Zierikzee weerstaat enorme druk Renesse licht Dreischor pootje Oisterwijk kan doelman Peter Brussé niet passeren en Schouwenaren winnen: 1-0 Zeven goals tegen voor Ouwerkerk Kerkwerve maakt het laat tegen Middelburg 6 maandag 10 oktober 2005 s2l Hockeyers HSD wisselvallig ZIERIKZEE - Het mannenteam van HSD is aan een wis selvallig hockeyseizoen bezig. Na de winst van vorige week verloor HSD gisteren op eigen veld met 3-1 van Zwart Wit 8. HSD-Zwart Wit 8 1-3: In de eerste helft maakte de thuis ploeg het Zwart Wit nog lastig. Vooral de verdediging stond goed. Toch scoorde Zwart Wit uit één van de spaar zame mogelijkheden 0-1. In de tweede helft werd het snel 0-2 en leek de strijd beslist. Toch veerde die ploeg nog even op. Dat was toen Frank Huisson met een snoeihard schot 1-2 liet noteren. Zwart Wit stelde hierna orde op za ken. HSD-Pelikaan 4 1-0: Naarmate de eerste helft vorderde kwam HSD beter in de wedstrijd en scoorde na twintig minuten via Marloes Faut. In de tweede helft probeerde Pelikaan iets te forceren. Die ploeg nam risico en kreeg wat kansen. De thuisploeg was echter gevaarlijk via uit vallen. Jacqueline Smits trof de paal nog een keer. Nederlaag 3BSD Partyservice GOES - De driebanders van 3BSD Partyservice hebben in het thuisduel met Aartsbouw 4 de kansen op gelijkspel laten liggen. Het werd nu 2-6. De ploeg uit Sprundel leek een moeilijke avond tegemoet te gaan. Vooral Ton van Beveren maakte voor de pauze zijn opponent Ben Raaijmakers het leven erg zuur. Met 11 uit 13 beurten kende de man uit Zierikzee een bliksems- tart, maar hij kon dat geen echt vervolg geven. De Bra bantse tegenstander pakte nog onverwacht de winst: 23-25. Op de andere tafel kon Piet Kox weinig verweer bieden tegen Jo van Vlimmeren. Na de pauze pakte Ron Speijer een zwak spelende Toon Boeren simpel in en was de kans op een remise nog volop aanwezig. Immers Jan Suykerbuyk hield volledig gelijke tred met Jan Vergou wen, Bij 26-26 was alles nog mogelijk. Juist op dat mo ment pakte de routinier uit Sprundel uit met een serie van vier en was het gebeurd. 3BSD Partyservice - Aartsbouw 4 2-6: Jan Suykerbuyk - Jan Verg ouwen 26-30, 68; Ton van Beveren - Ben Raaijmakers 23-25, 60, Piet Kox - Jo van Vlimmeren 18-25, 65; Ron Speijer - Toon Boe ren 20-12, 55. Van Campenhout redt punt SSV GOES - Doelman Christol van Campenhout voorkwam za terdag de eerste seizoensnederlaag van SSV'65. Tegen de nummer twee LRC werd het 2-2. LRC zette SSV vanaf het begin onder druk en Van Campenhout had na zes mi nuten geen verweer op de kopstoot van Peter van Zanen: 0-1. Na veel reddingen van de Brabander kwam SSV in de 29e minuut op 1-1 via Christiaan Boon. Maar even la ter werd de marge hersteld door Johan Bruggeman: 1-2. In de rust greep SSV-trainer Cees Houtepen tactisch in, waardoor er evenwicht kwam tussen beide ploegen. Maai de Goese ploeg scoorde als enige. Paul Bom haalde van buiten het strafschopgebied vernietigend uit: 2-2. Beide teams kregen nog kansen op de zege, waarbij de mooiste voor Dennis van der Welle was. Maar alleen voor de LRC-doelman maaide hij hopeloos naast de bal. SSV65-LRC 2-2 (1-2). 