. De projectgroep bereidt momen teel de architectenkeuze voor. De architect die de klus mag doen. krijgt een duidelijke op dracht. „Het vernieuwde ge meentehuis wordt sober en doel matig. Dat is een duidelijke eis van de gemeenteraad", zegt Leentfaar. „Geen futuristische toestanden dus." De gemeenteraad heeft 7,5 mil joen euro beschikbaar gesteld voor de verbouwing van het Oostburgse gemeentehuis. (Advertentie) JépRVKKERY ■vFriith Ramakers USSINGEN - Langer uitstel de beslissing over de ver dring van de koffieshop Aar- p in de Kerkstraat in Vlissin- 3naar het honderd meter ver- irop gelegen Bellamypark 20 niet mogelijk. Eind deze und zal de gemeenteraad een rslissing nemen. Een voorstel de commissievergadering van CDA-fractie om de Vereni- n» van Nederlandse Gemeente ,/om advies te vragen, kreeg ^ravondgeen enkele bijval. Suitstel lijkt ook niemand ge- $j. De bewoners van de bin- ustad en de eigenaar van de ffieshop wachten al ruim vijf ropduidelijkheid. De omwo nden van de nieuwe locatie ten gisteren nogmaals blijken vent tegenstander te zijn van verplaatsing. a inspreker vroeg zich af of gemeente een risico-analyse if gemaakt. „Wat gebeurt er het tot eep rechtszaak BtT, zei hij. „Als onderne- r zal meneer Aarden gecom- iseerd willen worden als de huizing niet doorgaat. Moet de gemeente rekening houden met 200.000, 400.000 of 600.000 euro schadevergoeding?" Wethouder L. Poppe-de Looff (CDA) reageerde dat het college van B en W alleen bezig is ge weest met het onderzoek naai de mogelijkheden voor de ver huizing. „Van de koffieshop op de huidige plek krijgen we wei nig klachten. Die verwachten we ook niet in het nieuwe pand." De discussie werd toege spitst op de toezegging die bur gemeester J. van der Doef (PvdA) een aantal jaren geleden heeft gedaan aan G. Aarden. De koffieshopeigenaar werkte mee aan een verplaatsing van zijn koffieshop aan de ene kant van de Kerkstraat naar de andere kant. Daardoor kon de gemeen te de bibliotheek uitbreiden De huidige burgemeester A. van Dok-van Weele was aanvanke lijk niet bereid om de toezeg ging van haar voorganger over te nemen. De kwestie werd ver volgens beoordeeld door de com missie bezwaar en beroep van de gemeente en die kwam tot het oordeel dat Aarden rechten mag ontlenen aan de gedane toe zegging van de toenmalige bur gemeester. Zij nam het advies van de beroepscommissie over. De WD'er A. Achterhuis wierp zich gisteren op als de strijdlus- tigste tegenstander van de ver plaatsing. Hij vond de toezeg ging van de burgemeester min der zwaar wegen dan de ver plaatsing van de koffieshop naar het Bellamypark. Hij wilde van het college een schriftelijke beantwoording ontvangen voor de raadsvergadering op drie vra gen. „Was de toenmalige burge meester bevoegd om zelfstandig die beslissing te nemen? Was het toenmalige college op de hoogte van die afspraak? En is de burgemeester een zelfstandig bestuursorgaan?" Achterhuis kreeg de LPV mee. En ook het CDA en de RPCU lieten al door schemeren tegen de verhuizing te zijn. Dat zou nog een minder heid zijn. De PvdA zei dat er nu eenmaal toezeggingen liggen, die voor die partij zwaar zullen wegen. GroenLinks, de SP en D66 vulden aan dat een koffie shop niet meer is weg te denken in de huidige maatschappij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9