Akkoord over grafruimingen Eindelijk ruimte om te spelen PZC Auto's verdwijnen van Havenplein Zierikzee SieMatic CONTACTA 2005 Individueel Design ZEELANDHALLEN COES abestaanden krijgen nadrukkelijk invloed op instandhouding éDrvkkery Zwemvierdaagse in Onderdak en Dol-Fijn nodigt u graag uit 11 12 I 13 Dierentuin 0113-315649 £0oie@ptenl 'us 31,4160 M Goes jAiorfpnïi6*6Xploit3tl6. S en Midden-Zeeland: 0113-315520; Klwnderei: 0114-372770; £T„l:l)20-4562500. (onderdag 13 oktober 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland m Marcel Modde flERlKZEi: rijgen op - Nabestaanden Schouwen-Duive- (id meer directe invloed op het dan niet ruimen van graven, ar aanleiding van kritiek van confessionele partijen in de omissie afgelopen zomer, heb- p burgemeester en wethou- [T, hun plannen op dat vlak gepast. „^.•ijkste aanpassing in beleidsnotitie is dat nabe- n van mensen in een al- _^u graf de mogelijkheid jjgen die rustplaats alsnog te jen. Een algemeen graf wordt ftien jaar lang ongemoeid ge en Voor een koopgraf geldt dubbele termijn, met de mo- ijkheid die rechten nog eens rerlengen. paren van een graf krijgen •jaar voor het aflopen van de éten de vraag voorgelegd of nog prijs stellen op behoud i de rustplaats van de over- See. Wethouder W. Renden dA) „Als ze niet tot omzet- gnaar een koopgraf of verlen- !gwillen overgaan, dan komt plek in principe in aanmer- ig voor ruiming. Impliciet ge- de nabestaanden daar in geval dan toestemming ar Wanneer dat een bewuste me is, moeten wij daar als ge- ente niet tussen gaan zitten dat besluit respecteren." argraven waarbij de termijn im welke reden dan ook - ds is verlopen, geldt dat de ithebbende alsnog de kans jgt voor een verlenging van ijaar. Dat grafrecht kost dan euro. arde bal in belangrijke mate de nabestaanden te leggen, anhouding )ES - De politie heeft in Goes i 42-jarige man uit de gemeen- Veere aangehouden. Hij zou macht in een café aan de Gro- Harkt een portemonnee heb- len van een 23-jarige i uil de gemeente Noord-Be- and. (Advertentie) 'inderboeken- veek kalis bij aankoop van 999 aan kinderboeken; :Jmd van de Vendel ai rijmt er op puree? ■teek 10-daagse katis bij aankoop van -15,00 aan cd's: lade in Holland peciale uitgaven: :ngenaamklassiek ^genaam...jazz lassiek voor kids deest belezen eeuwse kind smee met de quiz mavond vanaf 17.30 uur fasseriemenu et flensjes, hertengoulash egetarisch pakketje en <kemijen 12-50of€io,oo (vegetarisch) ^iveren:on8 - 886 866 aterdag 15 oktober 00-12.00 uur in Drvkkery >00-14.00 uur in 't Spui dward v/d Vendel ineen zijn "derboekenweekgeschenk MlSi Middelburg '0118886 886 voorkomt Renden een hei-haalde discussie over het ruimen van graven. Met name bij de confes sionele partijen in de gemeente raad ligt zo'n maatregel gevoe lig en overheerst de voorkeur voor uitbreiding van de begraaf plaats bij ruimtegebrek. Uitbrei den gebeurt straks alleen nog maar wanneer ruimen of het creëren van meer graven op de betreffende begraafplaats onmo gelijk is. Voor enkele kerkhoven moet zo snel mogelijk een plan worden opgesteld om de capaci teit te vergroten, aldus het colle ge Renden heeft de beleidsnotitie achter gesloten deuren met de fracties voorgekookt. Het oor spronkelijke voorstel werd eind augustus, kort voor bespreking in de raad, van de agenda ge haald, in verband met de gere zen tegenstand. „Er lagen nogal verschillende meningen over hoe we deze problematiek het beste kunnen aanpakken. Ik wil met een stuk komen, waarvan zeker is dat de raad op hoofdlij nen akkoord gaat. Het leek mij beter dat onderling te doen dan in het openbaar", aldus de wet houder. Status In de aangepaste beleidsnotitie is ook de onduidelijkheid over de al dan niet beschermde sta tus van oorlogs- en