De Nooijer bewijst meerwaarde IPZC Mare Hackenberg redt TTCM EMM wacht nog op eerste winst an de Vreede weer nelst in koppeltijdrit 'eriodetitel lonkt oor Zeeland Sport BC Rooi te sterk voor BC Vlissingen 21 kx-prof helpt als invaller RCS aan zege op Halsteren maandag 10 oktober 2005 wb OOST-SOUBURG - Dennis de Nooijer slond gisteren niet in de basis van RCS. De oud-prof arriveerde naar eigen zeg gen twee minuten te laat op de teambe spreking. Die twee minuten hadden te gen hekkensluiter Halsteren behoorlijk «■at gevolgen. In de eerste helft was KCS zonder De Nooijer nergens. Maar Bel de invaller was de wedstrijd zo be- eken. CS-trainer Alexander van Keulen nrfde de oud-prof aan de kant te hou- len Van Keulen: ..Naam of niet, te laat s te laat. Wij hebben daarover afspra ken gemaakt en die gelden voor ieder- e Kom je te laat, dan begin je als wis- Jspeler." ar Xhoxhaj nam voorin de plek van te laatkomer over. Hij kon echter jn bal vasthouden. RCS creëerde in eeerste helft niet één kans. In alle op- chien werden de RCS-mannen over- ast door Halsteren. Het enige dat de kon doen was billen knij- alsteren liet in de eerste helft zien ne het spelletje gespeeld moet wor- a. Al in de vierde minuut kreeg de rabantse hekkensluiter een kans. Mal- uki ging met keeper Arvid Pieterse «(luchtduel aan. Mallouki wilde ech- r te graag en ging met zijn hand naar bal. De bal verdween in de goal, ar scheidsrechter Rooden floot het ielpunt terecht af. Echt gevaar kon alsteren daarna niet stichten en en is stond er in de rust een 0-0-stand op et bord. ner Van Keulen miste vooral de be- ig en inzet. „Ook zitten enkele spe- jsvan ons in de Ramadan. Fysiek zijn niet op hun best." kig voor de oefenmeester van CS had hij in Dennis de Nooijer nog troef op de bank. Van Keu- d kon met het slechte spel van zijn egook niets anders dan De Nooijer brengen voor Besar XhoxhajEen ne erlaag hing namelijk in de lucht. 1 erste tik 5 aar ook met De Nooijer in het elftal t aelde Halsteren de eerste tik uit. In de e minuut verloor John Bentschap nook een kopduel in de achterhoede, j Invaller Ahmet Demir van Halsteren rafte de fout af. Hij tikte de bal ach- rArvid Pieterse (0-1). !S leek door die tegentreffer wakker Besar Xhoxhaj van RCS (boven) stuit op een verdediger en de doelman van Halsteren. foto Lex de Meester geschud. In korte tijd zorgde de ex-pro fessional De Nooijer vijf keer voor drei ging voor het doel van Halsteren. In de 72e minuut leidde de aanvalsdreiging tot de gelijkmaker. De Nooijer maakte een diepe pass van Bentschap Knook koelbloedig af (1-1). Halsteren herpakte zich na de gelijkma ker goed. Pieterse hield zijn elftal door twee belangrijke reddingen echter op de been. Doelman Bernard van Agt- maal van Halsteren eiste een aantal mi nuten later ook de aandacht op. Hij blunderde, waardoor De Nooijer zijn tweede van de middag kon binnen tik ken. Vijf minuten later liep RCS verder uit. Deze keer was het eens niet De Nooijer die daarvoor verantwoordelijk was. Joey van de Zweep tekende voor de der de treffer van de thuisploeg. Hij krulde de bal van buiten het strafschopgebied achter Van Agtmaal (3-1). De invaller en de maker van de eerste twee goals legde de eindstand vast. In de 91e minuut ging de 36-jarige De Nooijer alleen op de keeper af en scoor de zijn derde doelpunt binnen 45 minu ten. De Nooijer had gisteren na de twee de helft nog lucht over. De man van de wedstrijd over zijn invalbeurt: „Ik kwam twee minuten te laat. De trainer heeft dan het recht om mij op de bank te laten beginnen. In de eerste helft wer den wij behoorlijk weggetikt. Ik had ge hoopt dat we beter zouden beginnen. In