PZC Simply Red vernieuwt eigen werk HU sü tfi L Britse band timmert aan comeback met twee nieuwe cd's Hunkeren weer Zeeland: Nazomers puzzel Heer Bommel en de Grote Onthaler Casper Hobbes recept Lamsragout met basilicum A O dinsdag 11 oktober 2005 door Judith Katstra De fans kunnen hun lol op. Simply Red brengt name lijk in korte tijd twee cd's uit. De eerste, getiteld Simplified, verschijnt deze week. Zanger Mick Hucknall is trots op zijn werk. Het album, dat slechts drie nieuwe nummers kent, heeft volgens hem ondanks de herkenbaarheid een heel nieuw geluid. „De liedjes klinken misschien simpel, maar als je goed luistert kom je erachter dat ze dat niet zijn", kenschetst de zanger het album. Onderuitgezakt in een fauteuil in hotel The Grand in Amsterdam vertelt Hucknall over zijn nieuwste aanwinst. Zijn zonnebril komt tijdens het gesprek niet van zijn hoofd. „Ik heb een kater. Gisteravond we zen stappen in Polen", legt hij uit. De zanger is druk met de promo tie van zijn cd. Na Nederland reist hij op dezelfde dag nog door naar België. Toch doet zijn drukke schema niets af aan het enthousiasme waarop hij over zijn werk uit weidt. Simplified kent veel num mers uit de oude doos, maar die hebben allemaal een nieuw saus je gekregen. „Als de fans de cd-hoes zien, denken ze vast 'oh, die nummers heb ik al.' Maar als ze het horen, zullen ze van mening veranderen. Deze versies zijn zó anders." Plucknall is zelf erg onder de in druk van de nieuwe weergaven van 'Something got me started' en 'Holding back the years'. „Ze zijn beter dan de originele nummers." Op het album valt vooral het latino-geluid, met Cu baanse invloeden, op. Zijn mana ger kwam met dit plan. „Ik vond het een geweldig idee. Ik heb altijd al interesse gehad in deze muziekstroming, je kunt hierbij de trombone, saxofoon en trompet heel gemakkelijk combineren," De band besloot zelfs een dvd op te nemen op Cuba. „We heb ben daar een geweldige tijd ge had. De Cubaanse mensen zijn fantastisch. Het land is nog zo authentiek." Hucknall deed hier ook inspiratie op voor de single Perfect Love, dat al twee jaar in de pen zat. „Ik kreeg het num mer maar niet naar mijn zin, tot we op het idee kwamen van die latino-stijl." Opvallend Een opvallende cover op het al bum is het gevoelige 'A song for you', oorspronkelijk van Leon Russell. In de loop der jaren is Mick Hucknall van de band Simply Red. De groep denkt de hitlijsten weer te kunnen bestormen met twee nieuwe albums. foto Robin Utrecht/ANP het nummmer al door heel wat gerenommeerde artiesten ver tolkt. Volgens Hucknall kan niet iedereen dit lied zomaar zin gen. „Je moet er naartoe groeien. Ik heb dat punt nu be reikt en ben heel trots op het re sultaat." Sinds het vorige album 'Home' Mijn dochter heeft twee hartjes, het kleinste in de buik. En dus vind ik de randstad weer heel ver weg. Ik wil dat grote hartje zien en het kleine van dichtbij voelen. Maar twee en een half uur heen en twee uur terug is me te ver en inspannend. Twee uur terug? Ja, omdat naar huis bijna altijd vlugger gaat. Ik heb het kleine hartje horen kloppen door de telefoon. Wonde ren van de techniek. Ik heb begrepen dat Niels, de aanstaande vader, de