PZC ichthinder in kaart gebracht Zorgcentrum in de wachtkamer ZEELANDHALLEN GOES Jongens gepakt voor brandstichting manege «w»- am»*' 00 Oefening coupures in Middelburg over vier jaar herhaald gemeente Veere gaat overlast aanpakken iewonde bij eekpartij in liddelburg „VI Ij® 1: 0- i HÊHP """f' l"'® rff nu r m in nsP ..m DEFINITIEF ONTHAREN HUIDVERJONGING u graag uit. 11 I 12 I 13 Nu GRATIS uw cholesterol meten °<es-r^ in de supermarkt Droomfinale yt die: 01'3-31!5649 3Predactie®P'c-nl CS.4-0AAG- K'ffim-Zeeland: 0113-315620; Kinderen: 0114-372770; jjjonaal: 020-4562500. insdag 11 oktober 2005 editie Walcheren jgnrMaurits Sep USSINGEN - De politie heeft jjf jongens uit Vlissingen aange ven voor twee brandstichtm- tn bij manege Paardoes in Vlis- ingen. Dat is gisteren bekendge- jaakt. De vijf zijn een week go den al aangehouden. Het gaal om jongens van twaalf tot vijf- met de jongens moet gebeuren, tien jaar. De politie heeft pro- Op zaterdag 24 september werd ces-verbaal tegen hen opge- bij manege Paardoes aan de Bos- maakt. Het Openbaar Minisle- weg een kruiwagen in brand ge- rie moet bepalen wat er verder stoken. Die stond vlakbij de hooischuur. Na aangifte door de beheerster van Paardoes, een dag later, werd onderzoek ver richt door de technische recher che. Die was nog maar enkele uren weg, toen opnieuw brand ontstond bij Paardoes. Opnieuw ging het om opzet. De hooi schuur en een container naast de schuur waren aangestoken. JDDELBURG - De gemeente Atre wil laten onderzoeken of verlichting van sportterrei- ►n zo aangepast kan worden it de omwonenden er minder van hebben. En in nieuwe lonwijken zouden lampen beten komen met een dimfunc- Sdie feller gaan branden als L veel auto's rijden en zachter het rustig is. ethouder J. Bostelaar zei dat steravond bij de presentatie i de lichtbronnenkaart van falcheren In Veere behoren portterreinen tot de grootste htvervuilers. We vinden de verlichting bij witvelden normaal omdat we lie! beter weten maar er is daar ekereen wereld te winnen aan nergiekosten en lichthinder", telde Bostelaar. ,We hebben te maken met een oncreet plan van een project- ntivikkelaar die naast een portvelcl huizen wil bouwen naar dat niet mag omdat de toe- omstige bewoners mogelijk ist zouden kunnen hebben van verlichting van het sportter- jn. Als we daar iets aan kun- in doen, heeft dat voordelen Dorde buurt, voor de sportver- j, voor de gemeente, voor (■projectontwikkelaar en niet DDDELBURG - In Middel- urg op de Granaatplaats heeft isteren tussen 17.00 uur en 1,30 uur een steekpartij plaats vonden. lel slachtoffer, een 40-jarige tan uit Middelburg, is met een ;eekwond in zijn rug per ambu- ince naar het ziekenhuis ver- oerd. lort daarna, om kwart over zes, onderop het station in Middel- urg een vechtpartij plaats tus- en drie mannen. De politie trof aar de verdachte van de steek- trtij aan. De man is ter plekke angehouden. jtn lien over half zeven werd an 19-jarige man uit Breda in eKoestraat in Middelburg aan houden op verdenking van be- okkenheid bij de vechtpartij, e aanleiding voor de vecht- en teekpartij is nog onbekend. te vergeten voor het milieu", zei de wethouder. Bostelaar pikte gisteravond nog een idee op dat hij wil gaan ge bruiken: een dimplan voor open bare verlichting in een woon wijk. In Oostkapelle wordt een nieuwe wijk gebouwd met vijf tig huizen. Bostelaar is van plan om te onderzoeken of de straat lampen een dimfunctie kunnen krijgen. Dat betekent dat ze zachter branden, zodat ze zuiniger zijn en minder lichthinder veroorza ken. tik1** !ir m. 3'. I i. H" Op de boulevard in Vlissingen vallen appartementencomplexen op door de felle verlichting. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek WESTKAPELLE - De gemeente Veere heeft opnieuw aan de pro vincie goedkeuring gevraagd voor de bouw van een woonzorg- Advertentie) U zoekt Onze lezers zoeken technisch talent? uw vacature! 77% van de mensen die werk zoeken in de techniek/industrie zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de techniek/industrie. het alfabet van Zeeland WeGeNeR dagbladen complex in Westkapelle. Al twee keer heeft de provincie het plan teruggestuurd. Wethouder J. Bostelaar denkt dat er deze keer wel groen licht komt. De gemeente is al vijf jaar bezig om een nieuw woonzorgcom plex in Westkapelle te krijgen. Eerst is er onderzoek gedaan naar de geschiktste locatie. Daarna is met Staatsbosbeheer onderhandeld over de benodig de grond. De architect ontwierp een gebouw met 35 zorgwonin- gen, het consultatiebureau en twee woongroepen voor in to taal twaalf dementerende oude ren. De provincie vond het pand te groot. „Er moest een compleet nieuw ontwerp komen. Onder meer daardoor is de zaak een jaar vertraagd", zegt Bostelaar. Het nieuwe ontwerp gaat uit van twee gebouwen in plaats van één. Daardoor lijkt het min der grootschalig. De provincie stuitte vervolgens op twee onduidelijkheden in de aanvraag voor de goedkeuring. „We moeten beter aantonen waarom deze plek onze voor keur heeft. Dat is nodig omdat die plek valt onder de Ecologi sche Hoofdstructuur, een net werk van natuurgebieden in de provincie. We denken dat in de brief die net naai' de provincie is gegaan, die onderbouwing wel goed is geformuleerd." Het andere punt waarover de provincie opheldering wilde, is de geluidsbelasting. Op de plek waar de zorgwoningen moeten komen, wordt de geluidsnorm met één decibel overschreden. Het geluid is afkomstig van het verkeer op de Grindweg. „Ook dit probleem kunnen we oplos sen. We hebben aan de provin cie ontheffing voor het geluid aangevraagd." Bostelaar betreurt het dat het woonzorgcomplex zo lang op zich laat wachten. „Er komen re gelmatig mensen aan mijn deur die vragen hoe lang het nog gaat duren. Voor sommigen lijkt het al te laat te zijn. Die zijn inmid dels meer toe aan verpleeghuis zorg. Dat vind ik heel erg." Hoewel de goedkeuring van de provincie er lijkt aan te komen, durft Bostelaar niet te zeggen wanneer de eerste spade de grond in kan. „Er is een omwo nende die bezwaar heeft inge diend, Je weet nooit hoe lang de door Maurits Sep MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden wil de oefe ningen met de coupures in Mid delburg elke vier jaar herhalen. Volgens D. Musters, die de oefe ning dit weekeinde begeleidde, zal dat worden voorgesteld aan de gemeente Middelburg en aan Pro-Rail, die officieel eigenaar zijn van de coupures over de Schroeweg en de Nieuwlandse- weg en over het spoor. De coupure over de Schroeweg werd in de nacht van zaterdag op zondag voor het eerst in de geschiedenis gesloten. In de nacht van zondag op maandag werd ook geoefend met de cou pure over de Nieuwlandseweg en de Kleverskerkseweg. De oefeningen leverden beide nachten dezelfde les op: de op slag van het materiaal om de ga ten in de dijken te dichten, moet worden verbeterd. De balken die over de Schroeweg gelegd moeten worden, zijn op zo'n ma nier teruggelegd, dat ze de vol gende keer meteen goed zijn te plaatsen. Zaterdagnacht bleek namelijk dat niet alle balken even lang zijn, waardoor ze soms niet pasten. Ook wordt de volgende keer gezorgd