Ruim beloond met een gelijkspel Historische zege geeft wat lucht Serooskerke doet weer goede zaken in de derde klasse Terneuzen loopt zich stuk op elftal slopers 19 Dubieuze strafschop van Destorme brengt Hoek naast FC Lisse: 1-1 maandag 10 oktober 2005 jjorjackBsflüfl VFLDHOVEN - Terneuzen kon Lw geen vervolg geven aan L «oedc prestatie van een week Na de zege op DFC moest B ies van trainer Arduin Lo- E W Brabantse Veldhoven pigen «oor Rood-Wit: 2-0. n, bezoekers hanteerden keer ,P keer de lange bal. Voor dat spelletje komt spits Dominique Verlinde lengte tekort, waar door de Zeeuws-Vlaamse aan vallen makkelijk te verdedigen waren. Ook Mike But kon zijn stempel niet op het duel druk ken. Hij kreeg dubbele dekking en raakte amper los van zijn te genstanders. Door de speelwijze van Rood-Wit kreeg Terneuzen wel meer speelruimte, maar de ploeg profiteerde niet. De Brabanders maakten goed ge bruik van hun kopsterke, balvas te spits en na ruim een half uur voetballen rondde Joel van Lies hout een combinatie af. Terneu- zen-trainer Lekaj zag dat zijn ploeg tekortkwam in de duels. „Rood-Wit is fysiek sterk, speel de georganiseerd en was feller." Na rust zette Terneuzen druk, maar de ploeg werd nooit ge vaarlijk. Uit een snelle tegenaan val scoorde Rood-Wit halverwe ge de tweede helft opnieuw, nu via Joep van Laatum. Terneu zen kwam die tegenslag niet meer te boven. Lekaj: „Het was een tegenstan der die niet wilde voetballen en alleen pompte om te overleven. Tegen een ploeg die alleen loopt te slopen, is het moeilijk voetbal len. Vooral voor een ploeg als Terneuzen. Want voetballen zo als vandaag is niet de stijl die bij ons past." Rood Wil-Terneuzen 2-0 (1-0). 35. Joel van Lieshout 1-0, 65. Joep van Laatum 2-0. Scheidsrechter. A. van Rooijen (Papendrecht). Gele kaartNick Kapteins en Erwin Heyink (Rood Wit). Aantal toe schouwers: 400. Arnemuiden verliest onterecht ^Frits Bakker HOEK - Het was een iels ander Hofk, Hat zaterdag op het veld siond. met dezelfde handicap. Zoals al weken liep de Zeeuws- Viaamse hoofdklasser zaterdag gok tegen FC Lisse weer een 1-0-achterstand op en waren de bnsen op herstel minimaal. )]et veel inzet, vechtlust en niet mnder geluk werd de dwalende ■loeguiteindelijk toch nog ruim eloond (1-1). in een wedstrijd tl twee gezichten. We hadden kunnen winnen en erhezen". zei Olivier de Pauw, ïeeen hoofdrol speelde. De Bel- sche keeper redde zijn club ne keer voor weer een deceptie oor eigen publiek. Zijn laatste rapenfeit. een goed half uur na trust, was een noodgreep, ie: buiten de zestienmeter voor nam De Pauw een treffer van e doorgebroken spits Jeffrey (inter met een handsbal. Hij reeg terecht rood, maar hield sarmee wel een zuurverdiend rotje op het scorebord. „Spij- gvoor mij, maar goed voor de lub", jammerde de Belg in de leedkamer. iloreel it was goed voor het moreel en oor de gekwetste trots. „Ik geef «dat we meer niet hadden ver- I", zei trainer Eric Tetaert. Het voetbal dat we spelen is Bg verre van goed. Het is een aak van overleven, van zoeken sar de vorm en hard blijven nokken.'' En, dat moet gezegd, dat vlak valt Hoek niets te Twijten. elfs met tien tegen elf, toen FC Terneuzense Boys kansloos tegen NSW GOES- Terneuzense Boys verloor in dc tweede klasse met 1-0 van leider NSW. De ploeg uit Numansdorp heeft met nog twee duels tc spelen in de eerste periode vijf punten voorsprong op GPC Vlissingen (2-1-ver- lies tegen AZW). NSVV-Terneuzense Boys 1-0: NSW was in de eerste