Slap begin kost Fortis twee punten PZC Rapide wint Zeeuws-Vlaamse derby Mytilus geeft koploper van katoen Weinig treffers in vierde klasse Vlissingen walst ovei Patrijzen heen en loopt uit op Goes Togo sleept gelijkspel uit het vuur, Ondo verslaat Luctor maandag 10 oktober 2005 door Jan Roovers GOES - Door een 12-10-neder- laag bij Vriendenschaar is het Souburgse Fortis afgezakt naar de gedeelde vierde plek in de overgangsklasse. In de eerste klasse deed Swift goede zaken door Tjoba te verslaan, waar door de ploeg uit Middelburg nu derde staat. All Ready uit Zierik- zee leed in de tweede klasse pijn lijk verlies. Vriendenschaar H-Fortis 12-10: De te slappe start heeft de Sou burgse korfballers bezoekers op breken. „We begonnen niet scherp en dat had als resultaat dat we al snel achter de tegen stander aan moesten lopen. Dat hebben we de hele wedsti'ijd ge daan", zei coach Leonard Deb- baut. Vriendenschaar leidde bij rust met 7-3. Daarna kwam Fortis wel wat beter in de wedstrijd, maar aanvallend bleef het onvol doende. „We waren niet agres sief genoeg", vond Debbaut. Pas in de slotfase begon het bij For tis te draaien, maar toen was het kwaad al geschied. Scores Fortis: Marieke de Rijke, Jouri van den Broeke en Jacob van Mourik 2, Hagar Hoogwerf, Elze Blankenburgh, Niels Bebelaar en Remco Crucq 1 Tjoba-Swift 9-13: Het Middel burgse Swift was vanaf het be- ginsignaal veel sterker dan Tjo ba uit 's-Heer Hendrikskinder en, dat stijf van de spanning leek te staan. Swift speelde ge concentreerd, liet de bal snel rond gaan, verdedigde uitste kend en was in aanvallend op zicht sterker dan Tjoba. Toch scoorde het team van Ralph Gil lissen slechts vier keer in de eer ste helft. Petra Rijn maakte de enige treffer voor Tjoba. Na rust kwamen de groen-witten even terug tot 5-4 en 6-5, maar daar na liep Swift, snel uit naar 10-5 en was de derby in de eerste klasse beslist. Door de zege zijn de Walchenaren Tjoba gepas seerd op de ranglijst. Ze staan nu derde. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 5, Sander Harinck 2, Robert van Tolhoek wint en eet 's avonds pannenkoeken KRUININGEN - Patrick Tol hoek verkoos zaterdag het pan nenkoeken eten boven het af scheidsfeestje van Francois Franse. Daardoor kon de Yerse- kenaar deelnemen aan de veldrit in Kruiningen. Na een prima slotronde slaagde Tol hoek er in om de rest van zijn op ponenten achter zich te laten. Tolhoek stond voor de keus: de afscheidswedstrijd van Franse of de veldrit in Kruiningen om daarna snel naar huis te gaan en samen met zijn neefje pannen koeken eten. „Het hoeft voor mij allemaal niet meer zo. Dus heb ik er voor gekozen om vroeg thuis te zijn en dus deel te ne men in Kruiningen. Ik had het beloofd aan dat ventje." Hij toonde nog steeds over een uitstekende conditie te beschik ken. Tolhoek reed eenvoudig mee in de kopgroep, die uit ze ven man bestond. Ook de Zeeuw en Jamo Veerhoek en Jaco Wa genaar maakten daar deel van uit. Voor de drie was het een goe de test voor de strijd om de Zeeuwse ATB Cup, die zaterdag in 's-Heer Arendskerke begint. „Ik zal wellicht een paar wed strijden meedoen", zei Tolhoek. „Zo'n wedstrijd kost je bijna een hele dag. Een uur koers, dan nog even blijven zitten en dan nog eens het materiaal schoon maken." Voorbereiding Ook zijn plaatsgenoot Jaco Wa genaar (die vorig jaar zoveel in druk maakte in zijn debuut jaar bij de senioren) gaf aan dit jaar slechts een paar wedstrijden mee te zullen