»zc Toegankelijkheid Sluis kan beter DE VIN ZEELANDHALLEN GOES VERSCHOORE tadsraad vindt situatie in centrum goed, maar wil aanpak van woonwijken Kunstuitleen is blij met plek in pand Toonbeeld IELERSPECI AALZAAK ENDURA SPORT Officiële opening door Eddy Merckx Bewoners en hond gered uit vlammen O AutoTrack.nl FOCWA CONTACTA 2005 11 I 12 I 13 Le 0113-315649 SSti4SP4C.nl Il31,«60AAGoes iBrtfintie-exploitatie. *J5 Midden-Zeeland: 0113-315520; ^Vlaanderen: 0114-372770; *S,l: 020-4562500. iterdag I oktober 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen ^Raymond de Frel US Het winkelcentrum i Sluis is voor mensen met handicap goed toegankelijk, rond de ouderenlocaties de woonwijken laat de si ne nog veel te wensen over. conclusie trekt de Stads- 1 Sluis in een toegankelijk- fconderzoek. stadsraad vindt de toeganke- icidvan Sluis niet verontrus- imaar wel voor verbetering De stadsvertegenwoor- >rs brachten in samenwer kt de Stichting Werk- West-Zeeuws-Vlaamse andicapten, de midden- idsveremging en het binnen- smanagement in Sluis de mnten voor mensen met functiebeperking in kaart, het onderzoek blijkt dat de inwijken in Sluis moeilijk inkelijk zijn. Daarom pleit tadsraad ervoor om twee j-aders aan te pakken: de lijkstraat en de Grote jdenstraat. Laatstgenoem- raat heeft voldoende brede loirs en is met eenvoudige den toegankelijk te ma- De Hoogstraat en de Dins- aaat zorgen voor de meeste maar volgens de is het ondoenlijk om die a opnieuw in te richten, om is gekozen voor de Zuid- traat. die vanaf het Herten- tot aan het Belfort aan alle ielijkheidseisen moet vol- aegankelijkheid van het Antrum van Sluis is vol te onderzoekers in orde. Uitstallen van winkelwaren estje behoeft tn vergunning ÏEUZEN - Voor kleine eve- ïnlen zoals een buurtbarbe- of rommelmarkt op een ilpleinis oortaan in de ge it» Temeuzen geen vergun- [Etcr nodig. emeester en wethouders fa dat vastgelegd in de no- ienementenbeleid. Kleine fflenten hoeven niet meer gemeente gemeld te wor ker hoeven dus ook geen tm-or te worden betaald, idcelgrote en grote evene- io blijven wel vergunnings ei?. In die vergunningen kngeen bepalingen opgeno- Eft betrekking tot het ge- Op vrijdag en zaterdag een eindtijd gehanteerd lMuur. Op overige dagen e evenementen en feesten UWuur afgelopen zijn. en terrassen speelt mensen met een functiebeperking echter wel parten. Ook worden bezoekers gedwongen om op de rijbaan te lopen, wat tot gevaarlijke situa ties kan leiden. In de directe omgeving bij de To ren van Bourgondië, woonzorg centrum Rozenoord en het Ron deel moet flink wat veranderen. Scheve en smalle stoepen, een te kort aan lichtpunten en het ont breken van een bushalte bij Ro zenoord maken het woongebied van de oudere inwoners in Sluis verre van ideaal. Een wan del-fietspad aan de linkerzijde van de Zuiddijkstraat - nu berm - zou de bewoners de mogelijk heid geven om veilig richting het hertenkamp te wandelen. De stadsraad pleit voor een aan pak in de woonwijken en bij de ouderenlocaties volgens het 'Oostburgs model' Dat is spek kie naar het bekkie van wethou der L. Wille. „In Oostburg pro beren we voorafgaand aan ver anderingen te bekijken of de nieuwe situatie ook voor gehan dicapten ideaal is. Of we laten mensen met een beperking zelf een rondje doen, om te kijken wat er beter kan. Met die metho de zijn de meeste knelpunten op te lossen. In de hele gemeente Sluis merk ik echter dat we nog te weinig nadenken over de toe gankelijkheid voor gehandicap ten, Ik vind dit rapport van de stadsraadsvertegenwoordigers evenwichtig en realistisch. Ze snappen dat niet alles in één keer kan worden uitgevoerd. Ik nodig hierbij alle andere dorps- en stadsraden uit om ook zo'n onderzoek uit te voeren, zodat wij een totaalbeeld krijgen", al dus Wille. De stadsraad hoopt dat er jaarlijks een post op de ge meentebegroting komt ten be hoeve van noodzakelijke aanpas singen van openbare ruimtes in de gemeente Sluis. Die belofte kan Wille nog niet doen. „In de begroting van 2006 gaat dat niet meer lukken, maar ik vind dit een heel goede sugges tie voor de daaropvolgende ja ren." Beheerder F. Kegels van de kunstuitleen Temeuzen (rechts) liet bij de openingsplechtigheid weten dat er reden was voor een feestje. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst TERNEUZEN - Stilstand is niet altijd achteruitgang. Beheerder F. Kegels is heel blij dat het le dental van de kunstuitleen Ter- neuzen de laatste jaren niet is te ruggelopen. De Terneuzense artotheek vier de gisteren het tienjarig jubi leum en hield tegelijkertijd een openingsplechtigheid. De uit leen zit al negen maanden in het Toonbeeldgebouw aan de Bel- lamystraat, maar de heuglijke verhuizing was niet eerder ge vierd. Kegels liet genodigden weten dat er zeker reden was voor een feestje. De kunstuitleen heeft nooit geklaagd over haar huis vesting bij de bibliotheek: de twee uitleencentra vormen ten slotte een prima combinatie. Maar in het gebouw van Toon beeld past de uitleen nog beter. Op de plaats van het voormalige Zuidlandtheater is dé kunsttem pel van Terneuzen verrezen. Volwassenen en kinderen be kwamen zich in het pand in al lerlei kunstzinnige vaardighe den: muziek, schilderen, beeld houwen, keramiek. „Het is prachtig dat al die in kunst geïn teresseerde mensen vanzelf dit pand in komen. Kinderen die even moeten wachten, lopen ge woon de uitleen binnen om schil derijen en beelden te bekijken. Er is er eentje die om de paar we ken een nieuw werk uitzoekt. Prachtig! Wethouder C. de Mol-Marcusse onderstreepte de woorden van Kegels. Het gemeentebestuur vindt dat een gemeente als Ter- neuzen een kunstuitleen hoort te hebben. In het huidige pand moet de artotheek kunnen uit groeien tot een regionale voor- (Advertentie) •rijdag 14 oktober 2005 om 19.00 uur ter de Houttuinen 12, Middelburg, tel. 0118-650485 www.endurasport.nl door Raymond de Frel NIEUWVLIET - De benedenver dieping van een tussenwoning aan de Prinses Wilhelmina- straat in Nieuwvliet is gisteroch tend rond half zes volledig uitge brand. De drie bewoners wer den door buurtgenoten uit hun woning gered. Ook een hond overleefde de vlammenzee. De brandweer nikte uit na meer dere meldingen van buurtbewo ners. Die slaagden er in de tus sentijd in om de bewoners uit hun woning te halen. Vader, moeder en zoon konden met be hulp van een ladder via het slaapkamerraam hun huis verla ten. Zij bleven alledrie onge deerd. „De bewoners werden ge wekt door hun rookmelders. Met geschreeuw vroegen ze de buren om hulp", vertelde brand weerofficier van dienst M. Stok- kerman. De brandweer van Cadzand en Schoondijke hoefde alleen nog een hond te redden, die beneden was. „Wonder boven wonder is ook het dier ongedeerd geble ven. Het was voor de brandweer mannen lastig om de woning te betreden, omdat de tempera tuur ontzettend hoog was. Het feit dat hitte naar boven stijgt, is waarschijnlijk de redding ge weest voor de hond", aldus Stok- kerman. De brand ontstond in de keu De allergrootste autosite van Nederland. Ook voor nieuwe auto's. Legionella in koelwater Dow TERNEUZEN - Het koelwater in vier koeltorens van Dow Benelux in Terneuzen is besmet met de legionel- la-bacterie. Dat heeft het bedrijf gisteren bekendge maakt. De legionella-besmetting is volgens woordvoerder E. van Oosten aan het licht gekomen bij een routine-con trole. Meteen na de ontdekking is het personeel dat in de omgeving van de betreffende koeltorens werkt, gewaar schuwd. Volgens Van Oosten heeft tot nu toe echter nog niemand geklaagd over gezondheidsproblemen. „De kans daarop is ook niet zo groot. Het water in de koeltorens wordt alleen gebruikt voor koeling. De enige manier waar op mensen er mee in aanraking kunnen komen is door ver damping", aldus Van Oosten. Het bedrijf heeft inmiddels maatregelen genomen om de legionella-bacterie uit te roeien. Dat gebeurt door chloor aan het koelwater toe te voegen. Het productieproces heeft volgens Van Oosten niet te lijden gehad van de legionella-besmetting. Hoe de besmetting ontstaan is, wordt nog onderzocht. Aanpak files brug Sluiskil nodig MIDDELBURG - Maatregelen om files bij de brug van