PZC Terneuzen lonkt naar topsport Lodewijk doet stapje terug Druk weekeinde voor driebanders Van de Ven verlaat intensive care Nieuwe status voor Zeeuwse koersen 17 Sportcentrum Vliegende Vaart opent deuren voor introductieweek uitslagen woensdag 12 oktober 2005 wb ifnnr Frits Bakker TERNEUZEN - De demonstra te van olympisch judokam- pioen Mark Huizinga is de war- ming-up voor een indrukwek kende sportweek in Terneuzen. Het nieuwe sportcentrum Vlie gende Vaart opent zaterdag zijn deuren en richt zich acht dagen lang op een breed publiek. Basketbal, zwemmen, volleybal, badminton, zaalvoetbal en nog v^el andere sporten krijgen in de introductieweek de kans om zich te profileren in het ultramo derne centrum, dat na die week in gebruik wordt genomen, maar pas volgend jaar op 17 fe bruari officieel wordt geopend. Mark Huizmga opent zaterdag morgen het gala met trainingen en demonstraties tussen tien en twaalf uur. Dinsdagavond ordt er een volleybalwedstrijd .issen een Nederlandse en een Belgische topclub gespeeld, de oud-topspeler Henk Pieterse ioudt een basketbalclinic en de vroegere topatlete Olga Com mandeur houdt meestal heel Ne derland, maar volgende week vrijdag ook Terneuzen in bewe- „We willen iedereen laten dat Terneuzen klaar is om port te ontvangen", zegt Jo ran Remortele, die als accommo datie-manager van de gemeente ie supervisie over de bouw en straks over de exploitatie en be leer van het nieuwe sportcen trum heeft. linnen de accommodatie van 120 bij 75 meter ligt onder meer een sportvloer van 60 bij 45 me ter, die in vieren of in tweeën kan worden gedeeld en een wed- itrijdbad dat aan alle internatio- ïale eisen voldoet. Verder is er tribunecapaciteit voor zo'n 1500 toeschouwers voorhanden, let centrum is multifunctioneel ïebouwd en uitermate geschikt om nationale en internationale wedstrijden en kampioenschap- te organiseren. Jo van Re- nortele: „We zijn uniek in Ne- lerland, omdat nergens in één lorteentrum zo veel potentie inwezig is, Bijna alles kan. en NK judo, een korfbal-, bas ketbal- of zaalvoetbalinterland, een NK zwemmen, maar we rich ten ons vooral ook op breedte sport, op ontwikkeling en ont plooiing van talent. En als straks de Senior Games naar Zeeland komen, ligt hier een ac commodatie die geschikt is voor alle binnensporten." Met de bouw van het centrum, dat eigendom is van de gemeen te en de bestaande sporthallen Het Zwaantje en Oude Vaart en zwembad De Honte gaat vervan gen, is op 4 januari van 2004 be gonnen. Het buitenbad is nog in aanleg, binnen is alles klaar voor gebruik. De sportclubs in Terneuzen en omgeving ver wachten dat er een nieuwe im puls vanuit zal gaan. Zo zijn de oud-handballers van HVSV, dat jaren geleden werd opgeheven, al een kijkje komen nemen. Van Remortele: „De eerste reacties waren: het kan toch niet dat er in Zeeuws-Vlaanderen geen handbal meer wordt gespeeld en dat er nu zo'n prachtige accom modatie ligt?" Voor de basketballers, volleybal lers, badmintonners en zaal voet ballers staan de deuren al open. Zij hebben de hal al in gebruik genomen. De zwemmers en waterpoloërs van De Schelde be trekken volgende week zaterdag hun nieuwe onderkomen. Dat doen ze door symbolisch een paar liter zwemwater over te brengen van het oude bad naar het nieuwe thuishonk. Papendal Jo van Remortele: „We spiege len ons niet aan de specifieke ac commodaties voor topsport, zo als Papendal en Ahoy, die voor één of twee sporten geschikt zijn