Kamer tegen verhoging pacht PZC Binnen handbereik Fietsenrekken tegen wildparkeerders bij bushalte Waterschap verlengt betaald parkeren DE WERELD VAN MARCELINE Fracties zien niets in lastenverzwaring voor boeren Word donateur Bel 070 - 3421777 www.novib.nl (HOE GROOT IS JOUW WERELD fl(o)vib j door Piet Kleemans donderdag 6 oktober 2005 door Maurits Sep MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden verlengt het betaald parkeren met een maand tot eind oktober. Omdat deze maand nog veel toeristen in Zeeland zijn, wil het water schap de extra inkomsten niet laten schieten. Daar staat tegenover dat het geld wordt gebruikt om toeris tische voorzieningen, zoals toi letten en afvalbakken, ook lan ger te laten staan. Het betaald parkeren zou eigen lijk op 1 oktober eindigen. Ook de parkeervergunningen voor terreinen van het waterschap zouden dan aflopen. Dat is be gin dit jaar zo besloten. Zeeuw se Eilanden heeft daarbij de re gels voor alle parkeerterreinen gelijkgeschakeld. Vorig jaar ging het betaald en vergunning- parkeren niet overal tegelijk in en het eindigde ook niet overal op dezelfde dag. Natuurlijk wist het waterschap uit het verleden al dat oktober een drukke toeristische maand is waarin nog veel parkeergeld te innen is, erkent dagelijks be stuurslid B. van de Hoef van Zeeuwse Eilanden. Daarom ein digde het betaald parkeren op de meeste plekken ook altijd op 1 november. Volgens hem is dat bij gelijkschakeling van de pe riode voor betaald parkeren (1 april tot 1 oktober) echter over het hoofd gezien. „Dat hebben we ontdekt en vastgesteld dat dat niet verstandig is. Wij zijn geen zakkenvullers, maar we willen wel onze zakken vullen", nuanceert Van de Hoef de maat regel. „Daar zit wel degelijk een verschil tussen. We zijn geen commercieel bedrijf. We laten het geld ten goede komen aan re creatieve voorzieningen. Maar dat het een slechte zomer is ge weest met minder inkomsten uit het parkeren, heeft wel een rol gespeeld." Overigens wordt niet alleen het betaald parkeren ver lengd. Ook de parkeervergunnin gen van Waterschap Zeeuwse Ei landen blijven een maand lan ger geldig. Ondanks dat 1 november voor heen al de einddatum was, is de verlenging van het betaaldI keren volgens Van de Hoefl proef'. „We hebben nanJ een nieuw parkeersysteem,! ger hadden we slagbomea parkeerautomaten." Dat t? kent dat het waterschap) moet controleren of mensen, kaartje kopen. „We moeten; de kosten tegen de opbreng afwegen." Als het meer£< kost dan het oplevert, zalheii taald parkeren volgend toch weer op 1 oktober eij gen. Boos Vanuit de toeristische sects al boos gereageerd op demsa gel van Zeeuwse Eilanden i mensen ook deze maand tel? betalen voor een parkeerph „Als ondernemers kunnen ar nen dat ze hierdoor schade den, kunnen ze contact meli opnemen en dan zullen we ken wat we voor hen kun doen", belooft Van de Hoef. verwacht echter dat zulke sc de moeilijk aan te tonen zal: Jamseizoen op Tholen begint vijfde seizoen THOLEN - Blues- en rock® kanten kunnen ook het kom seizoen hun hart ophalen inl len. Zondag begint daar heli de Blues/Rock jamsessieseiza Dit evenement zal tot mei e tweede zondag van de n plaatsvinden in eetcafé TlieSi ties. Iedereen is welkom om heli dium te betreden, zol; maar blues/rock-muziek ws gemaakt. De organisatie za voor de professionele i tie. Bij elke sessie is ook eens tal ervaren muzikanten van partij. Aanstaande zone zanger/gitarist Kees Schijf en de Portugese zangeres Sji Costa te gast. De jamsessie begint om li uur. Geïnteresseerde muzil ten kunnen zich aanmelden de sessieleiding, die wordt; gevoerd door J. Rijnkels. ZIERIKZEE - Stimuleren dat busreizigers de fiets pakken om van huis naar halte en van halte terug naar huis te gaan. Dat is het doel dat de provincie voor ogen heeft met het pilot- project 'fietsparkeren bij open- baar-vervoerhaltes'. Schou- wen-Duiveland heeft de pri meur gekregen. Vorig jaar is de toegankelijk heid van bushaltes in Zeeland onderzocht en waar de onder zoekers - bijna letterlijk - te genaan liepen waren de op de onmogelijkste plaatsen rond bushaltes gestalde fietsen. On gewenst 'wildparkeren' oor deelde de provincie. Genoeg reden voor het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets (ZCF) om in het kader van het Actie plan Fiets plannen te maken om het probleem