PZC Actie school voor asielzoekerskind PZC 2( IH1VÜV 51 Burgh-Haamstede moet geelste dorp van Zeeland worden ZEELANDHALLEN GOES 'SS<<^c-nl {SSfflw-Za'aisnd: 0113-315520; Sis Vlaanderen- 0114-372770; 'gil; 020-4562500. DEFINITIEF ONTHAREN HUIDVERJONGING Kirreweie steunt landelijk protest tegen uitzetbeleid Werkstraf voor dronken rijden en huiselijk geweld nodigt u graag uit 11 I 12 I 13 r Nü GRATIS uw cholesterol meten in de supermarkt Gewonde bij steekpartij Verdachten brandstichting bij manege aangehouden Fietsenzwendelaars bestraft „d.aie: 0113-315649 I Postbus 31.4460 AA Goes dinsdag 11 oktober 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 welkom bi) SALON LA LIGNE voor en Meer info of gratis consult? Bel: Mariette Straver 0113 - 232145 of kijk op www.salonlaligne.nl i'flimflïïii Man gewond na val van paard DIRKSLAND - Een 42-jarige man uit Sirjansland is zon dagochtend gewond geraakt na een val van zijn paard op de Philipshoofjesweg in Dirksland. Het slachtoffer wilde rond kwart voor twaalf op zijn paard stappen, toen hij plotseling achterover viel. Hij kwam hierbij onder het paard terecht en liep vermoedelijk bekkenletsel op. Perso neel van de traumahelikopter en ambulance hebben het slachtoffer gestabiliseerd, waarna de inwoner van Sirjans land naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam is overgebracht. Nu met Hope eert leden BURGH-HAAMSTEDE - Zangvereniging Nu met Hope uit Burgh-Haamstede heeft in verband met haar honderd jarig bestaan vier leden gehuldigd. Het erelid J. van der Weel werd in de bloemetjes gezet, omdat ze het koor al ze ventig jaar onafgebroken trouw is gebleven. Eerbetoon in dat verband was er ook voor de dames P. Speelman en C. Semijn (beiden zestig jaar lid), en N Meddeler (45 jaar). De onderscheidingen werden uitgereikt door secre taris D. Vos van de Zeeuwse Zangersbond. Meisje (3) bekneld tussen deur OOST-SOUBURG - Een driejarig meisje is gisteren ge wond geraakt bij kinderdagverblijf Dol-fijn aan de Mo lenweg in Oost-Souburg. Ze was met haar hand tussen een klapdeur en het kozijn gekomen. Het meisje had haar hand in de ruimte tussen het kozijn en de deur gestoken. Vervolgens was de deur open geklapt. Omdat ze haar hand niet los kon krijgen, moest de brandweer helpen om de deur te ontzetten In het ziekenhuis bleek dat het meis je een gekneusde en een gebroken vinger had. Het perso neel van het dagverblijf is erg geschrokken door het onge luk, zei H. Vermue van Kinderopvang Walcheren (KOW). „We gaan onderzoeken hoe dit kon gebeuren. Deze loca tie is in 2004 verbouwd. De laatste jaren hebben we juist heel erg veel aandacht aan veiligheid besteed. Alle andere deuren zijn beveiligd met een speciale strip, zodat er geen vingertjes tussen kunnen komen." De deur waartussen de hand van het meisje bekneld zat, is geplaatst vanwege de brandveiligheid. Inbraak in woning, auto gestolen VROUWENPOLDER - Met sleutels die waren buitge maakt bij een inbraak in een vakantiewoning in Vrouwen polder, is ook een auto gestolen. De inbraak vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag aan de Hopman de Rijklaan. De gestolen auto is een grijze Volkswagen Toua- reg, met het Duitse kenteken DU-HT-184. Uit het huis werd verder een tas met geld meegenomen. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter L. van Dij- ke heeft gisteren een 31-jarige inwoner van Wemeldinge voor dronken rijden en twee mishan delingen zestig uur werkstraf, een jaar rijontzegging en een week voorwaardelijke gevange nisstraf opgelegd. De man werd 13 juli dit jaar in Wemeldinge aangehouden, na dat hij tijdens een drankrit te gen een auto was gereden. Uit de bloedproef volgde een score van twee milligram: vier keer zo veel alcohol als is toegestaan. De Wemeldingenaar werd ook verweten tot twee keer toe zijn vriendin te hebben mishandeld. Hij ontkende te hebben gesla gen. Wel gaf hij toe zijn vrien din één keer een zetje te hebben gegeven. De politierechter vond bewezen dat de verdachte haar thuis had mishandeld en zeven tien dagen later tijdens een fiets tochtje ten val had gebracht. oktober 2005 I oktober 2005 I oktober 2005 De business to businessbeurs met nog meer mogelijkheden om uw potentieel direkt aan te spreken! Mdrnj 6 TtWw 010 221020 MUKWMUUI zeeuwse almanak Droomfinale Het verslag in deze krant over de plaatsing van het Ne derlands voetbalelftal voor het wereldkampioenschap vol gend jaar in Duitsland, was gisteren aanleiding voor een levendige discussie op dat Walcherse terras. Een Vlissin- ger en een Duitser die al zo vaak in Zeeland