Echtpaar klem tussen veeboeren PZC PZC Postduivenclub weet jeugd te vinden Ambras prenteert nieuwe cd in Axel Inwoner Hoek klaagt over verkeerslawaai Kankerfonds dieren oogst niets dan lof Honden weds trij den Axel drukbezocht Familie is overlast omliggende boerenbedrijven in Ossenisse beu maandag 10 oktober 2005 1 1 Puvsseleijr OSSENISSE - Uitgekocht wor- Kor de gemeente. Dat is de -ijl.oplossing die het echtpaar De Kort-Verbeck uit Ossenisse Ma ziel voor de overlast die het paar ondervindt van de boeren bedrijven in de buurt. De familie De Kort-Verbeek goont in een huisje aan de Grindweg naar Hontenisse en at'naar eigen zeggen klem tus- een varkenshouderij aan de agenda jwiage. OUNCE Malpertuus, 13.30 t ieersbal en biljarten; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar- «r 13 30 uur Bridge: HEIKANT Heike. 13.15 uur: Biljar- 5P. koersbai. 19 30 uur: Line dance; ZOOOuur Badminton; HUIST De Lieve. 9.00 uur: Vrij biljar- w computeren, kaartjes maken; 13.00 uur Biljart club. computeren, bingo Zonnebloem; 13.30 uur: Jeu de boules; OeHiaauwe Hoeve, 13.30 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard. 13.00 uur Biljarten; 13.30 uur: Bingo; feniaan 87.19.00 uur: Creatieve bijeen- hmtst, NIEUWNAMEN De Kauter. 13.30 «jrKBO koersbai en handwerken; MS VAN GENT St. Albert, 14.00 uur: (Kaarten; De Vlaanderen, 20 00 uur: Bingo; DsRegenboog, 14.00 uur: Koersbai; SINTJANSTEEN - Café De Kroon, 11X0 uur: Kaarten, fe Warande, 9.00 uur: Bijeenkomst me- JrMikers ouderensoos; 9.30 uur: KVO «lisdansen; 13.30 uur: Engels; 15.30 uur Kreatieve Vorming; 19.30 uur: Re- ■pM toneel; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: .Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga: 13.00 uur: Koersbai en bowls; 'I Schelpenhoekje, 19.00 uur: Country toe voor beginners; 19.45 uur: Coun ty dance voor gevorderden; CÏfé Ter Nose, 19.30 en 20.15 uur; Free ftunlry Dancers; Ter Schorre, 14,00 uur: Palazzolihuis itlmoetingsbijeenkomst nabestaan- tot, ZUIDDORPE Schuttersterrein, 14.30 Schieting op de staande wip. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-vla anderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 <530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 <560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 «50 AA goes Tel" (0113)315500 Fa* (0113)315669 ^■mail: redactie pzc. n I INTERNET "ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Langeweg en twee rundveehou derijen in de straat. „We zitten hier aan alle kanten vast", zegt I. de Koi*t-Verbeek. „Protesten tegen de overlast en de uitbreiding van de bedrijven halen niets uit en ons huis verko pen en in de stad gaan wonen is te duur." Twintig jaar geleden kocht het echtpaar de woning aan de Grindweg naar Hontenisse en toen was het op het platteland volgens haar nog rustig wonen. „Ik wist ook helemaal niets van de mogelijke komst van me- gastallen voor varkens, anders was ik hier nooit komen wonen. Door de combinatie van de var kens en het chemisch middel waarmee de stallen worden schoongemaakt, is de stank hier vaak hele dagen niet te harden." Ook het vele vrachtverkeer dat door de straat rijdt is een bron van ergernis, vertelt De Kort-Verbeek. „Er komen vrachtwagens voor de aanvoer van het voer, het uitrijden van de mest en het afvoeren van de varkens. Dat laatste is emotio neel vooral erg zwaar voor mij, want ik ben al sinds mijn zesde jaar vegetariër. Ik zit er dan ook niet op te wachten op geconfron teerd te worden met varkens die afgevoerd worden naar het abat toir." Protesten tegen het varkensbe drijf haalden volgens De Kort-Verbeek nooit iets uit. Ook de rundveehouderijen zorgen volgens haar voor de nodige stankoverlast. Toen de rundvee houderij aan de Grindweg naar Hontenisse 6 onlangs een ver zoek tot uitbreiding indiende bij de gemeente, tekende De Kort-Verbeek dan ook bezwaar aan. Principe „Ik heb helemaal niets tegen die man en ook niet tegen zijn be