doen. „Het wordt op den duur allemaal te veel. Een hele zomer rijden, dan daar meteen achteraan de Zeeuwse ATB Cup en dan begint kort daarop de voorbereiding voor het volgende seizoen alweer. Daarom neem ik in de winter enige rust." Jamo Veerhoek heeft zijn zin nen wel gezet op de ATB Cup. Zaterdag toonde hij alweer zijn goede vorm. Halverwege de wed strijd leek hij de rest van zich af te schudden. „Ik voelde me erg sterk vandaag, maar ik raakte achterop doordat ik onderuit ging. Ik kon daarna het verschil niet meer goed maken", aldus Veerhoek die zevende werd. Bij de jeugd waren er zaterdag overwinningen voor Giovanni Burton uit Terneuzen en Erik Boer uit Wolphaartsdijk. Schaik en Petra Rijn 1. Scores Swift: Roel Klootwijk en Ivo de Hond 5, Richard Geldof 2 en Pas cal Castenmiller 1. TOP-Sagitta 11-15: Na een ge- lijkopgaande eerste helft (5-6 bij rust) kon de wedstrijd nog al le kanten op. Maar de thuisploeg kwam niet best uit de kleedkamer en keek in een mum van tijd tegen een 6-9-achterstand aan. „Sagitta scoorde in die fase gemakkelijk, aanvallend lieten wij het toen af weten", zei coach Arie Schroe- vers. Zonder veel overtuiging probeer de de Arnemuidse tweedeklas ser daarna de schade te herstel len. „Maar het vertrouwen ont brak en we misten de routine om terug in de wedstrijd te ko men" aldus Schroevers. Scores TOP: Petra de Ridder 4, Nelleke van Belzen en Hannuël Kramer 2, Jantine Meulmeester, Ad Bezemer en Niels Wattel 1 Olympia S-All Ready 8-5: De Zierikzeese tweedeklasser leed een pijnlijke nederlaag tegen de hekkensluiter. Bij rust keek All Ready tegen een 6-4-achter- stand aan. Na rust was de ploeg niet bij machte om die onge daan te maken. Scores All Ready: Luuk van Eij- ken en Remy Quist 2, Dennis Vos- hart 1. Blauw Wit-Oranje Nassau 12-18: Blauw Wit-Coach Bert Mol deed er niet moeilijk over: „Oranje Nassau was op alle fron ten beter. Onze enige verdienste is dat we door de koploper niet van de mat zijn gespeeld." Maar Oranje Nassau hanteerde in het derde-klasseduel een hogere bal tempo en scoorde wat makkelij ker. Scores Blauw Wit: Bas Rijk 5, Gert Jan de Jonge 3, Monique van de Linde, Arnold Flipse, Marco de Jonge en Edwin Bommeljee 1. Togo-Nio 14-14: „We zijn blij met een punt. Dat we gelijk speelden was ook verdiend", zei coach Sjaak Joziasse. De remise kwam overigens pas in de laat ste seconden totstand, na een 13-14-ach terstand, Togo, dat ineens geen moeite had om te scoren, kwam een paar keer in de wedstrijd op voorsprong, maar die werd net zo makkelijk weer weggegeven. De 14-14 stemde daarom tot te vredenheid. Scores Togo: Marcel Joziasse 6, Comé van Rooyen 4, Yvonne Jo ziasse 2, Annielc Elenbaas en Susanne Dronkers 1 Stormvogels-ADO 6-13: Het ver schil zat in het afwerken van de kansen. De Westkapelse ploeg kreeg er meer dan genoeg, maar liet er veel onbenut. ADO gooi de ze er wel allemaal in. „Van daar dat we kansloos wegge speeld zijn", concludeerde coach Richard Ollefers. Scores Stormvogels: Sander Koole 2, Linda de Witte, Sabine Minder hout, Loura Kleinepier en Jan Theune 1 Ondo-Luctor 12-8: Tot 4-4 kon Luctor uit Temeuzen bijblijven. Maar op de tussensprint die de thuisploeg uit Sint Laurens daarna plaatste, hadden de gas ten geen antwoord. Bij rust stond het 8-4. Omdat Ondo daar na grossierde in het missen van kansen, kon Luctor naar 9-6 ko men, maar daarna demarreerde Ondo weer. Scores Ondo: Wim Allaart en hvan de Pagter 3, Joris Hoogwerf 