Oranje moet zich nog verbeteren Yankees lopen de hoofdprijs weer mis Golfer Ballesteros wil winnen bij rentree RBC-fans willen geen pinten maar punten afscheid in Putte-Kapellen Oud-international Cor Veldhoen overleden Oproep FC Emmen: adopteer onze spelers wint laatste sprintduel Ad Pertijs PUTTE-KAPELLEN - Jan en al- e kman heeft hem gevraagd door le gaan. maar Rudie Kemna seet het echt zeker: hij stopt als rofnielrenner. In de Sluitings- koers van Putte-Kapellen nam dc 38-jarige Tukker in stijl af- jicid. Hij won er zijn laatste jurt. Het was weliswaar een spurt om derde plaats (winnaar Gert teegmans en Roger Hammond even nog net uit de greep van et aanstormende peloton). iar toch. „Het was een mooie iurt. Hij was lang, er zat agres- jie in. ellebogenwerk ook. Dit iet me deugd." tte-Kapellen is de traditione- sluitingskoers van België. Te- idden van kermis en bier. Een iar volksfeest, waar ieder jaar nduizenden mensen op af ko en. In vervlogen tijden bleven renners er hangen tot ze van Ie drank niet meer op hun ge- loren benen konden blijven an. Nu is het in ieder geval 'altijd een van de mooiste de- s om een carrière te beëindi- i. „Een laatste spurt in deze geving geeft mijn afscheid 1 extra gevoel mee", weet nu c Kemna, die als laatbloeier zeven prof jaren 21 koersen n, met als hoogtepunt de na- nale titel in 2003. [oppers lat de Belgische wielersport mo- ïenteel gebukt gaat onder de ne na de andere dopingaffaire, ras gisteren op de grens van Ne erland en België niet te mer en. Johan Museeuw, Mario de lercq en nog negen anderen juden gisteren in Kortrijk te oren hebben moeten krijgen of estaat hen strafrechtelijk gaat vervolgens voor het in bezit heb ben van dopingproducten. De zitting werd verdaagd naar 6 de cember. Putte-Kapellen gaat altijd door. Het ene jaar staan er meer top pers aan de start, dan in het an dere. Gisteren stuurde Rabo bank zijn continentale ploeg en verschenen de teams van Quick Step, Discovery Channel en Da- vitamon met bescheiden forma ties. „Dit soort wedstrijden zijn me op het lijf geschreven. Mooie schijtkoersen, zoals ik ze noem. Zijn ze lastiger, dan doe ik op het einde niet meer mee", zegt Kemna. De koers werd opengegooid door een ontsnapping van veer tien renners. De Shimano-ploeg van Kemna was met mee. Dit foutje brak hem later op. Het team probeerde nog wel de zaak te herstellen, maar op de meet bleven Steegmans en Hammond nog nipt voorop. „Zeg niet dat ik deze koers had kunnen win nen. Dat mag je nooit zeggen. Dus ook nu niet." Kemna ging in ieder geval niet gebukt onder de gemiste kans. „Er zijn renners die stoppen om dat ze overal gelost worden. Dat probeer ik voor te blijven. Dan is dit voor mij veel mooier." Ook als je beseft dat je nog al tijd spurts kunt winnen? „Ook dan. Het zal me zeker zeer doen om geen profkoersen meer te kunnen rijden. Wat overheerst is een voldaan gevoel. De afgelo pen week heeft de wereld om me heen me behoorlijk laten dub ben of het niet beter is om door te gaan. Het laat me niet koud dat zoveel mensen graag zien dat je door gaat, maar ik weet dat ik het echte topniveau niet meer aan kan. De kop is fris, maar de koersen beginnen me li chamelijk af te breken. GPD ROTTERDAM - Oud-international en oud-Feyenoorder Cor Veld hoen (op foto met de Amstel Cup 1969) is gisteren overleden. Hij werd 66 jaar. Rotterdammer Cor Veldhoen speelde, na zijn debuut op zeventienja rige leeftijd, voor slechts één club: Feyenoord. Met 380 competitie wedstrijden staat de rechtsbenige linksachter op de derde plaats van de ranglijst aller tijden. Alleen zijn boezemvriend Coen Moulijn en VVim Jansen speelden er meer. Veldhoen behaalde met Feyenoord vier landskampioenschappen, twee KNVB-bekers en ook de Europa Cup