Hebbes! PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT oede doel is spil in belastingtruc Grootverbruikers kopen gezamenlijk elektriciteit in YMK? PZC Het echte herfstgevoel Reizeri PZC Nabestaanden ontlopen successierechten door giften aan instellingen J pBaradei en |EA winnen lobelprijs Itaten vóór ntpoldering loerengrond Geen twijfels bij Oranje Nog even lekker weg in het najaar? WINNAARS COLLECTIE bruncJ 19° |,12° Z 4 liddagzon de ochtend veel bewolking, 's Middags ideliik af en toe zon. Zwakke tot matige Inwind Maxima 17 tot 19 graden. tober2005 Je vindt de auto die je zoekt Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 56 18 12, www.autovermeulen.nl ^Priine Wiinands H HAAG - Liefdadig- isinstellingen worden in nemende mate gebruikt erfgenamen via een fis- be truc meer geld na te la- L Particulieren laten hun Uogen na aan de instel den. op voorwaarde dat feen deel van het geld 'i familie of vrienden over- fn. Via deze u-bocht „open de nabestaanden de hoge successierech te charitatieve organisa- msken gretig gebruik van ■maas in de wet. Maar ande- oelen zich gebruikt. Boven- ;kan de truc hun meer geld n dan het oplevert. Wie p.De Nobelprijs voor de Ue is dit jaar toegekend aan [internationaal Atoomener- lAgentschap (IAEA) en zijn jtcteur Mohammed el Ba- maakte de Nobelprijsjury. ben bekend in Oslo. ANP «in.6 •EIBaradei geen vriend VS •IAEAbestaat uit gedreven technologen zonder macht LlBUEG - Er komt 600 tlare natuur langs de Wester - lelde en daarvoor wordt boe- ontpolderd. Het uit- is, dat de eigenaren vrijwillig verkopen. finciale Staten gingen hier- gisteren in overgrote meer- 'd akkoord. Het gaat om matuur in de Hedwige- bij Saeftinge, uitbreiding ihet Zwin en gronden tussen peerten Vlissingen. De uit- Bngdient uiterlijk in 2007 te pen. Het Rijk stelt er 200 |oen euro voor beschikbaar, man 50 miljoen om de eige- en en pachters uit te kopen. |ina 15 akkoord over ontpoldering een flink bedrag wil nalaten aan bijvoorbeeld een neef, kan dat vastleggen in een testament. De neef moet dan wel tot 68 pro cent successierechten over de er fenis betalen. Via een u-bocht constructie blijkt het mogelijk om deze belasting te omzeilen Als het geld wordt nagelaten aan een goed doel, dan hoeft er slechts 8 procent belasting over te worden betaald. Door in het testament vervolgens te eisen dat het goede doel een deel van de erfenis overmaakt aan de neef, schiet die er niet bij in. De Belastingdienst kan de truc niet voorkomen. „Het kan vol gens de wet en dat hebben wij te accepteren'1, aldus een woord voerster. Of de dienst daar moei te mee heeft, blijft onbekend. Sommige organisaties maken graag gebruik van de construc tie. Het Reumafonds werft er zelfs mee. Het wijst er op dat aan de denkbeeldige neef even veel kan worden overgemaakt als hij zou hebben geërfd na af trek van de successierechten Het belastingvoordeel valt toe aan het goede doel. Maar volgens KWF Kankerbes trijding, de Nederlandse Hart stichting en het Rode Kruis gaat het lang niet altijd zo. „Het ge beurt dat mensen ons hun ver mogen nalaten, maar vervolgens eisen dat wij zo'n hoog bedrag overmaken aan de oorspronkelij ke erfgenaam, dat er voor ons maar een paar honderd euro overblijft", aldus een woord voerder van het Rode Kruis. „Wij zijn dan meer geld kwijt aan de afhandeling van de erfe nis dan wij overhouden." De Nederlandse Hartstichting: „Wij zijn er met van gechar meerd om op deze manier voor het karretje te worden gespan nen van mensen die louter uit zijn op de verrijking van een fa milielid, zonder dat zij onze in stelling een warm hart toedra gen." De VFI, de brancheorgani satie voor fondsenwervende goe de doelen, heeft een werkgroep opgezet die bekijkt hoe liefda digheidsinstellingen met derge lijke erfenissen om moeten gaan. „Misschien kan dat door vaste percentages van een erfe nis te eisen", aldus KWF Kan kerbestrijding. GPD tot slechts enkele meters. Bankschroef UTRECHT - De sneltrein Arn hem-Den Haag is gisteravond beschadigd geraakt toen hij te gen een aan de rails vastgemaak te bankschroef reed. De trein raakte slechts licht beschadigd en is op Utrecht Centraal stilge zet voor nader onderzoek. ANP STAP NU IN OP INTERNET VAN EIGEN BODEM EN PROFITEER Njin-of overstappen is bijzonder aantrekkelijk. Tot en met 23 oktober ^5 krijgt u forse korting op de aansluitkosten, tot maximaal 99. Ook het gebruik van het kabelmodem is gratis. Via de televisie aan sluiting die u al heeft én het gratis kabelmodem, haalt u supersnel internet in huis. Met internet van eigen bodem bent u klaar voor de toekomst! Voor meer informatie, ga naar www.zeelandnet.nl of bel 0113- 37 77 70. Korting is afhankelijk van het abonnement dat u