pzc oerderij toont historie oudland Het grootste vloeren- assortiment van Zeeland! Dubbel delen in het dorpshuis Visstropers in de kraag gegrepen CONTACTA 2005 ZEELANDHALLEN GOES Goesenaar scoort op honden wedstrijd tankerfonds dieren ogst niets dan lof dA ijvert voor publieksfunctie erfgoed Adrie van der Meulen H 11 I 12 I 13 Kast Lew mi:3-315649 Lulu dzc.nl Eedactie@pK.nl 5us31,4460AAGoes KKSinSland: 0113-315520: E/laanderen: 0114-372770; Kal: 020-4562500. „aandag 10 oktober 2005 editie Bevelanden-Tholen Kom langs in onze showroom en laat u verrasseri door onze veelzijdige collectie 4389 WB Vlissingen, T: 0118-690000 murremoens.nl Lnino van den Broecke -Meer dan driehonderd- Phondenliefhebbers kwa- het afgelopen weekeinde iei hun viervoeters naar de be- Uigheidswedstrijden van de Uws-Vlaamse Ky nologen- L op het hondenterrein aan iBoslaan in Axel. lp zaterdag kwamen de toppers de hoogste klas- se in Nederland, aan de start in de twee ringen op het wedstrijd terrein. De Nederlandse top was in Axel neergestreken om er de laatste punten bijeen te lopen en te springen voor deelname aan de Eindwedstrijd om het Neder landse Kampioenschap. Op twee ringen verschenen za terdag honderzestig deelnemers om hun snelheid en behendig heid te tonen aan het publiek en de jury. Bordercollies, sheltie's en Jack Russels streden in de drie klas sen Large, Medium en Small voor de hoogste prijzen op de on derdelen Jumping, spel en het vaste parcours. Rick Molenkamp uit Alkmaar won in de Largeklasse de eerste prijs met border collie Max. Bij de Mediumhonden pakte Jur- gen Smit uit Vrouwenpolder met zijn sheltie Max de winst en Alkmaarder Piet Prevo won met sheltie Shena bij de kleine hon den de eerste plek. Op zondag kwam in de A-Klas se tweehonderd deelnemers in actie. De beste van de dag was daar Lia Smeets uit Brunssum met hond Cailin. Ze kreeg ervoor uit handen van wethouder J. van Schaik een Erpelkapper over handigd. In de mediumklasse behaalde de Zeeuw Hans Heijboer uit Goes met beagle Yoica de hoogste eer en in de categorie Small won Ra chel de Wolff met haar Jack Rus- sel Maggy. De organisatie sprak van een ge slaagd evenement en ook vanuit de deelnemers waren de gelui den gedurende de twee dagen positief. HEER ABTSKERKE - De die van de PvdA in de ge- (nleraad van Borsele wil dat lemeente ervoor gaat ijveren joerderij van Adrie van der uien, eerder dit jaar overle- op te nemen in de projecten van het Nationaal Land- lap De Zak van Zuid-Beve- E die manier zouden de boerde- en de omliggende gronden [economisch interessante pu- fcfunctie kunnen krijgen, spulletje van Van der Meu- iaat namelijk, samen met an- elementen ten zuiden van Heer Abtskerke, een groot [van de ontstaans- en land sgeschiedenis zien van het in het westen van id-Beveland. ai aantal vragen aan het col- e van burgemeester en wet- eders maakt de PvdA-fractie ieüjkwat het belang van de ffderij is. Door eigenzinnig eer van de grond door de 'ei- aar, heeft de structuur van tkruggen en sloten op diens Jaren de ruilverkaveling van jaren zeventig overleefd. In liscussie over overacademie het woonhuis zitten nog eeuwen oude elementen, zelfs uit de late Middeleeuwen. Het huis is dan ook een Rijksmonument. Dat was ook de schuur, die inmid dels is afgebroken omdat die niet meer te redden was. Van der Meulen gaf de natuur graag voorrang op materiële za ken. Daardoor rekenen uilen, an dere roofvogels en tal van wilde zoogdieren het complex tot hun thuis of jachtgebied. De fractie zou graag zien dat het Nationaal Landschap, naar het voorbeeld van de Engelse National Trust, niet alleen met natuur maar ook met cultuurhis torische elementen werd inge richt. Vlakbij het erfgoed van Van der Meulen lijdt de Stoomtrein Goes Borsele over een voorma lig bietenspoor en aan de Berg weg, ook op een steenworp af stand, ligt een pracht van een vliedberg. In de directe omgeving zijn dui delijke sporen van moernering te zien: het delven van veen voor zoutwinning in de vroege Mid deleeuwen. Bij de boerderij zelf zijn nog een hoogstamboom- gaard en de traditionele erfinde- ling herkenbaar. Een curator is na het overlijden van Van der Meulen aan