Historische zege geeft wat lucht Ruim beloond met een gelijkspel PZC Terneuzen moet buigen voor een elftal slopers Veere laat punten liggen in titelrace Daan Esser bezorgt Kloetinge overwinning in uitduel met Quick Boys: 1-2 19 maandag 10 oktober 2005 swb KATWIJK - Hij stond model voor de strijdlust bij Kloetinge. paan Esser verslond zaterdag in hei duel met Quick Boys vele ki lometers en joeg op elke bal. Elf minuten voor het einde kwam de beloning. De 21-jarige aan valler bracht Kloetinge voor het (jrst in de historie een overwin ning op Quick Boys: 1-2. Het was een frommelgoal van jewelste Bij een uitbraak over inks was de voorzet van Ferry Alïons eigenlijk iets te kort, maar Esser drukte de punt van ajn schoen tegen de bal en zag het leder even later via het been van een verdediger en de rug ran de keeper in het doel ver dwijnen. Jk zou het doelpunt niet na kunnen vertellen", zei Esser na afloop. ..Maar wat maakt het uit. Hij telt en we pak ken dne heel belangrijke pun- In njn zwerftocht binnen het elf tal was Daan Esser zaterdag op de rechtsbuitenpositie aanbe land, als vervanger van de gepas seerde Regilio Pinas. „Ik ben vrij allround", zei Esser. „Ik voetbal het liefste centraal op het middenveld, maar als dat met kan, speel ik gewoon ergens anders. Als ik maar kan spe len." Trainer Diederik Hiensch had koor een nieuwe strategie geko men. omdat hij de effectiviteit van Pinas in de voorgaande duels wat gering vond. „Het is geen vanzelfsprekendheid dat je bij een hoofdklasser altijd in de basis staat", zei de oefenmees- ter, „Daarnaast wilde ik de 'druk er bij Regilio een beetje af halen. Soms moet je spelers ook wel eens beschermen. Ach, dat 15 een proces waar hij doorheen moet." Niet in de laatste plaats had het echter ook met tactiek te ma ken. Quick Boys heeft aan de lin kerkant goede voetballers (Zebe- da en vooral Bak), waarbij het verdedigende werk van Daan Es ser dus belangrijk was. „Daan is iemand die nogal eens een bal af pakt", verklaarde Hiensch. Meeuwen blijft puntloos laatste GOES - In de tweede klasse van het zaterdagvoetbal verloor Ter- vi neuzense Boys met 1-0 bij koplo- per NSW. De ploeg uit Numans- la dorp heeft met nog twee wed- ffi strijden te spelen in de eerste pe riode vijf punten voorsprong op s GPC Vlissingen (2-1-verlies te- 1 genAZW). Door een 0-2-neder- s laag tegen Tholense Boys blijft itf Meeuwen puntloos laatste. gr NSW-Tcrneuzense Boys 1-0: n( NSW was in de eerste helft de se iets betere ploeg en de 1-0-voor- sprong door een doelpunt van Snel in de 37e minuut was dan ook verdiend. Na de thee maakten de Terneu- ienaren het NSW wel moeilij ker. maar echt uitgespeelde kan sen op de gelijkmaker wist de Zeeuws-Vlaamse ploeg niet te creëren. Omdat de thuisploeg zelf de fraaiste counterkansen om zeep hielp, bleef het zelfs tegen tien pan (Robbie Jonkman werd met een tweede gele kaart weggezon den) tot het eind toe spannend. Heeuwen-Tholense Boys 0-2: Halverwege de tweede helft herd het in de gelijkopgaande ïedstrijd 0-1 door Mourad Tiha- t: )e thuisclub slaagde er daarna 00011 m een kans op de gelijkma- ier te creëren. Vijf minuten wr tijd besliste een doelpunt hn Hicham Benhammou de *«istnjd definitief in het voor- Üwl van de bezoekers. Napellc-Hardinxveld 1-1: De thuisclub begon goed, maar hal- fcwege de eerste helft counter- Me bezoekers zich via Kazen [i toch naar 0-1. - ;=s r-a rust kwam Kapelle via «eef den Hollander op gelijke fogte Paal en lat voorkwamen üama dat de thuisploeg alsnog Ion. 3 AZW-GPC Vlissingen 2-1: Sil- Kramer was de schlemiel bij 2 «PC De doelman ging zeven mi- Wen voor rust in de fout bij f voorzet van Veli Eryürük: --E Na dertien minuten was «PC op 0-1 gekomen via Jeroen Ommen, maar Jochem Mar- maakte gelijk: 1-1. Na de geslaagde GPC er niet in de Nkmaker te forceren. 