Bruse Boys ontbeert het geluk Kwiek voor het eerst onderuit Mevo haakt af bij koplopers Zusjes Kloet maken het verschil bij WIK Onverwacht verlies korfballers All Ready Verwarring rond strafschop WIK'57 Titelkandidaat Serooskerke wint van Schouwse zaterdag-derdeklasser: 2-1 maandag 10 oktober 2005 door Klaas Verspoor GOES - Mevo is in de vierde klasse B van het zaterdagvoet bal na een goede competitiestart van slag. Tegen Stavenisse ging de ploeg met 3-1 onderuit. Brou wershaven pakte uit bij Kruinin- gen een punt (2-2) en voor WIK'57 viel er in Yerseke geen enkele eer te behalen. Stavenisse-Mevo 3-1: De eerste seizoensoverwinning voor Stave nisse kreeg in de eerste helft ge stalte. Kees van Putten zorgde na een solo voor de 1-0 en Mario Smits tekende voor de tweede goal. Smits zorgde na ruim een uur ook voor de 3-0 waarna Leon Hendrikse Mevo terug bracht tot 3-1. Daarna drong Mevo flink aan en Stavenisse mocht van geluk spreken dat de bezoekers niet meer scoorden. Yerseke-WIK'57 5-1: Adriaan van de Plasse was met drie doel punten een plaaggeest voor de ploeg uit Kerkwerve. Voor rust opende de aanvaller de score en na de pauze zorgde hij ook voor 2-0. Na een uur tekende Arco van Dixhoorn voor de 3-0 en vijf minuten later leidde een ei gen doelpunt van een WIK-ver dediger tot 4-0. Niet veel later schoot Adriaan van de Plasse Yerseke naar 5-0. Eelco Boot verzachtte met zijn treffer daar na het leed voor WIK'57 nog iets. Kruiningen-Brouwershaven 2-2: De thuisploeg gaf een 2-0-voorsprong uit handen. Ties van Leeuwen zorgde na twintig minuten met een boogbal voor 1-0 en Gert-Jan van de Pol ver dubbelde daarna de score. Nog voor rust kwam Brouwersha ven, door een treffer van René Dalebout, terug .in de wedstrijd. Vijf minuten in de tweede helft scoorde Frank Kristelijn de ge lijkmaker. Daarna viel er wei nig meer te beleven. Wemeldinge-Vrederust 4-1: Wil- co Zuijddijk en Alex van Don gen scoorden in de eerste helft. Na rust was Zuijddijk opnieuw trefzeker en Richard Schouten zorgde vanaf de penaltystip, na een overtreding op Boy Priem, voor 4-0. Vrederust maakte nog eenta treffer. SPS-Krabbendijke l-2; t had lange tijd uitzicht 'm, punt. Het team kreeg voorr de beste kansen, maar totts maal toe werd de bal Krabbendijkse doellijn In de tweede helft had Krabb dijke een licht veldoverwichl via Johan Pekaar kwam ploeg aan de leiding. Johan zorgde daarna voor de gelijk ker en de 1-1-tussenstandij tot ver in blessuretijd ongei zigd. Het was Pekaar diena scrimmage voor de goal i eenn frommeldoelpunt Krabb dijke de winst bezorgde. ZPR'84-Smerdiek 3-1: ZPR maakte het verschil met Sn diek pas in de tweede helft 1! rat Gucun opende de score de Brabanders. Souliman Bouzzaoui zorgde vlak voori echter voor de 1-1. Met een 1 ve omhaal bracht Omer Ozt ZPR'84 op schitterende wijze nieuw aan de leiding en j Landa besliste vijf mint voor tijd de wedstrijd definit Eenvoudige zege voor Zonnemaire OVEZANDE - De voetbal van Zonnemaire deden wal moesten doen: winnen bijl kensluiter Volharding 2, ploeg uit Ovezande werd i 0-3 aan de kant gezet. Na een half uur zette Enviir de Wekken zijn ploeg op vt sprong. In de tweede helft ma ten Maurice Hart en Steven! seput er 0-3 van. Trainer Ai Geelhoed had niet genol „Het was een slechte wedst van ons. Het tempo lag tel en ballen sprongen te makke van de voeten. Verder wai ook geen beleving. Eerlijk zegd denk ik dat de jongen! te makkelijk over dachten, 1 wel ik ze gewaarschuwd 1 Maar goed, de punten zijnir der geval binnen, en dat b nog steeds het belangrijkste. door Bas Abresch SEROOSKERKE - De frustratie en de teleurstelling van de spe lers van Bruse Boys werd na af loop afgereageerd op scheids rechter Wilbrink. De