Bogaert moet weer even wennen PZC Veldrijders lonken naar de weg De Rechter is nieuwe koploper Voormalige toparbiter na elf jaar terug op de velden Kolijn en Van de Wege tevreden over afloop van seizoen rallyracen Zware nederlaag leider poolbiljart uitslagen topscorer agenda Het was even wennen. ..Maar het is net als zwemmen en fiet sen. Je verleert het nooit." Peter Bogaert (55) uit Sas van Gent, ooit scheidsrechter op het hoog ste niveau bij de zaterdagama teurs, is na een afioezigheid van elf jaar terug op de velden. Afge lopen zondag floot hij Volhar ding-Vosmeer in de vijfde klas se. Eén van de eerste vragen die hem onlangs gesteld werd: 'Fluit je pas?' door Karei Pleunis SAS VAN GENT - Een boek. Foto's met spelmomenten uit de dorpstwist Katwijk-Quick Boys. Fraaie teksten. Superlatie ven te over. Een paar losse re geltjes. Toeschouwers: (>500. Scheidsrechter: PUC Bogaert (Sas van Gent). Hij heeft het allemaal bewaard. Het had een plaatsje gekregen, ergens in de hoek van de kast. De herinnering was te mooi om op te ruimen, vond hij. Het lag er al jaren, slechts af en toe aan geroerd door een stofdoek. Stapels enveloppen komen te voorschijn. Daarin al de rappor ten die PUC Bogaert kreeg. Be oordelingen van de beginnend scheidsrechter in, toen nog, de afdeling Zeeland. Waarderingen van wedstrijden waarin hij als een haast oude, ervaren rot, ne gentig minuten voetbal in de hoogste amateurklasse ogen schijnlijk moeiteloos naar het einde stuurde. Tot 1994. Elf jaar nadat hij in groep 1 was beland. „Ik moest in Rotterdam Zwart-Wit'28 te gen Rozenburg fluiten. Het kwam er zomaar uit. Ik zei te gen Ria, m'n vrouw, dat het van mij mocht regenen. Dan zou het niet doorgaan, dan hoefde ik niet. Ik wilde niet. Dat signaal was duidelijk. 'Heb je geen zin meer?', vroeg ze. Ik moest het be amen." Peter Bogaert haakte af. Als laatste van een drietal Zeeuws-Vlaamse arbiters dat halverwege de jaren tachtig sa men in groep 1 zat. „Een bijzon dere tijd was het", vertelt hij. „De groep met de beste (zater- dag)amateurscheidsrechters van Nederland bestond uit acht man. Als ex- dan drie uit Zeeuws-Vlaanderen komen..." Sterker nog: twee van de drie kwamen zelfs uit Sas van Gent. Naast Bogaert behoorde ook William Roegiest tot het elite korps. „Tja", zegt Bogaert, „dat verre reizen stond je af en toe te gen. Als je van Sas van Gent naar Assen, Kampen of Emmen moest, dan kon je zaterdagoch tend echt niet te laat opstaan. Tijdens de wintermaanden reed je urenlang in het donker om weer thuis te komen. Je was al lang blij wanneer je niet verder moest dan Numansdorp (NS- VV), Werkendam (Kozakken Boys), I-Ieerjansdam, Baren- drecht of Rotterdam (Zwart Wit'28). Dat viel van hieruit bin nen twee uur aan te rijden. Er moest bovendien nog eens dik geld bij. Je werd vergoed vol gens een blokkensysteem, maar dat was echt geen vetpot. Je had een maximaal aantal blokken en moest je dan nog verder, pech dan. Dat was voor eigen re kening." Hij hield het lang vol in de hoog ste groep van Nederland. Zijn eerste contact met de eerste klas se van het zaterdagvoetbal, toen de hoogste