3 «llandia-Zaamslag 0-0: Het be- 0 f!Was evenwichtig, met de bes- rjjsen voor de thuisclub. De i' «zoekers stonden na dertig mi- Jten door het wegzenden van j" fnr"0 den Dekker (onderuitha- 3 wo doorgebroken speler) met ®an' waarna de ploeg zich Mkte verdedigen. Rillandia een enkele kans. Daan Esser (links) gaat een luchtduel aan met Giovanni Zebeda van Quick Boys. Esser stond dus rechtsbuiten, maar dat was niet de enige ver andering. Bij afwezigheid van de geblesseerde Niels Kole was Ronald Zuijdwegt, normaliter linksbuiten, de centrale man op het middenveld. Giovanni Siere- veld maakte op het veld waar Oranje deze week zijn trainings partijtjes nog afwerkte zijn de buut als linksvoor. En dat ook nog eens met 1700 toeschouwers op de tribunes. „Die hele ambiance doet toch wel iets met je", bekende Esser naderhand. „We hebben een vrij jonge ploeg en waren best ner veus." Kloetinge stond stijf van de ze nuwen en leek in de beginfase ten onder te gaan tegen Quick Boys, dat voor eigen publiek de smet van een matige competitie start wilde uitwissen. De Beve- landse formatie had geen grip op het middenveld, waar veel te veel ruimte werd weggegeven, en achterin werd de verantwoor delijkheid nogal eens afgescho ven. Daar kwam nog bij dat linksback Benjamin Verwest in zijn duels met de beste speler van Quick Boys, Martin Bekx, een bron van onzekerheid was. De 1-0 na acht minuten was lo gisch en terecht. Na een opeen foto Mark Lamers stapeling van flaters op het mid denveld en achterin schoot De- rek van der Plas raak. Even snel als de storm was geko men, ging die ook weer liggen. Bovendien kroop Kloetinge uit zijn schulp. Corné Schilperoort ging wat dichter op zijn tegen stander (Derek van der Plas) spe len, Zuijdwegt werd wat balvas ter en achterin namen Emiel Dorst en Erwin van der Woerdt de touwtjes in handen. Ferry Alfons hielp zijn ploeg helemaal op het paard, toen hij in de der tigste minuut voorbij Glen van Dam gleed. De verdediger van Quick Boys ging opzichtig in de fout en tikte de snelle spits in het strafschopgebied aan. Alf ons klaarde het klusje hierna vanaf elf meter op prachtige wij ze: schijnbeweging, keeper in de verkeerde hoek en de bal laag in het doel. Doelman Merlijn Swen- nen zorgde ervoor dat Kloetinge de rust met 1-1 kon halen. Hij redde op een inzet van Van der Plas. Onzekerheid Na de pauze was het duel niet om aan te zien. Quick Boys. tot voor kort gevreesd om het snel le, verzorgde spel, bezondigde zich aan hots-knots-begonia- voetbal. De onzekerheid sloop in de ploeg en de taken werden veronachtzaamd. Kloetinge keek ernaar en deed in eerste in stantie te weinig met de gebo den ruimte. De Bevelandse ploeg was niet voor het eerst dit seizoen zwak in de opbouw. Soms werd de bal lukraak naar voren gespeeld, in de hoop dat Esser, Alfons en Pinas (inmid dels ingevallen voor de lichtge- blesseerde Siereveld) er iets leuks mee zouden kunnen doen. De werklust van de aanvallers was aandoenlijk, maar het was vaak onbegonnen werk. De 1-1 leek het maximaal haal bare, totdat de onvermoeibare Esser een voorzet van Alfons tot doelpunt promoveerde. „Drie punten in deze fase is zó fijn", merkte Hiensch nadien op. „Dit geeft ons lucht en vrijheid." Quick Boys-Kloetinge 1-2 (1-1). 