PZC THEATER """ükt iss een parkeerdek op terrein CWI PZC GOES If w SPRINTPHOTO Catwalk Extra knuffels voor dieren en lintje voor Twister T UW FOTO'S OP CD Oefening met sluiting coupures in dijken Eén stem is genoeg om wethouder te worden Bosman Reizen vraagt faillissement aan Han zorgwoningen binnenstad Middelburg vertraagd dactie: 0113-315649 .pzc.nl ailredactie@pzc.nl stbus 31,4460 AA Goes vertentie-exploitatie: rd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ijws-Vlaanderen: 0114-372770; tionaal: 020-4562500. oensdag 5 oktober 2005 Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar via uw DVD player* op uw TV. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 foto's. geldt voor bijna iedere DVD player theater de mythe tel: 0900-3300033 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Schroe- weg en de Nieuwlandseweg in Middelburg zijn in het week einde een nacht afgesloten voor verkeer. Dat is nodig om dat de coupures in de dijk wor den dichtgezet. Coupures zijn gaten in dijken, bijvoorbeeld op plaatsen waar er een weg of een spoorlijn doorheen loopt. Als er een wa tersnoodramp is, worden de ga ten dichtgemaakt. Dat kan met planken, of met een schuif die in de dijk zit. De coupure bij de Schroeweg is bijzonder. De afsluiting loopt over het spoor en de weg, en dat is uniek voor Zeeland. Het gat in de dijk is 43 meter breed, het wordt opgevuld met balken. Voor de afsluiting wor den vijftien mensen ingezet. De balken liggen altijd in de buurt van de coupure. Ze wor den met behulp van een kraan op hun plaats gehesen. Een complete sluiting van de coupures aan de Nieuwlandse weg en de Schroeweg is nog nooit geoefend. De coupures worden pas gesloten als er een ramp dreigt bij de zeedijken of de duinen langs de Wester schei de. Als de waterstand bij Vlissingen hoger is dan 4.10 meter boven NAP, worden de coupures bewaakt. In de nacht van zaterdag op zondag is de Schroeweg afge sloten tussen elf uur 's avonds en zes uur 's ochtends. Gemoto riseerd verkeer wordt omge leid via de Torenweg en de Nieuwlandseweg. Fietsers wor den door de fietstunnel bij het kanaal gestuurd. Omleiding De Nieuwlandseweg is in de nacht van zondag op maandag afgesloten van elf tot zes uur. Auto's worden omgeleid via de Torenweg en de Schroeweg. De oefening wordt 's nachts ge houden omdat het nodig is om de stroom van de bovenleiding van het spoor te halen. Trein verkeer is niet mogelijk. Madia Berkelder IDDELBURG - Het is bijna unogelijk om niet tot wethou- ir benoemd te worden als je de jge kandidaat bent. Blanco [mmen tellen namelijk niet jiein de einduitslag. sJP'er H. van Klinken werd maandagavond door de gemeen teraad van Middelburg tot wet houder gekozen. In totaal wer den 27 stembriefjes ingeleverd. Twaalf blanco, twee ongeldig en dertien met de naam van Van Klinken erop. Geen meerder heid lijkt dan de logische conclu sie, maar toch werd Van Klin ken benoemd. En dat is helemaal volgens de re gels, legt raadsgriffier E. Israël uit. „Van de uitgebrachte stem men, telt de meerderheid. Blan co stemmen tellen niet mee als uitgebrachte stem. Dat staat in het reglement van orde en de ge meentewet." Als er één kandidaat is, kan het bijna niet anders of hij wordt be noemd, zegt Israël. „Tenzij alle stemmen ongeldig zijn." Het is theoretisch mogelijk dat een wethouder met één stem wordt gekozen. Bij twee kandidaten zou het kunnen gebeuren dat het twee-één wordt. Tijdens het tellen van de stem men hebben de raadsleden die het stembureau vormden, de re gels er nog maar eens op nagesla gen. „We wilden het precies we ten. We zijn ook streng geweest. Er waren twee briefjes waar wel de naam Van Klinken op stond, maar die waren ongeldig door dat er iets anders aan was toege voegd." door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Bosman Rei zen, ofwel Bosman Travel, heeft een faillissement aangevraagd. De circa vijfhonderd consumen ten hoeven niet te vrezen voor hun reisgeld: dat krijgen ze te rug. Bosman meldde zijn financieel onvermogen op 3 oktober bij de SGR, Stichting Garantiefonds Reisgelden. Volgens C. Beeckers van die organisatie heeft het reisbureau al een faillissement bij de rechtbank aangevraagd. „Het is nu aan de rechter om te bepalen of die dat toekent. Ver volgens stelt die een curator aan, die het beheer van het ver mogen dan overneemt", legt de adjunct-directeur uit. Bosman Reizen verkoopt vooral reizen naar Griekenland. Onge veer vijfhonderd consumenten hebben een reis lopen bij het bu reau. Tweederde daarvan