PZC Gedogen vliegclub is echt voorbij evajttt INTERNATIONA PRIJSSTUNT! School Kamperland verhuist volgend jaar 21 Sa half oktober volgen boetes bij overtredingen in Yerseke Moer Carpoolplaatsen Reimerswaal roepen om uitbreiding Fietsparkeren bij bushalte 6[ije0ty/e Geheim Redactie: 0113-315649 fSïitiei»pzc.nl Postbus 314460 AA Goes advertentie-exploitatie. S. en Midden-Zeeland: 0113-315520; Kws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. donderdag 6 oktober 2005 Tetaert nog steeds gelukkig bij Hoek editie Bevelanden-Tholen jnnr Frank Balkenende YERSEKE - De provincie treedt vanaf zaterdag 15 oktober echt oplegen mensen die in de Yerse ke Moer modelvliegtuigjes met verbrandingsmotoren laten vlie gen. De 25 leden tellende model vliegclub Zuid-Beveland moest al per 1 maart dit jaar stoppen met vliegen aan de Everseweg in de Yerseke Moer, maar pro vincie en gemeente Reimers- waal zaten de club niet echt op de huid. Dat verandert nu. Stichting Het Reeuwse Landschap vraagt het van Reimers al tien jaar lang om op te [reden tegen het zonder vergun ning of ontheffing vliegen met in het natuur Die zouden de (broeden- vogels in het natuurreser- taat verstoren en dat is tegen de richtlijnen voor be- van leefgebieden vogels. De provincie steunt get Zeeuwse Landschap in die bleef de model- gedogen, waarop Het leeuwse Landschap de provin ce vroeg in te grijpen. Ook dat niet direct tot harde ac- [e> waarop de natuurbescher- pingsvereniging Reimerswaal via de rechter. De ge werd in juli dit jaar ge animeerd binnen een maand en besluit te nemen over het in de Yerseke Zij verklaarde de bezwa art van Het Zeeuwse Land- lap gegrond en dus is het ein- voor de modelvlieg- déÜRVKKERY inderboeken- veek ratis bij aankoop van '9.99 aan kinderboeken: 'iwari van de Vendel ''ai rijmt er op puree? uziek 10-daagse ratis bij aankoop van -15,00 aan cd's: lade in Holland periale uitgaven angenaamklassiek angenaam ...jazz •lassiek voor kids leest belezen eeuwse kind ae mee met de quiz inavond vanaf 17.30 uur osters menu it. 8 oktober 14.00-17.00 uur inderboeken- larkt e'Yet Baas, Willem Bek, banna Kruit, Robert Jan '■•ers, Sjaak Vane, Anneke 'ïlrink en Floonje Zwigtman lie young arpists 310 oktober 13.00 uur errie Hondius ver mijn verhaal asdagn oktober °o uur in Drvkkery 30 uur in 'tSPUI Ïtt6 MerlG venelt *511 Middelburg 'Hl 886 886 Reimerswaal heeft geen beste er varingen met de inspectie. De ge meente stond vijf jaar terug een jaar lang onder curatele van het ministerie van Vrom, omdat ze afweek van bestemmingsplan nen en naar eigen inzicht ver gunningen had verleend. De provincie heeft de model vliegclub per brief op de hoogte gesteld van de fatale datum van 15 oktober. Als daarna leden worden gesnapt, kunnen ze een boete verwachten. De provincie heeft behalve de gemeente Reimerswaal ook justi tie in Middelburg hierover inge seind. Voorzitter C. Bouwman is ver baasd dat de modelvliegclub half oktober haar activiteiten in de Yerseke Moer moet staken. „Er ligt een uitspraak van de rechter waarin staat dat het is toegestaan om tot 1 april 2006 te vliegen." Bouwman deelt mee dat de club momenteel zoekt naar een ander vliegveldje in Reimerswaal. „Daar zijn we mee bezig, maar waar dat veld ligt, wil ik nog niet zeggen." Hoewel de club zich neerlegt bij de situatie, is de voorzitter nog steeds verbolgen over het ge dwongen vertrek uit de Yerseke Moer. „Wij zijn al dertig actief en de natuurwaarden in de Yer seke Moer zijn in die periode al leen maar toegenomen. Het is niet leuk hoe het is gegaan. Het Zeeuwse Landschap