AZVV met gelukje langs GPC Wedstrijd Scheldesport gestaakt PZC Wielrenners luiden seizoen uit in koppelrit Zaamslag heeft in korfbal sterke mi: Vlissinger naar titel autocross Blunder van doelman schenkt Axelaars de volle winst Verwarring rond penalty bij WIK'57 Snelle Belg loopt halve wedstrijd uitslagen mum maandag 10 oktober 2005 door Frits Bakker TERNEUZEN - Was de vorm er oog wel om 34 kiloioeter hard te gen de klok te rijden? „Dat red den we nog wel", zei John van de Vreede, die vorig jaar en ook nu weer de snelste was in de koppeltijdrit in Terneuzen. Maar eigenlijk gaat het er in de ze koers vooral om dat er een ge moedelijke sfeer heerst, dat alle klassen aan bod komen en dat het seizoen wordt uitgeluid. Jac- co Ringelberg, de koppelgenoot van John van de Vreede, nipte na afloop aan een glaasje. „Van middag nog een wedstrijd voor Francois Franse, dan zit het er bijna op." Het was, op de bijna windstille zaterdagmorgen, een gevecht tussen amateurs, trimmers en renners van de Stichting De Tra gel. John van de Vreede liet voor het tweede opeenvolgende j aai de snelste tijd noteren. Zowel met Rico Kruyt (vorig jaar) als met Jacco Ringelberg (dit jaar) gaf de Middelkamper in de rit tussen Terneuzen en Perkpolder de concurrentie het nakijken. De tijdrit, georganiseerd door Sportcentrum Delta, onder scheidde zich ook weer door een grote verscheidenheid aan deel nemers. De elites rijden er het zelfde parkoers en dezelfde af stand als de trimmers en de ren ners met een geestelijke handi cap, De eliterenners verdeelden on der elkaar de podiumplaatsen. Voor de winnaars (Van de Vreede/Ringelberg) werd een ge middelde van 44.692 kilometer per uur gemeten. Ralph Schaal- je en de Belgische belofte Tho mas de Gendt bleven daar een ruime minuut van verwijderd, Pascal Verhelst en Remco Bij man kwamen op 41.889 uit. Verrassend sterk was het optre den van de 59-jarige Jan 't Gil de en de 30-jarige Mark Wie- land. Het Axels/Terneuzense koppel kwam als enige niet-ama- teurs met een gemiddelde boven de veertig over de eindstreep. Daarmee kwamen de twee oud-voetballers op een keurige vierde plaats in de eindklasse ring. Geert Jan Hamers en Ton Kui pers wonnen de wedstrijd van de Tragelgroep. Plet tweetal deed ruim 54 minuten over de af stand en reed gemiddeld 38.017 per uur. Edwin Maas en Peter Klaren bleven daar iets meer dan vier minuten achter. In totaal deden 31 koppels mee aan de tijdrit. door Karei Pleunis AXEL - Het beeld vertelde al les. GPC-keeper Silvio Kramer zat minutenlang tegen de muur van de kleedkamer. Sigaretje tussen de vingers, af en toe het hoofd schuddend. Die tweede treffer, hoe dat nou kon gebeu ren? De blunder besliste zater dag AZVV-GPC: 2-1. Op het gezicht van Veli Eryürük, op papier één van de twee spitsen van AZW, teken den zich verbazing en een lach af toen hij zeven minuten voor rust Kramer, de vervanger van de geblesseerde Henny Gruingo, in de fout zag gaan. Een schot? Nee, dat was het niet. Veeleer een mislukte voorzet van een me- tërtje of dertig, die ergens in de buurt van de doellijn pardoes naar beneden plofte. De treffer bracht AZW in elk geval aan de voordelige kant van de score en na een uiterst po vere tweede helft zelfs de winst. Niet verdiend, maar daar had Kurt