geluidsopname ge maakt heeft tijdens de echo. Was dit nu haar/zijn eerste interview? Hoe maakt u het? Er suisde iets voorbij, zo klonk het, en heel vaag hoorde ik iets bonzen. Dag, liefste kind. Hier luistert je grootmoeder. Zo wil ik genoemd wor den, grootmoeder. Dat kan best, hoewel mijn om geving zegt dat het belachelijk is. Zo'n lang woord, grootmoeder. De vader van mijn stiefva der werd grootvader genoemd door al zijn klein kinderen, en dat vonden wij, mijn zusje Liesbeth en ik, gewoon. Grootvader was grootvader, bas- Chawwa Wijnberg ta. M. mag oma zijn. Ben ik blij met het aan staande kind? Ja, zo uitzinnig blij dat ik het met woorden niet kan uitleggen. Volgens mijn bloed druk ben ik al honderdtwintig, dus het werd zo langzamerhand ook tijd om grootmoeder te wor den. Ik zou wel alle leuke kleine kleertjes van de wereld willen kopen en de zachtste bedjes en ber gen speelgoed, maar M. en ik, we beheersen ons. En we wachten. En we bellen. „Hoe dik ben je nu Janine? Hoe voel je je? Ben je nog misselijk?" Als ze maar niet misselijk van mij wordt, van dat gevraag, van het gezanik. Daar heeft ze geen tijd voor. Ze werkt. Een volle baan en een volle buik. Nu moeten de jonge ouders zich gaan voor bereiden op tussenschoolse, naschoolse, voor schoolse en andere opvang. Want in dit land moeten ouders hard werken om in hun hoge hypotheekwoning een bedje te spreiden voor hun kind. Hun bazen willen niet helpen. PIup in de file, kind ergens parkeren en werken tot je tachtigste en van vermoeidheid in elkaar zak ken. Het CDA wil de ongeschoolde en hoogge schoolde wouwen thuis laten blijven. Eigen keus. Breien mewouwtje. Daar is niemand slech ter van geworden. Kijk naar onze eigen Jan Peter. En droog brood vreten is goed voor het werkt de groep onder een eigen label. Niet om jong aanstorm end talent een kans te geven, maar simpelweg uit commer ciële overwegingen. Vis in het water „Ik kon het niet langer aanzien dat de platenmaatschappij met 85 procent van het geld ervan door ging en ik slechts 15 pro cent kreeg." Hucknall zegt zich als een vis in het water te voelen bij zijn huidige manier van wer ken. „Het gevoel van een eigen label is onbeschrijflijk. Ik zou nooit meer terug kunnen. Tijdens mijn laatste drie albums voor de platenmaatschappij was ik erg onteweden. Ze namen bezit van me. Ik maak nu muziek zoals ik het wil maken." Volgend voorjaar verschijnt het zusteralbum van Simplified, Amplified. Op dat album staan zeven nieuwe nummers, lichtte Hucknall alvast een tipje van de sluier op. Deze winter gaat Simply Red op tournee, in december staan ze in het Gelredome in Arnhem. En daarna? Daarna vindt de zanger het even welletjes. „Dan neem ik een heel lange break, ga ik wat vissen, drink ik wat wijntjes. Gewoon even chil- len ."ANP godsdienstig bestel. De rest van uw dagen kunt u in onze geprivatiseerde wereld uitzoeken wel ke verzekering, elektra, kabelfirma enzovoort u betalen wilt. De scholen voor het kroost zijn of wel zwart, wit of geruit en soms zo huiswerkge- richt dat u overspannen kinderen na afloop van uw zware werkdag moet troosten en geruststel len. Gezond eten op school? Daar doen we niet aan. We hebben daar commer