vallen bij een 2-0-voorsprong voetbalt toch lekkerder. Vreemd genoeg zette Halsteren het spel van de eerste helft niet door. Hadden ze dat wel gedaan, dan hadden wij het niet gered." Heel aardig Trainer Van Keulen over de afhanke lijkheid van De Nooijer: „Dennis is een belangrijke speler voor ons team. Hij heeft zeker een meerwaarde. Maar ik wil de andere jongens niet afvallen. Jo hn Bentschap Knook speelde de tweede helft ook heel aardig. Hij kwam een paar keer gevaarlijk door", antwoord de Van Keulen tactisch. Volgende week speelt RCS in Tilburg tegen koploper SC 't Zand. Bij winst komt de club uit Oost-Souburg op een gedeelde eerste plaats. Van Keulen hoopt dat De Nooijer dan wel op tijd is. „Naar Tilburg gaan we met de bus. Als hij volgende week te laat komt moet iedereen op hem wach ten." RCS - Halsteren 4-1 (0-0). 46. Ahmet De mir 0-1, 72. Dennis de Nooijer 1-1, 76. Den nis de Nooijer 2-1, 81. Joey van de Zweep 3-1, 91. Dennis de Nooijer 4-1. Scheids rechter: Rooden (Papendrecht)Gele kaart: Mallouki (Halsteren), Niels Tour- noy (RCS). Aantal toeschouwers: 350. RCS: Arvid Pieterse, John Bentschap Knook, Alfaro Pentury, Delano de Koning (79. Mar ik Waterman), Niels Toumoy, Aschraf Elhrouz, Alwin van Ham, Rudley St Jago, Remco Felius, Joey van de Zweep, Martin Janse, Basar Xhoxhaj (46. Dennis de Nooijer). Overtuigende winst De Stene Brug GOES - Van de teams die in de landelijke competitie drie banden groot in actie kwamen, boekte alleen De Stene Brug uit Goes de volle winst. Hoondert/de Waard en Royal/De Parel speelden gelijk en 3BSD Partyservice ver loor. Na een matige seizoenstart overtuigde De Stene Brug afgelopen zaterdag tegen het sterk spelende Verhoe ven uit Middelbeers getuige het teammoyenne van 0.611. Bijna was het 7-1, maar Marco van der Hout kwam in de nabeurt één punt tekort om tegenstander voormalig be stuurder van het gewest Zuid 1 van de KNBB, Guust van den Brande te evenaren. Voor Ad Menheere was het een feestdag. Hij won voor het eerste sinds november een com petitieduel op de matchtafel. Hoondert/De Waard deelde de winst in eigen huis met 't Pleintje. Frans de Koek maakte met 0.875 een uitstekende beurt en vermorzelde Piet Gabriëls (35-9). Sjaan van Kuyk zorgde voor de ande re winstpartij. Zierikzee overleeft stormloop ZIERIKZEE - Zondag-tweedeklasser Zierikzee overleef den gisteren in het duel met het nog ongeslagen Oister- wijk tal van hectische momenten. Vooral spits Faisel Rein- goud van de Brabanders kreeg legio mogelijkheden om te scoren, maar miste de mooiste kansen. En vlak voor tijd ranselde de uitblinkende keeper Brussé zelfs een straf schop van Johnny Braat uit zijn doel. Zierikzee profiteer de dankbaar. Het doelpunt dat Matthijs Hage in de 24e minuut scoorde, was tot ieders verbazing genoeg voor de overwinning: 1-0. Vierde verlies voor Sranang EERSEL - FM Sranang is in de zesde wedstrijd van het seizoen tegen de vierde nederlaag aangelopen. In Eersel speelden de Goese futsallers verre van slecht, maar verlo ren wel met 4-2 van DZC/TC&O. De enige Zeeuwse hoofd klasser moest het doen zonder Rosanno Acton, Ramon Da- hoe en Edwin Held. Bij een 2-0-achterstand maakte inval ler Mohammed Azagari de aansluitingstreffer. Michael Linger deed hetzelfde toen Sranang met 3-1 achter stond. Even hing de 3-3 in de lucht, maar DZC besliste met hun vierde treffer het duel definitief. Alex van den Hoven kreeg in de laatste minuten een rode kaart. Biljartman Boonen overleden GOES - Afgelopen weekeinde overleed Guust Boonen uit Colijnsplaat. Boonen was vice-voorzitter van biljartvere niging Delta uit Colijnsplaat. Hij speelde ontelbaar veel finales in