PZC N61 blijft voorlopig van het Rijk PZC PZC Het grootste vloeren- assortiment van Zeeland! Kiplekker op de rotonde VVD Terneuzen wil gratis parkeren op koopzondagen Alles trilt in het huis van Bob Eekhout Provincie wil eerst duidelijkheid over kosten reconstructie Kon langs In nnzn showroum en laat n verrassen dnnr ome veelzijdige collectie 0113-315649 jneuou"— wvvw.pzc.nl Postbus 3114460 AA Goes advertentie-exploitatie. Moord en Midden-Zeeland: 0113-315520; Cws-Vlaanderen: 0114-372770; Sonaal: 020-4562500. dinsdag 4 oktober 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen MU RRE-MOENS S^feC.'n3, T: 0118-690000 AFWERKSYSTEMEN www.murremoens.nl lonr Raymond de Frel È2L jCHOONDIJKE - De over dacht van de rijksweg 61 tus- jen Schoondijke en Hoek aan de jrovincie Zeeland gaat voorlo pig niet door. Ook de Sloe- en Tractaatweg, de toeleidende we gen tot de Westerscheldetunnel, worden vooralsnog niet meer in eenwegenruil tussen het Rijk en dcprovincie betrokken. Dewegenruil zou passen in de fi losofie van minister Peijs, die in de Nota Mobiliteit pleit voor de gedachte 'centraal wat moet en decentraal wat kan'. Aan de overdracht kleven echter teveel 'mogelijke consequenties', die niet snel goed in beeld zijn te krijgen, meldt plaatsvervan gend projectleider N61 A. Tange van Rijkswaterstaat. „De N61 (Advertentie) T) Tommy Hilfig Dick Boons van de reepe tussen Hoek en Schoondijke blijft daarom gewoon in beheer bij Rijkswaterstaat. En de Sloe- weg en Tractaatweg blijven bij de provincie", aldus Tange. Plet oostelijk deel van de N61 van Zaamslagveer richting Ter hole gaat na de geplande recon structie wèl over naar de provin cie. Hetzelfde geldt voor de N58 tussen Breskens en Sluis (met uitzondering van de bebouwde kom in Schoondijke), die mo menteel door Rijkswaterstaat wordt aangepakt. Ook in de rest van Zeeland gaan wegen over van het Rijk naar de provincie. Om de verhoging van de onder houdskosten voor de provincie te compenseren, betaalt het Rijk een afkoopsom van 38,8 miljoen euro. Belangen Gedeputeerde A. Poppelaars komt vandaag met dit voorstel aan Provinciale Staten en minis ter Peijs. De overdracht van de wegen maakt deel uit van een complex aan afspraken tussen provincie en Rijk, waarbij grote financiële belangen op het spel staan, zoals de verdubbeling van de Sloeweg en de Tractaat weg, de start van een studie naar de optimalisering van de N57 en N59 op Schouwerx-Dui- veland en de realisatie van de Sloeboog. „Er zijn nog te veel onzekere factoren over de recon structies van de N61 (investe ring 105 miljoen euro) en de Sloe- en Tractaatweg (100 mil joen euro) om nu al over te gaan tot overname van deze wegen. Maar bovenal speelt een btw-probleem ons parten. De provincie is niet btw-plichtig, dus zouden wij voor de werk zaamheden aan de Sloeweg en doorRené van Stee TERNEUZEN - Parkeren tij dens de maandelijkse koopzon- in Terneuzen hoort gratis Ie zijn. Dat vindt WD-fractie- voorzitter W. Broekhuysen. Hij venvacht dat deze maatregel een belangrijke stimulans ople ver! voor Terneuzen als koopcen trum, opening van de nieuw in gerichte Noordstraat konden be- 's zaterdag gratis parke ren in de Terneuzense binnen stad. Het publiek maakte hier van massaal gebruik, ekhuysen: „Dit smaakt dus r meer. Voor zover wij het kunnen beoordelen zijn de par keerplaatsen tijdens de koopzon dagen onderbezet. Je kunt je [lus afvragen of regulering op die dagen noodzakelijk is. Je schiet je doel dan ook voorbij, want betaald parkeren is vooral d om bezoekersstromen een tekening van Goes zoals de ad er over 25 jaar uit ziet (of zoals die wlgens jou over 25 jaar uit zou moeten S8,l Het mag ook een tekening zijn van aanvoor jou bijzondere plek in Goes in de tcekomst