Contacta als relatiebemiddelaar tóe Sieraden, foto's en schilderijen te zien in verpleeghuis De Stelle uccesboek was voor an Siebelink niet Heen mensenwerk Kritiek op overdracht van jeugdpsychiatrie 13 irHenkPostma rve naam zegt het al. Tijdens de JJcontacta. de grootste bedrijven- l>ents van Zuidwest Nederland, zoe- 1 ken ondernemers innig contact met r nieuwe. liefst veelbelovende relaties. Da! lukt niet altijd. Maar deze keer is er meer dan anders kans op succes. Tij- si Jens de driedaagse beurs, die dinsdag- - J(.ond jn de Zeelandhallen te Goes ,an slart ging. spelen bezoekers een spel dat 'netwerken leuker en gemak- lelijker maakt'. ;Sj Verjaar opnieuw kijken de Zeeuwse zakenlui er in groten getale naar uit. Tijdens de Contacta presenteren ze el- bjrde nieuwste snufjes en de jongste muJs. verdeeld over meer dan twee- r honderd stands. Doorgaans trekt dat pektakel zo n tienduizend bezoekers, "en uitgelezen kans om nieuwe contac- en te leggen. Althans, voor wie geen jsi heeft van verlegenheid. Maar zelfs 7r muurbloempjes onder de zakenlui j beven nu niet meer aan de kant te lijven staan. woensdag 12 oktober 2005 r D: Goese onderneming Boom, bureau 'creatie en communicatie', intro- ucéert tijdens de beurs een spel dat :n bezoekers een 'match' creëert, en ieder die deze dagen de ingang n de Zeelandhallen passeert, krijgt badge uitgereikt, die opzichtig derevers kan worden vastgespeld, let kaartje vermeldt niet alleen de m iaam van betrokkene en diens bedrijf, lar toont ook een symbool met puz- elstukje. Er zijn vijftig verschillende ti, aartjes, elk met een ander symbool of si uzzelstukje. Aan de bezoeker de taak p zoek te gaan naar een beursganger ■a lie hetzelfde symbool, en een passend uzzelstukje bij zich draagt, odra twee bezoekers een dergelijke natch' hebben gemaakt, spoeden ze th samen naar de stand van Boom, maar voor elk een prijsje klaar ligt. Dat is nog niet alles. Onder de deelne mers worden een weekendje Barcelo na verloot. Met als troostprijs een iPod. „Met het Contactspel", zegt uit vinder Hans van den Boom, „wordt netwerken leuker en gemakkelijker. Het brengt mensen willekeurig met el kaar in contact en schept de mogelijk heid om elkaar op een informele ma nier te leren kennen." Er zit, glim lacht hij, natuurlijk ook nog een ander aardigheidje aan vast: wie een 'match heeft gemaakt', bezoekt in ieder geyal zijn stand. Niet alle standhouders leg gen op het vlak van innoverend com municeren een zo grote creativiteit aan de dag. Want hoe schoongepoetst de rijke variatie aan stands ook mag zijn, voor de leek zitten er maar wei nig echte eye-openers bij. Weinig originaliteit Voor wie op zoek is naar een auto met glazen, jjitschuifdak, een stille hef truck, een leuk idee voor een perso neelsuitje, of een computerprogram ma dat de bedrijfsvoering nog efficiën ter maakt, is er zeker veel te beleven. En dat is nog maar een kleine greep uit de producten en diensten die onder nemend Zeeland de bezoeker onder de aandacht brengt. Maar erg veel origi naliteit in de presentatie wordt niet aan de dag gelegd. Neem de officiële opening: een trotse burgemeester, ge flankeerd door Zeelands nieuwste miss. De boodschap was al ruim tevo ren uitgedragen: Goes is een plek waar het heel goed wonen en werken is. Dat geldt, blijkens de stands waar mee ze vertegenwoordigd zijn, ook voor alle andere gemeenten. Allemaal hebben ze patent op het predikaat van ideale vestigingsplaats. Helaas vond Zeeland Seaports het no dig de pret te bederven. Het provincia le havenbedrijf maakt reclame met de Westerschelde Container Terminal, een plan dat in het slop geraakte. Daar wordt het nu weer uitgehaald. Maar de haalbaarheid staat nog aller- unst w irRolf Bosboom 1DELBURG - De schrijver zijn zwierige handtekening, rijl hij ziet dat het boek spo- van