6. Peter van Zanten 0-1, 29. Chris tiaan Boon 1-1, 33. Johan Bruggeman 1-2, 63. Paul Bom 2-2. Scheidsrechter: F. Vos (Ammerzoden)Gele kaart: Mamadouba Gueye en Michael Cabenda (beiden SSV'65). Aantal toeschouwers: 190. doorK!aaiV§I§e°°l BERIKZEE - Oisterwijk-spits Faisel Keingoud kwam in de van het duel met Zierikzee naar Zierikzee-trainer Gaby Niemantsverdriet toe: „Trainer, ik in de tweede helft met scoor, stop ik met voetballen." De nummer negen van Oister- irijk kreeg heel veel mogelijkhe den. maar heeft nu een pro bleem. Zierikzee bezweek niet onder de met vlagen immense drukcn won met 1-0. De brede grijns op zijn gezicht u afloop was veelzeggend. Na- 'taurlijk besefte Gaby Niemants- jerdnet dat zijn ploeg drie pun- to stal tegen het vooraf nog on ttogen Oisterwijk, maar in het fwetbal gaat het er nu eenmaal dm welke ploeg de meeste doel punten maakt. ..We hebben ont- tettend veel geluk gehad van- Lg". concludeerde Niemants- IfKtlnet dan ook. Vanaf het allereerste fluitsig- tVinst voor DFS GOES - In de vierde klasse A beeft DFS met 4-1 gewonnen nn Borssele. ico Rotte maakte met een schot 1-0. Via Martijn werd het nog voor rust 2-0. de kwam via Danny Gilde o tot 2-1 en pas kort voor was de buit binnen via een :t binnendraaiende hoek- thop van Marco Bergsma. feroen Grefkens scoorde tenslot- 1*4-1 (CK-Nieuwland 4-1: Erik Goudt Erik Goudt 2-0, Merijn Dek André Siereveld 3-1, Bas de .4-1. [aartsdijk - Hoedekenskerke toiErifc de Kok 1-0, Harm Fluijt (•0, Tom Kloet 3-0, Harm Fluijt l Jorno Waterham 5-0Harm jt 6-0, Harm Fluijt 7-0, Leon •nier 8-0. U-Colijnsplaatse Boys 1-3: Jos p 0-1, Bertus Zoetewey 0-2, lil Holmes 0-3, Jeroen van Zee ind-Apollo 0-2: Jean-Paul ilerhoeve 0-1, Ramon Uitterhoe- naal van scheidsrechter Gordijn trok Oisterwijk op richting het doel van Peter Brussé. Met kunst en vliegwerk, met hulp van paal, lat en medespelers, hield Brussé ruim 105 minu ten zijn goal schoon. Het absolu te hoogtepunt was de redding in de 87e minuut op een strafschop van Jonny Braat. De ontlading na afloop was dan ook enorm bij Brussé die zijn trillende handen toonde. Hij be leefde de wedstrijd - ofwel het beleg van Zierikzee - op bijzon dere wijze. „Dit was pure adre naline. Ik heb gekeept op erva ring en geprobeerd om zoveel mogelijk te coachen. Dit was niet keepen om het keepen, maar puur om de nul te hou den." Dat hij het één-tegen-één-duel vanaf elfmeter won was voor Brussé geen verrassing. „Bij een penalty is er altijd een beetje psychologische oorlogsvoering. Ik ging eerst voor de bal zitten. En als keeper neem je altijd een hoek. Bij een linksbenige speler de rechterhoek, bij een rechtsbe- nige de linker." Brussé zag gistermiddag in zijn strafschopgebied dat zijn ploeg nauwelijks aan voetballen toe kwam. „Het voetbal zag er niet uit, maar hoe iedereen voor el kaar werkte petje af! Zierikzee toonde aan dat er ook met de huidige selectie aanspre kende resultaten kunnen wor den geboekt. Zolang iedereen maar de juiste wedstrijdinstel ling heeft. Dat Zierikzee de nul hield was een wonder te noe men. Met vlotte combinaties trachtte Oisterwijk de Zierikzeese verde diging open te rijten. In Faisel Reingoud, directe tegenstander van Vincent Bakker, hadden de bezoekers voorin een constant aanspeelpunt. Toch kweet Bak ker zich prima van zijn taak, vond ook Niemantsverdriet. „Ik moet Vincent een compliment geven. Die jongen is achttien jaar, komt