pzc £ric Tetaert raakt nooit in paniek Proftoernooi Sluiskil groeit verder Trainer is een gelukkig mens bij Hoek, alleen ongelukkig met het resultaat uitslagen donderdag 6 oktober 2005 z21 oo^FntsBakker [uGGE - De Belgische trainer tic Tetaert is met de voetbal- lub Hoek in zwaar weer ver- iüd geraakt. Het hoge verwach- ngspatroon (titelkansen in de iofdklasse) wordt niet waarge- iaakt en na vijf weken is de po le op de ranglijst zeer zorg- ekkend. Hoek won nog niet in wedstrijd, maar van onrust geen sprake. „Ik raak nooit in iniek", verzekert Tetaert. voelt zich nog altijd een ge- kig mens bij Hoek. „Maar ik i ongelukkig met het resul- at, met het spel, met het vorm- ill'van sommige spelers. Ik ben blij dat alles rustig blijft in club. Ze weten dat er bezie- ng is, dat iedereen keihard rkt en we er alles aan doen deze spiraal om te buigen." is het met uw gemoedstoe- md? Hebt u zo'n slechte start itrainer wel eens eerder mee- jaakt? aert: „Ik voel me net als an- s, omdat ik weet dat me niets erwijten valt. En het gaat er- dat ik de eerste ben die niet laniek raakt. Wie het langst ig blijft, is altijd de win- r. Dat heb ik wel geleerd in lie jaren dat ik trainer ben. sta al heel mijn leven tussen rtmensen en weet precies er in ze omgaat. Moest ik bankier geweest zijn, dan is ik gaan panikeren. Maar trainer niet, die blijft rustig, weet dat er straks ook weer oieretijden komen." ii! u wel eens op de website i de club? Daar is de teneur ér supporters: Tetaert eruit. ;heb er nog nooit op gekeken, k niet toen het vorig jaar zo En ik heb tegen mijn eiers gezegd: lees dat toch alle- lal niet. Het zijn altijd men- i die meewaaien met alle win- i, die dat soort dingen uitkra- B. Zijn dat dan de echte sup- irters? Het raakt mij totaal i Pas op: ik voel wel mee met supporters. En ik kan er goed [en dat ze roepen dat het slecht is. Maar blijf achter je club staan, zorg niet voor al die onrust." Toch was u zaterdag na de wed strijd zelf ook snel vertrokken. „Dat is niet omdat we verliezen of slecht hebben gespeeld. Ik ben altijd de eerste in de bus. Ik ga nooit naar een bestuurska mer of kantine. We vertrekken met Hoek altijd binnen een uur. Ik blijf lang bij mijn spelers in de kleedkamer, maar wat heb ik eraan om daar te blijven han gen." Hoe kunnen we een positieve draai geven aan de zorgelijke po sitie na vijf wedstrijden? „Door de kop fris te houden en alleen vooruit te kijken. Het komt weer goed met Hoek, dat weet ik zeker. Daar hebben we de spelers en de kwaliteit voor. Het moet ons alleen eens even meezitten. We beginnen tot nu toe elke week met een 1-0-ach- terstand, omdat er altijd wel een of andere blunder wordt ge maakt. Die ene blunder van de keeper, in de eerste wedstrijd te gen ARC, blijft ons veel langer achtervolgen dan ik had ge dacht. Dat angstgevoel leeft nog steeds in het elftal, al weken lang. Maar ik blijf positief den ken. Sam Ysebaert heeft vorig jaar vijftien keer gescoord in achttien wedstrijden. Denk je dat hij dat nu niet meer kan? En David Destorme kan nog altijd fantastisch voetballen. Hij wil alleen te veel doen. Hij wil het elftal op sleeptouw nemen, mee verdedigen, opbouwen en ook nog scoren. Dat kan natuurlijk niet. Roy Hendriksen krijgt van overal kritiek over zich heen, dat hij niet brengt wat