Alleen Goese kinderen van acht en met veertien jaar kunnen meedoen $*ijf er een korte toelichting bij waarin je waarom je juist deze tekening hebt jeidaaktl ■de drie meest originele inzendingen wor den beloond met een prijs, die we nu nog c® geheim houden De beste tekeningen krijgen een plaatsje in de vierde speciale PZC-bijlage over de zes honderdste verjaardag van de stad Goes, die binnenkort verschijnt. Stuur je tekening en je korte toelichting voor 8 oktober met je naam en adres en leeftijd naar PZC, Prijsvraag Goes 600, Postbus 31, 4460 AA Goes het alfabet van Zeeland Tractaatweg geen btw hoeven te betalen. Maar als deze wegen meteen daarna aan het Rijk wor den overgedaan, zegt de belas tingdienst: 'Hé, jij hebt eigenlijk werk voor een ander uitgevoerd. Dan moet er wel btw worden be taald.' Dat betekent een risico van twintig miljoen euro. En dat vinden wij net iets te veel", zegt Poppelaars. Het ruil-iclee voor deze wegen wordt daarom voorlopig geparkeerd. Poppel aars: „Het plan verdwijnt niet in de prullenbak, maar we heb ben meer tijd nodig om het btw-probleem op te lossen." Het wegenruilplan leidde vooral tot onrust bij de actiegroep Be zorgde Bewoners uit Schoondij ke, die vreesde dat de wegenruil invloed zou hebben op de aan leg van een rondweg langs hun dorp. Rijkswaterstaat gaf toen aan dat die vrees onterecht was. Plaatsvervangend projectleider ,Het lastige is dat er door TNO een onderzoek naar luchtvervuiling moet worden ge daan. Projecten in de Randstad krijgen van het Rijk voorrang, dus moeten wij wachten. Maar we kloppen in Den Haag en bij TNO zo hard mogelijk op de deur, want de voortgang van het project stokt op dit onderzoek." in goede banen te leiden en niet om mensen geld uit hun zak te kloppen." Broekhuysen ver wacht dat niet alleen bezoekers maar ook de winkeliers in de binnenstad zijn initiatief toejui chen. Tijdens drukbezochte eve nementen zoals de Havendagen moet er echter wel een uitzonde ring worden gemaakt. De WD'er is van plan een irxiti- tatiefvoorstel in te dienen dat gratis parkeren tijdens koopzon dagen in Terneuzen mogelijk moet maken. Voordat hij dat doet vraagt Broekhuysen het col lege van B en W om nog enkele dingen uit te zoeken. Zo wil hij weten of de parkeerplaatsen op koopzondagen inderdaad zijn onderbezet. Daarnaast is hij be nieuwd of de opbrengsten in ver houding staan tot de kosten voor handhaving en of het moge lijk is om op zondag minder con troleurs in te zetten die dan al leen de plaatsen van vergunning houders controleren. Bob Eekhout uit Schoondijke ziet vanuit zijn woning dagelijks duizenden voertuigen van en naar de Westerscheldetunnel rijden. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel SCHOONDIJKE - Het is eigen lijk niet de vraag wanneer de kraaltjes aan de kaarsenstan daard bewegen, maar wanneer ze eens stil blijven hangen. Want bij elke passage van een zwaarbeladen vrachtwagen be gint alles wat enigszins kan be wegen in het huis van Bob Eek hout (81) aan de Lange Heeren straat in Schoondijke te tril len. Eekhout is de eerste om toe te geven dat hij daarover niet te veel moet klagen. Als je pal aan de rotonde op deze door gaande route woont, waarover dagelijks duizenden (vrachtau to's hun weg richting Wester scheldetunnel of België vervol gen, weet je dat je niet op een wagentje meer of minder moet kijken. „Ik woon hier al vijftig jaar, mijn huis stond er al voor dat de rotonde hier werd aange legd. Je leert natuurlijk leven met het verkeer, maar sinds de opening van de Westerschelde tunnel is het echt te gek gewor den. Als hier een flinke land- bouwwagen voorbijkomt, kan je elkaar nog nauwelijks ver staan. Maar goed, met het la waai kan ik op zich nog wel le ven. Het zijn