Bouw spoorwegviaduct flexibel Een beetje warmte, dat is belangrijk Derde tol tunnel onder Schelde in 2011 Wie weet komen er achterkleinkinderen Verkeersmaatregelen rond aanleg kunstwerk 's Heer Hendrikskinderen versoepeld Motorrijder breekt been Verkstraffen (ietsenzwendel Actie Frisse Lucht Humanitas Over vier jaar weer testen van coupures Middelburg fjnnrHarmfin van der Werf VH HENDRIKSKINDEREN - De verkeersmaatregelen bij de „rvanging van het spoorwegvia duct bij 's-Heer Arendskerke worden aangepast, als dat in de praktijk van alledag nodig [lijkt te zijn. Provinciaal be- stuurder A. Poppelaars deed gis- ,eravond die toezegging op een informatieavond in 's-Heer Hen drikskinderen. De werkzaamheden bij het via- Informatieavond over fietsweg bij Krabbendijke KRABBENDIJKE - Waterschap Zeeuwse Eilanden wil de fiets route naar het groeiende Calvijn College in Krabbendijke veili ger maken, te beginnen door van de Westelijke Parallelweg langs het spoor een fietsweg te maken. Ke! plan wordt donderdag avond tussen 19.30 en 21.00 uur uit de doeken gedaan op een in formatiebijeenkomst in het Krabbendijkse dorpshuis De Meiboom Om misverstanden te voorkomen: op een fietsweg blijft autoverkeer mogelijk. In bet midden van de weg wordt al leen een verhoging aangebracht, waardoor automobilisten wel moeten inhouden als er fietsers tijden. De aanpak van de Westelijke Pa rallelweg maakt deel uit van een groter project om het fiets teer van en naar het Calvijn College in Krabbendijke veili ger te maken. Het waterschap ncht zich met name op de route lussen Krabbendijke en Yerse- .Een idee is buitendijks langs j Oosterschelde een onder- idsweg annex fietspad aan te gen, zoals bij de versterking j dijken langs de Westerschel- 1 is gebeurd Wanneer de dijk ssen Yerseke en Krabbendijke de schop gaat, is nog niet dui- |ijk IDELBURG - Een 35-jarige jenaar bekende gisteren in ldelburg vorig jaar in Zee- ïd en Brabant fietsen te heb- gestolen. Een (ex)-rijwiel- idclaar uit Roosendaal nam )kzijn verantwoording. )e 73-jarige Brabander gaf toe vorig jaar tussen 3 maart en 20 oktober aan tien fietsen repara ties te hebben uitgevoerd, ter- »i)lhij wist dat de vrijwel nieu we fietsen gestolen waren. Bij ie fietsen waren namelijk de slo- Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag 9edurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 «60 aa goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 e-mail: redgoes@pzc.nl r(ank Balkenende (chef) 'ngrid Huïbers Miekevan der Jagt Freek Janssen RobPaardekam toen de Vries (sport) barmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 *460 AA goes Tel: (0113)315500 (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET wx.Pic.nl Email;web®pzc.nl duet zijn al begonnen. Een deel van de begroeiing is weggehaald voor het aanbrengen van een grondlichaam. Dat is nodig, om dat het nieuwe spoorviaduct vijf meter breder wordt. Het grond- lichaam wordt ook al snel aange bracht, waarna het tot en met ja nuari volgend jaar met rust wordt gelaten om zich te zetten. De aannemerscombinatie Struk- ton-Rasenberg bouwt vervol gens de eerste fase van het kunstwerk in februari en maart. Het verkeer kan die twee maan den gewoon gebruik blijven ma ken van het oude viaduct. Van verkeersoverlast zal dan ook geen sprake zijn. Het weekeinde van 25 en 26 maart 2006 wordt spannend. In twee dagen moet het oude via duct worden afgebroken en wordt het nieuwe eerste viaduct- deel rijklaar gemaakt. De bouw van het tweede nieuwe deel volgt tot en met 23 mei. Alles moet 24 mei klaar zijn. De plan ning is krap, erkende een mede werker van Rasenberg, maar haalbaar. De druk is groot, want er zitten boeteclausules in het bouwcontract. Gedurende