drijf. Het gaat mi] om het princi pe. De gemeente speelt namelijk een gemeen spel. Toen het be drijf zich vestigde, verschool de gemeente zich erachter dat het om een bedrijf met minder dan honderd koeien ging en dat ze om die reden wel verplicht wa ren medewerking te verlenen. Maar vervolgens werken ze ook mee aan de uitbreiding en dat hebben ze natuurlijk op voor hand al geweten." De Kort-Verbeek had met haar bezwaar geen succes. Ze kreeg van de gemeente bericht dat de vergunningen voor de uitbrei ding al onherroepelijk waren, De gemeente stuurde het be zwaarschrift daarom door naar de Raad van State. „Maar daar een procedure voeren, kost meer dan duizend euro. Dus daar heb ik van afgezien." Ze klopte nog aan bij de provin cie, maar kreeg van Gedeputeer de Staten (GS) te horen dat die geen uitspraak doen over de kwestie. De andere mensen in de buurt hebben volgens De Kort-Ver beek dezelfde klachten over de boerenbedrijven. „Die denken er precies zo over, maar nie mand durft er iets tegen te be ginnen. Ze zijn bang voor ru zie." Wethouder E. de Deckere (Ver gunningen) was gisteren niet be reikbaar voor een reactie op de kritiek. fsmKACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten. vrij biljarten; 14.00 uur: Bewe- ffii. 14.00 uur: Prijskaarten, biljar- 5U 13.00 uur. Kaarten en biljar- j)e Boemerang, Kaarten maken en kar- KBO Visstropers betrapt in Zierikzee ZIERIKZEE - De bijzondere op sporingsambtenaar (boa)van de provincie heeft vrijdagnacht drie mannen (32, 47 en 57 jaar) opgepakt voor stroperij bij het Stelletje in Zierikzee. actie zijn twee rubberbo ten, 35 kilo platvis en vierhon- èrd meter staande netten in be slaggenomen. De opsporingsambtenaar kreeg wijdagavond laat een gedetail leerde tip. Hij belde meteen de Algemene Inspectie Dienst, die twee werknemers meestuurde. Br] hun geparkeerde auto's wer den de stropers opgewacht, zo dat ze, zodra ze het slik op kwa men, in de kraag konden wor- Trots tonen de bezoekers van de jeugddag van De Postduif de prijzen die ze gewonnen hebben. door Edy de Witte HEIKANT - De vijftienjarige Domien van Acker weet het bijna zeker. In de voetsporen van zijn vader zal hij straks ook een fanatieke duivenmelker wor den. Domien laat thuis geregeld de ruim honderd duiven van pa uitvliegen. Tijdens de jeugddag van de postduiven vereniging De Postduif uit Heikant, gis teren, was Domien ook present. Met 37 jongeren heeft hij dit seizoen deelgeno men aan een wedstrijdenreeks waarbij de jeugd werd gekoppeld aan zogenaam de adoptie-ouders. Zij speelden dan op vijf vluchten telkens met vijf duiven mee voor een klassement. De adoptie-ouders waren leden van de Postduif. Tijdens de jeugddag worden de prijzen uitgereikt en is er van alles te zien wat met de duivensport te maken heeft. Domien vindt duiven fascine rende dieren. „Het is toch knap dat ze vanuit Frankrijk zomaar de weg naar huis vinden. Daarom is het leuk om met duiven om te gaan. De hokken maak ik nog niet schoon, dat doet pa nog, maar binnenkort zal ik dat karweitje wel overnemen. Ja, dat werk hoort er ook bij." Zijn adoptie-ouder was 'vader Ed dy'. „Mijn zus Sophie speelde ook met pa mee. En je kunt het geloven of niet; onze pa heeft het zo gespeeld dat we al lebei op een score van 122 punten ein digden. Toch knap om je eigen kinderen evenveel aandacht te geven. In 't eind klassement staan we ongeveer halverwe ge." De achtjarige Marvin de Beule heeft aan de hand van zijn opa de derde prijs in de wacht gesleept. Toch is hij met an dere bedoelingen naar 't Heike geko men. „Duiven zijn wel leuk. Ik ga vaak met opa mee op het hok. Maar ik kom meer voor de bingo, limonade en cake naar 't Heike", vertelt Marvin. Het is ge zellig druk in het gemeenschapscen trum. Vijf jonge duiven gaan bij de kin deren als troeteldier van hand tot hand. Er staat limonade met cake, er liggen zestig prijsjes klaar voor de bingo. Van Houte weet het bingo-apparaat zo te be sturen