Verkoop stadskantoor bijna rond PZC PZC EHBO Koewacht goed geoliede machine .15 Bosman Reizen vraagt faillissement aan Vlaanderenhal kan door aankoop intern reorganiseren /K AZET agenda -A woensdag 5 oktober 2005 dnnr Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Bosman Rei zen, ofwel Bosman Travel, heeft een faillissement aange vraagd. De circa vijfhonderd consumenten hoeven niet te vre zen voor hun reisgeld: dat krij gen ze terug. Bosman meldde zijn financieel onvermogen afgelopen maan dag bij de SGR, Stichting Ga rantiefonds Reisgelden. Volgens C. Beeckers van die or ganisatie heeft het reisbureau al een faillissement aange vraagd bij de rechtbank. „Het is nu aan de rechter om te bepa len of die dat toekent. Vervol gens stelt die een curator aan, die het beheer van het vermo gen dan overneemt", legt Beeckers uit. Bosman Reizen verkoopt voor al reizen naar Griekenland. On geveer vijfhonderd consumen ten hébben een reis lopen bij het bureau. Tweederde daar van moet nog gaan. Ze krijgen van <de SGR 'hun vooruitbetaal de reisgeld terug. Voor de tweehonderd consu menten die al op reis zijn, zorgt de SGR voor een goede terug reis. „We betalen lokale leve ranciers als accommodatiever schaffers en bijvoorbeeld auto verhuurbedrijven. En we zor gen voor een terugvlucht. Want die kwam nu ook in het geding, aangezien het om een charter vlucht ging." Alles bij elkaar gaat dat de SGR 300.000 euro kosten. „We vorderen dat op het bedrijf. Ui teraard willen we dat geld te rug, maar die kans is door gaans klein." Bosman Reizen mag 'op laste van de recht bank' niet reageren. Of, en hoe veel, mensen worden ontslagen als gevolg van het faillissement blijft dus nog onduidelijk. UirFuqène Verstraeten SAS VAN GENT - Het voormali ge gemeentelijk stadskantoor bij de Vlaanderenhal in Sas van Gent wordt vrijwel zeker ver kocht aan de exploitanten van het evenementencentrum. ,De onderhandelingen verlopen voorspoedig", aldus wethouder C. van Schaik. „Ik heb er goede loop op dat we tot overeenstem ming kunnen komen." De onderhandelingen zijn be gonnen nadat bij de gemeente Terneuzen begin augustus een brief in de bus viel waarin de ex ploitanten van de Vlaanderen iun ongenoegen uitspraken. log voor de gemeentelijke herin deling waren er gesprekken met de voormalige gemeente Sas van Gent. Er lag een akkoord, maar dat kon niet meer aan de ge meenteraad worden voorgelegd. De nieuwe gemeente Terneuzen heeft volgens de exploitanten de afspraken zonder verdere plicht plegingen opzij geschoven. Voorgechiedenis „Enige tijd geleden zijn er ge- iprekken op gang gekomen als- if er geen voorgeschiedenis is", ildus de exploitanten. „Ook een loor ons geraadpleegde jurist in iverheidszaken snapt er niets ran. Zijns inziens zegt de wet lat na gemeentelijke herinde- ing het nieuwe gemeentebe- itiiur alle rechten en plichten van de oude gemeenten over neemt. B en W van Terneuzen hadden de raad een voorstel moeten doen." Omdat er geen schot zat in de Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 F-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer I CENTRALE redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Te|: (0113)315500 Fax: (0113)315669 j F-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET I www.pzc.nl I F-mail: web@pzc.nl contacten met de gemeente, heeft de Vlaanderen de bowling baan al moeten sluiten. De ex ploitanten zitten namelijk in de maag met de amusementshal die in het complex is gehuisvest. Die zit op de verkeerde plek, waardoor ook kinderen er bin nen kunnen lopen. Het idee om de gokhal te laten verhuizen naar Terneuzen strandde op on wil bij (de gemeente. Dus moet er binnen de Vlaanderen gescho ven worden. „We hébben meteen actie onder nomen op de brief en zijn gaan onderhandelen", zegt Van Schaik. „Door het stadskantoor te verkopen geven we de Vlaan deren de mogelijkheid om de gokhal binnen het complex te verplaatsen. Bovendien, met de verkoop realiseren we ook een onderdeel van ons bezuinigings plan." locenten kijken lij bedrijven BRNEUZEN - Vijftig docen- tn van het Zeeuws-Vlaams oortgezet onderwijs bezoeken rijdag de bedrijven Yara en