de tweede fase kan zowel het auto- als fietsverkeer doorgang vinden over het al op geleverde nieuwe deel van het viaduct. Een verkeerslichtinstal- latie wordt geplaatst om dit te regelen. Er is ten slotte maar één rijstrook beschikbaar. De ene keer mag het autoverkeer uit Goes doorrijden, de volgen de keer de auto's uit de richting 's-Heer Arendskerke en tot slot de fietsers. De doorrijtijd is elke keer voorlopig op tachtig secon den vastgesteld. Op de informatiebijeenkomst waren daarover de meeste vra gen. ,,'s Ochtends is tachtig se conden veel te weinig voor al die scholieren", merkte een be zoeker op. En hoe zit het met de doorrij tijd voor auto's 's mor gens, als het verkeer vooral naar Goes gaat? Provinciaal bestuur der Poppelaars zegde toe dat de verkeerslichten worden aange past, als daaraan in de praktijk behoefte bestaat. Verkeersregelaar De periode dat het viaduct be perkt berijdbaar is, van 28 maart tot en met 23 mei 2006, gaan de wegen in De Poel 'op slot' voor automobilisten die daar niet per se moeten zijn. Wa terschap Zeeuwse Eilanden gaat alle anderen een ontheffing geven. Wie toch door De Poel rijdt, via de Wissekerkseweg bij 's-Heer Arendskerke, de Si- noutskerkseweg bij het Poelbos of de Gerbenesseweg vlak voor 's-Heer Abtskerke uit de rich ting Nisse, komt op werkdagen tussen 7.00 en 9.00 uur en van 13.00 tot 18.00 uur een verkeers regelaar tegen. Die zal iedere au tomobilist zonder ontheffing te rugsturen. Wie desondanks ver der rijdt, kan een boete van 95 euro verwachten. )e jongste verdachte kreeg voor iet stelen van fietsen in Tholen, Niemv-Vossemeer, Oud-Vosse- ceer en Halsteren 120 uur werk straf en drie weken voorwaarde- ijke celstraf. De fietsenmaker voor heling 220 uur. Humanitas-coördinator Wils de Meij: „Het is hartverwarmend om te zien hoe gastgezinnen kinderen opvangen. door Cornelleke Blok KAPELLE - Het is best druk, een gewo ne baan én een baan als vrijwilligster, maar ze kan het niet loslaten. „Ik vind het gewoon leuk om een steentje bij te dragen." Wils de Meij uit Kapelle is Zeeuwse coördinator van Actie Frisse Lucht: een project van Humanitas, waarbij Rotter damse kinderen die om één of andere re den niet op vakantie kunnen, een week vakantie vieren bij een gastgezin in Zee land. Haar motivatie haalt De Meij on der meer uit de inzet van andere Zeeuw se vrijwilligers. „Het is hartverwar mend om te zien hoe de gastgezinnen de kinderen opvangen." Speld Een steentje bijdragen aan de samenle ving, zoals Wils de Meij doet, is het hoofddoel van Humanitas, dat dit jaar zestig jaar bestaat. Leden van de afde ling Oosterschelderegio worden daarom morgen in het zonnetje gezet. Iedereen die vijfentwintig jaar of langer lid is van de vrijwilligersorganisatie, krijgt tijdens de algemene ledenvergadering in Goes een gouden speld. De vrijwilligersorganisatie heeft, naast Actie Frisse Lucht, in het hele land ver schillende projecten op het gebied van welzijn, wonen en zorg. Zo zijn er pro jecten voor belangenbehartiging van al leenstaande asielzoekers, steun bij rouw en voor daklozenopvang. Humani tas telt achtduizend vrijwilligers, ver spreid over ruim negentig afdelingen. Wils de Meij is sinds vier jaar coördina tor van Actie Frisse Lucht. „Het project bestaat al ongeveer tien jaar. Het is oor spronkelijk opgezet voor kinderen met problemen aan de luchtwegen. Vandaar de naam." De Meij onderhoudt contac ten met Humanitas Rotterdam en met de Zeeuwse gastgezinnen. De kinderen die in aanmerking komen voor een weekje vakantie in Zeeland worden door de hulp verlenende instanties in Rotterdam voorgedragen. „Het zijn voornamelijk kinderen van zes tot twaalf jaar oud." De Meij krijgt veel goede reacties van de