hij kan. Ik vind juist dat Hendriksen al weken goed speelt. Dat ze toch eens stoppen met al die heisa en die jongen rustig laten voetbal len." Wat doet u met de kritiek op het systeem dat jullie spelen? Bij voorbeeld van de trainer van Katwijk, die vindt dat jullie veel te doorzichtig voetballen? „Het is een beetje goedkoop om dat te zeggen van de tegenstan der na een gewonnen wedstrijd. Was Katwijk dan zo goed zater dag? Zonder die twee eerste goals, allebei door blunders ach terin, was het anders gelopen." Toch roept iedereen, ook binnen de club, om een aanpassing. „Ik weet ook dat het geduld niet eeuwig kan duren. Voor de spe lers die maar blijven blunderen, komt er een moment dat ik ande re keuzes ga maken. Dat kan za terdag al zijn, maar ik wil er niet op vooruitlopen. Ik blijf al leen wel geloven in het systeem. We zijn fysiek goed, we staan tactisch goed. Alleen in het hoofd zit het nu niet goed. Dat is psychisch, het is een gevolg van wat er de laatste weken op het veld gebeurt. Dan gaan spe lers met angstgevoelens lopen voetballen. Ik heb er op de trai ning op gehamerd, dat we fris moeten zijn. Dat we onbevreesd het veld ingaan. Ik weet zeker dat we maar een klein zetje no dig hebben, dan komt dit elftal er weer bovenop. Het zijn niet de punten die de kwaliteit bepa len, maar de spelers." Hoek-trainer Eric Tetaert: „Het komt weer goed met Hoek, dat weet ik zeker. Daar hebben we de spelers en de kwaliteit voor." foto Camile Schelstraete Gelijke spelen voor driebanders GOES - Het is knokken voor de puntjes voor de Zeeuwse' teams in de vierde divisie van de landelijk competitie drie banden groot. Korenbeurs/'t Kaaitje, Groot Avontuur en! 't Bierwinkeltje speelden allen gelijk. De Geslootene! Boom leed een nipte nederlaag. Dat de krachtverschillen in poule vier van de vierde divi sie klein zijn, werd deze week opnieuw duidelijk. De Goe- se formatie van Groot Avontuur behaalde in Breda een verdienstelijk gelijkspel. Bas de Zeeuw en Rinus Kramer zorgden voor de winstpar- tijen. Dick de Kubber bleef dicht in de buurt van zijn te-! genstander, maar moest bij de eindafrekening twee punt-! jes toegeven. Voor 't Bierwinkeltje, dat tegen Veilingzicht 3 speelde,; wonnen Arie Vink en Ruud van Velzen. Joni Sanderse en' Piet Boot verloren. Korenbeurs/'t Kaaitje had in Zundert geen medewerking van Vrouwe Fortuna. Jan Westdorp en André Karelse verloren daardoor hun duel. Jean Louis; Smulder en Piet Schrier zorgden met hun winstpartijen dat de koploper toch eenpuntje werd afgesnoept. Dat zat er voor de Geslootene Boom uit Sas van Gent niet eens in. Ondanks een beter teammoyenne bleven de pun ten in Hoeven. Alleen Etienne van Damme boekte een ze ge, Willie Dorst, Benny de Waal en Rien Sandrini verlo ren. Krajicek in kwartfinale Tasjkent TASJKENT - Michaëlla Krajicek heeft gisteren de: kwartfinales bereikt van het tennistoernooi in Tasjkent., De zestienjarige speelster, die als vijfde geplaatst is, wonj in Oezbekistan met 6-3 3-6 6-2 van de Tsjechische; Barbara Strycova. Ook in de eerste ronde had Krajicek al; een tennisster uit Tsjechië verslagen: Plana Sromova. ANP Topalov onstuitbaar op WK SAN LUIS - Veselin Topalov is onweerstaanbaar op weg om wereldkampioen schaken te worden. De Bulgaar zon-: der vrees won in de zesde ronde