Problemen buurtbus opgelost PZC Thuiszorg krijgt hoge waardering Ooohoooo, wat issie mooi! Man in hoger beroep vrijgesproken van misbruik stiefdochtei -13 Kamerlid miste banenmarkt door miscommunicatie Met voldoende vrijwilligers weer vijf dagen per week onderweg AAZET dinsdag 4 oktober 2005 Hnnr Gino van den Broecke TERNEUZEN - Tweede Ka merlid Myra Koomen was zater dag in Temeuzen helemaal niet afwezig zonder opgaaf van re denen. Een miscommunicatie vanuit het CWI-hoofdkantoor was er verantwoordelijk voor, dat het CDA-Kamerlid niet op de landelijke banenmarkt aan de Rosegracht was komen opda- gen. ,Toen ik hoorde dat men teleur- gesteld was omdat ik zonder op gaaf van redenen niet naar Ter- neuzen was gekomen, kon ik een beetje boosheid toch niet onderdrukken. Het is gewoon helemaal niet waar", aldus Koomen. Het hoofdkantoor van het CWI had enkele Kamerleden ge vraagd om lokale vestigingen te bezoeken tijdens de banen markt. Koomen wilde graag de vestiging in Terneuzen bezoe ken. „Ik had echter ook een an dere afspraak in Mechelen en kon daardoor pas om 14.00 uur in Terneuzen zijn. Mijn mede werker heeft toen gevraagd of het nog relevant was om te gaan voor dat laatste uur. Een antwoord daarop hebben we echter nooit ontvangen en dan houdt het voor ons natuurlijk gewoon op." Teamcoördinator Ronald de Back van CWI Ter neuzen sprak zaterdag van een teleurstelling, maar nu van een ongelukkige en vervelende mis communicatie. „Het is gewoon sneu voor alle partijen, want het is uiteraard een gemiste kans. Het is wel slordig vanuit het CWI, dat er niet goed onderling is gecom municeerd. Wij kregen de vraag of we Kamerlid Koomen wilden ontvangen en daarop hebben wij positief geant woord." Daarbij gingen men er in Terneuzen vanuit, dat ze op het hoofdkantoor de zaak ver der zouden regelen. Later kwam naar boven, dat men in Terneuzen zélf Koomen per soonlijk had moeten uitnodi gen. „Dat is dus niet gebeurd en dat is heel vervelend." Er is nu afgesproken dat Koomen op een van de volgende activitei ten van het CWI in Terneuzen een uitnodiging tegemoet kan zien. „Wij zullen haar dan per soonlijk benaderen om dit soort problemen te voorkomen. Zo blijkt maar eens te meer, dat goede communicatie toch een vak apart is", besluit De Back. ■rinor Sheila van Doorsselaer GRAAUW - Het vrijwilligers- probleem van de buurtbus in Oost-Zeeuws-Vlaanderen is op gelost. Er zijn nu weer voldoen de chauffeurs voor het rijden van de normale dienstregeling. De laatste maanden reed de buurtbus slechts twee dagen in de week. !De Vereniging Buurtbus Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft onlangs vijf nieuwe vrijwillige chauffeurs bereid gevonden de bus te besturen. De normale Idienstregeling, vijf dagen in de week, kan daardoor weer wor den gevolgd. Gisteren is het rooster weer ingegaan. Sinds de vakantie werd slechts twee da genper week gereden. De vereni ging kampt met veel zieken, waardoor er minder vrijwilli gers inzetbaar waren. Momen teel heeft de vereniging zes chauffeurs. Daarmee is het grootste leed geleden, maar meer vrijwilligers zijn altijd wel kom. Met het vrijwilligersprobleem opgelost, is de vereniging er nog niet. Het is nog altijd moeilijk voldoende passagiers te halen. Het minimumaantal wordt nog steeds niet bereikt. Bewijzen Het buurtbusproject heeft nog een klein jaar om zich te bewij zen en daarmee zijn bestaan te rechtvaardigen. De buurtbus is !in 2004 op verzoek van een aan- Beeldhouwlessen in atelier Ingels in Ossenisse 'OSSENISSE - Beeldhouwate- lier Luc Ingels in Ossenisse be gint op 5 en 6 oktober met een nieuwe cursus. De cursussen zijn op woensdagavond, donder dagmiddag en donderdagavond. :0p deze dagen kan, bij voldoen de belangstelling, ook naar mo del gewerkt worden. Verder wor sen de gebruikelijke beeldhouw- leehnieken aangeleerd zoals boetseren, mallen maken, pati- ;neren, houtkappen en in steen- 1 werken. Er wordt gewerkt met 'negen verschillende steensoor ten. Belangstellenden kunnen ;contact opnemen via telefoon 10114-682600 of via e-mail ingels@beeldhouweninzvl.nl. Er is nog een beperkt aantal plaat sen beschikbaar. Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl tal dorpsraden in de gemeente Hulst ingevoerd. Veel dorpen waren al een aantal jaren versto ken van regulier openbaar ver voer. De buurtbus, een achtpersoons busje bestuurd door vrijwillige chauffeurs, zou daarom in een behoefte voorzien. De büs rijdt twee jaar op proef en volgend jaar wordt bekeken of de bussen permanent worden ingezet. Die beslissing maakt de provincie aan de hand van het aantal pas sagiers, maar ook in samen spraak met de buurtbusvereni ging. Maandelijks moeten minimaal vierhonderd passagiers worden vervoerd. Het aantal blijft ech ter steken op een gemiddelde van ongeveer 280 per maand, ruim beneden de ondergrens. De dorpelingen die in eerste instan tie aangaven per se een buurt bus te willen, laten het afweten. Dat de bus de laatste maanden twee in plaats van vijf dagen heeft gereden, was ook niet be paald positief voor het passa giersgemiddelde. De voorzitter van de buurtbusvereniging, H. de Groot uit Graauw, gaf eer der zijn visie op het tegenvallen de passagiersaantal. Volgens hem is de route wellicht te lang en heeft het te lang geduurd voordat de buurtbus werd inge voerd. Tussen het verdwijnen van de lijnbus uit de dorpen en de in voering van de buurtbus zat vijf jaar. In die periode hebben veel mensen al alternatief vervoer ge zocht. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - „Kijk kijk kijk kijk kijk! Hier, neem mijn brilletje maar! Oooohoooo, wat issie mooi! Nou zeg! Kijk toch eens, er is een flinke hap uit! Waar hebben die bebrilde vutters aan de Herengracht het toch over? Een gas- bol met daarin 'een hele dikke banaan'. Gistermorgen om vijf over elf was een zonsverduistering te zien. Althans, ge deeltelijk. Want Zeeland valt buiten de baan. Daar was de zon maar voor zestig procent bedekt door de maan. Aan de Herengracht dus ook. Om half elf begint de opwinding al. Twee telescopen stonden er opgesteld. Mannen met een eclipsbrilletje op. „Vanochtend, toen ik opstond, dacht ik nog dat het helder weer zou zijn", sipt Henk Jongepier. Hij kijkt de lucht in. Een dik wolkenpak, soms een beetje zon. De amateur-astronoom zucht. „Het breekt niet meer open." Tien over half elf. De mannen trippelen op en neer aan de waterkant, verliezen hun horloge geen seconde uit het oog. Die wolken mogen wel eens opschieten. Er zijn ook wat vrouwen bijgekomen. Buurvrouw Elze bijvoorbeeld. In een discussie over ruim tereizen blijkt zij de echte die hard van de Herengracht. Zij is de enige die best naar het ISS-station durft te gaan. Kwart voor elf. Nog altijd potdicht. Het gaat over de volledige zonsverduiste ring, zes jaar geleden. Waar waren de sterrenkundigen op 11 augustus 1999? Henk Jongepier bij de Sterrenwacht. Han Beekman in Duitsland. „Dat mo ment vergeet ik niet zo snel. Prachtig, die kleuren die ineens veranderden. Honden, die gingen blaffen. Magisch." Tjerk Westerterp was in Zuid-België. „Dat was nog wat. Wij zaten daar in een hotelletje, maar gingen voor de ver duistering de grens over, naar Frank rijk. Grand Verneu heette dat dorpje. Wij hebben niks gezien en in België bleek het kraakhelder te zijn." Apollo Tien voor elf. „Ja ja ja ja jaDe eerste blauwe lucht komt tevoorschijn. Tjerk Westerterp zet een lasglas op zijn neus. Henk Jonge pier vertelt over zijn passie voor sterren kunde. „Dat begon in de Apollo-tijd. Toen was ik 15. Dan ga je erover lezen, tv-pro- gramma's erover kijken en op den duur koop je zelf een telescoop. Als het even kan, zit ik in de achtertuin, 's Avonds is de hemel op zijn mooist. Maar de zon is ook mooi. Vooral als er vlekken op zit ten. Als je vlammen ziet. Het is er druk hoor, op de zon." Vijf voor elf. Han Beekman begint over de