heeft rond ons veld steeds gronden ge kocht, tot we waren ingesloten. Daarna kwam het op de prop pen met de Vogelrichtlijn, ter wijl we, denk ik, geen schade aan de natuur toebrengen." Bouwman zegt dat het clubhuis in de Yerseke Moer wel in ge bruik blijft. „Dat is een ontmoe tingsplaats voor leden, van wie het gros gepensioneerd is. Daar zitten we zes dagen in de week, gewoon voor de gezelligheid. Voor ons is het een praathuis en een observatiepost. We gaan dan wel ergens anders vliegen, maar het clubhuis blijft staan, dat staat niet ter discussie." )p de achtergrond speelt mee [at de inspectie van Vrom, als toezichthouder van provincie en emeente, de kwestie met argus- Jen volgt. (Advertentie) Ook de carpoolplaats bij de afrit van Rijksweg A58 op de kop van de Zanddijk richting Yerseke is te krap bemeten. door Harmen van der Werf KRUININGEN - Het is van de zotte dat de politie bekeurin gen heeft gegeven aan automo bilisten die hun auto hadden weggezet op of bij een carpool plaats in de gemeente Reimers waal, vindt raadslid A. Jumelet (ChristenUnie). Hij heeft het college van B en W gisteren in schriftelijke vragen om ophel dering gevraagd. Om welke carpoolplaats het precies gaat, weet Jumelet niet. Hij kent zelf twee van zulke plekken In Reimerswaal waar automobilisten hun auto weg zetten om met een collega of be kende in de auto verder te rij den. Eén carpoolplaats is vlak bij Kruiningen aan de Oude Rijksweg, de ander is bij de af rit van Rijksweg A58 op de kop van de Zanddijk richting Yerse ke. Allebei zijn behoorlijk druk, volgens Jumelet, en er is overdag zeker niet altijd ge noeg plek. Op de kop van de Zanddijk zetten automobilis ten hun wagen dan nogal eens buiten de vakken in de berm. De bekeuringen zijn uitgedeeld voor het parkeren buiten de vakken. Jumelet vindt dat niet kunnen. Wie carpoolt, doet dat in principe om het milieu en - waarschijnlijk niet de minst be langrijke reden - om zijn porte monnee te sparen. Dat moet niet ontmoedigd worden door politieoptreden dat veel auto mobilisten niet begrijpen, oor deelt Jumelet. „Want er is op die carpoolplaatsen gewoon te weinig ruimte." Oproep Jumelet pleit er in zijn schrifte lijke vragen voor om de boetes ongedaan te maken én 'met spoed te werken aan uitbrei ding van de carpoolplaatsen'. Aan zijn laatste oproep lijkt al snel gehoor te worden gegeven, als het om de carpoolplaats aan de Zanddijk gaat. De ge meente Reimerswaal wil met de provincie en Rijkswater staat de hele verkeerssituatie in die omgeving veranderen, laat wethouder J. Bliek (SGP, verkeer) weten. De kruising met cle doorgaande weg naar Yerseke, de weg naar de Vlakebrug en de afrit van de A58 is onoverzichtelijk. Vooral foto Willem Mieras het verkeer vanaf de Rijksweg wil nogal eens de kruising zo maar overschieten, heeft Bliek zelf ervaren. Een gemeenteamb tenaar is er al eens gewond ge raakt. Rotonde De kruising wordt volgend jaar verbouwd tot rotonde, als het aan Reimerswaal ligt. De ont sluiting van het nieuwe deel van bedrijventerrein Nishoek én een uitbreiding van de car- poolplek kunnen dan in één keer worden meegenomen, stelt Bliek zich voor. door Frank Balkenende KAMPERLAND - Nog een jaar wachten en dan kunnen de leer lingen van de protestants-chris telijke Prins Willem Alexander- school in Kamperland hun nieu we school betrekken. Gisteren sloegen ze gezamenlijk een be schilderde, laatste paal voor de nieuwbouw, die achter hun hui dige onderkomen aan de Nieuwstraat moet verrijzen. De nieuwe school komt niet voor zijn tijd. Het oorspronkelij ke gebouw uit 1952 