met zwart van de Hongaarse Judit Polgar, waardoor hij op 5,5 punten kwam. Topalov bezit nu al een voorsprong van twee pun-; ten op zijn naaste achtervolgers, het duo Anand en Svid-i Ier. ANP Halfjaar cel geëist tegen Frigo SAN REMO - Giovanni Maddaleni, de openbaar aankla ger van het parket San Remo, heeft gisteren een gevange-! nisstraf van een halfjaar geëist tegen de Italiaanse wiel renner Dario Frigo wegens diens aandeel in de geruchtma-! kende dopingaffaire tijdens de Giro van 2001. De politie deed na afloop van de etappe naar San Remo, een grootscheepse inval in de hotels van de coureurs en; vond bij het doorzoeken van hun kamers een flinke apo theek met verboden middelen. De procureur pakte Frigo, die ook nog een boete kreeg; van 4000 euro, het hardst aan. Als het aan hem ligt, gaan diens landgenoten Giuseppe di Grande en Alberto Elli! voor vier maanden de cel in. Tegen Daniele de Paoli, Giuliano de Haro Figueras, Giam- paolo Mondini, Pavel Padrnos en Stefano Zanini eiste hij, twee maanden. De rechter doet naar verwachting op 27! oktober uitspraak. ANP Veldrit in Kruiningen [RUININGEN - Voor de Eerste keer wordt er in Zee land een veldrit uit de feldritcomp e t it ie West-Brabant gehouden. Op het parkoers in Den In- kelbij Kruiningen komt za terdag met name jeugd in actie. Ook is er een koers voor vrije renners van 17 aar en ouder. lert van Gils heeft zich lerk gemaakt voor een 'edstrijd in Zeeland. „Bij [wedstrijden in het verle en verschenen telkens eel Zeeuwse deelnemers an het vertrek. Vandaar at er een verzoek geko- ien is om ook in Zeeland en wedstrijd te houden", stelt Van Gils. Is voorzitter van de wie- istichting Vlissingen Van Gils de handen leengeslagen met het wie- icomité Rentoc uit Krui ingen. „Er was de moge- kheid om óf in Vlissingen in Kruiningen een wed- njd te organiseren. Om- at Vlissingen behoorlijk i weg is voor de Bel- sche deelnemers hebben gekozen voor Kruinin- aldus Van Gils, die ervaring weet dat er deze wedstrijdency- behoorlijke belang- 'll:ng bestaat. Gemid- verschenen er vorig zo'n 200 deelnemers de start. Op dat aantal Van Gils zaterdag in deze wedstrij- lenreeks (er worden in to- «1 twaalf wedstrijden ge- ligt op de jeugd. re leeftijdsgroepen van tot en met twaalf jaar hun wedstrijd apart, [aarbij de meisjes een leef- •jdsgroep lager dan hun ei- leeftijd mogen rijden, van dertien tot zestien jaar worden in twee verschil de categorieën. Aan het ®dvan het programma is toon wedstrijd voor vrije Kners van 17 jaar en Er mag worden deel op zowel een pdritfiets als een moun- jbike. De jeugd gaat om uur van start. De tójd van de vrije ren- staat gepland om £30 uur. Meer spelers en meer ruimte voor publiek in editie van 2006 door Frits Bakker SLUISKIL - Het toernooi voor de wereld beker biljarten in Sluiskil wordt volgend jaar nog grootser van opzet. De organisa tie heeft bij de wereldbond gepleit om nog meer spelers toe te laten. Bovendien is er meer ruimte in het Meulengat en kunnen in de speelzaal meer toeschou wers dan vorig jaar. Het toernooi is op de kalender verscho ven naar een andere speeldatum. De voor ronden starten op zondag 23 januari, het hoofdtoernooi wordt van vrijdag 27 tot en met zondag 29 januari gespeeld. De nieuwe datum heeft te maken met de Olympische Winterspelen, die