Groene Parel boos op raadsleden Ontdek de Vogeltrek Wij halen de mensen van de straat Glucon Combi' Soepele gewrichten en gezond kraakbeen! PZC *14 Terneuzens standpunt over kassen schadelijk voor leejhaarheid Westdorpe Uitlaatplek en andere mentaliteit nodig bij bestrijden hondenpoep 24-uursopvang kan iet verschil maken Waterschap' Café-Bistro 't Jagershuis Ti tfb Zoujy 2.<ln MooRd c/oev VCOtf "2DV kRAA^l bontJIi dinsdag 4 oktober 2005 oor Euqène Verstraeten VESTDORPE - Actiegroep de •roene Parel in Westdorpe is oos over het standpunt dat de 'erneuzense raadsfracties heb- en ingenomen over de komst an grootschalige glastuin- Op de fractie LCF en een beet- de PvdA na heeft geen van uw olitieke fracties enige rekening phouden met de menselijke con sequenties die deze kassen op de leefbaarheid in Westdorpe zul len hebben", schrijft de Groene Parel aan alle partijen. „Sterker nog, wij hebben tijdens de com missievergadering Omgeving mogen constateren dat, op bo vengenoemde fracties na, nie mand van u op enigerlei manier over de leefbaarheid van de om wonenden heeft gesproken. Dit houdt dus naar onze mening in dat de politiek het niet best voor heeft met zijn bewoners en al- leen maar aan eigen belang en naam denkt." De Groene Parel zegt het de poli tiek 'zeer kwalijk' te nemen dat niet wordt gekeken naar de fou ten die elders zijn gemaakt. „Het aspect leefbaarheid voor anderen dan uzelf gaat aan u allen geheel voorbij. Wel een prachtig natuurgebied naast de dure woningen in Othene Zuid, want daar wonen natuurlijk de duurdere lui, misschien enigen onder u, maar geen rekening houden met leefbaarheid in de kernen." De actiegroep herinnert aan de verschillende verkiezingspro gramma's, waarin werd betoogd dat de leefbaarheid in de kleine kernen gewaarborgd moet blij ven. „Voor onze kern zien wij daar echter in dit geval niets van terug. Misschien geldt dit enkel voor de kern waar u zelf leeft." De Groene Parel voorspelt dat de stellingname over de glastuin bouw directe gevolgen zal heb ben voor de komende gemeente raadsverkiezingen. „Onze stem ligt in ieder geval al klaar en ik kan u melden die niet voor uw partij is. Wij zullen niet schro men onze bewoners hieraan te zijner tijd te herinneren." In een tegenreactie probeert Peter Clijssen namens Groen- Links het politieke tij te keren door de Lijst Cees Freeke (LCF) onderuit te schoffelen. „Het is tamelijk goedkoop van de LCF om in deze kwestie de handen op elkaar te krijgen voor een houding die puur electoraal ge richt is", betoogt Clijsen. „Hun bezorgdheid voor de natuur en de archeologie beperkt zich tot het gebied van de glastuinbouw. Buiten deze polder was daar in het zelfs recente verleden niets van te merken." GroenLinks, zo haast Clijsen zich nog te zeggen, zal er op toezien dat het meest milieuvriendelijke alternatief zal worden uitgevoerd. oor Euqène Verstraeten ERNEUZEN - Een 24-uurs- lening is geen luxe, maar kan et verschil maken tussen afglij- ien naar drugs, criminaliteit of rostitutie en de mogelijkheid in de 'touwtjes in eigen hand' p houden. lat is de overtuiging van de roepsleiding van de dag- en achtopvang in Terneuzen. teamleider A. Mos van de afde- ng Laagdrempelige Opvang erneuzen schrijft dat in het valuatieverslag van de vorige •interregeling. >e gemeente Terneuzen stelde (gelopen winter extra geld be- •hikbaar om de dag- en nacht- pvang 24 uur toegankelijk te kaken. Om dit praktisch te kun- pn realiseren werden vier nieu- :e personeelsleden ingezet. Na een aarzelend begin wer- n de voordelen van 