Videorecorder kan het raam uit Linda de Mol presenteert reeks Gooische Vrouwen Tv-programma's kunnen elk moment opnieuw bekeken worden op computer AMEV, Stad Rotterdam en Woudsend Verzekeringen worden één grote, nieuwe verzekeraar: Fortis ASR! En dat biedt voordelen.* FORTIS ASR dinsdag 11 oktober 2005 door Berrit de Lange AMSTERDAM - Twee simpe le A4tjes vormden de basis voor Gooische Vrouwen. Meer had bedenkster Linda de Mol niet nodig om broer John te overtuigen haar serie over vier vrouwen in het 'Be verly Hills van Nederland' op de buis te brengen. De menge ling van drama en comedy heeft inderdaad genoeg smeu ïge ingrediënten om een groot publiek te boeien. „Ik heb de eerste aflevering nu zeker al vierenzestig Sper gezien", aldus Linda de Mol tijdens de presentatie van de reeks in Amsterdam. „Ik ben al lang niet meer objectief en laat het oordeel nu graag over aan de kijker." De poldermix van Desperate Housewives en Sex and the City is vanaf 30 oktober te zien op Talpa. Een droomcast, een ploeg doorgewinterde scenario schrijvers, een flinke buidel geld om het allemaal gelikt te laten ogen én zelf een hoofd rol. Als je Linda de Mol heet, kan dat allemaal in tv-land. Bovendien houdt cle presenta trice, actrice en bladenmaak ster niet van half werk. Voor het scenario voor de serie die het leven in de kapitale villa wijken onder de rook van Am sterdam flink op de hak neemt, klopte ze aan bij schrijfsters van kaliber. Daph ne Deckers, Heieen van Royen, Saskia Noort en Lin da zelf zouden allemaal een personage voor hun rekening nemen. Maar de initiatief neemster had buiten de agen da's van de drukbezette da mes gerekend. Er is nooit sprake geweest van ruzie, zo als de geruchten wilden doen geloven, stelt De Mol. „Het was gewoon ondoenlijk om met z'n vieren in korte tijd een achtdelige serie op papier te krijgen. Dat hebben we dus overgelaten aan profe^ nals, die ik wel steeds zelföf. voed heb met details. Gooise vrouw heeft bijvoor, beeld geen teckel. Ja, hooguit een ruwharige, maar veelk j ter is een beagle." In Gooische Vrouwen drasü het om de ordinaire Chery! (Linda de Mol), echtgenote van de Amsterdamse volks zanger Martin Morero, dj klassieke kakmadam Wille- mijn (Annet Malherbe), neurotische, koele advocate Claire (Tjitske Reidinga) es de vrijgevochten kunstenara Anouk (Susan Visser). Dealfe. daagse problemen met fe moederschap, vreemdgaan seks en uiterlijk maken dat de dames de flinke afstanden tussen hun kapitale stulp steeds vaker slechten. Lang- zaam groeit zo tussen de vrou wen een hechte vriendschap, Als je kinderen lijden aan ad- hd of glutenallergie, je mas niet meer naar je omkijkt ir. bed en de keuze tussen tril plaat of siliconen je tot het ui- terste drijft, kun je immers wel een schouder gebruik® om af en toe op uit te huilen Ondertussen proberen de da mes naar buiten toe de fagade die bij hun stand hoon krampachtig in stand te hou den. Botoxparty's Een groot aantal anekdotes te kende Linda de Mol, zei woonachtig in het Gooi, de ai- gelopen tijd op aan de hand van ervaringen van buurvrou wen, kennissen en andere'er varingsdeskundigen'. „Mis lukte botoxparty's (waar mei behulp van het middel botos rimpels moeten worden weg gewerkt), onbetrouwbare au- pairs, noem maar op; het ge beurt allemaal in het Gool Natuurlijk wordt de werke lijkheid in de serie vet aange zet. Maar zó onrealistisch u het allemaal niet." GPD door Monique Brandt De halve finale van Dancing with the Stars gemist en natuurlijk weer vergeten de vi deo in te stellen? Net te laat bin nen voor het NOS-journaal? Een dag later tóch nog maar even kijken naar de laatste ont wikkelingen in Expeditie Robin son? Dat kan tegenwoordig zon der problemen, op elk denkbaar moment. Via de computer. Steeds meer mensen met een beetje behoorlijke internetver binding kijken televisieprogram ma's terug op een moment dat het hun het beste uitkomt. En dan ook nog zonder reclame. Voorheen