watersnood graven weggenomen. Die plek ken komen eveneens op de 'lijst van historische graven en opval lende grafbedekkingen'. In al die gevallen is een afzonderlijk besluit van de gemeenteraad no dig, voordat tot ruiming zou kunnen worden overgegaan. An ders is het met de stenen die op sommige begraafplaatsen na de watersnoodramp zijn terugge plaatst op een verder niet meer bestaand graf. Om de beschikba re ruimte op zo'n locatie te ver groten, worden die stenen weg gehaald en voor zover mogelijk Veel reden voor feest bij Jan Wonter van den Doelscliool Meester Kees van Dam en juf Nelly de Bruijne kijken naar de onthulling van het bordje van het 'Meester Kecsplein'. Op de achtergrond het bont uitgedoste 'circus Jan Wouter'. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - Een forse uitbrei ding van het schoolplein, de in gebruikname van een nieuw speellokaal en het zilveren jubi leum van directeur Kees van Dam waren de belangrijkste re denen voor het feest dat gister ochtend is gevierd bij christelij ke basisschool Jan Wouter van den Doel in Zierikzee. Het speelterrein is vergroot dankzij het afsluiten van een looppad en het creëren van een buffer tussen de school en de openbare weg. „Wij hebben er niks aan. Alleen de kleuters mo gen er spelen", antwoordt de tienjarige Nick Mulder uit groep zeven op de vraag of hij blij is met zo'n lekker groot schoolplein. Het nieuwe gedeel te is inderdaad specifiek be stemd voor de kinderen uit de onderbouw. Speciaal voor hen staan er een klimtoestel en een glijbaan. Overigens is Nick best tevreden met de buitenruimte waar hij wel mag spelen. „We doen er tikkertje en vangertje, soms spelen we met de flippo's en op dinsdag is het onze beurt om te basketballen", somt hij en thousiast op. Kleurrijk verkleed en lawaai makend op toeters en deksels wandelen de leerlingen in op tocht het aangepaste plein op. 'Kom in beweging met het cir cus Jan Wouter', luidt het feest thema. De schooldirecteur heeft zich voor deze gelegenheid het kostuum van een circusdirec teur aangemeten. Aan hem de eer het naambordje aan de gevel te onthullen. Tot zijn verrassing door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het Havenplein in het centrum van Zierikzee gaat in 2007 op de schop. Schou- wen-Duivelands dagelijks be stuur wil volgend jaar onderzoe ken wat precies nodig en wense lijk is om het hartje van Zierik zee autovrij dan wel autoluw te maken. Met het onderzoek is een investering van 58.000 euro gemoeid. Als het Havenplein heringericht wordt, gaat daarmee een lang ge koesterde wens van zowel de ge meente Schouwen-Duiveland als de Zierikzeese middenstand in vervulling. In 1999 gaf de ge meente de aanzet voor de dis cussie over het Havenplein in de structuurvisie Zierikzee, waarin gepleit wordt voor opwaarde ring van het stadshart. De ge meente vroeg de middenstand zelf met ideeën te komen. Dat resulteerde in 2001 in een voor stel van middenstandsvereni ging het Zierikzees Onder nemers Collectief (ZOC). De on dernemers pleitten onder meer voor het autovrij maken van het Havenplein, brede wandelbou levards, meer en betere fietsen stallingen, goed toegankelijke openbare toiletten en herbe strating. Het plan werd positief ontvangen, maar tot herin richting van het Havenplein is het tot dusverre nog niet geko men. Alternatieven Wethouder W. Renden acht verder uitstel absoluut onge wenst. „Er moet gewoon echt iets gebeuren aan het Haven plein. Daarom wil ik volgend jaar aan planvorming besteden en in 2007 beginnen met de uitvoering van de plannen. Het plan van de ondernemers gaan we daar zeker bij betrekken. Onderzoek is daarbij volgens Renden noodzaak. „Als je de binnenstad autovrij wil maken, zul je elders in de stad alterna tieve