ciële kantines met vette en zoete rommel. En de crèches? Worden die gerund door hoogop geleide krachten? Of door jonge meiden die met pijn en moeite de laagste opleiding met een drie voor Nederlands gehaald hebben? Van spigilogie weten ze alles. Van andere moeilijke woorden niets. Nergens voor nodig. "Sneeuwwitje? Nee, dat is geen sprookje, dat is een film! M. en ik zouden het liefst educatieplannen ma ken voor het schatje, maar dat is niet aan ons. We gaan maar goede boeken zoeken voor de hart jes. In de tweede helft van de week krij- Door: Reinier vanéfeiS gen we even bezoek van een storing. Toch herstelt het rustige herfstweer zich daarna snel als eenr. gend hogedrukgebied zijn opwachting maakt in onze nabijeo- ving. Ook de afgelopen dagen was het goed weer. Gisteren va het ronduit nazomer in Zeeland. Mist en laaghangende bewoft speelden ons geen parten meer. Vandaag krijgen wenogzoV, prachtige dag. De lucht is zelfs nog wat dieper blauw omdatft aangevoerde lucht iets droger is, ook op grotere hoogte,Dalfe ste heeft tot gevolg dat er evenmin uitwaaierende vliegtuig^ worden verwacht. De wind is meest matig, kracht 3 tot4,ma kan boven de Zeeuwse wateren wellicht soms net even tipp windkracht 5. De temperatuur loop op tot 20 a 21 graden D® temperaturen zijn hoog, maar niet uitzonderlijk. In oktobertoii nazomerse dagen vaker voor. Uitzonderlijk is wel de langer» van het stabiele weer. September was reeds een zeer zonnig; maand. Oktober lijkt ook een maand te worden die vooral door hogedrukgebieden wordt bepaald. Komende nacht blijft het zacht met temperaturen die niet lager komen dan 12 graden. Morgen komt een storing vanuit het zuidwesten langzaam dichterbij. Het is echter nog onduidelijk hoe snel de bewolking komt opzet ten. Op dit moment gaan we er vanuit dat de bewolking 's middags goed zichtbaar wordt, en dat er in de avond ook al enkele buien gaan val len. Donderdag blijft het over wegend bewolkt met af en toe regen. Daarna knapt het snel op en in het weekeinde keert de zon goed terug. Zonnig if Br Minimumtemperatuur vi F Op elke verticale regel dient een woord van vier een van vijf en een van zes letters te worden inge vuld. Het woord van vijf letters bestaat uit de letters van het voor gaande woord plus 1, het woord van zes letters bestaat uit de vijf letters van het voorgaande woord plus 1. Als de hele puzzel juist is ingevuld, vormen de letters op de vet omlijnde regel een woord. 1. Ogenblik, herrie, vaandel; 2. durf, afgemat, waterzucht; 3. droogvloer, kubieke meter, schelpdier; 4. middelpunt, draaien, geur afgeven; 5. keukengerei, inhoudsmaat, gra tis meerijder; 6. snijwond, rivier in Frankrijk, pardoes; 7. gat in een vestingmuur, geld buidel, onderwereld; 8. sluwheid, beroep, pijpzweer; 9. strafwerktuig, lijfwacht, bren ger; 10. part, rekenkundig getal, lid van verdienste. 1 23456789 10 HORIZONTAAL: 5. Zo kattig is een kat niet! (8); 6. Hierin gepikt is men beledigd (4); 7. Gewicht van naam (3); 8. Duur boek (8); 10. Pikant en riskant (7). VERTICAAL: 1Op tafel gezet voor partijfiguren (9); 2. 