Sluis bezuinigt één miljoen euro PZC Sluis wil niet langer opdraaien voor noodopvang asielzoekers PZC [ACT/ )f88 ZEELANDHALLEN COES Kijkoperatie in de Bierkaaistraat ssfl»- DEFINITIEF ONTHAREN HUIDVERJONCINC Inwoners gemeente worden volgend jaar niet in portemonnee getroffen nodigt u graag uit ii 12 13 Nü GRATIS uw cholesterol meten in de supermarkt Mactie:0113-315649 SiSKtie®Pzc'nl K 31.4460 M Goes arivprtentie-exploitatie; en Midden-Zeeland: 0113-315520; Cs ladderen: 0114-372770; pionaal: 020-4562500. dinsdag 11 oktober 2005 welkom bi) SALON LA LICNE voor en Meer info of gratis consult? Bel: Mariette Straver 0113 - 232145 of kijk op www.salonlaligne.nl door Frank van Cooten pnRaymond de Frel OOSTBl'RG - De gemeente Sluis bezuinigt volgend jaar 1.1 Biljoen euro om haar begroting sluitend te krijgen. Dat heeft wlgens wethouder R. Leentfaar (financiën) geen gevolgen voor portemonnees van de inwo ners, maar wél voor een wethou- derspost. Het college van B en tï denkt het na de verkiezingen in maart 2006 met drie in plaats un vier wethouders af te kun- Ke: college venvacht dat hij vol- Knd jaar na de verkiezingen gei ner wethouders te ruim in jasje zit. „Na de gemeentelij- 1 fe herindeling in 2003 was er iel veel werk aan de winkel. i fearom kozen we toen voor vier 1 ethouders. Nu we de boel goed de rails hebben, denken we n drie wethouders genoeg te jebben Er lopen nu ook nogal vat dingen door elkaar, die veel beier gestructureerd kunnen porden. Zomaar een voorbeeld: j) ga over midden- en kleinbe- rijven in onze gemeente, ter- ïjl wethouder Kamphuis over Et binnenstadsmanagement in Siuisgaat. Die zaken zijn ontzet tod met elkaar verweven", al- Leentfaar. [evreden fel bezuinigen van één miljoen wo gaat volgens de wethouder iet gepaard met extra tariefs- i erhogingen. „Mede daarom én ik een tevreden mens. Het abinet heeft besloten het bewo- irsdeel van de onroerend zaak- elasting af te schaffen, waar oor de inwoners van Sluis vol- id jaar tachtig euro minder randweer helpt leisje (3) met ieknelde vinger OST-SOUBURG - Een drieja- ig meisje is gisteren gewond ge lakt bij kinderdagverblijf ol-lijn aan de Molenweg in lost-Souburg. Ze was met haar ind tussen een klapdeur en het «zijn gekomen. et meisje had haar hand in de limte tussen het kozijn en de eur gestoken. Vervolgens was e deur opengeklapt. Omdat ze aar hand niet los kon krijgen, mest de brandweer helpen om e deur te ontzetten. In het zie- mhuis bleek dat het meisje een fkneusde en een gebroken vin- trhad. Meur waartussen de hand be- neld zat, is geplaatst vanwege t brandveiligheid. Volgens Vermue van Kinderopvang Mieren wordt naar aanlei- ingvan dit ongeluk onderzocht look voor brandveiligheidsdeu- nveiligheidsstrips bestaan. hoeven te betalen dan dit jaar", aldus Leentfaar. „We houden nog even een slag om de arm, maar we gaan ervan uit dat de rijksoverheid dit bedrag volle dig compenseert." Het college wil volgend jaar 180.000 euro bezuinigen door haar jaarlijkse bijdrage aan de Stichting Inlia Zeeland, een organisatie die zich inzet voor uitgeprocedeerde asielzoekers, stop te zetten. In 2007 levert dat 150.000 euro op, een jaar later 100.000 euro en in 2009 nog eens 50.000 euro. Volgens het college houdt de Immigratie- en Naturalisatie Dienst zich aan geen enkele termijn voor het af handelen van procedures. Dat le vert niet alleen persoonlijk leed