PZC Einde dreigt voor kerk Groede BOB speelt gelijk in Cadzand-Bad Het grootste vloeren- assortiment van Zeeland! C0NTAGA 2005 11 12 ZEELAIIIDHALLEN GOES Postduiven in de verkoop voor goed doel Rollen musical Fame zijn bijna verdeeld Stichting luidt noodklok over bouwkundige staat gebouw Waterschap wil commissie voor financiën 11 oktober kan hij vallen! RECORD JACKPOT *°°P n" de allerlaatste loten! Staatsloterij -a.' 13 Kom langs in onze showroom en laat u verrassen door onze veelzijdige collectie maandag 10 oktober 2005 HnnrGino van den Broecke editie Zeeuws-Vlaanderen sluiskil - Postduivenhou- de'rs van de afdeling Zeeland hielden zaterdag in Sluiskil een verkoop ten bate van gehandi capte kinderen. Een dag eerder werden er in Arnemuiden even eens duiven per opbod verkocht. Met het geld van de verkoop wil len de postduivenhouders jeug- dige kankerpatiëntjes de moge lijkheid bieden een week vakan tie te vieren in Renesse met het gezin. Daarnaast waren er twee kleine re doelen waarvoor men geld bij een wilde brengen voor de aan schaf van verschillende speeltoe stellen, de kinderdagverblijven Tsjasker in Zaamslag en de Bre de School Arduin in Middel burg. De twee verkopen lever den gezamenlijk ruim 13.500 eu ro op. In Arnemuiden werden zeventig jonge duiven en bonnen ver kocht voor een bedrag van 9200 euro, terwijl zaterdagmiddag in het lokaal van postduivenvereni ging de Sluiskilse Reisduif 56 duiven onder de hamer gingen voor 4500 euro. In het lokaal aan de Baljuwlaan in Sluiskil was het met een honderdtal lief hebbers gezellig druk. „We wil len op deze manier de dui vensport promoten en tegelijker tijd met een verkoop ook enkele goede doelen in Zeeland hel pen", aldus voorzitter Rinus Ars van de sponsorcommissie, die verantwoordelijk is voor de or- rtnnr Ronald Verstraten CR0EDE - De bouwkundige toestand van de NH kerk in Groede wordt alarmerend. De restauratie komt maar niet van de grond, want de de stichting Behoud Nederlands Hervormde Kerk Groede komt ruim een half miljoen tekort. En finan cieel is er weinig in het vooruit zicht. „Misschien is dit wel de laatste uitnodiging", liet de stichting pessimistisch weten naar aanlei ding van het benefietconcert dat zaterdagavond in de kerk werd gehouden. Voorzitter Thijs Soe- ting schetste bij de opening de stand van zaken. Er is 1,4 mil joen nodig voor reparaties aan dak en toren. Volgens de oude re gels wordt dat grotendeels be taald door het Rijk. De stichting zelf zou dan altijd nog ruim vijf tigduizend euro moeten betalen. Maar volgens de nieuwe Monu mentenwet moet degene die laat restaureren dertig procent zelf •betalen, bovenop die genoemde halve ton. Aangezien de stich ting de kerk een publieke func tie wil geven om de toekomst ze ker te stellen, moeten er extra 'voorzieningen komen. Zo zijn er TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van het waterschap 'Zecuws-VIaanderen stelt voor om vanaf 2007 een rekeningcom- missie in tc stellen die het finan ciële beleid moet controleren. Deze commissie zou dan gaande weg met ingang van 2008, bij voorbeeld door uitbreiding van het aantal leden met externe des- amdigen, ook een rekenkamer- unctie kunnen gaan vervullen. Zo'n rekenkamercommissie on derzoekt of het waterschap het geld wel rechtmatig, doelmatig en doeltreffend uitgeeft. De pro vincies moeten dit jaar een zelf standige rekenkamerfunctie heb ben en voor de gemeenten geldt dat volgend jaar. De waterschap pen zijn dit voorlopig nog niet verplicht. De Unie van Water schap wil echter wel alvast we en hoe de waterschappen over dit onderwerp denken. Daarbij kan men kiezen voor een reken kamer, een rekeningcommissie of een rekenkamercommissie. Het voorstel wordt op 27 okto- op dit moment bijvoorbeeld geen we's. Alles bij elkaar moet de stich ting zelf 548.000 euro opbren gen. Van de gemeente Sluis valt kennelijk weinig te verwachten, want die wil slechts 21.000 euro meebetalen. Dat zou echter pas in 2010 gebeuren. Soeting: „En daar werd bovendien aan toege voegd: 'als we dat geld dan heb ben'. Je zou er bijna het bijltje bij neergooien." Dat de gemeente pas in 2010 wil meebetalen heeft een merkwaar dig oorzaak. „We zijn overval len. Op een gegeven moment kwamen we erachter dat de kerk na de gemeentelijke herin deling niet meer op de monu mentenlijst stond. Terwijl hij daarvóór, toen het nog gemeen te Oostburg was, juist hoog op de lijst stond. We hebben na vraag bij de gemeente gedaan, maar ze hebben