Van der Vaart zelfverzekerd PZC Denk je even aan mij Zestien jaar en al prof oor Michel Boerebach is het nooit meer zaterdag eblanc wil contact louden met Zeeland Sportkrant L'Equipe: Puerta weer positief 19 Middenvelder heeft het gevoel in zijn linkervoet weer terug donderdag 6 oktober 2005 Nedved kan zich tot 75 minuten voor het duel nog bedenken DEN HAAG - Pavel Nedved heeft zich niet beschikbaar ge steld voor het Tsjechische voet balelftal, wel is hij door bonds coach Karei Brückner gevraagd rentree te overwegen. Ned ved heeft tot zaterdagavond kwart over zeven bedenktijd. De 33-jarige middenvelder van Juventus voelt zich overigens ge krenkt door een uitspraak van ickner vorige week op een sconferentie, waarin de pflch zei dat hij 'niet op de knie- Jêngaat voor spelers die zijn ge- stopt'. Vooralsnog is hij niet op uitnodiging ingegaan. •Volgens de Fifa-richtlijnen kan de naam van Nedved zaterdaga- jnd tot 75 minuten voor de (-kwalificatie-interland te- i Nederland op het wedstrijd- rmulier van achttien spelers pden bijgeschreven. Het elf- il dat aan de wedstrijd begint an tot de aftrap (20.30 uur) nog vorden gewijzigd, mits gekozen Lrdt uit de opgegeven lijst van gchttien spelers. GPD K goed voor Duitse economie KEULEN - Het WK voetbal van 2(106 is voor de Duitse economie een stimulans van naar schat- ting 10 miljard euro. het Duits economisch nstituut (IW) zullen Duitse voet- lalfans voor ongeveer 3 miljard uitgeven tijdens het toer- looi. Buitenlandse WK-bezoe- :ers voegen daaraan nog eens 1 niljard toe. Daarmee zijn de osten voor bij voorbeeld de sta- J lionbouw nog niet gedekt. Aan e arena's is 6 miljard besteed. )e stadions zullen in tegenstel- ng tot die van bij voorbeeld lympisch Athene ook na het oernooi goed worden gebruikt, ovendien zorgen nieuwe sta in de directe ornge- ing voor meer en nieuwe bedrij vigheid. )e impuls van 10 miljard euro lie het WK de economie naar verwachting oplevert, staat ge lijk aan 0,5 procent van het bru to binnenlands product. ANP door Dick Sintenie KATWIJK - Jan Kromkamp ont brak gisteren op het trainings veld van Quick Boys in Katwijk, waar Oranje een mini-toernooi- tje afwerkte. De verdediger van Villarreal bleef achter in Hotel Huis ter Duin om zich te laten behandelen aan zijn enkel. De ernst van de kwetsuur is nog niet duidelijk. „We moeten eerst maar eens afwachten hoe hij rea geert op de behandeling", aldus een woordvoerder van de KN VB. Ook Wesley Sneijder (ham string) en Robin van Persie (bo venbeen) deden niet mee aan de kleine partijtjes. Maar zij ston den wel op het veld voor een in dividuele training. De verwach ting is dat beiden vandaag aan de groepstraining kunnen deel nemen. Daarna brengt bonds coach Marco van Basten zijn se lectie terug van 23 tot 19 spe lers. Het ziet er niet naar uit dat Rafael van der Vaart tot de af vallers behoort. Sterker, de mid denvelder staat zaterdag tegen Tsjechië waarschijnlijk in hét basiselftal. De man die in Duitsland als de architect van het succesvolle HSV wordt bestempeld en die zowel in de nationale competitie als in de Europese wedstrijden het verschil maakt voor zijn club, zit goed in zijn vel. „En dat is een voordeel als je naar de nationale ploeg komt", stelt hij. Het hoofd is vrij van zorgen, het gevoel in de linkervoet is terug. Zijn voetbalschoenen verraden de metamorfose die de voormali ge Ajacied in Duitsland heeft on dergaan. Op de hakken staat het nummer 23, onder de lipjes is het cijfer '10' weggemoffeld. Rugnummer Van der Vaart koos in Duitsland voor het rugnummer 23, dat hem in zijn eerste periode