vooral de uitlaat gassen die mij zorgen baren. Want als de bomen voor je deur al doodgaan, dan is het voor ons vast ook niet goed", vertelt Eekhout. Berichten dat de voortgang van het project N61 - waarin een halve rondweg rond Schoondijke is voorzien - door milieu-onderzoeken wordt be lemmerd, baren Eekhout zor gen. Er moet zo snel mogelijk worden begonnen met de aan leg van de rondweg, liever van daag nog dan morgen. „Maar ik pleit wel voor een kwart rondweg, want Schoondijke mag geen levenloos dorp wor den. Als er een halve rondweg komt, kunnen de winkeliers in het dorp wel inpakken. Een kwart rondweg zou de overlast van het verkeer voor mij weer draaglijk maken, terwijl de on dernemers een fatsoenlijke bo terham kunnen blijven verdie nen. Bovendien zou een halve rondweg de natuur bij de Mo lenkreek vernietigen. Dat zou eeuwig zonde zijn." Levensbedreigend Eekhout woont op de eerste verdieping van het pand en heeft daardoor een prima zicht op de rotonde. Hij telt regelma tig het aantal passanten, vindt het interessant om te zien uit welke windstreken vrachtwa gens afkomstig zijn, maar hij stelt zijn gezondheid boven al les. „De huidige situatie is vol gens mij levensbedreigend ge worden. Ik moet minstens één keer per maand roetdeeltjes van mijn vensterbank vegen. En ik lig te trillen in mijn bed door het verkeer, ik slaap ge woon niet rustig meer. ik heb overal dubbel glas, in mijn slaapkamer zelfs driedubbel glas. Maar het is niet tegen tril lingen en lawaai bestand. Bin nenkort zal ik eens een onder houd met burgemeester Sala van de gemeente Sluis aanvra gen." Dan zal hij ongetwijfeld ook de staat van de rotonde aankaarten, want die is Eek hout een doorn in het oog. „De rotonde wordt al jaren niet meer onderhouden. Van de 28 haaientanden zijn er nog zeven te zien. Da's toch gevaarlijk? De markeringen zijn groten deels niet meer te zien en de verkeersborden hangen er als dronkenlappen bij. En weet je wat mij nog het meest verwon dert? Dat er nog nooit een vrachtwagen tegen het hoek huis aan de Willemsweg is ge knald. Op nog geen anderhalve meter van die woning dende ren de wagens voorbij. Levens gevaarlijk. Echt, een wonder dat daar nog nooit een dodelijk ongeluk is gebeurd." ABSDALE - Altijd is er wel iets te eten, omdat transporten met eetbare lading regelmatig wat van de kar laten vallen bij het maken van de draai. Redelijk veilig is het er, omdat (vracht)auto's toch altijd in de remmen moeten om het obstakel te kunnen nemen. Ja, dat groep je kippen dat de rotonde nabij Absdale in de provinciale weg tussen Hulst en Westdorpe als woonstek heeft gekozen, heeft het goed bekeken. Een medewerker van de provin ciale dienst Infrabeheer, die re gelmatig op de weg zit voor in specties, denkt niet dat de kip pen werkelijk op de rotonde wo nen. „Er lopen inderdaad wel eens kippen rond, maar ik denk dat die van iemand uit de buurt zijn. Ik geloof niet dat ze ook op de rotonde wonen. Bij ganzen komen we dat wel tegen", zegt hij. „Langs de weg tussen de Axelse Sassing en kunstmestfa- briek Yara en aan de splitsing van de provinciale weg bij de Zandstraat wonen wel eens gan zen." De provincie treedt vol gens de medewerker niet op te- iSSü gen de kippen bij de rotondes - ook op de rotonde bij het indus- trietex'rein Hogeweg in Hulst zijn ze vaak te vinden - behalve als er sprake is van overlast voor het wegverkeer. „Maar we heb ben hier nog nooit meldingen van gekregen." Misschien wo nen de kippen dan niet op of bij de rotonde, ze voelen zich er in ieder geval dusdanig op hun ge mak dat ze zelfs eieren leggen in Dronken brommerrit duur betaald MIDDELBURG - Een 21-jarige man uit Walsoorden on derwindt nog steeds de gevolgen van het dronken rijden op een bromfiets. Zo