PZC Vliddelburg op koers voor 2030 evflat 99,- BB expert Magie in Oost-Souburg 21 jemeente tevreden over eerste fase kwaliteitsatlas Opnieuw werkstraf geëist voor geweld tegen ex-vrouw Middelburgs college zit niet meer elke week in de chatbox Geheim edactie: 0113-315649 Lw.pzc.nl pzc.nl 31,4460 AA Goes tivertentie-exploitatie. en Midden-Zeeland: 0113-315520; Cs-Vlaanderen: 0114-372770; gonaal: 020-4562500. jonderdag 6 oktober 2005 Tetaert nog steeds gelukkig bij Hoek editie Walcheren PDELBURG - Middelburg op koers. Het gemeentebe- iur is tevreden over de presta tie zijn geboekt bij het na ven van de doelen uit de aliteitsatlas 2030. „We heb- i grotendeels gedaan wat we deze eerste fase van plan wa- i", constateert wethouder H. ol-Blokland. de 27 opdrachten die voor eerste fase waren geformu- rdzijn er vijf niet uitgevoerd, rest is helemaal of gedeelte- gerealiseerd. Wat niet is ge lsvolgens het gemeentebe- lurook goed te verklaren: fi- iciële problemen, moeite om nd te kopen, bij nader inzien jfels over het realiteitsgehal- ran een project, andere markt- jandigheden, andere be- iirlijke prioriteiten, ns heeft de gemeente zelf ook iniggrip op een project, om- andere overheden daarvoor ntwoordelijk zijn. Dat geldt oorbeeld bij de aanleg van nieuwe Dammenroute (N57) n project van het Rijk. Die in 2004 klaar moeten zijn, ardat wordt 2010. De N57 is ingrijk voor een betere ont- h'ng van de stad, via een aduct onder het Kanaal j Walcheren. Omdat dat er met is, blijft het verkeer lopen bij de Schroebrug. de doorstroming toch te ver ren, is een groene golf ge kt door verkeerslichten be- ipelkaar af te stemmen. wonertal tweeslachtige conclusie kan lÉn getrokken over het stre- lomin 2030 te zijn gegroeid irekinwonertal van 56.000 Volgens de evaluatie jat Middelburg relatief heel' (Advertentie) 1RVKKERY 'alisbij aankoop van 9.99 aan kinderboeken: dmd van de Vendel Jinjmter op puree ratisbij aankoop van b.oo aan cd's: zdein Holland wiale uitgaven: j-naamklassiek ^enaam ...jazz -k voor kids mee met de quiz wnd vanaf 17.30 uur usters menu S oktober 14.00-17.00 uur inderboeken- larkt -i Vet Baas, Willem Bek, una Kruit, Robert Jan len,Sjaak Vane, Anneke en Floortje Zwigtman 'o oktober 13.00 uur wie Hondius fr mijn verhaal u oktober 00 uur in Drvkkery louurin 't SPUI te Merle vertelt Middelburg hard: van 44.440 in 1998 tot 46.554 in 2005. Dat is een toename van 4,8 pro cent. Het landelijk gemiddelde ligt voor diezelfde periode op 4,1 procent, het inwonertal van Zeeland nam met 2,7 procent toe en dat van Walcheren met 2,3 procent. Echter, volgens de kwaliteitsatlas moet het nog sneller. Want gemiddeld kreeg Middelburg er per jaar wel drie honderd mensen bij, maar er was gerekend op 350. Dezelfde ambivalentie gaat op voor Middelburg als winkel stad. Het kern winkelgebied ziet er door een grondige opknap beurt veel beter uit dan pakweg zes jaar geleden. De stad is sa men met Goes ook het belang rijkste koopcentrum van Zee land. Maar de detailhandel be vat niet veel meer exclusieve za ken dan in 1998. Met de groei van de bedrijvig heid en de werkgelegenheid gaat het goed, blijkt uit de eva luatie. Ook de woningbouw ver loopt naar wens. In de eerste ja ren zijn er veel woningen ge sloopt om oude wijken een nieu we impuls te geven. Daardoor kwamen er ondanks nieuwbouw projecten per saldo weinig wo ningen bij. Door onder meer de Mortiere en de afspraken voor woningbouw tot 2010 zal het wo ningaanbod wel voldoen aan de eisen in de kwaliteitsatlas, Projecten waarmee het minder goed loopt zijn zoals bekend het A-theater (in de kwaliteitsatlas nog gepland aan de Blauwedijk) en de sportboulevard. De plan nen met het Veerse Meer zoals die in de kwaliteitsatlas zijn op genomen, zijn inmiddels op ei gen initatief van de gemeente ge wijzigd. Omdat de gemeente minder ver wil gaan in de ontwikkeling van het gebied rond Kleverskerke (wonen aan het water), moet daarvoor een nieuw plan wor den gemaakt. Het college van B en W heeft vol gens wethouder Kool bewust geen waardeoordeel aan de eva luatie verbonden. „Het is slechts een