24 uur jen zijn al snel merkbaar", rhrijft Mos. „De cliënten wa in minder opgefokt en kwamen it rust. Het personeel kreeg eer de gelegenheid om cliën- n te observeren en beter 'in ield' te krijgen. Cliënten begon- •n hun verhaal te vertellen aardoor er actief met hulpver- ning kon worden begonnen." mdat de mensen niet meer de iur uit hoefden, gingen ze een zeker ritme en een dagpatroon ontwikkelen. „Ontbijten, koffie drinken, dagelijkse werkzaam heden zoals de was doen, eten en dergelijke. Het personeel ging daar ook een actieve rol in spelen." Volgens Mos verander de de sfeer ook. „Zagen de vaste cliënten de opvang eerst alleen als een dak boven het hoofd en een mogelijkheid om iets te eten, na verloop van tijd ging men zich verantwoordelijk voe len voor de eigen leefomgeving. Er werd opgeruimd en schoonge maakt." Ook ontstond er een ze kere mate van saamhorigheid. „Een gevoel van 'we moeten het met z'n allen doen', waarbij door de niet-gebruikers duide lijk afstand werd genomen van de patiënten die 'gebruikersge drag' vertoonden." Door de 24-uurs bezetting werd volgens Mos ook de informa tie-overdracht tussen het perso neel verbeterd. „Werkzaamhe den en acties konden naadloos door de volgende collega wor den overgenomen, waardoor de continuïteit werd bevorderd." Mos stelt vast dat het bericht dat de winterregeling in april zou aflopen met gemengde ge voelens werd ontvangen. „Cliën ten en medewerkers gingen sa men op zoek naar mogelijkhe den om de uren van de sluiting enigszins draaglijk te maken." door Harold de Puysseleijr SINT JANSTEEN - Denk nou niet dat je als vijftigplusser achter de geraniums moet gaan zitten. Toch zeker niet in Sint Jansteen, waar de plaatselijke afdeling van de Katholieke Bond van Ouderen zo'n achthonderd keer per jaar een zaaltje in het dorpshuis huurt voor activiteiten. „Wij halen de mensen van straat en zeg gen, kom maar af", zegt secretaris Jos van Eek van de KBO-afdeling Sint Jansteen, Kapellebrug en Absdale. Ondertussen beent hij van het optreden van het plaatse lijke ouderenkoor in de ene zaal van De Warande, naar het zaaltje waar biljarters hun kunsten op het groene laken vertonen en introduceert hij Bèr Mortier, de motor achter de schietingen op de liggende wip. Die ontvouwt terloops het geheim van de uitstekende belangstelling voor de schie tingen; veertig schutters uit de wijde omge ving komen twee keer per maand mee doen aan de schieting in het gemeen schapscentrum. „Ik ga zelf ook veel schie tingen af, vooral in België. Want als je bij hen niet meer op de schieting komt, ko men ze ook niet naar die van jou toe." Elk najaar houdt de KBO een grote manifesta tie om duidelijk te maken, dat het lidmaat schap van de bond niet alleen inhoudt dat je mee kunt doen aan kaartingen, biljart wedstrijden en bingo's. Hoewel die laatste activiteit toch een van de populairste be zigheden onder ouderen is. „Die bijeen komsten zijn een geweldig succes. We heb ben gemiddeld 120 tot 130 deelnemers." Onder de vlag van de KBO en de Stichting Welzijn voor Ouderen vinden verder on- Guust Schilleman tijdens de biljartmiddag in Sint Jansteen. foto Wim Kooyman der andere de Paasviering en de Kerstvie ring plaats, en maken de leden eens per jaar een busuitstap. Daarnaast staan volksdansen, gymnastiek, koersbal, com puterlessen via Seniorweb, taalcursussen (Spaans en Engels), kooklessen voor man nen en - in de zomer - fietstochten op de activiteitenkalender van de KBO. door René Hoonhorst WESTDORPE - De gemeente Terneuzen overlegt binnenkort met de