Reclame voor het voetbal pzc Winnaars RES-cross laat bekend Eerste punten voor Topper in vijfde dasse onbeslist Topper in vierde klasse tussen HVV'24 en Axel eindigt in 1-1 De Sjuttul geeft gelijkspel nslotpartijen uit handen voetbalsters Zaamslag Drie nederlagen voor De Schelde maandag 10 oktober 2005 z21 RIA W. pakt in slotseconden de volle winst iVESTUORPE - De toeschou wers waren al op weg naar de niieang of hadden het sportpark i„ YVcstdorpe zelfs al verlaten. Die mensen zagen met hoe RuudAudenaerd zijn voet tegen de bal zette en het de wedstrijd RIAW.-Koewacht in 1-0 liet ein digen. Hel was niet verdiend. Vriend vijand waren het er gisteren 0ver eens dat het duel geen win naar verdiende. Coach Rudy tietjens van Koewacht, vorig leizoen nog trainer van RIA W.. ras derhalve ontgoocheld. „Als ervoor rust één ploeg op voor- mg had moeten komen, dan het wel Koewacht. Maar we ïebben deze competitie nog naar vijf keer gescoord. Dat iadden er, gezien het aantal ansen dat we verprutst heb- misschien wel 25 moeten B]n-. foeterde de oefenmeester. ■e veel spelers van Koewacht oetbalden onder hun niveau, pits Jacky Lambert, die in het 4-2-systeem van Koewacht lec'nts kan renderen wanneer dj in vorm is, slaagde er niet in nn te scoren. i de achttiende minuut was hij ichtbij, na een prima combina- e met Carlo van Grimberghe. U-verdediger Boj Teunissen ie zijn team voor een tand. Later zette Lam- ert nog een keer voor op Bart anRemoortele, die miste, a de tweede helft speelde de tdstrijd zich voornamelijk af phet middenveld. Kansen wa ai zeldzaam. Het duel leek in •0 te eindigen, maar Ruud Au- enaerd stak daar in de slotse- anden nog een stokje voor. „Zo- ra de bal van mijn voet ver- ok. wist ik dat het prijs was", lunderde hij. IA: Erwin de Roover, Boj Teunis- m. Maarten Kolijn. Ruud Aude- itrd, Vincent Bendijk. Moham- ifd Hasan, Steve Kesteleijn (46. limiln Pluym), Dennis van Leeu- ct, Gert-Jan Vael, Arno Verlinde 0 Pascal Wedage), Nikki de 'olff (90. Steve Koster). oewacht: Danny Pijcke, Reinbert roos, Harald Verschuren, Rudy moert, Dennis Aerls, Bart van moortele (75. Lorenzo D'hont), juni/ Vlassenrood, Win van orp, Jacky Lambert, Carlo van rimberglie (85. Rein de Hoogd), aèin Manman. door Jack Begijn HULST - Promotie voor het voetbal. Dat was de wedstrijd tussen HVV'24 en Axel in de vierde klasse van het zondag voetbal. Met een open speelwij ze kwamen beide ploegen niet verder dan een 1-1-gelijkspel. Een resultaat waar beide trai ners min of meer vrede mee had den. Michel Leonhart meende dat zijn ploeg toch het beste van het spel had. Als er dan toch een winnaar uit de bus had moeten komen, dan had het HW'24 moeten zijn. Daar viel wat voor te zeggen. De Hulstenaren domi neerden, op het eerste kwartier na, de wedstrijd. Met een sper vuur aan aanvallen werd de ves te van Axel daarna belegerd. De bezoekers speelde het spelletje niettemin slim. HW'24 mocht tot aan het strafschopgebied ko men. Verder niet. Vanaf die af stand werd er fel op de bal ge jaagd. De thuisclub restte daar om niet veel anders dan schie ten uit de tweede lijn. Daardoor leek het alsof de gastheren veel gevaarlijker waren dan de tegen stander, maar tot uitgespeelde kansen kwam de formatie van Leonhart nauwelijks. Doelman Tonny van Veen kreeg veel werk en groeide daardoor in de wedstrijd. De sluitpost kwam niettemin enkele keren goed weg op momenten dat hij onder de bal doorging of deze slecht raakte met de vuisten. Trainer Erik Rijckaert van Axel had Randy Zandstra op de be weeglijke Jari Vyane gezet. Daarmee werd Michael Freijser geslachtofferd. „Michael is min der beweeglijk. Tegen een spits als Vyane kan dat je opbreken", zei hij voor het begin van het duel over zijn keuze. Daarmee gaf hij aan dat Axel zich aanpas te aan de tegenstander. Snoeihard De omzetting van de trainer