alle spelsoorten maar was nog het meest gekend als de drijvende kracht (sinds 1998) achter het jaarlijkse driebandentoernooi Colijnsplaat 400 en volgend. Boonen zou vandaag 72 zijn geworden. Bosman wint in Terneuzen TERNEUZEN - Mare Bosman was zaterdagmiddag met afstand de beste loper in de Maas Afbouwloop in Terneu zen. De Belg was echter niet naar de wedstrijd gekomen om de hoofdafstand (zestien kilometer) te lopen. Acht ki lometer vond Bosman meer dan genoeg.Daarom mocht een andere Belg, Dirk Vets uit Nijlen, met de hoogste eer gaan strijken op de lange afstand. lor Frits Bakker ERNEUZEN - Was de vorm er (wel om 34 kilometer hard te lde klok te rijden? „Dat red- i we nog wel", zei John van Vreede, die vorig jaar en ook weer de snelste was in de J ippeltijdrit in Terneuzen. asreigenlijk gaat het er in de- koers vooral om dat er een ge ldelijke sfeer heerst, dat alle ssen aan bod komen en dat Iseizoen wordt uitgeluid. Jac- Ringelberg, de koppelgenoot n John van de Vreede, nipte afloop aan een glaasje. „Van- idag nog een wedstrijd voor an?ois Franse, dan zit het er aaop." i was, op de bijna windstille 1 Wagmorgen, een gevecht tussen amateurs, trimmers en renners van de Stichting De Tra gel. John van de Vreede liet voor het tweede opeenvolgende jaar de snelste tijd noteren. Zowel met Rico Kruyt (vorig jaar) als met Jacco Ringelberg (dit jaar) gaf de Middelkamper in de rit tussen Terneuzen en Perkpolder de concurrentie het nakijken. De eliterenners verdeelden on der elkaar de podiumplaatsen. Voor de winnaars (Van de Vreede/Ringelberg) werd een ge middelde van 44.692 kilometer per uur gemeten. Ralph Schaal- je en de Belgische belofte Tho mas de Gendt bleven daar ruim van verwijderd, Pascal Verhelst en Remco Bijman kwamen op 41.889 uit. In totaal deden 31 koppels mee aan de tijdrit. y los van Belzen WSSLNGEN - Dankzij een Overwinning op Nieuw i ijvliet en het puntenverlies 3 de concurrenten is Zeeland rt nog één punt verwijderd de eerste periodetitel in de 1de klasse A. to-Ouwerkerk 7-0: De thuis- sloeg via Jeroen Gerritse j knny Scholten voor rust Ktnaal toe. In de tweede helft ;5 Robur door en nadat Rik jfflans met twee treffers voor •ad gezorgd, brachten Ralf f Jeroen Gerritse en Vin- deernen de 7-0-eindstand at bord. i l2dendamme-Rimboe 1-1: De had pech toen na i ^unuten de openingstreffer I «uben Osse werd afge- 3d Daardoor kon Edward I "N® op slag van rust 0-1 ifri- Een fel aandringend '«dendamme kreeg in de helft enkele open kansen ■Net werden benut. Toch 10net in de 70e minuut gelijk Martm Smaardijk zich op ■«even van! Marco Remijn wél I ^ker toonde: 1-1. *®id Sport-Nieuw Borgvliet A °°rrust was de thuisploeg i er maar de kansen werden 51 In de tweede helft was het vrijwel alles Zeeland Sport wat de klok sloeg. Na de ope ningstreffer van Michel Schrier werd een treffer van Roy Ver kerk op advies van de grensrech ter geannuleerd. Kort voor het einde bepaalde Joren Lammers de eindstand op 2-0. Lewedorpse Boys-Kaaise Boys 1-0: Vrijwel de hele wedstrijd waren de beste kansen voor de thuisploeg, die in de 20e minuut op voorsprong was gekomen door Ronald Onderdijk: 1-0. Pas na de wissel van spelverdeler Guido Moison bij Lebo twintig minuten voor tijd kreeg Kaaise Boys wat meer grip op het duel. Echt veel gevaar wisten de Bra banders echter niet te stichten zodat het bij 1-0 bleef. Volharding-Vosmeer 1-4: De thuisploeg leek deze wedstrijd na de onverwachte zege van vo rige week wat lichtvaardig op te pakken. Na de openingstreffer van John Vroegop (0-1) maakte Sander de Jonge nog wel gelijk, maar Jaco Vaders zorgde nog voor rust voor een nieuwe voor sprong voor Vosmeer. In