>zc ïe veel regels in omgevingsplan Winst havenschap valt lager uit CONTACTA 2005 ZEELANDHALLEN GOES Vrachtwagencombinatie glijdt in de sloot }meente wil meer vrijheid van provincie op vlak van ruimtelijke ordening WIELERSPECIAALZAAK ENDURA SPORT Officiële opening door Eddy Merckx O AutoTrack.nl VERSCHOORE Nog steeds achterstand controle vergunningen 11 12 13 Jack „tie: 0113-315649 upzc.nl ailredactiespzc.n1 *J„S 31,4460 AA Goes ^EdSSand: 0113-315520; IviModerer: 0114-372770; gL»2»4562500' lerdag 8 oktober 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland |rPipt Kleemans FRIKZEE - 'Kies daadwerke voor het geven van ruimte «eef de gemeenten de kans iet geschonken vertrouwen te maken'. Dat is de op- j van het Schouwen-Duive- jsc Ml!ege van B en W aan adres van de provincie. Het leentebestuur vindt het pro- iciaal omgevingsplan te gede- provinciaal omgevingsplan t Streekplan Zeeland in een w jasje - gaat uit van de wil vernieuwing en het geven nieuw elan aan de ruimtelij- ordening Op zich een goede k m de visie van de gemeen- Ware het met dat de provin- in de ogen van de Schou- rDuivelandse bestuurdex-s Kn aantal onderdelen van plan doorschiet in regel- Als voorbeeld wordt ge- md de rol die de provincie izelf toedicht daar waar het iom vormgeving van nieuwe iwing. „Er wordt gesugge- dat hier een provinciale iseggelegd bij het op detail wdelijk (materiaalgebruik, alen maatverhoudingen) be- van bouwplannen. De zijn duidelijk, deze bemoeienis is princi- onjuist", aldus het college nschrifelijke reactie. [diiene typeringen voor wat betreft de beschrij- jvangewenste landschappe- kwaliteiten is de provincie rist idee van de gemeente al te enthousiast „Ook hier i de provincie zich te verlie- i in het tot op detailniveau (en regisseren. Het ligt voor )A zoekt hulp rgers bij oeien in woud n regels iPiet Kleemans SiKZEE - In het woud van s moet fors gesnoeid wor- lindt de Schomven-Duive- fce CDA-fractie. De chris- dmocraten willen daarbij lip van de burger inroepen, rgesteld wordt het zogehe- burgerpanel in te schakelen. idee om 'gewone' Schou- t-Duivelanders in te schake- bij het op het spoor komen Kvolgens overboord zetten overbodige en ongewenste h komt uit de koker van gemeenteraadslid C. Boo- as de vergadering van de Escommissie Samenleving Bestuur deze week peilde gerd de mening van de overi- adsfracties en die waren po- volgens CDA-woord voer- -V de Danschutter voldoen- aieiding om tijdens de ge- Eeraads verga dering van Kidag 27 oktober met een voorstel te komen. Nkwam met zijn idee tij seen discussie over de zoge- n'motie-Schinnen'. Daarin dt aandacht gevraagd voor Mgen van veranderende ipving voor verenigingen nj*illigers. Middels de mo- ^tft de gemeenteraad van kmburgse gemeente het da- k gemeentebestuur opge- sffl nieuwe wetten en regels te beoordelen op gevol- 'voor vrijwilligers en vereni- ft' pigers belangrijke motie, vinden «ouwen-Duivelandse poli- etracties. Stuk voor stuk lie- 25 tijdens de commissiever- ®ng weten dat ze eigenlijk Aandacht besteden aan mo- jan andere gemeenten, ^atnubij wijze van uitzon- J wel wilden doen. WD'er «Jlblok: „Het verenigingsle- "in n'et overleven zonder Wligers." De overige frac- |2-otenzich daarbij aan. 3)181 personen bestaande gvrpanel werd april dit jaar «leven geroepen door de ge- ®teln juli werd het voor de 7 keer geraadpleegd. Hun ff werd toen gevraagd e dienstverlening van de Schouwen-Duiveland 7 communicatie tussen be geren burger. de hand te volstaan met algeme ne typeringen en nadere detaille ring over te laten aan gemeen ten." De gemeente zet verder vraagte kens bij de