op, het kost de gemeente Sluis ook nog eens veel geld. „In het verleden hebben wij met opvang centra in Schoondijke en Cad- zand heel veel gedaan voor asiel zoekers, maar mede daardoor hebben we nu te maken met veel uitgeprocedeerde mensen die in lastige trajecten verstrikt zijn geraakt. Wij hebben Inlia in 2002 een aflopend bedrag be loofd, maar in de praktijk bleek dit bedrag alleen maar op te lo pen. Daarom hebben wij nu ge zegd: we stoppen ermee", zegt Leentfaar. Dat betekent dat 61 uitgeprocedeerde asielzoekers, dertig volwassenen en 31 kinde ren, vanaf 1 januari op straat staan. De bezuinigingen worden deels gerealiseerd door het uitstellen van enkele projecten. Zo zou voor de opwaardering van Schoondijke eigenlijk vanaf vol gend jaar gefaseerd twee ton vrijkomen, maar dat traject wordt nu pas in 2007 in gang ge zet. „Dat heeft alles te maken met de plannen voor rijksweg 61 en de bijbehorende rondweg langs Schoondijke. Wij kunnen pas zaken in de kern aanpak ken, als er duidelijkheid is over de rondweg. We blijven er wel voor ijveren om de rondweg voor te financieren, zodat we eerder dan gepland kunnen be ginnen." Ook zou volgend jaar de eerste 4000 euro (van in totaal 160.000 euro) beschikbaar komen voor de rondweg in Aardenburg, maar die investering is ook een jaar uitgesteld. Het plan voor een Coast Express, het doortrek ken van de Belgische kusttram naar Breskens, gaat voorlopig helemaal in de ijskast. door Harold de Puysseleijr HULST - Medewerkers van het archeo logisch onderzoeksbureau ArcheoMe- dia zijn gisteren neergestreken op het braakliggende terrein aan de Bierkaai straat in Hulst. De bodemvorsers hebben vier dagen de tijd voor een 'kijkoperatie', zoals mede werker D. Demey het gistermiddag uit drukte. „We gaan een proefsleuf graven van vier op vijfentwintig meter", legt zijn collega S. Depuydt uit. „We graven an derhalve meter diep en op sommige plaatsen gaan we tot het pleistoceen- zand, dat op twee meter diepte zit." Historische bronnen leren dat Hulst in de veertiende eeuw een belangrijke ha venplaats was. Het vermoeden bestaat dat een van de kades van die haven zich bevindt op het terrein waar de de afgelo pen weken acht panden in de Bierkaai straat en aan het Godsplein zijn ge sloopt. Op het terrein komen dertig apparte menten en twee gezinswoningen. Ook komt er winkel- of kantoorruimte. Het is een project van de Woonstichting Hulst en Biesbroeck Projectontwikke ling. „We hebben kaartmateriaal vanaf de zestiende eeuw bekeken en daaruit valt af te leiden dat in deze omgeving bebouwing is geweest. We hopen met de ze proefopgraving antwoord te krijgen op vragen zoals waar de woningen heb ben gestaan en hoe breed de kade is ge weest", aldus Depuydt. Aan de hand van het onder-zoek, dat vier dagen in be slag neemt, komt ArcheoMedia met aan bevelingen. Uit dat rapport moet blij ken of het interessant is om daadwerke lijk een opgraving te doen in het gebied. foto Peter Nicolai Ml»»»"1* ekt Onze lezers zoeken Ht? uw vacature! 