?zc bewoners nog niet tevreden 1 LEKKER WONEN» LEUKE PRIJZEN ISJaar Geef gehoor aan de roep van de grutto V. Een gezonde prostaat en meer sexuele energie met Prosta Totaal! z 14' Nieuwe snelheidsremmers in Terneuzen Decor maakt blijspel fan Siesa nog zotter Droom van Wieme komt uit Bestaande bedrijven hebben hulp van provincie nodig •u 1 0 dinsdag 11 oktober 2005 )or René van Stee '1 KNEUZEN - De aanleg van zee snelheidsremmers in de 1 rlippenstraat en nieuwe par- •ervakken in de Zuidland- raat in Terneuzen zorgen vol- ns de bewoners niet voor de •iligheid die zij wensen. Dat eek gisteravond tijdens een in- rmatiebijeenkomst over de •rinrichting van beide straten. ardrijdende auto's zorgen )or onveiligheid in beide stra ten. In de Zuidlandstraat is par keeroverlast door bezoekers van gemeentelijk instituut Toon beeld en gymnastiekvereniging EMM. Op het hele traject komen duide lijkere fietsstroken in rood as falt. Ter hoogte van de school aan de Madame Curiestraat komt een snelheidsremmer, in clusief oversteekplaats. Bij de Zuiderparklaan wordt enkel een snelheidsremmer geplaatst. Wat de bewoners betreft mogen dat er meer worden. Op hun ver- I oor Marjon Sarneel 1 AS VAN GENT - Toneelvereni- ng Siesa opent zaterdag het nateurloneelseizoen 2005- 106 met een opvoering van het lijspel Normale zot gezocht ui Hilda Vleugels. e grote schare vaste bezoekers an zich verheugen op een ont- lannen toneelavond. Het stuk jeelt in een psychiatrische kli- lek waar een tv-ploeg van BS6 wordt verwacht. Speel- ,er Annie van Hoecke: „Het is eze keer een blijspel in plaats an een klucht, dus alles ligt er lulp zorgtoeslag iOE WACHT - Bewoners van erzorgingstehuis De Lange Ak ers krijgen morgen hulp bij het vullen van de formulieren oor het aanvragen van een zorg- oeslag. Wie gebruik wil maken an deze service moet zich voor oktober opgeven bij Willy aes, tel. 361731 of bij Herman 'oppieters, tel. 361868. wat minder dik bovenop dan we de laatste jaren gewend waren. Maar het blijft natuurlijk een avond lang lachen." Toneelvereniging Siesa kiest haar stukken altijd met oog op het publiek dat voor de lach komt. Die doelstelling staat zelfs letterlijk omschreven op de Siesa-site. Dat publiek wordt deze keer echter op de proef gesteld door Bart Neyt, die verantwoordelijk is voor het decor. Van Hoecke: „We vonden dat het publiek wel een beetje mee mocht krijgen van het zottenhuis, daarom heb ben we decor volgeplakt met re- trobehang, dat nu weer volop in de mode is." Daarbij is niet voor één design gekozen, maar voor vijf verschillende. Normale Zot Gezocht, blijspel van Hilda Vleugels, regie Henk van den Branden, spel toneelvereni ging Siesa, te zien óp 15, 22 en 29 oktober in De Speye in Sas van Gent en op 5, 11 en 12 november 2005 in De Halle in Axel. Aanvang 20.00 u. Kaarten via info@siesa.nl ofo.a. bibliotheek Sas van Gent en Bruna Postwinkel in Axel. zoek zegde wethouder P. Hame link toe serieus te kijken naar extra snelheidsremmende maat regelen. Hij deed echter geen harde beloftes. De wethouder had begrip voor het pleidooi om regelmatig snelheidscontroles in beide straten te houden, maar zei hier weinig aan te kunnen doen, omdat de politie andere prioriteiten heeft. De parkeervakken in de Zuid landstraat komen tegenover het gebouw van Toonbeeld. Een deel van het trottoir aan de hui zenkant, waar nu ook auto's staan, wordt hiervoor opgeof ferd. Volgens een bewoner ko men zij hierdoor in de knel, om dat er minder parkeergelegen heid terugkomt en ook de druk te niet vermindert, die bezoe kers van Toonbeeld en gymnas tiekvereniging veroorzaken. Ook wordt gevreesd voor hogere snelheden in de Zuidlandstraat, omdat een bredere rijbaan door de aanleg van de parkeervakken tot harder rijden zou uitnodi gen. Voetpad Voorzitter M. Meijer van EMM bood voor het parkeerprobleem een alternatief. Hij stelde voor een voetpad achterlangs het ge bouw van Toonbeeld aan te leg gen, vanaf de parkeerplaats aan de Bellamystraat. „Daardoor kunnen ouders op die plek hun kinderen veilig afzetten en neemt ook de druk op de Zuid landstraat af", aldus Meijer. Hamelink nam die suggestie meteen over en deed ook de toe zegging om te kijken naar moge lijkheden voor meer parkeervak ken in de Zuidlandstraat. Par keerplaatsen