bleek gisteren op de zitting van de Middelburgse politiex^echter. De verdachte kreeg een boe te van 190 euro opgelegd, omdat hij zijn brommer had be- stuux'd, terwijl hij twee keer zoveel had gedronken als toe gestaan. De meeste pijn zat letterlijk en figuurlijk in de gevolgen van een eenzijdig ongeval. De man was op 2 april in Walsooi'den met zijn brommer in een bocht van de weg geraakt. Met drie botbreuken in zijn hand en een gebroken sleutelbeen werd de man opge nomen in het streekziekenhuis. Een bloedproef gaf 0,96 milligram aan. De man heeft nog steeds met de naweëen van het ongeval te kampen. Ook zag hij door het ongeluk zijn kansen op een baan verloren gaan. „Het geeft aan hoe kwetsbaar u op een brommer bent", merkte officier van justitie H. Be- naissa op. Politierechter M. Meeuwisse meende dat het ongeval een hoop narigheid bij verdachte heeft veroorzaakt. De boete was conform de eis van de officier. Aanrijding onder invloed TERNEUZEN - Een 32-jarige man uit Hulst moest zon dagavond zijn rijbewijs inleveren, na een aanrijding in zijn Terneuzen. De man reed x-orxd half zeven over de Axelsestraat, vanuit de Guido Gezellestraat. Doordat hij niet zoveel mogelijk rechts hield, botste hij op de auto van de 24-jarige man uit Terneuzen, die hem tegemoet kwam. Er was alleen ma-| teriële schade. Uit de ademanalyse bleek dat de Hulstenaar bijna vier, keer meer gedronken dan is toegestaan. Hij kreeg een dag vaarding en zijn rijbewijs wei-d ingevorderd. Werkstraf voor plegen verzet MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse heeft gisteren een 22-jarige vrouw uit Terneu zen voor het plegen van verzet tegen de politie conform de eis 36 uur werkstraf opgelegd. In de straf werd meegenomen dat de verdachte op 17 sep tember vorig jaar in Terneuzen het bevel van de politie had genegeerd. Dat leidde tot haar aanhouding, maar daartegen had ze verzet geboden. Schennispleger moet betalen MIDDELBURG - De Middelbux-gse politierechter M. Meeuwisse stelde gisteren vast dat een 45-jarige inwoneri van Axel niet de meest ernstige vorm van schennis van de eerbaarheid had gepleegd. Dat nam niet weg dat ze zich goed kon voorstellen dat het slachtoffer angstig is eri zich niet meer veilig in haar ei gen woonomgeving voelde. De politiei'echter vond dan ook dat de Axelaar 380 euro, het bedrag voor een nieuwe stevige toegangspoort, aan de alleenstaande vrouw moet betalen. Voor de schennispleging werd de man bij verstek veroordeeld tot 130 euro boete, waarvan 80 euro voor waardelijk. Daarnaast werd hem verplicht reclassei'ings- contact opgelegd. De verdachte had op 2 januari dit jaar in Axel zijn broek laten zakken en zijn blote onderlijf aan de vrouw ge toond, terwijl hij tegen het raam van haar woning stond gedrukt. Dat gebeurde nadat de vrouw de rolluiken om hoog had getrokken. De Axelaar is bereid om zich door de reclassering te laten begeleiden op het gebied van seksualiteit. het alfabet van Zeeland WeGeNeR dagbladen de berm van de weg, zoals onze fotograaf ontdekte. Hij kon een heerlijk omeletje bakken van de vier kakelverse eitjes die hij bij de rotonde raapte. foto Camile Schelstraete zeeuwse almanak Bierproeven Vandaag eentje waar we ons een beetje voor schamen. Het gaat over een berichtje in de krant van maandag over een wedstrijd bierproeven. We slaagden er in om het in zo'n kort bericht te hebben over 'bierbroeven', vervolgens 'boerproevers' en tot slot we derom 'bierbroeven'. Hier rest maar één conclusie. De verslaggever heeft zelf aan de wedstrijd bierproeven mee gedaan. 86% van de mensen die werk zoeken in de detailhandel zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de detailhandel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35