in Am sterdam zoveel geluk bracht. Het had overigens nogal wat voeten in de aarde, omdat het nummer bij HSV toebehoorde aan een van de keepers. Maar toen de doelman in kwestie hoor de dat hij dit seizoen verder jpor Frits Bakker 0ES - Het verhaal van de our de France en Zeeland is at Jean-Marie Leblanc betreft et geëindigd met de afwijzing >or volgend jaar. De Tourdirec- ur wil contact houden en bin- - enkort praten over nieuwe kan- ieter Stoter van het Zeeuwse imité houdt de deur naar Pa- p een kiertje. „We moe- n dat gesprek maar aangaan i kijken wat hij ons heeft te Kien." nnen het comité is vooralsnog inig animo om de Tourlobby verlengen naar 2007. Stoter dat de achterban zeer deeldis. „Bij de meeste comi- Èden is de teleurstelling zo wtdat ze willen stoppen." Tour wil Zeeland niet af- irijven als potentiële etappe- fflts, Leblanc heeft aangege- dat hij op korte termijn nog opties wil bespreken voor komende jaren. 'kr: „Ik blijf zelf bij mijn ndpunt: er zullen harde ga- ties moeten komen, willen nog doorgaan. Er wordt bij- •rbeeld gesproken over een •egentijdrit in Zeeland. Dat ivoor 2007, als de Tour waar- inlijk in Londen start, een idijkheid zijn. Maar als ze ingeland naar hier komen al- voor een start, heb ik er al nzinin. Dat is me veel te ma- We willen op zijn minst een hén een finish." valt ook nog te bezien hoe jSponsors (Delta, Rabobank en provincie) tegenover een ver lengde lobby staan. „We moeten eerst weten hoe Toine Poppe- laars en de provincie er tegen over staan. David Luteijn heeft met Delta geen trek meer, heeft hij gezegd. Ik ga eens met hem praten hoe het zou zijn als we echte garanties van de Tour krij gen." De verwachting is trouwens niet dat de Tour binnen vier jaar drie keer naar Nederland zal ko men. Stoter is al gebeld door Utrecht, dat in 2009 de start hoopt te krijgen. „Ik heb het eens op een rij gezet. Stel je voor: volgend jaar Valkenburg, in 2007 naar Zeeland en in 2009 naar Utrecht. Dat zal Leblanc, of zijn opvolger, toch nooit doen?" Dat behalve Zeeland nu ook Val kenburg als startplaats afvalt, is volgens Stoter het bewijs dat de Tour hevig in tijdnood is geko men met het rittenschema. „We zijn er de laatste weken achter gekomen dat ze een dag tekort kwamen. Daar zijn wij niet al leen, maar nu ook Valkenburg het slachtoffer van. We zijn wel tot het laatst in de race geweest. De optie van een start in Terneu- zen of Middelburg was, zoals ik het nu hoor, al langer van de baan. Voor een finish zijn we pas op het laatste moment afge vallen." Het Zeeuwse comité vergadert op 19 oktober om de nieuwe stra tegie te bepalen. „Zoals het er nu uitziet, wordt het stoppen", verwacht Stoter. „Alleen de Tour zelf kan nog voor een nieu we opening zorgen." moest met een '1' op zijn rug was de zaak snel beklonken. Bij HSV speelt Van der Vaart overi gens wel als een nummer 10 - hij heeft een vrije rol achter de spitsen. „Als het te vol is in het centrum, kan ik uitwijken naar links of rechts. Van onze trai ner, Thomas Doll, mag ik overal lopen. Ik heb ook mijn verdedi gende taak, maar omdat we com pact spelen en ons bij balverlies wat laten terugzakken zijn de ruimtes klein. Dus dat is goed te behappen." De Duitse pers komt superlatie ven tekort om de overdonderen de entree van Van der Vaart in de Bundesliga te beschrijven. „De kranten staan elke dag vol", zegt Van der Vaart. Maar hij weet: „Als het straks minder gaat, staan ze ook vol. En die tijd komt. Het is bij mij vaak al les of niks." Vertrouwen Toch vreest hij een langdurige terugval, zoals hij die bij Ajax meemaakte, niet. „Omdat ik