afdeling, was een wedstrijd om het kampioen schap van Nederland bij de za terdagamateurs. Prikkels weg „Ik was grensrechter bij NS- VV-Rijnsburgse Boys. Dat was mijn kennismaking met de eer ste klasse. Het was 1983. Zo trots als een pauw was ik. Flui ten op het hoogste amateurni veau. In 1994 stapte hij uit. Moe, de prikkels waren weg, er was geen uitdaging meer. Hij balde vervolgens nog wat in het derde elftal van Corn Boys. En vaak stond hij als toeschou wer langs de kant bij het eerste elftal. Zo ook eind vorig seizoen bij Corn Boys-Schoondijke. „De scheidsrechter kwam niet opdagen. Ze vroegen of ik niet kon fluiten. Per slot van reke ning had ik dat lang genoeg ge daan. Ik zeg nog tegen die gas ten: 'Da's wel tien jaar geleden.' Geen punt, anders moesten ze nog een keer terugkomen om die wedstrijd in te halen. Nou, het viel eigenlijk best mee. Daarna vroegen ze me om Divo-Dintel- oord te fluiten, een jaarlijks te rugkerende vriendschappelijke wedstrijd tussen de zaterdag en zondagclub van het Brabant se Dinteloord. Ik vond het best weer leuk. De lol was terug. Ik liet me dat ontvallen bij oud-col lega Peter Scherpenisse. Die heeft me op 19 mei aangemeld." Er ging voor Bogaert een nieu we wereld open. Want waar hij altijd contact had met Zeist, bleek nu dat vanuit Breda alles geregeld wordt. Hij kreeg een boekje thuis waarin de wedstrij den staan met de namen van de scheidsrechters. En Bogaert vroeg zich af wat die 'kente kens' waren die onder de namen van sommige scheidsrechters stonden. Rapporteurs „Dat bleken de nummers van de rapporteurs te zijn. Wist ik veel. In mijn tijd wist je niet of er één was. Daar werd altijd geheim zinnig over gedaan." Inmiddels heeft Bogaert, 22 kilo zwaarder dan in zijn beste jaren als scheidsrechter, weer een wedstrijd of acht gefloten. „Het is wel even wennen. Vroe ger stonden ze je bij de poort op te wachten. Werd je begeleid. 'Goede reis gehad scheids? Zin in een broodje scheids?' Nu kom je 's ochtends ergens aan en moet je de man achter de bar van de kantine vragen waar je moet zijn. Maar wat maakt het uit." De ervaringen met Bogaert zijn blijkbaar goed. „Er wordt wat meer gepraat dan vroeger, maar ik voel me weer thuis in dat zwarte pak." En spelers merken dat er iets met die Bogaert moet zijn. „Pas kwam er dus één die echt vroeg of ik pas aan het fluiten was. Ik heb hem naar eer en geweten ge antwoord. Ja, ik fluit pas. Dat klopt toch ook. Hij stond wel een beetje raar te kijken..." dinsdag 11 oktober 2005 Sterke start Zeeuwse dartpioeg GOES - De Zeeuwse mannen-dartsploeg LaCo dieir landelijke competitie uitkomt, is goed gestart. In ste poulewedstrijd tegen Oost-Nederland werd mr gewonnen. Vooral Henrico Traas was op dreef inhesr se Yip Plaza. Hij won zijn partijen. De LaCo spelers strijden verder met het Amsterdam! ra van Co Stompé en DBBR uit Leiden voor een n]J de play-offs. Titel windsurfer Van der Linde GOES - Niek van der Linde uit Rilland is eerste^ den in het Belgisch kampioenschap freestyle windjmj Op het Nederlands kampioenschap freewave w©jj tweede. Bij de finalewedstrijd van het NK freer^ Vlieland