voor landskampioenen in 1970. Bovendien speelde hij 27 officiële wedstrijden voor het Ne derlands elftal. foto ANP door Leon ten Voorde NOORD WIJK - Je-zou het te midden van alle euforie bijna vergeten, maar Oranje moet van avond nog wel even een wed strijd spelen. Het duel met Mace donië mag dan het karakter van een feestduel dragen, in de boe zem van het Nederlands elftal wordt daar heel anders over ge dacht. Vraag aan Edwin van der Sar, goed voor 104 interlands, of hij vanavond in de Arena zijn plaats voor een keer wil afstaan aan reservedoelman Henk Tim mer en hij schudt gedecideerd van nee. De kwalificatie mag dan al binnen zijn, Van der Sar wil spelen en als het even kan van de eerste tot de laatste mi nuut. Voor presentjes is geen plaats. Van een fantasie-opstelling zal dan ook geen sprake zijn. Nigel de Jong is de logische vervanger van de geschorste Jan Krom kamp, terwijl de plek van de ge blesseerde Arjen Robben wordt ingenomen door Robin van Per- sie. De enige verrassing is dat Khalid Bouhlarouz zijn eerste mindere optreden in Oranje me teen duur moet bekopen, waar door de jonge Ron Vlaar in de basis begint. In alles is te zien dat Van Basten het veredelde oefenduel serieus wenst te nemen op weg naar Duitsland. Want, zo is hem za terdag in Praag nog wel duide lijk geworden, dit Oranje is nog lang niet op de plek waar het straks in de zomer zo graag wil zijn. Van Basten: „Het is prach tig dat we het WK hebben ge haald, maar je mag niet verge ten dat we tegen een Tsjechië hebben gespeeld dat lang niet op zijn sterkst was. Als zij met Nedved en Koller hadden ge speeld, waren we in de tweede helft zwaar in de problemen ge komen. Wat dat betreft moeten we ons nog op veel punten verbe teren als we volgend jaar een rol van betekenis willen spelen." Opstelling Oranje: Van der Sar; De Jong, Vlaar, Opdam, Van Bronck- horst; Landzaat, Maduro, Van der Vaart; Kuijt, Van Nistelrooij, Van Persie. GPD vidler en Anand p WK halve unt dichterbij van onze sportredactie MADRID - Morgenochtend om tien over half tien maakt de Spanjaard Severiano Balleste ros zijn comeback in het Euro pese topgolf. Met de Schot Paul Lawrie en de Australiër Brett Rumford slaat hij af op de Club de Campo in het Open van Ma drid. Severiano Ballesteros Ernstige rug- en knieblessures hielden de 48-jarige legendari sche Spaanse golfer weg uit het wedstrijdencircuit. Hij is nu weer fit en begerig om te spelen. „Niet alleen spelen", kondigde hij optimistisch aan, „ik wil ook weer winnen. Daar doe ik het voor. Alleen winnen kan mij be vredigen." Seve Ballesteros won in zijn car rière 93 grote internationale wedstrijden. Zijn eerste triomf was het Dutch Open op De Ken- nemer in Zandvoort 1976. Op de Europese Tour behaalde hij 50 zeges. Wereldwijd nog 43, waar bij zes teamwedstrijden (3 Ryder Cup, 2 World Cup. 1 Seve Trophy) en drie majors (2 The Masters, 3 Britse Open). Vormcrisis Zijn laatste overwinning da teert van tien jaar geleden, ook op de Club de Campo het Spaan se Open. Daarna raakte de meest charismatische speler die het golf ooit kende, geveld door zijn tegenstribbelende rug, in een vormcrisis. De afgelopen twee jaar volgde Ballesteros in tensieve fysiotherapie. Behalve bij hemzelf zijn de verwachtin gen over zijn prestaties niet groot. Als hij door de schifting komt, is dat al een verrassing. „Voor mij niet", aldus Balleste ros. „Mijn doel is om er volgend jaar in majors als The Masters en het Britse Open ook weer bij te zijn." ANP stopt met bobsleeën WlNCHEN - Bobsleeër Christoph Langen beëin- djgt zijn rijke carrière. Lan gen veroverde twee olympi sche titels (1998 viermans- oob 2002 tweemansbob), werd acht keer wereldkam pioen en won vier keer de wereldbeker. was graag nog een leer voor goud gegaan in iunjn 2006, maar zijn conditie laat het niet toe. 