de rust probeerde trainer Cees Goeman de thuisploeg nog wel op scherp te zetten, maar via twee treffers van Jaco Va ders in de tweede helft gingen de drie punten mee naar Oud Vossemeer: 1-4. door Ron de Waal MIDDELBURG - Het doel om zich te handhaven in de twee de divisie lijkt voor de tafelten nissers van TTC Middelburg al gehaald. Zaterdag werd tegen koploper AA-Drink/FVT 2 een knappe puntendeling (5-5) overeengekomen. De Middel burgers hebben slechts één punt achterstand op de Rotter dammers. Opnieuw had nieuwkomer Mare Hackenberg een fors aan deel in het Middelburgse suc ces. Eigenlijk zou hij helemaal niet meespelen tegen FVT om dat hij aan de beurt was om vanaf de kant toe te kijken. Maar omdat de jeugdige We sley Wegman met koorts te kampen had, verscheen de 36-jarige Hackenberg toch aan de tafel. De ex-Arnemuiden-speler liet net zoals in de eerste drie wed strijden bij zijn nieuwe club, waarin hij maar liefst acht van zijn negen partijen won, zien dat hij van grote waarde is voor TTC Middelburg. Hij won twee keer. „Het gaat inder daad goed", vertelde Hacken berg zaterdagavond. „Ik heb geen aanpassingsproblemen en er was meteen sprake van we derzijds vertrouwen. Dat ik di rect veel van mijn eigen par tijen won, was uiteraard lek ker meegenomen", aldus de speler die verbaasd was dat juist hij eind vorig seizoen ge polst werd voor een overstap naar de Middelburgse fusie club. „Wim Wegman belde mij om te vragen of ik hem niet wilde ver vangen. Ik kon het niveau ze ker nog aan, maar had eerlijk gezegd verwacht dat ze bij een teamgenoot van mij uit zouden komen. Na goed overleg heb ik toegehapt, omdat mijn situatie bij Amemuiden een beetje uit zichtloos was. We konden steeds net niet de stap naar de tweede divisie maken." Inmiddels is gebleken dat het team van TTC Middelburg be hoorlijk in evenwicht is en dat het ook zonder de inbreng van kopman Wim Wegman uit kan groeien tot een stabiele tweede divisionist. „Dat is wel gebleken. Ik denk dat we op termijn zelfs rich ting eerste divisie kunnen gaan. Zeker als je ziet hoeveel Mare Hackenberg produceert een van zijn lastige services in het duel mnet FVT 2. foto Lex de Meester groeimogelijkheden Wesley Wegman nog heeft", stelt Mare Hackenberg. In de eerste paar wedstrijden van het nieuwe seizoen is geble ken hoeveel moeite de tegen standers hebben met het spelle tje dat Hackenberg speelt. Een rotspel „Ik hoor van verschillende kan ten dat ik een rotspel heb. Ik probeer het wat traag te hou den en moet het vooral van mijn tactisch inzicht hebben. Daarnaast maak ik gebruik van een korte service, waar de tegenstander weinig mee kan doen." Ook tegen FVT 2 bleek dit een geweldig wapen. Nadat Marijn Veygen en Jan Henk Bomhof zich stuk hadden gebe ten op ex-eredivisiespeler Alf red de Jong, had Hackenberg in de achtste partij wel succes. Routinier De Jong kwam 2-1 voor, maar Hackenberg wist er een vijfde en beslissende game uit te slepen. Daarin pakte de uiterlijk onbewogen TTCM-speler een voorsprong om vervolgens helemaal los te gaan en met 11-4 de wedstrijd weer in evenwicht (4-4) te bren gen. Marijn Veygen moest daar na de winst in vier games laten aan Jeroen Kivits, waarna Jan Henk Bomhof over Mitchel Als- emgeest heen walste en de dik verdiende 5-5 voor zijn team veiligstelde. TTC Middelburg - AA-Drink/ FVT 2 5-5. Jan Henk Bomhof - Jeroen Kivits 1-0 (3-0), Mare Hac kenberg - Mitchel Alsemgeest 2-0 (3-2), Marijn Veygen - Alfred de Jong 2-1 (1-3), Jan Henk Bomhof/Marc Hackenberg Jeroen Kivits /Mitchel Alsem geest 2-2 (1-3), Mare Hackenberg - Jeroen Kivits 2-3 (2-3), Jan Henk Bomhof - Alfred de Jong 2-4 (2-3), Marijn