8. Derek van der Plas 1-0, 30 Ferry Alfons 1-1 (strafschop), 79. Daan Esser 1-2. ScheidsrechterR. Land man (Hengelo). Gele kaart: Giovan ni Zebeda, Bennie van Fruchten (beiden Quick Boys). Aantal toe schouwers: 1700. Kloetinge: Merlijn Swennen; Jof- frey Geldof, Erwin van der Woerdt, Emiel Dorst, Benjamin Verwest; Johan de Goederen (84. André Siereveld), Ronald Zuijd wegt, Corné Schilperoort; Daan Es ser, Ferry Alfons en Giovanni Sie reveld (62. Regilio Pinas). Dubieuze strafschop van Destorme brengt Hoek naast FC Lisse: 1-1 door Frits Bakker HOEK - Het was een iets ander Hoek, dat zaterdag op het veld stond, met dezelfde handicap. Zoals al weken liep de Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser zaterdag ook tegen FC Lisse weer een 1-0-achterstand op en waren de kansen op herstel minimaal. Met veel inzet, vechtlust en niet zonder geluk werd de dwalende ploeg uiteindelijk toch nog ruim beloond (1-1), in een wedstrijd met twee gezichten. „We hadden kunnen winnen en verliezen", zei Olivier de Pauw, die een hoofdrol speelde. De Bel gische keeper redde zijn club drie keer voor weer een deceptie voor eigen publiek. Zijn laatste wapenfeit, een goed half uur na de rust, was een noodgreep. Net buiten de zestienmeter voor kwam De Pauw een treffer van de doorgebroken spits Jeffrey Winter met een handsbal. Hij kreeg terecht rood, maar hield daarmee wel een zuurverdiend puntje op het scorebord. „Spij tig voor mij, maar goed voor de club", jammerde de Belg in de kleedkamer. Het was goed voor het moreel en voor de gekwetste trots. „Ik geef toe dat we meer niet hadden ver diend", zei trainer Eric Tetaert. „Het voetbal dat we spelen is nog verre van goed. Het is een zaak van overleven, van zoeken naar de vorm en hard blijven knokken." En, dat moet gezegd, op dat vlak valt Hoek niets te verwijten Zelfs met tien tegen elf, toen FC Lisse dicteerde en de 1-2 elk mo ment leek te vallen, was ook Hoek met een levensgrote kans nog dicht bij de winst. Niels Do- minicus, ook de versierder van de strafschop voor 1-1, dook in Hoek-aanvaller Wilco de Valk (links) geeft Meivin Nijlhof van FC Lisse het nakijken, foto Peter Nicolai de hectische slotminuten plotse ling alleen voor de goal op. Het schot van de ingevallen spits trof de keeper op zijn weg. Daar door bleef het bij een gedeelde winst, voelde Lisse zich tekort gedaan en kon Hoek zijn tweede punt uit zes wedstrijden bij schrijven. Meer mans Op basis van voetbalvermogen en vernuft was dat voor Hoek het hoogst haalbare. Zeker aan vallend was FC Lisse met de bal- vaardige spitsen Netteb en Ilio- han en de prachtige middenvel der Kevin Winter nogal wat meer mans dan de thuisclub. Voor de rust werd Hoek bij vla gen van het kastje naar de muur gestuurd, daarna kwam er een kentering in de wedstrijd. Met De Munnik en Hendriksen in een strategische rol werd de te genstander in de eerste fase na de rust teruggedrongen En af en toe was er zelfs een poging tot opbouwen van achteruit, waar een tekort aan techniek en inzicht zich al weken doet voe len. Kansjes van Dominicus (ingeval len voor Sam Ysebaert) en De Valk bleven onbenut Hoek kwam pas gelijk toen Domini cus zich met de rug naar de goal in het strafschopgebied slim liet vallen en bij de Goese scheids rechter Van de Ketterij een penalty versierde. David Destor me schoot hard en zuiver raak. Hoek had die opleving hard no dig na de matheid die voor de rust over' het elftal lag. Met een drietal kansen scoorde FC Lisse in die periode maar één keer. Lo renzo Netteb. befaamd om zijn panna's. zette met een