eindigden Van der Linde en Ben van dei prefixes gelijk. Na veel gereken en overleg kwam dei ge bij Van der Steen terecht. Het Belgische ka schap bestond uit een serie van zes wedstrijden. Linde won er vier en ging als favoiïet naar deü Door gebrek aan wind werd die afgelast, zodat defo ander zonder te varen de titel greep. Krappen wint ook single in Canad EDMONTON - Na haar overwinningen in de vroj dubbel en de mixeddubbel van de Klondike Open,Ij Karin Krappen ook het singletoernooi in de Cana) stad Edmonton gewonnen. In de finale van het dailst^ ment versloeg de Vlissingse de uit Calgary afkomstigeü dy Pardy met de cijfers 4-2. In het mixed tripletoernooi werd Krappen derde ad zijde van Tony Martin en Paul Black. In het geloot-i! peltoernooi pakte de Vlissingse met Gary Norton da ij de plaats. Met haar prestaties in Edmonton vei'diende Karin la pen zo'n 700 euro, maar belangrijker voor haar zijlij punten die ze vergaarde. Op de nieuwe wereldrangSj die binnenkort zal worden bekend gemaakt, steekt ze<| moedelijk landgenote Francis Hoenselaar voorbij i hoeft dan alleen nog de Engelse Trinja Gulliver voora te dulden. Hoogerland sterk in Australië GOES - Johnny Hoogerland is zijn goede vorm L laatste weken nog niet verloren. De wielrenner rijdt dagen in de voorste gelederen van de Herald SunTw Australië mee. Gisteren eindigde Hoogerland in dek de etappe als twaalfde, op vier seconden van de LetD nius Kairelis van Amore et Vita. De Australiërs Mat Lloyd en Baden Cooke werdenüre en derde, In het algemeen klassement staat hij 24eop seconden van leider Sean Sullivan. Ruime zege van Tommy Staal GOES - De elfjarige Tommie Staal heeft met grote® macht de jeugdloop van de vier mijl van Groningen wonnen. Het lid van Delta Sport dat ook uitkomt voo: interculturele 2Cras-team legde de 6439 meter af in23 nuten en 42 seconden. Arjan Beije van Delta-Sport won met het teamvanl Post de bedrijvenloop. door Henk de Winter MAASMECHELEN - De gezich ten van Michel Kolijn en Peter van de Wege stonden somber kort voor de start van finalera ces van het Belgisch en Neder lands kampioenschap rallyra- cing. Na afloop op de Duivels berg in Maasmechelen ging zo wel bij Van de Wege als bij Ko lijn toch nog de duim omhoog. Kolijn had in de derde en laat ste heat, zijn linker voorwiel compleet vanonder zijn Opel Corsa gereden. „Het wiel is vol ledig afgebroken en alles staat krom onder de auto", liet de au tocoureur uit Zaamslag al sle pend met gereedschap weten. Peter van de Wege uit Zuid- dorpe keek op hetzelfde mo ment somber naar zijn Toyota Yaris. „De lagers liggen er uit. De motor rammelt verschrikke lijk. Ik ga wel in de A-finalerace van start en hopen dat er ie mand uitvalt." Dat geluk had Van de Wege niet. Na de start haakte hij al snel af en zette na twee langzame rondjes zijn Ya ris ratelend aan de kant. De Zuiddorpenaar kwam hierdoor op een vierde plaats van het Bel gisch kampioenschap in divisie IA (-1600cc) terecht, in plaats van op de gehoopte derde stek. In het Nederlands kampioen schap is Van de Wege wel op door Wim de Vos TERNEUZEN - Leider What ever ging in de derde