2, San dra van der Broek, Annelie Wisse, Renee Groenleer en Bas de Pagter 1. Scores Luctor: Sylvia Trouiv- borst 3, Marjolein Durink en Ferry de waele 2, Davy Jonker 1. Vierde klasse Seolto-Thor werd een wedstrijd waarin de aanvallers van de thuisploeg faalden. „Maar we wonnen wel, met 11-8. En daar is alles mee gezegd", zei Jaap Jan Ritsema, coach van de Vlis- singse ploeg. KVK uit Kapelle haalde thuis tegen lijstaanvoer der 't Capproen een ruime vol doende, bood ook goed verweer, maar kwam kwalitatief net iets tekort om een nederlaag (7-10) af te wenden. Het Ritthemse At las zit nog altijd in een dip. Bij Zaamslag werd de ploeg van coach Hans de Meij kansloos naar de 10-6-nederlaag ge speeld. De vijfde alweer van dit veldseizoen. Een duel in de wedstrijd tussen Rapide en Olympia. foto Peter Nicolai door Peter Snelders HULST - De hockeyderby tus sen de mannen van Rapide en Olympia eindigde nu eens niet niet in het voordeel van de ploeg uit Terneuzen. Rapide hield de punten in eigen huis. De vrouwen van Vlissingen ver loren, die van Middelburg won nen. Rapide-Olympia 3-1: De basis voor die verdiende zege werd al in de eerste vijf minuten ge legd. In die prille beginfase liep de thuisploeg uit naar een 2-0 voorsprong, dankzij Yan- nick van Putte en Koen Totté, die een strafbal benutte. Kort voor rust maakte Van Putte ook de 3-0. Pas in de tweede helft kwam Olympia tot sco ren. Uit één van de weinige strafcor- ners die het Terneuzense team kreeg, tekende Gijs Schueler voor de 3-1. Vlissingen-Zevenbergen 1-5: De druk die Vlissingen zich bij aanvang van het seizoen opleg de, lijkt de ploeg te veel te wor den. Het team mikte op een plaats in de topdrie, maar daar van is het nog ver verwijderd. Tegen Zevenbergen haalde Vlis singen niet eens het niveau van de voorgaande wedstrijden. De ploeg werd al na vier minuten op achterstand gezet. Twee mi nuten later werd het 1-1, door Merel de Kam. Daarna liep Ze venbergen binnen een kwartier uit naar 1-4. In de tweede helft probeerde Vlissingen nog wel iets te forceren en werd er ook hard gewerkt, maar de precisie ontbrak. Kort voor tijd kreeg de ploeg nog een treffer tegen. Middelburg-Vlijmen 6-3: In de eerste helft waren de teams aar dig aan elkaar gewaagd. Al na drie minuten nam Vlijmen de leiding. Nauwelijks twee minu ten later stond Middelburg op gelijke hoogte. En nog voor rust scoorde de thuisploeg nog twee keer. In de tweede helft hield Middelburg stand. Voor die ploeg scoorden Sandrine van Odijk (2) en Marte Schol- ma (2), Charlotte Blommen- stein en Madelief van Duiven- dijk. door Peter van Kouteren GOES - De volleybalsters van Savok hebben hun eerste over winning in de regiodivisie be haald. In eigen huis versloeg de Sasse formatie koploper SSS met 3-1. De mannen van My tilus stuurden in de regiodivisie leider Ekspalvo 2 met een 3-1-nederlaag naar huis. In de promotieklasse A leden de mannen van Kwiek de eerste ne derlaag. Tegen DVO werd het ge flatteerd 0-4. WS'92 ging in de promotieklasse B met 3-1 onder uit tegen de tweede keus van Mikro Electro/Roosendaal. De beide standaardteams van Morres/Hulst waren vrij. De vrouwen van Kwiek kwa men ook in hun derde wedstrijd niet tot winst. Rijnmond 2 was in Bruinisse met 3-1 te sterk. Morres/Hulst 2 was in de promo tieklasse kansloos tegen Sic Pugno: 4-0. Savok-SSS 4-0 (25-20 25-14 25-23 16-25): Savok trok tegen de lijstaanvoerder de stijgende lijn door. Vooral in aanvallend opzicht maakte