op vakantie is geweest dat hij uitstekend Nederlands spreekt, analy seerden de wedstrijd van afge lopen zaterdag. Ze wisselden van gedachten over de kans dat het Nederlands elftal en dat van Duitsland elkaar vol gendjaar in de eindstrijd van het toernooi treffen. Een droomfinale „Pas op", grijns de de Duitser, want je weet het: de Mannschaft is pas ver slagen als de wedstrijd is afge lopen. En zelfs dan nog niet." En de Vlissinger reageerde: „Voor die finale kan begin nen, willen we natuurlijk eerst onze fietsen terug. Zo gingen de plagerijen over en weer. In opperbeste stem ming: de zon scheen mild en het bier smaakte best. Uiteindelijk spraken ze af de droomfinale - als die er komt - samen op de televisie te be kijken. Sport verbroedert. Soms. hnisch tali ijkt Onze lezers zoeken ?nt? uw vacature! 77% van de mensen die werk zoeken in de techniek/industrie zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de techniek/industrie 1 op de 3 mensen heeft een te hoog cholesterol. Weet u het al? Kijk voor supermarktadressen op www.hartstichting.nl en doe mee. door Maurits Sep VLISSINGEN - De politie heeft vijf jongens uit Vlissingen aange houden voor twee brandstichtin gen bij manege Paardoes in Vlis singen. Dat is gisteren bekendge maakt. De vijf zijn een week ge leden al aangehouden. Het gaat om jongens van twaalf tot vijf tien jaar. De politie heeft proces-verbaal tegen hen opgemaakt. Het Open baar Ministerie moet bepalen wat er verder met de jongens moet gebeuren. Op zaterdag 24 september werd bij manege Paardoes aan de Bosweg een kruiwagen in brand gestoken. Die stond vlakbij de hooi schuur. Na aangifte door de be heerster van Paardoes, een dag later, werd onderzoek verricht door de technische recherche. Die was nog maar enkele uren weg, toen opnieuw brand ont stond bij Paardoes. Opnieuw ging het om opzet. De hooi schuur en een container naast de schuur waren aangestoken. Volgens de beheerster van Paar does bedroeg de schade onge veer 200.000 euro. Zij veronder stelde onmiddellijk dat sprake was van brandstichting. De poli tie verrichtte uitgebreid onder zoek. Op aanwijzing van getui gen konden de vijf jongens op 3 oktober worden gearresteerd. frnr Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE - Kinde ren van asielzoekers moeten de fans krijgen het lopende lesjaar op school af te maken, vindt B. de Ruiter-Schot van De Kirre- ireie in Burgh-Haamstede. Een gedwongen vertrek van de ene op de andere dag is niet alleen dramatisch voor de kinderen teil, ook hun klasgenoten en het onderwijzend personeel krijgen een knauw, zegt de directeur. Dc Kirreweie staat achter de landelijke actie tegen het uitzet beleid van het kabinet, zegt De Buiter in afwachting van het ma nifest Het proteststuk is opge steld door diverse leraren, onder ïie voormalig lijsttrekker van de ChnstenUnie K. Veling, en wordt ondersteund door de Alge mene Onderwijsbond en de Be- öurenraad voor het christelijk basisonderwijs. Ze vinden het ontoelaatbaar dat kinderen van asielzoekers worden opgepakt fc weggevoerd om het land te Jborden uitgezet. De initiatiefne mers spreken van schending van rechten van het kind. De kin deren moeten minimaal in de ge legenheid worden gesteld het lo pende schooljaar af te maken, luidt hun standpunt. Gevolgen De actiegroep stuurt het ma nifest ter ondertekening naar al le scholen. Te zijner tijd wil ze het aanbieden aan de Tweede Kamer en minister Verdonk (Vreemdelingenzaken en Inte gratie). Mensenrechtenorganisa- ües en vertrouwensartsen waar- ichuwen voor de ernstige gevol gen van het uitzetbeleid voor de sielzoekerskinderen die van school worden gehaald. „Het on derwijs kan niet langer zwij gend toezien." Op de Kirreweie zitten 25 kinde ren van asielzoekers. De basis school wordt geconfronteerd met een (aangekondigde) onver wachte sluiting van het opvang centrum in Burgh-Haamstede in het eerste kwartaal volgend jaar. De bewoners van het asiel zoekerscentrum (azc) is te ver staan gegeven dat ze pas kort te voren te horen krijgen wanneer ze weg moeten en waar ze heen gaan. Daarbij wordt, zo staat na drukkelijk vermeld in een brief, geen rekening gehouden met schoolverplichtingen. De schoolleiding van De Kirre weie beraadt zich, in afwach ting van het standpunt van bur gemeester en wethouders van daag, nog op mogelijke acties te gen het besluit van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). Volgens De Ruiter gaat het er primair om zoveel moge lijk de rust voor de kinderen te bewaren. „Een normale school dag zorgt nog voor een beetje af