Veygen Mitchel Alsemgeest 3-4 (3-2), Mare Hackenberg - Alfred de Jong 4-4 (3-2), Marijn Veygen - Jeroen Kivits 4-5 (1-3). Jan Henk Bomhof- Mitchel Alsemgeest 5-5 (3-0). door Jeremy Deug VLISSINGEN - De mannne- ploeg van BC Vlissingen kreeg gisteren in eigen huis klop van BC Rooi: 60-86. Het vrouwenre- serveteam van de Vlissingse club deden het beter. Zij versloe gen Go Getter met 88-35. Het Vlissingse mannenteam stond na drie minuten spelen op een 1-11-achterstand tegen het sterke BC Rooi. Anton Versteeg scoorde daarna enkele keren te gen, maar de marge werd daar mee niet verkleind. De thuis ploeg kreeg namelijk geen grip op de topscorer van de gasten Na 11-25 aan het eind van het eerste kwart liep BC Rooi ver der uit naar een 38-69-rust- stand. Pas in het laatste deel van de wedstrijd kon BC Vlissin gen wat terugdoen, zodat de ein duitslag een draaglijk aanzien kreeg. Scores BC Vlissingen: Michel Boslers 19 punten, Anton Versteeg 10, Jeffrey van Driel 6, Erwin Hil- bert 6, Wilfred Klap 6, Danny Kas- ander 5, Dorde Karadzic 4, Wytse de Jong 2, Stefan Schier 1 en Tom my Radkiewicz 1 Vrouwen: BC Vlissingen 2 - Go Getter 88-35: De Vlissingse vrou wen begonnen sterk en bij 16-3 leek al duidelijk wie deze wed strijd zou gaan winnen. De ploeg uit Almkerk bleef goed te genspel bieden, maar kon niet voorkomen dat BC Vlissingen uitliep naar 45-18 bij rust. In de tweede helft bleef BC Vlissingen oppermachtig en kon doorsto men naar 88-35. Scores BC Vlissingen 2: Marjolein de Dreu 18 punten, Elisa Kuipers 16 punten, Jessica Verhage 13 pun ten, Romana de Ridder 11 punten, Astrid Franke 10 punten, Linda de Paauw 10 punten, Dorien de Witte 6 punten en Ghylène Niyonkuru 4 punten. Junioren: Black Eagles-BC Vlis singen 66-57: De thuisploeg sloeg in het eerste kwart een gaatje van 6 punten. In het twee de kwart hervond Vlissingen zich en kon het initiatief naar zich toetrekken: 34-39. Na rust was Black Eagles weer het sterkst. De Brabanders kwamen andermaal op voorsprong en hielden die nu wel vast. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Op de vierde speeldag van de competitie zijn de handballers van EMM er nog steeds niet in geslaagd punten te vergaren. In het derde thuis- optreden was ook Aristos te sterk voor de Middelburgers 0: 16-20. GSC werd in eigen huis afgeschoten door PSV 2:16-31. EMM-Aristos 16-20: EMM be gon goed aan de wedstrijd, maar zag Aristos op slag van rust voorbij komen: 7-10. EMM veerde na de pauze een paar keer op, maar zakte net zo mak- kleijk weer weg. Jean Marie Tou- biana scoorde 6 keer. De techni sche staf wordt komende week uitgebreid met mental-coach Peter Boon. GSC-PSV 2 16-31 Oefenmees ter Jaap Quinten was vooral te leurgesteld over het defensieve optreden van zijn ploeg. „Hier is tot in den treure op geoefend en dan gaat het nog enorm fout." De jonge Eindhovense bri gade wandelde via 8-12 eenvou dig weg na de eerste zege: 16-31. Vrouwen. EMM-Aristos 12-14: Een van de aandachtspunten de komende tijd zal ongetwijfeld zijn het terugdringen van het ve le balverlies. Trainster Diana Niemantsverdriet: „Een rust punt inbouwen wordt onze grootste zorg. Ik heb in het team geen echte leider die even gas te rugneemt als het moet." Voor rust hield sluitpost Ingrid Gutteling haar ploeg op de been. EMM wist na de pauze slechts drie maal te scoren. Te weinig voor een gedegen eerste klasser. Blauw Wit-Olympus 13-8: De ploeg had nog maar één oefen sessie achter de rug en liet tegen Blauw Wit een redelijke indruk achter. Als niet alleen Wendy Meerman had gescoord, had er meer ingezeten dan de ruime ne derlaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21