van Axel pakte goed uit. Zandstra ging na een kwartier goed door op rechts en bediende Patrick Vinke op maat. De aanvoerder HW-spits Kana da Rosa Bernardo schiet op het doel van Axel. De bal gaat net naast. kopte schuin voor het doel snoei hard binnen. Doelman Tim Sier- sema had geen schijn van kans. Na een halfuur kwam HW'24 langszij na een goede actie van Jari Vyane, die Dennis Rodrigo een niet te missen kans gaf: 1-1 Na die gelijkmaker had HW'24 het heft nog nadrukkelijker in handen. De thuisploeg zette druk en legde Axel de wil op. Schoten van buiten het straf schopgebied misten echter de juiste richting, Axel wankelde, maar hield foch stand. De bezoe kers mikten op een snelle uitval via Kevin Schot, die er tot nu te acht in het mandje heeft liggen. Zijn directe tegenstander, Davy Kerstens, wenste daar niet aan mee te werken. Kerstens legde Schot volledig aan banden. „Je weet dat hij met de lange bal bediend wordt. Daar kun je je als verdediger op instellen. Als je de situatie vooraf goed in schat, heb je al een paar meter te pakken voordat je tegenstan der vertrekt", zei de verdediger. Het pleitte bovendien voor Ker stens dat hij nauwelijks een overtreding nodig had om Schot af te stoppen. Na de pauze zette HW'24 zijn opportunistische speelwijze voort. Drie uitgelezen kansen kreeg de ploeg uit Hulst. Drie goed uitgevoerde combinaties gingen hieraan vooraf. Kana da Rosa Bernardo testte het alumi nium van de paal, terwijl Den nis Rodrigo en Maarten Scheer ders rakelings naast schoten. „Pure promotie voor het voet bal", stelde trainer Michel Leon hart na afloop. „Vandaag speel den hier de twee beste ploegen uit de vierde klasse. Ik ben er van overtuigd dat wij op basis van de prestatie van vandaag in de derde klasse meekunnen. An derzijds ben ik een beetje teleur gesteld, want er zat meer in voor ons. Mijn spitsen maakten de verkeerde keuzes. We hebben twee punten laten liggen." Zijn collega Erik Rijckaert was minder tevreden. „Met dit punt kan ik vrede hebben, maar dit is onze slechtste wedstrijd tot nu foto Peter Nicolai toe. Feit is dat we goed voor de periodetitel staan. Daar richten we ons in eerste instantie op." HW'24-Axel 1-1 (1-1). 14 Patrick Vinke 0-1, 32 Dennis Rodrigo 1-1. Scheidsrechter: S. Dursun (Roosen daal). Gele kaarten: Evert van den Berg (HW'24) en Omar Malagic (Axel). Aantal toeschouwers: 450 HW'24: Tim Siersema, Davy Ker stens, Robin MacTaggart, Job In- gels, Maarten Scheerders, Dennis Rodrigo, Kieran O'Shea, Evert van den Berg, Tim Mechelinck, Ja ri Vyane, Kana da Rosa Bernardo. Axel: Tonny van Veen, Omar Mala gic, Ralph Zegers, Randy Zand stra, Siem Gans, Percy Verlinden, Kenneth Ockerley, Ivo Verstraeten (83 Meivin Rijckaert), Ibrahim He lena (89 Fabian du Puy), Kevin Schot, Patrick Vinke. Derde gelijkspel voor Hoek 2 ZWIJNDRECHT- De reserves van hoofdklasser Hoek kwamen zaterdag opnieuw niet verder dan een gelijkspel, het derde alweer dit seizoen. In Zwijndrecht werd het te gen het nog ongeslagen WGZ 2 1-1. Na een doelpuntloze eerste helft werd het vijftien minuten na de hervatting 1-0. Zes minuten voor het eind maakte Charly Okonedo de 1-1. Verrassende zege Terneuzen Al TERNEUZEN - Na twee nederlagen op rij verrasten de A-junioren van Terneuzen zaterdag met een zege op WSC Al, de nummer twee van de ranglijst. Op eigen veld werd het 2-0. Pas in de tweede helft sloeg Terneuzen toe. Inval ler Engin Cogürcü scoorde in de 70e minuut, vijf minuten later liet Sinan Coban de 2-0 aantekenen. Tern. Boys Al loopt averij op HOEVEN - De A-junioren van Temeuzense Boys lieten zaterdag een lelijke steek vallen tegen het laaggeklasseer de Hoeven Al. In Hoeven verloor de ploeg met 3-1 van de degradatiekandidaat, die na amper een kwartier spelen al een 3-0-voorsprong had genomen. Leon van Fraeijenhove scoorde tegen, Hakan Cetin