subtiele voetbeweging Wesley de Smet in de wind, zijn voorzet werd door de volkomen vrijstaande Iliohan van dichtbij ingescho ten. Die aanvallende klasse etaleer den de Lissenaren daarna alleen nog met een man meer op het veld. Toen De Pauw, in de 33e minuut na rust, uit het veld was gestuurd, werd Hoek met de rug tegen de muur gezet. Het offen sief oogde gevaarlijker dan het was. Tot drie keer toe liep een dreigende aanval vast op de bui- tenspelval. Eric Tetaert, met zijn zorgeloze glimlach, kwam er goed mee weg en kon redelijk tevreden zijn over de omzettingen in zijn elftal. Roy Hendriksen speelde voor het eerst voor zijn verdedi ging in een stuwende rol op het middenveld. „Ik wist waar de zwakte van FC Lisse lag en wil de met de lange ballen van Hen driksen naai- openingen zoe ken." De tactische ingreep met Hendriksen ging ten koste van Jeroen van de Broeke, die op de bank moest blijven. Stijn Porte- man en Djamel Buyse hadden daardoor in het centrum achter in wel de handen vol aan de twee vooruitgeschoven aanval lers. Tetaert offerde zoals ver wacht ook zijn keeper Filip van der Vloet op. De rode kaart van zijn vervanger bracht de gepas seerde keeper sneller terug on der de lat dan hij zelf had kun nen verwachten. Hoek-FC Lisse 1-1 (0-1). 30. Den nis Iliohan 0-1, 74. David Destor me 1-1 (strafschop). Scheidsrech ter: A.L. van de Ketterij (Goes). Ge le kaart: Sam Ysebaert, Pieter de Munnik (beiden Hoek), Michael van der Laan, Kevin Winter (bei den FC Lisse). Aantal toeschou wers: 850. Bijzonderheid: bij Hoek werd keeper Olivier de Pauw in de 78e minuut uit het veld gestuurd. Filip van der Vloet kwam in het veld voor aanvaller Nyim Melki. Hoek: Olivier de Pauw; Thomas Ragut, Stijn Porteman, Djamel Buyse, Wesley de Smet (76. Thijs Binnerts); Pieter de Munnik, Roy Hendriksen, David Destorme, Wil co de Valk. Sam Ysebaert (57. Niels Dominicus) en Nyim Melki (78. Filip van der Vloei). door Jack Begijn VELDHOVEN - Terneuzen kon gisteren geen vervolg geven aan de goede prestatie van een week terug. Na de zege op DFC moest de ploeg van trainer Ardian Le- kaj in het Brabantse Veldhoven buigen voor Rood-Wit: 2-0. De bezoekers hanteerden steeds de lange bal. Voor dat spel komt spits Dominique Verlinde lengte tekort, waardoor de Zeeuws- Vlamingen makkelijk te verdedi gen waren. Ook Mike But kon zijn stempel niet op het duel drukken. Hij kreeg dubbele dekking en raakte met los van zijn tegen standers. Door de speelwijze van Rood-Wit kreeg Terneuzen wel meer speelruimte, maar de ploeg profiteerde niet. De Brabanders maakten goed ge bruik van hun kopsterke. balvas te spits en na ruim een half uur voetballen rondde Joël van Lies hout een combinatie af. Terneuzen-trainer Lekaj zag dat zijn ploeg tekortkwam in de duels. „Rood-Wit is fysiek sterk, speelde georganiseerd en was feller." Na rust zette Terneuzen druk, maar de ploeg werd nooit ge vaarlijk. Uit een snelle tegenaan val scoorde Rood-Wit halverwe ge de tweede helft opnieuw, nu via Joep van Laatum. Terneu zen kwam die tegenslag niet meer te boven. Lekaj: „Het was een tegenstan der die niet wilde voetballen en alleen pompte om te overleven. Tegen een ploeg die alleen loopt te slopen, is het moeilijk voetbal len. Vooral voor Terneuzen. Want voetballen zoals vandaag is niet de stijl die bij ons past." Rood Wit-Terneuzen 2-0 (1-0). 