is op zich nog in redelijke staat, de later aangebouwde delen (uit 1980 en 1989) zijn totaal versleten. Bij een stevige regenbui begint het steevast te druppelen in een le slokaal. „Er wordt wel eens een computer nat. Het gebouw is zo lek als een mandje", zegt dage lijks bestuurslid I. Wouters van de Vereniging voor Protes tants-Christelijk Onderwijs Veere/Noord-Beveland, waar de Prins Willem-Alexanderschool onder valt. Renovatie Het schoolbestuur heeft nog even renovatie overwogen, maar dat bleek behoorlijk ingrijpend en minder praktisch dan nieuw bouw. Wouters: „Je moet ook goed kijken of een gebouw nog wel voldoet aan de onderwijs kundige eisen van deze tijd. Dat doet het dus niet meer. Voor groepslessen is het niet echt ge schikt. Ook het sanitair is verou derd. We hebben dus voor nieuwbouw gekozen en dat heeft het voordeel dat de leerlin gen kunnen blijven waar ze zit ten. Het bespaart ons de kosten van een tijdelijke huisvesting." Directeur J. Bol verwacht niet al te veel overlast van de bouw. De verstoring van lessen zal mi nimaal zijn. „Daar is naar geke ken. Trillingen en lawaai blij ven binnen de perken. Ik voor zie dan ook weinig problemen." De Peut De nieuwbouw krijgt zeven loka len. Behalve voor de 120 leerlin gen tellende school is er ook ruimte voor de peuterspeelzaal De Peut, zodat het een mini-bre de school wordt. Wouters vindt dat een goede ontwikkeling. „Voorheen was er weinig samen werking, straks zitten we onder één dak. Het is prettig als peu ters in hetzelfde gebouw kun nen doorgroeien naar de basis school." Het gebouw kost zo'n anderhalf miljoen euro. De ge meente Noord-Beveland betaalt dat uit het budget dat ze voor (Advertentie) PHILIPS/NIKE Design MP3 speler met 512 MB Bij inbraak twee auto's gestolen KAMPERLAND - Bij een inbraak in een woning aan de Vijverlaan in Kamperland zijn in de nacht van dinsdag op woensdag tussen twaalf uur en half zes twee auto's ge stolen, een grijze Audi met kenteken 26-PT-BZ en een zwarte Golf met kenteken 57-RR-LB. Ook uit de woning zijn nog spullen meegenomen, waaronder fototoestellen, computerapparatuur, een navigatiesysteem, kleding en de inhoud van enkele portemonnee's. GroenLinks wil Vredesfabriek TERNEUZEN - Terneuzen moet de tentoonstelling Vre desfabriek huren om het plaatselijke debat over normen en waarden te ondersteunen. Dat voorstel lanceert Groen Links. De Vredesfabriek is een interactieve tentoonstelling over oorlog en vrede, geweld en vrijheid, macht en tolerantie. Mensen moeten zelf vragen beantwoorden en komen er op die manier achter hoe tolex-ant ze zelf zijn. De expositie richt zich ook op kinderen. Het naar Terneuzen halen van de tentoonstelling geeft scholieren én volwassenen de gelegenheid inzichten te ver werven in vredesprocessen, stelt raadslid P. Clijsen van GroenLinks. Veel reacties opvolging De Bruijn MIDDELBURG - Veertig kandidaten hebben gereageerd op het burgemeestersambt van de gemeente Veere. De sol licitanten die burgemeester A. de Bruijn (GDA) willen op volgen, variëren in leeftijd van 38 tot 60 jaar. Vier van de kandidaten zijn vrouw. Zeventien zijn van dezelfde partij als de scheidende bur gemeester, tien zijn lid van de WD, vier van de Christen- Unie, drie van de PvdA, een van de SGP en twee van loka le partijen. Een kandidaat is zonder partij. Vierentwintig beldeden al een politiek-bestuurlijke functie. Vier kandi daten zijn al burgemeester. Zes sollicitanten hebben een baan in het bedrijfsleven, vijf in het onderwijs en vijf zijn in dienst van de overheid. De commissaris van de konin gin