ploeg had kansen gehad tegen Seroosker ke, maar stond uiteindelijk met lege handen en verloor met 2-1. De leidsman uit Bergen op Zoom was na afloop een even be grijpelijk, als gemakkelijk slachtoffer. Naast de gemakkelijk gegeven gele kaarten en inconsequente beslissingen was het vooral de rode kaart voor Mats Willemse in blessuretijd die de woede van de bezoekers veroorzaakte. De jongeling speelde de doorgebro ken Frank Allaart van de bal, maar raakte daarbij ook de spits zelf. Allaart ging gewillig neer en scheidsrechter Wilbrink besloot vanaf veertig meter afstand een penalty toe te kennen (die overi gens gemist werd door Allaart zelf) en Willemse uit het veld te sturen. Frustraties Dat was het moment waarop de Bruse spelers hun frustraties, die ze de hele wedstrijd al had den opgekropt, afreageerden. De ploeg had kansen op de over winning, voelde zich bij twijfel gevallen benadeeld door Wil brink en moest toezien hoe kop loper Serooskerke uiteindelijk met drie punten aan de haal ging. Die feiten samen zorgden voor een uitbarsting van emo ties bij sommige spelers. Met na me Wilko Hanzen en Mark Gil- jam moesten door hun ploegge noten in bedwang worden ge houden. Ook trainer Nico Schoute bekri tiseerde Wilbrink hevig, maar hij zag wel in dat de zwakke ar biter niet de reden was voor het eerste verlies van zijn ploeg in deze competitie. „Zo'n man hoort natuurlijk niet op dit ni veau te fluiten. Hij nam inconse quente beslissingen en kon het tempo niet bijbenen. Maar, ik had veel meer van deze wed strijd verwacht. Ik had gedacht dat we voetballend mee zouden doen, maar dat heb ik niet terug gezien. Als we hadden gevoet bald zoals we kunnen voetbal len, dan hadden we Serooskerke van de mat gespeeld. Ik had niet het gevoel dat we tegen een kam- pioensploeg speelden." Daarin had Schoute gelijk. Serooskerke speelde niet als een kampioenskandidaat, maar een ander belangrijk kenmerk van kampioensploegen is dat ze vaak het geluk aan hun zijde hebben. Dat bleek zaterdag ook weer op sportpark Noordhout. Bij een 1-1-stand kregen beide ploegen kansen om op voor sprong te komen. Namens Bru raakte Gerard Vogel paal en lat, en voor Seroos was keeper Mark Gil jam enkele keren een te grote sta-in-de-weg en werd een schijnbaar zuiver doelpunt afge keurd. In de 79e minuut moest Giljam toch capituleren nadat Alex de Visser binnendoor was geglipt bij rechtsback Daan Jumelet en de bal in de verre hoek schoof: 2-1. Diezelfde De Visser had de thuisploeg al in de eerste mi nuut op voorsprong gezet. Slor dig balverlies op het midden veld van Bruse Boys bood Bas Rooze de vrije doortocht. Hij stuurde De Visser diep. De tech nische begaafde jongeling schoot diagonaal raak:1-0. Bruse Boys was van slag en mocht van geluk spreken dat Serooskerke de score in het eer ste kwartier niet verder opvoer de. Na die vijftien minuten wei den de bezoekers wakker en wer den ze meteen gevaarlijk. Han zen teisterde vanaf dertig meter de lat boven Jerry Holmes en een inzet van Peter Willemse werd van de lijn gegleden. Lange bal Omdat het voetballend verder niet lukte bij Bruse Boys - het gat tussen middenveld en aan val was te groot - werd in de tweede helft veelvuldig de lange bal gehanteerd. Al na zes minu ten had dit succes. Peter Willem se schatte een lange trap van achteruit beter in dan Rudi Geerse en rondde koelbloedig af: 1-1. Hierna bleek Serooskerke de ge lukkigste van de twee. Al dacht Serooskerke-trainer Marcel de Nijs daar anders over. „Ik vond dat wij de overwinning verdien den. We begonnen zeer sterk en hadden het ook toen al af moe ten maken. Dat deden we niet, waardoor Bruse Boys vertrou wen kreeg en wat meer in het spel kwam. Maar goed, we win nen en daardoor komt de perio- detitel steeds dichterbij. Als we volgende week winnen dan is ie zo goed als binnen." Serooskerke-Bruse Boys 2-1 (1-0). 