helft de iets betere ploeg en de 1-O-voorsprong door een doelpunt van Snel in de 37e minuut was dan ook verdiend. Na de thee maak ten de Terneuzenaren het NSW wel iets moeilijker, maar echt uitgespeelde kan sen op de gelijkmaker wist de Zeeuws-Vlaamse ploeg niet te creëren. Omdat de thuisploeg zelf de fraaiste counterkansen om zeep hielp, bleef het zelfs tegen tien man (Rob bie Jonkman werd met een tweede gele kaart wegge zonden) tot het eind toe spannend. Meeuwen-Tholense Boys 0-2: Halverwege de tweede helft werd het in de gelijk- opgaande wedstrijd 0-1 door Mourad Tihani. De thuisclub slaagde er daar na nooit in een kans op de gelijkmaker te creëren. Vijf minuten voor tijd besliste *n doelpunt van Hicham Ifcnhammou de wedstrijd definitief in het voordeel van de bezoekers. fopelie-Hardinxveld 1-1: De thuisclub begon goed, halverwege de eerste helft counterden de bezoe kers zich via Kazen toch naar 0-1. Pas na rust kwam japelle via Jozef den Hol ander op gelijke hoogte. en lat voorkwamen daarna dat de thuisploeg aisnog de verdiende winst pakte KiUandia-Zaanislag 0-0: Het begin van de wedstrijd jas evenwichtig, met de tete kansen voor de •nuisclub De bezoekers ™amen na dertig minuten door het wegzenden van •terino den Dekker (onder- jziuialen van een doorgebro- n speler) met tien man te slaan, waarna de ploeg ach beperkte tot het verde- 1 van het ene punt. Lisse dicteerde en de 1-2 elk mo ment leek te vallen, was ook Hoek met een levensgrote kans nog dicht bij de winst. Niels Do- minicus. ook de versierder van de strafschop voor 1-1, dook in de hectische slotminuten plotse ling alleen voor de goal op. Het schot van de ingevallen spits trof de keeper op zijn weg. Daar door bleef het bij een gedeelde winst, voelde Lisse zich tekort gedaan en kon Hoek zijn tweede punt uit zes wedstrijden bij schrijven. Op basis van voetbalvermogen en vernuft was dat voor Hoek het hoogst haalbare, Zeker aan vallend was FC Lisse met de bal- vaardige spitsen Netteb en Ilio- han en de prachtige middenvel der Kevin Winter nogal wat meer mans dan de thuisclub. Voor de rust werd Hoek bij vla gen van het kastje naar de muur gestuurd, daarna kwam er een kentering in de wedstrijd. Met De Munnik en Hendriksen in een strategische rol werd de te genstander in de eerste fase na de rust teruggedrongen. En af en toe was er zelfs een poging tot opbouwen van achteruit, waar een tekort aan techniek en inzicht zich al weken doet voe len. Kansjes van Dominicus (ingeval len voor Sam Ysebaert) en De Valk bleven onbenut. Hoek kwam pas gelijk toen Domini cus zich met de rug naar de goal in het strafschopgebied slim liet vallen en bij de Goese scheids rechter Van de Ketterij een penalty versierde. David Destor me schoot hard en zuiver raak. Hoek had die opleving hard no dig na de matheid die voor de rust over het elftal lag Met een drietal kansen scoorde FC Lisse in die periode maar één keer. Lo renzo Netteb. befaamd om zijn panna's, zette met een subtiele voetbeweging Wesley de Smet in de wind, zijn voorzet werd door de volkomen vrijstaande Iliohan van dichtbij ingescho ten. Die aanvallende klasse etaleer den de Lissenaren daarna alleen nog met een man meer op het veld. Toen De Pauw, in de 33e minuut na rust. uit het veld was gestuurd, werd Hoek met de rug tegen de muur gezet. Het offen sief oogde gevaarlijker dan het was. Tot drie keer toe liep een dreigende aanval vast op de bui tenspel val. Eric Tetaert, met zijn zorgeloze glimlach, kwam