intensieve lectuur ver- H. „Dankjewel dat je het ge il hebt", zegt de auteur, op- hl, alsof hij zojuist zijn eer- ezerheeft ontmoet. Siebelink heeft met Knielen bed violen echter een on- tnde bestseller geschreven, in negen maanden tijd der- drukken en 70.000 verkoch- wmplaren. Het boek is bo- dien genomineerd voor de Publieksprijs en de AKO Li- ituurprijs, waarvan de win- r overmorgen bekend wordt laakt. succes bleek gisteravond uit de grote belangstelling f de bijeenkomst van de hting Literaire Activiteiten 2nd in Middelburg. De 150 faatsen in de zaal waren bij 16 na met toereikend voor al- dangstellenden. slink geniet zichtbaar van hij, na dertig jaar schrijver- ip. met zijn jongste boek te- heeft gebracht. Hij nam - ,i handelsgeest is hem niet - d, zo bekende hij ook - uit rad de tijd voor een signeer- unstveiling hildersweek Domburg ffiURG - Een deel van de «n die in mei, tijdens de ersweek in Domburg, zijn Md, wordt zaterdag 15 ok- geveild. gebeurt in de theaterzaal e Parel aan de Babelweg ttmburg. Van 14.00 en 16.00 b er gelegenheid om de aenjen te bezichtigen. Om Wuurbegint de veiling. Schildersweek namen «Kunstenaars uit binnen- buitenland deel. Het werk p] maakten is de afgelopen pop diverse plaatsen in dt nu geveild. Een deel verkocht; de rest Knielen op een bed violen is het boek dat hij nooit heeft kunnen of durven schrijven, maar dat al tijd boven zijn oeuvre heeft ge zweefd. Het is een sterk autobio grafische roman over de geloofs strijd en de bekering van zijn va der. Het boek is hem, als het ware, in gegeven, als een vorm van gena de, zoals ook de titel 'in een droom tot me is gekomen'. „Ik heb het weliswaar allemaal be dacht, maar toch heb ik het ge voel dat ik bij dit boek werd ge leid", zei hij. „Alle details wer den mij gegeven. Het schrijven was niet alleen mensenwerk." Siebelink vertelde onderhou dend over zijn schrijverschap, sterk associatief, waarbij hij zichzelf regelmatig verloor in amusante uitweidingen en de ene herinnering weer een ande re opriep. Bijvoorbeeld over zijn eerste verhaal, 'Witte chrysan ten', dat werd opgenomen in Nachtschade (1975) en waarin de kiemcel van Knielen op een bed violen al zichtbaar is. Hoewel de roman sterk geënt is op vooral zijn vader, is het geen biografie. „Het boek gaat over een vader, een man die zoiets heeft meegemaakt. Ik moest bij het schrijven mijn eigen vader loslaten, afstand scheppen, ie mand bedenken." Het verdichten, verbeelden van de werkelijkheid, daar gaat het hem om. Zelfs het eenvoudigste leven krijgt op die manier bete kenis en wordt iets bijzonders. „In een boek worden mensen complexe personages, ze komen van de grond af en krijgen een bepaalde glans." Hij debuteerde relatief laat, maar toch heeft Siebelink zich altijd schrijver gevoeld. „Als jon gen van vijf, zes jaar werd ik al zo overstelpt door de dingen die ik zag en bijvoorbeeld de geuren in de tuin, dat ik daar later wel iets mee móest gaan doen." „Ik ben geen groot denker, maar wel een groot ziener en voeler", zei Siebelink. „Ik zie het alle maal helemaal voor me. Litera tuur is voor mij kijken en niet vergeten en het gruwelijke dat zich voordoet in gedempte to nen weergeven, mooi en daar mee draaglijk maken. In elk ge val moet aan de wereld worden verteld wat er is gebeurd." ..