Kamer tegen verhoging pacht PZC Gedoseerde magie in Oostburg Binnen handbereik Voorlichting tegen alcoholmisbruik in sportkantines HOE GROOT IS JOUW WERELD Fracties zien niets in lastenverzwaring voor boeren Word donateur Bel 070 - 3421777 www.novib.nl donderdag 6 oktober 2005 INFORMATIEBLAD VOOR Meer informatie? neem contact met ons op: (0113) 31 55 00 of www.deondernemer.co door Frank van Cooten OOSTBURG - Sporters en sup porters in heel Zeeuws-Vlaande- ren moeten voorlichting krijgen over overmatig alcoholgebruik na de wedstrijden. „Ik kan me immers niet voorstellen dat in West-Zeeuws-Vlaanderen in de kantines meer wordt gedronken dan elders in Zeeuws-Vlaande- ren", zegt S. de Feijter van ver keersveiligheidsorganisatie 3VO. De Feijter zegt dit aan de voora vond van een grote voorlich tingscampagne in de kantines van een aantal voetbalverenigin gen in West-Zeeuws-Vlaande ren. Dit is deel twee van de 'Bob-kantineactie' 2005 van Duurzaam Veilig Verkeer West-Zeeuws-Vlaanderen, in sa menwerking met 3VO en de poli tie. Uit ervaring blijkt dat in kantines van sportverenigingen na afloop van de wedstrijden veel alcohol wordt gedronken. Veel sporters en supporters stap pen met een slok te veel op in de auto. Deel twee van de 'Bob-kantine actie' begint vrijdagavond. Met de actie wil de projectorganisa tie aan supporters en sporters duidelijk maken dat alcohol en verkeer niet samengaan. Het uit eindelijke doel is het verlagen van het aantal verkeersslachtof fers in West-Zeeuws- Vlaande ren. „We geven in de kantines al leen voorlichting", zegt De Feij ter. „We gaan echt niet achter een hoekje zitten kijken of ie mand met te veel drank op ach ter het stuur kruipt. Dat is zijn of haar eigen verantwoordelijk heid. Wel wijzen we ze op de ge varen hiervan. Mensen gaan in ieder geval nadenken als wij in de kantines zijn. We krijgen dit jaar veel medewerking van de verenigingen. De eerste keer ging het wat moeizamer." Uit onderzoek blijkt dat in Zeeuws-Vlaanderen meer mensen met drank op achter het stuur stappen dan in andere delen van Zeeland. Hierdoor vallen veel slachtoffers in het verkeer. De actie heeft mei doel om besturen van spoij enigingen bewuster te na van hun verantwoordelijk ten opzichte van leden en tg kers. De actie is dit jaar eerde; start dan in andere jaren et twee delen opgesplitst. Bob-team bezocht afgelopes mer drie tennisvereniging totaal zijn daar zo'n 250 mg geïnformeerd, 168 blaasta afgenomen en zijn 78 preses uitgereikt aan mensen die; hadden gedronken. Vanaf dit weekeinde totl weekend van 22 oktober rj vrijwilligers van 3V01 'Bob-zijn' promoten bij j voetbalverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen. Het 5 team neemt onder meerpijj tief alcoholtesten af. De ma die geen alcohol hebbengeè ken, krijgen de gele Bob-sled hanger of een Bob-bidon. Na deze periode van voorn ting controleert de polities rende een aantal weken a op alcoholgebruik in dek van sportkantines. Autobet ders die dan nog in overtik zijn, krijgen een boete. Het Bob-team is vrijdagss om 21.30 uur te vinden bp balvereniging Groedenadetj ningen. De voorlichtingsptó zaterdag te gast bij voetbsl eniging Cadzand en zondsi voetbalvereniging Breskeml Reconstructie Wilgenstraat VOGELWAARDE - De gems te Hulst begint maandag lij tober met het herbestrateoi de trottoirs en de rijbaan van Wilgenstraat te Vogelwaard; Daarnaast wordt op de knol van de Wilgenstraat met de] zelaarstraat een verkeaa teau aangelegd. De werkzaam den nemen naar verwacht™ het eind van het jaar in ba Wanneer het werk precies kl is, hangt mede af van het wa door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Het voorstel van minister Veerman (CDA, land bouw) om de pachtnormen met tien procent te verhogen stuit vandaag op tegenstand van een Kamermeerderheid. CDA en WD vinden het 'onverant woord' landbouwers met hogere pachtkosten op te zadelen. De PvdA wil dat het kabinet eerst de modernisering van de Pacht wet regelt. Vorig jaar ging de Kamer vier kant voor een voorstel liggen om de pachtnormen met vijftien procent te verhogen. Daarop krabbelde Veerman terug. Hij besloot de verhoging op te schor ten. Nu stelt hij een verhoging van tien procent voor. Bestuurslid D. Vogelaar van de Bond van Landpachters vindt Feestelijke