pal tegen het ge bouw van Toonbeeld aan de an dere kant van de straat zijn vol gens hem en E. Mahu van de af deling Civiele Techniek van de gemeente Terneuzen geen optie. Vooral de veiligheid zou hier mee niet zijn gediend. door Patricia de Ryck OOSTBURG - De eerste afleve ring van het nieuwe program ma Oberon is nog niet uitge zonden, maar nu al herkennen mensen Nicolle Wieme (41) uit Oostburg uit de stukjes waar mee de serie wordt aangekon digd. „Al die reacties vind ik geweldig!" Oberon is een psychologisch spel waarin de deelnemers acht Nederlanders en acht Vla mingen, het middeleeuwse be staan aan den lijve ondervin den: het standenverschil, het miserabele leven van de ar men, met nauwelijks comfort en hygiëne, en het leven in weelde van de edelen op het kasteel. Ze strijden om de titel koning of koningin van Obe ron. Om alles zo echt mogelijk te la ten lijken, werden de opnames gemaakt in een oud kasteel in Polen. Wieme: „Ik heb de tijd daar als heel fijn ei-varen. Ik kan heel simpele dingen nu veel meer waarderen. Je bent daar op elkaar aangewezen en je moet keihard werken." Kans Nicolle Wieme heeft haar ei gen schoonheidsinstituut, Na tural Beauty. Daarnaast is ze ook werkzaam als visagiste en doktersassistente in het zieken huis. Ze droomt al jaren van een carrière voor de camera's en greep nu haar kans. „Ik zocht naar de website van het programma 'Looking Good', toen ik op deze oproep stuitte. Ik heb meteen een mailtje ge stuurd om me aan te melden. Daarna werd ik uitgenodigd voor een gesprek. Na dat ge sprek met de producer en een psychologische test zag ik heel veel mensen huilen. Die men sen wilden allemaal zo graag meedoen. Ze zaten ook heel stil bij elkaar, maar dat is niks voor mij. Ik heb een groepje ge zellige mensen gezocht én heb rustig gewacht." Uit meer dan zeshonderd Nederlandse en Belgische kandidaten werd Wieme gekozen. Tot haar schrik hoorde Wieme dat ze ook een conditietest moest doen. „Ik heb helemaal Nicolle Wieme in de kleding van het spelprogramma: „voor Obe ron heb ik alles over." geen conditie én ben meteen begonnen met hardlopen. Tien dagen lang heb ik rondjes gelo pen. Mijn vrienden lagen in een deuk. Ik ben zo iemand die wel een pas van de sportschool heeft, maar er nooit heengaat, maar voor Oberon heb ik alles over." Haar conditie ging met stappen vooruit, maar ze liep een zweepslag op. „Ik dacht: nu ben ik uitgespeeld, maar de leiding wilde me heel graag bij de groep hebben." Tijdens de opnames wist nie mand waar Wieme precies zat. Haar naasten vertelde ze wel dat ze in Polen zat voor opna mes van een nieuw program ma. Haar medewerkers hoor den zes weken niets van hun bazin en konden ook geen con tact opnemen. „Ik ben echt ontzettend trots op mijn perso neel. Ze hebben het zo goed ge daan. Die zes weken dat ik weg was, hebben ze Natural Beauty draaiende gehouden. Spijt van haar deelname heeft ze niet. „Als ze me nu vragen of ik terug wil, ga ik weer. Niets is me tegengevallen. Ik heb hier juist hele leuke, lieve mensen leren kennen. De avonturen van Nicolle Wie me en de andere deelnemers zijn te zien vanaf vrijdag om 20.30 uur op Nederland 2. door Ben Jansen MIDDELBURG - De provincie moet zich meer inspannen om bestaande bedrijven voor Zee land te behouden. Wanneer er signalen zijn dat een onderne ming dreigt te vertrekken, moet het dagelijks provinciebestuur nagaan wat in het werk kan wor den gesteld om dat te voorko men. CDA-Statenlid B. Feijtel, die de ze oproep gisteren deed in de Statencommissie economie en mobiliteit, zei zich te realiseren dat een bedrijf als Vitrite in Mid delburg op deze manier waar schijnlijk niet gehandhaafd kan worden. Bij deze Philipsdochter zijn andere, multinationale over wegingen in het spel. Hij kon zich wel voorstellen dat de pro vincie haar inspanningen richt op Advanta in Rilland. Feijtel: „Bij dit bedrijf speelt de samen voeging van twee bedrijven: in Rilland of buiten Zeeland. De provincie zou in de sfeer van de vestigingswaarden eens kunnen kijken wat er voor nodig is om de keus op Zeeland te laten val len." Zo heeft bijvoorbeeld fri- tesfabriek McCain besloten te kiezen voor Zeeland als hoofd vestiging. Het christen-democratische Sta tenlid vond het zeer te prijzen dat het dagelijks