35. Joel van Lieshout 1-0, 65. Joep van Laatum 2-0. Scheidsrechter. A. van Rooijen (Papendrecht). Gele kaart: Nick Kapteins en Erwin Heyink (Rood Wit). Aantal toe schouwers: 400. Arnemuiden verliest onterecht ARNEMUIDEN - Het was de ideale kans geweest om zich wat uit de nesten te werken, maar het zat Arnemui den zaterdag niet mee tegen degradatieconcurrent Groote Lindt. Hoewel de thuisploeg veel beter was, verloor de vis- sersploeg met 3-2. „Zelfs onze grootste criticasters zou den hebben gezegd dat het onterecht was", zei Amemui- den-trainer Ad Roovers. Voor rust stichtte met name Cor né van Belzen gevaar voor de rood-gelen. De goals vielen echter aan de andere kant, allebei uit een vrije trap. Na rust bracht Jarco Siereveld de spanning terug. Patrick Siereveld schoot tegen de paal, Leon van Belzen ook en Corné van Belzen en Bart van Steveninck misten mooie kansen. Groote Lindt kwam twintig minuten voor tijd iet wat gelukkig op 3-1. Daarna was het voor Arnemuiden alles of niets, maar de Walchenaren probeerden het te veel via de hoge bal. „Ter wijl we over de grond veel sterker zijn", zei Roovers. Cor- jan Marijs maakte twee minuten voor tijd nog wel 3-2, maar meer zat er niet in voor Arnemuiden, dat met één punt op de laatste plaats blijft. Arnenuiiden-Groote Lindt 2-3 (0-2). 29. Paul Opmeer 0-1, 42. Peter Boudewijn 0-2, 48. Jarco Siereveld 1-2, 72. Peter Boudewijn 1-3, 88. Corjan Marijs 2-3. Scheidsrech ter: G.J.P. Wisse (Koudekerke). Rode kaart: Liam Walsh (Groote Lindt, twee keer geel). Gele kaart: Marvin Meer man ArnemuidenAantal toeschouwers: 220. Oostkapelle sluipt naar de subtop OOSTKAPELLE - Oostkapelle deed zaterdag goede za ken door op eigen veld Achilles Veen met 1-0 te verslaan. Daardoor vond de ploeg van trainer Karl Vergouwen aan sluiting bij de subtop in de eerste klasse C. Oostkapelle maakte het ei-varen kwartet Hank Viveen, Jo hn Verbaan. Mark Santegoeds en Nabil Bouchlal onscha delijk en haalde zo de angel uit hel spel van Achilles Veen. Toch loerde 89 minuten lang het gevaar van de ge lijkmaker, nadat Ai-jen Pattenier na zestig seconden 1-0 scoorde uit een voorzet van Harold Vermeulen. Onder an deren Micha Lekawael en Stefan Wielemaker kregen kan sen om de marge te verdubbelen, maar slaagden daar niet in. In blessuretijd hield doelman Wilfred Poleij, stand-in van Jacco Nelen, de zege in Oostkapelle door een inzet van Bouchlal onschadelijk te maken. Oostkapelle-Achilles Veen 1-0 (1-0). 1. Arjen Pattenier 1-0. Scheidsrechter: J van Rijsingen (Boxtel). Aantal toe schouwers: 150. Vrouwen van Oostkapelle winnen GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal her stelde Oostkapelle zich met een 4-1-zege op de reserves van Rijsoord van de nederlaag tegen Smerdiek van vorige week. Smerdiek kwam tegen CSW niet verder dan 0-0. Rijsoord 2-Oostkapelle 1-4: Een afstandsschot vanRosan- ne Lammens, een lob van Mirjam van Belzen en een tref fer van Marieke Kwast na een scrimmage leverden bin nen een halfuur een 0-3-voorsprong op. Na tien minuten in de tweede helft werd het 1-3, maar in problemen kwam Oostkapelle nooit. Een eigen doelpunt leverde acht minu ten voor tijd de 1-4 op. Smerdiek-CSW 0-0: In een slecht duel kregen beide teams precies één kans. Na een kwartier lukte het Anne Hage niet een één-tegen-éénsituatie met de CSW-doel- vrouwe succesvol af te sluiten. Vlak voor tijd slaagde de CSW-spits er in op vijf meter van een leeg doel te missen. door Klaas Verspoor GOES - Het geluk lacht koplo per Serooskerke in de derde klasse A van het zaterdagvoet bal toe. Zelf won de ploeg van trainer Marcel de Nijs met 2-1 van Bruse Boys en de concurren ten Veere en Heinkenszand lie ten punten liggen. De voor sprong op de nummer twee, Veere, is nu drie