ethouders eerst tijdje raadslid PZC Ooohoooo, wat issie mooi! Publieksbalie nieuw stadskantoor open Inhalen verboden op Oesterdam ,13 Goesenaar van oplichting vrijgesproken hese PvdA-kandidaten overwegen voorstel zittend wethouder 't Hart agenda dinsdag 4 oktober 2005 MIDDELBURG - Een 37-jari- Kc inwoner van Goes is gisteren l Middelburg vrijgesproken van poging tot oplichting van een verzekeringsmaatschappij. Voor politierechter M. Meeu- wisse was het bewijs van de val se aangifte, van een inbraak in zijn woning waarbij zijn antie- ke spullen zouden zijn ont vreemd, niet overtuigend. Bij de verzekeringsmaatschap pij was er een schadeclaim van 29.763 euro ingediend. Officier van justitie H. Benaissa eiste honderd uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevan genisstraf. Zij ging af op zijn laatste verklaring tijden het po litieverhoor, waarbij de man had toegegeven het hele ver haal te hebben verzonnen en er kende de goederen zelf uit de woning te hebben gehaald. Raadsman B. Vader omschreef het politieverhoor tijdens de drie dagen dat zijn cliënt vast zat als gênant. De strafpleiter haalde aan dat de politie aan vankelijk niet twijfelde aan de echtheid van de diefstal. Pas toen bleek dat de verdachte bij een andere verzekeringsmaat schappij ook schadeclaims had ingediend, kreeg men het ver moeden dat de diefstal in scène was gezet. De advocaat wees op de tekortkomingen in het on derzoek van de politie en vroeg zijn cliënt vrij te spreken, „ik heb niks misdaan", zei de Goe senaar, die 40.000 euro aan schulden heeft. De politierech ter was het eens met de raads man dat de politie meer werk aan het onderzoek had moeten besteden. „Het dossier bestaat uit sugges ties. De twijfels hebben te ma ken met het verleden. Het is te weinig bewijs." kandidaat-wet- jouders van de PvdA zijn be leid om eerst zitting te nemen in )e Goese gemeenteraad. Daar (ouden W. Brouwer en J. de Poo- |r, één, twee of misschien wel jrie jaar ervaring op moeten ben, voordat ze eventueel in bt college kunnen plaatsne- L. Be procedure is ontsproten aan :t brein van zittend wethouder 't Hart. Die wil zichzelf na verkiezingen wel beschik- ir stellen voor een vijfde wet- mderstermijn, maar die ter- ujn niet uitdienen. Volgens Sart is het zinnig dat zijn op- eerst rustig ingewerkt n worden en een beetje naams- kendheid kan vergaren, voor- ithij het stokje overneemt, e Pooter (53), op dit moment lofd-sociale en burgerzaken gemeente Reimerswaal, in zich wel in de ideeën van Hart vinden. „Ik heb geen er- ring, noch als raadslid, noch Swethouder", zegt hij. ouwer houdt zich wat meer de vlakte. „Dat is slechts een ;ie", zegt ze, gevraagd naar de orstellen van 't Hart. „Eerst oet de kandidaatstellingscom- ne zich daar nog over bui- Vervolgens heeft de algeme- ledenvergadering dinsdag 6 xmberhet laatste woord." luwer is overigens wel be- dat de visie van de le- lering is, om de door Hart uitgestippelde route te [gen. Maar strikt noodzake- ki$|t volgens haar niet. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDErWTHOLEN Slationspark 28 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl bank Balkenende (chef) 'n9fid Huibers Miekevan der Jagt Freek Janssen toen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes [Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 i o-mail: redactie pzc. n I nternet "ww.pzc.nl P-mail: web@pzc.nl „Sinds de invoering van het dua lisme hebben gemeenten behoef te aan een ander type bestuur der", meent Brouwer. „Geen po litiek dier, maar een bekwaam bestuurder die in grote lijnen kan denken, snel knopen kan doorhakken en in staat is om in korte tijd een flink aantal dos siers door te nemen." Brouwer, die haar werkzame le ven in het onderwijs begon, werkte zich via een avondstudie rechten op tot deskundige op het gebied van bestuursrecht, ruimtelijke ordening en milieu. Ze werkte onder meer bij steden bouwkundig adviesbureau Rot huizen Van Doorn 't Hooft, bij het adviesbureau van de Raad van State, advocatenkantoor Adriaanse en Van der Weel en de provincie Zeeland. Op dit mo ment is ze als