in februa ri zijn. De wereldbond verwacht dat de cyclus van volgend jaar over vijf toernooien zal gaan. Dit jaar waren dat er vier: Sluiskil, Hurghada, Istanboel en Barendrecht. Ze ker is al dat Porto zich daarbij voegt en waarschijnlijk ook Athene. Het toernooi in Sluiskil is het eerste van de volgende De toernooizaal, die dit jaar vanaf de woensdag elke dag was uitverkocht, wordt aanmerkelijk uitgebreid. De capa citeit van honderd betalende toeschou wers wordt opgetrokken naar tweehon derd. Voor de finaledag, als er op twee in plaats van op vier biljarts wordt ge speeld, hoopt de organisatie zelfs vijfhon derd toeschouwers te kunnen bergen. Dat is wel inclusief de plaatsen in de vip-boxen. Het budget, dat vorig jaar rond de 150.000 euro lag, wordt verhoogd met zo'n twintigduizend euro. Dat bedrag gaat vooral op aan de business-unit die buiten de toernooizaal wordt gebouwd. In die ruimte worden de gasten en spon sors ontvangen. De voorronden worden op zes biljarts gespeeld, het hoofdtoer nooi op vier. Net als dit jaar kunnen zich 32 spelers plaatsen voor de finaledagen. De organisatie blijft ook voor dit jaar ge bonden aan de regels van de UMB (we reldbond) voor wat het prij zenbedrag be treft. Dick Jaspers deed er vorig jaar na zijn overwinning zijn beklag over dat de spelers in de grote toernooien te karig worden beloond. Dallinga: „Dat was geen verwijt naar ons toe, want wij mo gen niet meer betalen dan de wereldbond voor alle toernooien voorschrijft. Het to tale prijzengeld is 30.000 euro, de win naar krijgt 5000 euro." Auto Voor de editie van volgend jaar is Sluis kil wel in onderhandeling met een spon sor die een auto uitlooft voor een hoogste serie van vijftien. Jaspers ging dit jaar in een van zijn partijen vanaf acquit uit met een serie van vijftien. Op het laatste moment werd nog een sponsor gevonden die Jaspers met duizend euro beloonde." Aan entertainment zal bij de volgende editie geen gebrek zijn. De Zeeuwse zan geres Marie-Cécile Moerdijk is vastge legd om de openingstune te zingen. Voor de zaterdag is een demonstratie voor zien. Daarvoor zijn de Zuid-Amerikanen Rodriguez en Aveiga benaderd. Ook Say- giner zal er een rol in spelen. De organisa tie denkt erover om tijdens het toernooi clinics voor de jeugd te verzorgen met topspelers als Jaspers, Sanchez en Saygi- ner. Het bestuur van de stichting proftoer nooi heeft een kleine wijziging onder gaan. Het bestaat nu uit Meerten Dallin ga (voorzitter), Loek van Hecke (secreta ris), Jan Klaassen (penningmeester), Jaap Hennekeij (toernooidirecteur), Jo- han Balleur, Johan de Witte en Harrie van Tiel. Voorzitter Meerten Dallinga, die onlangs het toernooi in het Egyptische Hurghada bezocht, heeft de toezeggingen van alle topspelers voor Sluiskil. „Ik heb met San chez, Sayginer, Blomdahl en Caudron ge sproken, die alles spelen voor de wereld beker. En Dick Jaspers komt natuurlijk zijn titel van dit jaar ook verdedigen." Het tweede toernooi staat al voor een groot deel in de steigers. Dallinga: „We hebben met de wereldbond een contract afgesloten voor drie jaar en met tien gro te sponsors voor de komende twee jaar. Voor de worldcup moet Sluiskil een vas te waarde worden aan het begin van een biljartjaar." De opzet van dit jaar was al een succes, alleen moet het