dorpsraad van Westdor pe over de aanwijzing van een of meer hondenuitlaatterreinen. Westdorpe kent nog geen offi ciële uitlaatveldjes en kampt - mede daardoor - nog steeds met overlast van hondenpoep. Gemeentewoordvoerster V. van der Windt voegde er gisteren di rect aan toe dat een mentaliteits verandering van de eigenaren van honden nog belangrijker is. „Door honden alleen in de goot of op speciaal aangewezen plaat sen hun behoeften te laten doen, kan overlast worden vermeden. Mocht een hond zijn behoefte toch eens op een plek doen die daar niet geschikt voor is, dan wordt de eigenaar geacht de uit werpselen in een zakje te doen en in een afvalbak te deponeren. Zo lang baasjes dat niet doen, is er geen afdoende oplossing van het probleem. En dat geldt niet alleen voor Westdorpe, maar voor alle kernen." De overlast van hondenpoep be roert de bevolking van Westdor pe al langer. Hondenpoep op de stoep en in tuinen en plantsoe nen staat op de tweede plek van de ergernissenlijst, direct na het op scooters en brommers scheu ren door de bebouwde kom. Bezaaid Singelbewoonster L. Schade kaartte het probleem onlangs weer aan. Het paadje tussen haar huis en peuterspeelzaal 01- leke Bolleke ligt bezaaid met hondenuitwerpselen. Het paad je leidt naar de Molenkreek en wordt dan ook niet alleen door hondenuitlaters, maar ook door wandelaars en hengelaars druk gebruikt. De dorpsraad ondersteunt de klachten van mevrouw Schade. Voorzitter M. Hemelsoet-de Jae ger: „Op alle paden rond de kreek ligt veel hondenpoep. Maar als je vlaggetjes zou ste ken in elke hondendrol dan heb je in dat ene smalle paadje een hele vlaggenparade. Vissers die daar bij de kreek zitten, steka hun hengel niet zelden in de ui; werpselen als ze niet goed ople; ten." Hemelsoet wil geen hetz tegen hondenbezitters ontkets nen. Maar ze ageert wel tege baasjes die de verbodsborden ne geren en de onverdraagzaam heid van hondeneigenaret „Een bord met een spreuk tege het laten poepen van honden ii een parkje is laatst ontvreeni en een aantal eigenaren laat zij hond overal loslopen. Tegen da gedrag zou vaker opgetreda moeten worden." Gemeentewoordvoerster Vai der Windt beseft dat, verbalise rend, optreden van de politie e andere toezichthouders waai schijnlijk het beste helpt. „Maa handhaving van verbodsbepalin gen door hondeneigenaren op he terdaad te betrappen, is haai onmogelijk. De enige oplossini is uiteindelijk een mentaliteits verandering van de mensen di hun dieren uitlaten." Bijeenkomst voor ouders kankerpatiënten TERNEUZEN - De Verenig^ Ouders, Kinderen en Kanke (VOKK) houdt woensdag 12 ok tober een bijeenkomst in Te Schorre aan de Bachlaan in Ter Veel ouders die een kind me kanker hebben of aan kanke hebben verloren, ervaren he contact met lotgenoten als ea belangrijke steun. Alle ouders zijn van harte wel kom op de bijeenkomst in Ter neuzen, of ze nu een kind heb ben dat nog behandeld wordt een kind dat klaar is met behan deling, of een kind dat is overle den aan kanker. De gespreks avond is van 19.30 uur tot 21.31 uur, vanaf 19.00 uur is de ont vangst in de Vivaldizaal. Aanmelden bij Freddy de Bur ger, de regiocoördinator van di VOKK via 0114-310435 o; freddeburger® hotmail.com. L.A. Seghers-orthopedie LEDERWAREN EN COMFORTSCHOENEN 3entsestraat 28 - 4561 EJ Hulst rel. 0114-313090 RIJKSGEDIPLOMEERDE ORTHOPEDISCHE MAATSCHOENMAKER y Erkend ziekenfondsleverancier en particulierenzorgverzekeringen. Afspraken ook na 18.00 uur. Op verzoek komen wij ook aan huis Het adres voor: het aanmeten en vervaardigen van