punten. Nieuw- dorp won van ZSC'62, waar door de ploeg uit Scharendijke nu laatste staat. Duiveland-Veere 2-2: Een te rechte puntendeling. Dennie le Comte zette de Oosterlanders op een 1-0-voorsprong, maar André van Maldegem zorgde voor de 1-1-ruststand. Marcel Zwager bracht Duiveland in de tweede helft weer aan de lei ding, maar Tom Nieuwelink bracht Veere voor de tweede maal langszij. Na de 2-2 kregen beide ploegen nog kansen op de winnende treffer, maar die bleef uit. Serooskerke-Bruse Boys 2-1: Serooskerke speelde niet als een kampioensploeg, maar had wel het geluk dat bij een titelkandi daat hoort. Pas in de 79e minuut moest Bruse Boys-keeper Mark Giljam capituleren toen Alex de Visser de 2-1 in de verre hoek schoof. Diezelfde De Visser had de thuisploeg al in de eerste mi nuut op voorsprong gezet. Bruse Boys kon voor de pauze weinig terug doen. In de tweede helft werd veelvul dig de lange bal gehanteerd en dat had na zes minuten succes. Peter Willemse rondde een lan ge trap van achteruit koelbloe dig af: 1-1. WHS-SKNWK 1-2: De overwin ning was terecht te noemen. SKNWK kreeg in de eerste helft vier kansen tegenover één voor WHS. In de tiende minuut gleed Emiel Kuijten, gehinderd door Dennis Oosdijk. de 0-1 achter de WHS-doelman. WHS begon goed aan de tweede helft en dat leidde binnen drie minuten tot de 1-1. Uit een voorzet van Egbert Moerland kopte Matthijs Bruijn- zeel raak. Na ruim een uur spe len was het Gert-Jan Tierie die SKNWK met een bekeken kop bal de overwinning bezorgde, ondanks een goede mogelijk heid voor WHS- speler Patrick van Schetsen in de slotfase. Spui-Ileinkenszand 2-2: In de eerste helft werd er niet ge scoord. Alex Meijer brak na mens Spui de score na de pauze open, maar uit een vrije trap van Jeroen Verschiere kwam Heinkenszand aan de gelijkma ker. De bezoekers kregen daai'na het beste van het spel, een aantal mogelijkheden en uit één van de kansen kopte Pieter van Liere Heinkenszand naar de 1-2-voor- sprong. Vijf minuten voor tijd was het toch Spui dat een punt pakte, toen Mark van Minnen op aangeven van Alex Meijer doel trof. Nieuwdorp-ZSC'62 1-0: De thuisploeg boekte de eerste over winning van het seizoen in een wedstrijd die zich vooral op het middenveld afspeelde. De enige goal van de middag viel zes mi nuten voor rust. Willem Bierens zag zijn doelpo ging van richting veranderd wor den door een speler van ZSC, waardoor doelman Leon Weeda kansloos werd. In de tweede helft kwam de over winning van Nieuwdorp niet meer in gevaar. Daarmee deed de ploeg de laatste plaats op de ranglijst over aan ZSC'62. Arendskerke-Dauwendaele 1-3: Een verdiende overwinning voor Dauwendaele. Joran Moes bracht Dauwendaele aan de lei ding, maar een doelpunt van Marco Goedegebure betekende de 1-1-ruststand. Door uitblinker Menno Kab- boord kwam de ploeg uit Mid delburg in de tweede helft we derom aan de leiding. Nadat Maarten Adema namens Arends- kerke nog een kans op de 2-2 liet liggen, besliste Dauwendae le kort voor tijd de wedstrijd de finitief. Een terugspeelbal van Jan van de Klooster werd opgepakt door keeper Arno Wisse. Jorrit Schuurman schoot daarna de vrije trap binnen. Noad'67-Baronie 4-0: De eerste helft was nog gelijkopgaand, maar na de pauze gaf de betere conditie van de thuisclub de doorslag. Via Martijn Remgoudt werd het na een uur 1-0. Lars Steijn maakte er vijf minuten later 2-0 van en Arjan Moerland weer vijf minuten later 3-0. Vlak voor tijd zorgde Steijn met een twee de treffer voor 4-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33