er geen idee van hoe dat is gebeurd", aldus Soe ting. Intussen dringt de tijd. Aangetaste kopeinden van som mige balken kunnen, door ze 'in te pakken' in kunsthars nog wor den gered. „Maar over enkele ja ren kan dat wellicht niet meer. „Dan vallen de kosten nog ho ger uit dan nu. En trouwens, als het tot 2010 moet duren, stop ik ermee. De mensen uit het dorp hebben zich de afgelopen jaren enorm ingezet voor het behoud van de kerk. Nu willen ze ook wel eens resultaat zien", zegt Soeting. In de afgelopen vijf jaar is er met verschillende acti viteiten 100.000 euro bijeenge bracht De stichting heeft nu een financieel plan gemaakt, waarin de gemeente wordt ge vraagd in te staan voor het niet-subsidiabele deel van de kosten voor de toren en de bal ken. Intussen heeft de Zeeuwse gedeputeerde Harry van Wave- Arno Boutens uit Sluis scoort een promillage van 0,5. Precies op de grens. foto Peter Nicolai door Ronald Verstraten CADZAND-BAD - Aha, dat is vast en zeker Bob. Een beetje weggedoken in een hoekje aan de bar van de Cadzandse sport kantine „Nee, hoor", zegt bar- baas Sander de Putter, „Hij heet Piet." En Piet neemt een slokje, want buiten gaat het niet zo goed. Cadzand staat achter en de wed strijd is bijna gespeeld. „Geen bezieling", analyseert iemand moedeloos. De echte BOB, het team van verkeersveiligheidsor ganisatie 3VO, moet dan nog ko men. Straks gaan ze spelers en supporters voorlichten over alco hol en verkeer. Wat vindt Piet daar eigenlijk van? Dat wil hij best vertellen. „Maar ik heet geen Piet hoor, ik heet Rinus." Hij is op de fiets vanuit Cad- zand-dorp gekomen. Dat doet-ie meestal, want hij pakt regelmatig een pintje in de sport kantine. „Goed dat er op alco hol in het verkeer wordt gelet", zegt hij. „Zolang het maar bin nen de perken blijft. Op een ge geven moment kan het ook een 'hetze' worden. Zou je helemaal geen pintje mogen drinken Dan vind ik het 'doorgeschoten'. Maar het is goed dat mensen niet zat achter hun stuur krui pen." Als het even kan, probeert ook barkeeper Dave van Roo dat te voorkomen. „Het is natuurlijk je eigen verantwoordelijkheid. Maar als ik zie dat het niet meer verantwoord is, laten ze hun sleutels hier. Dan breng ik ze even naar huis. Gisteravond heb ik er nog twee naar huis ge bracht. Komen ze de volgende dag gewoon hun auto weer opha len." Blaasapparaat Gewapend met dozen vol bidons en sleutelhangers van BOB ko men Hans en Sandra de Feijter binnen. Ankie Remmert heeft de blaasapparaatjes meegenomen. De wedstrijd is voorbij en de MURRE-MOENS Marie Curieweg 9-13, 4389 WB Vlissmgen, T: 0118-690000 ganisatie van de twee verkopen. Dergelijke verkopen worden al ongeveer vijftien jaar georgani seerd en hebben in de loop dei- jaren al meer dan 16.000 euro aan gelden opgeleverd voor goe de doelen. De totale opbrengst wordt zater dag 5 november tijdens de pro vinciale dag in Yerseke overhan digd aan vertegenwoordigers van de drie goede doelen. ren toegezegd dat hij er in Den Haag op gaat aandringen dat er zo snel mogelijk subsidiegeld wordt vrijgemaakt. De kerk stamt deels uit de 13e eeuw. Een afgescheiden beuk werd in de 17e en 18e eeuw ge bruikt door Waalse vluchtelin gen. Daarom wordt zij nog vaak 'de Franse kerk' genoemd. Het benefietconcert bracht za terdag ruim tweeduizend euro op. Zonnebloem houdt mosselmaaltijd TERNEUZEN - In de grote zaal van het Zelden- rust-Steelantcollege genoten zaterdagmiddag de gasten van afdeling Groot-Terneuzen van de Zonnebloem van een smakelijke mosselmaaltijd. Een kleine honderdvijfen- zeventig gasten van De Zonnebloem genoten van een drankje, optredens en uiteindelijk een mosselmaal. Rond half drie bestegen de verstandelijk gehandicapte muzikan ten van Axelerando het podium voor muziek, dans en sketches. Daarna was het dan tijd om de Zeeuwse mosse len te laten smaken. Tweehonderdvijftig kilo mosselen waren er, met sausje en brood. Voor degenen die geen mos selen lustten, was er salade. De mosselmaaltijd is een van de zeven grote activiteiten die de afdeling Groot Terneu- zen jaarlijks voor haar gasten organiseert. Dit jaar is er onder meer nog een sinterklaasviering en kerstactiviteit. Groep jongeren mishandelt jongen KOUDEKERKE - Een achttienjarige jongen uit de ge meente Veere is in de nacht van zaterdag op zondag mis handeld. Op de Strandweg in Koudekerke is hij in elkaar geslagen door een groep jongeren. Het slachtoffer hield er een zere kaak en rechterslaap en een pijnlijk hoofd aan