parkeerruimte moeten creëren. Dat zou een parkeerga rage kunnen zijn, maar mis schien zijn er ook andere moge lijkheden." Wethouder Renden wil ook liefst het zware vrachtverkeer uit de smalle middeleeuwse straatjes van Zierikzee halen. Maar dat kan, stelt de wethou der. alleen als de gemeente de bevoorraders een reëel alterna tief biedt, bijvoorbeeld in de vorm van een distributiecen trum aan de rand van de stad van waaruit kleine vrachtwa gens of bestelwagens de winkels kunnen bevoorraden. Voorzitter D. Kersten van de Zierikzeese middenstandsvere niging ZZ Neptunus is blij dat eindelijk schot in de zaak lijkt te komen. „Eerder was er sprake van dat het wel 2008 zou worden, dus als daadwerkelijk in 2007 begonnen wordt is toch weer een jaar gewonnen." Het Zierikzeese centrum is in de visie van Kersten hoognodig aan een forse opknapbeurt toe. „We moeten daar echt mee aan de slag." blijkt daar 'Meester Keesplein' op te prijken. Ter ere van zijn 25-jarig jubi leum onthaalt hij alle leerlingen op een traktatie. Vervolgens wacht een tweede ceremonie: de opening van het nieuwe speello kaal. Voor die plechtigheid is ook voormalige directeur Ad van Oosterom uitgenodigd. Zo wel hij als zijn opvolger heeft ja renlang moeten strijden om de ze ruimte te verwerven, „We hebben ooit een fotoreportage gemaakt van onze tocht met leerlingen door de stad om in de J. L. de Jongeschool in 't Vrije te gaan gymmen. Daarmee zijn we naar de Raad van State in Den Haag gegaan, maar de hoge he ren vonden de situatie best ac ceptabel. We kregen dus geen toestemming voor de bouw van een eigen speellokaal", memo reert Van Oosterom. Nu deze voorziening er eindelijk wel is, wordt de ruimte direct op een ludieke manier ingewijd. De jubilerende directeur en zijn echtgenote krijgen een geva rieerd circusprogramma voorge schoteld door de kleuters. De leerlingen van midden- en bo venbouw vermaken zich intus sen tijdens de workshops balan ceren, jongleren, breakdance, schminken en clownsacts. Met opperste concentratie blijkt het mogelijk binnen de kortste ke ren bordjes op stokjes te laten draaien, diabolo's te laten rollen of zelfs op een tonnetje te lopen. De workshops worden verzorgd door vwo-plus leerlingen van Scholengroep Pontes locatie Pie- ter Zeeman. Zij deden op hun beurt die vaardigheden op met een project onder leiding van gymleraar Eelco van Eijkeren. Advertentie VAN DER SLOOT Lange Delft 48, Middelburg (Advertentie) AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair). Nansenbaan 15.0113-24 64 64 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie). Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 Beter brede kust dan hoge dijk teruggegeven aan nabestaan den. Het nieuwe beleid voor be graafplaatsen moet ook een be zuiniging opleveren. Die komt voor een belangrijk deel door het groenonderhoud te verso beren en mogelijk uit te beste den. Daarnaast willen B en W de mortuaria op de terreinen in Nieuwerkerk en Burgh-Haam- stede verkopen. Jaarlijks scheelt dat de gemeente goed twintigduizend euro aan uitga ven, aldus het college. Jarig koor steunt Heifer OOSTERLAND - De christelijk gemengde zangvere niging VZOS uit Oosterland heeft ruim tweeduizend euro ingezameld voor de Stichting Heifer Nederland. Het geld werd bijeengebracht met het jubileumconcert dat VZOS hield ter gelegenheid van het 95-jarig bestaan van het koor. Hulporganisatie Heifer steunt gezinnen in ontwikkelings landen door training en het uitzetten van vee. De eerste nakomeling van deze dieren wordt weer aan een volgend gezin gegeven. Op deze manier profiteert een steeds groeiend aantal mensen van de veestapel. Melk en andere producten zorgen niet alleen voor een ge zonder eetpatroon, ook levert het de gezinnen extra in