provinciebe stuur zich beijvert om nieuwe bedrijven naar Zeeland te ha len. Hij vroeg evenwel ook aan dacht voor bestaande bedrijven Stekjesmorgen TERNEUZEN - Tuinliefhebbers kunnen zaterdag 22 oktober hun slag slaan op de ruil- en stekjesmorgen van de afdeling Zeeuws-Vlaanderen en Noord- België van Groei Bloei. In de kantine van werkvoorzienings schap Dethon, aan de mr F.J. Haarmanweg in Terneuzen, zijn tussen 10.00 en 12.00 uur plan- ten(stekjes) en andere tuinspul- len te koop. Stekjes kunnen ook onderling worden geruild. waai-van de kans bestaat dat ze Zeeland verlaten. Gedeputeerde M. Ie Roy (PvdA economie) verzekerde Feijtel' dat er volop waakzaamheid is om te voorkomen dat bedrijven hun Zeeuwse vestiging opdoe- f ken. „Wanneer we signalen krij gen die erop duiden dat dit zou kunnen gaan spelen, vragen we altijd welke rol we als provincie kunnen spelen. Dat hebben we inderdaad gedaan bij Advanta. maar bijvoorbeeld ook bij Pechi- 1 ney en Neckermann. Van finan-1 ciële steun kan natuurlijk geen sprake zijn. Dat mag niet, maar we kunnen wel meedenken over uitbreidingsmogelijkheden of over vergunningen. M. de Koster (PvdA) vroeg Le Roy toch vooral niet het binnen- en kleinbedrijf te vergeten. De ze sector fungeert de laatste ja- ren als de banenmotor van Zee- land. Lezing over behandeling van dyslexie TERNEUZEN - Albert van Ge- mert, zelf dyslectisch, komt don derdag in de openbare biblio theek van Terneuzen vertellen dat er wat te doen is s dyslexie. Van Gemert is psycholoog. Hij heeft zijn vierde kliniek dyslexie-behandeling ge in Middelburg. Volgens Van Ge mert ontstaat dyslexie door ee foutieve beeldverwerking in de1 hersenen. Een neurologische stoornis zou daar aan ten grond slag liggen. Hij heeft met dat uit gangspunt een speciale behan delmethode ontwikkeld. Van Ge mert meldt zelf dat niet weten schappelijk bewezen is dat zijn methode werkt. „Maar negentig procent van de mensen die bi me komen, heeft baat bij de be handeling." De informa tie-avond is om 20.00 uur in het uitléencentrum aan Oostkant 1. Vogelbescherming Nederland wil zoveel mogelijk vogelsoorten vrij en zelfstandig laten leven. Zoals de grutto, die onze èn uw hulp hard nodig heeft. Word daarom lid en ontvang, naast een fraai welkomst pakket, regelmatig het magazine VOGELS. Ja, de vogels kunnen rekenen op mijn steun! O Ik word lid voor Ik machtig Vogelbescherming Nederland wederopzegging af te schrijven mijn bank/girorekening (minimaal 22,50 p.j.) bovenstaand bedrag jaarlijks tot _L_ Ik betaal met de acceptgiro die mij wordt toegestuurd. Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen naar: Vogelbescherming Nederland, Antwoordnummer 1974, 3700 WB Zeist Kijk op www.vogelbescherming.nl of bel 030-6937744 Vogelbescherming v2ï NEDERLAND Krachtige prostaatkruiden met vitaminen Je bene man. Boven de veertig. En staat met beide benen in het leven. Dan is het prettig goed voor jezelf te zorgen. Ook de prostaat hoort daarbij. Nieuw is het prostaatverzorgende product Prosta Totaal. De prostaatverzorgende kruiden zijn 'verpakt' in een multivitamine/antioxidanten formule. Dit is goed voor het behoud van uw gezondheid, verhoogt de weerstand en ondersteunt het immuun systeem. Waarom Prosta Totaal? 2l Goed voor het behoud van een normale prostaat SJ Goed voor geestelijke energie en concentratievermogen IZf Bevat een hoogwaardig complex van o.a. saw palmetto, zink en lycopeen Bevat een uitgebreid vitaminen-complex Kf ,èrr_ SEKSUELE ENERGIE Aangevuld met ginseng, ginkgo biloba, groene thee en druivenpit, voor meer energie. v.prostatotaal.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u verpakking Prosta Totaal (45 tabl.) van voor 14,95 2 verpakkingen Prosta Totaal (45 tabl.) voor 25,00 Uw voordeel 10,90 Lekker in mijn vel met Prosta Totaal! Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 \T& Onze openingstijden zijn: 1 1' lit 1 l Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag, Vrijdag, Zaterdag, van 13:00 tot 18:00 uur. van 10:00 tot 18:00 uur. van 10:00 tot 18:00 uur. van 10:00 tot 18:00 uur. van 10:00 tot 21:00 uur. van 10:00 tot 17:00 uur. Pres. Rooseveltlaan 772 4382 NB Vlissingen tel. 0118-416188 fax.0118-440043 Van Belle g n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 36