Migom, trainer van de thuisclub, geen boodschap aan. „We zijn de laatste weken een beetje gelukkig, dat klopt, Vori ge week die gemakkelijk gekre gen strafschop bij Terneuzense Boys, nu dit doelpunt. Toch denk ik dat je na 22 wedstrijden niet kunt zeggen dat je de klasse ring te danken hebt aan meeval lertjes." Migom zag opnieuw een AZW dat hem niet kon bekoren. Waar het elftal in de voorbereiding at tractief acteerde, zijn de resulta ten de voorbije weken vooral ge- basserd op werklust. Die ijver le verde in Terneuzen een punt op, zaterdag zelfs drie. Er is wel een verklaring voor het povere voetbal dat AZW momenteel speelt. Het elftal snakt naar de terugkeer van Joep Frusch en dus ook naar stu ring. Die ontbreekt. Niemand is in staat zijn rol over te nemen. Daardoor lopen op het midden veld en voorin vooral dolende voetballers rond. Migom: „Je ziet het, er is geen vertrouwen, er is geen speler met autoriteit. Het kan dus al leen maar beter gaan met Frusch erbij. Anderzijds, hij is niet meer van de jongsten. Wat als hij eventueel stopt aan het einde van het seizoen? Dan zul len we echt op zoek moeten naar compensatie." Niet alleen voor Frusch. Ook aanvoerder Gerben Steyaert be hoort tot de bijna-veteranen en is dus ook een kandidaat-afha ker. Steyaert hoort het spel ach teraan sturen, maar ging zater dag zelf opvallend in de fout. Migom zag immers al heel snel het gevaar van de doorschuiven de GPC-middenvelder Jeroen van Ommen. Dat wilde hij in dammen met Steyaert. De Axelse aanvoerder liet zijn tegenstander, ondanks de aan wijzingen van zijn trainer, ech ter te lang diep penetreren in de achterste lijn. Het kostte de thuisclub al in de dertiende mi nuut een tegentreffer toen Schroevers een vrije trap ergens tussen AZW's achterste lijn en goalie Niels Meesen deponeer de. Steyaert greep niet in, Mee sen bleef eveneens als geplakt op de doellijn staan. Van Om men kopte de 0-1 binnen. Com municatie: nul. Dwingender Het doelpunt leek AZW wak ker te schudden. Hoewel het daarna geen moment groots speelde, oogde de thuisclub ver volgens wel wat dwingender. Meer vat, meer initiatief kwam er. Toch moest de gelijkmaker uit een stilstaande fase komen. Jochem Marcus mikte na een dik halfuur een vrije trap naai de verre hoek. De inzet leek houdbaar, Kramer zat er met de vingertoppen nog wel aan, maar die bleken niet sterk genoeg om de inzet te pareren. 1-1. Niet eens tien minuten later gevolgd door de 2-1. Een persoonlijk drama voor de invallerdoelman die speciaal voor dit duel een familiefeest in Gelderland had gelaten voor wat het was. Na de wedstrijd vertrok hij weer die kant uit. Zijn trainer Carlos de Jonge be dankte hem daarvoor, maar Kra mer vond dat overdreven na de flater die leidde naar de eerste nederlaag van dit seizoen van GPC. Volgende week zal ook hij er overigens niet meer bij zijn. Dan wordt zijn plaats ingeno men door Anton Swennen, de 44-jarige keeperstrainer van Kloetinge. AZVV-GPC 2-1 (2-1). 