in Sluiskilse ogen nog groter. Zo worden de voorronden uitge breid naar gelang het aanbod van spe lers. Het maximum is nu 151, tegen 140 dit jaar. De organisatie wil in principe niemand teleurstellen, ook de Zeeuwse spelers niet. „Wel zijn we aan dat maximale aantal ge bonden. Als er nóg meer aanmeldingen komen, zullen we de inschrijving moeten sluiten." Verwacht wordt dat de inschrij ving op 1 december zal starten. Zeeuwen Het aanvankelijke plan om een Zeeuws kampioenschap driebanden aan het prof- toernooi te verbinden, gaat niet door. Dallinga: „Het leek een mooi idee om de Zeeuwen eerst een kampioenschap te la ten spelen en de beste vier of zes tot het toernooi toe te laten. Daar zijn we van af gestapt. Het district was er heel enthou siast over. De spelers zelf iets minder. Het is ook veel leuker om tegen een Ame rikaan of een Turk te spelen dan tegen ie mand uit de eigen provincie." Het wereldbekertoernooi, dat dit jaar gewonnen werd door Dick Jaspers, breidt flink uit. foto Camile Schelstraete Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 4: Hostel- lerie Brouwer-Groot Avontuur 4-4: A. van Meel-Jan Eickenboom 30-27, 51 beurten; P. Donckers-B. de Zeeuw 23-25, 63; G. van Helden-R. Kramer 19-25, 80; S. van de Diepstraten-Dick de Kubber 20-18, 42. Van Hasselt autoscha- de-Korenbeurs/'t Kaaitje 4-4: J, Jacobs -J. Westdorp 30-22, 52; C. Arnouts-P. Schrier 20-25, 64; J. Evers-A. Karelse 25-15, 32. A. Havermans-J.L Smulder 12-20, 49. 't Bierwinkeltje-Veilingzicht 3 4-4: A. Vink-N. Sep 30-24, 51; J. Sander- se-A. Sep 15-25, 47; P. Boot-C. van Peer 14-25, 53; R. van velzen-H. van Peer 20-14, 54. Van Halteren/Blom-De Geslootene Boom 6-2: A. Nouws-E.van Damme 17-30, 36; C. Aerts-W. van Dorst 25-23, 46; M. Scherbeijn-B. de Waal 25-22, 52, H. Leijten-R. Sandrine 20-18, 39. Liicky Day. 4-9-12-19-25-27-29-43-45-46-56-57-58-5 9-65-66-67-72-76-79 (onder voorbehoud) Najaarscompetitie Bevobo Terneu- zen. Klasse A: Scheldesport-Delta 3-0, Dow-Zaman Sport 2-1, BN/De Stem-Jacobs/Tuin 0-3 (Jacobs/Tuin 1 strafpunt), Rest.'t Oudt Sas-Dees Sport 1-2. Stand: Dees Sport 5-14, Dow 5-14, Rest.'t Oudt Sas 5-12, Zaman Sport 5-6, Scheldesport 5-5, Jacobs/Tuin 5-5, Del ta 5-3, BN/De Stem 5-0. Klasse B: Dees Sport 2-De Pooter 2-1, NHI Terneu- zen-Van de Poel Aann.BV 3-0, BN/De Stem 2-Dow 2 1-2, Rabobank Terneuzen/Sas-PSOVZ 2-1. Stand: Dow 2 5-11, Dees Sport 2 5-11, Van de Poel Aann.BV 5-8, PSOVZ 5-7, BN/De Stem 2 5-6, NHI Terneuzen 5-6, De Pooter 5-6, Rabobank Terneuzen/Sas 5-5. Klasse C: Delta 2-El.van Fraeyenhove 3-0, Scheldesport 2-Gemeente Terneuzen 0-3, TeVoRe-De Hoop 2-1, NHI Terneu zen 2-V&K/C1000 Hoek 1-2. Stand: V&K/C1000 Hoek 5-11TeVoRe 5-10, Ge meente Terneuzen 5-10, Delta 2 5-9, NHI Terneuzen 2 5-6, De Hoop 5-6, El.Van Fraeyenhove 5-4, Scheldesport 2 5-2. Klasse D: Visser Smit Hanab-ln- terpolis Philippine 2-1, URS-WBAZ 3-0, Echo Audio-Dow 3 3-0, Yildiz-Henno Cysouw 3-0. Stand: Visser Smit Ha- nab 5-14, Dow 3 5-11, WBAZ 5-9, Echo Audio 5-8, Yildiz 5-6, URS 5-5, Interpolis Philippine 5-3, Henno Cysouw 5-2. Klas se E: PSOVZ 2-ASYA Kartallari 0-3, BN/De Stem 4-Hydro IS Partner 1-2, BN/De Stem 3-V&K/C1000 Hoek 2 (3-0 regl, BN/De Stem 3 1 strafpunt). Stand: ASYA Kartallari 4-12, V&K/C1000 Hoek 2 4-10, Hydro IS Partner 4-6, BN/De Stem 