er goed mee weg en kon redelijk tevreden zijn over de omzettingen in zijn elftal. Roy Hendriksen speelde voor het eerst voor zijn verdedi ging in een stuwende rol op het middenveld. ..Ik wist waar de zwakte van FC Lisse lag en wil de met de lange ballen van Hen driksen naar openingen zoe ken." De tactische ingreep met Hen driksen ging ten koste van Jeroen van de Broeke, die op de bank moest blijven. Stijn Porte- man en Djamel Buyse hadden daardoor in het centrum achter in wel de handen vol aan de twee vooruitgeschoven aanval lers. Tetaert offerde zoals ver wacht ook zijn keeper Filip van der Vloet op. De rode kaart van zijn vervanger bracht de gepas seerde keeper sneller terug on der de lat dan hij zelf had kun nen verwachten. Hoek-FC Lisse 1-1 (0-1). 30. Den nis Iliohan 0-1, 74. David Destor me 1-1 (strafschop). Scheidsrech ter A.L. van de Ketterij (Goes). Ge- Ie kaartSam Ysebaert, Pieter de Munnik beiden Hoek). Michael van der Laan, Kevin Winter (bei den FC Lisse). Aantal toeschou wers: 850. Bijzonderheid: bij Hoek werd keeper Olivier de Pauw in de 78e minuut uil het veld gestuurd Filip van der Vloet kwam in het veld voor aanvaller Nyim Melki. Hoek: Olivier de Pauiv: Thomas Ragut. Stijn Porteman, Djamel Buyse, Wesley de Smet (76 Thijs Binnerts); Pieter de Munnik, Roy Hendriksen, David Destorme; Wil- co de Valk, Sam Ysebaert (57 Niels Dominicus) en Nyim Melki (78. Filip van der Vloet) Hoek-aanvaller Wilco de Valk (links) geeft Meivin Nijlhof van FC Lisse het nakijken. foto Peter Nicolai Daan Esser bezorgt Kloetinge overwinning in uitduel met Quick Boys: 1-2 door Jan Dagevos KATWIJK - Hij stond model voor de strijdlust bij Kloetinge. Daan Esser verslond zaterdag in het duel met Quick Boys vele ki lometers en joeg op elke bal. Elf minuten voor het einde kwam de beloning. De 21-jarige aan valler bracht Kloetinge voor het eerst in de historie een overwin ning op Quick Boys: 1-2. Het was een frommelgoal van jewelste. Bij een uitbraak over links was de voorzet van Ferry Alfons eigenlijk iets te kort, maar Esser drukte de punt van zijn schoen tegen de bal en zag het leder even later via het been van een verdediger en de rug van de keeper in het doel ver dwijnen. „Ik zou het doelpunt niet na kunnen vertellen", zei Esser na afloop. „Maar wat maakt het uit. Hij telt en we pak ken drie heel belangrijke pun ten." In zijn zwerftocht binnen het elf tal was Daan Esser zaterdag op de rechtsbuitenpositie aanbe land, als vervanger van de gepas seerde Regilio Pinas. „Ik ben vrij allround", zei Esser. „Ik voetbal het liefste centraal op het middenveld, maar als dat met kan, speel ik gewoon ergens anders. Als ik maar kan spe len." Trainer Diederik Hiensch had voor een nieuwe strategie geko zen, omdat hij de effectiviteit van Pinas in de voorgaande duels wat gering vond. „Het is geen vanzelfsprekendheid dat je bij een hoofdklasser altijd in de basis staat", zei de oefenmees- ter. „Daarnaast wilde ik de druk er bij Regilio een beetje af halen. Soms moet je spelers ook wel eens beschermen. Ach, dat is een proces waar hij doorheen moet." Niet in de laatste plaats had het echter ook met tactiek te ma ken. Quick Boys heeft aan de lin kerkant goede voetballers (Zebe- da en vooral Bak), waarbij het verdedigende werk van Daan Es ser dus belangrijk was. „Daan is iemand die nogal eens een bal af pakt", verklaarde Hiensch. Esser stond dus rechtsbuiten, maar dat was niet de enige ver andering. Bij afwezigheid van de