gastouders. „Het is tekenend voor het project dat van de 39 kinderen, die dit jaar in Zeeland waren, er twintig al meerdere keren bij hetzelfde gezin wa ren geweest. Dat betekent dat het voor kinderen én de gastgezinnen een positie ve ervaring is." Dit jaar hebben vijftien nieuwe gastgezinnen zich aangemeld. In totaal heeft Actie Frisse Lucht zo'n zeventig gastgezinnen in het bestand. Aan Zeeuwse vrijwilligers dus geen ge brek. „We hebben dit jaar zelfs twee gastgezinnen teleur moeten stellen, om dat het kind op het laatste moment niet kon." Blijkbaar is het dus nog niet zo slecht gesteld met de maatschappelijke betrokkenheid van de Zeeuwen. Marga Waalwijk uit Zierikzee is één van de Zeeuwse gastouders. Ze is erg en- foto Willem Mieras thousiast over Actie Frisse Lucht. Ze heeft vorig jaar zomer een jongen van twaalf jaar opgevangen. „Iiij hield erg van koken, dus hebben we veel samen gekookt en zijn favoriete gerechten klaargemaakt. We hebben een grote tuin, dus kon hij voetballen en zijn we naar het strand geweest." Huiselijkheid Het zijn vaak de gewone dingen, die de kinderen thuis missen. Het is dan ook niet de bedoeling dat de gastouders al lerlei kostbare uitstapjes gaan maken met de kinderen. „Warmte en huiselijk heid bieden is het belangrijkste", licht De Meij toe. Marga Waalwijk onderhoudt nog steeds contact met de jongen. „Hij is een keer met zijn ouders langsgekomen en we schrijven ook weieens brieven." Het komt veel voor dat de gastouders gedu rende het jaar contact onderhouden met de kinderen. De Meij: „Zulke con tacten kunnen heel veel betekenen voor een kind". Marga Waalwijk sluit zich daarbij aan. „Eigenlijk zou iedereen die tijd heeft, hieraan mee moeten doen". door Wout Bareman ANTWERPEN - In de loop van 2011 wordt de derde toltunnel onder de Westerschelde in gebruik genomen. Het gaat om de Oosterweelverbinding, een brug-tunnelcombinatie, die de Ring rond Antwerpen voltooit. Net als in de Westerscheldetun- nel en de Liefkenshoektunnel wordt voor de tunnel-brugpassa- ge tol geheven. Tot grote erger nis van de wegtransportsector. De Vlaamse regering heeft de plannen voor de tien kilometer lange verbinding goedgekeurd en de komende weken worden ze tijdens een aantal informa tie- en inspraakavonden aan al le belanghebbenden en belang stellenden toegelicht. Vlaams minister DVan Meche- len van ruimtelijke ordening noemt het gekozen tracé en de combinatie van een tunnel (on der het kwetsbare Sint Annabos en Blokersdijk aan de Schelde- oever) met een hangbrug, de best mogelijke oplossing. Met de tracékeuze wordt voldaan aan een aantal belangrijke eisen: de ontlasting van de zuidelijke Ring, een betere bereikbaarheid van zowel het havengebied als de stad, een goede vrachtverbin ding voor het doorgaande ver keer én een alternatieve route bij calamiteiten. Over de hang brug, door minister K. Peeters van Openbare Werken direct om gedoopt in De Lange Wapper, ontstond al direct na de presen tatie - maanden geleden - veel discussie. De brug hangt tussen door Maurits Sep MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden wil de oefe ningen met de coupures in Mid delburg elke vier jaar herhalen. Volgens D. Musters, die de oefe ning dit weekeinde begeleidde, zal dat worden voorgesteld aan de gemeente Middelburg en aan Pro-Rail, die officieel eigenaar zijn van de coupures over de Schroeweg en de Nieuwlandse- weg en over het spoor. De coupure over de Schroeweg werd in de nacht van zaterdag op zondag voor het eerst in de geschiedenis gesloten. In de nacht van zondag op maandag werd ook geoefend met de cou pure over de Nieuwlandseweg en de Kleverskerkseweg. De oefeningen leverden beide nachten dezelfde les op. de op slag van het