van een fiets-tegen-elke-boom te probe ren op te lossen: door het uit breiden van wat de provincie omschrijft als 'fietsparkeer- voorzieningen'. Alles bij elkaar komen er verspreid over vijf haltes honderd fietsparkeer plaatsen bij. Het gaat om aluminium fietsen rekken bij de bushaltes 't Sas en Scheldestraat, beide in Zie- rikzee, Kloosterweg Noordgou- we, parallelweg N59 Bruinisse en De Val aan de Schouwse voet van de Zeelandbrug. Gede puteerde A. Poppelaars be schouwt het project als een eer ste aanzet. Als het een succes blijkt te zijn wordt de proef mo gelijk uitgebreid naar andere delen van Zeeland. Poppelaars benadrukte giste- ren in zijn speech ter gelegen heid van de plaatsing van de eerste fietsenrekken dat er meer gedaan wordt om het fiet sen te promoten. Het is de be doeling dat ook bij carpool plaatsen fietsparkeervoorzie- ningen worden gerealiseerd. Verder wordt aandacht besteed aan verbetering van de beweg wijzering naar parkeerterrei nen. Wethouder W. Renden van de gemeente Schouwen-Duive- land is blij met het pilotpro- ject. Wat hem betreft mogen ook bij andere bushaltes extra fietsenrekken worden neerge zet. Verder zei hij te hopen in de toekomst ook meer fietspa den te mogen openen. „Een fietspad onderlangs de Blooise- dijk tussen Zonnemaire en Brouwershaven. Dat zou mooi zijn." door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Het voorstel van minister Veerman (CDA, land bouw) om de pachtnormen met tien procent te verhogen stuit vandaag op tegenstand van een Kamermeerderheid. CDA en VVD vinden het 'onverant woord' landbouwers met hogere pachtkosten op te zadelen. De PvdA wil dat het kabinet eerst de modernisering van de Pacht wet regelt. Vorig jaar ging de Kamer vier kant voor een voorstel liggen om de pachtnormen met vijftien procent te verhogen. Daarop krabbelde Veerman terug. Hij besloot de verhoging op te schor ten. Nu stelt hij een verhoging van tien procent voor, Bestuurslid D. Vogelaar van de Bond van Landpachters vindt een verlaging meer voor de hand liggen. „De huidige pacht prijzen zijn al niet op te bren gen." Hij wijst op de gestegen kosten voor akkerbouwers, on der meer door de hogere brand stofprijzen. Daarbij komen de lage opbreng sten voor uien en aardappelen en de dreiging van het loslaten van de vaste prijs voor suikerbie ten. „Er is gewoon geen ruim te." De pachters, die in Zeeland vooral te vinden zijn in Zeeuws- Vlaanderen en op Noord-Beve land, vinden CDA en WD aan hun zijde. De Kamerleden Koomen (CDA) en Snijder-Ha- zelhoff (VVD) willen voorkomen dat landbouwers in de proble men komen als de pachtnormen worden verhoogd. Snijder dringt aan op de instelling van een commissie die zich jaarlijks over de hoogte van de pachtnor men buigt. Liberaliseren Dat zou onderdeel kunnen zijn van een nieuwe Pachtwet. Daar aan wordt al jaren gewerkt. Aan vankelijk wilde het kabinet de pacht liberaliseren, maar dat wil de Kamer niet. Nu willen Veerman en zijn collega Donner (CDA, justitie) de Pachtwet on derbrengen in het burgerlijk wetboek. Het wetsvoorstel ligt voor advies bij de Raad van Sta te. PvdA-Kamerlid Waalkens heeft er weinig vertrouwen in. Dat is voor hem reden zich vandaag tij dens het Kamerdebat tegen een verhoging van de pachtnormen te keren. „De hele Pachtwet zou op de schop gaan. Volgens mij is het voorstel dat nu bij de Raad van State ligt niet meer dan een partiële aanpassing. Daar ben ik pisnijdig over. We strompelen nu van verlenging naar verlen ging. Ik heb vijf jaar geleden sa men met de VVD de pachtpro- blematiek aangekaart. Al die tijd is er niks gedaan. Dan ga ik nu voor die verhoging van de pachtnormen liggen. Laat het kabinet eerst zijn huiswerk doen. Tot die tijd praat ik niet over de pachtprijzen." Wethouder W. Renden (links) en gedeputeerde A. Poppelaars testen het gebruiksgemak van de nieuwe fietsenrekken. foto Dirk-Jan Gjeltema Marceline komt uit Burkina Faso. Een land waar vrouwen niet ouder worden dan 45 jaar. Gezondheidszorg. Een recht voor iedereen. OXFAM NETHERLANDS ONDERNEMERS IN ZUIDWEST-NEDERLAND INFORMATIEBLAD VOOR Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 of www.deondernemer.con1 Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen haièli binnen uw reeds bestaande netwerk? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 40