uit de vierde klas en speelde tegen de beste speler die ik tot nu toe in de tweede klasse ben tegengekomen. Hij was zeer geconcentreerd." Toch wisselde Zierikzee-speler Wesley Goud troeft in de lucht Achmed Errassan (licht schirt) af. Niemantsverdriet Bakker tien minuten voor tijd. Bakker: „De tank begon leeg te raken en de trainer zag dat ook. Hij was moeilijk te bespelen. Ik had han den en voeten nodig om hem af te stoppen." Op de bank zag Bakker hoe de voorsprong - in de 24e minuut ontstaan toen Matthijs Hage pro fiteerde van een door de Oister- wijk-doelman tegen Elmar Ver- hage opgeschoten'bal - bijna te nietgedaan werd. Jamo Vermeu len had snel na zijn invalbeurt ook zijn handen vol aan Rein goud, maar liet zich direct gel den. Het kwam hem op een verma ning te staan, maar het tweede duel won Vermeulen van de spits die zich vervolgens thea traal en met enorm misbaar liet vallen. Optelsom Vier minuten later ging Vermeu len te opzichtig in de fout. „Als ik er was ingebleven, was het ook gebeurd. Het was een optel som", oordeelde Bakker na af loop over de situatie. Scheidsrechter Gordijn restte niets anders dan een strafschop te geven. Brussé redde met de voet en zelfs in de rebound pres teerde Braat het nog om de bal over te schieten. Zierikzee kwam tegen Oister wijk minimaal tien keer goed weg. Dat wisten de spelers na af loop ook. „Lelijk voetbal, maar toch drie punten", aldus Bak ker. En Niemantsverdriet was een zelfde mening toegedaan. „Maar achterin was Oisterwijk kwetsbaar tot zwak te noemen en daar hebben wij zelf te wei nig meegedaan. En achterin wa ren wij nog te lief in het verdedi gen. Maar, ik moet de ploeg een groot compliment geven. Van daag, in de derde thuiswed strijd, moesten wij gewoon win nen. Het maakte niet uit hoe! Het geluk lachte Zierikzee zelfs foto Dirk-Jan Gjeltema na afloop nog toe want op Zie rikzee na verloren alle ploegen uit de onderste regionen in de tweede klasse E. Zierikzee - Oisterwijk 1-0 (1-0). 24. Matthijs Hage 1-0. Scheidsrech ter: J.F. Gordijn (Beesd). Gele kaart: Wesley Quist, Wesley Goud, Jamo Vermeulen (allen Zierikzee), Achmed Errassan, Berry van Her ik en Tony Annussie (allen Oister wijk). Aantal toeschouwers: 175. Zierikzee: Peter Brussé; Barry Ha ge, Mariko Rouw, Vincent Bakker (80. Jamo Vermeulen) en Serge Berrevoets; Freek Torensma, Wes- ley Quist, Elmar Verhage en Pa trick Roggeband (67. Wesley Goud); Matthijs Hage (96. Kasi- mier Snoek) en Thomas Vos. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Ouwerkerk is gisteren hard onderuit gegaan in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. De Schouwse ploeg verloor in Goes met 7-0 van Robur. Thuisploeg Robur sloeg via Jeroen Gerritse en Benny Schol ten voor rust tweemaal toe. In de tweede helft ging Robur door en nadat Rik Hopmans met twee treffers voor 4-0 had gezorgd, brachten Ralf Beije, Jeroen Gerritse en Vincent Pee- men de 7-0-eindstand op het bord. Kwadendamme-Rimboe 1-1: Edward Voorheijen 0-1, Martin Smaardijk 1-1. Zeeland Sport-Nieuw Borgvliet 2-0: Michel Schrier 1-0, Joren Lammers 2-0. Lewedorpse Boys-Kaaise Boys 1-0: Ronald Onderdijk 1-0. Volharding-Vosmeer 1-4: John Vroegop 0-1, Sander de Jonge 1-1, Jaco Vaders 1-2, Jaco Vaders 1-3, Jaco Vaders 1-4. \iemans wil met