kosmos. Dat veel te weinig mensen bewust zijn dat we daar onderdeel van uitmaken. Beekman: „De zon heeft zo veel invloed op ons. Die zorgt voor natuurverschijn selen als tropische stormen." Tjerk Westerterp schudt zijn hoofd. Westerterp: „Dat zou ik niet zomaar zeggen. De veranderingen in tempera tuur hebben ook veel invloed." Beekman: „Dat vertel ik net." Westerterp: „Ja, maar temperatuur zegt toch niks over het broeikaseffect?" Beekman: „Tjerk, kijk nou maar naar boven. Daar is-ie al, de zon." Elf uur. Hij is steeds beter te zien. En ja hoor: de verduistering ook. Door een brilletje zie je de zon in de vorm van een maan, met donkerte eromheen. Een plaatje. Tjerk Westerterp heeft net gebeld met zijn sterrenvrienden in Madrid, „Mensen van onze sterrenwacht zijn daar, om de hele zonsverduistering te bekijken. Zij hebben geluk. Ze hebben een Near- star-telescoop én het is kraakhelder. foto Ruben O reel Die staan over vijf minuten te juichen." Vijf over elf. Toch nog opengetrokken. De mannen zijn tevreden. „Ineens zagen we het! Precies op het juiste moment. Perfect." Henk Jongepier heeft de verduistering nog kunnen vastleggen ook. Met zijn ca mera achter zijn brilletje. Bloeddruk Ook Tjerk Westerterp is helemaal blij. „Toch nog gelukt! Daar doe je het voor. Sterrenkunde is zo'n prachtige hobby. Wist je dat onze sterrenwacht de op een na oudste van Nederland is? Het is zo mooi om met anderen te filosoferen over al die levensvragen. Waar komen we vandaan, waar gaan we heen, wat doen wij hier, is er meer leven. En dat te koppelen aan sterr... Telefoon. Dat zal Madrid zijn. Ineens is Westerterp over de hele gracht te horen. „Rijk-Jan! Hé! Ja hè! Zo! Mooi zeg! Op names en al? Jullie staan te shaken, hoor ik wel hè! Hoe hoog is je bloed druk, jongen? Haha, het komt uit je oren naar buiten! We zijn Onze Lieve Heer dankbaar hoor, dat ie de wolken nog even weggeblazen heeft. Nou zeg! Hé, alle bonnetjes bewaren hè!" Even later. Tjerk Westerterp is klaar met bellen. Het aantal decibel stuitert in een secon de achteruit. „Dat was onze voorzitter. Het is fantastisch in Madrid." door René van Stee TERNEUZEN - Klanten van Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen zijn uiterst tevreden over de kwaliteit van de zorgverlening van de thuiszorginstelling. Dat blijkt uit een landelijk onder zoek naar prestaties van thuis- zorginstellingen. Met een score van 8,4 (op tien) op het totale oordeel van de klanten behoort Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen tot de top van zo'n tachtig aanbieders in Nederland. Op de onderdelen be trouwbaarheid en deskundig heid van de medewerkers en de bejegening van de klanten is de score boven de negen. Hoewel het eindoordeel uiterma te positief is, behoeft het enige nuancering. Uit het onderzoek blijkt onder meer dat de ver schillen tussen de thuiszorgin stellingen niet al te groot zijn. „Daaruit kun je concluderen dat de thuiszorg in Nederland goed is geregeld. Niettemin is het prettig om te constateren dat wij tot de top behoren", ver- klaai't directeur A. Schelfhout van Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren. De score voor veiligheid is met een 6,5 iets aan de lage kant. Desondanks zit Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen ook op dit onderdeel bij de top, omdat de landelijke score gemiddeld een 6,1 bedraagt. Volgens Schelf hout krijgt dit aspect de komen de jaren meer aandacht. Het is ook een van de thema's voor het beleidsplan voor de komende vier jaar. Aandacht voor veiligheid richt zich niet alleen op het veilig heidsgevoel van klanten maar ook op maatregelen in en om hun woning. In het eerste geval gaat het om zaken als het stipt nakomen van afspraken waar door klanten niet ongerust wor den of om de zekerheid dat zij ook daadwerkelijk de deur open doen voor een medewerker van de thuiszorg. „In het tweede geval kun je den ken aan praktische zaken zoals aandacht voor een losliggend snoer of een elektrisch apparaat dat gevaar voor zowel de bewo ner als de medewerker kan ople veren", legt Schelfhout uit. Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen haalde ook een relatief lage sco re op het gebied van bestuur en financiën. Volgens Schelfhout valt op dit terrein nog nauwe lijks winst te boeken. „Aller eerst is onze kleinschaligheid een belemmering. Verder heb ben wij in een sterk vergiljsd ge bied te maken met natiënten die Laboratorium wint hoofdprijs TERNEUZEN - Het klinisc-chemisch laboratorium var Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen heeft tijdens he" Philips-symposium de hoofdprijs gewonnen met een pre sentatie over anemie. Het Philips-symposium wordt twee jaarlijks gehouden en gaat over laboratoriumautomatise- ring. Het Anemieproject van Ziekenhuis Zeeuws-Vlaande ren kwam uit vijf inschrijvingen als beste naar voren. De diagnose anemie, beter bekend als bloedarmoede wordt jaarlijks bij ongeveer duizend patiënten ir Zeeuws-Vlaanderen gesteld. Het klinisch-chemisch labo ratorium van Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen is begin di jaar begonnen met een project om de diagnose sneller tc stellen. De onlangs aangeschafte analyse-apparatuur is ir: staat om uit een groot aantal patiënten meteen mensen t< traceren met afwijkende bloedwaarden die wijzen op ane mie. De bevindingen worden meteen gerapporteerd aar de huisarts, waardoor er direct een gerichte behandeling kan beginnen. De snelheid waarmee de bloedarmoede vi<: dit project wordt achterhaald, voorkomt volgens het zie (ij kenhuis verslechtering van de kwaal. Website over bewegen in Hulst HULST - Alle informatie over sport en bewegen in de ge meente Hulst staat sinds gisteren overzichtelijk bijeen o] de website hulstinbeweging.nl, een initiatief van de ge meente in samenwerking met Sport Zeeland. Wethoude F. van Driessche (Sportzaken) bracht de website met eei simpele muisklik op het wereldwijde web. De internetsite is een uitvloeisel van de Breedtesport lm puls, een landelijk project dat gemeenten in staat stelt he lokale breedtesportbeleid te versterken. De websit maakt iedereen in de gemeente Hulst duidelijk welke mo gelijkheden er zijn om aan sport en beweging te doen. Be zoekers van de webstek kunnen online een sportkeuzetes doen om uit te vinden welke sport het best aansluit bi hun interesses. Ook informatie over de sportverenigingei in de gemeente, het sportbeleid en bijzondere sportevene menten is op hulstinbeweging.nl te vinden. Straf voor hardleerse Vlissinger MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M Meeuwisse heeft gisteren een 46-jarige inwoner van Vlis singen voor een aantal verkeersdelicten veroordeeld toi tachtig uur werkstraf. De man werd op 24 januari dit jaa in Vlissingen betrapt met een alcoholgehalte van 390 mi crogram, bijna twee keer zoveel alcohol als is toegestaan Ook mocht hij niet rijden, omdat hij geen rijbewijs hac Het was gisteren de vijfde keer dat de Vlissinger zich voo dronken rijden moest verantwoorden. „De politie houd mij extra in de gaten", was zijn verweer. Agenten zage: de verdachte 7 juli op de Rijksweg A58 opnieuw rijder terwijl hij wist dat hem een rijverbod was opgelegd. Daar naaast was zijn rijbewijs ongeldig verklaard. De Vlissin ger gaf alle feiten toe. „Hoe moet het anders? Ik heb ee koffieshop en ik moet voer halen voor mijn beesten in Rit them." Officier van justitie H. Benaissa hield er een ande re mening op na. „U was gewaarschuwd, maar u lapt all regels aan uw laars. Het doet u allemaal niks." De officie,j'. eiste zes weken gevangenisstraf. Raadsman E. Smit vonf dat zijn cliënt best een werkstraf kon worden gegunc „Hij is goudeerlijk." Van de auto, die door de politie in slag was genomen, had de Vlissinger afstand gedaan. De politierechter ging voor één keer overstag door d man een werkstraf op te leggen. veel zorg behoeven. Daardoor hebben