of voor één evenement wor den opgebouwd. En we hebben ook geen olympisch zwembad zoals Eindhoven en een topsport- hal voor volleybal zoals Amers foort. We hebben er wel naar ge streefd multifunctioneel te zijn, met een lage drempel. De slogan die we hanteren is: sporten moet kunnen, kunnen sporten moet." Het initiatief voor het organise ren van nationale of internatio nale evenementen moet bij de Jo van Remortele: „We zijn uniek in Nederland, omdat nergens in één sportcentrum zo veel potentie aanwezig is." foto Peter Nicolai sportbonden of de clubs liggen. „Maar als ze naar ons willen ko men, hebben wij alles te bieden. Voor alles wat talent of topspor-_ ter is, op bijna elk gebied van binnensport, hebben wij de ac commodatie en de faciliteiten. Dat is nu al tot ver over de grens bekend. We krijgen al aanvra gen uit België. En volgend jaar wordt in dit centrum het Zeeuws kampioenschap zwem men en het NK jeugdwaterpolo gehouden. Behalve de sporthal, met zijn be wegende wanden en uitschuifba- re tribunes, het sportcafé op de eerste verdieping en de kleedka mers voor sporters en scheids rechters is ook het 25 meterbad met zijn beweegbare bodem van alle faciliteiten voorzien. Jo van Remortele: „Niek de Ridder, één van de beste zwemmers in Zee land, heeft al gezegd: dit wordt een supersnel bad." Camera's Voor officiële wedstrijden is er een wand ingebouwd die in alle acht banen de tijden registreert op het scorebord. Jo van Remor tele: „Maar ook aan veiligheid is veel aandacht besteed. In het bad is een systeem met camera's onder water, die aangeven als ie mand meer dan tien seconden stilligt of naar de bodem zakt. Dan gaat er een zoemer af en worden we gewaarschuwd door een optisch signaal." Het nieuwe centrum ligt bij de ingang van sportpark Oude Vaart, dat in totaal meer dan zestien hectare beslaat. Het biedt onder meer plaats aan hockeyers, tennissers, korfbal lers, honkballers en schutters. Verder verrijst er ook een gloed nieuw fitnesscentrum. Een greep uit de demonstraties, cli nics en wedstrijden die tijdens de open deurdagen van zaterdag 15 tot en met zaterdag 22 oktober worden gehouden: Zaterdag: judodemonstratie Mark Huizinga, rondleidingen op ieder uur, eskimoteren en kanoivaterpo- lo, demonstraties verdedigings- sporten. Zondag: zwemmen. Maandag: zaalvoetbal, reddend Dinsdag: volleybalwedstrijd Omni- world Almere-Torhout (19.45) Woensdag: futsal, zwemmen, bas ketbalclinic Henk Pieterse (18.30) Donderdag: zivemclinics, korfbal, jeugdinstuif en demonstratietrai ningen. Vrijdag: seniorendag met aqua- gym, boivls en koersbal, volleybal- clinic, duiken, snorkelen en gym nastiek door Olga Commandeur en Karl Nolten van Nederland in beweging (14.00). Zaterdag 22 oktober: badminton met topspelers Dennis en Arless Tj- in-Asjoe. Nationale top in Abeelenrace MIDDELBURG - Voor de vijfde keer wordt zaterdag de Abeelenrace gehouden. De roeiwedstrijden vinden plaats op het kanaal door Walcheren. Er komen ook nationale toppers op het evenement af. De mannen vier met stuur man, die actief was op het WK in Japan, verschijnt in Mid delburg aan de start. De junioren roeien een parkoers van 2,5 kilometer. Senioren leggen de dubbele afstand af. De eerste heat begint zaterdag om 12.00 uur, de tweede om 15.00 uur. Van Lare derde in duatlon MARCK EN CALAISES - Térèse van Lare uit Sluis is in de regionale sluitingswedstrijd in het Franse Marck en Ca- laises derde geworden in een