orthopedische schoenen, steunzolen of inlays therapeutische elastische kousen, semi-orthopedische schoenen tevens schoenen voor losse steunzolen, comfortschoenen, steunsokken en krukken voetverzorgingsartikelen, pedicuren - sinds 1906 - Zeeuws - Vlaanderen BEKENDMAKING Hel dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws- /laanderen heeft op 29 september 2005 de .eidraad invordering waterschapsbelastingen water- ichap Zeeuws-Vlaanderen 2005 vastgesteld. Hierin zijn de voor deze leidraad relevante wetswijziging- jn per l januari 2005 verwerkt. Daarnaast zijn wij zigingen doorgevoerd die in de Leidraad invorde- 'ing rijksbelastingen opgenomen zijn en die ook ✓oor het waterschap van belang zijn. De Leidraad [reedt in werking met ingang van ae eerste dag na de dag van deze bekendmaking en werkt terug tot J januari 2005. Voorts heeft het dagelijks bestuur op 29 september 2005 wijzigingen in de genoemde Leidraad invor dering vastgesteld als gevolg van wettelijke wijzi gingen per l juli 2005. Deze wijzigingen treden in /✓erking eveneens met ingang van de eerste dag na die van deze bekendmakinq en werken teruq tot l uli 2005. De besluiten liggen vanaf heden gedurende twaalf /✓eken voor een ieder ter inzage op het water schapskantoor, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 jur en van 13.30 tot 16.00 uur. Terneuzen, 4 oktober 2005 Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws- /laanderen /V.J. de Graaf, dijkgraaf Tir. J.Y. Dekker, secretaris Waterschap Zeeuws-Vlaanderen Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Bezoekadres: Kennedylaan 1Terneuzen Telefoon (0115) 641000 Fax (0115) 641200 E-mail info@wszv.nl Internet: www.wszv.nl ter gelegenheid van de opening van het jachtseizoen. Feestavond zaterdag 8 oktober met Johnny Slipper vanaf 20.30 uur in Hengstdijk. Transport- en Sloopbedrijf Gebr. van de Wege B.V. Wij zijn op zoek naar een goed gemotiveerde ALLROUND VRACHTWAGENCHAUFFEUR (Voornamelijk voor vrachtwagen 6x6) Voor eventuele telefonische informatie: tel 0115-561742 Uw schriftelijke sollicitatie met C.V. en pasfoto kunt u richten aan: Gebr. van de Wege B.V. Buitenweg 11 4571 EP Axel HELP DE STRAATKINDEREN VAN LATIJNS AMERIKA 's-Gravenhage Giro 4007 www.juconi.nl °orOs Vraag een gratis actiepakket i www.bontvoordieren.nl n tegen bont. Mail naar info@bontvoordieren.nl of bel (020) 676 66 00. Een fascinerend schouwspel Ze gaan weer op reis in grote wolken van zwenkende vogels. Massa's vogels op trek vullen het lucht ruim. Ook in uw omgeving zijn ze te bewonderen. Kijk op www.vogelbescherming.nl Vogelbescherming Nederland laat het je zien Voor veerkrachtige en soepel Functionerende gewrichten is het belangrijk dat uw lichaam kraakbeen aanmaakt tussen de gewrichten. Glucosamine en chondroïtine zijn hiervoor belangrijke bouwstoffen, die de aanmaak van de kraakbeen cellen ondersteunen. Glucon Combi® bevat deze stoffen en vormt daarmee een aanvulling op uw lichaamseigen productie, die vooral tijdens het ouder worden kan veran deren. De vitaliteit van gewrichten en spieren wordt hierdoor behouden! Voor het behoud van soepele gewrichten en spieren Voor de opbouw van kraakbeen Voor smering van de gewrichten Bevat een hoge dagdosering glucosamine (1500 mg.) en chondroïtine (500 mg.) Met toegevoegde vitaminen en mineralen www.gluconcombi.nl Bij aankoop van 1 verpakking Glucon Combi 60 tabletten 31,50) ontvangt u 1 verpakkint Glucon Combi 30 tabletten Lekker in mijn vel met Glucon Combi! Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38