materiaal om de ga ten in de dijken te dichten, moet worden verbeterd. De balken die over de Schroeweg gelegd moeten worden, zijn op zo'n ma nier teruggelegd, dat ze de vol gende keer meteen goed zijn te plaatsen. Zaterdagnacht bleek namelijk dat niet alle balken even lang zijn, waardoor ze soms niet pasten. zes pijlers van 110 meter hoog. Voor het verkeer worden op 35 meter hoogte twee 'rijlagen' aan gebracht. Tegenstanders vrezen dat De Lange Wapper het stads beeld zal vervuilen, voorstan ders spreken van een 'verrijking van wereldniveau'. De aanleg van de brug-tunnel vergt ruim 1.3 miljoen euro. De Vlaamse regering vindt dat een belangrijk deel van de investe ring moet worden terugver diend via tolheffing. Gemakshal ve zijn ook de (voorlopige) tarie ven al vastgesteld: 2,42 euro voor personenwagens, 15 euro voor vrachtwagens tot twaalf ton en iets meer dan 18 euro voor zwaardere vrachtwagens. De Belgische transporteurs ma ken daar ernstig bezwaar tegen. Nu nog kunnen ze gebruikma ken van de tolvrije Kennedytun- nel, maar zodra de nieuwe ver binding gereed is, wordt vracht verkeer uit die tunnel geweerd. De Oosterweelverbinding sluit op de linkeroever aan op het ver keersknooppunt tussen de R1 (Kennedytunnel) en de E17-N49 (Expresweg Antwerpen-Hulst- kust) en op de rechteroever op het verkeersknooppunt bij Merk- sem (E19-A12). Het project vormt onderdeel van het Masterplan, dat voor ziet in infrastructurele maatre gelen om de verkeerssituatie rond Antwerpen tegen 2015 te optimaliseren. Het volledige Masterplan, dat ook voorziet in de aanleg van een spoortunnel naast de Liefkenshoek-verkeers- tunnel, vergt een investering van iets meer dan drie miljard euro. (Advertentie) 3voor de prijs van Promotie-set panty's neon 40 I Wolford] NIEUWDORP - Een 35-jarige motorrijder uit de gemeen te Borsele heeft gistermorgen een been gebroken bij een aanrijding op de Europaweg-Oost in Nieuwdorp. De man is overgebracht naar het ziekenhuis. Hij reed achter een bestelbusje, waarvan de bestuurder, een 45-jarige inwoners van Abbenbroek (Zuid-Holland), plotseling besloot om op de weg te keren ter hoogte van het rangeerterrein tussen de Borselsedijk en de Franrijk- weg. Bij de botsing kwam de motorrijder klem te zitten tussen zijn motor en de bestelbus en brak daarbij zijn been. De Abbenbroekenaar kwam met de schrik vrij op wat kleine snijwonden na. Meisje bekneld tussen deur OOST-SOUBURG - Een driejarig meisje is gisteren ge wond geraakt bij kinderdagverblijf Dol-fijn aan de Mo lenweg in Oost-Souburg. Ze was met haar hand tussen een klapdeur en het kozijn gekomen. Het meisje had haar hand in de ruimte tussen het kozijn en de deur gestoken. Vervolgens was de deur open ge klapt. Omdat ze haar hand niet los kon krijgen, moest de brandweer helpen om de deur te ontzetten. In het zieken huis bleek dat het meisje een gekneusde en een gebroken vinger had. Het personeel van het dagverblijf is erg geschrokken door het ongeluk, zei H. Vermue van Kinderopvang Walcheren (KOW). „We gaan onderzoeken hoe dit kon gebeuren. De ze locatie is in 2004 verbouwd. De laatste jaren hebben we juist heel erg veel aandacht aan veiligheid besteed. Al le andere deuren zijn beveiligd met een speciale strip, zo dat er geen vingertjes tussen kunnen komen." De deur waartussen de hand van het meisje bekneld zat, is ge plaatst vanwege de brandveiligheid. Volgens Vermue wordt naar aanleiding van dit ongeluk onderzocht of er ook voor brandveiligheidsdeuren veilig heidsstrips bestaan. Man gewond na val van paard DIRKSLAND - Een 42-jarige man uit Sirjansland is zon dagochtend gewond geraakt na een val van zijn paard op de Philipshoofjesweg in Dirksland. Het slachtoffer wilde rond kwart voor twaalf