de ploeg meer dan in de eerste competitieduels in een vuist. De Sasse formatie was aan de buitenkanten trefzeker en had blokkerend een behoor lijk antwoord op de sterke mid- denaanval van SSS. Savok was de koploper daardoor in de eer ste drie sets de baas en kwam in de vierde set na een slechte start (1-12) nog sterk terug. Opval lend was dat Savok steeds in de slotfase van de sets sterk speel de. Zo nam de thuisploeg in de eer ste set na 17-17 door veel opslag- druk afstand en serveerde Maartje Snelders in het tweede bedrijf van 14-13 naar 22-13. Aan het eind van de derde set werd zelfs een lichte achter stand goed gemaakt. Kwiek-Rijnmond 2 (13-25 21-25 20-25 25-23): Door de afwezig heid van de geblesseerde Marije van de Zande begon Kwiek in een ander systeem. Dat vergde veel aanpassing, waar de bezoe kers van profiteerden. Verdedi gend stond Kwiek niet goed. Blokkerend had de thuisploeg geen vat op de gevarieerde aan vallen van Rijnmond. Na drie setnederlagen op rij bouwde Kwiek in de vierde set onbevan gen spelend een ruime voor sprong op. Die werd dan ook ge wonnen, zij het nipt. Sic Pugno-Morres/Hulst 2 4-0 (25-18 25-8 25-19 25-21): Met de voormalige eerste-teamspe- lers Loeki Tak en Suzanne de Gucht in de gelederen deed Morres/Hulst 2 het in het begin van de eerste set niet slecht, maar al snel kwam de klad erin. Sic Pugno beschikte over een goede opslag, bracht de pass goed en maakte weinig fouten. De stroef draaiende Zeeuws-Vla mingen kregen geen vat op de thuisploeg en hoewel er veel ge wisseld werd, kwam er pas in de vierde set enige lijn in het spel. Mytilus-Coolflash/Ekspalvo 2 3-1 (25-23 25-20 25-19 24-26): Opnieuw een prima wedstrijd van de mannen Mytilus, dat ga ren lijkt te spinnen bij de serieu ze voorbereiding op de competi tie. De Goese formatie stond positio neel goed en maakte bijna geen fouten. Dat resulteerde tegen de koploper van het eerste uur tot een verdiende overwinning. Bei de ploegen hielden elkaar in de sets tot het twintigste punt in evenwicht. Op momenten dat de ploeg er moest staan, bleek Mytilus een hecht collectief- Ekspalvo 2 be schikte over een aantal jonge spelers, die bekeken spelend graag voor een harde aanval ko zen. Verdedigend stond het aan Goese kant echter als een huis. In de vierde set slaagde Mytilus er evenwel niet in om na een 24-21-voorsprong naar winst af te wikkelen. Kwiek-DVO 0-4 (21-25 23-25 21-25 23-25): Kwiek maakte in vier sets slechts twaalf punten minder dan DVO, maar stond na afloop wel met lege handen. Dat was zuur. De thuisploeg hield desondanks een goed gevoel aan het duel over. „We hebben zonder meer goed gespeeld", vond aanvoer der Erik van Breda. „Alleen was DVO als team net iets beter." De bezoekers straalden rust uit, beperkten de foutenlast en rond den in de slotfase van elke set bekwaam af naar winst. Mikro Electro/Roosendaal 2- WS'92 3-1 (22-25 25-20 25-18 25-23): Een matige wedstrijd van de Vlissingers, die goed be gonnen, maar naarmate de wed sti'ijd vorderde op een sterk ver dedigende formatie stuitten. WS'92 sloot de eerste set win nend af, maar kon het niveau van de beginfase niet vast hou den. De Brabanders profiteerden daarvan en namen het initiatief. Dat resulteerde in de ommekeer van de wedstrijd. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Ranglijstaan voerder Vlissingen haalde in de derde klas A van het zondag voetbal l'link uit bij Patrijzen. De wedstrijd eindigde in 0-6. De nummer twee op de rang lijst, Goes, zag na een 1-2-neder- laag bij BSC de Vlissingers ver der uitlopen. Patrijzen-Vlissingen 0-6: In het begin zag het er nog redelijk uit voor de thuisploeg. Na vier mi nuten miste Dennis Weijers oog in oog met doelman Mohammed Elbakkaoui. En even later liet ook Pascal Zoeteweij een goede mogelijkheid onbenut. In het laatste kwartier van de eerste helft namen de Vlissingers ech ter ruim afstand via treffers van Tim van de Vlies, Mervin Nie- mantsverdriet en Jérome Rivero- la (2x). Na rust scoorden Danny ter Steege en opnieuw Tim van de Vlies. Breskens-Domburg 0-2: Voor rust had de thuisploeg een over wicht, waarbij Elmar Lauret en Idris Yavuz goede mogelijkhe den onbenut lieten. Halverwege stond het 0-0. Na de thee was het spelbeeld hetzelfde, maar kwam Breskens niet verder dan wat afstandsschoten. Na balver lies van de thuisploeg op de rand van het zestienmeterge bied van Domburg volgde een snelle uitval, waaruit Robin Gee- len de 0-1 binnenschoot. In bles suretijd maakte Chiel Maranusj aan alle onzekerheid een einde door de 0-2 aan te tekenen. Moerse Boys-Steen 4-1: Tech nisch was het niet slecht wat Steen liet zien, maar tot veel kansen leidde dit niet. Nadat Niek Bastiaansen in de 10e mi nuut de score had geopend, maakte Kevin Stoutjesdijk er vijf minuten later 2-0 van. Op slag van rust bouwde Reg van Ti chelt de voorsprong verder uit naar 3-0. In de tweede helft zet te Steen wel aan, maar deson danks conti'oleerde Moerse Boys de wedstrijd. Met zijn tweede treffer van die middag bracht Kevin Stoutjesdijk in de 61e mi nuut de stand op 4-0, was Michel van den Bosch'pas k voor tijd wist tegen te 4-1. BSC-Goes 2-1: Na de snelleo ningstreffer van Achmed t drong Goes wel aan, bracht het de thuisploeg s écht in de problemen. Met® Ier Patrick Ketting binnen ie nen creëerde Goes in de t»e helft een optisch overwicht,e ter zonder dat dit tot veel'b sen leidde. In de 67e minuutn fiteerde Joessef Saïdi |L ruimte achter de verdedig van de gasten door na eenste pass van Stefan de Groen if: te scoren. Pas in de extrai scoorde Rik de Punder tec 2-1. Zeelandia Middelburg-SC G tel 1-2: De thuisploeg had meeste balbezit, maar toj zich voorin weinig effectiel de afwerking. Hierdoor kont cal van Kaam in de 20e min de score openen. Na rust dn Zeelandia Middelburg fl aan, maar de defensie van Brabanders stond als een lu Toch werd het in de 70e nu 1-1 door een rake kopbal i Boubakar Kieta. Twee mini; later keek de thuisploeg ed opnieuw tegen een achte® aan. William Laseroms sax» 1-2. Alper Koe speelde deu strijd niet uit. De voetballen de thuisploeg werd per b; cai'd afgevoei'd. WK dammen AMSTERDAM - Alexander! jakin ligt op koers voor plaats in de finalegroep van WK dammen. Hij staat na ronden met negen punten deeld eerste in Groep A. De Arnhemmer kwam in k sterdam het loodzware week de uitstekend door. Hij remix de zaterdag met de Senegï] Samb. Dat liet hij gisterent gen door winst op Maughsj Trinidad en nog een remisi oud-wereldkampioen Schsi mann uit Rusland. ANP door Jos van Belzen VLISSINGEN - De doelpunten waren gisteren schaars in de vierde klasse A van het zondag voetbal. Bij Vogelwaarde-Hul- sterloo werd helemaal niet ge scoord, terwijl zowel Clinge als RIA W. met het kleinst mogelij ke verschil (1-0) won van respec tievelijk Hontenisse en Koe wacht. Koploper Axel speelde met 1-1 gelijk bij HW'24, texwijl voor- naamste concurrent De Noor mannen op eigen veld tegen