dat eerst alle onderste balken goed lig gen. zodat de tussenliggende ruimtes overal even breed zijn. De balken voor de Nieuwlandse weg lagen zo goed opgeborgen, dat ze moeilijk uit de opslag te halen waren. Volgens Musters wordt daarom een nieuw depot gemaakt, zodat het materiaal de volgende keer gemakkelijker en dus sneller te pakken is. Musters was tevreden over het verloop van de oefening. Voor de afsluiting van de Nieuwland seweg en het spoor bij die over gang was zondagnacht een kwar tier nodig. Het afsluiten van de fiets- en voetpaden en de mid denberm duurde een half uur. „Je kon duidelijk merken dat we de nacht ervoor ervaring had den opgedaan. We kregen er handigheid in." boel daardoor wordt opgehou den." In andere Veerse dorpen zijn de woonzorgcomplexen volop in ontwikkeling. Voor de komst van 34 appartementen bij Nieuw-Sandenburgh is volgens Bostelaar de bouwopdracht in middels verstrekt. Aan een zorg boerderij in Meliskerke en een woonzorgcomplex in Aagteker- ke wordt momenteel gewerkt door architecten. De wethouder verwacht dat er nog dit jaar een informatieavond kan worden ge houden voor de inwoners van Meliskerke. De bewoners van Aagtekerke worden waarschijn lijk binnen een half jaar uitgeno digd voor een bijeenkomst over het woonzorgcomplex. Brou wershof, het woonzorgcentrum bij Simnia in Domburg, is zo goed als af. De eerste bewoners hebben hun intrek al genomen. (Advertentie) van de reepe Volgens de beheerster van Paar does bedroeg de schade onge veer 200.000 euro. Zij veronder stelde onmiddellijk dat sprake was van brandstichting. De poli tie verrichtte uitgebreid onder zoek. Op aanwijzing van getui gen konden de vijf jongens op 3 oktober worden gearresteerd. Als het nodig is, bijvoorbeeld als het druk is in de wijk, kun nen ze ook feller branden. De Walcherse lichtbronnen- kaart laat zien dat het meeste licht afkomstig is van plekken waar gewoond wordt - de ste den en dorpen - en van bedrij venterreinen zoals het Sloege- bied. „De locaties liggen voor de hand", beaamde T. van Mierlo van de ZMF. Toch is de kaart volgens hem een belangrijk hulp middel om de toename van licht hinder af te remmen. „De kaart bengt in beeld hoe het er nu uit ziet. Maar jaarlijks neemt de hoeveelheid licht in Zeeland met drie procent toe. Als je daar niks tegen doet, worden de wit te vlekken op de kaart steeds groter. En Walcheren moet geen lichtbol worden." Behalve sportterreinen en open bare verlichting langs wegen zijn verlichte monumenten en de boulevard van Vlissingen be langrijke lichtbronnen. Van Mierlo gaf toe dat deze plekken fel verlicht worden 'omdat ze een verhaal te vertellen hebben'. Dat mag ook, vond hij. „Maar het kan subtieler, ook op de bou levard. Gemeenten willen die plekken in het licht zetten om markante herkenningspunten te creëren. Prima, maar doe het slimmer en beter." Veel licht op bijvoorbeeld de Vlissingse boulevard is afkom stig van woningen en apparte mentencomplexen. Daar richt de ZMF zich niet op met de kri tiek op de lichthinder, stelde Van Mierlo, „Het gaat ons om de openbare verlichting. De lichtbronnenkaart is voor ons een instrument om met gemeen ten te overleggen over manieren waarop duisternis een plaats kan krijgen in het gemeentelijk beleid." Gedeputeerde J. Suurmond van de provincie Zeeland zei dat het niet overal licht moet zijn maar ook niet overal donker. „We moeten dit probleem rationeel benaderen en niet meteen alles gaan saneren. We moeten licht met beleid laten schijnen." welkom bij SALON LA LICNE voor en Meer info of gratis