ronde van de competitie poolbiljarten van het district Kanaalzone zwaar onderuit. In de wedstrijd tegen The Black Lions moest Whatever met niet minder dan 24-7 in het zand bij ten. Door dit resultaat nam Black Lions de leiding over en duikelde Whatever naar de vier de plaats. De Pub is de naaste belager ge worden van The Black Lions met slechts één punt achter stand. De wedstrijd tegen Pooli- gans werd met 23-11 gewonnen door de ploeg van teamleider Jaap van de Berge. Duncan Welsh en Angelo Ketting zetten de toon in deze wedstrijd met in de openingsfase afgetekende overwinningen. Milord was de competitie zwak gestart met twee nederlagen. In deze competitieronde werd hier voor revanche genomen met een overwinning op Dream Team (24-13) en daardoor is Milord plotseling een goede middenmo ter geworden. The Riff tenslotte bleek niet opgewassen tegen Den Ambiance. De ploeg uit Sint-Jansteen won ruim met 24-10. een derde plaats geëindigd en is hij zijn naaste concurrent Wil lem Veltman (4e) twee punten voorgebleven. Ook in het uit acht races bestaande BelNed kampioenschap is de Zuiddor penaar op een derde plaats geëindigd. „Achtei'af gezien ben ik wel te vreden met de resultaten van dit jaar. Twee keer derde en een vierde plek en dat met dat klei ne autootje." Verrassing Martijn Risseeuw uit Zaamslag ziet zich in deze klasse het NK op een tiende plaats terug en in het BK op een achtste.Michel Kolijn stuurde zijn op tijd gere pareerde Opel Corsa verrassend naar de vierde plaats in de A-fi nale van de Divisie 3 (Supercars twee wiel aangedreven klasse). De coureur uit Zaamslag profi teerde in deze finale goed van de fouten van zijn opponenten. Kolijn is in het eindklassement van het Belgisch kampioen schap op een negende plaats geëindigd en in het Nederlands en BelNed kampioenschap op een tiende plek. In de Formula rallyracing was Martijn Ferket uit Graauw ge dwongen om de race na twee heats te stoppen door een defect aan de versnellingsbak. Sjakko de Visser uit Sluiskil finishte als zesde in deze klasse. door Cilya van der Kooy BLADEL - Met een uitbreiding van twee renners naar zes heeft het veldrijden binnen de Rabo- ploeg in tien jaar tijd een se rieus gezicht gekregen. Maar nu de jaren bij Richard Groenendaal (34) gaan tellen en een Belg (Sven Nys) de absolute uitblinker is, rijst de vraag of er straks nog renners zijn die de na tionale eer kunnen hooghouden. Voor talenten als Lars Boom en Ricardo van der Velde lonkt ook een loopbaan op de weg, maar toch maakt directeur Theo de Rooij zich geen zorgen over de toekomst.„Ik zie het vooral als luxeprobleem", zei hij bij de pre sentatie van de veldritploeg in Bladel. „We spreken richting de renners ook geen voorkeur uit. Het is voor ons vooral belangrijk dat ze met hun hart kiezen." Door de professionalisering van het veldrijden en het zware pro gramma op de weg is de tijd voorbij dat beide disciplines ge combineerd kunnen worden. Boom heeft daarom voor dit sei zoen zijn activiteiten in de mod der al teruggeschroefd. De we reldkampioen bij de junioren in 2003 wil zich zeker na zijn ster ke optreden (elfde) bij