1 van de 7 (4); 3. De laatste verzorger? (9); 4. Hypotheekverstrekker (7); 9. Sla wartaal uit als insect! (4). Oplossingen van gisteren: Kruiwoord-min-een das-s-bal -kasteel- est-o-eet 1-emmer-o si-a-i-al -dun-nor- ra-i-d-ka y-gevel-a sla-a-ion -ontaard- ets-l-een Cryptogram: Horizontaal: 5. Wortelen; 6. prijs; 7. gok; 8. bisschop; 10. bezaaid. Verticaal: 1. Zwartboek; 2. kras; 3. veegactie; 4. melkkoe; 9. staf. Sudoku EINDE SCHOOLJAAR Op het einde van het schooljaar waren er bij ons op de school op elke twee jon gens, drie meisjes. Een meisje en veertien jongens haalden hun diploma en ver lieten de school. Toen was de verhouding een jongen op twee meisjes. Hoeveel leerlingen zaten er voor de vakantie bij ons op school? ©Toonder Studio's „Komaan, jonge vriend", sprak heer Bommel, terwijl hij van het perron afstapte. „Laten we de Oude Schicht opzoe ken. Ik heb last van maagzucht, zodat ik naar huis verlang. Een ronde obool op zijn tijd is gezond, maar met mate." „Ik heb niks gehad", klaagde Wammes Waggel, die hem volgde. „Die meneer had het zelf beloofd, toen hij mij die pet en die lamp gaf. Maar niks, hoor." „Daar komt een zeppelin aan", zei Tom Poes, die achteraan liep. „En..." „Dat heeft er niets mee te maken", onderbrak heer Ollie. „Ik hoor hier, dat heer Waggel niet netjes behandeld is, en dat vind ik een misstand. Ten slotte heeft hij zijn best ge daan, en men had hem tenminste zijn salaris kunnen beta len. Geld speelde geen rol." „Wat heb je nou aan geld", mompelde Wammes narrig. „Ik zou taarten krijgen, zei hij - en dat vind ik veel eniger." „Des te erger", hernam heer Bommel ernstig. „Zo'n eenvou dige beloning betekende niets voor de grote onthaler, en hij had moeten zorgen..." „Pas op!", riep Tom Poes, maar het was al te laat. Een van de taarten die uit het luchtschip daalden, raakte de betogende heer vol in het gelaat, zodat er een einde aan zijn betoog en aan de neerslachtige stemming van de stations chef kwam. door Bill Watterson IK H £0 VOOR MIJH SPREEKBEURT PIT SPEEL60EPVUE6TUI6JE -MEEGENOMEN. - ER IS NIET VEEL BIJZONPERS AAN, MAAR IK HEB HET (>RAAC> BIJ ME. EN ZOPRA IK EEN 0EETJE ÓEU? HES> &SPAW, KOOP IK EEN VUE&TICKET EU 6EEF JULLIE SUKKELS PAH ALLEMAAL HET" NAKIJKEN/ Puzzelland.com Omdat Nederlands lamsvlees een fijne zachte smaak heeft is het absurd om het te gebruiken voor pittig gekruide ge rechten. Daarvoor is het meestal diepge vroren lamsvlees uit Nieuw Zeeland beter geschikt, of dat uit landen rond de Middel landse Zee. Hoofdgerecht voor 2 - 3 personen: 300 - 350 gram malse lamslappen, bij voorkeur van de bout; 2 eetlepels olijfolie, traditioneel; 2 sjalotten, ge snipperd; 2 knoflookteentjes, gehal veerd; 6 takjes (blad)peterselie, grof gesneden; 1 takje verse rozemarijn; 6 zwarte peperkorrels, licht gekneusd; 25 gram boter; 20 gram bloem, ge zeefd; 1 eetl. tomatenpuree; 1 flinke mespunt pittige paprikapoeder, Ro- senpaprika; zout; witte peper uit de molen; 8 - 9 verse basilicumblaadjes, in uiterst smalle reepjes (draadjes) ge sneden. Maak het vlees droog met keukenpapier. Verhit een koekenpan en laat de olie er even doorwalsen. Bak de lamslappen snel lichtbruin, neem ze uit de pan en houd ze warm. Breng in een hoge pan 1 liter water aan de kook. Leg het vlees erin en schuim, na enkele minuten, het