dat voor de kinderen op alle num mers een prijs valt. Niemand gaat met lege handen naar huis. Er draait nog een film over de duivensport. De jeugd kan verder het in 't Heike gevestigde duivenlokaal van de Postduif bekijken. Deze is onder meer met computer en in ternet volledig gemoderniseerd. Ook het oude meldingssysteem met gummi- ringen en duivenklokken staat uitge stald. Prijzen Wethouder F. van Dnessche van Hulst en bestuurder E. van de Walle van de afdeling Zeeland van de duivenbond rei ken na afloop de prijzen uit. De driejari ge Delano Staelens gaat met de overwin- ning strijken. Als tweede eindigt Kjell Verdurmen. De derde prijs is voor Mar vin de Beule. Van de Walle roemt de foto Peter Nicolai jeugdcommissie van de Postduif met dit initiatief. „Deze sport vergrijst duide lijk. De Postduif zet al voor het elfde jaar als enige vereniging in Zeeland een dergelijke jeugdpromotiedag op touw. Een aantal jaren geleden leverde deze activiteit de club zelfs de promotieprijs op van de Nederlandse Postduiven Or ganisatie. Inmiddels hebben ze al zeven jeugdleden. En dat is best veel. Wie weet melden zich nu ook weer enkele jongeren aan." Ook wethouder Van Driessche spreekt zijn bewondering uit dat de Postduif met een jeugddag zoveel volk over de vloer weet te krijgen. Bestuurder Wilf- ried van Houte van de Postduif is in zijn nopjes met de grote belangstelling. Van Houte trekt mede ook de kar bij de jeugdcommissie. De jeugdpromotie heeft al wat opgeleverd. Van Houte: „Van onze zeven jeugdleden zijn er nu drie fanatiek duivenmelker. Zij nemen deel aan de wedstrijden. En daar zijn we blij mee. Van onze 33 leden is de jongste 34 jaar en de oudste duivenmel ker dik in de negentig. Jonge aanwas is zeker welkom." door Gino van den Broecke AXEL - Een volgepakte zaal in Cultureel Centrum De Halle in Axel genoot afgelopen zaterdag met volle teugen van het jubi leumfeestje van volksmuziek groep Ambras tijdens het Thea ter Chantant. Tijdens de avond werd tevens de nieuwste cd Tot Botskes..! gepresenteerd. Om acht uur gingen de lichten uit en de spot aan. Sankie Kos ter en Cijril Peeters babbelden achter het gesloten gordijn het publiek alvast warm voor Am bras. Toen het doek openging verscheen een videofilm over een visuitje van de vier Zeeuws-VIaamse muzikanten op de Paal. Ze bleken de tijd te zijn vergeten en scheurden rich ting De Halle. Uiteindelijk be traden ze door de publieksin- gang onder luid applaus de zaal. Daarna begon het optreden: lie deren in onvervalst Zeeuws-Vlaams. Piet Scheer ders kreeg met zijn dubbelzinni ge humor de lachers steeds weer op zijn hand. Ambras bracht speelden nummers van hun nieuwste cd, zoals De Koele- waai, Baol'Oek (over de jacht van Willem-Alexander en Piets' ontmoeting met Maxima op den 'Daik bai Baol'Oek') Ook het mooie Mossels en Kreukels van Jef Steijns bracht Ambras ten gehore. De dertiende Theater Chantant stond bol van ver maak in de vorm van muziek, anekdotes, sketches en streek verhalen. De wethouders F. van Driessche van Hulst en A. van Waes van Temeuzen persten symbolisch de nieuwste cd door rijdend op een step twee platen tegen elkaar te 'botsen' Deze vierde cd Tot Botskes is ge vuld met negentien liedjes uit en over de eigen streek. Naast muziek van het jarige Am bras kregen de vierhonderd be zoekers ook nog onvervalste dia lectenhumor te horen van San kie Koster en Cijril Peeters. Vanwege de overweldigende be langstelling zal er op 18 novem ber een tweede avond worden gehouden van Theater Chan tant, eveneens in De Halle. door Eugène Verstraeten HOEK - Inwoner A. de Jonge uit de Seydlitsweg bij Hoek wil dat de gemeente Terneuzen maatregelen neemt tegen de ge luidsoverlast van de rotonde op de N61 bij de aansluiting naar de Westerscheldetunnel. Hij woont een paar honderd me ter bij de rotonde vandaan. Sinds de aanleg is zijn woonge not met sprongen omlaag ge gaan. „Deze rotonde met zijn af remmend en optrekkend