weer met plezier speel. We heb ben het privé naar onze zin, de relatie met de andere spelers is prima en de trainer beschermt zijn spelers naar buiten toe. Hij schenkt veel vertrouwen." Gewanhoopt over zijn voetbal toekomst heeft Van der Vaart nooit, ook niet in zijn donkerste dagen in Amsterdam. „Omdat ik weet wat ik kan en weet dat ik dat niet verleer. Ik heb een be wuste keuze gemaakt door naar HSV te gaan en die pakt tot nu toe goed uit." Dat hij in Oranje een andere rol vervult, als linkshalf, deert hem niet. „Ik heb er vaak genoeg ge speeld en ook daar kom ik tot mijn recht. Ik ben alleen wat meer vastgebakken aan één kant van het veld." En hoe zit het met de geruchten dat HSV ook zijn oud-ploegge noten Nigel de Jong en John Heitinga volgt? Van der Vaart: „Doll heeft wel eens naar ze geïnformeerd bij me. Ik weet niet of de belangstelling con creet is. Wat ik wel weet, is dat HSV van alle spelers in Europa de nodige informatie heeft. Ze doen hun huiswerk echt héél erg goed." GPD KATWUK - Na de serie miniwedstrijdjes tijdens de training van het Nederlands elftal in Katwijk, vindt een aantal spelers het tijd voor een dolletje met bondscoach Marco van Basten. Dirk Kuijt, George Boateng, Denny Landzaat en Barry Opdam (vlnr), allen potentiële wisselspelers voor de wedstrijd tegen Tsjechië, lopen de polonaise en zingen 'Denk je even aan mij', een variant op 'Heb je even voor mij' van Frans Bauer. Of Van Basten er gevoe lig voor is geweest, blijkt zaterdag. foto Marcel Antonisse/ANP HAWAII - Michelle Wie uit Honolulu is zes dagen voor haar zes tiende verjaardag al golfspeelster van beroep geworden. De scho liere uit Honolulu maakte dat gisteren bekend. Ze heeft sponsor contracten afgesloten met Nike en Sony, die haar naar verluidt 12 miljoen dollar aan inkomsten garanderen. Ze is dan meteen al een van de best betaalde sportvrouwen ter wereld. Wie is al jaren het grootste vrouwelijke golftalent van de wereld. De Amerikaanse debuteerde al op twaalfjarige leeftijd tussen de topprofessionals en is sindsdien een van de grootste attracties. Wie zal in november ook spelen in het Casio World Open, het hoogst gedoteerde toernooi van het Japanse profcircuit. foto Pascal Fayolle?EPA PHAAG - Met een alcoholpromilla- van boven de vier meldde Michel frebach zich begin 2004 bij een ver- in Ermelo. Hoe veel al- de oud-prof in het bloed had, viel pujk niet te meten. „Ik geloof dat record heb staan", zegt Michel --vu.u ucu slaaii f zegi "ebach in het boek 'Nooit r meer zaterdag' heet ook het ge- 11 ^at Boerebach schreef over het 'os van zijn zoontjes, twaalf en ne- laar oud, door een ongeluk. Hugo ist publiceerde het in zijn column in AD en schreef er later een verhaal over. Nu is er een boek met de uitgebrei de versie. Het is een ontroerend verhaal van een man die voor het fatale ongeluk al niet in polonaise door het leven liep. De val kuilen van de voetbalwereld waren Boe rebach niet vreemd. Door de dood van zijn zoontjes viel hij in een gat waar van hij zich afvraagt of hij er ooit uit kan klimmen. De oud-profvoetballer, nu assis tent-trainer van Go Ahead Eagles, ver telt open over zijn gevoelens na de dood van Lesley en Sven, zijn twee kin deren. Ze kwamen om het leven bij een verkeersongeval op de weg tussen Swif- terbant en Biddinghuizen. De veroorza ker van het ongeval, een man uit Lely stad, bleef ongedeerd. Dora, de moeder van Lesley en Sven en Boerebachs ex-vrouw, bestuurde de auto en raakte zwaargewond. Talententoe rnooi Dora is de drijvende kracht achter de Sven Boerebach-kinderboerderij en het Lesley Boerebach-talententoer- nooi. Aan het boek wilde ze niet mee werken. 