'anpn werd vorig jaar ge- en door een hartin farct 'De laatste testritten lieten aen ik mijlenver van Njn beste tijden verwij fd ben. Ik heb ervoor gevochten, maar het is niet gMS", zei hij gisteren. Newyorkse honkballers al vroeg in de play-offs uitgeschakeld AN LUIS - De concurrenten ju Veselin Topalov zijn in de (de ronde van het wereldkam- oenschap schaken in het Ar- ntijnse San Luis door overwin ingen iets naderbij gekomen, {koppositie van de Bulgaar is iet in gevaar. Door zijn remise gen Michael Adams heeft hij iet drie partijen te gaan en 8,5 unt nog altijd een comfortabe- voorsprong. Svidlc-r kwam op ander- If punt van de leider door een •Twinning in het Russisch on- ronsje tegen Aleksandr Moro- vitsj. In een toepasselijke Rus die verdediging voerde hij n klein voordeel in zeventig itten tot winst. swanathan Anand zat tegen- er Roestam Kasimdzhanov, aan zijn laatste dagen als we- Idkampioen bezig is. De Oez- ek maakte één foutje in de Si- iaanse partij, hetgeen hem teen noodlottig werd. Na 29 ten was zijn tegenstand voor- De Indiër bracht daarmee ju score eindelijk op niveau 16,5 punt. laatste partij van de dag was Hongaarse aangelegenheid, 'dit Polgar en Peter Leko, bei- 11 met in grootse vorm, maak- e het elkaar niet moeilijk. In bekende variant van de Ca- werd de vrede na 25 getekend. ANP door Roeland van Vliet GOES - Het meest vermaarde honkbalteam van de wereld, de New York Yankees, staat al eni ge jaren droog. Tussen 1996 en 2000 won de sterrenformatie vier van de vijf titels in de Ma jor Baseball League. Maar sinds dien wil het niet meer zo vlot ten. Maandagnacht strandden de Yankees al in de eerste ronde van de play-offs. Een rookie van de Los Angeles Angels velde het vonnis. Vergelijk het maar met de voet ballers van Real Madrid die vijf jaar op rij de landstitel in Span je mislopen. Als het bijeenge- kochte elftal van onder anderen Zinedine Zidane, David Beck ham en Ronaldo zolang achter elkaar geen kampioen wordt, raakt men in de Spaanse hoofd stad van slag. Logisch ook, aan gezien Real Madrid met een bud get van meer dan 300 miljoen eu ro werkt. In New York, waar de plaatselij ke trots een budget van ruim 200 miljoen dollar heeft, is het inmiddels al zo ver. Met honk ballers als Derek Jeter, Alex Ro driguez en Hideki Matsui horen de Yankees nu eenmaal stan daard mee te doen om het Ameri kaans kampioenschap en eens in de paar jaar de beker mee naar huis te nemen. Maar na 2000 is dat laatste niet meer ge lukt. In 2001 en 2003 werd nog wel de World Series (de finale van de Major League) gehaald, maar beide keren verloren de Newyorkers. In 2004 was er de pijnlijke uitschakeling door de Boston Red Sox en dit jaar stond de Los Angeles Angels in de weg. 'De Yankees hebben re werd in eind 1995 aangesteld bij de Yankees. Meteen in zijn eerste seizoen leidde hij de ploeg naar de World Series, die voor het eerst sinds 1978 weer gewonnen werden. Meer succes sen volgden, maar na de eeuw wisseling werd het alsmaar min der. George Steinbrenner, de eige naar van de club, bekritiseerde de 65-jarige Torre al in de loop van het seizoen en zal hem, zo denken de Newyorkse kranten, nu de laan uit sturen. Mei Stottlemyre, coach van de pitchers bij de Yankees, vertelt in de New York Post dat hij Tor- re al heeft horen zeggen dat 'hij er volgend seizoen vrijwel zeker niet meer bij is'. Het komt allemaal door de verlo ren wedstrijd van maandag nacht in Californië. De Angels en de Yankees stonden na vier wedstrijden in de eerste ronde van de play-offs (de halve finale van de American League) op 2-2. Een vijfde wedstrijd moest de beslissing brengen. Pitcher Meteen in de tweede inning daarvan