beleidsdoelstelling in het omgevingsplan dat bedrij venterreinen de omgevingskwa liteit niet mogen aantasten. „On danks de aandacht voor kwali teit en landschappelijke inpas sing zal in veel gevallen de omge vingskwaliteit door bedrijfsacti viteiten onder druk komen te staan. Dit dient als gegeven te worden geaccepteerd." Als het gaat om de mogelijkhe den voor de landbouw, lopen de opvattingen van provincie en ge meente eveneens uit elkaar. De provincie wil landbouw daar concentreren waar de waterhuis- houdkundige situatie zich er voor leent. Daarmee gaat de pro vincie in de visie van de gemeen te voorbij aan het feit dat grote delen van het Schouwen-Duive- landse buitengebied worden ge domineerd door de landbouw en verplaatsing van bedrijven is niet voor de hand liggend. Het is in de visie van de gemeente de taak van de overheid om voor een goede waterhuishouding te zorgen. Verder wil de gemeente meer ruimte voor nieuwe economi sche dragers (NED). Tot dusver re is, zegt de gemeente, het NED-beleid niet bijster succes vol en wordt het tijd de moge lijkheden op te rekken. In het ka der daarvan pleit de gemeente voor versoepeling van de regels. Vermoedelijk vanwege slik op de weg belandde een 39-jarige vrachtwagenchauffeur gisteren met zijn combinatie in de sloot naast de N57 bij Burgh-Haamstede. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Een 39-jarige Middelburgse chauffeur van een vracht wagen is gisterochtend lichtgewond ge raakt bij een ongeval op de N57. Het on geluk gebeurde rond kwart over negen, even voorbij Burgh-Haamstede. De weg is vrijwel de hele dag afgesloten geweest voor alle wegverkeer. De Middelburger slipte met zijn vracht wagencombinatie en gleed aan andere kant van de weg in de sloot. Het ongeluk is vermoedelijk veroorzaakt door een cen timeters dikke sliklaag op de weg, in com binatie met zeer dichte mist op het mo ment van het ongeluk. Langs dat gedeel te van de weg zijn akkerbouwers bezig de oogst van het land te halen en de trac toren hebben een flinke laag modder op het wegdek achterlaten. Door de mist is de weg vervolgens spekglad geworden. De opruimwerkzaamheden hebben vrij wel de hele dag geduurd. Tegen vijf uur in de middag was de vrachtwagen wegge- takeld en het wegdek weer schoongespo- ten en kon de weg weer worden vrijgege ven. Agrariërs zijn verplicht om de weg schoon te maken als er slik op is geko men. „De landbouwers moeten voordat ze het land afrijden de banden schoonmaken en als er toch modder op de weg komt, dit zo snel mogelijk verwijderen", zegt poli tiewoordvoerder J. van Mourick. Regel matig wordt gecontroleerd of dit ook ge beurt, onder andere door wegbeheerder Rijkswaterstaat die dagelijks langs de route rijdt. „Dan kijken we onder andere naar modder op de weg", zegt woordvoer der E. de Feijter. „Als we modder aantref fen kijken we of de boer in de buurt is en vragen hem de weg schoon te maken. Als dat binnen een half uurtje kan is dat goed en anders gaan wij zelf de weg schoonmaken en verhalen we de kosten. Ook als er geen boer te vinden is maken we de weg zelf schoon." Voor J. Midavaine, lid van het ROVZ (Re gionaal Orgaan verkeersveiligheid Zee land) is het ongeval aanleiding voor te stellen om in dit soort situaties een tijde lijk snelheidsbeperking in te voeren van 50 kilometer per uur. „De boer moet ook zijn werk doen en kan niet na ieder trans port de weg schoonspuiten." Midavaine roept verder de burgers op om dit soort gevaarlijke situaties als gisteren bij Burgh-Haamstede te melden bij de poli tie. „Dan kan actie worden ondernomen om de weg schoon te spuiten, want