1. Alex de Visser 1-0, 51. Peter Wil lemse 1-1, 79. Alex de Visser 2-1. Scheidsrechter: R Wilbrink (Ber gen op Zoom). Rode kaart: 90+4. Mats Willemse (Bruse Boys). Gele kaarten: Marco Ketting, Gerard Vogel, Wilko Hanzen (Bruse Boys), Alex Dekker (Serooskerke). Aantal toeschouwers: 110. Bijzon derheid.. 90+6. Frank Allaart (Serooskerke) mist strafschop. Bruse Boys: Mark Giljam; Daan Ju melet (90+1. Bouke de Jonge), Wil ko Hanzen, Alex Andeweg, Ene Giljam; George Geluk, Marco Ket ting, Thomas Groeneveld (80. Jo han Bernard), Mats Willemse; Jan Peter Dekker (60. Gerard Vogel), Peter Willemse. George Geluk (rechts) verovert de bal op Willem-Jan Schoe (rugnummer 5) van Serooskerke. foto Lex de Meester door Bas Abresch ZIERIKZEE - De voetbalsters van WIK'57 hebben de stijgende lijn van de afgelopen weken doorgetrokken. Concurrent in de derde klasse Tricht werd met 8-0 verslagen. WIK'57-Tricht 8-0 (4-0): De thuisploeg speelde een uitsteken de wedstrijd tegen Tricht, dat tot zaterdag twee punten meer had verzameld. Uitblinksters waren de zusjes Saskia en Bian- ca Kloet. Saskia Kloet scoorde drie aal en gaf één assist, Bianca Kloet trof één keer doel en be reidde vier treffers voor. Verder wisten Femke van de Linde, El- leke van de Berg, Johanna de Jonge en Ellen Schreurs (uit een strafschop) het net te vinden. Trainer Ko Goudriaan van WIK'57 was tevreden. „Er werd heel goed gevoetbald door de da mes. Zeker vier doelpunten kwa men tot stand na uitgespeelde combinaties. Daar hebben we op getraind, en het is leuk dat het er nu ook in de wedstrijd uit komt." Na twee nederlagen in de eerste twee wedstrijden, pakte WIK'57 tien punten uit de laatste vier duels. „De eerste wedstrijden yerloren we omdat we niet com pleet waren, nu zijn we dat wel. Op deze mime zege kunnen we voortborduren." Zeelandia Middelburg-ZSC'62 3-4 (2-1): In de vijfde klasse maakten de vrouwen van ZSC'62 het zichzelf onnodig moeilijk. Tegen laagvlieger Zee landia Middelburg, dat slechts één punt uit vier wedstrijden had verzameld, kwam de Scha- rendijkse ploeg goed weg: 3-4. De winnende treffer werd vlak voor tijd gemaakt uit een straf schop, benut door Kirsten Schie- wold. In de eerste twintig minu ten stapelde ZSC'62 kans op kans. „Maar scoren blijft voor ons een probleem", vertelde trai ner Kees Snoek. „We kregen ze ker zes open kansen, maar we benutten er niet één. Hierna werd Zeelandia Middelburg wat sterker en hield keepster Manon Sande ons op de been." Vlak voor rust moest Sande toch twee keer vissen, toen de thuisploeg kort achter elkaar tweemaal trefzeker was. Linda Ouden deed in blessuretijd nog wat terug, waardoor de rust stand 2-1 was. Elené van Opstal stelde met twee treffers na rust orde op zaken, maar Zeelandia Middelburg kwam langszij: 3-3. Uiteindelijk zorgde Schiewold voor de drie punten. door Jan Roovers ZIERIKZEE - De korfballers van All Ready hebben dit week einde een totaal onverwachte ne derlaag geleden. In Spijkenisse verloor de tweedeklasser met 8-5 van Olympia, dat tot zater dag nog geen enkel punt achter de naam had staan. In de tweede klasse verzamelde All Ready in de eerste vijf wed strijden acht punten en de ploeg van Dennis Voshart zat volop in de race om de tweede promotie plaats die in deze klasse wordt vergeven. Na zaterdag zijn er nog steeds kansen, maar een re sultaat als zaterdag zal niet al te vaak meer voor moeten komen. Want waar spelers en suppor ters de uitwedstrijd tegen Olym pia in Spijkenisse als een ver plicht nummer zagen, bezorgde de tegenstander All Ready een koude douche. Het verlies was