de slag gegaan om de erfgenamen te zoe ken. Een plaatselijke aannemer is al vast begonnen de rommel op te ruimen. De PvdA-fractie wil voorkomen dat een projectontwikkelaar met het gebied aan de haal gaat. Bovendien zou herstel en be scherming van de boerderij in het kader van het Nationaal Landschap, provinciaal en an der geld kunnen genereren. Na tuurbeschermingsorganisaties als Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap zouden goed voor het unieke complex kunnen zorgen. Vlissingen INGEN - De Volle Evan- eGemeente Beréa te Vlissin- houdt vrijdag een discussie- nd over het bovennatuurlij - in kinderboeken. Beréa heeft M aanleiding van het thema de kinderboekenweek, 'De «academie', alle Vlissingse isscholen een lespakket van christelijke kinderboeken landaangeboden. bedoeling van dat pakket is alternatief te bieden aan de die niet met het thema loveracademie' willen wer- ïs de organisatoren ide de discussieavond in Vlis- ïs er naar aanleiding van thema van de kinderboeken sten tussen ouders, leer- chten en directies van scho- ïdie discussie verder inhoud even wordt de bijeenkomst Üssingen gehouden. Dat ge nt in het gebouw van Beréa ide Gildeweg 29 te Vlissin- l De bijeenkomst begint om W uur. De zaal is een half van tevoren open. KRUININGEN - Een dorpshuis, dat is dubbel delen. De groep mensen met wie je een interesse of een hobby deelt, deelt een ruimte met andere groepen, die weer andere liefhebberijen delen. Zo wordt het dorpshuis de ruggengraat van een samenleving en daarmee de exploitatielast dubbel en dwars waard. Muziek, dans, theater, liefdadigheid, zorg, sport en educatie: je kunt het allemaal vin den in het dorpshuis in Kruiningen. Omdat het vijftig jaar bestaat konden al die din gen zaterdag ook allemaal tegelijk. De gebruikers van Ons Dorpshuis hielden open dag in het open huis en daarmee werd het vanzelf feest in de vele zalen en zaaltjes (Advertentie) KEUZEN - Dierenarts Jo- Vos droomt al jaren van 1 speciaal fonds voor dieren •hanker. Die droom heeft hij *Rcnlijkt. Het Nederlands ®rFonds voor Dieren (NK- fl is zaterdag officieel gepre- Nd in restaurant De Kreek proer en voorzitter van het dierenarts De Vos vertel- de tienduizenden ge- zoals honden, knaagdieren en paar- J jaarlijks kanker krij- F; ..Kanker betekent niet het Met speciale behandelin- hunnen zieke dieren nog ja- zelfs helemaal gene- MWnjven investeren veel in [fpeknaar chronische ziek- r1! htcren, maar voor onder waar kanker bij dieren is p=al geen geld. Daar willen plunderingm brengen." Na P ^spraak stijgt er een luid op. Het NKFD wil door middel van voorlichting aan diereneigena- ren laten zien dat ze zelf ook wat kunnen doen. Er wordt vaak te lang gewacht voordat men met zijn dier naar de dieren arts gaat, omdat de eigenaar de symptomen niet herkent. De folder 'Kanker bij Dieren de Baas' moet de baasjes bewuster maken. De folders worden over de dierenartsenpraktijken ver spreid. Professor dr. Wim Mis- dorp, beschermheer van het NKED, overhandigt de eerste folder aan wethouder De Mol-Marcusse. De Belgische Marti ne Verstrae- te uit Gollegem, een van de aan wezigen, ontdekte anderhalf jaar geleden een bobbeltje op de heup van haar berner senner. Hij had kanker en volgens de dokter was er niets meer aan te doen. „Althans in België niet. Via een mailvriendin hoorde ik over dierenarts De Vos. Ik heb meteen contact met hem opgeno men en hij zag nog wel een mo gelijkheid. Hij leeft nog!" Groep jongeren mishandelt jongen KOUDEKERKE - Een achttienjarige jongen uit de ge meente Veere is in de nacht van zaterdag op zondag mis handeld. Op de Strandweg in Koudekerke is hij in elkaar geslagen door een groep jongeren. Het slachtoffer hield er een zere kaak en rechterslaap en een pijnlijk achterhoofd aan over. De jongen fietste rond kwart over twee 's nachts over de Strandweg na een avond stappen toen enkele jon geren tegen zijn fiets trapten waardoor hij viel. De jonge ren blokkeerden de weg zodat de Veerenaar niet kon weg rijden. Hij viel weer en werd, terwijl hij op de grond lag, in zijn gezicht getrapt. De jongeren vernielden ook zijn fiets. Kind bedolven onder zand VROUWENPOLDER - In