OPEN GEVELDAGE in Heinkenszand Binnen handbereik C"3 Bereikbaar Agenda Zorglnfo Klaverblad Zeeland 0113-212 783 Vrijdag 7 oktober 9.00 tot 17.00 uur zaterdag 8 oktober 9.00 tot 15.00 uur Wij willen u graag van harte welkom heten in onze showroom! Rolluiken Kozijnen Zonwering Serres Klaverblad actueel Hoge rekening voor uw ziekenhuisbehandeling? Heeft u recent een behandeling ondergaan in het ziekenhuis of in een vrij gevestigd behandelcentrum? Dan is Het Klaverblad benieuwd naar uw ervaringen. Zeker als het een behandeling betrof waarvoor een Diagnose Behandeling Combinatie (DBC) met een vrij tarief is ingesteld. In een DBC wordt de behandeling van een bepaalde aandoening vanaf de diagnose tot aan het eind van de behandeling als één geheel omschreven. Op deze manier wordt het ook in rekening gebracht bij u of uw ziek tekostenverzekeraar. Voor een aantal DBC's zijn er vrije tarieven ingevoerd. De zorgverzekeraar kan voor deze aandoeningen kiezen met welk zie kenhuis of behandelcentrum het een con tract afsluit Het Klaverblad zoekt uit welke knelpunten er voor patiënten zijn, die te maken hebben met een DBC (met vrij tarief). Zo zijn sommige rekeningen veel hoger dan in het verleden, of krijgen patiënten een rekening voor een andere behandeling dan zij hebben ondergaan. Op www.kiesmetzorg.nl of www.klaverblad- zeeland.nl (actueel-persberichten) kunt u een enquête invullen over dit onderwerp. Hoe meer mensen de enquête invullen, hoe gerichter Het Klaverblad verbeterin gen kan voorstellen aan de ziekenhuizen en de zorgverzekeraars. U kunt de enquête ook schriftelijk invullen via een vragenlijst die u kunt opvragen bij Het Klaverblad. Prinsjesdag Zorgtoeslag, huurtoeslag, no claim, eigen risico, eigen bijdrage, verzekeringoffertes, lijsten met wel of niet gecontracteerde zorgverleners. De Zeeuwse burger die niet zo sterk in zijn schoenen staat kan zijn borst nat maken. Was het eerst energiebe drijf Delta dat veel mensen overlaadde met vervelende en ondoorzichtige informatie en papier, nu is het de beurt aan de over heid als het gaat om zorg en inkomen. En dit keer onder het mom van 'keuzemoge lijkheden'. De overheid heeft de zelfstandi ge burger hoog in het vaandel. Het Klaverblad voorziet grote problemen voor mensen die niet zo thuis zijn in een papie ren wereld, die niet zo goed dingen kunnen opzoeken en vergelijken. De miljoenenno ta 2006 geeft juist hen weinig hoop. Kwetsbare burgers De miljoenennota 2006 bevestigt het opnieuw: de overheid kiest voor de zelf standige burger, de burger die voldoende tijd, kennis, kunde en geld heeft om infor matie te zoeken, te vergelijken en te kie zen. Mensen die dat minder gemakkelijk kunnen verdwijnen naar de achtergrond. Voor hen worden steeds minder garanties gegeven dat ze de zorg of voorzieningen krijgen die ze nodig hebben. ouderen en gehandicapten. Er dreigen zelfs nieuwe wachtlijsten zoals voor het per soonsgebonden budget. Ook in Zeeland. De miljoenennota geeft hier en daar wel aanzetten tot verbetering maar deze zijn allerminst afdoende. Zorgen voor elkaar De regering geeft aan dat ze wil dat men sen meer en langer voor elkaar gaan zor gen voordat er een beroep op betaalde zorg wordt gedaan. Tegelijkertijd wil men dat mensen meer en langer blijven werken. Dit zou wel eens haaks op elkaar kunnen staan. In de plannen wordt de afbouw van zorg ter hand genomen zonder dat wordt aangegeven hoe we voorkomen dat men sen in een gat van 'geen zorg' terechtko men. Voor mensen die zorg nodig hebben is dit zeer bedreigend. Maar ook voor mensen die wel voor een zorgverlener wel of geen contract wordt ander willen zorgen maar dat niet nog afgesloten. De miljoenennota geeft geen meer of nog langer kunnen, enkele garantie dat mensen die veel zorg nodig hebben, chronisch zieken, gehandi- Kwaliteit capten, ouderen, zich aanvullend kunnen Veel ontwikkelingen bedreigen de kwaliteit verzekeren voor een voor hen betaalbaar van de zorg. Concurrentie tussen zorgin- bedrag. Ook ontbreekt de garantie dat stelling of het helpen van meer mensen mensen met een klein inkomen er finan- voor hetzelfde geld kan helpen bepaalde cieel niet op achteruit zullen gaan. Ook het NIBUD spreekt die vrees uit. Voor Het Klaverblad reden hieraan extra aandacht te besteden in 2006. De miljoenennota spreekt van het 'terug brengen' van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (awbz) en de sociale werk plaatsen, het'toeleiden' naar regulier werk van kwetsbare groepen. Of van 'keuzemo gelijkheden' voor iedereen. Volgens Het Klaverblad is het echter gebrek aan juiste beleidskeuzes. De Zorgverzekeringswet Keuzevrijheid van de patiënt is uitgangs punt. Toch zal het de verzekeraar zijn die de belangrijkste keuzes voor hem zal gaan maken. Namelijk door te kiezen met welke Wachtlijsten Veel wachtlijsten zijn de afgelopen tijd