oppervlak zorgvuldig af. Voeg ui, knoflook, peterselie, rozemarijn en peperkorrels toe. Houd alles geduren de 40 minuten tegen de kook aan. Neem het vlees uit de pan en zeef het kook vocht. Wrijf zoveel mogelijk vaste be standdelen door de zeef en roer het door Hans Belterman het gezeefde vocht. Breng het kookvocht opnieuw aan de kook. Laat het kookvocht tot een derde indampen. Verhit een pan met dikke bodem. Laat de boter smelten en roerde bloem erdoor. Blijf zolang roe ren tot een gladde massa is verkregen. Roer er daarna tomatenpuree en paprika poeder door. Schenk er zoveel van het af gekoelde kookvocht bij tot een volkomen gladde en niet al te dikke saus is verkre gen. Voeg er wat zout en peper aan toe. Snijd intussen de lamslappen in blokjes en schep ze met de tomatenblokjes door de saus. Laat de nu verkregen ragout nog 8 - 10 minuten zachtjes sudderen. Schep vlak voor het opdienen de helft van de ba silicum door de ragout. Doe alles over in een voorverwarmde schaal en strooi de rest van de basilicum er over. Na een lange droge en hete zomer veroorzaken diverse lage drukgebieden boven het relatief warme water van de Midde- landse Zee buien, lokaal met onweer en veel neerslag. In Portugal en Spanje is de neerslag zeer welkom. Ook in het zuiden van Frankrijk, in het zuiden van Italië, in Griekenlanden in Turkije vallen buien. Op de meeste plaatsen blijft het kwiki de landen rondom de Middellandse Zee tussen de 20 en25gj den steken. Elders in Europa zien we kwikstanden tussen 20 graden, ook in Scandinavië. Op de Britse eilanden en li de Noorse kust valt langdurig en veel regen. Elders is het dm Lokaal komt hardnekkige mist en bewolking voor. Er zijn ook gebieden waar de najaarszon het uitstekend doet. Vooruitzichten weer woensdag donderdag vrijdag zaterdag max. 20° 17° 16° 17° min. 12° 13° 11° 10° wind ZO 4 ZW 4 ZW 4 04 O Maan Nautisch bericht Matige zuidoostenwind, rond kracht 4, buitengaats soms 5. Goed zicht. Temperatuur kustwater 17 graden. Waterstanden dinsdag Hoog water Laag water 11 oktober uur cm uur cm uur cm uur Vlissingen 8.05 159 20.50 167 2.06 143 14.35 Terneuzen 8.25 181 21.11 189 2.26 154 1455 Cadzand 7.46 147 20.26 155 1.35 138 14.16 Roompot Buiten 8.04 121 21.00 133 2.05 108 14.35 Roompot Binnen 9.05 110 21.43 123 2.44 101 15.26 Zierikzee 9.20 126 22.00 142 3.05 116 15.30 Krammersl. West 9.36 135 22.16 149 3.10 121 15,40 Hansweert 8.56 195 21.35 204 2.47 166 15.16 Stavenisse/Yers. 9.25 131 22.10 144 3.05 117 15.33 woensdag Hoog water Laag water 12 oktober uur cm uur cm uur cm uur Vlissingen 9.41 135 22.25 161 3.26 121 16.05 Terneuzen 10.00 156 22.46 182 3.35 130 16.26 Cadzand 9.15 124 22.05 150 2.53 115 15.56 Roompot Buiten 9.56 103 22.35 130 3.24 92 16.16 Roompot Binnen 10.15 95 23.14 117 4.04 86 16.56 Zierikzee 10.35 109 23.35 137 4.25 101 17.00 Krammersl. West 10.50 120 23.40 144 4.26 104 1706 Hansweert 10.26 170 23.10 197 3.55 141 16.46 Stavenisse/Yers. 10.46 114 23.34 137 4.25 101 16.55 L Lagedrukgebied H Hogedrukgebied melige sneeuw zware sneeuw lichte regen matige regen n: Europa: Buien I J di. Pa 32 VERWACHTING VOOR DINSDAGMIDDAG 110KTÜ3EM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 2