PZC Wachtlijst sociaal pension groeit CONTACTA 2005 SieMatic ZEELANDHALLEM COES Individueel Design SSdii^Pf"1 fold ontbreekt voor meer opvanghuizen Mmmm bunker Vervangen sluisdeur Hansweert verloopt soepeitjes Niet helemaal vergeten nodigt u graag uit 11 I 12 I 13 Hobbykip wordt aan haar lot overgelaten Dierentuin ^„.0113-315649 ïï.s31,4460M(3°es ^«rtentie-exploitatie. !h pn Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; ,aal. 020-4562500. donderdag 13 oktober 2005 editie Bevelanden-Tholen ,r Frank Balkenende lOES - Steeds meer mensen j,ppen aan bij de sociaal pen is* van Maatschappelijke Op- j Zeeland, een onderdeel Emergis. Voor het gisteren opende sociaal pension in bestaat nu al een wacht man vijftien personen. Aan rende bewoners één tot twee min zo'n pension verblijven, doopt de doorstroming traag, joenlijk zijn er meer van derge- ke vormen van begeleid wo- s noodzakelijk, maar daar- sorontbreekt het geld. ;:sns hoofd H. Teunissen van sociaal pensions van MO Zee- ain Goes en Vlissingen gene er het simpele feit dat er een icmeiung bijkomt nieuwe aan gingen. „Mensen reageren als er een pension open- Daarnaast stelt MO Zee- w vast dat de maatschappij lardt en verzakelijkt, waar- r steeds meer mensen in de jlemenraken. Er zijn vier so- iai pensions in Zeeland: in Vlissingen, Terneuzen en urg. Ze zijn bedoeld voor jrassenen met psycho-sociale psychiatrische problemen, ak zijn ze dakloos geworden dreigen ze dat te worden. >l bewoners hebben ook schul- i Dikwijls is sprake van een cplex aan problemen, bewoners kunnen twee jaar rken aan hun toekomst. On- begeleiding proberen ze (Advertentie) léÜRVKKERY ünderboeken- veek iratis bij aankoop van r 9,99 aan kinderboeken: I kmlvande Vendel I in rijmt er op puree! kiek 10-daagse iiatisbij aankoop van l 15,00 aan cd's: iade in Holland J reciale uitgaven: ngenaamklassiek ingenaam...jazz I iissiek voor kids leest belezen eeuwse kind «meemetde quiz navond vanaf 17.30 uur iiasseriemenu ;I 'lensjes, hertengoulash vegetarisch pakketje en vkemijen 12.50 of€io,00 (vegetarisch) erveren:on8 - 886 866 'eidag 15 oktober 00-12.00 uur in Drvkkery 00-14.00 uur in 't Spui dward v/d Vendel meert zijn eerboekenweekgeschenk «glas easche muziek I Middelburg 886 886 (Advertentie) weer greep op hun leven te krij gen. Het begint ermee zelfstan dig te wonen. Volgende stappen kunnen een opleiding en een baan zijn. Eindstation is ideali ter een eigen huis Niet iedereen staat na twee jaar weer op eigen benen. Teunissen heeft in Vlissingen de ervaring dat de helft daar wel in slaagt, maar dat een kwart terugkeert naar een beschermde woonvorm en een kwart een andere vorm van begeleid wonen zoekt. In het nieuwe sociaal pension aan de De Graaffstraat in Goes is plaats voor acht mensen. Blij ven die allemaal twee jaar, dan kan een ander niet instappen. Teunissen onderkent dat knel punt, maar er is geen geld voor nieuwe pensions. Hoewel het Goese pension bedoeld is voor de Oosterschelderegio, koestert MO Zeeland de wens ook op Schouwen-Duiveland zo'n woonvorm op te zetten. Voorlo pig zit dat er financieel niet in. Om op dat eiland toch het gat tussen beschermd wonen en vol ledige zelfstandigheid te vullen, begint binnenkort een kleinscha lig project begeleid wonen in het kantoor van de kinderop vang in Zierikzee. Er is plaats voor drie mensen. In de Oosterschelderegio staan nu zo'n vijftien mensen op de wachtlijst, op Walcheren een zelfde aantal. De nood in De nieuwe sluisdeur wordt geplaatst. door Harmen van der Werf HANSWEERT - Knook Staal constructies uit Moerdijk heeft geluk gehad. Het bedrijf dat gis teren een sluisdeur bij Hans- weert heeft verwisseld, had van tevoren alle slib uit de oude deur gehaald. Was dat niet ge beurd, dan was de deur waar schijnlijk niet te tillen geweest, zoveel aangroei zat erop. Schoon aan de haak wegen de deuren in het sluizencomplex bij