Delta Sport richting topvier - Na een verdiende D0S'8Ö (18-15) staan de van LifeDesign/ lella Sport keurig in de midden- toot, Dc blauwhemden hebben |itr punten uit vier duels be taald. Jaap Niemans durft gokje over een eindnotering [daan. „Bij de eerste vier eindi- is haalbaar. Ik dacht dat het liveau hoger zou zijn in Bra- jant, maar met Delta Sport Iraaien we vooralsnog redelijk kin het linkerrijtje eindigen ik zeer zeker." derde klus was allerminst te noemen. Het eigen El was ronduit matig. De pitti- partij werd gekenmerkt door 1 balverlies en matig samen- jd. kwijl DOS'80 alle moeite had Keg naar het doel te vinden, foot de thuisploeg (gesteund Mr zon honderd toeschou wt er wel op los. Al snel land er een 4-0-voorsprong op t borden. Niemans: ,,Ik dacht: to kan niet meer stuk. Iedere pival van de gasten ging me pt naast of hoog over." De lei- tog stuurde de ene na de ande- t speler van Delta Sport voor B'd spel naar de kant. DOS f de garen bij dat soort situa- [dekleedkamer volgde in de sue een pittige discussie want [blauwhemden waren veel be- f maar de neuzen moesten to dezelfde kant op gaan tan. fema werd de zege vormgege- fcdoor onder meer individuele •^tandjes van aanvoerder f E^ertse, Guust Sluijs en post Jaco de Loof. «tje op de thuiszege was de kaart voor Joey Aertssen. topscorer van Delta Sport f rijf treffers) pakte een gebroken speler. De derde Utraf die volgde - dus rood - ["-niet meer dan logisch. an(fere tegenslag was de jf ure van Arjo Nieuwkoop. uit met een vervelende Cnuderkwetsuur. Niemans: W ben ik zeker een paar we- kwijt, Het moet niet veel ferworden in dit vroege sta- "MVe hebben vier duels ge- en nu al zo'n 5 blessu- i '■'^Design/Delta Sport: «[tssen 5, Rick Evertse 4, ■WR B°b VaU LiUtEr' s en Leon Van De Zande 2. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Dc ontmoeting tussen het eerste tafeltennis- team van Kerkwerve en Middel burg 6 is uitgemond in een later- tje. Rond twaalf uur werd het laatste balletje pas geslagen. De Schouwenaren verloren uitein delijk met 6-4. Scaldina-The Backhands 3 3-7: Na vier partijen tegen koploper Backhands 3 stond het nog 2-2. Hans Volkeri won zijn enkelpar tij en met Cor Smal heer ook het dubbelspel. Smalheer won later bovendien nog een enkelpartij. Middelburg 6-Kerkwerve 6-4: De ontmoeting mondde uit in een marathonpartij die pas rond middernacht was afgelopen. Van de tien partijen werden er zes beslist in vijf games. Stoffel van der Wekken won. Arie de Mik won twee partijen en inval ler Albert de Vos kwam één keer tot winst. Scaldina 2-Vice Versa 5 1-9: De drie punten voorsprong die con current Vice Versa 5 op Scaldi na had werden vergroot tot twaalf. Alleen Jan Kik won. Witac '89 2-Kerkwerve 2 7-3: Jaap Huigens won van Arjan Lo- deweges. Albert de Vos wist die zelfde Lodeweges ook te ver slaan. De winst van het dubbel Huigens en De Vos bracht het derde punt op het formulier. Scaldina 3-NTTC Smash '70 4 4-6: Scaldina 3 moest zijn meer dere erkennen in NTTC. De drie spelers wonnen allemaal één duel en Hans Jonker en Mario van Popering verloren weer niet in de dubbel. Kerkwerve 3-Middelburg 12 7-3: Gerard Knol was al zijn te genspelers te slim af en won drie keer. Henk 't Hart klopte twee tegenstanders en Jos Linde man deed hetzelfde. Scaldina 4-'t Batje 4 5-5: Arno van Grunsven en Youri van Dij ken wonnen een partij en Kees Deurloo pakte twee keer de winst. Deurloo en Van Gruns ven wonnen ook de dubbel en zorgden ervoor dat de concur rent niet dichterbij komt. Kerkwerve 4-SVNB 10-0: Anja Plandsoen, Leo Flikweert en Wilbert Huigens speelden goed en hadden geen kind aan SVNB. Scaldina 5-Kapelle 6 1-9: Rita van de Zande kon als enige een puntje pakken voor Scaldina 5. 