raakte Angels-pitcher Bartolo Colon geblesseerd. Een geïrriteerde schouder, hij kon niet meer gooien. Met Ervin San- tana op de heuvel dreigde het daarna mis te gaan. De 22-jari- ge rookie kreeg meteen twee punten tegen. Maar daarna raak te hij op dreef. In de overige ze ven innings kreeg hij nog maar één score tegen, terwijl de An gels vijf man over de thuisplaat brachten. Het duel eindigde in 5-3. Eerste jaars Santana was de held, de Yankees dropen zwaar gedesillu sioneerd af. zichzelf en de fans eind jaren ne gentig te veel verwend', schrijft de New York Times. 'En nu moe ten we het al vijf jaar zonder prijs stellen.' De New York Sun meent dat het team 'onder het ei gen gewicht bezweken is'. Naar alle waarschijnlijkheid kost het manager Joe Torre de kop. Tor- Gary Sheffield (11) en Bubba Crosby, honkballers van de New York Yankees, botsen op elkaar als ze in het 'outfield' een bal willen vangen. Omdat dat mislukte, kon Los Angeles Angels twee punten scoren. foto Lucy Nicholson/RTR woensdag 12 oktober 2005 15 Oranje oefent tegen Kameroen NOORDWIJK - Het Nederlands elftal speelt op 27 mei een oefeninterland tegen Kameroen. Deze wedstrijd geldt als voorbereiding voor het wereldkampioenschap voetbal dat op 9 juni in Duitsland van start gaat. Oranje speelt in de periode van 23 mei tot 8 juni drie oefeninterlands. Ook op 1 maart speelt het Nederlands elftal vriendschappe lijk. De duels worden in Nederland of tijdens het trai ningskamp in Zwitserland afgewerkt. De KNVB heeft met de nationale bonden van Australië, Zuid-Korea en Ja pan oriënterende gesprekken over oefeninterlands ge voerd. Pas na de loting voor het WK op 9 december in Leipzig kiest de KNVB alle sparringpartners uit. ANP Jong Oranje groepswinnaar WAALWIJK - Jong Oranje is in de kwalificatiecampagne voor het Europees kampioenschap voetbal als groepswin naar geëindigd. Het elftal van bondscoach Foppe de Haan won gisteren met 4-0 (Castelen 3 en Huntelaar 1) van Jong Macedonië, waardoor de eerste plaats in de poule werd veiliggesteld. Nederland speelt daardoor in de play-offs tegen een nummer twee uit een andere groep. De acht winnaars van die duels plaatsen zich voor het EK. ANP Radcliffe in Zevenheuvelenloop NIJMEGEN - Paula Radcliffe neemt op 20 november deel aan de Zevenheuvelenloop. De Britse wereldrecordhoud ster en wereldkampioene op de marathon verschijnt voor het eerst in een Nederlandse wegwedstrijd. De organisatie zet voor de 22e editie volledig in op een sterke internationale bezetting van de vrouwenwedstrijd. „Als gebaar naar Radcliffe, maar ook omdat je het geld maar één keer kunt uitgeven", aldus organisator Henk Stevens. Ruim 25.000 lopers hebben inmiddels ingeschreven voor de wedstrijd over 15 kilometer in en om Nijmegen. GPD McEwen langer bij Davitamon BRUSSEL - De Belgische wielerploeg Davitamon-Lotto heeft het contract met Robbie McEwen (33) opengebro ken. De verbintenis met de Australische sprinter is tot en met 2008 verlengd. Zijn huidige contract liep tot eind vol gend jaar. „We doen met deze contractverlenging een gou- de zaak, want McEwen is in de loop der jaren toch het uit hangbord van onze ploeg geworden en ook voor andere formaties een begeerd renner", aldus de woordvoerder van de ploeg. McEwen won dit jaar onder meer drie etap pes in de Ronde van Frankrijk. ANP/Belga Jansen en Baljakin naar WK-finale AMSTERDAM - Twee Nederlanders zijn zeker van de fi naleronde bij het wereldkampioenschap schaken in Am sterdam. Alexander Baljakin en Gérard Jansen hebben met nog één ronde voor de boeg in de groepsfase voldoen de punten vergaard voor een plek bij de laatste twaalf. Baljakin remiseerde gisteren in de achtste ronde tegen de Let Misans en leidt groep A met 12 punten. Jansen