Ce- Ktar, Het bezoek vindt plaats ihet kader van het samenwer- ingsverband Samen Handen In- en, loor deze samenwerking probe- i in het beroepsonderwijs (vm- o-mbo) en het bedrijfsleven de istroom in het regionale be- lepsonderwijs te bevorderen, evens wordt geprobeerd het ne- itieve imago van technische be- iepen te keren. Tegelijkertijd het de bedoeling dat meer jon- eren in Zeeuws-Vlaanderen en baan krijgen. De docenten uilen onder meer kennismaken net elf medewerkers van Yara nCerestar die over hun beroep pen. De 'Da Vinci'tjes' van groep A schilderen hun eigen Mona Lisa. door Sheila van Doorsselaer HULST - In De Brug, de Hulster basis school voor speciaal onderwijs, zijn 55 Leonardo da Vinci'tjes opgestaan. De afgelopen twee weken hebben de leerlin gen zich verdiept in de werken van de beroemde en ietwat eigenaardige Itali aanse architect, uitvinder, ingenieur, beeldhouwer, schrijver en schilder. De kunstwerken van de leerlingen worden vrijdag op school tentoongesteld en ver kocht. De afgelopen twee weken zijn op De Brug op maandag-, dinsdag- en donder dagmiddag de lesboeken aan de kant ge schoven en is uitsluitend gewerkt aan het Da Vinci-project. „Het is een ande re manier van bezig zijn met onder wijs", zegt Isabel van Eek, lerares op De Brug. „De kinderen kunnen zich op een leuke manier in een bepaald thema verdiepen. Ze zijn creatief bezig en ste ken er ook nog wat van op." De school heeft voor Da Vinei (1452-1519) gekozen vanwege diens veelzijdige kunstzinnige uitingen. Elke leerling kan wat vinden om zich volle dig in te storten, of 'het mou om schilde ren gaat, beeldhouwen (kleien, in dit ge val) of een van zijn uitvindingen nama ken. In groep A, voor kinderen van zes tot on geveer negen jaar, wordt hard gewerkt aan het schilderen van Da Vinci's be roemdste werk: de Mona Lisa. Alle leer lingen hebben een kleurplaat van de da me met de mysterieuze glimlach gekre gen en mogen die naar eigen artistiek inzicht inkleuren met waterverf. En zo heeft La Gioconda, zoals ze ook wel wordt genoemd, opeens blonde haren, of is ze een pittige red head geworden. Als de kinderen ook zelf-.de lijstjes heb ben geverfd, worden de schilderijen op een kast achterin de klas te pronken ge zet. Daar staan «ook de beschilderde gla zen potjes met een uitgéfenipte afbeel ding van de Vitruvian man van Da Vin ei: een tekening van het ideale mense lijk lichaam. Leonardo was linkshandig en schreef zijn hele leven in spiegelschrift. Ook de leerlingen van De Brug hebben spiegels gebruikt bij het maken van kunstwer ken. Zo hebben ze zichzelf, via een spie gel levensgroot geschilderd. In een lokaal op de bovenste verdieping van de school is een groep, met de tong uit de mond van concentratie, bezig met figuurzagen. Ze zagen cirkels, die wor den later geschilderd en opgehangen in een mobile zodat ze het planetenstelsel voorstellen. In een andere klas wordt keramiek, witte borden en mokken, be schilderd dat, eenmaal afgebakken in de oven, afwasbestendig zijn. In een klas beneden zijn menselijke figuren ge kleid en wordt begonnen aan het schet sen van dieren. Da Vinei stond ook bekend om zijn uit vindingen. Hij was zijn tijd ver vooruit. Zijn boeken bevatten de tekeningen van verschillende apparaten en machi nes, zoals een helikopter, een onder zeeër, een fiets, zelfs een bepantserde foto Wim Kooyman tank en een apparaat met tandwielen waarvan men vermoedt dat het een me chanische rekenmachine voorstelt. In 1496 voerde Leonardo een mislukte proef uit met een vliegtuig dat hij had gebouwd. Van Eek: „In de experimen tenmiddag die we hebben gedaan, heb ben we het gehad over wat er allemaal komt kijken bij het uitvinden. We heb ben het ook over het vliegtuig gehad, want ja, hoe laat je nou iets vliegen? Wat komt daar allemaal bij kijken?" Aanstaande vrijdag is de afsluiting van de projectweek. Ouders, buurtbewo ners, (oud)leerkrachten en andere be langstellenden worden uitgenodigd 's middags van drie tot zes uur naar De Brug te komen. De klassen zijn inge richt als museum en de leerlingen tonen daar hun kunstwerken. Ze kunnen ook gekocht worden. Daarnaast is er een