kiest. ^ZeelandNet M door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Negen ener gie-intensieve bedrijven willen een onderneming oprichten om gezamenlijk elektriciteit in te kopen. Pechiney Nederland in Vlissingen is een van de onderne mingen. Minister Brinkhorst van Econo mische Zaken heeft aan de Tweede Kamer geschreven dit te zien als een duidelijk signaal dat de ondernemingen bereid zijn blijvend in Nederland te in vesteren. Behalve grootverbruikers zoals Pechiney Nederland dreigen me taalbedrijven in Groningen en Noord-Brabant in grote proble men te komen. Zij moeten elek triciteit duurder inkopen dan concurrenten in het buitenland. Veel van de contracten die zij hebben, lopen eind dit jaar af. Doordat in Nederland de stroom vooral wordt opgewekt met gas, waarvan de prijs gekop peld is aan de olieprijzen, is de stroom hier duurder dan elders. Brinkhorst helpt de bedrijven door ze te begeleiden bij ge sprekken met energiemaatschap pijen en financiers. Ook wil hij voorkomen dat zij door geza menlijk op te trekken in strijd handelen met regels voor mede dinging. Brinkhorst wil afne mers van elektriciteit in het con sortium en de producenten zelf de kans geven om tot overeen stemming te komen. Directeur T. Sanders van Pechi ney Vlissingen zegt dat er iets moet gebeuren aan de energie prijzen. Details over hoe de be drijven het consortium vormge ven, kan hij nog niet geven. VNO-NCW is verheugd met het resultaat van de besprekingen „Het water staat een aantal energie-intensieve bedrijven tot boven de lippen", zegt F. de Groot, secretaris Milieuzaken. De stroomproducenten lijken in te willen stappen, zo constateert van onze sportredactie PRAAG - De laatste fysieke twijfel in de selectie van het Nederlands elftal werd gister avond in de Toyota-arena in Praag weggenomen. Een dag voor de belangrijke WK-kwali- ficatiewedstrijd tegen Tsjechië was de voltallige spelersgroep van Oranje fit. Jan Kromkamp, die de laatste dagen wat last had van zijn en kel, trainde voluit mee. „Het ziet er goed uit", aldus bonds coach Marco van Basten. Oranje trainde net als de rest van week weinig verhullend. Al de hele week kiest Van Bas ten voor een vast elftal, waarin hij geen moment heeft gescho ven. De bondscoach is een voor stander van het spelen met een vast elftal, maar nam dat deze week wel erg serieus. Ook in de laatste afsluitende partij- vorm liet hij het basiselftal in tact. Overigens trainde hij be wust zonder publiek. „Dat vind ik iets prettiger werken", aldus Van Basten. Vermoedelijke opstelling: Van der Sar; Kromkamp, Bou- lahrouz, Opdam en Van Bron- ckhorst; Landzaat, Maduro en Van der Vaart; Kuijt, Van Nis- telrooij en Robben. ANP pagina 20 Tsjechen gaan tot het uiterste Marco van Basten instrueert zijn spelers tijdens de laatste trai ning voor het duel met Tsjechië. foto Marcel Antonisse/ANP Tentoonstelling van Zeeuwse maritieme affiches De magische kubus jubileert Vormkrijgers willen geen keurslijf VLISSINGEN - Beparelde spinnenwebben, gedempte geluiden, een wereld van schimmen. Aan de Vlissingse boulevard doemt de Oranjemolen op in zachte grijstinten. Ter wijl de rest van Nederland nazomerde, moest Zeeland het de afgelopen dagen doen met mist. Opeens was er het echte herfstgevoel. De fijne nevel beperkte het zicht bij tijden foto Ruben Oreel hij. „Zij krijgen met langlopen de contracten en afnamegaran- ties de zekerheid die ze nodig hebben. Bijvoorbeeld om centra les te vernieuwen." Concurrentie VNO-NCW voorziet daarnaast meer concurrentie op de stroom- markt, waardoor de prijzen kun nen dalen. Bedrijven die op in storten staan, kunnen dan wor den gered. De plannen worden in de komen de weken uitgewerkt. Volgens R. van der Kooij van VNO-NCW moeten de nieuwe energieprij zen voor de grootverbruikers al ingaan op 1 januari. Java in vogelvlucht Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5 en 6; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zee land: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 24 en 25; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W9 en W11; Jong: W12 en W13; Reizen: W15, W16 en W17 Advertentie Kijk direct in het Reizenkatern van deze krant Elke week in de zaterdagkrant Reizen Daar moetje naar toe. (Advertentie) Naam: .Ul Uw postcode: Uw huisnummer: Deze bon ingevuld inleveren bij onderstaande verkooppunten U ontvangt 2,55 korting op een f RerOCO Camped boek uit de Winnaars Collectie. iS vuftukkuUuk www.winnaarscollectie.nl Norm. prijs 7.501 postkantoor Voor abonnees: het alfabet van Zeeland (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 18 katern 2 het alfabet van Zeeland 8»711688ll555547l het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1