W. van Gelder zal binnenkort de kandidaten voor een gesprek uitnodigen. Werkstraf voor rol in pasfraude MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 24-jarige vrouw uit Rotterdam een half jaar voor waardelijke gevangenisstraf en 240 uur werkstraf opge legd voor haar rol bij een bankpassenfraude en oplich ting. Ook moet ze als leerstraf 36 uur budgetteringscursus volgen. De vrouw had in opdracht van haar vriend een aantal keren met de gestolen bankpasjes geld gepind. Dat is gebeurd in Vlissingen, Bx'eda, Etten-Leur en Rotter dam. De slachtoffers werden in 2003 en 2004 voor circa 30.000 euro gedupeerd. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Stimuleren dat busreizigers de fiets pakken om van huis naar halte en van halte terug naar huis te gaan. Dat is wat de provincie voor ogen heeft met het Schouwse pilotpro- ject 'fietsparkeren bij openbaar vervoer haltes'. Vorig jaar is de toegankelijk heid van bushaltes in Zeeland onderzocht. Op de onmogelijk ste plaatsen rond bushaltes wa ren fietsen gestald. Ongewenst 'wildparkeren' oordeelde de provincie. In het kader van het Actieplan Fiets komen er nu ver spreid over vijf haltes honderd fietspax-keerplaatsen bij. Als het een succes blijkt te zijn, wordt de proef mogelijk uitgebreid naar andere delen van Zeeland. Vrijdag 7 zaterdag 8 oktober onderwijshuisvesting van het Rijk ontvangt. Als de school volgend jaar na de zomer wordt geopend, draagt hij een nieuwe naam: cbs Kam- perschouw. Volgens Wouters werd het tijd voor een nieuwe naam. „Piins Willem-Alexander is nog al een lange naam en bovendien is het de vraag hoe lang hij nog piïns blijft. Kamperschouw vond iedereen een aardige naam. Het is een verwijzing naar het vroegere veer tussen Kamperland en Veere." Zorgwoningen De oude school wordt in 2006 ge sloopt. De gemeente wil er een parkeerterrein met ruim twintig plaatsen aanleggen en dertig zorgwoningen laten bouwen. Daarover is contact met de Re gionale Woningbouwvereniging Samenwerking (RWS). De grote wens is, er in de toekomst ook een nieuw dorpshuis neer te zet ten, waarin tevens de jongeren- soos wordt ondergebracht. Wet houder C. Schippers (WD, wel zijn en onderwijs) hoopt dat het plan kan worden vei-wezerxlijkt. „Het hangt er natuurlijk vanaf of we genoeg geld hebben. Mis schien kunnen we een deel finan cieren uit de grondopbrengst. Lukt dat niet, dan moeten we ons wellicht beperken tot reno vatie van het dorpshuis. Voorlo pig streven we echter naar nieuwbouw." Schouwersweg 7 Heinkenszand Tel. 0113 561482 www.binnenuit.nl zeeuwse almanak Opa wordt hij. De Terneuze- naar, de vijftig reeds ruim ge passeerd, is daar zeer trots op. Hij toont zich tegelijker tijd een tikje beschroomd. Want opa - dat klinkt opeens heel oud. Trots won het van ijdelheid en zo vertrouwde hij enkele weken geleden een van zijn kantoorgenoten in een zeld zaam openhartige bui toe: „Ik word over een paar mnaan- den grootvader. Maar denk er aan, mondje dicht." Gisteren achtte hij de tijd rijp om. zijn overige collega's te in formeren over zijn toekomsti ge grootvaderschap. Die toon den zich stuk voor stuk blij verrast en overspoelden hem met welgemeende felicitaties en hartverwarmende advie zen. De opa in spe was eveneens zeer verrast; dat zijn geheim zó lang geheim zou blijven had hij nimmer verwacht. En hij knikte dankbaar in de rich ting van die ene collega die hij destijds in vertrouwen nam; „Als jij mij had verteld dat je opa zou ivorden, ivas ik met een geluidswagen door heel Terneuzen gereden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29