PZC waakse Weel wordt iets aparts PZC Nieuwe coalitie Middelburgse raad ontbeert brede steun Het grootste vloeren- assortiment van Zeeland! Spannend park bij nieuwbouwwijk Heinkenszand mm Jatuurgebied bij Kwadendamme bijna geheel toegankelijk voor recreanten Dierproeven Kom langs in onze showroom en laat u verrassen door onze veelzijdige collectie jactie: 0113-315649 Lu,pzc.nl Ls 31,4460 AA Goes en Midden-Zeeland: 0113-315520; „ws-Vlaanderen: 0114-372770; Cal: 020-4562500. nsdag 4 oktober 2005 MIIRRF-MOFN^ MarleCurieweg9-13 IV'UfVKC IVtL/CIHJ 4389 WB VUssmgen, T: 0118-6J/uuuu AFWERK5YSTEMEN www murremoens.nl N LOGUS BOUW- EN AFBOUW MATERIAL EN wHarmen van der Werf - De uitbrei- U van het natuurgebied Weel bij Kwadendam- en 's-Gravenpolder met jna honderd hectare staat in startblokken. Vereniging Na- innonumenten is bezig met aanbesteding. De werkzaam- len moeten in januari begin- natuurontwikkelingspro- Zwaakse Weel wordt iets zonders. Het herstel van na- rwaarden in het gebied, dat een oude stroomgeul vanaf Westerschelde was, staat miner één, maar voor het st is in het plan al direct reke- g gehouden met allerlei toe- ische voorzieningen. Zwaakse Weel wordt na de inrichting zeker niet afgeslo- voor het publiek, maar juist jankelijker gemaakt voor idelaars en fietsers. Natuur- numenten heeft er al een Idelróute. Die wordt uitge lid. Op een aantal markante kken langs de fiets- en wan en info- ving van voldoende landbouw grond heeft tijd gekost. Dat is steeds op vrijwillige basis ge beurd. De helft van de benodigde twee honderd hectare grond is aange kocht. Volgens A. Boon, gebieds- beheerder van Natuurmonumen ten, is het toch mogelijk alvast te beginnen. „Wat wij in eigen dom hebben gekregen, is groot genoeg en sluit zo op elkaar aan dat aaneengesloten delen kun nen worden heringericht." Een struikelblok was tot eind juni dit jaar het veefokbedrijf van J. van Iwaarden bij Kwadendam me. Hoewel hij al een ander be drijf bij Rilland had, bleef Van Iwaarden zijn fokvee bij de Zwaakse Weel houden. Natuur monumenten spande een rechts zaak aan tegen Van Iwaarden om hem tot ontruiming te dwin gen en won. Van Iwaarden moest zijn koeien weghalen of dat zou op last van de rechter ge beuren. Uiteindelijk heeft Van Iwaarden zelf de dieren ver plaatst. De stallen staan er nog. Van Iwaarden moet die voor 1 decem ber afbreken, is de afspraak. „Hij heeft nog even de tijd", al dus Boon van Natuurmonumen ten, „maar dat neemt niet weg dat de klok doortikt." Boon is er vrij nuchter onder. „Als het hem niet lukt alles voor 1 december op te ruimen, zullen we wel ver der zien. Hij neemt al af en toe wat mee." In Kwadendamme en omgeving vreesden omwonenden dat met het vertrek van de veestapel van Van Iwaarden en het veevoed- sel, 'de vele ratten' op en rond het bedrijf zouden wegtrekken, en dan wellicht naar het dorp. Boon: „Het is wel eens raak ge weest met ratten op het bedrijf. We hebben ze toen ook bestre den, maar van direct omwonen den hebben we tot nu toe geen meldingen over ratten gekregen. Het valt dus wel mee." Om de Zwaakse Weel komen natte graslanden en moerassen met onder meer het bijna overal verdwenen veenmosrietland. Dat veert mee als je erover loopt. Vrij zeldzame vogels als de roerdomp en porseleinhoen zullen er zich thuis voelen. Meer richting Westerschelde blijft het landschap open, met in de Boonepolder - direct tegen de Westerschelde aan - een hoekje moeras en bloemrijke graslan den. perkt een waar nodig wordt de toe- kelijkheid (tijdelijk) be kt. Zo zal het pad langs de ïravenpolderse Weel - vanaf adendamme meer richting sterschelde - alleen buiten broedseizoen opengesteld rden. Vogels worden anders stoord, lig Natuurmonumenten provincie zijn al jaren, ds 1991, bezig om de natuur- ictievan de Zwaakse Weel te sterken. Vooral de verwer- iefstal uit huis MPERLAND - Uit een wo- aan de Banjaard in Kam- Iand zijn tussen zondaga- id elf uur en maandagoch- dzes uur goederen gestolen, isgeenbraakschade, maar de roners missen waardepapie- enkele tientallen euro's, iputerapparatuur, een 3-speler en een gsm. (Advertentie) Een rode Chevrolet, ontwerp van de Rotterdamse kunstenaar Olaf Mooij, een oog met verlichte wimpers van Loes Heebink en een lindenboog over de dijk, van Sjoerd Buis man - drie van de vijf