kwantitatieve terug blik: hoeveel hebben we bereikt. Wat we in gang hebben gezet, vind ik wel een grote prestatie. Sommige projecten, zoals het Stationsgebied, zijn natuurlijk nog niet klaar maar die hebben ook een langere doorlooptijd nog. En de bevolkingsgroei is ook een langetermijnplanning." OOST-SOUBURG - Heksen en tovenaars. Bezemste len en toverstafjes. De komende tien dagen draait het bij de bibliotheek allemaal om magie. Dat is het the ma van de Kinderboekenweek, die gisteren begonnen is. In de bibliotheek van Oost-Souburg kunnen kinderen meedoen aan een toverstafjesspeurtocht. Boven was een groepje van twintig kinderen - in tovertenue - flink aan het knutselen geslagen. Mini-cake, rozijnen en snoepslierten werden veran derd in een spin en papier, stickers en papier-maché werden omgetoverd in heuse heksenhoeden. Yasmine (8) had haar spin al opgepeuzeld, toen ze aan de slag ging met een paars heksenhoofddeksel. „Nee, ik ga er niet mee de straat op. Tuurlijk niet!", luidde haar com mentaar. Voor meer woorden had de creatieve dame geen tijd. Er moest worden geknipt, geplakt, gekleurd, gestickerd en gepapiermacheed. foto Lex de Meester door Katja Logtenberg DEN HAAG - Een 26-jarige man uit Vlissingen vond dat hij een veel te hoge straf had gekre gen voor het straktrekken van een hondenriem om de keel van zijn ex-vrouw. Zo bleek gisteren tijdens de behandeling van zijn hoger beroep bij het Haagse ge rechtshof. Het Openbaar Ministerie was echter van mening dat de politie rechter in Middelburg de juiste straf had opgelegd en eiste op nieuw een werkstraf van 120 uur en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maan den. Het slachtoffer kon haar tranen gisteren tijdens de behandeling van de zaak opnieuw niet be dwingen. Haar ex was 24 augus tus 2003 woest op haar omdat ze de omgangsregeling tussen hem en zijn kindje zou frustreren. Te gen haar wil deed hij een hon denriem om haar nek en trok het ding steeds een beetje strak ker. De vrouw zou bijna geen lucht meer hebben kunnen krijgen. Achteraf had ze een rode striem om in hals, zo constateerde een arts. Die dag had hij haar ook zo hard geschopt dat ze er mank van liep. De echtscheidingsperi kelen hadden al tot meer geweld dadigheden geleid. Een paar we ken eerder greep de man zijn ex-vrouw al eens bij de keel. In december 2002 schopte hij haar tegen de rug. Raadsman De Wit betoogde dat zijn cliënt deson danks niet zo'n hoge straf had verdiend. Nog altijd zou hij geen goede omgang met zijn kind hebben. Dat zou hem des tijds wanhopig hebben ge maakt. Toch zou de man zijn ex-vrouw nadien nooit meer ge welddadig hebben bejegend. De verdachte was zelf niet aan wezig tijdens de behandeling van zijn beroep. Hij liet zijn ad vocaat het woord voor hem voe ren. Het hof doet over twee weken uitspraak. (Advertentie) Vrijdag 7 zaterdag 8 oktober Schouwersweg 7 Heinkenszand Tel. 0113 561482 www.binnenuit.nl Veel reacties opvolging De Bruijn MIDDELBURG - Veertig kandidaten hebben gereageerd op het burgemeestersambt van de gemeente Veere. De sol licitanten die burgemeester A. de Bruijn (CDA) willen op volgen, variëren in leeftijd van 38 tot 60 jaar. Vier van de kandidaten zijn vrouw. Zeventien zijn van de zelfde partij als de scheidende burgemeester, tien zijn lid van de WD, vier van de ChristenUnie, drie van de PvdA, een van de SGP en twee van lokale partijen. Eén kandi daat is zonder partij. Vierentwintig bekleden al een politiek-bestuurlijke func tie. Vier kandidaten zijn al burgemeester. Zes sollicitan ten hebben een baan in het bedrijfsleven, vijf in het onder wijs en vijf zijn in dienst van de overheid. De commissaris van de koningin W. van Gelder zal bin nenkort de kandidaten voor een gesprek uitnodigen. Jaar cel voor poging tot doodslag MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een twintigjarige asielzoeker uit de Zeeuwse hoofd stad voor poging tot doodslag veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf. Voor het rijden zonder rijbewijs kreeg hij vier weken hechtenis opgelegd. De man stak 7 mei dit jaar in Middel burg