wij bewust gekozen voor medewerkers met een hoog deskundigheidsniveau." door Katja Logtenberg AXEL - Een 46-jarige man uit Axel is gisteren door het Haagse gerechtshof in hoger beroep vrij gesproken van de verregaande ontucht met zijn destijds der tienjarige stiefdochter. Het hof was van mening dat er onvol doende bewijs tegen de man was om hem te veroordelen voor het seksueel misbruik. Het meisje woonde tijdens de ge beurtenissen in de zomer van 2002 in een opvangtehuis. Om haar moeder in het ziekenhuis op te kunnen zoeken, logeerde ze tijdelijk bij haar stiefvader. Hij vroeg haar om bij hem in bed te komen slapen omdat de logeerkamer een rotzooitje was. Volgens het vermeende slachtof fer trok hij 's nachts in bed haar pyjama uit, draaide hij haar op de rug en misbruikte hij haar op grove wijze. Later zou hij zich nog eens aan haar hebben ver grepen toen ze stond te douchen. Alhoewel de verdachte zonder schroom toegaf dat hij bij de tie ner in de douchecel was gestapt 'om haar haren te wassen', ont kende hij dat hij ooit iets met haar had gedaan wat niet door de beugel kon. Volgens hem had het meisje het verhaal verzon nen in de hoop dat haar moeder de relatie met de man zou ver breken en zij weer sneller thuis zou kunnen komen wonen. In middels woont de dochter overi gens weer bij haar moeder. Vol gens de man uit Axel kan hij pri ma met haar overweg en maken ze geregeld uitstapjes. Hij be weerde dat de tiener natuurlijk nooit met hem zou gaan vissen als hij haar daadwerkelijk had misbruikt. Volgens het hof was het goed mogelijk dat de man gelijk hat Hofaanklager J. Wittop Konir. dacht daar twee weken gelede heel anders over. Hij eiste ee gevangenisstraf van vijftie maanden waarvan vijf maande voorwaardelijk. De man werd i januari van dit jaar door c rechtbank veroordeeld tot ee gevangenisstraf van vijftie maanden waarvan een half jae voorwaardelijk. Het Openba; Ministerie eiste toen een jas cel. De hofaanklager vond de fe ten echter dusdanig ernstig d; hij een hogere straf eiste. agenda Een Cascade waterbed... is lekkerder voor je rug. (Advertentie) Een waterbed koop je bij Rademakers Slaapkenner Rademakers j Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen Noordstraat 7-13 Terneuzen - Tel. 0115-613130 info slaapkennerrademakers.nl STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 ui Party dansen; 13.30 uur; Kaarten, bilj« ten, jokeren; De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarte aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarte sjoelen; CADZAND-BAD - VW kantoor, 10.1 uur: Schatten van de zee wandeling; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KE volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 14.00 uur: Ka< ten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13. uur: KBO jokeren; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Bilj< ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bi den en jokeren; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljl ten, computeren: 10.00 uur: Volksda sen; 13.30 uur: Kaarten bieden en jok ren,computeren; 19.30 uur: Stijldanse KOEWACHT - De Vlaschaard, 13. uur: Biljarten: 13.45 uur: Gymnast» 15.00 uur: Seniorenkoor; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijee komst, NIEUW-NAMEN - Café Sint Cecil 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 ui Aerobic; SINT-JANSTEEN De Warande, 9. uur: Computeren, bloemschikken; 13. uur: Biljarten; 19.30 uur: Bloemsch ken, EHBO; 20.30 uur: Bijeenkorr dorpsraad; TERNEUZEN De Veste, 10.30 ui Gymnastiek; 13,30 uur; HandwerkÉ soos en biljarten; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoc 13.30 uur: Biljarten, WALSOORDEN - Café Rue du Noi 13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE Zaal Concordia,13. uur: KBO koersbal. KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.NJ/ Kapelle -Tel. 0113-33^3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37