13. Jeroen van Ommen 0-1, 32. Jochem Mar cus 1-1, 38. Veli Eryüruk 2-1. ScheidsrechterC. Bakx (Zwijnd- recht). Gele Icaart: Jacco Koek koek, Gerben Steyaert (beiden AZVV), Jeroen van Ommen, Dan ny Bomer (beiden GPC). Aantal toeschouwers: 250. AZVV: Niels Meesen; Ferry van de Veeke, Jochem Marcus, Gerben Steyaert, Danny Aarnoutse; Jacco Koekkoek, Melvud Eryürük; Jur- gen de Reu, Corné Langendoen; Ve li Eryürük en Jarno Waebelce. door Jan Roovers TERNEUZEN - Waar de korf ballers van Luctor uit Terneu zen en BKC Breskens zowat el ke wedstrijd met een nederlaag afsluiten, steelt vierdeklasser Zaamslag de show. Zaterdag werd met 10-6 van Atlas gewon nen. Derdeklasser Luctor verloor met 12-8 bij Ondo, in de vierde klasse C kwam BKC thuis net te kort tegen ZKV: 11-12. Ondo-Luctor 12-8. Twee coaches, twee totaal verschillen de wedstrijdbeelden. „We wa ren een paar maten te groot voor Luctor", zei coach Coppool- se van Ondo, „Een verdienste lijk resultaat", vond coach Peter Durink van Luctor. Durink zag zijn ploeg in het eerste kwart met de thuisploeg meegaan naar 4-4, maar moest passen toen de Ondo-aanval even met scherp schoot: 8-4. Na rust mocht Luc tor blijven hopen op de aanslui ting, maar na de versnelling van Ondo naar 11-6 was de wed strijd gelopen. Scores Luctor: Sylvia Trouwborst 3, Marjolein Durink en Ferry de waele 2, Davy Jonker 1. Zaamslag-Atlas 10-6. Twee doel punten van aanvoerder Marco van Reeuwijk zetten de toon voor een wedstrijd waarin de thuisploeg het beste van het spel had. Dat werd in de eerste helft ook in de stand tot uitdruk king gebracht: 8-2 bij rust. Zaamslag heeft een goede jeugd, die moeiteloos meedraait en heeft in Annet Scheele en Linda Hamelink een paar sterke vrou wen. Coach Ivan de Herdt heeft met het toch niet overmatig be schikbare materiaal een prima collectief neergezet. „Alleen op momenten zijn we nog wat te gretig", vindt De Herdt. Zijn achttal presteerde in de tweede helft minder goed. Maar tegen een ploeg die zich geen raad wist met de kansen en ook wat ongelukkig was in de afwer king, gaf dat geen problemen. Scores Zaamslag: Marco van Reeu wijk 4, Annet Scheele 2, Debby Cerpentier 1, Wilco van de Ree.2, Joris de Bree 1. BKC-ZKV 11-12. Depfe coach Wim Voorneveld^] op weg naar de eerste ovaj ning. Na 7-6 bij rust had dej, ploeg ook in de tweede helfj beste van het spel, maar®j ciale momenten werd dij niet bewaard. Na 11.-11 leek BKC hett»? punt binnen te halen, de slotfase werd dat nogm geven. Scores BKC: Michiel Roesm clra de Reu en Marty do ViÜ! Pieter Kousemaker en Davvj YERSEKE - Bij een 1-0-tus stand in de voetbalwedstrijd sen Yerseke en WIK'57 kret, bezoekende partij uil Kerki ve zaterdag een strafschop |(j wezen. YVIK-speler Bart! schoot van elf meter raak,n scheidsrechter Paul Kook Breda keurde de treffer at De reden was dat een meda Ier van Boot, Huib Smits vroeg het strafschopgebied liep. Scheidsrechter Koolss de Yerseke vervolgens een a recte vrije trap toe. Eends: ter gaf hij toe: „Ik denk da een foutje heb gemaakt d twee zaken door elkaar tehal wel of geen doelpunt. Gat bal er niet in, dan is het eeni recte vrije trap. Gaat de bi wel in, dan moet hij woj overgenomen." Rien den Engelsman, ra|5 teur commissielid van dei VB, bevestigt cle onjuistebes sing van Kools. „De strafsd had in dit geval moeten ven overgenomen. De regels zijm anderd, maar het oude ig ment blijft van kracht." Toch verzekert hij: „Dithl scheidsrechterlijke beshssingj weest, waar achteraf niksd aan te doen is." .WIK'57 verloor de wedstrijj Yerseke uiteindelijk met 