kwam ook tot remise, met de Malinees Diakite. Hij voert groep C aan met eveneens 12 punten. Kees Thijssen kan zich als derde Nederlander nog plaatsen voor de finales. ANP door Peter de Brie ROOSENDAAL - Na de thuis wedstrijd tegen Vitesse op 22 ok tober een gratis consumptie, twee broodjes voor de prijs van één, en een babbel met wat spe lers. Met dat charme-offensief wil RBC - stijf onderaan in de eredivisie - zijn seizoenkaart houders tegemoetkomen. Maar de fans zien liever punten dan pinten. De supporters zijn dit seizoen niet echt verwend. Dat leidde na het duel met Sparta al tot op stootjes in eigen kring. De ene fan roept dat het nooit wat wordt, de ander vindt dat je je club door dik en dun moet steu nen. Met onderlinge irritaties tot gevolg. De club beseft dat ze de steun van alle supporters nu keihard nodig heeft. 'Samen één RBC!', luidt dan ook de brief aan alle seizoenkaarthouders, namens de spelersgroep onderte kend door Robert Molenaar. 'Na een zware competitiestart moet het de komende weken voor ons écht gaan gebeuren', meldt RBC aan de trouwste fans. Behalve inzet in het veld wil de selectie de aanhang belo nen met een gratis drankje na af loop. Al realiseert ook de revalideren de aanvoerder Molenaar zich dat de mooiste cadeaus op het veld verdiend worden. „Spelers, bestuur, sponsors, supporters, we hebben allemaal behoefte aan goede resultaten", licht hij mondeling toe. Het idee voor het rondje na het duel met Vitesse komt vanuit de club, maar de spelers scharen zich er graag achter, zegt Mole naar. „Wij beseffen dat het voor een RBC-fan niet leuk is om op het werk te komen als er weer nul punten zijn behaald. Met dit initiatief willen we het signaal afgeven dat we hun trouwe steun heel erg waarderen." Praatje Molenaar weet dat veel suppor ters het op prijs stellen dat de spelers na afloop beschikbaar zijn voor een praatje. „In Enge land gebeurt dat veel minder, in Nederland is het standaard. Dus geven we daar gehoor aan, ook al duurt het soms lang voordat we klaar zijn met de massage en de pers. Dan is het wel eens laat voordat we ons gezicht kunnen laten zien. Maar het hoort er ge woon bij en ik heb er alleen maar prettige ervaringen mee" aldus Molenaar, die 18 oktober ook paraat is met Dolf Roks en Jan Pollemans op een forum avond voor de supporters. GPD van onze sportredactie EMMEN - 'Adopteer nu een spe ler van FC Emmen, verzorg hem, verwen hem, masseer hem, adoreer hem, bekritiseer hem en vlieg mee naar Belek in Tur kije.' Deze wonderlijke, bijna bizarre zin valt te lezen in een mailing van FC Emmen aan alle club sponsors. Het idee er achter? FC Emmen wil in de winter op nieuw op trainingskamp naar Turkije en om het budget rond te krijgen moeten geldschieters bijspringen. Dat kunnen zij doen door een speler van de voetbalclub te 'adopteren.' Belek is begin ja nuari het beoogde logeeradres van FC Emmen. Het is een prachtige badplaats, met luxueuze hotels en schitterende golfcourses. Het kost een paar centen, maar de club heeft dat geld niet. En dus kwam de com merciële staf onder leiding van Henk Eising met een vinding rijk voorstel. Elke sponsor kan voor 365 euro meevliegen naar Turkije, maar er kleeft wel een voorwaarde aan. Er moet een speler 'geadop teerd' worden. En dat kost 510 euro per voetballer extra. Inclu sief BTW, dat dan weer wel. 'Hiervoor', zo probeert FC Em men zieltjes te werven, 'kunt u de hele dag met de selectie op trekken, meelunchen, meela- chen, meehuilen, kortom: één worden met de speler en de groep. Trainer Jan van Dijk or ganiseert al jaren zijn trainings kampen in Belek en het bevalt hem uitstekend, hij zal dan ook zeker voor het entertainment zorgen!' GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15