de WK in Madrid komend seizoen volle dig op de weg gaan richten. Hij zal deze winter maximaal elf crossen rijden. De 18-jarige Ricardo van der Velde is er nog niet helemaal uit of hij zich volledig op het cros sen gaat richten. De zoon van oud-prof Johan van der Velde rijdt dit seizoen voor het eerst in het shirt van de Rabobank. „Ik wil het nu nog combineren. In het veldrijden kun je veel berei ken, maar als ik naar al die mooie zeges van mijn vader op de weg kijk, trekt dat ook wel. Dit seizoen staat voor mij voor al in het teken van ervaring op doen." Routinier Groenendaal vindt dat de jonge jongens de tijd moeten krijgen een keuze te ma ken. Hij wil daarom nog wel een aantal jaren proberen het Ne derlandse vaandel hoog te hou den. Vooral de wereldtitelstrijd, dit seizoen in eigen land, hou den de ambities bij hem levend. GPD Lars Boom was wereldkampioen bij de junioren in 2003 en wil zich zeker na zijn sterke optreden bij de WK in Madrid (elfde) komend seizoen volledig op de weg gaan richten. foto ANP doorEuqènede Kok GOES - De ene spits van een Zeeuws-Vlaamse vierdeklasser is aan de top van het Zeeuws topscorersklassement afgelost door een aanvaller van een ande re zondag-vierdeklasser uit Zeeuws-Vlaanderen. Erik de Rechter van Hoofdplaat heeft de koppositie overgenomen van Kevin Schot van Axel. Erik de Rechter maakte beide doelpunten voor Hoofdplaat in het duel met Jong Ambon (2-1) en bracht zijn totaal daarmee op negen. De aanvaller uit Bres- kens maakte tot nu toe in vrij wel elke wedstrijd één of twee doelpunten. Hij kwam alleen niet tot scoren tegen Axel. De topscorer van die ploeg - Kevin Schot - bleef dit weekeinde droog staan, maar zag zijn ploeg genoot Patrick Vincke wel sco ren tegen HVV'24 (1-1). Schot heeft er nog steeds acht achter zijn naam staan, terwijl Vincke inmiddels al zes keer heeft ge scoord. De twee koplopers zijn niet de enige Zeeuws-Vlamin gen in de top van het klasse ment. Van de 31 spelers met vier goals of meer, zijn er zestien af komstig uit dat deel van de pro vincie. De nummer drie van het klasse ment blijft Mervin Niemantsver- driet van Vlissingen. Hij scoor de één keer tegen Patrijzen (6-0) en kwam op zeven. Dennis de Nooijer is de snelste stijger. De spits van RCS werd zondag op de bank gezet door trainer Alexander van Keulen omdat hij te laat was, maar maakte vervolgens in de tweede helft drie treffers tegen Halsteren (4-1). De oud-prof staat nu op zes en bevindt zich in het gezelschap van Arjan Koopmans (SSV'65), Peter Willemse (Bruse Boys) en Patrick Vincke (Axel). Het Zeeuws topscorersklassement ziet er als volgt uit: 1. Erik de Rechter (Hoofdplaat) 9 doelpunten, 2. Kevin Schot (Axel) 8, 3. Mervin Niemantsverdriet (Vlissingen) 7, 4. Arjan Koopmans (SSV'65), Dennis de Nooijer (RCS), Peter Willemse (Bruse Boys) en Patrick Vincke (Axel) allen 6, 8. Christiaan Boon (SSV'65), Jeroen van Ommen (GPC Vlissingen), Ferdi Tilroe (Ka- pelle), Alex Meijer (Spui), Thomas Leegwater (Clinge) en Erik de Groene (Luctor'88) allen 5, 14. Ve il Eryuriik (AZVV). Arjen Oostdijk (Terneuzense Boys), Matthijs Plage (Zierikzee), Koen