leiding." Het gedwongen ver trek van een asielzoekerskind heeft niet alleen een enorme im pact op het kind zelf, maar ze ker ook voor de achterblijvende klasgenoten en het onderwij zend personeel, vertelt De Rui ter. „Ik heb één keer eerder meege maakt dat een jongen uit groep acht van de ene op de andere dag wegbleef. Klasgenootjes die van niks wisten, gingen naar hem op zoek, zelfs zijn achterge bleven agenda werd onderzocht op aanwijzingen. Bij iemand die een status krijgt en daarom gaat verhuizen, verloopt dat heel an ders. Daar kun je op een gewone manier afscheid van nemen. Wanneer er straks uit ons mid den druppelsgewijs 25 leerlin gen verdwijnen, dan ga je als achterblijvers gewoon een rouw proces in. Daar komt nog bij dat de sluiting van het azc onze school ook twee banen kost, om dat we straks 25 kinderen min der hebben." (Advertentie) De tonale Cholesteroltest: van 26 september t/m 28 oktober 2005. het alfabet van Zeeland WGGGNGR dagbladen MIDDELBURG - Bij een steek partij in de Middelburgse wijk Dauwendaele is gisteravond een 10-jarige Middelburger gewond jeraakt. De man liep een steek wond in zijn rug op. Kort na de steekpartij ontstond een vechtpartij tussen drie man- ten op het nabij gelegen station in Middelburg De politie ging erop af en trof er de verdachte van de steekpartij, een 21-jarige Middelburger. Hij werd meteen ingerekend. Later werd ook nog een 19-jarige Bredanaar gepakt. Advertentie Als de plannen van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers doorgaan, kunnen de klasgenoten van Diane (links) en Ajan (rechts) zo maar van de ene op de andere dag gecon fronteerd worden met lege tafeltjes. En dal is voor niemand leuk, vinden ze bij de Kirreweie. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lantinq BURGH-HAAMSTEDE Burgh-Haamstede wordt het geelste dorp van Nederland. Ten minste. dat hoopt de onderne mersvereniging. In plaats van de traditionele zegeltjesactie wordt dit jaar een narcissenac- tie gehouden. tijd is voor wat anders en een speciale commissie heeft zich daar de afgelopen tijd over gebo gen. „En die zijn nu met een ge weldig idee gekomen. We hou den geen december-actie meer, want er zijn al zo veel acties in december, maar wij houden een november-actie. We hebben een gigantische hoeveelheid narcis- senbollen ingeslagen, verpakt per acht stuks. Elke winkelier geeft naar eigen creativiteit de bollen aan de klanten. Dat kan zijn bij een volle tank benzine, of bij elk tweede bezoek aan een winkel. Dat mag iedereen zelf bepalen." De bedoeling is dat al die bloem bollen eind november de grond in gaan. „En dan hebben we vol gend jaar een nóg geler dorp." Om het planten extra te stimule ren, looft de ondernemersvereni ging nog een prijs uit voor diege ne die de bloembollen op de creatiefste manier in de grond heeft gezet. Motorrijder breekt been NIEUWDORP - Een 35-jarige motorrijder uit de gemeente Bor- sele heeft gisteren een been ge broken bij een aanrijding op de Europaweg-Oost in Nieuwdorp. Hij reed achter een bestelbusje, waarvan de bestuurder, een 45-jarige man uit Abbenbroek, plotseling omkeerde ter hoogte van het rangeerterrein tussen de Borselsedijk en de Frankrijk- weg. Bij de botsing kwam de mo torrijder klem te zitten tussen zijn motor en de bestelbus en brak daarbij zijn been. MIDDELBURG - Een 35-jarige man uit Bergen op Zoom beken de gisteren in Middelburg vorig jaar in Zeeland en Brabant fiet sen te hebben gestolen. Een (ex-)rijwielhandelaar uit Roosendaal nam ook zijn verant woording. De 73-jarige Braban der gaf toe vorig jaar tussen 3 maart en 20 oktober aan tien fietsenreparaties te hebben uit gevoerd, terwijl hij wist dat de vrijwel nieuwe fietsen van dief stal afkomstig waren. Bij de fiet sen waren namelijk de sloten doorgezaagd. Politierechter L. van Dijke dacht in eerste instantie aan cel straffen, maar hield rekening met persoonlijke omstandighe den. Hij veroordeelde de jongste verdachte conform de eis tot 120 uur werkstraf en drie we ken voorwaardelijke celstraf. De fietsenmaker kreeg voor op zetheling conform de eis 220 uur werkstraf opgelegd. van de reepe Jarenlang werd elk jaar in de cember een zegeltjesactie gehou den door de plaatselijke onder nemers. „De belangstelling daar voor loopt echter elk jaar terug. Winkeliers hebben er geen zin meer in en ook steeds minder klanten leverden spaarkaarten in", zegt voorzitter W. van den Akker van de ondernemersvere niging Burgh-Haamstede. De ondernemersvereniging heeft daarom besloten dat het Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29