77% van de mensen die werk zoeken in de techniek/industrie zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de techniek/industrie. het alfabet van Zeeland WeGeNeR dagbladen door Frank van Cooten SLUIS - De 61 asielzoekers in de gemeente Sluis staan per 1 ja nuari volgend jaar waarschijn lijk op straat. Het dagelijks ge meentebestuur geeft geen geld meer aan de Stichting Inlia Zee land voor de opvang van deze mensen. De gemeente heeft sinds 2002 een overeenkomst met deze stichting voor de nood opvang. Inlia zorgt onder meer voor de huisvesting. Wethouder L. Wille (welzijn) stelde directeur G. Burger van Stichting Inlia gistermorgen op de hoogte van het college-be sluit. „Als de gemeenteraad ak koord gaat met het collegebe- sluit, kan ik de huur niet meer betalen voor deze mensen. Dan moet ik ze vertellen dat ze hun huis uit moeten. Een opstand dreigt. Ze kunnen dan immers nergens meer naar toe en gaan zwerven", zegt Burger. „En de ze mensen verkeren al in grote onzekerheid." Sluis moet volgend jaar ruim een miljoen euro bezuinigen voor een sluitende begroting. Een van de maatregelen is het schrappen van de bijdrage van 180.000 euro aan Stichting Inlia Zeeland. Wethouder R. Leent faar (financiën) maakte dat gis termorgen bekend. Sluis wil met het schrappen van de bijdrage ook een signaal afge ven richting de Immigratie- en Naturalisatie Dienst (IND) en de Rijksoverheid die het in de ogen van de gemeente behoor lijk laten afweten. De procedu res voor deze mensen zijn na ja ren nog steeds niet afgehandeld en Sluis krijgt geen cent van de provincie en het Rijk. Ondanks verwachtingen is de groep asielzoekers niet afgeno men. Het college verwacht daar om zonder ingrijpen fors stijgen de kosten. „Ik vind het ont zettend vervelend voor deze mensen, maar ik ben het spuug zat dat het Rijk zijn verantwoor delijkheid niet neemt. Deze mensen zitten al jaren in grote onzekerheid. Zowel de IND als het Rijk doen echter niets", zegt Wille. Dat zijn we beu. Wij hebben altijd onze verantwoor delijkheid genomen maar op een gegeven moment is de maat vol. Het is enorm spijtig dat de 61 mensen op 1 januari letterlijk en figuurlijk in de kou komen te staan. Of de gemeenteraad moet anders besluiten." Directeur Burger heeft begrip voor het standpunt van het Sluise col lege, maar volgens hem zijn er andere manieren. „De Tour de France komt niet naar Zeeland. Er ligt dus geld op de plank bij de provincie. Daarnaast stel ik voor om met een delegatie van bestuurders en asielzoekers naar Den Haag te gaan voor een goed gesprek met minister Verdonk. Ook doe ik een beroep op de gemeenteraad van Sluis om die 180.000 euro ergens anders vandaan te halen. Maar ik deel de mening van Sluis dat het Rijk enorm laks is. Sluis daarentegen heeft altijd meege werkt." Noodopvang Momenteel krijgen 61 personen, dertig volwassenen en 31 kinde ren, via de stichting noodop vang. Het Sluise college consta teert dat de afhandeling van de procedures door de IND jaren lang duurt en dat deze organisa tie zich aan geen enkele termijn schijnt te moeten houden. „Naast het persoonlijk leed zijn er ook de voortdurende, enorme financiële lasten voor de ge meente Sluis. Ondanks diverse pogingen zijn zowel de provin cie als de rijksoverheid niet be reid een bijdrage te leveren aan de onevenredig zware financiële lasten die deze noodopvang voor onze gemeente met zich meebrengt", stelt het college in de aanbiedingsbrief bij de begro ting 2006. E Gabqr sport Timber la n d Panama Jack Vragen over milieumaatregelen TERNEUZEN - De Euregio Scheldemond wil van Euro pees commissaris Stavi'os Dimas van Milieu weten welke maatregelen Brussel wil nemen om grensoverschrijdende milieuproblemen aan te pakken. De Oost-Vlaamse gede puteerde