N61 blijft voorlopig van het Rijk wie blind Ontdek de Vogeltrek PZC Fietser heeft altijd voorrang PZC Glucon Combi Wethouder Goossei beoogd lijsttrekker VVD op Tholen Jaccbusse 5 is redt zich vaak Soepele gewrichten en gezond kraakbeen! Provincie wil eerst duidelijkheid over kosten reconstructie Kom naar de Gazelle Gazelle Easy Glider Opstapdag. bartiméus dinsdag 4 oktober 2005 door Raymond de Frel SCHOONDIJKE - De over dracht van de rijksweg 61 tus sen Schoondijke en Hoek aan de provincie Zeeland gaat voorlo pig niet door. Ook de Sloe- en Tractaatweg, de toeleidende we gen tot de Westerscheldetunnel, worden vooralsnog niet meer in een wegenruil tussen het Rijk en de provincie betrokken. De wegenruil zou passen in de fi losofie van minister Peijs, die in de Nota Mobiliteit pleit voor de gedachte 'centraal wat moet en decentraal wat kan'. Aan de overdracht kleven echter te veel 'mogelijke consequenties', die niet snel goed in beeld zijn te krijgen, meldt plaatsvervan gend projectleider N61 A. Tange van Rijkswaterstaat. „De N61 tussen Hoek en Schoondijke blijft daarom gewoon in beheer bij Rijkswaterstaat. En de Sloe- weg en Tractaatweg blijven bij de provincie", aldus Tange. Reconstructie Het oostelijk deel van de N61 van Zaamslagveer richting Ter hole gaat na de geplande recon structie wél over naar de provin cie. Hetzelfde geldt voor de N58 tussen Breskens en Sluis (met uitzondering van de bebouwde kom in Schoondijke), die mo menteel door Rijkswaterstaat wordt aangepakt. Per 1 januari 2006 worden ook de N289 nabij Kruiningen (tus sen Luchtenburg en Zanddijk), de N60 tussen Perkpolder en de grensovergang bij Kapellebrug en een grenscorrectie in de N254 bij de aansluiting Schroe- weg aan de A58 bij Middelburg door het rijk overgedragen aan de provincie. De afspraken voor de aanpas sing van de aansluiting bij de N289 naar de voormalige veerha ven in Kruiningen en de aanleg van een rotonde op de noordelij ke op- en afritten van de A58 (rotonde Nishoek) worden door de provincie overgenomen. Om de verhoging van de onderhouds kosten voor de provincie te com penseren, betaalt het Rijk een af koopsom van 38,8 miljoen euro. Gedeputeerde A. Poppelaars komt vandaag met dit voorstel aan Provinciale Staten en minis ter Peijs. De overdracht van de wegen maakt deel uit van een complex aan afspraken tussen provincie en Rijk, waarbij grote financiële belangen op het spel staan, zoals de verdubbeling van de Sloeweg en de Tractaat weg, de start van een studie naar de optimalisering van de N57 en N59 op Schouwen-Dui- veland en de realisatie van de Sloeboog. Risico „Er zijn nog te veel onzekere fac toren over de reconstructies van de N61 (investering 105 miljoen euro) en de Sloe- en Tractaat weg (100 miljoen euro) om nu al over te gaan tot overname van deze wegen. Maar bovenal speelt ons een btw-problema- tiek parten. De provincie is niet btw-plichtig, dus zouden wij voor de werkzaamheden aan de Sloeweg en Tractaatweg geen btw hoeven te betalen. Maar als deze wegen meteen daarna aan het Rijk worden overgedaan, zegt de belastingdienst: 'Hé, jij hebt eigenlijk werk voor een an der uitgevoerd. Dan moet er wel btw worden betaald.' Dat bete kent een risico van twintig mil joen euro. En dat vinden wij net iets te veel", zegt Poppelaars. Het ruilidee voor deze wegen wordt daarom voorlopig gepar keerd. Poppelaars: „Het plan verdwijnt niet in de prullenbak, maar we hebben meer tijd nodig om het btw-probleem op te los sen. Teleurgesteld? Nee, eerder opgelucht dat we het in dit sta dium in de gaten