ilieupark Hulst weer vertraagd Ook een blinde kan sporten Aazet PZC We houden het klein voor de cliënten Absdale heeft genoeg van hardrijdend sluipverkeer gemeente maakt meer ruimte voor wachtende auto 's mmW. Roodaard l/Zrf agenda lezers schrijven donderdag 6 oktober 2005 z 1 3 ilNT - JANSTEEN - De dorps raad Sint-Jansteen en omstre ken wil een gedeeltelijk rijver bod om de overlast van slmpver- in Absdale tegen te gaan. ewoners van de buurtschap er- eren zich groen en geel aan de utomobilisten die 's morgens en 's avonds vaak met hoge snel heid via de Tolweg naar de aan sluitende Absdaalseweg rijden. „Het is niet alleen de hoge snel heid in Absdale zelf maar ook de onduidelijkheid die we onder de aandacht willen brengen", zegt voorzitter R. Merckx van de dorpsraad. „De snelheidsaan duidingen op deze route schie ten van 50 naar 80 en dan weer naar 60 kilometer. Dit komt om dat stukken van de weg in han den zijn van de gemeente, het waterschap en de provincie." Het sluipverkeer is al jaren een doorn in de ogen van de inwo ners van Absdale. Merckx: „Wij maken ons nu sterk voor een rij verbod in een stukje bebouwde kom voor autoverkeer dat via de Tolweg de Absdaalseweg op wil rijden. Voorwaarde is wel dat er geregeld controle komt op een dergelijk verbod." De dorps raad bespreekt het probleem binnenkort met wethouder E.de Deckere van Hulst. vrsheila van Doorsselaer _ST - Het is twijfelachtig of iet nieuwe milieupark van de lemeente Hulst voor het eind i het jaar geopend kan wor- lt De vertraging bedraagt lan een jaar. )e opening van het gemeentelij- :e milieupark aan de Afrikaweg p bedrijventerrein Hogeweg in Hulst stond gepland voor 1 ja- uari 2005. Dit werd niet ge laaid omdat de gemeente de oor- pronkelijke indeling van het mi- ieupark moest aanpassen, folgens ondernemers op het be- rijventerrein had de gemeente lij de inrichting van het milieu- lark geen rekening gehouden iet verwachte drukte, voorna- lelijkin de weekeinden. De au- o's hadden geen opstelruimte ip het terrein, wat files tot ge- iolg zou kunnen hebben. Vol lens Hulst zou het allemaal wel leevallen. )e ondernemers hielden voet bij tuk en wilden de Raad van Sta- inschakelen. Zover kwam het iet, beide partijen hebben na en aantal gesprekken een ak- iord bereikt. kis overeengekomen dat de in- (Ad.verten.tie) eerste steen 18 mei zieurijdag onze advertentie In het Zeeland Katern (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl Kipclle - Tel. 0113-330333 (Advertentie) Groot assortiment Verf Behang Stoffering Zonwering IIDOEIBURG, Korendijk 34, tel. 0118-650024 VUSSINGEN. Gildeweg 25, tel. 0118-431304 Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 1530 AC TERNEUZEN iel: 0115-645769 fax:0115-645742 E-niail: redtern@pzc.nl Bené Hoonhorst (chef) WoutBareman Baymond de Frel Bené van Stee Pols Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 1560 AB HULST fel: (0114)372776 fax:(0114)372771 P-mail: redhulst@pzc.nl Bavan Doorsselaer CENTRALE redactie Stationspark 28 Postbus 31 H60AAGOES Tlt 10113)315500 !f3*: (0113)315669 B'Hiail: redactie@pzc.nl 'nternet I^Ww,pzc.nl P-mail: web@pzc.nl deling van het milieupark wordt aangepast. De ingang wordt aan de andere kant van het terrein geplaatst waardoor meer ruimte ontstaat voor het opstellen van wachtende voertuigen. Ook de geplande groenstrook voor het terrein wordt bestraat, zodat daar ook nog extra opstelruimte ontstaat. Momenteel ligt het terrein waar het milieupark komt, braak. Vol gens wethouder E. de Deckere wordt het terrein binnenkort in gericht met de containers voor het afval. De nieuwe indeling kost wel meer geld. Hoeveel dat is, weet De Deckere niet. Ook is nog niet duidelijk hoe de meer kosten worden verdeeld. Hulst is de enige Zeeuwse ge meente die geen door de Zeeuw se Reinigingsdienst (onderdeel van Delta) geëxploiteerd milieu park heeft. Hulst heeft momen teel nog twee milieustraten in ei gen beheer, aan de Absdaalse weg in Hulst en in Walsoorden. Omdat die eigenlijk al lang ge sloten hadden moeten zijn, heeft de provincie al vier keer de ge- doogbeschikking verlengd voor de milieustraat in Hulst. De laat ste gedoogbeschikking loopt af per 1 januari 2006. „Het is een groot vraagteken of we de nieu we milieustraat nog dit jaar kun nen openen", zegt De Deckere. „Maar we streven daar