run-bike-run. Na de eerste run van 6,6 kilometer wisselde Van Lare nog als vierde. Daarna volgde het fietsonderdeel, 32 kilometer. In de laat ste kilometer wist de Zeeuws-Vlaamse veterane zich op te werken naar de bronzen podiumplaats. De tijd van Van Lare was 1 uur 35 minuten en 57 seconden. Dat was ruim drie minuten langzamer dan de Franse winnares Fannv Rebier. SSV/E1 Toro overklast opponent GOES - De futsallers van SSV/E1 Toro wisselen deze com petitie zwakke wedstrijden af met duels waarin vrijwel al les lukt. Tegen Magica/Vershof Nelisse uit Bergen op Zoom zat alles mee. Eersteklasser SSV won met 7-1 De Zeeuwen waren in eigen huis van begin af aan de bete re ploeg en drukten dat al snel uit in doelpunten. Bij rust leidde het team, dat vorige week nog onnodig gelijkspeel de tegen het matige NVS (3-3), met 3-0. Na rust ging de thuisploeg op dezelfde voet door. Achterin werd niets weggegeven en de Goesenaren stapelden kans op kans De eindstand van 7-1 had hoger kunnen uitvallen, maar de doelman van Magica was in goeden doen Bovendien eindigden enkele mooie aanvalscombinaties op de paal en lat. Pim Bruins was de topscorer van de avond met vier goals. Menno van Tilburg, Bud Aschman en Joey van der Hoeff maakten allen één treffer. Buijze wint in libre zesde klasse HEINKENSZAND - Jeanette Buijze van biljartvereni ging LBV is winnares geworden van het districtskam pioenschap libre zesde klasse. In een spannende finale ver sloeg zij de enige overgebleven concurrent Christian Coo- mans van Onder Vrienden. Maradona heeft schuld in Italië ROME - Maradona is afgekickt, afgevallen en sinds kort in Italië succesvol als presentator. Voor een geweldig sala ris presenteert de voormalige voetbalster een tv-program- ma. Dat herinnerde de Italiaanse belastingdienst aan een schuld van circa 3 miljoen euro die Maradona nog heeft uitstaan. De Argentijn was in de jaren 1985 tot 1991 in dienst van SC Napoli. Volgens de belastingen vergat de voetballer destijds aan veel van zijn financiële verplichtingen te vol doen en verzweeg hij nogal wat inkomsten. Rente en straf hebben de schuld inmiddels doen oplopen tot het lieve sommetje van 50 miljoen euro. ANP/SID door Koen de Vries GOES - De toestand van motor crosser Rinus van de Ven is iets verbeterd. De zeventienjarige inwoner van West-Souburg mocht gistermiddag de afde ling intensive care van het Rad- boudziekenhuis in Nijmegen verlaten. Van de Ven kwam zondagmor gen ten val tijdens het Open NK in Mill en werd later op de dag geopereerd in Nijmegen. Daar werd tijdens een vijf uur durende ingreep de milt verwij derd en werden inwendige bloe dingen gestopt. Hij is bij ken nis maar gebruikt morfine om de pijn het hoofd te kunnen bie den. Bovendien heeft hij sinds de operatie koorts. Positief is dat hij niet meer beademd hoeft te worden. Van de Ven kreeg bij de val het stuur van zijn motor in de buik. Daarbij werd niet alleen zijn milt beschadigd, maar ook zijn alvleesklier en een nier Of hij de nier kan behouden moet de komende dagen blijken. De al vleesklier zal voor een deel af sterven, maar de artsen ver wachten niet dat het ernstige vormen aanneemt. Het orgaan dat een belangrijke functie heeft bij de spijsverte ring en de verwerking van sui ker kan op dertig procent van de normale kracht nog naar be horen functioneren. Ook de milt hoeft een vervolg van de topsportcarrière van Van de Ven niet in de weg te staan. Dat orgaan zorgt voor de af weer tegen