juriste in dienst bij de gemeente Roosendaal. Brouwer woont in Goes. De Pooter (53) werkt al jaren bij de gemeente Reimerswaal. Op dit moment is hij er hoofd-socia- le en burgerzaken. Hij is al heel lang lid van de PvdA, maar nog nooit eerder als raadslid actief geweest. „Ik woonde tot voor kort ook in de gemeente Rei merswaal en je kunt, vind ik, niet tegelijk bij een gemeente werken en er in de raad zitten", zegt hij. De Pooter verhuisde nog niet zo lang geleden naar Kattendijke. ïïREEKACTIVITEITEN OP ZOOM - FNV gebouw Jacob Obrechtlaan 3, 0021.00 uur: Spreekuur vakbonden Bondgenoten, AbvaKabo FNV en VBouw ES-Leger des Heils, Leliestraat 24, 1-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver- kleding en meubelen tbv maat- ippelijke dienstverlening; Centrum, 13.30-16.30 uur: Bil- voorouderen, buurtwerk Goese Pol- kerk, 13,30 uur: Carillonbe- ejing door Sjoerd Tamminga; Revali- iecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 bewegen voor Astma en CODP-pa- INSWEERT Kaj Munk, 13.30 uur: govoor ouderen vanaf 50 jaar; IPELLE De Vroone, 9.15 uur: Yoga; JOuur Sociëteit; 14.00 uur: Welfare- (k, UININGEN Ons Dorpshuis, uur: Biljartclub senioren; 0 uur vrouwenclub senioren; Den Inkel, 13-13.30 uur: Aqua- Bing; 13 30-14.00 uur: Aquarobics; MELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: rten en kaarten; 14.00 uur: toewerk; tel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; RSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 Ook in Middelburg was gisteren de gedeeltelijke zonsverduistering te zien. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - „Kijk kijk kijk kijk kijk! Hier, neem mijn brilletje maar! Oooohoooo, wat issie mooi! Nou zeg! Kijk toch eens, er is een flinke hap uit!" Waar hebben die bebrilde vutters aan de Herengracht het toch over? Een gas- bol met daarin 'een hele dikke banaan'. Gistermorgen om vijf over elf was een zonsverduistering te zien. Althans, ge deeltelijk. Want Zeeland valt buiten de baan. Daar was de zon maar voor zestig procent bedekt door de maan. Aan de Herengracht dus ook. Om half elf begint de opwinding al. Twee telescopen stonden er opgesteld. Mannen met een eclipsbrilletje op. „Vanochtend, toen ik opstond, dacht ik nog dat het helder weer zou zijn", sipt Henk Jongepier. Hij kijkt de lucht in. Een dik wolkenpak, soms een beetje zon. De astronoom zucht. „Het breekt niet meer open." Tien over half elf. De mannen trippelen op en neer aan de waterkant, verliezen hun horloge geen seconde uit het oog. Die wolken mogen wel eens opschieten. Er zijn ook wat vrouwen bijgekomen. Buurvrouw Elze bijvoorbeeld. In een discussie over ruim tereizen blijkt zij de echte die hard van de Plerengracht. Zij is de enige die best naar het ISS-station durft te gaan. Kwart voor elf. Nog altijd potdicht. Het gaat over de volledige zonsverduiste ring, zes jaar geleden. Waar waren de sterrenkundigen op 11 augustus 1999? Henk Jongepier bij de Sterrenwacht. Han Beekman in Duitsland. „Dat mo ment vergeet ik niet zo snel. Prachtig, die kleuren die ineens veranderden. Honden, die gingen blaffen. Magisch." Tjerk Westerterp was in Zuid-België. „Dat was nog wat. Wij zaten daar in een hotelletje, maar gingen voor de ver duistering de grens over, naar Frank rijk. Grand Verneu heette dat dorpje. Wij hebben niks gezien en in België bleek het kraakhelder te zijn." Apollo Tien voor elf. „Ja ja ja ja ja!" De eerste blauwe lucht komt tevoorschijn. Tjerk Westerterp zet een lasglas op zijn neus. Henk Jonge pier vertelt over zijn passie voor sterren kunde. „Dat begon in de Apollo-tijd. Toen was ik 15, Dan ga je erover lezen, tv-pro- gramma's erover kijken en op den duur koop je zelf een telescoop. Als het even kan, zit ik in de achtertuin, 's Avonds is de hemel op zijn mooist. Maar de zon is ook mooi. Vooral als er vlekken op zit ten. Als je vlammen ziet. Het is er druk hoor, op de zon." Vijf voor elf. Han Beekman begint over de kosmos. Dat veel te weinig mensen bewust zijn dat we daar onderdeel van uitmaken. Beekman: „De zon heeft zo veel invloed op ons. Die zorgt voor