afge nomen. Maar weg zijn ze allerminst. Kijk maar naar de jeugdzorg, of de zorg voor problemen op te lossen. Maar het kan ook leiden tot vermindering van kwaliteit van zorg of tot onheuse bejegening. Onderzoek onder gebruikers van zorg laat dit ook zien. De regeringsplannen bieden te weinig houvast als het er om gaat erva ringen van zorggebruikers als bouwsteen voor goede zorg te gebruiken. Het Klaverblad Postbus 2054 4460 MB Goes 0113-249 325 Op werkdagen van 09.00-17.00 uur algemeen@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl Redactie: Marleen Vermeer, Mieke Saeijs, Angelica van Amstel Zorglnfo Klaverblad Zeeland Informatie, advies en ondersteuning m.b.t. gezondheidszorg, gehandicapten voorzieningen, jeugdzorg en problemen rondom WAO. Westwal 37,4461 CM Goes (Invalideparkeerplaats aanwezig) Telefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 09.00 - 13.00 uur. T. 0113 - 212 783 E. zorginfo@klaverbladzeeland.nl Cliënt Vértrouwens - Persoon Jeugdzorg Telefoon 06-55 80 08 88 cvp@klaverbladzeeland.nl Waar is Het Klaverblad ook mee bezig? Een kleine greep, u vind informatie op www.klaverbladzeeland.nl Kwaliteitstoetsing Huisartsenposten Walcheren Toegankelijkheid vanTerneuzen als het gaat om winkelen voor mensen met een beperking Week chronisch zieken van 4 tot 11 november Samenwerking ziekenhuizen Bijeenkomst Seniorenraden en afdelingen ouderenbonden 27 oktober, tijd: 13.30 - 16.00 Plaats: de Stenge Stengeplein I te HeinkenSzand.'De toekomstige positie van seniorenraden'. Een themamiddag voor seniorenraden en afdelingen van ouderenbonden in Zeeland. Georganiseerd door Het Klaverblad in samenwerking met LOIS. Opgeven kan bij Petra Vinke. Informatiebijeenkomst Ziekenhuis Walcheren en het Oosterscheldeziekenhuis 6 oktober, tijd: 9.30- 11.00 Plaats: de Stenge, Stengeplein I te Heinkenszand.Voor alle betrokken patiënten- en cliëntenorganisaties boven de Westerschelde. De bijeenkomst heeft als doel u enerzijds te informeren over de stand van zaken rond de ziekenhuiszorg boven de Westerschelde en anderzijds uw vragen en suggesties kenbaar te maken zodat zij kunnen worden meegenomen in de verdere ontwikkelingen in de regio. Meer informatie: Peter van den Berg. Wilt u vrijwilliger worden! Bij Het Klaverblad werken op meerdert fronten vrijwilligers. Bij Zorglnfo Klaverblad Zeeland zijn dat vrijwilligers die na een korte opleiding informatie, advies et ondersteuning geven aan patiënten et cliënten van de gezondheidszorg, WAO e' in de gehandicaptensector. Er zijn ookvr^ willigers die gastlessen geven op schol# Het gaat dan over beeldvorming *i' mensen met een beperking of handicap Er is lesmateriaal beschikbaar. Interesse! Neem contact met ons op: 0113 - 249 325 Gouden Klaver voor de heer Frans Kuypers, vrijwilliger "Vrijwilligerswerk is inspannend en zeker niet vrijblijvend en het geeft je ontzettend veel voldoening", vindt Frans Kuypers die 60 jaar geleden is begonnen met vrijwilligerswerk. En in 1988 toen Frans Kuypers met de VUT ging vroeg de toenmalige voorzitter van MSVN-afdeling Zeeland of hij interesse had het bestuur te komen versterken. Frans Kuypers is begonnen als secretaris, daarna was hij voorzitter en toen de afdelings besturen veranderden in regionale werkgroepen, is Frans Kuypers coördinator geworden. Na bijna 18 jaar actief te zijn geweest voor de afdeling Zeeland, stopt Frans Kuypers met het bestuurswerk voor de MSVN. De MSVN-afdeling Zeeland heeft haar trouw bestuurslid genomineerd voor de 'Gouden Klaver', dit om hem te bedanken voor 18 jaar tomeloze inzet. Obstakel: De zorgtoeslag Het nieuwe zorgstelsel kent een zorgtoeslag. 6 miljoen mensen kunnen naar verwach ting een beroep doen op de toeslag. U komt in bepaalde gevallen in aanmerking. Het laat zich aanzien dat onvoldoende duidelijk is wie in aanmerking komt en om welk bedrag het gaat. De informatie van de overheid wordt door velen slecht begrepen. De belastingdienst en Postbus 51 worden overladen met aanvragen. Lange wachttijden of de opmerking dat Postbus 51 zich met die vraag niet kan bezighouden. In sommige gevallen lijkt het erop dat mensen het dubbele gaan betalen, terwijl dat niet de bedoeling zou zijn. Kortom: veel verwarring en onduidelijkheid! Gouden Klaver: Mevrouw en de heer Kuypers. Suggesties voor: 'Gouden Klaver' en 'Obstakel van de maand' kunt u melden bij de redaktie. Zorgtoeslag: verwarrend en onduidelijk. INFORMATIEBLAD VOOR ONDERNEMERS IN ZUIDWEST-NEDERLAND Gratis navigatiesysteem ter waarde van 399,- (vraag naar de voorwaarden) Meer informatie? neem contact met ons op: (0113) 31 55 00 ofwww.deondernemer.com Schouwersweg 5 - 4451 HS Heinkenszand -Telefoon: 0113 568800 - Internet: www.hogazon.r Klarinetweg 2A - 4337 RA Middelburg - Telefoon: 0118 476658 - knipping@zeelandnet.nl Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 8