geblesseerde Niels Kole was Ronald Zuijdwegt, normaliter linksbuiten, de centrale man op het middenveld. Giovanni Siere- veld maakte op het veld waar Oranje deze week zijn trainings- partijtjes nog afwerkte zijn de buut als linksvoor. En dat ook nog eens met 1700 toeschouwers op de tribunes. „Die hele ambi ance doet toch wel iets met je", bekende Esser naderhand. „We hebben een vrij jonge ploeg en waren best nerveus." Kloetinge stond stijf van de ze nuwen en leek in de beginfase ten onder te gaan tegen Quick Boys, dat voor eigen publiek de smet van een matige competitie start wilde uitwissen. De Beve- landse formatie had geen grip op het middenveld, waar veel te veel ruimte werd weggegeven, en achterin werd de verantwoor delijkheid nogal eens afgescho- Daan Esser (links) gaal een luchtduel aan met Giovanni Zebeda van Quick Boys. foto Mark Lamers ven Daar kwam nog bij dat linksback Benjamin Verwest in zijn duels met de beste speler van Quick Boys, Martin Bekx, een bron van onzekerheid was. De 1-0 na acht minuten was lo gisch en terecht. Na een opeen stapeling van flaters op het mid denveld en achterin schoot De- rek van der Plas raak Even snel als de storm was geko men, ging die ook weer liggen. Bovendien kroop Kloetinge uit zijn schulp. Corné Schilperoort ging wat dichter op zijn tegen stander (Derek van der Plas) spe len, Zuijdwegt werd wat balvas ter en achterin namen Emiel Dorst en Erwin van der Woerdt de touwtjes in handen. Ferry Alfons hielp zijn ploeg he lemaal op het paard, toen hij in de dertigste minuut voorbij Glen van Dam gleed. De verdedi ger van Quick Boys ging opzich tig in de fout en tikte de snelle spits in het strafschopgebied aan. Alfons klaarde het klusje hierna vanaf elf meter op prach tige wijze: schijnbeweging, keeper in de verkeerde hoek en de bal laag in het doel. Doelman Merlijn Swennen zorgde ervoor dat Kloetinge de rust met 1-1 kon halen Hij redde op een in zet van Van der Plas. Na de pauze was het duel niet om aan te zien. Quick Boys, tot voor kort gevreesd om het snel le, verzorgde spel, bezondigde zich aan hots-knots-begonia- voetbal. De onzekerheid sloop in de ploeg en de taken werden veron achtzaamd. Kloetinge keek er naar en deed in eerste instantie te weinig met de geboden ruim te. De Bevelandse ploeg was niet voor het eerst dit seizoen zwak in de opbouw. Soms werd de bal lukraak naar voren ge speeld, in de hoop dat Esser. Alf ons en Pinas (inmiddels ingeval len voor de lichtgeblesseerde Siereveld) er iets leuks mee zou den kunnen doen. De werklust van de aanvallers was aandoen lijk, maar het was vaak onbegon nen werk. De 1-1 leek het maximaal haal bare, totdat de onvermoeibare Esser een voorzet van Alfons tot doelpunt promoveerde. „Drie punten in deze fase is zó fijn", merkte Hiensch nadien op. „Dit geeft ons lucht en vrijheid." Quick Boys-Kloetinge 1-2 (1-1). 8 Derek van der Plas 1-0, 30. Ferry Alfons 1-1 (strafschop), 79 Daan Esser 1-2. Scheidsrechter: R. Land man (Hengelo). Gele kaart: Giovan ni Zebeda, Bennie van Fruchten (beiden Quick Boys) Aantal toe schouwers: 1700 Kloetinge: Merlijn SwennenJof- frey Geldof. Erwin van der Woerdt, Emiel Dorst, Benjamin Venvest: Johan de Goederen (84 André Siereveld). Ronald Zuijd wegt, Corné Schilperoort; Daan Es ser. Ferry Alfons en Giovanni Sie reveld (62. Regilio Pinas) ARNEMUIDEN - Het was de ideale kans geweest om zich wat uit de nesten te werken, maar het zat Arnemui den zaterdag niet mee tegen degradatieconcurrent Groote