5-L door Wim de Vos TERNEUZEN - Mare Bos man was zaterdagmiddag met afstand de beste loper in de Maas Afbouwloop in Terneuzen. De Belg was echter niet naar de wed strijd gekomen om de hoofdafstand (zestien kilo meter) te lopen. Acht kilo meter vond Bosman meer dan genoeg. Daarom mocht een andere Belg, Dirk Vets uit Nijlen, met de hoogste eer gaan strijken op de lange af stand. Met ruim anderhal ve minuut voorsprong op Patrick van Remortel kwam Vets over de finish. Eerder dit seizoen liep Pa trick van Remortel ook een uitstekende Baeckermat- loop. In Westdorpe eindig de de Hulstenaar als twee de, net als zaterdag in Ter neuzen. Van Remortel bleek alleen niet opgewassen tegen Dirk Vets, die op deze af stand de sterkste was. De rest van het deelnemers veld werd door Van Remor tel op een flinke achter stand gezet. Het verschil met de Belg Nico Ros, die derde werd, was twee minu ten. Mare Bosman liet op de kleine afstand een ster ke indruk achter. Michael den Hamer uit Terneuzen werd verdienstelijk twee de. Bij de vrouwen was er op de lange afstand een ze ge voor de Belgische Sas- kia de Plucker. De vier kilo meter was voor Esther Plat- teeuw uit Terneuzen. Cadzand krijgt klop van Apollo CADZAND - Cadzand bleef in de vierde klasse van het zater dagvoetbal opnieuw zonder pun ten. De thuiswedstrijd tegen Apollo ging met 2-0 verloren. Beide teams schiepen zich vele kansen, maar alleen de bezoe kers sprongen er goed mee om. Een kwartier na rust werd het via Jean-Paul Uitterhoeve 0-1. Zijn broer Ramon tekende even later voor de 0-2. Jurgen de Reu van AZW schudt een tegenstander van zich af en waagt een schot op doel. foto Peter Nicolai door Aector Doorns TERNEUZEN - Het basketbal duel in de overgangsklasse tus sen de mannen van Schelde sport en Migliore is zaterdaga vond in Terneuzen na zeven mi nuten gestaakt. De aanleiding vormde een op stootje tussen Rochardi Maduro van Scheldesport en een speler van de ploeg uit Rijen. De tempe ramentvolle Terneuzenaar kon zich niet beheersen en haalde uit naar zijn tegenstander, die door de klap tegen de grond ging- Scheidsrechter B. Renshol' uit Bergen op Zoom kende maar één straf; hij stuurde Maduro de zaal uit. Het spel werd enkele minuten stilgelegd. Na de afkoe lingsperiode wilde de scheids rechter door laten spelen. Toen Maduro tussen de aanhang van de thuisclub plaats nam op de tribune in de sporthal De Vliegende Vaart, wilde de scheidsrechter opnieuw ingrij pen. Hij vroeg de basketballer de sporthal te verlaten. Dat was het sein voor de supporters om zich ermee te bemoeien. Vooral de vriendin van Maduro liet zich niet onbetuigd en begon de spelleider uit te schelden. Rapport Renshof voelde zich daarop niet meer veilig en staakte de wed strijd. De Brabander zal een rap port uitbrengen aan de bond. Maduro wacht wellicht een lang durige schorsing en het mannen- team van Scheldesport moet er rekening mee houden dat de wedstrijdpunten naar Migliore gaan. Volgens de Terneuzense coach Vladimir Dielemans was er in het begin geen sprake van een grimmige sfeer. „Tot het opstoot je was er eigenlijk niets aan de hand. Rochardi speelde zelfs sterk, scoorde drie keer op rij, maar liet zich provoceren. Hij kreeg een duw en een tik. Daar had hij nooit op in moeten