over. De jongen fietste rond kwart over twee 's nachts over de Strandweg na een avond stappen toen enkele jon geren tegen zijn fiets trapten waardoor hij viel. De jonge ren blokkeerden de weg zodat de Veerenaar niet kon weg rijden. Hij viel weer en werd, terwijl hij op de grond lag, in zijn gezicht getrapt. De jongeren vernielden ook zijn fiets. Kind bedolven onder zand VROUWENPOLDER - Op het strand Breezand in Vrou wenpolder is gistermiddag rond half zes een jongetje be dolven onder zand. Het Duitse jongetje, negen jaar oud, was door vriendjes in een kuil ingegraven, waarna de wanden waren ingestort. Zijn hoofd kwam niet onder het zand terecht. Brandweer en ambulance kwamen in actie, maar hoefden niet meer in te grijpen omdat omstanders het kind hadden uitgegraven. Aanrijding in Axel AXEL - Drie personenauto's zijn gistermiddag omstreeks half zes op elkaar gebotst in Axel. Een 23-jarige man uit de gemeente Terneuzen, die op de Zuidsingel reed, botste op de auto voor hem. Deze werd bestuurd door een 21-jarige man uit Axel. Na de aanrij ding reed de 23-jarige bestuurder achteruit waardoor hij op de auto van een leeftijdsgenoot uit Axel botste. Er vie len geen gewonden. Twee van de drie auto's raakten be schadigd. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - Na twee audi ties voor de rockmusical Fame zijn tien van de veertien hoofd rollen ingevuld. Voor de andere vier rollen gaan de betrokken docenten van Toonbeeld deze week nog in overleg. Eind deze week zal bekend zijn wie de rol len gaat vertolken. De eerste auditie een kleine maand geleden leverde uiteinde lijk drie talenten op en afgelo pen weekend kwamen daar nog zeven nieuwe bij. De auditie voor de rollen in de rockmusical werden ook dit keer weer gehouden in het ge bouw van Toonbeeld aan de Bel- lamystraat in Terneuzen. Musi ci, dansers en beeldend kunste naars van muziekvereniging de Vliegende Hollander, Toonbeeld en balletschool Lilianne Butler slaan de handen ineen voor deze uitvoering van de rockmusical Fame. De musical, die onder regie staat van dramadocent Rene Flo- russen, wordt op 13 en 14 mei volgend jaar opgevoerd in het Terneuzense Scheldetheater. Twintig belangstellenden deden kwamen op de auditie bij Toon beeld af. Regisseur René Florus- sen en zangdocente Annemarij- ke de Jong beoordeelden hen, „Voor de herfstvakantie zal de gehele rolverdeling bekend zijn", aldus Florussen. supporters drommen naar bin nen. De confrontatie met de Bob bers zorgde de eerste keer. vorig jaar. nog voor enige argwaan, weet Hans. Nu ontstaat er al gauw een licht jolige stemming. Een Adidas-man roept van ver re: „Ik wil geen T-shirt. Ik wil al leen bier!" En hij hoeft niet op een pintje te kijken, want zijn vrouw rijdt. Bidon Ankie probeert intussen Michiel Standaert (17) uit Cadzand te strikken voor een blaastest. „Maar ik heb nog niets gedron ken", antwoordt hij. „Dat is juist de bedoeling. Als je nul scoort, krijg je een bidon", legt Ankie uit. De uitslag is goed en Michiel kijkt nog eens vol inte resse naar het apparaatje. „Hoe veel kost zo'n ding eigenlijk?", waagt hij. want hij ziet er ken nelijk wel brood in. Ankie moet hem het antwoord schuldig blij ven. Arno Boutens (23) uit Sluis, net begonnen aan een tweede pijpje bier, scoort 0.5. Precies op de grens. Maar hij was toch al niet van plan om te gaan rijden, want hij heeft zijn eigen BOB mee. En BOB, de uit België geïm porteerde Bewust Onbeschon- ken Bestuurder, drinkt nu een maal niet, wanneer hij rijdt. De avond tevoren is de actie ook al gevoerd in de kantine van Groe de. „Geen verrassingen. Het was van tevoren aangekondigd", zegt Sandra. „Uitslag telkens nul." nodigt u graag uit oktober 2005 oktober 2005 oktober 2005 18.00-22.00 uur 14.00-22.00 uur 14.00-22.00 uur De business to businessbeurs met nog meer mogelijkheden om uw potentieel direkt aan te spreken! Nobelweg 6 Telefoon 011! 221020 www,eeelandhallen.nl zeeuwse almanak Kast Er moest dringend weer eens schoongemaakt worden in dat Goese kantoor. Ook de kasten en het bureel van die collega die misschien niet over een kort lontje beschikt, maar zich op zijn minst wel snel aangesproken voelt. Het plezierige van die collega is dat hij gelukkig over vol doende relativerend vermo gen beschikt. Zo ook in het geval van de schoonmaak. „Het is inder daad tijd dat al die rommel die op de kast ligt in de prul lenbak gaat. Anders kan ik er niet meer bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37