infecties. Een vac cin dat om de vijf jaar wordt toegediend kan infectiegevaar aanmerkelijk verkleinen. Des ondanks ziet Giel van de Ven, de vader van Rinus, een ver volg van de motorsportloop baan niet meer zitten. De man die in zijn camper met zijn zoon heel Europa afreisde op weg naar trainingen en wed strijden, heeft het helemaal ge had met de sport. „Ik was vroeger helemaal gek van motorsport. Met de nadruk op was." Speler Zierikzee achtervolgd door blessureleed GOES - Voor de driebanders 'au het district Delta Zuid best staat komend weekeinde et persoonlijk kampioenschap ode eerste klasse op de agenda, 'oule Noord vindt plaats in café laarends in Goes en poule Zuid keeft onderdak gevonden in orpshuis 't Meulengat in Sluis- 'I- In Bergen op Zoom komen drie Zeeuwse derdeklassers 1 actie tijdens de regionale ampioenschappen. i Goes verdedigt Piet Scheffers BV Scheldezicht zijn vorig ar veroverde titel. De man uit emeldinge is 'slechts' als acht- egeplaatst. Naast de regerend "npioen ontvangt organise- vereniging ALM de enige omovendus tijdens de voor trijden Frank Wijnen van ku 'n £oec*en doen dé kans- »ber. Martin Steketee, Sam eKok (beiden van De Herberg) a Anton van Liere (De Vier Lin- en) zijn de outsiders. Schou- cn-Duiveland levert Nico van a Graaf van Onder Vrienden, "jus Lems van DOS en Addie f vogel van 't Klusje. 1 Poule Zuid, waar SBC als eer optreedt, belooft het Ballegeer weer trainer Maldegem TERNEUZEN - Johan Balie- vorig seizoen na vijf opeenvol gende nederlagen ontslagen bij Hoek. De Belg wacht nu een zwaar karwei, want de club bezet na zeven speelda gen de laatste plaats. Malde gem wist nog niet één duel in de derde klasse te winnen. De ploeg verloor vier keer en speelde drie keer gelijk. geer gaat opnieuw aan de »«gals trainer van KSK Mal degem. P" oefenmeester is de opvol ger van Alex Querter, die *erJ geslachtofferd na de slechte competitiestart. Balle- perkte in het verleden 00al bij Maldegem en werd ook een interessante strijd te worden. Liefst vijf Zeeuws Vla mingen staan op de deelnemers lijst. Met (kleine) Cees Wissel van 't Bierwinkeltje in de favo- rietenrol Hij dwong al promotie af evenals zijn geroutineerde naaste opponent uit Lewedorp, Piet Raas. Jan de Rechter van Reynaert, Benny de Waal van HGL/KOT '86 en de thuisspe- lers Rino Pecararo en Johan de Witte van SBC zullen het de fa vorieten niet gemakkelijk ma ken. Verder komen Wim de Jon ge (BV Kwadendamme) en Pas cal Back (VEGABV) in actie. In Goes beginnen de wedstrijden donderdag vanaf 19.00 uur. In Sluiskil wordt vrijdag op dezelf de tijd begonnen. Het regionaal kampioenschap driebanden derde klasse zou een Zeeuws podium kunnen krijgen. Met Nico Peeters van BV Kwa dendamme en Carlos Pinto van De Toekomst als de nummers één en twee van de plaatsings lijst heeft het district Delta Zuid-West twee ijzers in het vuur. Zij promoveerden eerder al naar de tweede klasse. Wim Hage uit is als achtste geplaatst. De partijen beginnen vrijdag in café 't Dobbertje in Bergen op Zoom om 19.00 uur. door Jan Dagevos ZIERIKZEE - De hoofdmacht van voetbalvereniging Zierikzee kan niet langer op de diensten van Niels Lodewijk rekenen. De verdediger c.q. middenvelder wordt achtervolgd door blessu releed en heeft besloten een stap je terug te doen. „Het hoofd wil nog wel, maar hel lichaam kan het niet meer aan", zegt de 31-ja- rige Lodewijk. Blessures lopen de laatste seizoe nen als een rode draad door de