ver- keer geeft bij noordenwind ex treme geluidsoverlast en bijna nog erger zijn de roet- of rubber deeltjes die alles bedekken", schrijft De Jonge. Hij legde in ja nuari vorig jaar zijn klachten al neer in een brief aan de gemeen te, maar tot begin vorige maand hoorde hij er niets meer van. Na dat hij eind september een twee de brief schreef, liet de gemeen te hem weten dat de kwestie wordt voorgelegd aan de afde ling Milieu en Natuur. De Jonge wijst erop dat de verkeersdruk ter plaatse veel hoger is dan ver wacht. Het geplaatste geluids scherm voldoet volgens hem niet, maar versterkt het geluid zelfs nog. „Dit houdt in dat bij een wind tussen noordwest en noordoost het niet mogelijk is ra men open te zetten", schrijft hij. „Zelfs het proefalarm in het be gin van de maand komt niet bo ven het geluid van het verkeer uit." Bovendien, zegt hij, scheu ren er veel vrachtwagens met open uitlaat voorbij en is het twee keer voorgekomen dat er een vrachtwagen kantelde. De gemeente laat De Jonge weten dat hij zo snel mogelijk bericht krijgt. Parkeerregeling Terneuzenaren TERNEUZEN - De raadsfractie van GroenLinks in Ter- neuzen wil alsnog een parkeerregeling voor bezoekers van bewoners in de Terneuzense binnenstad afdwingen. De partij dient donderdag een amendement in als tijdens de raadsvergadering het nieuwe parkeerbeleid voor het centrum wordt vastgesteld. De binnenstad van Terneuzen wordt verdeeld in vier vergunningszones. Bewoners kun nen daardoor in hun zone op meerdere plekken hun voer tuig stallen. Bezoekers moeten verderop parkeren of een betaalde plek zoeken. GroenLinks vindt dit onrechtvaar dig ten opzichte van de rest van de gemeente. De WD steunt het pleidooi van GroenLinks. Vooralsnog wil ver keerswethouder J. van Schaik niets weten van een bezoekersregeling, maar hij sluit die op langere termijn niet uit. Hij liet eerder al weten dat de gemeente eerst goed moet inventariseren hoeveel parkeerplaatsen er be schikbaar zijn voor binnenstadbewoners en ook voor be woners van bijvoorbeeld de wijk Java. Uitgangspunt blijft de invoering van één systeem voor de binnenstad en andere wijken, maar als er aanpassingen nodig en moge lijk zijn, schrikt de gemeente daar niet voor terug. Scouts Hulst bestaan veertig jaar HULST - De oudste groep van scouting 't Jagertje in Hulst, de Rowans, vierden zaterdag het veertig jarig be staan van hun scoutinggroep op het buitencentrum 't Ja gertje. De groep voor jongens van 15 tot 18 jaar begon in 1965. Meer dan honderd oud-leden kwamen om samen met de actieve scouts feest te vieren. De Stichting Vrien den van 't Jagertje greep bij monde van voorzitter H. Ce- lie deze reünie aan om de scouting een nieuwe grote tent aan te bieden De aanwezigen konden een kijkje nemen in het nieuwe onderkomen dat bij activiteiten en vooral de kampen buitenshuis gebruikt gaat worden. Dweilorkest 'Ut mag hin noam én' zorgde voor de muzikale omlijsting. Na het officiële tintje schoven de reünisten aan tafel voor een uitgebreid banket. Tussendoor was er gelegenheid om oude films, foto's en projecten van de Rowans ofwel RA89 te bekijken. De avond werd afgesloten met een disco. FNV Bouw huldigt leden SINT-JANSTEEN - De afdeling Oost-Zeeuws-Vlaande ren van de FNV Bouw heeft zaterdag tijdens haar jaarlijk se bijeenkomst in het gemeenschapscentrum de Warande veertien leden in het zonnetje gezet. R. de Saegher-van Goethem en M. Seghers-van Dorsselaer ontvingen uit han den van voorzitter P. van der Veeken van de Oost-Zeeuws-Vlaamse afdeling een gouden broche met ro bijn vanwege hun vijftigjarig lidmaatschap. Naast deze versierselen kregen ze nog een gebaksschaal. Voor M. van Laere-Jaspers was er een gouden broche om dat ze al veertig jaar op de ledenlijst prijkt. Een gouden speld voor een eveneens veertigjarige lidmaatschap werd opgespeld bij A. Baart, F. d'Hondt, N. Huijbrecht en W. Vermeirssen. Deze jubilarissen ontvingen ook nog een taartschep. Een