-r - - v De perfecte match. Het Goese bedrijf Boom Creatie en Communicatie deelt tijdens de Zeeuwse bedrijvenbeurs in Goes badges uit, die willekeurige zakenlui met elkaar in contact brengen. foto Willem Mieras minst vast. Mocht het weer niet luk ken, dan kunnen Contacta-deelne- mers hun mooie promotieverhalen maar beter vergeten. Want, schreeuwt Zeeland Seaports de bezoekers toe: „Zonder WCT telt Zeeland niet meer mee." Men kan dan altijd nog bij de Kamer van Koophandel terecht. Die exploiteert op de Contacta een bar. Daar kan zuurstof worden genuttigd, verrijkt met verschillende aroma's. En dat is goed. Want, meldt de Kamer van koophandel, „zuurstof verrijkt lucht, zuivert de longen en helpt het concentratievermogen te vergroten." Een uitstekend middel dus ter verfris sing van de ondernemingsgeest. Vuurtoren van Breskens, werk van Loes van der Heijden. door Anita Tournois OOSTBURG - De in de vitrines geëxposeer de sieraden van Barbara van der Made en Trynke Schraa zijn aanlokkelijk neergelegd rond, op en naast al even fraaie sieradenkist- jes. Schilderijen van Loes van der Heijden en kleurenfoto's van Ethiopië, gemaakt door stichting Arsi Negelle, sieren de wan den. Voor de 58ste keer is werkgroep Stel- lexpo er weer in geslaagd een gevarieerde, boeiende tentoonstelling in te richten. Edelsmeden Van der Made en Schraa tonen zeer fijne en sierlijke handgemaakte gouden en zilveren sieraden. Na hun opleiding aan de Vakschool voor Edelsmeden en Fijne Techniek zijn beiden alweer enige jaren werkzaam als goudsmid. Recente beursbezoeken in binnen- en bui tenland boden tal van ideeën voor hun nieu we collectie. Diamant, parels, kwartskristal len en edelgesteenten zoals chalcedonroos, rhodoliet, granaat, amethist, barnsteen en rutielkwarts vormen materialen die in com binatie met geel-, rood- en witgoud en zil ver verwerkt zijn tot bijzondere creaties. Kettingen, armbanden, ringen en oorbellen, apart of als stel bij elkaar horend, worden gekenmerkt door veel ronde, soms hoekige vormen en spiraalvormen. De sieraden zijn altijd elegant. Liefde voor het materiaal en het vak spreekt uit beider werk. Liefde voor de mens spreekt uit de foto's van Ethiopië. Stichting Arsi Negelle, opge richt in 2000, stelt zich het verbeteren van onderwijsomstandigheden en daaraan ge koppelde leefomstandigheden in Arsi Negel le en omgeving ten doel. Foto's tonen beel den van een schitterende natuur en dito be volking, met mensen die getooid zijn in tra ditionele kleding of Afrikaans-westerse mix en ondanks hun armoede blijven lachen. Primaire tinten Loes van der Heijden uit Middelburg, die al twaalf jaar schildert, toont geabstraheerde landschappen. Architectuur en techniek vor men naast de natuur een voorname inspira tiebron. In kleurrijke - veelal primaire tin ten en wit en zwart - vlakken bouwt zij haar werk op. Acryl op papier of doek wordt aangebracht in diverse lagen waarbij de onderste laag door de bovenste schijnt. Aanpak natuur- en milieucontrole MIDDELBURG - Bij de provincie komt een nieuwe afde ling voor de controle op het naleven van de natuur- en mi lieuregels. De controle (handhaving genaamd) is tot nu toe verspreid over verschillende afdelingen. Door de reor ganisatie kan er doelmatiger en doorzichtiger worden ge werkt. Bovendien worden tegelijk de nieuwe taken die de provin cie van het Rijk heeft gekregen op het gebied van de Na tuurbeschermingswet en de Flora- en Faunawet, inge past. Voor die nieuwe taken krijgt de provincie jaarlijks ruim 1,1 miljoen euro toebedeeld. De afdeling gaat 36 formatie plaatsen omvatten, verdeeld over een groep Industrie en Metingen, een groep Natuur, Water en Afval en een onder steunende groep. Tot hoofd van de nieuwe afdeling Handhaving Natuur en Milieu (onderdeel van de directie Ruimte, Milieu en Wa ter) is benoemd A. de Lange. Film over containerterminal TERNEUZEN - Havenschap Zeeland Seaports heeft een film over de plannen voor aanleg van de Westerschelde Container Terminal (WCT) in het Sloegebied laten ma ken. Die werd gisteren voor het eerst vertoond tijdens de bedrijvenbeurs Contacta te Goes. In de film komen verschillende onderwerpen aan bod. Zo wordt uitgelegd wat de WCT betekent voor de Zeeuwse economie, hoe de containers van en naar het achterland kunnen worden vervoerd en hoe het plan voor de natuur compensatie eruit