carrière van Lodewijk „Het is eigenlijk al begonnen in mijn laatste jaar bij Kloetinge", legt de Zierikzeeënaar uit ,Ik heb voortdurend overal last van. Vorig jaar waren het mijn achillespezen en nu schoot het vorige week dinsdag in mijn hamstring. Dat was voor mij de druppel. Ik heb er nog drie da gen over nagedacht, maar daar na de knoop doorgehakt. Het ni veau is kennelijk te hoog gegre pen voor me, ik kan het niet meer aan. Ik ga lekker in een la ger elftal spelen." Fysiek „Hoe het komt dat ik voortdu rend geblesseerd ben, weet ik niet goed. Ik denk dat het te ma ken heeft met mijn periode bij RBC. Daar heb ik misschien wel te veel van mijn lichaam geëist. Daar moest ik vaak twee keer per dag trainen. Ja, en terwijl ik fysiek natuurlijk niet de sterk ste ben. Ik zou nu weer wel naar de dokter en de fysiotherapeut kunnen gaan, maar die heb ik al zo vaak bezocht." Lodewijk, die in zijn dagelijks leven postbe- steller is, begon zijn loopbaan in de jeugd van Zierikzee. In het seizoen 1993/1994 maakte hij zijn debuut in de hoofdmacht en scoorde hij tijdens de competitie twee keer. Daarna verkaste hij naar RBC. Eind jaren negentig keerde hij terug naar Zeeland en kwam hij vijf seizoenen (81 competitiewedstrijden) uit voor hoofdklasser Kloetinge. In de zomer van 2003 kwam hij terug op het oude nest. Na drie seizoenen en 24 competitieduels komt er dus nu een eind aan zijn loopbaan in de hoofdmacht van Zierikzee. „Ik ben nu 31 jaar, misschien is het wat te vroeg om te stoppen, maar als het lichaam niet meer wil, houdt het op. Ik vind zelf dat ik een leuke car rière heb gehad. Ik kijk er met voldoening op terug. Ik heb met RBC een keer in De Kuip ge speeld en dat neemt niemand me meer af. Dat staat in mijn ge heugen gegrift." Niels Lode wijk: „Ik moet nu eerst volledig fit worden. Daarna ga ik in een lager elftal voetballen. Ik denk in het vijfde bij mijn broer Jeroen. Gewoon lekker genieten en 's middags naar het eerste. Ik zal het op de voet blijven vol gen." Amsterdam. WK, achtste ronde. Groep A. Achtste ronde: Misans (Let) - Baljakin (Ned) 1-1, Samb (Sen) - Singh (Ina) 2-0, Gantwarg (WRU) - Schwarz- man (Rus) 1-1, Chmiel (Pol) - Ndonzi (Kam) 0-2, Maughn (Tri) - H. Jansen (Ned) 1-1. Stand: 1. Baljakin, Schwarz- man, Samb 12,4. Gantwarg 11, 5. Ndon zi, Misans 8, 7. H. Jansen 7, 8. Chmiel, Maughn 5,10, Singh 0. Groep B. Ndjofang (Kam) - Mogilyans- ky (VSt) 1-1, Tsjizjov (Rus) - Erdenehileg (Mon) 2-0, Thijssen (Ned) - Maria Silvo Filho (Bra) 1-1, Huseynov (Aze) - Anik- jejev (Oek) 1-1, Diawara (Gui) - Nicault (Fra) 1-1. Stand: 1. Huseynov, Tsjizjov 12, 3. Thijssen 10, 4. Erdenehileg, Dia wara, Ndjofang 8, 7. Nicault 7, 8. Maria Silvo Filho 6, 9. Anikjejev 5, 10. Mogi- lyansky 4. Groep C. Diakite (Mal) - G. Jansen 1-1, Domcev (Lit) - Kirzner (Oek) 0-2, Ganjar- gal (Mon) - Ba (Sen) 2-0, Nasevitsj (WRu) - Georgiev (Rus) 1-1, Lorevil (Cur) - Clerc (Ned) 0-2. Stand: 1 G, Jan sen 12, 2. Georgiev, Nasevitsj 10, 4. Kirz ner, Diakite 9, 6. Clerc 8, 7 Ganjargal, Domcev, Ba 7,10, Lorevil 1. Groep D. Heusdens (Ned) - Getmanski (Rus) 1-1, Borghetti (Ita) - Wollaert (Bel) 2-0, Podolski (Dui) - Milsjin (Rus) 1-1, Delmotte (Fra) - Buzinksi (Lit) 0-2, Der (Sen) - Valneris (Let) 0-2 Stand: 1, Get manski, Buzinski 12, 3. Valneris, Podols ki 10, 5, Der 8, 6. Milsjin, Heusdens 7, 8. Borghetti 6, 9. Delmotte 5, 10. Wollaert San Luis. WK. Elfde ronde: Anand (Ina) - Kasimdzjanov (Oez) 1-0, Polgar (Hon) - Leko (Hon) 0,5-0,5, Adams (Eng) - Topalov (Bul) 0,5-0,5, Svidler (Rus) - Morozevitsj (Rus) 1-0. Stand: 1. Topa lov 8,5, 2, Svidler 7, 3. Anand 6,5, 4. Morozevitsj 5,5, 5 Leko 5, 6. Kasimdz janov 4,5, 7. Adams 4, 8. Polgar 3. Wemeldinge st. Andries. 