liet een strafschop onbenut. De A-junioren van HW'24 deden het in dezelfde hoofd klasse al niet veel beter. Op eigen veld verloren ze met 1-2 van hekkensluiter Unitas'30. HVV'24 had wel de beste kansen, maar verzuimde verder afstand te nemen, nadat het in de 10e minuut 1-0 was geworden door een eigen doelpunt van een van de Unitas-verdedigers. Terneuzen BI verliest meer terrein VLISSINGEN - De B-junioren van Terneuzen moesten za terdag nog meer terrein prijsgeven op koploper Papend- recht BI in de strijd om de eerste plaats in de hoofdklas se. Ze kwamen niet verder dan een 1-1-gelijkspel in de uit wedstrijd tegen Zeeland Sport. Shurandel van Uytrecht scoorde voor rust voor Terneuzen. In dezelfde hoofdklasse zakte HW'24 BI naar de voor laatste plaats door een 4-3-nederlaag in de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde Wieldrecht BI. Voor HW'24 scoorde Robert van Driessche tweemaal (0-1 en 3-2). De derde goal (4-3) was een eigen doelpunt. Terneuzen Cl haalt achterstand op VELDHOVEN - De C-junioren van Terneuzen speelden zaterdag 3-3 tegen UNA Cl. Yannick Vanhijfte opende in de doelpuntrijke wedstrijd de score, daarna scoorde UNA binnen tien minuten drie keer op rij. In de tweede helft kwam Terneuzen terug door doelpunten van opnieuw Yannick Vanhijfte en Bas Hubregsen. Ruime nederlaag Terneuzen Dl TERNEUZEN - Na de 10-0-nederlaag van vorige week te gen PSV Dl verloor Terneuzen Dl zaterdag ook met ruim verschil van NAC Breda Dl. In Terneuzen werd het na een 0-3-ruststand uiteindelijk 0-7. NAC scoorde vooral uit stilstaande situaties. De Bredase ploeg benutte in de tweede helft drie vrije trappen. oor Peter Snelders ERNEUZEN - De topper in de ijlde klasse van het zondagvoet- al lussen Sluiskil en IJzendijke indigde gisteren onbeslist: 1-1. pvallend is wel dat de teams ie voorgaande jaren in de kei- er van deze klasse vertoefden, jinnen te roeren. Groede ion met afgetekende cijfers 1-0) van SDO'63 en Sluis klop- verrassend Philippine met 1. De wedstrijd Schoondij- e-Oostburg ging niet door, om- al scheidsrechter Suijkerbuijk it Bergen op Zoom niet op aam dagen. Er kon geen aalsvervanger gevonden wor- tuiskil-IJzendijke 1-1: Beide Es streden vol overgave. De e droop van de duels af. kil was in de eerste helft fat beter en ook gevaarlijker, jot doelpunten leidde dat nog iet Dat gebeurde wel na rust, k het niveau van de wed- k'jd opvallend genoeg wat balde. Tien minuten na de her ring liet Rafaël Buysse de 1-0 toren. Het geroutineerde IJ- Edijke sleepte toch nog een ge- Ekspel in de wacht. Adri van maakte in de 71e mi nt de 1-1. Boys 2-1: Al na j? minuten bediende Remco basse Mustafa Yilmaz op maat. «twijfelde geen moment en laakte met een fraaie kopbal de 1-0. Tien minuten voor het einde werd het duel beslist. Yil maz zorgde met een fraaie stift- bal voor 2-0, Ruim een minuut later liet Oscar Roegiers de 2-1 noteren en werd het nog even spannend. Sluis-Philippine 3-1: De ope ningsfase was voor Philippine. Daarna ging de eerste helft ge lijk op. Na rust kwam Sluis scherp uit de startblokken en opende al na twee minuten de score door Bart Verherbrugge. Toen Koen Quaak de 2-0 liet no teren, leek het duel beslist. De spanning keerde pas terug in de tachtigste minuut. Ostar Diele- man maakte toen de aanslui tingstreffer. Rafat Kokmaz zet te de 3-1 op het scorebord. Groede-SDO'63 4-0: Groede heerste op alle fronten en beslis te al voor rust de wedstrijd door naar 3-0 uit te lopen. Na tien mi nuten zorgde Sven Verploeg voor 1-0, een kwartier later liet Bram Verkruysse de 2-0 noteren en op slag van rust tekende Bart van den Hemel voor de 3-0. In de tweede helft scoorde aanvoer der Angelo Sinack nog. Reserve vierde klasse MOC'17 3-Terhole 8-1: Terhole kreeg diverse kansen om de ne derlaag een draaglijker aanzien te geven, maar verzuimde die