was zo'n internetpro- gramma een wazig geheel van schokkerige beelden, waardoor de computer regelmatig op tilt sloeg, maar met de komst van breedband is de beeldkwaliteit aanzienlijk verbeterd. De gratis online videotheek van de publieke omroep, Uitzending- gemist.nl, is in korte tijd dan ook een doorslaand succes ge worden. Tot vorig jaar werd mondjesmaat gebruikgemaakt van de mogelijkheid publieke programma's op te vragen, in 2005 vertienvoudigde het ge bruik tot ruim 2,5 miljoen opge vraagde streams per maand. Het NOS Journaal, de laatste afleve ring van Grazend Nederland met Pierre Wind, of die afleve ring Schreeuw van de Leeuw van drie weken terug: de kijker hoeft niets meer te missen. „De kijker bepaalt tegenwoordig zelf wanneer hij kijkt", zegt John Kivit van onderzoeksbu reau Multiscope. „Meer en meer hebben mensen hun pc in de huiskamer staan. Ze kunnen dus zelf besluiten; ga ik tv-kij- ken, of kijk ik via internet. De macht verschuift naar de eindge bruiker." Rechtenkwesties Kivits recente onderzoek staaf de met cijfers wat de gewone in ternetter allang door heeft: de omroepen doen het goed op het wereldwijde web. Kivit: „Ze in vesteren duidelijk steeds meer in intemetstrategie en dat zie je terug in hoge bezoekcijfers." Overigens zijn niet alle program ma's van de publieke omroep via Uitzending Gemist te bekij ken. Series als ER of The So prano's zijn vanwege rechten kwesties niet beschikbaar. RTL en SBS, die veel buitenlandse se ries uitzenden, zijn daarom niet erg actief op het gebied van in ternettelevisie. Alleen het pro gramma RTL Z is dagelijks op kantooruren te zien via de pc. Voor speelfilms geldt hetzelfde, alhoewel rond het Nederlands Filmfestival voor het eerst wél een aantal films via Uitzending Gemist online gaan. Zo kan de liefhebber nog tot 16 oktober onder meer kijken naar Cloaca, Lost en Familie, alledrie films van de onlangs overleden regisseur Willem van de Sande Bakhuijsen. Site Na het festival zijn de films niet langer te zien. Maar wie kan le ven met dat gemis, mag de video recorder vandaag nog het raam uitgooien. Voor die doortas tende internetkijkers stelt ook Talpa de eigen programma's - behalve films en voetbal - be schikbaar via de kersverse site Programmagemist.nl Succes „Een enorm succes", zo meldt een Talpa-woordvoerder, die schat dat er op dit moment "ve le tienduizenden programma's per maand" worden opge vraagd, met als toppers Expedi tie Robinson, Gordon en Joling over de Vloer en Big Brother. Maar ook de eerste aflevering van Linda en Beau of de NSE van drie dagen geleden is te zien. Ook de meeste regionale omroepen bieden hun program ma's online aan. De volgende ontwikkeling is, dat die pro gramma's ook via de televisie te rug te kijken zijn. Dat kan van af deze maand al via Versatel. Wie een abonnement op de digi tale televisie van Versatel heeft, krijgt een menu met daarin alle archiefprogramma's van de pu blieke omroep en Talpa. Videorecorders en dvd-recorders hebben volgens sommigen hun langste tijd gehad, via internetsites zijn te bekijken. Ook KPN gaat dat vanaf eind dit jaar aanbieden. En daarmee hebben de video- en de dvd-re- corder definitief hun langste tijd gehad. Multiscope verwacht dat de explosieve groei van het tv-kijken via internet er voorlo pig zeker nog niet uit is. „Mensen raken gewend aan het feit dat ze zelf bepalen wat ze wanneer willen zien. En de om roepen hebben grote kansen op bijna alle programma's opnieuw foto Harmen de Jong/GPD internet. Talpa profileert zich als multimediale zender bij uit stek, ook daar verwacht ik nog heel wat van." GPD la I De grote nieuwe verzekeraar van Fortis. Bobsleeclub Woerden heeft dankzij de fusie 13.000 kilo overbodig briefpapier gekregen voor hun actie "Nieuw teambusje'. Kijk voor üw voor delen waaronder feestel ij ke openingsaanbiedingen, op www.fortisasr.nl of vraag uw verzekeringsadviseur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 8