Aar denburg dezelfde uitslag boek te. Hoofdplaat won door op nieuw twee treffers van Erik de Rechter met 2-1 bij Jong Am- bon. In de vierde klas B eindig de Walcheren-Luctor'88 ook al in 1-1, texwijl Hansweertse Boys met 1-3 verloor bij Wem hout. HW'24-Axel 1-1: De topper mondde uit in een negentig mi nuten durende reclamefilm voor het voetbal. Beide ploegen speel den zeer aanvallend, maar scoor- den slechts één keer. Patrick Vinke opende de score voor Axel, Dennis Rodrigo 1-1 scoor de tegen. Vogelwaarde-Hulsterloo 0-0: Voor rust waren de beste kan sen voor de thuisploeg. In de tweede helft had Hulsterloo de beste mogelijkheden, maar dit maal stond de paal de openings treffer in de weg. Hierdoor ein digde dit duel in een terechte puntendeling. De Noormannen-Aardenburg 1-1: In de beginfase was de thuisploeg iets beter. Mark Min- derhoud opende in de 12e mi nuut de score. Gaandeweg de tweede helft namen de bezoe kers het initiatief over, maar dit leidde niet tot echte kansen. Ook in de eerste twintig minu ten in de tweede helft was Aar denburg de bovenliggende par tij. Jelle de Vi-eeze bracht in de 65e minuut de stand echter in evenwicht. Jong Ambon-Hool'dplaat 1-2: Halverwege de eerste helft open de Erik de Rechter de score na mens de bezoekers: 0-1. Beide ploegen kregen voor rust enkele kansen, waarbij de Middelbui"- gers onder meer door een uitste kende doelman Jean-Pierre Pie- laet van scoren werden afgehou den. Plet eerste kwartier van de tweede helft was voor Jong Am- bon, maar heeft moeite meti ren. Dit gold niet voor Hoi plaat, dat in Erik de Rechter makkelijk scorende spits be Hij maakte de 0-2. Kort v tijd kreeg Ricardo van ff zijn tweede gele kaart voor overtreding in het strafschop bied. Nus Taniwel benutte strafschop: 1-2. RIA W.-Koewacht 1-0: L leek het duel op een 0-0 af te: venen. Toeschouwers verft het sportpark in Westdorpe omdat ze er niet meer in gek den. Maar vlak voor tijd maa Ruud Audenaerd nog de 1-0, Clinge-Hontenisse 1-0: De dl ven waren zuur voor Hontei se. De ploeg uit Kloosteraj deed beslist niet onder voor nummer vier van de rangli maar het stond na afloop' met lege handen. Eén mom van onoplettendheid was fat- Na een seximmage viel de' voor de voeten van Davy t Puijvelde. De Clinge-spits a zelde niet en schoot in de 74ei nuut beheerst de 1-0 bins Alain Joos (Hontenisse) voortijdig het veld verlaten, een tweede gele kaart. Diekn hij voor een schwalbe. Wernhout-Hansvveertse 3-1: Ook na de vroege openft treffer van Mart van Ginnd (1-0) bleef de thuisploeg hete tiatief houden. Na een haft verdubbelde Dion de Meijer voorsprong van Wernhoutl een fraai afstandsschot: i Hierna kregen de Boys fflki kleine mogelijkheden, die ec ter niet werden benut, In dei minuut werd een treffer vair thuisploeg afgekeurd weg! aanvallen van de doelman, j hierdoor geblesseerd het f moest verlaten. Omdat de «j seis waren opgebruikt, mj Hansweertse Boys hierna D tien man verder. Dion de Mfl zorgde in de slotfase voor waarna Mark Janse de eft stand op 3-1 bepaalde. I Walcheren-Luctor'88 1-1: cheren had in de eerste ra pech toen een inzet van Bart I li us tegen de paal eindigde- j bij rust. Na tien minuten in, tweede helft opende Sjoerfl ijnhout op aangeven van Mifl van Dalen de score namefc thuisploeg: 1-0. Het scoiw was nog maar nauwelijks bi werkt toen Enk de Groenej vrijwel vanaf de aftrap met a keiharde pegel 1-1 van maaM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18