te benutten. Bij rust was het 4-0. Pas bij de stand 6-0 scoorde Pa trick Freijzer uit een strafschop tegen. OSTBURG - Het scheelde wei- of het eerste team van de wmintonvereniging De Sjut- Jhad opnieuw gelijkgespeeld de tweede klasse van het dis- W Zuid-West. Pas in de slotfa- "V?m het verlies (5-3) tot- aod 'n de thuiswedstrijd tegen onquesto 6. fik Stoel trok de goede lijn van *ïgeweek door. In een drieset- wont hij van Jean-Paul van velde. Piet van Hoorn kon 'uet bolwerken en moest in iee sets zijn meerdere erken- 31Jeroen Koens. vrouwen deden het daarna uitstekend. De nog maar veer tienjarige Anne Stoel won in een driesetter van Monique Gel dof. Jolanda van Pamelen klop te tegenstandster Aase Slot. De vrij riant ogende 3-1-voor- sprong van De Sjuttul werd door de bezoekers echter wegge werkt, voordat het mannen- en vrouwendubbel begon. De ge mengde dubbelspelen waren een prooi voor Conquesto. Dat gold eveneens voor het mannen- dubbel. Marije Pfaff en Jolanda van Pamelen konden de stand daar na nog in evenwicht brengen, maar verloren in drie sets van Monique Geldof en Linda Vrees wijk. door Rinus Verberkmoes AXEL - De champagnekurken konden zaterdag knallen in Axel, na afloop van de laatste RES-cross van het seizoen. Ont lading en vreugde, bij motorcou reurs van klein naar groot. De eerste die met de bubbeltjeswijn overgoten werd, was Jordy van de Wiele. De laatste Pascal de Zeeuw. Het duurde dit jaar lang voor de kampioenen in de RES-competi- tie bekend waren. Tot na de voorlaatste manche van de laat ste wedstrijd. Koen Verburg liet de slotwed strijd bij de veteranen aan zich voorbij gaan. Dirk Geudens (Olen) kon daardoor de tweede plaats innemen, achter Erik Pee lers uit Tielen. Rudy Walhout werd, tot zijn eigen verrassing, nog derde in het eindklasse ment. Johan Schelleman (Axel) eindigde als vierde, gevolgd door Johan Aerts uit Geel, die zaterdag in het dagklassement de beste was. Jos Kesters sloot in zijn catego rie (250/500 cc) de competitie in stijl af door te zegevieren. Ro nald Doens en Bart Schilder mans (Opoeteren) werden twee de en derde in zowel het dagklas sement als in de totaalstand. Peter van de Bos uit Koewacht werd vierde, voor Peter de Booy uit Walsoorden. Slotrace In de serie 125 cc ging de strijd voornamelijk tussen Jurgen den Engelsman uit Middelburg en Jacco de Korte uit Meliskerke. Zij gingen de laatste manche in met dertien punten verschil in het voordeel van de negentienja rige Middelburger. Die verspeel de in de slotrace wat terrein door een val. De Korte kwam daardoor in een riante positie, maar hij kon zijn voorsprong niet behouden. Hij reed te ner veus en te gehaast, met twee val partijen als gevolg. Met vier pun ten verschil besliste Den Engels man alsnog de titelstrijd in zijn voordeel. Dagzege De dagzege in de koningsklasse ging naar Kevin van Houdt uit Terneuzen, die als tiende in het eindklassement eindigde. Hij had hoger kunnen eindigen als hij er vanaf het begin bij was ge weest. Hij begon het RES-cir- cuit echter in de 85 cc en stapte later over naar de 125 cc. Licentiehouder Pascal de Zeeuw vliegt door de lucht in de laatste wedstrijd in de RES-competitie. foto Wim Kooyman Zenuwen speelden Pascal de Zeeuw zeker bij de eerste man che van de licentiehouders par ten. Daardoor kwam hij maar matig van het starthek los en moest hij een deel van zijn voor sprong op zijn concurrent Adriaan de Visser (Kapelle) inle veren. In de tweede manche oog de De Zeeuw een stuk kalmer. Hij kwam goed weg, nam geen onnodige nsicö's en finishte als tweede, achter Arno Ruttinger uit 's-Heerenhoek. Die was in beide manches superieur. De Zeeuw reed zonder al te veel risi co te nemen zijn slotrondjes. „Ik wist dat er nauwelijks nog iets verkeerd kon gaan. Mijn opzet was geslaagd", glunderde hij. terwijl de champagne van zijn