'Omdat het Michels verhaal is', zo tekent auteur Rob Pietersen op in het voorwoord. Zij mijdt liever de pu bliciteit. Pietersen, sportjournalist van Trouw, schreef het trieste relaas twee jaar gele den voor zijn krant. Als vader van twee dochters liet het verhaal hem niet los. Boerebach had ten tijde van het inter view al verklaard een boek te willen schrijven. Om een monument voor zijn twee jongens achter te laten, zodat de wereld zijn zoontjes niet vergeet. In ve le interviewsessies tussen februari en juli werd het verhaal van Michel Boere bach opgetekend. Voor Boerebach is het nooit meer zater dag, voorheen de favoriete dag van de week. Hij ziet de zon niet meer schij nen. De oud-prof zegt van zichzelf dat hij schuw en gesloten is. Niet het type dat graag op de voorgrond staat. Maar hij wil wel zijn verhaal vertellen om an deren de ogen te openen. Om te laten zien hoe diep ook een succesvol prof voetballer kan vallen. Voor een geslo ten persoon is Boerebach heel openhar tig tegenover Pietersen. Hij schuwt niet te praten over de donkerste momenten na de dood van zijn zoontjes. Boerebach zocht zijn toevlucht tot de drank. Zijn vriendin, broer en zijn bes te vriend René Eijkelkamp, trachtten hem van de fles weg te houden. Tever geefs. Na één nacht verliet hij de Erme- lose verslaafdenkliniek al. Om op eigen kracht de fles te laten staan. 'Op het station van Ermelo kreeg ik een pijl in de rug. Van de jongens. Ze keur den het af. Zo mocht ik niet verder', al dus Boereback in het boek. Nooit meer zaterdag. Door Michel Boere bach en Rob Pietersen. Uitgeverij De Boe kerij; 144 pag.; 14,95 euro. Wielinga naar Quick-Step EINDHOVEN - Remmert Wielinga rijdt volgend seizoen voor het Belgische Quick-Step. Het contract van de wiel renner uit Eindhoven werd bij Rabobank niet verlengd. Hij stond de afgelopen drie seizoenen onder contract bij de bankploeg. Wielinga (27) had de afgelopen jaren talrij ke blessures. Nadat hij in 2003 terugkeerde bij Rabobank, na een Italiaans avontuur bij Di Nardi, leek hij door te breken als klimmer met een sterk optreden in de Dau- phiné Libéré. Het leverde hem een Tourselectie op, maar zijn optreden in Frankrijk was geen succes. Een chroni sche knieblessure hield hem de afgelopen twee jaar veel vuldig van de fiets. ANP Capelle anderhalfjaar geschorst BRUSSEL - De Belgische wielrenner Ludovic Capelle is achttien maanden geschorst wegens doping. De tuchtcom- missie van de Vlaamse Gemeenschap sprak gistermiddag uit dat de voormahg kampioen van België tot 25 april 2007 aan geen enkele sportwedstrijd mag deelnemen. De 29-jarige renner van Landbouwkrediet krijgt bovenop de schorsing ook nog een boete van 3.304 euro. Capelle testte positief op epo na de profkoers van 7 juni in Gullegem. De wielrenner noch zijn advocaat waren woensdag aanwezig bij de uitspraak. Capelle kan nog wel in beroep gaan tegen zijn straf. ANP/Belga Ook B-staal Sutherland positief NOORDWIJKERHOUT - De wielerploeg van Rabobank heeft Rory Sutherland op staande voet ontslagen. Bij de contra-expertise, die gisteren is uitgevoerd in een Keuls laboratorium, bleek ook de B-staal van de 23-jarige Au straliër positief. Sutherland werd in augustus in de Ron de van Duitsland betrapt op het gebruik van een verbo den middel. De Nederlandse wielerploeg hanteert met het ontslag de uitgangspunten van de ethische code, die de in ternationale wielrenunie (LTCI) is overeengekomen met de ploegen uit de ProTour. ANP Seizoen voorbij voor Boogerd KAPELLEN - Michael Boogerd zal dit seizoen