M. De Buck kaai'tte de problematiek aan tijdens een overlegvergadering tussen de commissaris en het Co mité van de Regio's. Dimas beloofde op korte tei'mijn uit sluitsel te geven over een aantal beleidsmaatregelen. Het overleg vond plaats in het kader van de discussie over de toepassing van het Kyoto-akkoord. Daarin is een aantal voornemens vastgelegd om wereldwijd de uitstoot van mi lieuvervuilende stoffen te bepei'ken. Het gros van de Wes terse landen zit nog ruim boven de nieuwe nonnen. In de Euregio Scheldemond woi'den die vooral overschreden in de Gentse Kanaalzone. Onlangs spraken de provincies Oost-Vlaanderen en Zeeland met elkaar af de problema tiek in nauw overleg aan te pakken. Man deelt kopstoot uit SAS VAN GENT - Een 35-jarige man uit Oudenaarde is zondag rond half twaalf aangehouden op de Westkade in Sas van Gent. De man gaf koi*t daarvoor aan het Keizer Karelplein een 29-jarige vrouw uit Zelzate een kopstoot. Ook trok hij haar ketting van haar nek en stal haar gsm. Tevredenheid over oefentherapie TERNEUZEN - Patiënten zijn tevreden over de behande ling bij de oefentherapeut Cesai'/Mensendieck. Dat blijkt uit de vei'zekei-denenquête 2005 van OZ Zorgverzekerin gen. Het belangrijkste vinden de verzekerden dat de klachten na behandeling wegblijven (cijfer 9,9) en dat men zelf wat aan zijn klacht kan doen (cijfer 9,9). De en quête is verstuurd naar 310 patiënten, die bij 15 therapeu ten onder behandeling waren. De respons bedroeg 64 pro cent. Oefenthei'apie Cesar/Mensendieck is een paramedi sche behandelmethode die allerlei soorten lichamelijke klachten probeert te verhelpen, met name nek en x~ug- klachten, hoofdpijn en spanningsklachten. De behande ling is gericht op het wegnemen van de klachten door oefe ningen te geven in combinatie met het verbeteren van hou- dings- en bewegingspatronen. oktober 2005 oktober 2005 oktober 2005 18.00-22.00 uur 14.00-22.00 uur De business to businessbeurs met nog meer mogelijkheden om uw potentieel direkt aan te spreken! Nobelweg 6 Telefoon 0113 221020 nm.mMhlln.il 0) -/ 1 op de 3 mensen heeft een te hoog cholesterol. Weet u het al? Kijk voor supermarktadressen op www.hartstichting.nl en doe mee. De Nationale Cholesteroltest: van 26 september t/m 28 oktober 2005. van de reepe zeeuwse almanak Droomfinale Het verslag in deze krant over de plaatsing van het Ne derlands voetbalelftal voor het wereldkampioenschap vol gend jaar in Duitsland, was gisteren aanleiding voor een levendige discussie op dat Walcherse terras. Een Vlissin- ger en een Duitser, die al zo vaak in Zeeland op vakantie is geweest dat hij uitstekend Nederlands spreekt, analy seerden de wedstrijd van afge lopen zaterdag. Ze wisselden van gedachten over de kans dat Het Nederlands elftal en dat van Duitsland elkaar vol gendjaar in de eindstrijd van het toernooi treffen. Een droomfinale „Pas op", grijns de de Duitser, want je weet het: de Mannschaft is pas ver slagen als de wedstrijd is afge lopen. En zelfs dan nog niet." En de Vlissinger reageerde Voor die finale kan beginnen willen we natuurlijk eerst on ze fietsen terug. Zo gingen de plagerijen over en weer. In opperbeste stem ming: de zon scheen mild en het bier smaakte best. Uiteindelijk spraken ze af de droomfinale - als die er komt - samen op de televisie te be kijken. Sport verbroedert. Soms.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33