consult? Bel: Mariette Straver 0113 - 232145 of kijk op www.salonlaligne.nl Meisje bekneld tussen deur OOST-SOUBURG - Een driejarig meisje is gisteren ge wond geraakt bij kinderdagverblijf Dol-fijn aan de Mo lenweg in Oost-Souburg. Ze was met haar hand tussen een klapdeur en het kozijn gekomen. Het meisje had haar hand in de ruimte tussen het kozijn en de deur gestoken. Vervolgens was de deur open ge klapt. Omdat ze haar hand niet los kon krijgen, moest de brandweer helpen om de deur te ontzetten. In het zieken huis bleek dat het meisje een gekneusde en een gebroken vinger had. Het personeel van het dagverblijf is erg geschrokken door het ongeluk, zei H. Vermue van Kinderopvang Walcheren (KOW). „We gaan onderzoeken hoe dit kon gebeuren. De ze locatie is in 2004 verbouwd. De laatste jaren hebben we juist heel erg veel aandacht aan veiligheid besteed. Al le andere deuren zijn beveiligd met een speciale strip, zo dat er geen vingertjes tussen kunnen komen." De deur waartussen de hand van het meisje bekneld zat, is geplaatst vanwege de brandveiligheid. Volgens Vermue wordt naar aanleiding van dit ongeluk onderzocht of er ook voor brandveiligheidsdeuren veiligheidsstrips be staan. Asfaltdeklaag in Lammerenburg VLISSINGEN - De Wildbaan, de Rietkraag, de Strand- wal en de Rosenburglaan tussen de Rietkraag en de Zuid- beekseweg ki'ijgen een nieuwe asfaltdeklaag. Daarom zijn die straten vanaf woensdag om 7.00 uur afgesloten voor verkeer. De wegwerkzaamheden nemen ongeveer drie dagen in be slag. Gewerkt wordt er tussen 7.00 en uiterlijk 19.00 uur. Inbraak in woning, auto gestolen VROUWENPOLDER - Met sleutels die waren buitge maakt bij een inbraak in een vakantiewoning in Vrouwen polder, is ook een auto gestolen. De inbraak vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag aan de Hopman de Rijklaan. De gestolen auto is een grijze Volkswagen Touareg, met het Duitse kenteken DU-HT-184. Uit het huis werd ver der een tas meegenomen. Daarin zat geld en een mobiele telefoon. De tas is later leeg teruggevonden in de omge ving. (Advertentie) oktober 2005 oktober 2005 I oktober 2005 De business to businessbeurs met nog meer mogelijkheden om uw potentieel direkt aan te spreken! Mdirtj Telefoon 0113 121010 www.zeelaodliallen.il 1 op de 3 mensen heeft een te hoog cholesterol. Weet u het al? Kijk voor supermarktadressen op www.hartstichting.nl en doe mee. De Nationale Cholesteroltest: van 26 september t/m 28 oktober 2005. zeeuwse almanak Het verslag in deze krant over de plaatsing van het Ne derlands voetbalelftal voor het wereldkampioenschap vol gend jaar in Duitsland, was gisteren aanleiding voor een levendige discussie op dat Walcherse terras. Een Vlissin- ger en een Duitser die al zo vaak in Zeeland op vakantie is geweest dat hij uitstekend Nederlands spreekt, analy seerden de ivedstrijd van afge lopen zaterdag. Ze wisselden van gedachten over de kans dat het Nederlands elftal en dat van Duitsland elkaar vol gendjaar in de eindstrijd van het toernooi treffen. Een droomfinale „Pas op", grijns de de Duitser, „want je weet het: de Mannschaft is pas ver slagen als de wedstrijd is afge lopen. En zelfs dan nog niet." En de Vlissinger reageerde: „Voor die finale kan beginnen ivillen we natuurlijk eerst on ze fietsen terug. Zo gingen de plagerijen over en weer. In opperbeste stem ming: de zon scheen mild en het bier smaakte best. Uiteindelijk spraken ze af de droomfinale - als die er komt - samen op de televisie te be kijken. Sport verbroedert. Soms.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11