dit had niet mogen gebeuren. Ik moet er niet aan denken als op dat moment iemand op het fietspad had gereden." Het is nog niet bekend of de betrokken agrariër bekeurd zal worden voor de hoe veelheid modder op de weg. door Jeffrey Kutterink TERNEUZEN - Havenschap Zeeland Seaports maakt dit jaar anderhalf miljoen euro minder winst dan gedacht. Naar ver wachting verdient het ha venschap dit jaar 3,3 miljoen eu- Dat blijkt uit de eerste wijzi ging van de begroting 2005. De begroting zelf is in het voorjaar van 2004 opgesteld en nu geactu aliseerd. De winst valt lager uit omdat het havenschap geld moet reser veren voor onderhoud aan on der andere glooiingen en wrijf houtconstructies. Directeur H. van der Hart van Zeeland Seaports ontkent ten stelligste dat er sprake is van achterstallig onderhoud. „We maken om de zoveel tijd een in ventarisatie hoe het is gesteld met het onderhoud van de ha vens. Dat hebben we recent ook weer gedaan. Daaruit is geble ken dat een aantal zaken zo langzamerhand aangepakt moe ten worden. De havengebieden, zowel in Vlissingen, maar zeker ook in Temeuzen, zijn op leef tijd. Maar we gaan geen zaken repareren die nog niet kapot zijn. Het plegen van goed onder houd is het visitekaartje." Inhaalslag Toch staat in de wijziging van de begroting dat het ha venschap een inhaalslag gaat plegen in Temeuzen. Het gaat dan om 'voorzieningen' die zijn aangebracht vanaf begin vorige eeuw tot 1960. De winst van 3,3 miljoen euro stopt Zeeland Seaports in de algemene reser ve. „We hebben met de deelne mers in het havenschap (Vlissin gen, Terneuzen, Borsele en de provincie) afgesproken dat we vanaf 2006 bekijken of een deel van de winst van het ha venschap aan hen kan worden uitgekeerd. Tot die tijd ver sterkt de winst het eigen vermo- gen van het havenschap." Opvallend is dat het samenwer- kingsverband met Rotterdam (ESM) aanmerkelijk minder ver lies maakt dan was begroot (geen 1,3 miljoen euro. maar 107.000 euro). Van der Hart: „Dat heeft te maken met uitge stelde investeringen. Die komen dus pas later in de resultaten te rug. Bovendien hebben we grond in het complex Noord-Westhoek versnel uitge geven. Dat levert dus eerder dan begroot geld op." (Advertentie) (Advertentie) vrijdag 14 oktober 2005 om 19.00 uur Achter de Houttuinen 12, Middelburg, tel. 0118-650485 www.endurasport.nl De allergrootste autosite van Nederland. Ook voor nieuwe auto's. Zo wil de gemeente niet langer nieuwe bebouwing in het buiten gebied uitsluiten. „In veel geval len is de bestaande bebouwing noodzakelijk voor de bestaande bedrijfsvoering. Nieuwbouw voor de nieuwe economische dra gers of voor vervangende agrari sche bedrijfsgebouwen is nood zakelijk om een neventak te kun nen realiseren." Automobilist in de sloot door mist OOSTERLAND - Op de Ringweg in Oosterland is gister- ochtend rond tien uur een bedrijfsauto in de sloot gere den. De 29-jarige bestuurder uit de gemeente Borsele zag door de mist een bocht in de weg te laat en schoot recht door de sloot in. De voorzijde van de auto raakte hierbij beschadigd. De bestuurder is voor de zekerheid ter observatie overge bracht naar het ziekenhuis. Legionella in koelwater Dow TERNEUZEN - Het koelwater in vier koeltorens van Dow Benelux in Terneuzen is besmet met de legionel- la-bacterie. Dat heeft het bedrijf gisteren bekend ge maakt. De legionella-besmetting is volgens woordvoerder E. van Oosten aan' het licht gekomen bij een routine-controle. Meteen na de ontdekking is het personeel dat in de omge ving van de betreffende koeltorens werkt, gewaarschuwd. Volgens Van Oosten heeft tot nu toe echter