gaan. Hij reageerde emotioneel en raakte over zijn toeren." De coach vond het ongelukkig dat de wedstrijd niet zoals ge bruikelijk door twee scheids rechters werd geleid. Hij kon wel begrip opbrengen voor het staken van de wedstrijd. „We zullen er met de spelersgroep over moeten praten om dit soort Scheldesportspelers (rechts) protesteren tegen het staken van de wedstrijd tegen Migliore. foto Peter Nicolai incidenten in de toekomst te voorkomen." De stand was 13-11 in het voor deel van Scheldesport toen het duel werd gestaakt. Zeeuwse klasse. Mannen. Vol harding 2-Scheldesport 2 32-74 (14-43). De Terneuzenaren wa ren een maatje te groot voor Vol harding. Scheldesport verscheen in een sterke opstelling met Ilja van den Bosch en Martin van Ham van de eerste selectie en nieuw komer Marco Oppewal (ex-Vos- senberg). Dat leidde tot een doelpunten- festival, waarbij via de fast- break veel werd gescoord. Van den Bosch (29 punten) en Oppewal (22 punten) waren de topscorers bij Scheldesport. Vrouwen Voorwaarts-Marathon 1 34-57 (11-26): De Axelse wouwen ble ken niet opgewassen tegen het lengte-overwicht en de fysieke kracht van de tegenstander. „Zij hadden een sterke zone-ver dediging, waar niet doorheen te komen was", zei aanvoerster Evelien de Vries van Voor waarts, Marathon speelde daarnaast in een tempo dat de thuisclub te machtig bleek. Bij de rust had de Vlissingse ploeg al een marge van vijftien punten. Die werd in de slotfase nog uitgebreid. Petra Geelhoedt was topscoorster bij Voorwaarts met dertien punten, gevolgd door Sonja Geelhoedt met ne gen punten. Terneuzen. Maas Afbouwloop, 16 kilometer. Mannen: 1. Dirk Vets (B) 59.02, 2. Patrick van Remortel (Hulst) 1.00.38, 3. Nico Ros (B) 1,02.38, 4. Frank Boerebach (Hoek) 1.03.24, 5. Marco Ott- jes (Ossenisse) 1.03.25, 6. Jürgen Vers- traeten (Sint-Jansteen) 1.03.46, 7, Pa trick Vervaet (Sint-Jansteen) 1.04.51, 8. Piet Maas (Terneuzen) 1,08.00, 9. Mare Welvaert (B) 1.08.03, 10. George de Block (Terneuzen) 1.08.19. Vrouwen: 1. Saskia de Plucker (B) 1.01.34. 8 kilo meter, mannen: 1. Mare Bosman (B) 28.06, 2. Michael den Hamer (Terneu zen) 29.13, 3. Henk van Tatenhove (Ter neuzen) 29.38. Vrouwen: 1. Wendy van de Velde (B) 33.50, 3. Astrid Verha- ge (Zuiddorpe) 37.18. 4 kilometer, mannen: 1. Arne Lippens (B) 14.04, 5. André Maes (Terneuzen) 16.05. Vrou wen: 1. Esther Platteeuw (Terneuzen) 15.25, 2. Liselot Kayser (Terneuzen) 16.49. Jeugd, jongens: 1. Jens Hels- kens (B). Meisjes: 1. Eline Helskens (B). UliUJiMBMHIl Driebanden groot, derde divisie, poule 5. DGV - Royal/De Parel 4-4. J. Boeren - Theo Platjouw 34-35 (48 beurten). L. Alberts - Jens van Dam 35-31 (61); R. Kuystermans - Mathieu Vlerick 27-30 (36); J. van Peer - Johan van der Dus- sen 30-21 (72). Seniorencompetitie kanaalzone. De Veste-De Vlaschaard 471-472, Grego- rius-'t Steen 314-375, Het Dorpshuis-De Lieve 224-293, De Warande-De Loven- hoek 252-173, Koewacht-St. Albert 245-219, Malpertuus-Bachen Dieke 250-169, Het Kasteeltje-Het Trefpunt 121-155, Hulst-Het Meulengat 453-244 Stand bovenaan: 1. 