't Batje 4-Kerkwerve 5 6-4: Bud dy Mathey nam met twee winst partijen de helft van de score voor zijn rekening. Marcel van Slobbe won en Edwin van dé Bok zegevierde eveneens. Scaldina 6-Reynaert 5 3-7: Koop Broekhuizen, Joop van Houdt en Ed Voshol wonnen al lemaal één partij. Scaldina 7-Westerzicht 5 2-8: Jan Willem Uil en Evelien Kos- tense kwamen allebei ééb keer tot winst. Bij de jeugd was het eerste team van Scaldina niet in vorm en ging hard onderuit tegen Middel burg 3 (7-3). Scaldina 2 (Martin Khatchanov, Martijn van dei- Maas en Nicole Verbraak) won nen met 9-1 van Markiezaatl. RCS draait pas met De Nooijer OOST-SOUBURG - Dennis de Nooijer stond gisteren niet in de basis van RCS. De oud-prof arri veerde naar eigen zeggen twee minuten te laat op de teambe spreking. Die twee minuten had den tegen hekkensluiter Halste ren behoorlijk wat gevolgen. In de eerste helft was RCS zonder De Nooijer nergens, maar met de invaller was de wedstrijd zo bekeken. Hoewel De Nooijer pas na rust in het elftal kwam, deelde Hal steren de eerste tik uit. In de 46e minuut verloor John Bentschap Knook een kopduel en Ahmet Demir van Halsteren strafte de fout af (0-1). RCS leek door die tegentreffer wakker geschud. In de 72e minuut leidde de voortdu^ rende aanvalsdreiging tot de ge lijkmaker. De Nooijer maakte een diepe pass van Bentschap Knook koelbloedig af (1-1). Doelman Bernard van Agtmaal van Halsteren eiste een aantal minuten later de aandacht op. Hij blunderde, waardoor De Nooijer zijn tweede van de mid dag kon binnen tikken. Vijf mi nuten later liep RCS verder uit. Joey van de Zweep tekende voor de derde treffer van de thuis ploeg. De invaller en maker van de eerste twee goals legde de eindstand vast. In de 91e mi nuut ging De Nooijer alleen op de keeper af en scoorde zijn der de doelpunt binnen 45 minuten. RCS - Halsteren 4-1 (0-0). 46. Ah met Demir 0-1, 72. Dennis de Nooijer 1-1, 76. Dennis de Nooijer 2-1, 81 Joey van de Zweep 3-1. 91. Dennis de Nooijer 4-1. Scheids rechter: Rooden (Papendrecht). Ge le kaart: Mallouki (Halsteren), Niels Toumoy (RCS). Aantal toe schouwers: 350. door Ko de Ridder DREISCHOR - In twee achtereenvolgen de wedstrijden heeft Dreischor vier pun ten en een goede kans op de eerste-perio- detitel laten liggen. Vorige week was het Ouwerkerk. Deze keer werd Dreischor pootje gelicht door Renesse dat in de extra tijd op 2-2 kwam. Renesse zat direct goed in de wedstrijd en zocht gretig de aanval. Vooral de voor- waartsen Vincent Goedegebuure en Sven Verseput combineerden naar harterdust en zorgden voor het nodige gevaar. Re nesse dwong Dreischor terug op eigen helft en zorgde dat de ploeg van Kees Verwest niet aan opbouwen toekwam. Verwest na afloop: „We hebben hard ge werkt. Het spel was niet goed, maar de strijd compenseerde dit. En duels met Re