op zijn paard stappen, toen hij plotseling achterover viel. Hij kwam hierbij onder het paard terecht en liep vermoede lijk bekkenletsel op. Personeel van de traumahelicopter en ambulance hébben het slachtoffer gestabiliseerd, waarna de inwoner van Sir jansland naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotter dam is overgebracht. Inbraak in woning, auto gestolen VROUWENPOLDER - Met sleutels die waren buitge maakt bij een inbraak in een vakantiewoning in Vrouwen polder, is ook een auto gestolen. De inbraak vond plaats in de nacht van zaterdag op zon dag aan de Hopman de Rijklaan. De gestolen auto is een grijze Volkswagen Touareg, met het Duitse kenteken DU-HT-184. Uit het huis werd verder een tas meegenomen. Daarin zat geld en een mobiele telefoon. De tas is later leeg terugge vonden in de omgeving. Pieler en Janna Eikenhout. foto Willem Mieras door Rob Paardekam COLIJNSPLAAT - Pieter en Janna Eikenhout vierden giste ren hun zestigste huwelijksver jaardag in zorgcentrum Cleijen- borch in Colijnsplaat. Daar wonen ze nog maar sinds januari. Daarvoor woonden de twee echtelieden hun hele leven in Kats. Ze kenden elkaar uit de Kerkstraat. Pieter Eikenhout (85) woonde als jongen op num mer 76, terwijl zijn geliefde Jan na Hamelink (83) op nummer 73 te vinden was. Na hun huwelijk in 1945 bleven de twee hun doip- je trouw. Lang woonden ze in de Dijkstraat. De verhuizing is het echtpaar he lemaal niet zwaar gevallen, zegt meneer. Hij en zijn vrouw heb ben het erg naar hun zin in Cleijenborch. Gevraagd naar de hobby's zegt Pieter dat hij en zijn vrouw die eigenlijk hele maal niet nodig hebben. „We worden hier heel goed ver maakt." Desondanks mag hij op zijn kamer nog graag een puzzel tje maken. Pieter werkte in zijn actieve ja ren als arbeider op het land, ter wijl Janna zorgde dat het thuis allemaal tiptop in orde was. Het echtpaar heeft één dochter en twee kleinkinderen. Die hebben allebei een partner. „Dus wie weet komen er snel achterklein kinderen", lacht meneer. Zangmiddag Het echtpaar beleefde gisteren een drukke dag. 's Ochtends werd hun huwelijksjubileum ge vierd met familie, vrienden en mede-bewoners en na het mid dagdutje stond de zangmiddag alweer op het programma. Aan het eind van de middag kwam ook burgemeester C. van Liere van Noord-Beveland de twee nog feliciteren. agenda STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM FNV gebouw aan de Jacob Obrechtlaan 3, 19.00-21.00 uur: Spreekuur vakbonden FNV Bondgenoten, ABVOKABO FNV en FNV BOUW; GOES - Leger des Heils. Leliestraat 24, 9.00-12 00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop kleding en meubelen tbv maat schappelijke dienstverlening; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder, Grote kerk, 13.30 uur. Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur bewegen voor Astma en CODP-patiënten; Zeelandhallen, 18.00-22.00 uur: Contac- ta 2005: 'S-HEERENHOEK De Jeugdhoeve, 19.30 uur: Koersbalwedstrijd tussen jon geren- en seniorenraad Borsele: KAPELLE - De Vroone, 09.15 uur: Yo ga; 13.00 uur: Sociëteit; 14.00 uur: Wel- farewerk; Bibliotheek, 14.00-20.00 uur: Green peace toont kleurrijk onderwaterleven in de Noordzee; KRABBENDIJKE - Peuterspeelzaal De Krukeltjes, 09.30 uur: Open dag: KRUININGEN Ons Dorpshuis. 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 13.30-16.30 uur vrouwenclub senioren; Zwembad Den Inkel. 13 00-13.30 uur; Aquajogging; 13.30-14.00 uur; Aquaro- bics, WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: Soos. biljarten, kaarten; 14.00 uur: Wel- farewerk, Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17 00 uur; Biljarten. dinsdag 11 oktober 2005

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27