hebben." Onrust Het wegenruilplan leidde vooral tot onrust bij de actiegroep Be zorgde Bewoners uit Schoondij ke, die vreesde dat de wegenruil invloed zou hebben op de aan leg van een rondweg langs hun dorp. Rijkswaterstaat gaf toen aan dat die vrees onterecht was. Plaatsvervangend projectleider Tange: „Het lastige is dat er door TNO een onderzoek naar luchtvervuiling moet worden ge daan. Projecten in de Randstad krijgen van het Rijk echter voor rang, dus moeten wij wachten. Maar we kloppen in Den Haag en bij TNO zo hard mogelijk op de deur, want de voortgang van het project hangt op dit onder zoek." KAMPERLAND - Een gigantische fiets en een piepklein autootje moeten gebruikers van de nieuwe fietsstraat in Kamperland duide lijk maken, dat fietsers altijd voorrang hebben. Automobilisten die per se een fietser willen inhalen moeten over een verhoogde midden berm. De voltooide fietsroute Ruiterplaat-Schotsman werd gister middag officieel geopend door wethouder J. Meulenberg van de ge meente Noord-Beveland en waterschapsbestuurder A. van der Hoef. Fietsers kunnen nu vanaf de rotonde bij de Banjaard over de fietsstraat en vervolgens over de terreinen van Ruiterplaat en Schotsman veilig naar Kamperland rijden, foto Ronald den Dekker door Ben van den Aarssen SINT-ANNALAND - Wethou der E. Goossen is volgend jaar de beoogde lijsttrekker voor de VVD in de gemeente Tholen. Goossen staat bovenaan op de voordracht die de verkiezings commissie heeft samengesteld. Opvallend is de vijfde plaats voor het huidige raadslid Karei Saris. Hij verliest zijn positie aan Els Frigge uit Oud-Vosse- meer die na een raadsperiode zonder politiek weer beschik baar is en op twee is gezet. De al gemene ledenvergadering neemt in november een definitief be sluit over de kandidatenlijst. Goossen is ook beschikbaar als raadslid, indien de WD op ba sis van de verkiezingsuitslag in maart 2006 geen wethouder mag leveren. „Dat ben ik aan de kiezer verplicht." Saris hoopt de komende weken alsnog zijn achterban te mobiliseren, om op een voordeliger positie te eindi gen. „Ik ga voor de tweede plaats en wil die strijd met open vizier aangaan." Het huidige raadslid Gabri Hoek staat num mer drie op de voorlopige lijst. Frank Hommel uit Oud-Vosse- meer neemt de vierde positie in. De WD hield gisteravond in ca fé Havenzicht in Sint-Annaland een politiek debat. De opkomst was mager, als de aanwezige fractieleden en duo-x-aadsleden niet werden meegeteld. Slechts een handvol bezoekers gaf zijn mening over kwesties als het kleine kernen beleid, woning bouw en investeren in voorzie ningen om de leefbaarheid op peil te houden. Nieuwe gezichts punten leverde de inbreng niet op. Extra woningbouw, ook in de kleine kernen, was volgens de aanwezigen de beste manier om de leefbaarheid overeind te houden. De aanwezige CDA-wethoud'er Wim van Kempen gaf aan dat de gemeente met handen en voe ten gebonden is aan de provin ciale regels. „Maar we proberen er zoveel mogelijk rek in te krij gen." Een overdekt zwa als gewenste voorzienings de ook hoog. Van Kemp® erop dat de daaraan gekop sluiting van de huidige baj Tholen en Sint-Maarta voor de nodige maatschap ke protesten heeft gezorj dat ook in de toekomst zali Bovendien schrok eerder marktpartij terug voor im ren in een zwembad op H vanwege de gevreesde expl tietekorten. Hoe dan ook er volgens Van Kempen bi afzienbare tijd een defini keuze worden gemaakt. ,1 baden zijn aan renovatie tg staan ons forse lasten te n ten." Voormalig kasti Sint-Maartensd in schijnwerper SINT-ANNALAND - Hel. malige kasteel in Sint-Maar dijk staat donderdag v 19.30 uur in de schijnwo op een bijeenkomst in stred seum De Meestoof in Sint-A land. Twee sprekers staan op Secretaris W. Heijbroek va streekmuseum vertelt ove voormalige kasteel en de a ners. Archeoloog H. Koopt schap presenteert de eem sultaten van de analyse vat teriaal dat veertig jaar gé bij opgravingen op de plek het kasteel is gevonden. Dei dacht voor het kasteel heé les te maken met het Jaa: de Kastelen én het zilveren j ringsjubileum van koninginl trix. De Oranjes hebben oudshereen band i Sint-Maartensdijk. In streé seum De Meestoof is daan een expositie ingericht. Kon de donderdag wordt daarbijï een boekje uitgereikt varj meentearchivaris H. Zuua dat hij heeft geschreven! aanleiding van de expositie. Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC. Een goede bijbaan voor jong en oud' De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07.00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele wijken in uw buurt vrij Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's. Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie Ol wwwdeleukstebijbaan nl - 023 51 11 of kijk op het alfabet van Zeeland Fluitend tegen de wind in. rgr Gazelle staat voor comfortabel, gemakkelijk en lekker fietsen. Voor de Gazelle Easy Glider geldt dat echter nog sterker dan ooit. Want dankzij de elektronische trapbekrachtiging wordt je trapkracht maar liefst verdubbeld! Tot een maximum snelheid van 25 km/uur. Je hoeft je dus minder in te spannen, maar blijft toch in beweging! Kom ook naar de Easy Glider Opstapdag bij je eigen Gazelle dealer. En ervaar zelf hoe je voortaan fluitend tegen de wind in fietst: 5 oktober 11.00 tot 17.00 uur Dorputraat 48 -44SI BD Heinke Tel.: 0113 - S673S8 - Fc- Gazelle Easy Glider. Fietsen met elektronische trapbekrachtiging. Kinderhulp goeft een beetje gewoon geluk a.in kinderen In moeilijke of bl|zonderc thuissituaties. Steunt u Kinderhulp daarbij! giro 404040 prima met een steuntje in de rug De Vereniging Bartiméus steunt blinden en slechtzienden, jong 0 en oud. Met projecten voor onderwijs, zorg en dienstverlening. ccZZu, Al negentig jaar. Help mee via giro 400 40 40 VERENIGING Een fascinerend schouwspel Ze gaan weer op reis in grote wolken van zwenkende vogels. Massa's vogels op trek vullen het lucht ruim. Ook in uw omgeving zijn ze te bewonderen. Kijk op www.vogelbescherming.nl Vogelbescherming Nederland laat het je zien Voor veerkrachtige en soepel functionerende gewrichten is het belangrijk dat uw lichaam kraakbeen aanmaakt tussen de gewrichten. Glucosamine en chondroïtine zijn hiervoor belangrijke bouwstoffen, die de aanmaak van de kraakbeen cellen ondersteunen. Glucon Combi* bevat deze stoffen en vormt daarmee een aanvulling op uw lichaamseigen productie, die vooral tijdens het ouder worden kan veran deren. De vitaliteit van gewrichten en spieren wordt hierdoor behouden! De sterke combinatie van een hoge dagdosering glucosamine en chondroïtine! Voor het behoud van soepele gewrichten en spieren Voor de opbouw van kraakbeen Voor smering van de gewrichten Bevat een hoge dagdosering glucosamine (1500 mg.) en chondroïtine (500 mg.) Met toegevoegde vitaminen en mineralen gluconcombi.nl Bij aankoop van verpakking Glucon Combi 6o tabletten 31,50) oj]j u 1 verpakking Glug 30 table! Lekker in mijn vel met Glucon Combi! Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Kruiningen: Drogisterij de Esculaap, f Hoofdstraat 69

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 30