ziet. Met behulp van onder meer animaties is vanuit verschil lende standpunten in beeld gebracht op welke wijze de terminal wordt ingepast in het gebied, en welke beelden dat oplevert bezien vanaf land, vanuit de lucht en vanaf het water. De film duurt bijna tien minuten. Vanaf 17 oktober is de film beschikbaar via de website www.wct-vlissin- gen.com. Opgepakt dankzij alerte politieman GOES - Een alerte Goese politieman heeft ervoor gezorgd dat in de nacht van maandag op dinsdag vier mannen uit Den Haag na een poging tot inbraak konden worden opge pakt op bedrijventerrein De Poel I in Goes. De politieman vond het vreemd dat de mannen in een wa gen met ladders op het dak vlakbij zijn woning parkeer den en met de ladders op pad gingen. Hij is het viertal gevolgd en zag hen even later over het hek van een bedrijf aan de Verrijn; Stuartweg in De Poel I klimmen. De politieman, die vrij had, lichtte zijn collega's in. Zij wisten de Hagenezen (van 24 tot 46 jaar oud) tegen half twee aan te houden op de Duizendbladstraat in de wijk Goes Nieuw-West. Aanhouding na vernieling ruit VLISSINGEN - De politie heeft gistermorgen rond half elf een dertigjarige man uit Vlissingen aangehouden om dat hij een ruit van een woning had vernield. De man verklaarde tegenover de politie dat hij cle woning aan de Nijverheidsweg binnen wilde, maar dat de bel het niet deed. Daarom sloeg hij op de ruit. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - De over dracht van de Zeeuwse jeugdpsychiatrie Ithaka aan De Grote Rivieren in de Drecht-re- gio staat haaks op het streven om de jeugdzorg Zeeuws te hou den. Dat vinden PvdA-Statenle- den E. Hageman en J. Hooy- meyer. Zij willen van het dagelijks pro vinciebestuur weten hoe noodza kelijk de overdracht is. Ook wil len zij garanties dat de jeugdpsy chiatrie over tien jaar nog een vestiging in Zeeland heeft en toegankelijk blijft voor de Zeeuwse jeugd. Centrum voor geestelijke ge zondheidszorg Emergis kondig de kortgeleden aan dat per ja nuari 2006 de afdeling kinder en jeugdpsychiatrie Ithaka naar collega-instelling in de Drecht- regio De Grote Rivieren gaat. Als hoofdreden gaf Emergis het al jarenlang bestaande tekort aan jeugdpsychiaters bij Ithaka. De Grote Rivieren stelt wel vol doende jeugdpsychiaters te heb ben. De Zeeuwse behandelloca- tie zou gehandhaafd blijven. De vragenstellers vinden het vreemd dat Emergis samenwer king buiten de provincie zoekt, terwijl uit recente onderzoeken bleek dat jeugdzorginstellingen als Bureau Jeugdzorg en AZZ zulke samenwerkingen niet strikt nodig hebben. In dat licht moet gedeputeerde zorg, G. van Heukelom, zijn reactie, dat hij de overgang van Ithaka toejuicht, nader verkla ren, vinden de PvdA-Statenle-i den. Advertentie foto Peter Nicolai Origineel zijn de werken met brug, steiger, pijler en buizen op werkeiland Neeltje Jans in wit, geel en zwart evenals een serie met een tiental verschillende vuurtorens. Bloemenstillevens met gele en rode tulpen, gele bloemen en zaaddozen zijn er in de vorm van tweeluiken of bij elkaar horende werken, eveneens in een verregaande abstra hering. Verslingerd Naast acryl maakt de kunstenares ook ge bruik van andere materialen. Voorbeelden zijn een serie aquarellen met onderdelen als ankerketting of reling van een boot en geïn spireerd door het lichtschip De Noordhin- der en diverse linoleumetsen met onder an dere een stilleven van een fruitschaal, een visfuik en een koppel hockeyers. „Sinds 1993 ben ik verslingerd aan het teke nen en schilderen", verduidelijkt Van der Heijden. „Ook vind ik het heerlijk om alles uit te proberen. Alle technieken en materia len spreken me aan." Stellexpo, tim eind oktober in verpleeghuis De Stelle, Veerhoeklaan 7 in Oostburg. Geopend: dagelijks. 9.00-20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45