opening van kiosk Sluiskil "SLUISKIL - In het dorpshart van Sluiskil wordt morgena vond de kiosk feestelijk in ge bruik genomen. De Initiatiefgroep Kiosk Sluis kil zette op 18 juli 2000 de eer ste officiële stappen om een kiosk te bouwen in het centrum van Sluiskil. Na donaties van de Rabobank via het stimuleringsfonds en de gemeente Terneuzen is dit voor jaar met de bouw begonnen. Veel vrijwilligers hebben meege holpen met de onderbouw. Het ging om uitgraven, storten van beton, metselen, aanleg van de afvoeren en het bestraten van het terrein. De opening van de kiosk om streeks 19.00 uur. Op de kiosk zijn enkele optredens. De uit slag van een tekenwedstrijd wordt na de opening bekendge maakt. De beste tekening van el ke school komt aan de muur van gemeenschapscentrum het Meu- lengat. een verlaging meer voor de hand liggen. „De huidige pacht prijzen zijn al niet op te bren gen." Hij wijst op de gestegen kosten voor akkerbouwers, on der meer door de hogere brand stofprijzen. Daarbij komen de lage opbreng sten voor uien en aardappelen en de dreiging van het loslaten van de vaste prijs voor suikerbie ten. „Er is gewoon geen ruim te." De pachters, die in Zeeland vooral te vinden zijn in Zeeuws- Vlaanderen en op Noord-Beve land, vinden CDA en VVD aan hun zijde. De Kamerleden Koomen (CDA) en Snijder-Ha- zelhoff (WD) willen voorkomen dat landbouwers in de proble men komen als de pachtnormen worden verhoogd. Snijder dringt aan op de instelling van een commissie die zich jaarlijks over de hoogte van de pachtnor men buigt. Liberaliseren Dat zou onderdeel kunnen zijn van een nieuwe Pachtwet. Daar aan wordt al jaren gewerkt. Aan vankelijk wilde het kabinet de pacht liberaliseren, maar dat wil de Kamer niet. Nu willen Veerman en zijn collega Donner (CDA, justitie) de Pachtwet on derbrengen in het burgerlijk wetboek. Het wetsvoorstel ligt voor advies bij de Raad van Sta te. PvdA-Kamerlid Waalkens heeft er weinig vertrouwen in. Dat is voor hem reden zich vandaag tij dens het Kamerdebat tegen een verhoging van de pachtnormen te keren. „De hele Pachtwet zou op de schop gaan. Volgens mij is het voorstel dat nu bij de Raad van State ligt niet meer dan een partiële aanpassing. Daar ben ik pisnijdig over. We strompelen nu van verlenging naar verlen ging. Ik heb vijf jaar geleden sa men met de VVD de pachtpro- blematiek aangekaart. Al die tijd is er niks gedaan. Dan ga ik nu voor die verhoging van de pachtnormen liggen. Laat het kabinet eerst zijn huiswerk doen. Tot die tijd praat ik niet over de pachtprijzen." Leerlingen van De Berenburcht, verkleed als Harry Potters, versieren de ramen van hun klas. foto Wim Kooyman door Frank van Cooten OOSTBURG - Zelden is er zo veel gedoe rondom het thema van de kinderboekenweek ge weest. Vooral uit protes tants-christelijke hoek is er kri tiek op het thema magie. Maar de discussie ging gisteren voorbij aan de kinderen van de openbare basisschool Beren burcht in Oostburg. Getooid in cape en tovenaarshoed gingen ze op in een magische fantasie wereld. Directeur J. Dieleman van de Be renburcht vindt het thema een uitdaging. „Wij doseren het the ma wel, vooral bij de onder bouw. Dus niet te veel de na druk leggen op heksen en zwar te magie. Er is zo veel meer met te doen met magie. Het gaat met name om het prikkelen van de fantasie. Dat proberen we te doen. Het thema is niet eenvou dig, maar je kunt er wel leuke dingen mee doen." De leerlingen van de Beren burcht begonnen gisteren met het maken van de kleding. Ze maakten zelf een heksenkos- tuum en een tovenaarshoed. Na het zingen van een heksen- lied werden met veel herrie, rook en lawaai twee voorlees- vrouwtjes uit een boek geto verd. Zij hadden voor elke klas een boek mee. De hele ochtend werd hieruit voorgelezen. Alle lessen stonden in het teken van de kinderboekenweek. Reke nen en taal waren aangepast, groep zeven maakte voor de he le school heksencakes en groep acht hield een interne voorlees- competitie. In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product óf dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? Marceline komt uit Burkina Faso. Een land waar vrouwen niet ouder worden dan 45 jaar. Gezondheidszorg. Een recht voor iedereen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 48