nesse en Ouwerkerk zijn natuurlijk altijd bijzondere wedstrijden." In de 25e minuut zette Vincent Goedege buure Renesse op 0-1 na een goede voor zet vanaf de rechterflank. Renesse bleef daarna sterker, maar was niet erg geluk kig in de afwerking. Puzzel Goedegebuure: „We hebben een jonge ploeg en je ziet dat langzamerhand alle stukjes van de puzzel op hun plaats val len. Op basis van de eerste helft hebben wij iets te weinig gekregen. Maar op de één of andere manier hebben we niet het instinct om de kansen te verzilveren. Maar ik ben ervan overtuigd dat het er aan komt." Dreischor probeerde nog voor de thee langszij te komen. In de extra tijd lukte dat ook toen een goed genomen corner van links door Daan Ruitenbeek in een wir-war van spelers koppend werd verzil verd door Dreischor-aanvoerder Jerry Verwest. In de tweede helft pakte Dreischor de za ken wat beter aan. In de vijftigste mi nuut spatte een poeier van Matthijs Hee- rens uiteen op de rechterdoelpaal. Daar na werd de wedstrijd matiger. Totdat Jer ry Verwest van Dreischor in de tachtig ste minuut van ruime afstand op doel knalde en voor de 2-1 zorgde. Daarbij moet worden gezegd dat Renesse-doel- man Maarten Kemper hier niet vrijuit ging- Lang kon Dreischor niet van de voor sprong genieten. In de 82e minuut kwam er vanaf links een prima voorzet van Ren- Dreischor (lichte shirts) en Renesse bleven keurig in evenwicht. essespeler Krispijn de Jonge en opnieuw was daar Vincent Goedegebuure, die in het hart van de Dreischor-defensie als een duveltje uit een doosje slim de 2-2 liet aantekenen. De laatste daad van de wedstrijd was van Dreischor-speler Matthijs Heerens die de afvallende bal ineens op zijn schoen nam. Renesse-trainer Leon Bakker vond dat zijn ploeg met één punt te weinig had ge kregen. „Als je de hele wedstrijd bekijkt, hadden wij misschien wat meer uit Dreischor mee moeten nemen. Zeker op basis van de eerste helft. Toen hadden we de voorsprong moeten uitbreiden. Maar in de tweede helft schoof Dreischor wat meer naar voren en kwamen zij va ker in balbezit. Achteraf ben ik dus eigen lijk best tevreden en kunnen we verder werken aan dit jeugdige team. Jammer is dat ik op de bank eigenlijk alleen maar aanvallend ingestelde spelers heb. Dat heb je met een kleine selectie. Maar, je moet over dat soort dingen niet zeuren en werken met de mensen die je hebt. En dat is een groep spelers die er allemaal vóórwillen gaan." Dreischor-Renesse 2-2 (1-1). 25. Vincent Goedegebuure 1-0, 45+1. Jerry Verwest 1-1, 80. Jerry Verwest 2-1, 82. Vincent Goedege- foto Dirk-Jan Gjeltema buure 2-2. Gele kaartThijs Markusse (Dreischor) en Wilco Hoogerhuis (Renesse). Scheidsrechter J.H. Molegraaf (Alblasser- dam). Aantal toeschouwers: 11Ö. Dreischor: Dennis VerwestErwin Nelisse, Leen van de Helm, Jerry Verwest(90+1 Kees-Jan Uijl), Raymond Sonneveld; Sander Uyl. Thijs Markusse (80. Timmy Bakker), Fred van de Helm, Frank van de HelmMat thijs Heerens en Daan Ruitenbeek. Renesse: Maarten KemperWilco Hooger huis, Arjan van de Stolpe, Remco Wendel, Sebastiaan Everaars (85. Ricky Werry); Vin cent Goedegebuure, Frenk van Hengel (70. Willem-Jan Beneker), Sven Verseput. John Berrevoets; Krispijn de Jonge en Erwin Wan del.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35