Wisse en Trung Tran (beiden Goes), Gerben Men- heere (Heinkenszand), Bas Rooze en Jeroen Geerse (beiden Seroos- kerke), Dennis Buijs (Steen), Peter Drumont (Clinge), Dave de Booij (Hulsterloo), Evert van den Berg, Kana da Rosa Bernardo en Jari Vyane (allen HW'24), Pascal We- dage, Arno Verlinde en Ruud Aude- naerd (allen RIA W.) en Bart Fe- lius (Walcheren) allen 4. Tweede klasse district Zuid-West. De Sjuttul 1-Conquesto 6 3-5. ME: Erik Stoel-Jean-Paul van de Velde 9-15,15-12, 15-5; Piet van Hoorn-Jeroen Koens 10-15, 8-15. VE: Anne Stoel-Mo- nique Geldof 4-11, 11-1, 11-8; Jolanda van Pamelen-Aase Slot 11-9, 11-8. GD: Van Hoorn-Van Pamelen-Koens/Linda Vreeswijk 10-15, 15-12, 9-15; Johan van de Bruele/Marije Pfaff-Slot/Hans de Kie vit 9-15, 7-15. MD: StoelA/an de Bruele 6-15, 4-15. VD: Pfaff/Van Pame- len-Geldof/ Vreeswijk 15-7,10-15, 3-15. Derde klasse regio. Terneuzen 2-BC Zeeland 3 1-7. ME: Roy Samuels-Mar tin Steutel 3-15, 14-17; Arno de Rit- ter-Adrew Hamelink 15-4, 15-10. VE: Nelly de Ritter-Eva van Zoest 3-11, 4-11; Esmeralda Roelse-Suzan Broekhuizen 2-11, 1-11. GD: De Ritter/De Rit- ter-Broekhuizen/Steutel 5-15, 7-15, Roelse/Samuels-Van Zoest/Hamelink 1-15, 9-15. MD: Samuelse/De Rit- ter-Steutel/Hamelink 13-15, 10-15. VE: De Ritter/Roelse-Van Zoest/Broekhuizen 9-15, 3-15. Vrouwen. Hoofdklasse: Pendra- gon-Black Eagles 66-53, Yellow Sox-EB- BC 69-35, Barons-Tracks 43-46, Almon te-Quo Vadis 86-20, Virtus-Waldric 59-34. Overgangsklasse: Condor- High Five 32-52, BC Vlissingen 2-Go Get ter 88-35, ABC-Tantalus 50-31, JRC Box tel 2-Vossenberg 76-43. Eerste klasse: Voorwaarts-Marathon 34-57 Mannen. Hoofdklasse: Tantalus-Pen- dragon 69-73, Den Dungk-Tracks 87-47, BC Eindhoven-Dunatos 65-83, BC Vlis- singen-BV Rooi 60-86. Overgangsklas se: Agathos-EBBC 3 60-69, High Five 2-Black Eagles 2 37-64, Virtus-Spring field 2 92-49. Eerste klasse: BV Sou- burg-BC Vlissingen 2 67-60. Tweede klasse: Volharding 2-Scheldesport 2 42-86. Jongensjunioren. Hoofdklasse: Black Eagles 2-Tracks 91-50, Black Eag- les-BC Vlissingen 66-57. Huisleague Sas van Gent: 't Stre- mijn-Het Feestbeest 3-1, The Killers-De Watergeus 3-1. Stand: 1. Het Feest beest 11-7166, 2. 't Stremijn 7-6798, 3. De Watergeus 7-6629, 4. The Killers 7-6444. Orevo Oostburg: Drie Koningen-Olym- piakos 17-3, Polderman-Oud Sluis 2-7, Riemens-Avance 6-1, de Een- hoorn-Meeuwsen 0-5, la Porte d'Or- Blauwe Tulp 1-3, L'Equipe-Security Ne derland 4-6. Stand A-poule: 1. Blauwe Tulp 4-8, 2. Oud Sluis 3-6, 3. Signtex/de Sutter 3-6, 4. Oranje Duivels 1-2, 5. RVS/Engelaar2-2. Stand B-poule: 1Riemens 3-6, 2. Tele- post 2-4, 3. Gaos 3-4, 4. Potterie Sluis 2-2, 5. Marco Polo 2-2. Axel. Vlaggenwedstrijd De Woeste Kop. 1. Joel van Baarle, Overslag, 2. Rutger Wessels, Hulst. Karandasj (Vroonr.) 