nog niemand geklaagd over gezondheidsproblemen. „De kans daarop is ook niet zo groot. Het water in de koeltorens wordt al leen gebruikt voor koeling. De enige manier waarop men sen er mee in aanraking kunnen komen is door verdam ping", aldus Van Oosten. Het bedrijf heeft inmiddels maatregelen genomen om de legionella-bacterie uit te roeien. Dat gebeurt door chloor aan het koelwater toe te voegen. Het productieproces heeft volgens Van Oosten niet te lij den gehad van de legionella-besmetting. Hoe de legionel la-besmetting dan wel ontstaan is, wordt nog onderzocht. Brandweer heeft meer geld nodig MIDDELBURG - Gemeenten die willen dat het Rijk meer geld uittrekt voor de rampenbestrijding, moeten nagaan of ze de regionale brandweer voldoende in de gelegenheid stellen haar taak uit te voeren. Zo becommentarieerde commissaris van de koningin W. van Gelder gisteren de motie van Reimerswaal en Hulst naar aanleiding van de stranding van het containerschip Fowairet. Hij wees erop dat een hogere bijdrage aan de regionale brandweer vaak op bezwaren stuit bij gemeenten. De Staten van Zeeland willen het naadje van de kous we ten over de gang van zaken rond de Fowareit en de lessen die uit dit incident kunnen worden geleerd. Ze drongen ook aan op inzicht in de veiligheidsrisico's van de kern centrales in Borssele en Doel en de opslag van radioactief afval in Vlissingen-Oost en in die van het vervoer van ge vaarlijke stoffen over de Westei-schelde en de Zeeuwse spoorlijn. Van Gelder zei een en ander als een steun in de rug te be schouwen in zijn streven de rampenbestrijding te verbete ren. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De achterstanden met het controleren van ge bruiksvergunningen zijn nog steeds niet ingelopen. Dat blijkt uit de voortgangsrapportage die de raadsleden hebben gekregen. De gemeente Schouwen-Duive land zegt wel redelijk op koers te zitten met de controles. Vanaf 2001 wordt gewerkt aan het wegwerken van de achter standen bij het verlenen van ge bruiksvergunningen. Inmiddels is de situatie zo, dat vrijwel alle gebouwen met de hoogste prioriteit een vergun ning hebben. De achterstanden zitten nu nog vooral bij de pan den waar de urgentie minder hoog is. Alle winkels, hotels, cafés of lo gementen moeten aan wettelijke voorschriften voldoen in ver band met de veiligheid. Deze voorschriften worden gecontro leerd door de brandweer en op basis daarvan wordt een vergun ning verleend. De panden zijn ingedeeld in categoriën met verschillende ur gentie. „Gebouwen waar grote groepen mensen in samenkomen hebben prioriteit 1 of 2. Dat zijn disco theken, grote winkels of evene mentengebouwen. categorie 3 en 4, de laagste categorieën, zijn de kleine cafeetjes, gewone win kels of dorpshuizen", zegt L. de Jonge van de gemeente Schou wen-Duiveland. Met name in deze laatste twee categorieën moeten nog flink wat panden bezocht worden door de brandweer. De Jonge verwacht dat in 2007 alle belangrijke gebouwen voor zien zijn van een geldige ge bruiksvergunning. (Advertentie) nodigt u graag uit oktober 2005 I oktober 2005 I oktober 2005 De business to businessbeurs met nog meer mogelijkheden om uw potentieel direkt aan te spreken! Nobelweg 6 Telefoon 0113 221020 www.eeelandhallen.nl zeeuwse almanak Trots stapte de fotograaf van deze krant met zijn nieuwe le ren jack over de redactie- vloer. Totdat een schrijvende collega hem een vernietigen de opmerking naar zijn hdofd slingerde. „Dat jasje is zeker van varkensleer gemaakt? Zijn kop steekt namelijk nog boven het kraagje uit!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 61