Hansweert 330 ton. De deur die Knook Staalconstructies gis terochtend uit de oostsluis haal de, woog 410 ton. Tachtig ton aangroei van mosselen, oesters en andere zeedieren zat eraan. Het was dan ook de eerste keer sinds de ingebruikname van het sluizencomplex bij Hansweert in 1987 dat deze sluisdeur is ver wisseld. Twee jaar geleden mocht Knook Staalconstructies al eens een zelfde karwei uitvoeren. Toen bleek de te vervangen sluisdeur veel meer te wegen dan ver wacht, zo'n 415 ton. Het bedrijf heeft daarvan geleerd en deze keer alle slib alvast uit de te ver wisselen deur gehaald. „Hadden we dat niet gedaan", aldus de projectleider van de (Advertentie) oktober 2005 I oktober 2005 I oktober 2005 De business to businessbeurs met nog meer mogelijkheden om uw potentieel direkt aan te spreken! Nobelweg 6 Telefoon 011!221020www.zeelandhallen.nl GOES - De Beestenmarkt in Goes valt buiten het masterplan voor de binnenstad, maar helemaal verge ten wordt hij niet. Het beeld dat bovenop de waterpomp staat, werd gisteren met de hogedrukspuit on der handen genomen. Het ziet er weer uit zoals het hoort: mooi wit. foto Willem Mieras AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie). Industrieterrein Amestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 Beter brede kust dan hoge dijk Zeeuws-Vlaanderen is nog ho ger. Daar telt de wachtlijst in middels vijftig mensen. „De vraag groeit", zegt Teunissen, „We willen best meer doen, maar onze mogelijkheden zijn beperkt. We zouden al heel blij zijn als we op Schouwen-Duive land een sociaal pension kunnen openen." foto Willem Mieras Moerdijkse firma, „dan weet ik niet of het zo soepel was ge gaan." Het ging gisteren wél soepel. De oude sluisdeur was er rond acht uur uit. De nieuwe, volledig ge reviseerde sluisdeur zat er rond half twaalf in. De oostkolk van het Hansweertse sluizencom plex blijft nog tot vrijdagmid dag gestremd voor het scheep vaartverkeer om de sluisdeur in te kunnen regelen. Met het verwijderen van het aan- groeisel op de vervangen sluis deur is onmiddellijk begonnen. Als de boel nog aardig nat is, gaat dat het gemakkelijkst. Dorpsraad wil molenwieken weg HANSWEERT - De dorpsraad van Hansweert wil dat de gemeente Reimerswaal de zogeheten molenwieken aan de Boomdijk, een soort chicanes, zo snel mogelijk weghaalt. De paaltjes op de chicanes worden dikwijls omver gere den, het is voor veel mensen onduidelijk wie nu voorrang heeft en ze remmen het verkeer bovendien nauwelijks af. De dorpsraad denkt dat drempels voor minder problemen zullen zorgen. De gemeente is het op zich met de Hansweertse dorps raad eens, maar wil de situatie pas aanpakken als Yerse- ke als 30-kilometerzone is ingericht. Zo lang wil het college nu wellicht niet meer wachten. Wethouder C. Knuit zei onlangs er wellicht eerder geld kan worden vrijgemaakt. Verdachte diefstal aangehouden GOES - De politie heeft in de nacht vdn dinsdag op woensdag op de Blaauwe Steen in Goes een 42-jarige man uit de gemeente Veere aangehouden. Hij zou die nacht in een café aan de Grote Markt een portemonnee hebben gestolen van een 23-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland. Reynaertcollege promoot conciërge HULST - De leerlingen en medewerkers van het Reynaert college in Hulst zijn in de ban van de verkiezing 'Conciër ge 2005 - gekozen door leerling'. P. de Koster, conciërge op de locatie Zoutestraat, doet het namelijk goed. De Kos ter staat op dit moment in de top twintig. Iedereen kan via www.concierge2005.nl tot begin november zijn stem uitbrengen. De organisatie is in handen van het 3FM ra dioprogramma Buzz (NCRV) en de jongerensite scholie ren.com. Op 9 november wordt de laatste halve-finalist bekend gemaakt. Overeenkomst verslaafdenopvang VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen en het bestuur van het Huiskamerpx-oject voor Druggebruikers (HKPD) ondertekenen 21 oktober een samenwerkingsovereen komst voor de verhuizing van het huiskamerproject aan de Coosje Buskenstraat naar de voormalige Kwik-Fit aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen. Dat deelde wet houder L. Poppe-de Looff mee. „We moeten de vaart erin houden. Als alles meezit, dan is de bestemmingsplanwijzi ging van het pand na de bouwvakvakantie geregeld en kan er gebouwd worden", zegt ze. De verhuisdatum van mei 2006 wordt bij lange na niet gehaald. „Dat wilden de omwonenden van het HKPD graag. Ik bind me niet aan een datum. Het belangrijkste is dat we het proces nu gaan de houden. door Mieke van der Jaqt GOES - Nu de vogelgriep dich terbij lijkt te komen en er voor durend sprake is van besmet ting van mensen, heeft het er al le schijn van de hobby-boeren bang worden van hun eigen pluimvee. In de buurt van kin derboerderijen duiken vreemde kippen op, die bij hun collega's voedsel komen zoeken. Waar hobbyboeren bij de uit braak van de vogelpest - geen ri sico voor mensen - pal voor hun hobbykippen gingen staan, wil len de baasjes er nu kennelijk vanaf. Het meest asociale ge drag jegens dieren: ze binnenha len en vervolgens aan hun lot overlaten, treft nu ook de gezel ligste van alle vogels: de kip. Hoewel op verschillende plaat sen in de Hollandsche Hoeve on beheerde kippen zijn aangetrof fen, merken de beheerders van de Kinderboerderij daar geen toename. Een woordvoerster komt met de schokkende mede deling dat er altijd pluimvee en kleine huisdieren over het hek worden gezet. De medewerkers van de Kinder boerderij doen er nooit aangifte van als er weer eens een konijn tje of een stel kippen rondlopen die ze nooit eerder hebben ge zien. Ze geven de beesten voed sel en passende huisvesting en verkopen van tijd tot tijd die ren, als het te druk wordt. Aangifte wordt achterwege gela ten omdat toch niet valt te on derzoeken waar de beesten van daan komen. Het gaat altijd om dieren die niet gechipt of ge ringd zijn. Toch is het wel degelijk straf baar om een dier dat door je ei gen toedoen aan je zorg is toever trouwd, aan zijn lot over te la ten. Oók als je dat in de buurt van een kinderboerderij of een gewone boerderij doet. Wie voor een dier niet meer kan of wil zor gen en er geen goed, nieuw baas je voor kan vinden, kan terecht bij de Dierenasiels. Voor een al leszins redelijke bijdrage, zor gen de asiels voor een nieuw te huis. Karakterpoppen in Blik op Kunst RENESSE - Kinderkarakterpop- pen vormen een van de specifie ke onderwerpen die te zien zijn tijdens de maandelijkse 'Blik op Kunst'-route die zondag weer gelopen kan worden in Renesse. De poppen zijn gemaakt door Henny Post en worden tentoon gesteld bij atelier Uit de Kunst aan de Stoofweg in Renesse. Ver der is hier een geheel nieuwe col lectie sieraden te zien, die qua kleur is afgestemd op de nieuwe wintermode. Zo zijn er onder meer parelcolliers waaraan een beschilderde oesterschelp beves tigd is. In blikmuseum De Blikvanger aan de Capelweg eveneens in Re nesse is de expositie 'Slibjacht' ingericht. In het kader daarvan demonstreert Evelien Hurkens het graveren van paarden op gla zen. In Atelier Art Deco aan de Put- terweg zijn broches en keramie- ken bollen nieuwe elementen in de collectie. De Blik op Kunstroute is van twaalf uur tot vijf uur 's mid dags geopend. zeeuwse almanak Een Middelburgs stel besloot onlangs de tweejarige doch ter te laten kennismaken met de dieren in de dierentuin. In de auto naar Rotterdam werd al druk gespeculeerd over de exotische fauna die ze te zien zou krijgen. Leeuwen, giraf fen, olifanten, neushoorns. Spannend! Dat is nog eens wat anders dan een koe of de kat. Bij de dierentuin aangeko men was de kleine meteen in vervoering. Nog op de par keerplaats riep ze, enthou siast naar de lucht wijzend: „Oooooh! Een meeuw!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27