wel Volgens M. van Bunder, woord voerster van de gemeente, zal Hulst in het uiterste geval weer een verlenging van de gedoogbe schikking aanvragen bij de pro vincie. De vijfde. Van Bunder: „Er zit niks anders op. We kun nen dan in ieder geval wel aan geven dat de inrichting van het milieupark al bezig is." In de stal van de kinderboerderij werden de kinderen geschminkt en konden ze tekenen. door Patricia de Ryck CLINGE - Kleine kinderen rennen van uit de speeltuin naar de stallen en weer terug. Een groepje vrouwen drinkt rus tig een kopje koffie op het terras. Moe ders en dochters lopen langs de imker en kijken bij de tafels waar tweede hands spulletjes op staan. Op kinderboerderij Cantecleerhoeve, op het terrein van de Sterre in Clinge, vieren ze dierendag een dagje later dan elders, met een kleine markt. Victorine de Burger (11) en haar vriendinnetje Re becca de Brouwer (10, beiden uit Clin ge) wachten geduldig op kopers voor hun spulletjes. Victorine: „Ik verkoop paardrijlaarzen, een paardrijbroek en verschillende borstels. Veel van deze dingen hebben we gekregen of ze zijn te klein. We hebben al best veel verkocht. Laarzen, een halster en een bit. Het geld stop ik in mijn spaarpot." Rebecca heeft niets meegenomen, zij helpt ge woon haar vriendinnetje. „Ze durfde niet alleen en het is ook veel leuker om dit samen te doen." Marieke Zorn en Judith Horensma uit Hulst zitten gezellig te kletsen. Doch ters Romy en Carmen lopen ondertus sen over de kinderboerderij. Judith: „Ons konijn is overleden en we willen geen nieuwe meer, vandaar dat ik hier zit met mijn spullen. Ik heb het al via internet geprobeerd, maar uit de buurt heeft niemand interesse en mensen van de overkant vinden het te ver. Nu maar hopen dat hier iemand het hok en het voer wil kopen." Geïnteresseerd loopt Sonja Sturms uit Sint Jansteen over het terrein. Ze maakt met iedereen een praatje. „Ik werk hier al bijna vijf jaar, omdat we vandaag dierendag vieren hoef ik niet echt te werken. Ik praat gewoon een beetje met de mensen. Zelf rijd ik ook paard en ik had nog wat nodig. Ik heb net beenbeschermers gekocht. De ande re dingen die ik nog nodig heb, liggen hier niet. Misschien vind ik ze volgend jaar." De tweedehandsmarkt voor dierenarti- kelen wordt dit jaar voor het eerst ge houden. Het is niet zo heel erg druk, maar dat vindt Marjon Spruijt hele maal niet erg. Zij is als beheerder en be geleider op de kinderboerderij verant woordelijk voor de organisatie. „Er zijn niet zoveel mensen die iets verkopen, maar dat zal volgend jaar wel anders zijn. Nu weten de mensen niet wat ze foto Camile Schelstraete moeten verwachten en komen gewoon nieuwsgierig kijken. We houden het ook bewust klein, zodat onze cliënten ook van de dag kunnen genieten. We hebben ook heel'bewust voor de wentel- teefjeskraam gekozen. Veel van onze oudere cliënten eten dat heel erg graag en nu krijgen ze de kans." Al zijn er dan niet zo heel veel spulle tjes te koop, de aanwezigen genieten in elk geval. Vooral de kinderen hebben het naar hun zin. Een groepje meisjes zit in het stro konijntjes te aaien, ande ren staan in de rij om geschminkt als dier te worden. Om het hok van het varkentje staan con stant mensen. Het beestje krijgt name lijk vandaag een naam en iedereen kan een suggestie doen. Op het eind van de middag heeft Marjon Spruijt haar keu ze gemaakt. „We kiezen altijd een mak kelijk uitspreekbare naam, vandaar dat het Mieke is geworden. Corry Stoop heeft deze naam gekozen." door René van Stee HOEK - Een gastles over om gaan met slechtziendheid en blindheid in de praktijk leverde gisterochtend veel nieuwe ken nis op voor de leerlingen uit groep 7 en 8 van basisschool Op Weg in Hoek. Want Johan Dingemanse (50) uit Goes heeft niet alleen een blindengeleidehond die hem overal bij helpt. Ook andere hulpmiddelen staan hem ter be schikking om een zo 'normaal' mogelijk leven te kunnen leiden. Zo stelt een spraakgestuurde laptop hem in staat om zijn e-mails te beluisteren. Een boek 'lezen' doet hij met behulp van een speciale cd-speler. De achtjarige labrador Sparkle wekt volop vertedering. De trou we lobbes ligt onverstoorbaar aan de voeten van haar baasje. De kinderen onderwerpen Din gemanse aan een heus vragen- vuur. Zij leren onder meer dat echt goed braille (blinden- schrift) leren