rommelmarkt op het schoolplein. Van Eek: „We kunnen nu al zeggen dat de projectweek een succes was. Niet alleen de leerlingen maar ook de onderwijzers vonden het ontzettend leuk om te doen. Ik denk dan ook dat we vaker een pro jectweek gaan opzetten. Onderwerpen genoeg." door Sheila van Doorsselaer KOEWACHT - Wie plots iets overkomt, kan maar hopen dat dit in Koewacht gebeurt. Daar wonen de beste EHBO'ers van Nederland. EHBO-vereniging Sint Ludwina heeft onlangs voor de zesde keer de landstitel gehaald en dat is, volgens de Na tionale Bond, erg bijzonder. Tijdens de wedstrijden van de Nationale Bond (een van de koe pelorganisaties voor EHBO in Nederland) in Amersfoort won nen zowel de Jeugd B als de se nioren van Koewacht 2 de eer ste plaats. Voor de senioren was Orgelconcert ZAAMSLAG - Organist Klaas Jan Mulder speelt vanavond in de gereformeerde kerk van Zaamslag. Het concert begint om 19.30 uur, de kerk is drie kwartier eerder open. dat het zesde gewonnen kam pioenschap. „Een hele prestatie, want hou zo'n hoog niveau maar eens jaren vast", zegt N. Schouten, voorzitter van de Na tionale Bond. „Het lukt de in- structrice van Sint Ludwina haar enorme kennis en be kwaamheid steeds over te bren gen op de volgende lichting en dat is knap. Dat zegt wat over de kwaliteit en de kundigheid van het kader. Het is te vergelij ken met een voetbalteam. Door de jaren heen behalen ze steeds de eretitel en dat steeds met an dere spelers." EHBO-vereniging Sint Ludwina is opgericht in 1948. Sindsdien hebben vele honder den mensen daar hun EHBO-di- ploma gehaald. Momenteel telt Sint Ludwina 130 leden. „De on derlinge band tussen onze leden is heel erg sterk", zegt F. Bak ker, voorzitter van Sint Ludwina. „Onze winsten op de kampioenschappen zijn daar door zeker ook te verklaren. Daarnaast oefenen we heel vaak. In de winter twee keer per maand en een maand voor een wedstrijd zelfs elke week." 'Sint Ludwina komt bijeen in ge meenschapshuis De Vlaschaard. Daar ligt ook de defibrilator, het apparaat voor automatische hartreanimatie. Sint Ludwina was de eerste EHBO-vereniging in Zeeuws-Vlaanderen die er een in bezit kreeg. Daarnaast verstrekt de vereniging telefoon lijsten van leden zodat dorpelin gen hen in geval van nood kun nen bellen. Behalve de Jeugd B en Koe wacht 2 die de eerste plaats be haalden, werd A. Kusee ook nog eens geëerd als beste comman- (Advertentie) KOZIJNEN - ZONWERING www.aazet.nl/ Kapelle - Tel. 0113-33fi3^3 dant. Koewacht 1 werd derde. Alle ploegen werden opgeleid door kaderinstructrice M. Hame link-van Poecke. Fransen aangehouden met drugs TERNEUZEN - Drie Fransen zijn gisterochtend in Ter neuzen rond kwart voor twaalf bekeurd wegens drugsbe zit. De auto van de mannen werd gecontroleerd op de Schoolweg in Terneuzen. Er zaten vijf mensen in de auto. Twee van hen hadden res pectievelijk 9,2 gram en 12,5 gram hennep in hun bezit. Zij kregen elk een bekeuring van 100 euro. Een derde in zittende had 14,2 gram hennep in zijn bezit en een busje traangas. Hij kreeg twee bekeuringen: 100 euro voor de hennep en 135 euro voor het busje gas. Boete voor uitvoer softdrugs MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren twee inwoners van Gent (B) voor de uitvoer van softdrugs veroordeeld tot boetes van elk 300 euro. De politie hield de auto van de Belgen (47 en 42 jaar) op 20 juli in Sas van Gent aan. Bij het doorzoeken van de au to werd 112 gram hennep gevonden. De mannen hadden de softdrugs in Sas van Gent opgehaald met de bedoeling de verdovende middelen mee te nemen naar Gent. Boeten voor dronken rijden MIDDELBURG - Een 32-jarige inwoner van Lamswaar- de had zich gisteren de reis naar Middelburg kunnen be sparen. Politierechter G. van Unnik veroordeelde de ver dachte voor een minimale overschrijding van de alcoholli miet tot 220 euro boete. Voor dat bedrag had hij de zaak eerder al kunnen afkopen. Hoewel de man wist dat hij fout zat hoopte hij op meer clementie. „Ik vond het trans actiebedrag aan de hoge kant." De automobilist had 28 september vorig jaar in Hulst ver baasd gereageerd toen hij bij een routinecontrole 240 mi crogram blies. Twintig