natuurverschijn selen als tropische stormen." Tjerk Westerterp schudt zijn hoofd. Westerterp: „Dat zou ik niet zomaar zeggen. De veranderingen in tempera tuur hebben ook veel invloed." Beekman: „Dat vertel ik net." Westerterp: „Ja, maar temperatuur zegt toch niks over het broeikaseffect?" Beekman: „Tjerk, kijk nou maar naar boven. Daar is-ie al, de zon." Elf uur. Hij is steeds beter te zien. En ja hoor: de verduistering ook. Door een brilletje zie je de zon in de vorm van een maan, met donkerte eromheen. Een plaatje. Tjerk Westerterp heeft net gebeld met zijn sterrenvrienden in Madrid. „Mensen van onze sterrenwacht zijn daar, om de hele zonsverduistering te bekijken. Zij hebben geluk. Ze hebben een Near- star-telescoop én het is kraakhelder. foto Ruben Oreel Die staan over vijf minuten te juichen." Vijf over elf. Toch nog opengetrokken. De mannen zijn tevreden. „Ineens zagen we het! Precies op het juiste moment. Perfect." Henk Jongepier heeft de verduistering nog kunnen vastleggen ook. Met zijn ca mera achter zijn brilletje. Bloeddruk Ook Tjerk Westerterp is helemaal blij. „Toch nog gelukt! Daar doe je het voor. Sterrenkunde is zo'n prachtige hobby. Wist je dat onze sterrenwacht de op een na oudste van Nederland is? Het is zo mooi om met anderen te filosoferen over al die levensvragen. Waar komen we vandaan, waar gaan we heen, wat doen wij hier, is er meer leven. En dat te koppelen aan sterr... Telefoon. Dat zal Madrid zijn. Ineens is Westerterp over de hele gracht te horen. „Rijk-Jan! Hé! Ja hè! Zo! Mooi zeg! Op names en al? Jullie staan te shaken, hoor ik wel hè! Hoe hoog is je bloed druk, jongen? Haha, het komt uit je oren naar buiten! We zijn Onze Lieve Heer dankbaar hoor, dat ie de wolken nog even weggeblazen heeft. Nou zeg! Hé, alle bonnetjes bewaren hè! Even later. Tjerk Westerterp is klaar met bellen. Het aantal decibel stuitert in een secon de achteruit. „Dat was onze voorzitter. Het is fantastisch in Madrid." door Inqrid Huibers GOES - Ambtenaren van de ge meente Goes zijn gisterochtend voor het eerst aan de slag ge gaan in het nieuwe stadskan toor. Vanaf vanmorgen negen uur kan ook het publiek er te recht voor een bouwvergunning, een nieuw paspoort of een sta pel parkeerkaarten. Verhuizers lopen af en aan, amb tenaren zoeken hun bulletjes bij (Advertentie) AAZET KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.Ni Kapelle -Tel. 0113-330313 elkaar of groepen samen bij de centrale balie in de hal. De twee receptionistes daar hebben hun zaakjes al behoorlijk goed voor elkaar. Terwijl links en rechts nog com puters worden aangesloten en mensen van de KPN druk zijn om iedereen van een (werkende) telefoon te voorzien, heeft ge meentebode D. Ta venier zich al in zijn nieuwe kantoor geïnstal leerd. Het is er 'niet slecht', vindt hij. „Ik heb van hier uit zicht op de achteringang aan het Hollandiaplein", zegt hij. „Daar komen straks waarschijn lijk de meeste bezoekers binnen. Het is prettig dat we dat een beetje in de gaten kunnen hou den." Schermpje Verder beschikt Tavenier nu over een schermpje met camera beelden van alle in- en uitgan gen van het gebouw. „Mooi hè. Met één druk op de knop kan ik zo de parkeerkelder openen." Boven in de raadzaal is het nog passen en meten. Voor gemeente secretaris C. Maas is het nog een hele puzzel om een goede opstel ling voor het meubilair te beden ken. De meeste logische plek voor de elipsvormige raadstafel is niet recht onder de lampen, waardoor het geheel een beetje apart oogt. Ondertussen stapt beneden door de achterdeur een vastberaden R. Kruitbosch binnen. „Ik kom Boete voor rijden onder invloed MIDDELBURG - Officier van justitie H. Benaissa kon gis teren in Middelburg niet bewijzen dat een 35-jarige man uit Sint-Maartensdijk een blaastest had geweigerd. Wel achtte ze bewezen dat de man onder invloed van alcohol een auto had bestuurd. Ze wilde geen rijverbod eisen, om dat hij dan zijn baan dreigde te verliezen. Wel eiste ze daarom een hogere boete: 1600 euro. Politierechter M. Meeuwisse halveerde de boete tot 800 euro en nam de acht maanden voorwaardelijke