komsten op. Heifer Nederland heeft projecten in Afrika en de voormalige Oostbloklanden in Europa. VZOS-voorzitter T. van der Laan heeft de cheque overhandigd aan M. van Seeters van de hulporganisatie. Reynaertcollege promoot conciërge HULST - De leerlingen en medewerkers van het Reynaert college in Hulst zijn in de ban van de verkiezing 'Conciër ge 2005 - gekozen door leerling'. P. de Koster, conciërge op de locatie Zoutestraat, doet het namelijk goed. Door het hele gebouw hangen posters, mailljes worden doorgestuurd en docenten geven het aan in de les. De scholieren noemen hun conciërge 'vet chille', 'relaxt', 'ge zellig' en 'super gaaf. De conciërge blijft er zelf nuchter onder. De Koster staat op dit moment in de top-twintig, maar dat kan elk mo ment veranderen. Iedereen kan via www.concier- ge2005.nl tot begin november zijn stem uitbrengen. Je kunt per emailadres één keer stemmen. De organisatie is in handen van het 3FM-radioprogramma Buzz (NCRV) en de jongerensite scholieren.com. De Koster strijdt op dit moment samen met een groot aan tal collega's voor één van de halve-finaleplaatsen. Op 9 november wordt de laatste halve-finalist bekend ge maakt. Vrouw gewond bij aanrijding GOES - Een tachtigjarige automobiliste uit Goes is gister ochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een vrachtwagen. De vrouw verleende op de kruising Nansenbaan/Scott- weg in Goes rond 9.00 uur geen voorrang aan de 37-jarige vrachtwagenchauffeur uit de gemeente Veere. Door de aanrijding werd de auto van de vrouw over onge veer tachtig meter voortgeduwd door de vrachtwagen. De vrouw kwam daarbij bekneld te zitten en moest door de brandweer uit haar auto worden gehaald. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. door Piet Kleemans gratis toegankelijk. Deelnemers die ook graag een rondje mini- golfen kunnen dat op vertoon van hun deelnemerskaart voor half geld doen. Deelnemers aan de zwemvier daagse kunnen vanaf maandag 17 oktober dagelijks terecht in Onderdak van 7.00 tot 12.00 uur en 18.00 tot 20.30 uur. Van kin deren wordt vernacht dat ze tien baantjes zwemmen. Oudere deelnemers dienen twintig baan tjes te zwemmen. In het Nieuwerkerkse zwembad Dol-Fijn beleeft de zwemvier daagse de 28e editie. Kinderen en volwassenen kunnen er vanaf maandag 17 oktober dagelijks hun zwemvierdaagse-baantjes trekken van 18.30 tot 20.00 uur. Volwassenen zijn tussen 20.00 en 21.00 uur welkom. ZIERIKZEE - In zwembaden Onderdak in Zierikzee en Dol-Fijn in Nieuwerkerk begint volgende week de zwemvier daagse. In het Zierikzeese zwembad gaat het om de dertigste editie van het evenement. Om dat jubi leum luister bij te zetten, wordt een feestelijk tintje aan het zwemfestijn gegeven. Voor zowel volwassenen als kin deren die meedoen, wordt een verloting gehouden. Onder de kinderen worden drie mp3-spe- lers verloot. Volwassenen ma ken kans op een 25-badenkaart. Tijdens de zwemvierdaagse staat in sporthal Onderdak een springkussen opgesteld. Dat is (Advertentie) oktober 2005 oktober 2005 I oktober 2005 De business to businessbeurs met nog meer mogelijkheden om uw potentieel direkt aan te spreken! Nobelweg 6 Telefoon 0113 321030 - www.eeelandliallen.nl zeeuwse almanak Een Middelburgs stel besloot onlangs de tweejarige doch ter te laten kennismaken met de dieren in de dierentuin. In de auto naar Rotterdam werd al druk gespeculeerd over de exotische fauna die ze te zien zou krijgen. Leeuwen, giraf fen, olifanten, neushoorns. Spannend! Dat is nog eens wat anders dan een koe of de kat. Bij de dierentuin aangeko men ivas de kleine meteen in vervoering. Nog op de par keerplaats riep ze, enthou siast naar de lucht wijzend: „Oooooh! Een meeuw!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33