1e hoofdvogel: A. Tissink(st.Andries). 2e hoofdvogel: B Goedegebu- re(Jac.v.Beieren). 3e hoofdvogel: 1e zij vogel: K Hamelink(Soranus). 2e zijvo gel: J. Kopmels(Victoria). 3e zijvogel: Marl. Verdonk(Jac.v.Beieren). 4e zijvo gel: M. Verdonk(Jac.v.Beieren). 5e zijvo gel: J. Kopmels(Victoria). 6e zijvogel: J. Sinke(Jac.v.Beieren). 1e kal: K. Goede- gebure(Jac.v.Beieren), 2e kal: F. Koens(Spes Nostra).3e kal: H. Schip- per(Victoria). EK-kwalificatie. Jong Oranje-Jong Macedonië 4-0 (1-0). 24. Castelen 1-0, 65. Huntelaar 2-0, 73. Castelen 3-0, 90. Castelen 4-0. Scheidsrechter: Zammit (Mal). Toe schouwers: 3500. Jong Oranje: Waterman; Tiendalli, De Zeeuw, Luirink (65. Zomer) en Ema- nuelson; Zuiverloon, Castelen en Schaars (72. Braafheid); Jenner (46. Owusu-Abeyie), Huntelaar en De Rid- Putte-Kapellen. Sluitingskoers: 1 Steegmans (Bel) 177,2 km 3.3809 (48,780 km/u), 2. Hammond (GBr), 3. Kemna (Ned) op 0.04, 4. Van Heeswijk (Ned), 5. Weylandt (Bel). 6. Eeckhout (Bel), 10. Reinerink, 16. Vierhouten, 20 Lucassen. H'lniy ri— Vrouwen. Eerste klasse: EMM-Aris- tos 12-14, Elshout-lnternos 2 19-12, PSV 2-Axias/Tachos 2 11-14, Tremeg-Heerle 8-13, HVW-HMC 17-17, Swift H-DESK 16-16. Tweede klasse: Blauw Wit-Olympus 13-8, Aristos 3-GHV 11-12. Mannen. Eerste klasse: EMM-Aristos 16-20, LifeDesign/Delta Sport-DOS'80 18-15, VHC-Artemis 19-16, D'n Boeme- laer-DESK 26-14, Bergeijk-Tachos 2 27-26, White Demon 2-GHV 21-31, Groe ne Ster 2-De Sprint 18-17, Tweede klasse: GSC-PSV 2 16-31, Orion R-Mixed Up 31-17, Taxandria-Roef 22-16, Witte Ster'75 2-Heerle 2 25-21 Derde klasse: Internos 3-Roem'98 18-12, Blauw Wit-White Demons 4 26-25, De Beuk-HMC 3 24-16 door Frits Bakker GOES - Het OZ Wielerweekend stapt uit de beloftencompetitie en krijgt volgend jaar een nieu we status. De wielertweedaagse in Zeeuws-Vlaanderen gaat deel uitmaken van de Europese toer, die voor de zogenoemde Trade in teams bestemd is. Ook twee vrouwenkoersen, de Omloop van Borsele en de Ster Zeeuwsche Eilanden, worden naar verwachting op de interna tionale kalender gezet. Ronald Apers, voorzitter van het Wielerweekend, zegt dat de keuze voor een andere opzet voortkomt uit de ervaring met de beloften. „De wedstrijd blijkt in de praktijk te zwaar voor jonge renners. We hadden vorig jaar nogal wat valpartijen en veel renners konden de koers niet uitrijden. Dat heeft ons doen besluiten op een andere toer te gaan." De Zeeuws-Vlaamse koers wordt een 2.2-wedstrijd en maakt deel uit van de kalenders die onder de ProTour zitten. „We mogen meer profploegen toelaten, maar geen Pro- Tour-ploegen", aldus Apers. Met die bezetting zit het OZ Wie lerweekend net onder de Delta Profronde. De tweedaagse wordt op zaterdag 10 en zondag 11 juni gehouden. Aan het karakter van de koers zal niet veel veranderen. Apers. „We zijn zelfs van plan om het nog iets zwaarder te maken, met meer kilometers en meer kassei stroken." De Zeeuwse consul Jan van Haneghem heeft ook de indruk gewekt dat een van de klassiekers volgend jaar wordt opgewaardeerd. Hij was nog niet bereid om dat verder toe te lichten. Niels Lodewijk (midden) keerde in 2003 terug bij Zierikzee. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17