4 5-6, Zeeland Seaports 4-5, BN/De Stem 3 5-4, PSOVZ 2 4-2. Tokio. Mannen. Tweede ronde: Puer- ta (Arg/1)-Taino (VSt) 6-3 6-4, Ginepri (VSt/3)-Popp (Dui) 6-4 6-0, Carlsen (Den/10)-Lapentti (Ecu) 7-6 (1) 7-6 (9), Srichaphan (Tha/9)-Terachi (Jap) 6-1 6-4, Muller (Lux)-Waske (Dui) 7-5 4-6 6-1. Sluiter (Ned)-Saulnier (Fra/12) uitge steld wegens regen. Vrouwen. Eerste ronde: Golovin (Fra/3)-Spears (VSt) 6-4 6-2, Vaidisova (Tsj/2)-Morigami (Jap) 4-6 6-1 6-1. Tweede ronde: Arvidsson (Zwe)-Asa- goe (Jap/7) 2-6 6-3 6-4. Metz. Mannen. Eerste ronde: Mon- fiIs (Fra/6)-Chela (Arg) 2-6 6-1 7-6 (4), Luczak (Aus)-Sjoekln (Rus) 6-4 7-6 (4), Clement (Fra)-Summerer (Dui) 7-6 (3) 6-4, Mathieu (Fra)-Andrejev (Rus) 7-6 (5) 6-4. Tweede ronde: Hrbaty (Slw/4)- Mayer (Dui) 7-6 (5) 6-1. Tasjkent. Vrouwen. Eerste ronde: Bitsjkova (Rus/1 )-Uberoi (Ina) 6-3 6-4, Laine (Fin/4)-Jakimova (WRu) 6-2 6-1, Camerin (lta/7)-Gallovits (Roe) 6-2 0-6 6-1, Obziler (Isr)-Santangelo (ita/8) 7-6 (1) 3-6 7-5, Vesnina (Rus)-Rodionova (Rus) 6-3 6-3, Gagliardi (Zwi)-Fedak (Oek) 7-6 (5) 4-6 6-2. Tweede ronde: Krajicek (Ned/5)-Strycova (Tsj) 6-3 3-6 6-2, Serra Zanetti (lta/3)-Toeljaganova; (Oez) 6-4 2-6 6-1, Amanmoeradova (Oez)-Voskoboeva (Rus) 6-4 6-4, Rodina (Rus)-Czink(Hon) 7-6 (2) 6-0. Filderstadt. Vrouwen. Eerste ronde: Sprem (Kro)-Daniilidou (Gri) 6-3 3-6 7-5,! Jankovic (SMo)-Medina Garrigues (Spa) 6-2 6-2. Tweede ronde: Davenport (VSt/1)-! Schiavone (Ita) 6-2 6-2, Miskina (Rus/8)-Safina (Rus) 7-6 (6) 6-7 (3) 7-5,! Hantuchova (Slw)-Schnyder (Zwi/7) 6-4 6-3. Koppeltijdrit is vooral koers voor trimmers TERNEUZEN - De tijdrit voor koppels, die zaterdag vanuit Ter neuzen langs langs de Wester- scheldedijk wordt gereden, is vooral een krachtmeting van trimmers en recreanten. In het deelnemersveld van zo'n dertig koppels melden zich jaar-; lijks ook wielrenners met eeri KNWU-licentie, maar de recre anten zijn in de meerderheid.! Robbert de Moor van sportcen trum Delta huldigt het principe dat iedereen welkom is. Net als vorig jaar rijdt ook een' aantal koppels van stichting De; Tragel mee. Die renners worden; geklasseerd in de categorie licha melijk en geestelijk gehandicap ten. De tijdrit, aan het eind van het seizoen, is een traditie. Twee! jaar geleden kwam er even de" klad in en was de deelname mi-; nimaal. „We hebben het daarna; weer nieuw leven ingeblazen", zegt De Moor. „Ik ben tevreden! met 25 of dertig koppels. Dat ha-i len we wel, als ik de voorin-! schrijvingen zie." Favorieten voor de winst zijn de! Middelkampers John van dq Vreede en Jacco Ringelberg, diej regelmatig in wedstrijden uitko-; men. John van de Vreede won' de tijdrit vorig jaar samen met! Rico Kruijt met een gemiddelde! van rond de 44 per uur. Van de Zeeuws-Vlamingen doet! Jan 't Gilde, voormalig stopper-; spil van HSV Hoek, samen met} Mark Wieland een gooi naar een; topvijf positie. Het tweetal heeft een aardige warming-up achter de rug: ze reden de tweeduizend' kilometer mee in de tocht van! Toon Deij van Axel naar Span-! je. De koppel tijdrit begint zater-; dag om 11.30 uur en is 34,5 kilo-: meter lang. De start is aan het Schelpenhoekje net buiten Ter-; neuzen. De deelnemers rijden- heen en terug naar de oude veer haven van Perkpolder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 53