rijontzegging over. De man was op 27 februari dit jaar in Tholen tegen de ge parkeerde auto van zijn buren gereden. De blaastest die de politie hem daarna afnam, mislukte. De politie zag die mislukking als een weigering. Raadsman E. Moes stelde dat het proces-verbaal niet deugde. Bovendien had de po litie verzuimd om zijn cliënt een bloedproef voor te stel len. De rechter beaamde dat het fout was dat de politie geen bloedproef had voorgesteld, maar volgens haar was wel bewezen dat de man onder invloed had gereden. Zes boetes bij bromfietscontrole KOUDEKERKE - Tijdens een bromfietscontrole, gister ochtend tussen kwart voor acht en kwart over negen op de Middelburgsestraat in Koudekerke zijn zes bekeurin gen uitgeschreven voor te veel vermogen en een voor een bromfietser zonder certificaat. Snorfiets gestolen in Vlissingen VLISSINGEN - In de Kasteelstraat in Vlissingen is in de nacht van zondag op maandag een snorfiets gestolen. Het gaat om een zwarte Peugeot Velofax met verzekerings plaatje BZL 558. De waarde is niet bekend. Bedrijfsinbraak in Middelburg MIDDELBURG - Uit een bedrijfspand aan de Hans Lip- perheystraat in Middelburg zijn een CV-ketel, een boor, een expansievat en installatiemateriaal gestolen. Bij el kaar zijn ze duizenden euro's waard. De inbraak moet tus sen zaterdag elf uur 's ochtends en maandag zeven uur 's ochtends gepleegd zijn. Nieuwbouw Karnemelksvaart ZIERIKZEE - Woningbouwvereniging Zeeuwland gaat woningen in de Karnemelksvaart in Zierikzee slopen en vervangen door nieuwbouw. Het gaat om de huizen tegen over het complex begeleid wonen van Emergis. De wonin gen zijn volgens Zeeuwland dringend aan vervanging toe. De huidige bewoners zijn inmiddels hierover geïnfor meerd. Welk type huize in de plaats komt van de oude wo ningen is nog niet bekend. Zeeuwland is nog bezig met het ontwikkelen van de plannen. De woningbouwvereni ging hoop in 2007 te kunnen beginnen met de bouw. Inbraak in kerk N1EUWERKERK - In het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente in Nieuwerkerk in in de nacht van zon dag op maandag ingebroken. De inbrekers hebben in het gebouw een brandblusser leeggespoten en een collectebus van de muur gerukt. Het schadebedrag is niet bekend. door Mariëtte den Engelse THOLEN - Wegwerkers zijn druk in de weer lange, doorge trokken kalkstrepen te trekken op het wegdek. Inhalen is er op de Oesterdam straks niet meer bij. Over een lengte van vijf kilome ter laat de provincie Zeeland een dubbele doorgetrokken streep aanbrengen. Het wordt gedaan om de verkeersveilig heid te vergroten. Eerst was in halen vanaf een kant nog wel mogelijk. Maar dat is straks ver leden tijd. Een dubbele doorge trokken streep in het midden van de weg laat er geen misver stand over bestaan. Inhalen mag niet meer. Het gaat met name over de weggedeeltes voor en na het recreatiegebied De Speel mansplaten en voor en na de brug bij de Bergse Diepsluis. De Oesterdam is een weg waar vaak te hard gereden wordt. Dat blijkt uit gegevens van de provincie. Er geldt op de weg een maximumsnelheid van hon derd kilometer per uur maar bij de laatste meetdag van de pro vincie bleek veertig procent van de automobilisten zich daar niet aan te houden. eens een kijkje nemen", meldt ze. „Eerder stuurde de bouwvak kers me weg, maar nu is het le gaal." Kruitbosch woont sinds zes maanden aan het Hollandiap lein en kijkt sindsdien dagelijks uit op de bouwvakkers die aan het stadskantoor bezig zijn. „Al die tijd vraag ik me al af hoe het er van binnen uit zal zien." 'Een beetje kaal', luidt haar oordeel. „Ik had gedacht dat het hier al helemaal vol zou staan, maar zo te zien hebben de verhuizers nog een boel te doen. De publieksbalie is elke werk dag open van 9.00 tot 12.30 uur. Op donderdag is de balie ook ge opend tussen 17.00 en 20.00 uur. 's Middags tussen 13.30 en 17.00 wordt er alleen op afspraak ge werkt. Wegwerkers trekken over een lengte van vijf kilometer lange door getrokken strepen op de Oesterdam. Inhalen is straks verboden. foto Thom van Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29