162; 2. Yvanb Kekum, Noiva (Gouwe Reyersl® Else Kerkhof, Ludo (Sé-Ros) 159. EBniH Terneuzen. Competitie kanaal» The Riff-Den Ambiance 10-24 Black Lions-Whatever 24-7, I gans-De Pub 11-23, Milord-üi Team 24-13. Stand: The B 3-66, De Pub 3-65, Den Ambianc?.' Whatever 3-50, Milord 3-46, EH Team 3-39, Outlaws 2-34, TheRiSi Pooligans 2-27. San Luis. WK. Tiende ronde:!;;: (Bul) - Morozevitsj (Rus) 0,5-0,5,; (Hon) - Svidler (Rus) 0,5-0,5, Kasir. janov (Oez) - Polgar (Hon) 1-" (Eng) - Anand (Ina) 0,5-0,5. Stand: l. Topalov 8, 2. Svidler Morozevitsj, Anand 5,5, 5. Leko, simdzjanov 4,5, 7. Adams 3,5,8.W 2,5. Leipzig. WK. Vrouwen, degen,I ste ronde (laatste 64); Tol (Nk Choi (ZKo) 15-9, tweede ronde; Tol- kei (Dui) 5-4 n.v.; derde ronde: Tol-i rada (Jap) 5-4 n.v.; kwanltó Mackay (Can) - Tol 15-12; halve fa Flessel-Colovic (Fra) - Vosu (Est) U n.v., Dmowska (Pol) - Mackay (a 15-9. Finale: Dmowska - Vosu 12-11) Eindstand: 1Dmowska, 2. Vosu,3.5 sel-Colovic, Mackay, 7. Tol. Mannen, sabel, halve finales:!: liu (Roe) - Sjtoerbabin (Oek) 15-13,ft niakov (Rus) - Jakimenko (Rus) 15-: nale: Covaliu - Pozdniakov 15-12. Lucky Day 3826 van 10 oktober. 5.16.19.21.32.33.35.38.39.41.43 5657I .66.68.69.70.71.77 (onder voorbehcd ESSEBStEEaHMMBI Vrouwenpolder. Dressuur RV Sé-Ros. Klasse Z2: 1. Ingrid Verburg, Luca (Oranjezon) 188; 2. Benjamin Mal- jaars, Joli (Oranjezon) 177; 3. Kees Fran- cke, Ulke (Gouwe Reyers) 167 Z1:1. El- na Ridderbos, Loelap (Sé-Ros) 188; 2. El- na Ridderbos, Morro Grande, 187; 3. Sandra van der Hoofd, Pretty Woman (Sé-Ros) 185. M2: 1. Babette Bookelaar, Laviena (Sé-Ros) 172; 2. Margreet Wal raven, Rinola (Weelr.) 162; 3. Julia Pop- pe, Romeo (Oranjezon) 161. M1: 1. An- nemijn Harten, Sukabumï (Oranjezon) 170; 2. Roos Mes, Djuck (Gouwe Reyers) 166; 3. Evelien Cevaal, Summer (Gouwe Reyers) 162. L2:1. Aad Markus- se, New Fashion's Trust (Z-Bev.) 166; 2. Marleen Louwerse, Rio Negro (Sé-Ros) 160; 3. Anouk Koole, Veersedam's lllya (N-Bev.) 160. LI; 1. Mariël Minderhoud, Wenen. Mannen, eerste ronde:G: zalez (Chl/6) - Berdych (Tsj) 6-26-2)1 rach (Oos) - Novak (Tsj) 6-4 6-3, ft man (GBr) - Dupuis (Fra) 7-56-3.® ger (Oos) - Almagro (Spa) 7-6(6)6-2.(11 pentti (Ecu) - Seppi (ita) 7-57-6(6) j Stockholm. Mannen, eerste rooi Martin (Spa) - Ferrer (Spa/2) 2-66-3" Spadea (VSt) - Chela (Arg) 6-24-66-1 Bangkok. Vrouwen, eerste row Peer (lsr/8) - Bremond (Fra) 6-3 w Sucha (Slw) - Jeong-cho (ZKo)6-4frt Vrouwenvoetbal, e klasse: GPCj denburg 5-3, Nieuwdorp-Gastel Nieuwland-Noormannen 0-5, Zee» Sport-Patrijzen 3-1. Stand: Noori» l nen 5-12, Zierikzee 5-12, Aaidenw 6-10, Dauwendaele 5-9, GPC 69,GS 4-7, Wemeldinge 3-6, Zeeland W 4-6, Nieuwdorp 4-3, Nieuwland5-v' trijzen 5-0. w 5e klasse G: Zeelandia-ZSC 3-rij' cheren-Zaamslag 0-3, Kruiningen-lra Boys 2-1, Smerdiek 2-SVD t Veere-Nieuwdorp 2 8-0. Stand: ta 5-15, Kruiningen 5-15, SmerdiekZ" ZSC 6-12, Wolf'dijk 5-9, Thol Beiys» Nieuwdorp 2 5-4, Zaamslag 4-3,Zee- dia 5-1, SVD 4-0, Walcheren 4-0. Juniorenvoetbal. 3e div D Wf Terneuzen-WSC 2-0, BSC-BVVQ4>' nie-Geldrop 1-4, Sarto-Jeka UNA-Haarsteeg 3-2, Nuenen-Halst 4-0. Stand: Nuenen 6-16, WSC^ Halsteren 5-9, Haarsteeg 6-9, GtwJ 6-9, Jeka 5-8, Terneuzen 5-7, Dinsdag Vriendschappelijk: HVV'^'Le|f zen, onder 23 jaar. Aanvang: 19,30" Peter Bogaert; „Als je van Sas van Gent naar Assen, Kampen of Emmen moest, dan kon je zaterdagoch tend echt niet te laat opstaan. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38