Vrouwenpolder op het strand Breezand is gistel-middag rond half zes een jongetje bedol ven onder zand. Het Duitse jongetje, negen jaar oud, was door vriendjes in een kuil ingegraven, waarna de wanden waren ingestort. Zijn hoofd werd niet bedolven onder het zand. Brandweer en ambulance kwamen in actie maar hoefden niet meer in te grijpen omdat omstanders het kind hadden uitgegraven. Behendigheid voor honden AXEL - Meer dan 350 hondenliefhebbers kwamen het af gelopen weekeinde met hun viervoeters naar de behendig heidswedstrijden van de Zeeuws-Vlaamse Kynologenclub op het honden terrein aan de Boslaan in Axel. Rick Molenkamp uit Alkmaar won bij de grote honden in de C-klasse de eerste prijs met border collie Max. Bij de middelgrote honden was de winst voor Jurgen Smit uit Vrouwenpolder met zijn sheltie Max; Alkmaarder Piet Prevo won met sheltie Shena bij de kleine honden. In de A-klasse ging de winst bij de grote honden naar Lia Smeets uit Brunssum met hond Cailin, bij de middelgrote honden naar Hans Heijboer uit Goes met beagle Yoica en bij de kleine honden naar Rachel de Wolff met haar Jack Russel Maggy. Brandweer test vaardigheden SAS VAN GENT - De Regionale Brandweer Zeeland heeft zaterdag de onderlinge vaardigheidstoetsen gehou den. In totaal 37 teams uit bijna alle Zeeuwse gemeenten deden mee. Na het afnemen van een theorietoets in de kazerne van Sas van Gent werden de deelnemers naar de Belgische grens gedirigeerd. Vanuit daar werden de teams opgeroe pen om bijstand te verlenen bij verschillende incidenten in Zelzate. In totaal namen ruim 230 Zeeuwse brandweer lieden deel aan de toets. ZIERIKZEE - De bijzondere op sporingsambtenaar (boa)van de provincie, heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag drie man nen (32, 47 en 57 jaar) opgepakt voor stroperij bij het Stelletje in Zierikzee. Twee rubberboten, 35 kilo platvis en 400 meter net ten zijn in beslag genomen. De opsporingsambtenaar kreeg vrijdagavond laat een gedetail leerde tip. Er zouden drie man nen in de Oosterschelde bij Zie rikzee aan het stropen zijn met staande netten. Twee geparkeer de BMW's gaven de plaats aan waar ze bezig waren. De man van de provincie belde meteen de Algemene Inspectie Dienst (AID), die twee werknemers meestuurde. Bij de geparkeerde auto's werden de stropers opge wacht, zodat ze, zodra ze het slik op kwamen, in de kraag kon den worden gevat. Het stel is die zelfde nacht voorgeleid aan de hulpofficier van justitie in Goes wegens overtreding van de Visse- rijwet en de Natuurbescher mingswet. De netten, acht van vijftig meter elk, zijn vernietigd, evenals de rubberboten. De vis is uit het handelsverkeer geble ven door de vangst naar een vee voederbedrijf te brengen. „Deze tip was spijkerhard, met alle de tails die nodig zijn voor een suc cesvolle actie", zei de opsporing sambtenaar. van Ons Dorpshuis. Kruiningen kreeg het gebouw twee jaar na de watersnoodramp van 1953. Het werd betaald van giften uit binnen- en buitenland. Zo'n mooi verenigingsgebouw hadden de Kruiningers nog nooit gehad, maar het werd al snel te klein. Een aantal aan- en verbouwingen hebben ervoor gezorgd dat Ons Dorpshuis de aantrekkings kracht op tal van verenigingen uit Kruiningen en omgeving nog steeds niet verloren is. De open dagen van de gebruikers maken dat dat ook voor de verenigingen zelf geldt. foto Willem Mieras Advertentie nodigt u graag uit oktober 2005 oktober 2005 oktober 2005 18.00-22.00 uur 14.00-22.00 De business to businessbeurs met nog meer mogelijkheden om uw potentieel direkt aan te spreken! Nobelweg 6 - Telefoon 0111 221020 www.eeelandhallen.nl zeeuwse almanak Er moest dringend weer eens schoongemaakt worden in dat Goese kantoor. Ook de kasten en het bureel van die collega die misschien niet over een kort/lontje beschikt, maar zich op zijn minst wel snel aangesproken voelt. Het plezierige van die collega is dat hij gelukkig over vol doende relativerend vermo gen beschikt. Zo ook in het geval van de schoonmaak. „Het is inder daad tijd dat al die rommel die op de kast ligt in de prul lenbak gaat. Anders kan ik er niet meer bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25