Lindt. Hoewel de thuisploeg veel beter was, verloor de vis- sersploeg met 3-2. „Zelfs onze grootste criticasters zou den hebben gezegd dat het onterecht was", zei Arnemui- den-trainer Ad Roovers. Voor rust stichtte met name Cor né van Belzen gevaar voor de rood-gelen. De goals vielen echter aan de andere kant, allebei uit een vrije trap. Na rust bracht Jarco Siereveld de spanning terug. Patrick Siereveld schoot tegen de paal, Leon van Belzen ook en Corné van Belzen en Bart van Steveninck misten mooie kansen. Groote Lindt kwam twintig minuten voor tijd iet wat gelukkig op 3-1. Daarna was het voor Arnemuiden al les of niets. Corjan Marijs maakte twee minuten voor tijd nog wel 3-2, maar meer zat er niet in voor Arnemuiden, dat met één punt op de laatste plaats blijft. Arnemuiden-Groote Lindt 2-3 (0-2). 29. Paul Opmeer 0-1, 42. Peter Boudewijn 0-2, 48. Jarco Siereveld 1-2, 72. Peter Boudewijn 1-388. Corjan Marijs 2-3. Scheidsrech ter: G.J.P. Wisse (Koudekerke). Rode kaart: Liam Walsh Groote Lindt, twee keer geel). Gele kaart: Marvin Meer man (Arnemuiden). Aantal toeschouwers: 220. Oostkapelle sluipt naar de subtop OOSTKAPELLE - Oostkapelle deed zaterdag goede za ken door op eigen veld Achilles Veen met 1-0 te verslaan. Daardoor vond de ploeg van trainer Karl Vergouwen aan sluiting bij de subtop in de eerste klasse C. Oostkapelle maakte het ei-varen kwartet Hank Viveen, Jo hn Verbaan, Mark Santegoeds en Nabil Bouchlal onscha delijk en haalde zo de angel uit het spel van Achilles Veen. Toch loerde 89 minuten lang het gevaar van de ge lijkmaker, nadat Arjen Pattenier na zestig seconden 1-0 scoorde. Onder anderen Micha Lekawael en Stefan Wiele- maker kregen kansen om de marge te verdubbelen, maar slaagden daar niet in. In blessuretijd hield doelman Wil fred Poleij, stand-in van Jacco Nelen, de zege in Oostka pelle door een inzet van Bouchlal onschadelijk te maken. Oostkapelle-Achilles Veen 1-0 (1-0). 1. Arjen Pattenier 1-0. Scheidsrechter:J van Rijsingen (Boxtel). Aantal toe schouwers: 150. Van Campenhout redt punt SSV GOES - Doelman Christol van Campenhout voorkwam za terdag de eerste seizoensnederlaag van SSV'65. Tegen de nummer twee LRC werd het 2-2. LRC zette SSV vanaf het begin onder druk en Van Campenhout had na zes mi nuten geen verweer op de kopstoot van Peter van Zanen: 0-1. Na veel reddingen van de Brabander kwam SSV in de 29e minuut op 1-1 via Christiaan Boon. Maar even la ter werd de marge hersteld door Johan Bruggeman: 1-2. In de rust greep SSV-trainer Cees Houtepen tactisch in, waardoor er evenwicht kwam tussen beide ploegen. Maar de Goese ploeg scoorde als enige. Paul Bom haalde van buiten het strafschopgebied vernietigend uit: 2-2. Beide teams kregen nog kansen op de zege, waarbij de mooiste voor Dennis van der Welle was. Maar alleen voor de LRC-doelman maaide hij hopeloos naast de bal. SSV65-LRC 2-2 (1-2). 6. Peter van Zanten 0-1, 29. Chris tiaan Boon 1-1, 33. Johan Bruggeman 1-2, 63. Paul Bom 2-2. Scheidsrechter: F. Vos (Ammerzoden)Gele kaart: Mamadouba Gueye en Michael Cabenda (beiden SSV'65). Aantal toeschouwers: 190. WHS-speler Patrick van Schet sen in de slotfase. Spui-Heinkenszand 2-2: In de eerste helft werd er niet ge scoord. Alex Meijer brak na mens Spui de score na de pauze open, maar uit een vrije trap van Jeroen Verschiere kwam Heinkenszand aan de gelijkma ker. De bezoekers kregen daar na het beste van het spel, een aantal mogelijkheden en uit één van de kansen kopte Pieter