microgram teveel dus, want de grens ligt op 220 microgram. „Ik had in vijf uur tijd vier biertjes gedronken. Ik wist niet beter of die waren uitge werkt. Ik was me van geen kwaad bewust", zei hij. De politierechter legde hem uit dat de hoogte van het alco holpromillage afhangt van het lichaamsgewicht, de condi tie van de mens en frequentie van het alcoholgebruik. „Volgens de agent zat ik een kwart biertje boven de li miet", reageerde hij. Bezwaar windmolens afgewezen MIDDELBURG - De bouw van twaalf windmolens aan de rand van het Sloegebied mag doorgaan. Gedeputeerde Staten hebben gisteren de bezwaren daartegen afgewe zen. Eerder hadden de gemeenten Middelburg en Borsele dat al gedaan. Op het grondgebied van elke gemeente komen zes wind molens. Ze worden gebouwd langs de Bernhardweg. Ze vormen samen één project. Zowel vanuit Nieuw- en Sint Joosland als vanuit Nieuw- dorp waren bezwaren ingediend tegen de windmolens. Die richtten zich tegen de locatie net buiten het Sloege bied; de windmolens zouden beter binnen de grenzen van het industriegebied kunnen komen, vonden bezwaarma kers. Ook zou de noodzaak van de bouw van de windmo lens niet zijn aangetoond. Volgens het dagelijks provinciebestuur is het belang van het opwekken van windenergie met dit project groter dan de belangen van de omwonenden. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, kaarten, vrij biljarten, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten; Zorgcentrum De Vursche, 10.00 -16.00 uur: Bazar; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; Kinderboerderij dee Cantecleerhoeve, 14.00 uur: Markt tweedehands dierenar- tikelen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Schie ting; 13.15 uur: Biljarten, pieren, hand werken; 19.00 en 20.00 uur: Damesgym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Bil jart competitie, bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, computeren; 10.00 uur: Koffie och tend; 10.30 uur: Bibliotheek; 11.30 uur: Senior diner; 13.00 uur; Biljart club, computeren; 14.00 uur: Zangkoor; De Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: Jokeren; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87,19.00 uur; Creatieve bijeen komst; De Vlaschaard, 19.30 uur: KBO line dan sen; KLOOSTERZANDE Bibliotheek, 14.30 uur: Poppentheater Reutemeteut; NIEUW - NAMEN - Café St.Cecilia, 19.30 uur: Bingo; OOSTBURG - Ledeltheater, 19.00 uur; Schrijfster Francine Oomen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dance voor beginners; 20.00 uur: Country line dance voor ge vorderden; Herberg de Snis, 19.30 en 21.45 uur: Free Country Dancers; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; St.Albert, 13.00 uur: Quilt patchwork, haken, borduren en frivolité voor da mes, vrij biljarten en spelmiddag; 19.00 uur: Computeren; SINT JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, biljartles, bloemschik ken; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 Kreatieve Vorming, prijs kaarten; 13.45 uur: Spaanse les; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 15.45 uur: Spaanse les; 19.00 uur; Engels; 19.30 uur; Country dance; TERNEUZEN - Zorgcentrum Bachten Dieke, 14.00-17.00 uur: Bazaar; De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdan- sen; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur: Kinder club 4 tot en met 7 jaar; De Wielingen, 17.00 uur; Yoga Palazzoli huis; Advertentie Sint Ludwina behaalde de eer ste landstitel in het jaar dat het vijftigjarig jubileum werd ge vierd, in 1998. STAP NU IN OP INTERNET VAN EIGEN BODEM EN PROFITEER Nu in- of overstappen is bijzonder aantrekkelijk. Tot en met 23 oktober 2005 krijgt u forse korting op de aansluitkosten, tot maximaal 99. Ook het gebruik van het kabelmodem is gratis. Via de televisie aan sluiting die u al heeft én het gratis kabelmodem, haalt u supersnel internet In huis. Met internet van eigen bodem bent u klaar voor de toekomst! Voor meer informatie, ga naar wvww.zeelandnet.nl of bel 0113- 37 77 70. Korting is afhankelijk van het abonnement dat u kiest. ^jjj^elandNet ff/O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43