totaal niet ingecalculeerd. Op zich begrijpelijk want Olympia verloor alle voorgaande wed strijden. In het gelijkopgaande duel liep het bij de bezoekers voor geen meter. Bovendien waren de ver dedigingen de baas over de aan vallers en de doelpunten waren dus duur. All Ready kreeg kan sen op de overwinning, maar be nutte ze niet. Bij rust stond het 6-4 en daarna worstelden de twee ploegen met de afwerking. De 8-5-eindstand getuigt daar van. Het verlies was een mis stap, nog niet fataal, maar zeker niet voor herhaling vatbaar. Scores All Ready: Luulc van Kij ken en Remy Quist 2, Dennis Vos- hart 1. door Klaas Verspoor YERSEKE - Bij een 1-O-tussen stand in de wedstrijd tussen Yer seke en WIK'57 kreeg de bezoek ende partij uit Kerkwerve een strafschop. WIK-speler Bart Boot schoot de strafschop bin nen, maar scheidsrechter Paul Kools uit Breda keurde de tref fer af. De reden voor die beslissing was dat een medespeler van Boot, Huib Smits, te vroeg het strafschopgebied betrad. Scheidsrechter Kools kende Yer seke vervolgens een indirecte vrije trap toe. „Op dit punt zijn de spelregels met ingang van dit seizoen gewijzigd. En ik denk dat ik een foutje heb gemaakt door twee zaken door elkaar te halen: wél of géén doelpunt. Gaat de bal er niet in, dan is het een indirecte vrije trap. Gaat de bal er wel in, dan moet hij wor den overgenomen", liet Kools gisteren weten. Rien den Engels man, rapporteur en bestuur/ commissielid van de KNVB, be- Zierikzee 2 in slotminuut onderuit: 2-1 DORDRECHT - Zierikzee 2 is in het duel met EBOH tegen de tweede nederlaag van het voet balseizoen opgelopen. De beslis sing viel in de laatste minuut toen uit een vrije trap de bal pre cies goed viel voor een EBOII-speler, die via de binnen kant van de paal raak schoot: 2-1. Trainer Walter de Jonge sprak van een zure nederlaag. „We hadden een punt verdiend, voet ballend waren we zeker gelijk waardig. Tegen ploegen als EBOH, die ik van hetzelfde ni veau acht, is er wat te halen. Het is zuur als je dan toch aan het kortste eind trekt." Daar zag het in de eerste helft niet: naar uit. Al na één minuut strafte Patrick Verkaart een fout van de keeper af: 0-1. Na 36 minuten kwam de thuisploeg op gelijke hoogte. In de tweede helft kreeg Zierikzee via Ver- kaart en Peter van der Linde kansen op de winst, maar wist EBOH de drie punten toch te grijpen. vestigde de onjuiste beslissi „De strafschop had moeten» den overgenomen. In dit ge blijven de oude regels i kracht. Maar het is een schei rechterlijke beslissing "gewei waar niets meer aan te doen: In spelregel 14 van het veldvc bal van de Fifa valt te lezen i indien een medespeler van de: mer het strafschopgebied I treedt of zich vóór of op mi» dan 9.15 meter van de sli schopstip begeeft en de bal het doel gaat, de strafsd dient te worden overgenom WIK'57 verloor met 5-1. uitslagen EsnssaM Heinkenszand. Eindstand pers» lijk kampioenschap libre zesdekl se van het district Delta Zuid-W' 1. Jeanette Buijze LBV 6 gespeeld punten, 0.79 moyenne(promotie|,ho ste serie 5: 2. Christian CoomansOn Vrienden 6-8, 082(promotie), 115: Claudia van de Berge Scheldezichtf 0.51, 5; 4. Arthur HoogesteegerSchsl zicht 6-2,0.53, 5. 