Sluiskil te beperken, zijn dringend noodzakelijk. Te den ken valt aan de plaatsing van signaleringsborden en de in voering van bloktijden voor binnenvaartschepen. De Sta ten van Zeeland drongen er gisteren bij het dagelijks pro vinciebestuur op aan hierover te gaan praten met Rijkswa terstaat en de gemeente Terneuzen. De PvdA'ers M. de Koster en C. Ollebek stelden vast dat het wegverkeer over de brug bij Sluiskil flink is toegenomen. Wanneer de brug vanwege de scheepvaart open moet, leidt dat al gauw tot files. Omdat de brug de vaarroute naar Gent kruist, zal de kwestie ook moeten worden besproken met Vlaanderen. Verzet tegen plek Puckey-beeld TERNEUZEN - De bewoners B. Hamelink en M. Steijns uit het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen blijven een schade vergoeding claimen als het beeld van Thom Puckey op de Scheldedijk wordt geplaatst. Er zijn nieuwe brieven naar de gemeente gegaan, waarin beide bewoners volharden in hun schadeclaim. Volgens de bewoners zal het immense bronzen beeld 'de man met de cape' het vrije uitzicht op de Westerschelde ernstig aantasten. Dit betekent volgens hen dat de waarde van hun woningen met zo'n 20 procent daalt. De sculptuur wordt geplaatst aan de noordzijde van het stadhuis bij de Scheldeboulevard. Volgens de be woners is tot eind vorig jaar door de gemeente de sugges tie gewekt dat aanpassing van de locatie mogelijk was. „Om die reden is vorig jaar een proefopstelling gemaakt", schrijven ze. „Tot onze verbazing bleek hierna dat de ge meente halsstarrig vasthield aan de eerder gekozen loca tie van het beeld." Hamelink en Steijns hebben er geen problemen mee als het beeld wat verderop wordt gezet. Zeeuwen vast na knokpartij Breda ziening, verwachten beheerder én bestuurder. Daarnaast speelt de kunstuitleen ook steeds meer een educatieve rol. Diverse ba sisscholen bezoeken het cen trum om kunst aanschouwelijk te maken. De kunstuitleen expo seert af en toe ook werk van jeugdigen. Zo was de afgelopen weken een tentoonstelling te zien van kinderen die foto's van elkaar hadden gemaakt tijdens een doedag van Toonbeeld. BREDA - Vijf Zeeuws-Vlamin gen zijn gisternacht gearres teerd na een massale vechtpartij tussen stappers en politie op het Kerkplein in Breda. Het liep daar zo hoog op dat agenten de wapenstok moesten gebruiken en een linie formeer den om de rust te herstellen. De problemen ontstonden rond een uur of twee, toen de portiers van discotheek Het Kerkplein een paar stappers de toegang weiger den. Wat begon als een opstoot je tussen de portiers en de gewei gerde stappers liep uit op een massale vechtpartij. Toen de po litie arriveerde richtte de agres sie van de stappers zich op de agenten. Zo'n vijftien mannen raakten slaags met de politie. Er werden zes mensen gearres teerd, onder wie drie uit Terneu zen, een uit Sluiskil en een uit Westdorpe, allen 19 of 20 jaar. (Advertentie) autoschade. EUROGARANTBEDRIJF HAARMANWEG 45 TERNEUZEN 0115 61 21 56 ken, vermoedelijk door kortslui ting in een elektrisch apparaat. De begane grond is volledig uit gebrand. Op de bovenverdie ping was alleen roetschade. Ook de twee huurwoningen liepen rookschade op. Even leek het er op dat er ook onder het dak brand was. Daarom werd een hoogwerker uit Terneuzen opge roepen, maar die hoefde niet meer in actie te komen. Rond kwart over zes had de brand weer het vuur onder controle. (Advertentie) nodigt u graag uit oktober 2005 I oktober 2005 I oktober 2005 De business to businessbeurs met nog meer mogelijkheden om uw potentieel direkt aan te spreken! Nobelweg 6 Telefoon 011! - Z21020 www.zeelandhallen.nl Een brandweerman begeleidt de hond die uit het brandende huis is gehaald. foto Peter Nicr«iai zeeuwse almanak Jack Trots stapte de fotograaf van deze krant met zijn nieuwe le ren jack over de redactie- vloer. Totdat een schrijvende collega hem een vernietigen de opmerking naar zijn hoofd slingerde. Dat jasje is zeker van varkensleer gemaakt? Zijn kop steekt namelijk nog boven het kraagje uit!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 69