van Liere Heinkenszand naar de 1-2-voorsprong. Vijf minuten voor tijd was het toch Spui dat een punt pakte, toen Mark van Minnen op aangeven van Alex Meijer doel trof. Nieuwdorp-ZSC'62 1-0: De thuisploeg boekte de eerste over winning van het seizoen in een wedstrijd die zich vooral op het middenveld afspeelde. De enige goal van de middag viel zes mi nuten voor rust. Willem Bierens zag zijn doelpoging van richting veranderd worden door een spe ler van ZSC, waardoor doelman Leon Weeda kansloos werd. In de tweede helft kwam de over winning van Nieuwdorp niet meer in gevaar. Daarmee deed de ploeg de laatste plaats op de ranglijst over aan ZSC'62. Arendskerke-Dauwendaele 1-3: Een verdiende overwinning voor Dauwendaele. Joran Moes bracht Dauwendaele aan de lei ding, maar een doelpunt van Marco Goedegebure betekende de 1-1-ruststand Door uitblinker Menno Kab- boord kwam de ploeg uit Mid delburg in de tweede helft we derom aan de leiding. Nadat Maarten Adema namens Arends- kerke nog een kans op de 2-2 liet liggen, besliste Dauwendae le kort voor tijd de wedstrijd de finitief. Een terugspeelbal van Jan van de Klooster werd opge pakt door keeper Arno Wisse. Jorrit Schuurman schoot daar na de vrije trap binnen. Noad'67-Baronie 4-0: De eerste helft was nog gelijkopgaand, maar na de pauze gaf de betere conditie van de thuisclub de doorslag. Via Martijn Reingoudt werd het na een uur 1-0. Lars Steijn maakte er vijf minuten la ter 2-0 van en Arjan Moerland weer vijf minuten later 3-0. Vlak voor tijd zorgde Steijn met een tweede treffer voor 4-0. door Klaas Verspoor GOES - Het geluk lacht koplo per Serooskerke in de derde klasse A van het zaterdagvoet- hal toe. Zelf won de ploeg van trainer Marcel de Nijs met 2-1 van Bruse Boys en de concurren ten Veere en Heinkenszand lie ten punten liggen. De voor sprong op de nummer twee. Veere, is nu drie punten. Nieuw dorp won van ZSC'62, waar door de ploeg uit Scharendijke nu laatste staat. Serooskerke-Bruse Boys 2-1: Serooskerke speelde niet als een kampioensploeg, maar had wel het geluk dat bij een titelkandi daat hoort. Pas in de 79e minuut moest Bruse Boys-keeper Mark Giljam capituleren toen Alex de Visser de 2-1 in de verre hoek schoof. Diezelfde De Visser had de thuisploeg al in de eerste mi nuut op voorsprong gezet. Bruse Boys kon voor de pauze weinig terug doen. In de tweede helft werd veelvuldig de lange bal ge hanteerd en dat had na zes minu ten succes. Peter Willemse rond de een lange trap van achteruit koelbloedig af: 1-1. Duiveland-Veere 2-2: Een te rechte puntendeling. Dennie le Comte zette de Oosterlanders op een 1-0-voorsprong, maar André van Maldegem zorgde voor de 1-1-ruststand. Marcel Zwager bracht Duiveland in de tweede helft weer aan de lei ding, maar Tom Nieuwelink bracht Veere voor de tweede maal langszij. Na de 2-2 kregen beide ploegen nog kansen op de winnende treffer, maar die bleef uit. WHS-SKNWK 1-2: De overwin ning was terecht te noemen SKNWK kreeg in de eerste helft vier kansen tegenover één voor WHS. In de tiende minuut gleed Emiel Kuijten, gehinderd door Dennis Oosdijk, de 0-1 achter de WHS-doelman. WHS begon goed aan de tweede helft en dat leidde binnen drie minuten tot de 1-1. Uit een voor zet van Egbert Moerland kopte Matthijs Bruijnzeel raak. Na ruim een uur spelen was het Gert-Jan Tierie die SKNWK met een bekeken kopbal de over winning bezorgde, ondanks een goede mogelijkheid voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41