't Steen 109,854, 2. Hel Trefpunt 103,456, 3. Malpertuus 102,257,4. Hulst 101,913, 5. Het Kasteel tje 99,102. Gecombineerd kampioenschap hoofdklasse en eerste klasse drie banden van de Zeeuws-Vlaamse Bil jartbond in Sint-Jansteen. Eindstand: 1. Robert van Stevendaal (NASA/Ed Horemans Axel) 10 match- punten, algemeen gemiddelde 0,833, hoogste serie 6 caramboles, 2. Eddie van Goethem (Den Ouden Arend Sint-Jansleen) 6-0,771-8, 3. Johnny Bak ker (ENZK Philippine) 4-0,608-4, 4. Hans Toet (Den Ouden Arend) 4-0,455-6 (75,97 5. Frank de Rijk (CBCCiii 4-0,605-5 (75,65%), 6. Florent Rom! (Den Ouden Arend) 2-0,430-6. I Tweede klasse driebanden. E stand: 1. Frans Pilaet (De Troutei Clinge) 9-0,494-5, 2. Jurgen Mi (DOS Hoek) 8-0,573-5 (promotie] Stanny la Heyne (Den Ouden M 4-0,422-5, 4 Willy de Boey (DenoJ Arend) 4-0,401-5. 5. Theo FreijzetiÖ 4-0,370-4, 6. Florent Heijens [BVJ Terneuzen) 1-0,379-4. ÖSSÏB Hulst. Rayoncompetitie. Klas De Smet-Cafe Santé 10-1, OJB-Ma ting 3-2, Cafe Popeye-Den Dullaeri Garage/Casteels-'l Jagershuis l Stand: De Smet 4-12, Morres'Coj lec 2 3-9, In den d'Waes 2 3-7,0J2| Garage/Casteels 3-5. Klasse B Landbouw-Zoutvatje 3-8, ADM/Lez Ivens Rijschool 3-6, Donckers-Nê mann/Stuntmarkt 3-3, De Reinj Man-Morres/Controlec 3 5-3, IZVa Roskam/vd Velde 4-4. Stand: Iveraj school 3-9, Zoutvatje 3-9, De Landb 4-9, Donckers 3-7, ADMLazarusW Sas vanGent. Recreatieve bi competitie. Vrouwen: Swage kers-Stoffels Cleaning 0-3 (9-25, 16 9-25), Haers-Esplanada 0-3 |I5 22-25,12-25), Savok/J de Block-Esjw da 2 3-0 (25-14, 25-5, 25-11), Gem*' ABAB-Doeland/Westdorpe 0-3 (If 15-25, 11-25), Garage Bode-'t KI» 3-0 (25-10, 25-17, 25-15), Acke-fi Jobs 1.5-1.5 (27-25, 20-25,15-15]. Terneuzen. Koppeltijdrit van Sp centrum Delta over 34,5 kilometi Amateurs/trimmers. 1. John y;". Vreede/Jacco Ringelberg 46.19 per uur), 2. Ralph SchaaljeThomss Gendt 48.14 (42.916), 3. Pï Verhelst/Remco Bijman 49.25 (41.2 4. Jan 't Gilde/Mark Wieland 51 (40.090), 5. Jaap Geensen/Frank Gs sen 53.11 (38.922). Tragelgroep. 1. Geert Jan Hameis'i Kuipers 54.27 (38,017), 2. EB Maas/Peter Klaren 58.43 (35.25*. Tonnie Hoogstrate/Wilfriede de K 59.20 (34.888), 4. Davy MertensiAd] den Otter 1.03.54 (32.394), 5. Gert) de Bont/Lucien van Hooteghem 10* (32.060). door Rinus Verberkmoes TERNEUZEN - De eerste Zeeuwse autocrosskampioen is bekend. Leonard van de Ven uit Vlissingen prolongeerde op het terrein bij De Griete zijn titel in de klasse sprinters. De autocross aan de Kleine Huyssenpolderweg bij De Grie te had alles in zich. Snelheid, strijd en sensatie, omdat auto's soms een heel eigen pad kozen. Vooral in de eerste manches wa ren de koprollen niet van de lucht. Hans van Weele slaagde er zelfs in met zijn knalgele boli de via een fraaie pirouette de sloot in te duiken en er onge schonden weer uit te komen. Leonard van de Ven hoorden) bij die categorie kunsten® kers. Zijn wagen stond dit s zoen als een rots op de ba Zijn kampioenschap stond] lang vast, vooral ook omdat# ben van Overmeeren uit Zaai slag met veel tegenslag te m ken kreeg. Met de wedstrijd van 22 okP in Sluiskil nog voor de bof] heeft Van Overmeeren nog zicht op de tweede plaats. In de regioklasse tot 1600 o handhaafde Paz Boekhout uit zendijke zijn toppositie in klassement met een derde p1 in het dagklassement. Winn?- met het maximale aantal ten in deze groep werd M Ghenne uit Colijnsplaat. [supporters j jIazvvII

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42