11l— Recreatieve competitie. Poule v.c. Lob-Bijdevaate Hypotheken i Zeelandia-Profile Tyrecenter Rn Roon 3-0, Mevo'80- Connexion Duiveland VastgoediKw H3-Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf Poule B: Fixet Schuddebeurs-De Bi 2 0-3, Sgravo-de Verfbron-ProfileTy center Rinus Roon Mix 0-3, Schilde' Oude/Kwiek H4-Schouwse Bouww; rialen handel 3-0, Marlect 1000/Cluzona-Sgravo-DEK verkeek leidingen 1-2, Bolle Dier&T» Wik-Grand Café Helder 2-1, Ju*™ Postma-Mevo'80 Dames 3-0, Dj accountants/WIK 2-Airpack Mevo meisjes 1-2. Poule A: Big Boss 2 2 0 Duiveland H3 2 2 0 Zeelandia 2 2 - Profile 3 j Brogum 1 1 J Mevo'80 2 1 Lob 2 1 I Bijdevaate 3 1 Ravia/Tolhoek 2 0 2 ConnexXion 3 D Poule B: De Brug 2 3 3 0 Profile 3 2 De Brug 1 2 2 0 Schilder/ H4 2 1 De Kroon 1 Fixet Sgravo de Verfbron Marleco Zeelandia 2 Bouwmat. Poule DA: Airpack Postma Mevo'80 WIK 2 Cluzona Zierikzee D1 Café Helder door Mieke van den Broek BRUINISSE - Het eerste mannenteam van Kwiek is dit weekeinde voor het eerst dit seizoen onderuit gegaan. Na twee overwin ningen liep het vaandelteam van de Bruse volleybalvereniging zaterdag tegen een ne derlaag op. Thuis werd tegen DVO uit Oud-Beijerland een 0-4-verlies geleden (21-25,23-25,20-25,23-25). Hoewel de uitslag boekdelen spreekt, was het de thuispelende ploeg die het best aan de wedstrijd begon. Kwiek-aanvoerder Erik van Breda begon sterk. Met zijn har de aanvalsballen zorgde hij voor veel pun ten. Er ontstond in ieder geval angst bij DVO als Van Breda weer in de lucht hing om uit te halen voor een smash. Binnen no-time stond er een voorsprong (6-3) op het scorebord. Het bleek een luxe waar de thuisploeg za terdag niet vaak van kon genieten. Tegen stander DVO liet zich niet: van de wijs brengen door de vliegende start van Kwiek. Bij een stand van 19-19 lieten de bezoekers zien wat ze daadwerkelijk in huis hadden en wonnen de eerste set met 21-25. Evenwicht Het beeld in de rest van de wedstrijd was vrijwel hetzelfde. De ploegen hielden el kaar lange tijd in evenwicht. Grote ver schillen in de stand waren niet zichtbaar, maar op belangrijke momenten, aan het einde van een set, was het telkens Kwiek dat wat steekjes liet vallen. DVO deed het tegenovergestelde als er een setontknoping naderde. De gasten kwa men in zo'n situatie met hun beste spel voor de dag. Erik van Breda bleek de belangrijkste man aan Kwiek-zijde. Speelde hij goed, dan deed zijn team dat ook. Maar zodra hij meer fouten maakte, dan was zijn ploeg nergens meer. De andere speler die aanvallend veel afrondde, Remon van Bo ven, kon de mindere fases van zijn aan voerder niet opvangen. Daar speelde Van Boven te wisselvallig voor. Zuivere smash es wisselde hij ai met fouten op gemakke lijk ogende ballen. Kwiek-trainer Tonie van Breda was na afloop opvallend tevre den over het spel van zijn mannen. De uit slag was volgens hem dan wel dik, maar toch had hij op de speelwijze weinig aan te merken. „Het was een goede wedstrijd. Ploegen op dit niveau kom je niet vaak te gen in de promotieklasse. Met ons spel ben ik dan ook tevreden. Met de uitslag niet." Foutjes Volgens de oefenmeester zat het verschil in de foutjes. ..Wij verloren iets te veel slor dige punten, maar ik moet ook zeggen dat ik het blok van DVO erg goed vond. Hoe hard wij onze ballen ook sloegen, ze kwa men aan de overkant niet op de grond. Zij beschikken over een team dat geroutineer- Ramon van Boven (links) hangt in de lucht om de set-up van Michel Verzaevel af te ma ken. foto Dirk-Jan Gjeltema sies gekregen. Al vanaf het begin van het seizoen gaan wij voor het linkerrijtje. De andere doelsteUing die wij hebben is om de jeugdspelers Lennen Jonker en Maurits van de Velden dit jaar speelklaar te ma ken voor het eerste. Ons team kan wel wat verjonging gebruiken." Kwiek - DVO 0-4 (21-25, 23-25, 20-25, der is dan Kwiek. Maar desondanks ben ik blij dat wij met een aantal jonge mannen toch konden aanklampen bij hun niveau." Kwiek stond voor het treffen van zaterdag nog op een derde plaats achter de club uit Oud-Beijerland. Maar de spelers van Kwiek zijn volgens de trainer nu niet met beide benen op de grond gezet. „Wij heb ben door de twee overwinningen geen illu-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 34