moet nog gaan. Ze krijgen van de SGR hun vooruitbetaalde reis geld terug. Voor de tweehonderd consumen ten, die al op reis zijn, zorgt de SGR voor een goede terugreis. „We betalen lokale leveranciers als accommodatieverschaffers en bijvoorbeeld autoverhuurbe drijven. En we zorgen voor een terugvlucht. Want die kwam nu ook in het geding, aangezien het om een chartervlucht ging." Alles bij elkaar gaat dat de SGR 300.000 euro kosten. „We vorderen dat op het be drijf. Uiteraard willen we dat geld terug, maar die kans is doorgaans klein." Bosman Reizen mag 'op laste van de rechtbank' niet reageren. Of, en hoeveel, mensen worden ontslagen door het faillissement blijft dus nog onduidelijk. pr Nadia Berkelder iDELBURG - Op het terrein aan de Stadhuis raat in Middelburg komt geen irkecrgarage, maar een par- •erterrcin. Verzet uit de buurt technische problemen ston- n de bouw van een garage in weg. Vedenken niet dat het verstan- g is om op die plaats een par- èrdek te bouwen", zegt wet- uder A. de Vries. „De winst p een parkeerdek is beperkt, t zou maar vijftien plaatsen stra opleveren. De toegang S lareen dek kost parkeerplaat- (Advertentie) sen en er staan ook bomen in de weg." Dat de buren er niet blij mee waren, speelde ook een rol. „We hebben één keer in het ge niep een bewonersbijeenkomst gehouden. Daar was nogal wat verzet." Buurtbewoners hebben aangege ven een parkeerdek niet te zien zitten. Ze vreesden voor over last van autolampen en van la waai en stank. Bovendien waren ze bang dat de monumentale kastanjeboom het niet zou over leven. Die boom blijft in ieder geval staan, zegt De Vries. „Dat is één van de meest monumenta le bomen van Middelburg." Op het nieuwe parkeerterrein kun nen ongeveer negentig auto's staan. Volgens De Vries is er vraag naar extra parkeerruimte aan die kant van de stad. Appartementen Op het CWI-terrein aan de Stad huisstraat komen, behalve het parkeerterrein, ook zorgwonin gen voor ouderen. Die woningen zijn bestemd voor de mensen die nu nog in verzorgingshuis Sint Willibrord wonen. Op de Bach- tensteene, een eindje verderop, worden ook zorgwoningen ge bouwd. In totaal gaat het om 19 appartementen en om 56 kleine re eenheden die in de toekomst kunnen worden omgebouwd tot appartementen. Het is nog niet bekend wanneer met de bouw kan worden begon nen. Daarvoor moet eerst toe stemming komen van de instan tie die toezicht houdt op ver koop van gebouwen die voor zorg bestemd waren. Bovendien moet de gemeente ook met Zorg- stroom nog afspraken maken over een verhuizing. Uitgesteld De verhuizing van de bewoners van Sint Willibrord is uitge steld. De woningen aan de Stad huisstraat en de Bachtensteene zijn vermoedelijk in 2009 klaar, twee jaar later dan oorspronke lijk de bedoeling was. Pas op het moment dat de nieuwe wo ningen klaar zijn, verhuizen de bewoners van Willibrord, bena drukt De Vries. Daarna trekken de studenten in het tehuis. De vertraging is voor de Roosevelt Academy geen pro bleem, denkt De Vries. „Ik ben bezig met een andere locatie voor studenten, zodat de studen tenhuisvesting straks helemaal rond is", zegt hij. Om welke loca tie het gaat, wil hij nog niet zeg gen. Voor het eind van het jaar moe ten de plannen voor het gebied klaar zijn. Advertentie ferkstraf voor efrustreerde ostkapellenaar DDELBURG - De Middel- rgse politierechter G. van Un- hceft gisteren een 42-jarige -ivoner van Oostkapelle voor erspannigheid en het beledi- van de politie veroordeeld veertig uur werkstraf. Voor 11 veroorzaken van burenge- ■cht moet de man vijftig euro Bete betalen. geluidsoverlast, waaraan Bi buren zich ergerden, vorm- ™4 augustus in Oostkapelle de aleiding tot zijn overspannen die tegenover de politie. Hij old een agent uit. Toen de po- e hem wilde arresteren, ver- P3 ;e hij zich. i| heb me nog nooit verzet bij IJ arrestatie. Ik vroeg de hand- lien losser te maken, omdat vond dat ze te strak zaten. >4 tdeden ze niet." had zich zo gedragen omdat zich gefrustreerd voelde >r problemen in zijn privéle- j gaf de man aan. Om te voor- oen dat hij zijn frustraties in toekomst blijft afreageren, i hij zich begeleiden door de lassering. De politierechter de buitensporige reactie van ls een incident. (Advertentie) De dieren van kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg konden gisteren rekenen op extra aandacht van de kinderen. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het ene dier krijgt een lintje op werelddieren dag, het andere een extra knuf fel of hondenbrok. Bij kinder boerderij De Klepperhoeve in Middelburg, bijvoorbeeld, kon den alle dieren gisteren rekenen op extra aandacht van de kinde ren. De asielhond Twister die enige tijd geleden zwanen van het vliegveld verjoeg, kreeg in Amsterdam een onderscheiding. Twee maanden lang verjoeg de rottweiler zwanen van het vlieg veld. De actie had succes, want de vogels zochten een ander on derkomen, waar ze geen gevaar opleverden voor het vliegver keer. Nadat er een vergunning was afgegeven om de zwanen dood te schieten, bedacht de die renbescherming Noord- en Mid den-Zeeland de diervriendelijke methode met de superfitte Twis ter. Ook het dierenambulance team van de dierenbescherming kreeg als bedenker voor de hul pactie een lintje. Het was de eerste keer dat de landelijke dierenbescherming lintjes voor diervriendelijke ini tiatieven uitreikte. Piet Bode van de dierenambulance ont ving in de Rode Hoed in Amster dam de lintjes. Zonnetje In totaal werden 75 dierenhel- den gelauwerd. „Twister was verhinderd. Piet Bode heeft bei de lintjes meegenomen. We zul len daarom in eigen huis zowel Piet Bode als Twister nog eens in het zonnetje zetten", zegt I. Zweedijk van de dierenbescher ming. Dat gebeurt vrijdag 7 ok tober aan de Alexander Gogel- weg in Vlissingen. Op dierendag werd ook een nieu we service voor dierenliefheb bers in het leven geroepen. In de dierencombi kunnen baasjes met hun huisdier vervoerd wor den naar de dierenarts, klinie ken, pensions. „We verwachten dat het een uitkomst is voor mensen zonder eigen vervoer", legt Zweedijk uit. Bezwaar windmolens afgewezen MIDDELBURG - De bouw van twaalf windmolens aan de rand van het Sloegebied mag doorgaan. Gedeputeerde Staten hebben gisteren de bezwaren daartegen afgewe zen. Eerder hadden de gemeenten Middelburg en Borsele dat al gedaan. Op het grondgebied van elke gemeente komen zes wind molens. Ze worden gebouwd langs de Bernhardweg. Ze vormen samen één project. Zowel vanuit Nieuw- en Sint Joosland als vanuit Nieuwdorp waren bezwaren inge diend tegen de windmolens. Die richtten zich tegen de lo catie net buiten het Sloegebied; de windmolens zouden be ter binnen de grenzen van het industriegebied kunnen ko men, vonden bezwaarmakers. Ook zou de noodzaak van de bouw van de windmolens niet zijn aangetoond. Volgens het dagelijks provinciebe stuur is het belang van het opwekken van windenergie met dit project groter dan de belangen van de omwonen den. Rijontzegging voor Vlissinger MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 32-jarige inwoner van Vlissin gen bij verstek veroordeeld tot negen maanden rijontzeg ging en 1140 euro boete voor dronken rijden. De Vlissinger beschikte 29 juli ook niet over een rijbewijs toen de politie op het punt stond de man op het Bel- lamypark aan te houden. De verdachte reed plotseling hard weg, waarna de politie hem na een achteiwolging door Vlissingen tot stilstand kon brengen. Uit de blaastest volgde een score van 885 microgram; vier maal de maximum toegestane hoeveelheid alcohol. De uitspraak was conform de eis van de officier van justi tie. Celstraf voor diefstal krentenbollen MIDDELBURG - Een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats kreeg gisteren in Middelburg voor de diefstal van vier krentenbollen een week gevangenisstraf opgelegd. Politierechter G. van Unnik liet het aanzienlijke straf blad (met veel winkeldiefstallen) meewegen in zijn beslis sing. Daarnaast vond de politierechter dat de man er een ver keerde levensstijl op na hield. Zo maakt hij geen gebruik van het recht op een uitkering, omdat hij weigert een po stadres op te geven. De man stal op 21 juli in Middelburg in een supermarkt de krentenbollen, omdat hij honger had. (Advertentie) Vrijdag 7 zaterdag 8 oktober bin n9n uit Schouwersweg 7 Heinkenszand Tel. 0113 561482 www.binnenuit.nl (Advertentie) Nieuwe openingstijden kantoor Goes maandag t/m vrijdag 08.30 - 17.00 uur het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Digitaal Kinderen die nog nauwelijks fatsoenlijk kunnen eten, hoef je heden ten dage niets meer over computers te vertellen. Een beetje surfen, een potje patiencen, een cd-rommetje afspelen - ook de koters in het Kloetingse gezin draaien er hun hand niet voor om.. De eerste taal die ze onder de knie hadden, was digitaal. Af en toe neigen ze echter tot overdrijven. Zoals afgelopen weekeinde, toen de jongste van nog geen drie naar zijn naam werd gevraagd. Het ant ivoord klonk ferm. „Ik ben Merlijn.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13