tijdens een uit de hand gelopen ruzie zijn vriend met een mes in het gezicht, hals en rug. Daarbij had hij geris keerd het slachtoffer te doden. Werkstraf voor rol in pasfraude MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 24-jarige vrouw uit Rotterdam een half jaar voor waardelijke gevangenisstraf en 240 uur werkstraf opge legd voor haar rol bij een bankpassenfraude en oplich ting. Ook moet ze als leerstraf 36 uur budgetteringscursus vol gen. De vrouw had in opdracht van haar vriend een aan tal keren met de bankpasjes, die waren ontvreemd, geld gepind. Dat is gebeurd in Vlissingen, Breda, Etten-Leur en Rotterdam. Mensen werden in 2003 en 2004 voor circa 30.000 euro ge dupeerd. Schade aan auto's op Walcheren ARNEMUIDEN - Uit een auto op de Klaverakker in Ame- muiden is dinsdagnacht een autoradio met cd-speler ge stolen. Het apparaat was honderden euro's waard. Diezelfde nacht is in de Schorerstraat in Arnemuiden geprobeerd een auto open te breken. De auto raakte hierdoor bescha- digd. Ook in Vlissingen was het raak. In de Bouwen Ewout- straat, de Hobeinstraat en de Verkuijl Quakkelaarstraat is bij zeven auto's de benzineklep opengebroken. De au to's zijn beschadigd. door Maurits Sep MIDDELBURG - De burgemees ter en de wethouders van Mid delburg stoppen met hun weke lijkse chatsessies op internet. Voortaan zullen zij alleen via de computer met burgers communi ceren over concrete en drukbe- sproken onderwerpen. Het college van B en W heeft dit besloten uit onvrede over de chatsessies. Die vonden elke donderdag plaats. De burge meester of één van de wethou ders zat dan paraat. De bestuur ders hadden er zelf vaak echter nauwelijks tijd voor, omdat ze naar andere afspraken moesten. Maar ook burgers toonden wei nig belangstelling voor de digita le praatuurtjes. Nieuws hoorden de gemeentebestuurders dan ook bijna niet. Druk was het wel als er commo tie was over het A-theater, een derde nachtvergunning voor een café en een jongerencentrum. Dat gegeven grijpt het college aan om voortaan rondom belang rijke thema's te gaan chatten met inwoners van de stad. Die zullen dus onregelmatig plaats vinden. Middelburg begon twee jaar ge leden met chatten. Het was toen een experiment om meer con tact te krijgen met burgers. De belangstelling liep steeds verder terug. De laatste tijd bleef het vaak stil, zoals burgehieester K. Schouwenaar in juli nog merk te. „Het nieuwtje is eraf", con stateerde hij toen. Wanneer de burgemeester en de wethouders voortaan gaan chat ten, zal vooraf bekend worden gemaakt door de gemeente. Dat gebeurt op de website www.mid- delburg.nl en in het huis-aan-huisblad De Faam. Een chatsessie zal een week van tevoren worden aangekondigd. Auto-inbraken ARNEMUIDEN - Twee perso nenauto's in de Spoorstraat in Arnemuiden zijn in de nacht van dinsdag op woensdag open gebroken. Uit de ene auto is een autoradio gestolen. Uit het andere voertuig zijn een zonnebril, een bankbiljet en een mapje met enkele tientallen cd's weggenomen. zeeuwse almanak Opa wordt hij. De Temeuze- naar, de vijftig reeds ruim ge passeerd, is daar zeer trots op. Hij toont zich tegelijker tijd een tikje beschroomd. Want opa - dat klinkt opeens heel oud. Trots won het van ijdelheid en zo vertrouwde hij enkele weken geleden een van zijn kantoorgenoten in een zeld zaam openhartige bui toe: „Ik word over een paar maanden grootvader. Maar denk eraan, mondje dicht. Gisteren achtte hij de tijd rijp om zijn overige collega's te in formeren over zijn toekomsti ge grootvaderschap. Die toon den zich stuk voor stuk blij verrast en overspoelden hem met welgemeende felicitaties en hartverwarmende advie zen. De opa in spe ivas eveneens zeer verrast; dat zijn geheim zó lang geheim zou blijven had hij nimmer verwacht. En hij knikte dankbaar in de rich ting van die ene collega die hij destijds in vertrouwen nam; „Als jij mij had verteld dat je opa zou worden, was ik met een geluidswagen door heel Temeuzen gereden. Van 219,- voor (Advertentie) PHILIPS/NIKE Design MP3 speler met 512 MB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11