lezen wel enkele ja ren duurt. Ook komen zij te weten dat blin den, net als ziende mensen, kun nen sporten. Het gaat dan voor al om individuele activiteiten zo als zwemmen, hardlopen of paardrijden. Dingemanse: „Maar er is dan wel bijna altijd een begeleider nodig." De monden vallen open van ver bazing als Dingemanse vertelt dat een blindengeleidehond - in clusief opleiding - liefst 40.000 euro kost. „Hij blijft eigendom van de school voor blindegelei- dehonden. Maar ik mag hem wel houden als hij zijn werk niet meer kan doen", legt Dinge manse uit. De Stichting Gehandicaptenbe leid Terneuzen (SGT) hield de gastles in het kader van de Week van de Toegankelijkheid. Het thema dit jaar is 'sport en beweging'. Thema „Aangezien het nieuwe sportcen trum Vliegende Vaart in Terneu zen pas op 15 oktober opengaat, hebben we een alternatief pro gramma opgesteld", vertelt voor zitster Jannie Pelle van de SGT. „De gastles sluit aan bij het the ma van de actieweek omdat een blindegeleidehond heel belang rijk is voor de mobiliteit van blinden of slechtzienden. Aar dig is ook dat de kinderen er Johan Dingemanse met blindengeleidehond Sparkle op bezoek bij basisschool Op Weg. foto Wim Kooyman Jongen (14) mishandeld in Axel AXEL - Een veertienjarige jongen uit Axel is gisteroch tend tussen kwart voor acht en acht uur in de Vaartwijk in zijn woonplaats mishandeld. Terwijl hij met twee anderen een groep fietsers passeerde, werd de jongen van zijn fiets getrokken door een man die hem voorbij fietste. De man ging op de jongen zitten en pakte hem bij zijn keel. Daarna gaf hij de jongen enkele vuistslagen. De vermoedelijke dader is tussen de twintig en dertig jaar oud, heeft kort zwart haar met opvallende inhammen en di'oeg een donkerkleurige spijkerbroek. Het slachtoffer had pijn op zijn borst en een blauwe plek in zijn nek. Veelpleger tevreden met straf MIDDELBURG - De tien weken gevangenisstraf was voor de veelpleger uit Rotterdam gesneden koek. De twin tigjarige man haalde gisteren voor het hekje van de recht bank in Middelburg zijn schouders op en keek zelfs tevre den toen politierechter R. Lameijer het oordeel uitsprak. Een vrouw uit Terneuzen was op 1 september het slachtof fer van de man. De verdachte logeerde bij haar en nam haar handtas met autosleutels en drie mobiele telefoons weg. Even later was ook haar auto verdwenen. Toen de politie hem aanhield, had de verdachte 1,6 gram heroïne bij zich. De Rotterdammer gaf alle feiten toe. Offi cier van Justitie L. Boogert eiste tien weken cel. „Hij staat in de regio Rotterdam bekend als veelpleger", merk te de officier op. Raadsman B. Vader kon niets in het voor deel van zijn cliënt aanvoeren. De Rotterdammer zette zijn petje op, gaf een handje aan zijn advocaat en ver dween richting de cellengang. Gemeente vergoedt schade boom HENGSTDIJK - De exploitanten van café-bistro 't Ja gershuis in Hengstdijk krijgen 1190 euro schadevergoe ding van de gemeente Hulst. Dat bedrag wordt uitge keerd voor de schade die ontstond aan het tuinhuisje van 't Jagershuis toen daar eind mei dit jaar een boom van de gemeente op viel. Medewerkers van de gemeente hadden er de dag na het in cident de handen vol aan om de uit de kluiten gewassen abeel weg te halen uit de tuin. Achteraf bleek de combi natie van een periode met veel regen, rot aan de onder kant van de boom en een voorjaarsstorm te veel voor de boom. Jaar cel voor poging tot doodslag MIDDELBURG - Een veertigjarige man uit het Poolse Bi- alystok is gisteren in Middelburg voor een steekpartij en afpersing veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaardelijk. De man verbleef samen met een landgenoot in een wo ning in Sluis, waar op 10 mei het incident plaats vond. De Pool vroeg 80 euro van zijn kompaan om de taxichauffeur te betalen. Toen hij het geld niet kreeg, pakte hij een vlees mes en stak in de richting van de borst van het slachtof fer. Die had de messteken kunnen afweren. De man had van het slachtoffer nog 150 euro tegoed. De rechtbank vond naast de poging tot doodslag ook de afpersing bewezen, omdat de man het mes had gebruikt om het geld op te eisen. heel veel van hebben opgesto ken." Vandaag is er vanaf 14.00 uur een gastles over hulphonden voor gehandicapten in welzijns- centrum De Triangel aan de Kor te Kerkstraat in Terneuzen. Tij dens de opendeurdagen van sportcentrum Vliegende Vaart is de SGT zaterdag 15 oktober van 11.00 tot 16.00 uur aanwe zig met een infostand. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, vrij biljarten, bieden, handvaar digheid; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur; Solo dansen; Trefpunt, 10.00 uur: Tekenen en schilde ren; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.30 uur: Zangkoor; De Halle, 19.30 uur: Dansschool Adrie Hamelink salsa en swing; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Vrijwil- ligersmiddag; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; 15.00 uur: Bin go; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, Werkstraf voor heling snorfiets MIDDELBURG - Een 25-jarige inwoner van Terneuzen is giste ren door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot veertig uur werkstraf wegens he ling van een snorfiets. De ver dachte zat nog in een proeftijd van twee maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf. Die werd met een jaar verlengd. De politie hield de verdachte op 21 september op de Markt in Terneuzen aan met de snorfiets, die bleek te zijn gestolen. Giste ren verklaarde hij de snorfiets van een vriend te hebben ge leend. „Die was net uit de gevan genis. Dan verwacht je niet dat hij weer gaat stelen", was zijn verweer. Volgens de politierech ter had hij in dat geval juist be ter moeten nadenken. Ook wees de rechter hem erop dat het slot van de snorfiets was doorge zaagd. Zijn raadsvrouw vroeg de rechter haar cliënt een straf op te leggen gelijk aan het voor arrest en de proeftijd te verlen gen. Aan het verzoek werd deels gevolg gegeven. Informatie over de Zorgtoeslag TERNEUZEN - De ouderenbon den in Terneuzen houden van morgen een informatiebijeen komst over de nieuwe Zorgverze- keringswet en de nieuwe Wet op de Zorgtoeslag. In de biblio theek van Terneuzen kunnen ouderen tussen 9.30 en 12.00 uur alles te weten komen over de wijzigingen in de zorgverze kering. Deskundigen van de bond en een verzekeraar probe ren zoveel mogelijk vragen over de acceptatie- en verzekerings plicht, de soorten polissen, het eigen risico en eventuele aanvul lende verzekeringen te beant woorden. 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Biljarten, koersbal; 13.30 uur: Soos met competitie sjoelen, vrij spelen en kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, Engels; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljart club; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; 19.00 uur: Line dance, computeren; 19.30 uur: Bridge; De Blaauwe Hoeve, 19.00 uur. Bingo; Reynaertcollege locatie Gildenstraat, 19.30 uur: Fox Fashion; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; SINT - JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur Compute ren internet; 14.30 uur: Ouderensoos; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.30 uur; Toneel; TERNEUZEN - De Hoeve, 20.00 uur: Bingo; 't Schelpenhoekje, 20.00 uur: Haza - Da ta gebruikersgroep. Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op de in de PZC verschenen redactionele be richten, artikelen of commenta ren. De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Plaatsing van bij dragen betekent niet dat de re dactie de meningen en stellin gen van de inzenders onder schrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. Te vroeg In reactie op het stuk over ver pauperde panden het volgende: Wethouder Van Waes van Ter neuzen zal er de Formule 1 van Monte Carlo waarschijnlijk wel mee kunnen winnen, maar zo kort door de bocht als zijn ex cuus is voor het niet slagen van de Kop van de Noordstraat kan in het publieke debat niet echt overuigen. 'Men was te vroeg naar buiten gekomen met de plannen', zegt hij. Maar we heb ben toch ook nog zoiets als het gemeentelijk voorkeursrecht dat geldt voor 1 jaar en waarbij verlenging mogelijk is. Als na 2 jaar blijkt dat een en ander nog niet rond is, weet je toch hoe de vlag hangt? Vroeg naar buiten komen met ingrijpende stede- bouwkundige projecten is ech ter democratisch gezien een ver eiste. We moeten met de burger besturen, niet over ze heenwal- sen. Is dit misschien de andere cultuur waar de burgemeester het over had? P. Clijsen Donzeviserstraat 61 Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47