niet meer in actie komen. De wielrenner van Rabobank heeft te veel last van kuit en knie en besloot woensdag na een laatste test af te zeggen voor de Ronde van Emilia en de Ronde van Lombardije. „Het is een heel onzekere tijd geweest, ik werd er gek van. Daarom heb ik nu maar besloten de knoop door te hakken", verklaarde Boogerd, die sinds een val in de Ron de van Polen met klachten kampt. De blessure van Boogex'd is een nieuwe tegenvaller voor Rabobank, dat eerder Erik Dekker vroegtijdig zag afha ken voor het najaar wegens een virale infectie. De Graaf van Feyenoord naar ADO DEN HAAG - ADO Den Haag heeft Edwin de Graaf voor de rest van dit seizoen gehuurd van Feyenoord. De clubs bereikten gisteren overeenstemming over de verhuur van de middenvelder. ADO Den Haag heeft bovendien een op tie tot koop bedongen. De Graaf speelde van 2001 tot hal verwege het seizoen 2004/2005 voor RBC Roosendaal. In de winterstop verhuisde hij naar Feyenoord. ANP van onze sportredactie PARIJS - De Argentijnse tennis ser Mariano Puerta is in juni tij dens Roland Garros positief be vonden. Dat meldt de Franse krant L'Equipe. Puerta haalde in Parijs de finale van het Grand Slamtoernooi. Daarin verloor hij van de Spanjaard Na- dal. Het zou voor Puerta al de tweede dopingzaak zijn. Vorig jaar werd Puerta al voor negen maanden geschorst we gens gebruik van het spierver- sterkende middel clenbuterol. Bij Roland Garros zou Puerta volgens L'Equipe betrapt zijn op het stimulerende middel etile- frine. Volgens het dagblad wordt de identiteit van de speler niet offi cieel bevestigd voordat hij bij een speciale hoorzitting van de spelersvakbond ATP is versche nen. De 27-jarige Puerta hangt een levenslange schorsing boven het hoofd als de recidive wordt bewezen. Vier landgenoten van Puerta zijn in het recente verle den ook positief bevonden: Ca- nas (2005), Rodriguez (2003), Co- ria (2001) en Chela (2000). Puerta speelt momenteel in het toernooi van Tokio. De Argen tijn reageerde daar getergd op de publicaties: „Ik ben erg boos. Mijn advocaten zoeken de zaak uit. Dit zijn delicate onderwer pen en er is niets waar van wat geschreven is. Kranten kunnen blijkbaar alles publiceren, zon der bewijzen. Ik heb niets verbo dens genomen. Na de vorige keer moet ik ontzettend op mijn hoede zijn." Het testresultaat van Puerta dat de krant heeft ge publiceerd is afkomstig van het laboratorium Chatenay-Mala- bry. Van datzelfde lab lekten on langs de positieve testresultaten uit van een ui'inestaal van wiel renner Lance Armstrong. Ook toen had L'Equipe de primeur. ANP/AFP Mariano Puerta Eerst afvallen, dan afscheid len", lichtte de Russische ten- MOSKOU - Jevgeni Kafel nikov moet flink wat overtolli ge kilo's kwijt voordat hij een gepaste afscheidswedstrijd krijgt in Moskou. De Russi sche tennisser stopte bijna twee jaar geleden. De voormalige nummer één van de wereld zou worden uit gezwaaid bij het toernooi om de Kremlin Cup, dat hij in de periode 1997-2001 vijfmaal op rij won. Het feest werd vorig jaar uit gesteld, maar het komt er vol gende week opnieuw niet van. „Hij moet eerst afval- nisbaas Tarpisjev gisteren toe. De 31-jarige Kafelnikov heeft zijn aandacht verlegd naar golf, maar besloot daarnaast van het goede leven te genie ten. Hij zou nu 103 kilo we gen, twintig meer dan toen hij zijn tenniscamère eind 2003 beëindigde. „Voor een beetje knap afscheid moet hij wel de baan op en een partij tje spelen. Om dat te kunnen moet de weegschaal.heel wat minder ver doorslaan dan nu", aldus Tarpisjev. ANP/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 51