gezicht liep. Ook Jordy van de Wiele uit Sint Jansteen werd met het geestrij ke vocht rijkelijk overgoten, pal nadat hij voor de laatste maal de zwart-wit geblokte vlag had gezien. Dat Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg de dagzege voor zijn neus wegkaapte, was niet van belang. Van de Wiele pakte immers de winst in het klassement. door Peter Snelders TERNEUZEN - In de vijfde klasse van het zaterdagvoetbal pakten de voetbalsters van Zaamslag de eerste punten. Het eveneens laaggeklasseerde Wal cheren werd op eigen veld met 3-0 verslagen. De wedstrijd SC 't Zand 3-Terneuzen werd uitge steld door personele problemen bij Terneuzen. GPC-Aardenburg 5-3: De thuis ploeg was vooral in de eerste helft sterker en verzuimde toen om ruimer afstand te nemen. Na de doelwisseling bood Aarden burg knap tegenstand. Scorever loop: Kim Flipse 1-0, Desiree van de Velde 2-0, Marjolein de Munck 2-1, Irene Haegens 3-1, Cindy de Valcke 3-2 (straf schop), Irene Haegens 4-2, Mar tina Latumeten 5-2, Cindy de Valcke 5-3. Walcheren-Zaamslag 0-3: In de eerste helft waren beide teams nerveus, ze gaven elkaar weinig toe. Toch kwam Zaamslag in de elfde minuut op voorsprong. Na een mooie aanval scoorde Man- dy Heppener. Op aangeven van Milou Hamelink liet Lianne den Hamer in de 51e minuut 0-2 no teren. Twaalf minuten voor het einde stond Milou Hamelink ook aan de basis van de 0-3, die door Linda Stouthamer werd ge maakt. Nieuw Borgvliet-Steen 2-0: De thuisploeg had het grootste deel van de eerste helft een over wicht. De ploeg nam een 2-0-voorsprong door doelpun ten van Rosina van Gent en Sas- kia Hopmans. In de tweede helft deed Steen niet onder voor de thuisploeg. Hulsterloo-Alliance 1-1: Hul- sterloo stond bij vlagen flink on der druk stond. Alliance kreeg diverse kansen en schoot veel vuldig van afstand. De thuis ploeg kwam na een halfuur op voorsprong. Uit een voorzet van Ellen van de Perre maakte Ca- thalijne Meeusen-Broos de 1-0. Een kwartier voor het einde viel toch de verdiende gelijkmaker van Inge van den Boom. Rimboe-Clinge 3-1: Clinge kon het aardig bijbenen. Pas in de slotfase nam de thuisploeg af stand. Rimboe kwam vrij vroeg in de wedstrijd op voorsprong door Daniëlle Mies. Nog voor de pauze maakte Mariska Baart de 1-1. In de slotminuten zorgden Ilse Rommens en Lieke Hout epen ervoor dat de punten bij Rimboe bleven. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De water- poloërs van De Schelde kregen zaterdag een pak slaag van Njord. Het werd 20-3. Njord-De Schelde 20-3: Vanaf het eerste fluitsignaal had De Schelde het erg lastig tegen het Veldhovense Njord, dat een felle pressing op de Schelde ploeg zet te. Aan het eind van de eerste pe riode stond het al 7-1. In de ove rige drie periodes bleef het te gentreffers regenen. Scores De Schelde: Bart van der Rest. Cees van Houwelingen en Bas Wesdorp 1. Njord-De Schelde 8-4: De Schel- de-vrouwen speelden een goede eerste periode, waarin het gelijk opging. Njord nam wel een 2-1-voorsprong. Na de tweede periode stond het 5-2. Daarna kwam de Temeuzense ploeg wel beter in de wedstrijd, maar de kansen werden nauwelijks be nut. Scores De Schelde: Maranda van Eijk, Inge Thange. Jessica Koster en Josje van Houwelingen 1. De Schelde 2-De Stormvogel 2 4-11: Het geroutineerde De Stormvogel speelde in de eerste periode puik en gaf De Schelde 2 geen enkele kans, zodat de Vlissingers een 0-3-voorsprong namen. De Stormvogel 2 ging sterk door en liep uit naar 0-5, voordat Schelde 2 pas in de laat ste minuut van de tweede perio de iets terug deed: 1-5. De Schel de kwam duidelijk te kort, want ook in de derde en vierde perio de dicteerde De Stormvogel 2. Scores De Schelde: Maarten de Pooter, Yannick Vastenhout, Jean Jack van de Vijver en Thijs Salo me 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43