zilveren speld voor vijfentwintig jaar trouw lidmaat schap als bondslid was er voor L. Bleijenberg, E. Blom- maert, A. van de Branden, E. van Damme, J. de Rijke, J. Strooband en G. Vlaminck.Deze leden gingen ook nog met vier gebaksvorkjes naar huis. Na het officiële gedeel te schoven de ruim zestig aanwezigen aan tafel voor een warm buffet. De bijeenkomst werd afgesloten met een dansfeestje. door Patricia de Ryck TERNEUZEN - Dierenarts Jo- han de Vos droomt al jaren van een speciaal fonds voor dieren met kanker. Die droom heeft hij verwezenlijkt. Het Nederlands KankerFonds voor Dieren (NK- FD) is zaterdag officieel gepre senteerd in restaurant De Kreek in Terneuzen. Oprichter en voorzitter van het NKFD dierenarts De Vos vertel de er over de tienduizenden ge zelschapsdieren, zoals honden, katten, knaagdieren en paar den, die jaarlijks kanker krij gen. „Kanker betekent niet het einde. Met speciale behandelin gen kunnen zieke dieren nog ja ren leven of zelfs helemaal gene zen. Bedrijven investeren veel in onderzoek naar chronische ziek ten bij dieren, maar voor onder zoek naar kanker bij dieren is helemaal geen geld. Daar willen wij verandering in brengen." Na zijn toespraak stijgt er een luid applaus op. Het NKFD wil door middel van voorlichting aan diereneigena- ren laten zien dat ze zelf ook wat kunnen doen. Er wordt vaak te lang gewacht voordat men met zijn dier naar de dieren arts gaat, omdat de eigenaar de symptomen niet herkent. De folder 'Kanker bij Dieren de Baas' moet de baasjes bewuster maken. De folders worden over de dierenartsenpraktijken ver spreid. Professor dr. Wim Mis- dorp, beschermheer van het NKFD, overhandigt de eerste folder aan wethouder De Mol-Marcusse. De Belgische Martine Verstrae- te uit Gollegem, een van de aan wezigen, ontdekte anderhalf jaar geleden een bobbeltje op de heup van haar bemer senner. Hij had kanker en volgens de dokter was er niets meer aan te doen. „Althans in België niet. Via een mailvriendin hoorde ik over dierenarts De Vos. Ik heb meteen contact met hem opgeno men en hij zag nog wel een mo gelijkheid. Mijn hond is geope reerd en een paar maanden gele den is hij zelfs bestraald in Pa rijs. Dat kost veel, maar ik heb het ervoor over. Hij leeft nog! door Gino van den Broecke AXEL - Meer dan driehonderd vijftig hondenliefhebbers kwa men het afgelopen weekeinde met hun viervoeters naar de be hendigheidswedstrijden van de Zeeuws-VIaamse Kynologen- club op het hondenterrein aan de Boslaan in Axel. Op zaterdag kwamen de toppers uit de C-Klasse, de hoogste Idas- se in Nederland, aan de start in de twee ringen op het wedstrijd terrein. De Nederlandse top was in Axel neergestreken om er de laatste punten bijeen te lopen en te springen voor deelname aan de Eindwedstnjd om het Ne derlandse Kampioenschap. Op twee ringen verschenen za terdag honderzestig deelnemers om hun snelheid en behendig heid te tonen aan het publiek en de jury. Bordercollies, sheltie's en Jack Russels streden in de drie klassen Large, Medium en Small voor de hoogste prijzen op de onderdelen Jumping, spel en het vaste parcours. Rick Molenkamp uit Alkmaar won in de Largeklasse de eerste prijs met border collie Max. Bij de Mediumhonden pakte Jur- gen Smit uit Vrouwenpolder met zijn sheltie Max de winst en Alkmaarder Piet Prevo won met sheltie Shena bij de kleine hon den de eerste plek. Op zondag kwam in de A-Klas se tweehonderd deelnemers in actie. De beste van de dag was daar Lia Smeets uit Brunssum met hond Cailin. Ze kreeg er voor uit handen van wethouder J. van Schaik een Erpelkapper overhandigd. In de mediumklas se behaalde de Zeeuw Hans Heij- boer uit Goes met beagle Yoica de hoogste eer en in de categorie Small won Rachel de Wolff met haar Jack Russel Maggy. De organisatie sprak van een ge slaagd evenement en ook vanuit de deelnemers waren de gelui den gedurende de twee dagen positief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39