voorstellen voor kunst in de wijk waarover bewoners van Over de Dijk in Heinkenszand hun zegje mogen doen. foto's Ronald den Dekker van de reepe ■MSB3S99H door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De nieuwe Hein- kenszandse wijk Over de Dijk krijgt in het midden een spannend park met aan de Drieweg een kunstwerk. „Maar", zei den enkele bewoonsters gisteren op een voorlichtingsavond van de gemeente, „de speelvoorzieningen, wanneer komen die er eindelijk?" Ze moeten nog geduld heb ben, zo bleek. Wat er allemaal in het park tussen het al bestaande Over de Dijk I en het in aan bouw zijnde Over de Dijk II zal verrij zen, is de komende twee weken te zien in het gemeentehuis van Borsele in Hein kenszand. Op een steenworp afstand van de nieuwbouwwijk. De inrichting van de parkzone met onder meer speeltoestellen en klimheuvels is uitgebeeld op tekening. Van de vijf kunstwerken waaruit een commissie een keuze gaat maken, staan in de hal de schetsontwerpen opgesteld. Het kunstwerk moet in de opening van de geluidswal langs de Drieweg komen, als een verbindend element tussen de wijk en de polder ernaast. Niet minder dan 102 beeldend kunstenaars stuurden een idee in. Een adviescommissie onder leiding van stedenbouwkundige Huub Droogh - ontwerper van Over de Dijk - koos vijf voorstellen, waarvan de inzen ders een schetsontwerp mochten maken. Bewoners mogen er tot en met 17 okto ber hun zegje over doen. Het ontwerp van Amsterdammer Gerrit Bosma - met aan de wijkvijver twee ploegscharen op een gepotdekselde, zwar te vlonder en rijen palen richting de ge luidswal - viel alvast bij enkele bezoek sters niet in de smaak. „Te Walchers." Ook de aristieke boog met leilinden van Sjoerd Buisman uit Amsterdam kon de goedkeuring niet wegdragen. Loes Hee bink uit Meppel wil een oog met twee zacht verlichte wimpers langs de Drie weg plaatsen. „Leuk", zei de één. „We hebben al veel licht in de wijk", zei de an der. Meer waardering oogstten de ontwerpen van de Rotterdammer Olaf Mooij en Dan ny van Rijt uit Geersdijk. De eerste wil een omhoogstaande Chevrolet wegzet ten. „Spannend", zei een bewoonster, „maar het leidt misschien het verkeer te veel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De coalitie tussen CDA, PvdA en SGP in de Middelburgse gemeenteraad kan nauwelijks op steun reke nen van andere partijen. De nieuwe wethouder II. van Klin ken (SGP) werd gisteren met dertien van de 27 stemmen geko zen. De grootste coalitiepartner CDA gaf openlijk toe niet geluk kig te zijn met de gemaakte af spraken. Dat Van Klinken toch werd ge kozen, kwam doordat er geen te genkandidaat was. Twee raads leden stemden wel op Van Klin ken, maar maakten hun briefje ongeldig door er een andere tekst ('voor' en 'SGP') aan toe te voegen. Twaalf raadsleden leverden hun stembriefje blanco in. Van Klin ken zelf stemde niet mee. De WD en Lijst Damman vroegen de PvdA hoe die partij kan rege ren met een partij die vrouwen uitsluit van politieke functies. PvdA-fractievoorzitter S. Szara- finski zei het besturen van Mid delburg belangrijker .te vinden. De fractievoorzitter van de so ciaal-democraten heeft niet het idee dat vrouwen benadeeld worden door deelname van de SGP aan het college. „Wij hebben de SGP leren ken nen als een integere, sociale en sympathieke fractie." Over het nieuwe coalitieak koord, waarin afspraken tussen de drie partijen zijn vastgelegd, werd gisteren tijdens de gemeen teraadsvergadering niet gedebat teerd. Te laat De overige fracties vonden dat het stuk te laat was ingeleverd, In het akkoord staat dat er een onderzoek moet komen naar de bouw van een parkeergarage van drie lagen in de bouwput aan de Zuidsingel. Szarafinski zei na de vergadering te ver wachten dat uit het onderzoek zal blijken dat er ook andere mo gelijkheden zijn om op die plek parkeergelegenheid te realise ren. De ruimte rond de bouwput zou gebruikt kunnen worden om een parkeerkelder van één laag te maken. In dat geval kan de bouwput worden dichtge- Spaarpotjes Het CDA gaf nogmaals aan gro te moeite te hebben met het be sluit om te stoppen met de bouw van een theater aan de Zuidsin gel. Daardoor moet een bedrag van ruim acht miljoen euro in één keer worden afgeschreven. Om dat bedrag aan te vullen, moet worden bezuinigd. Boven dien moeten spaarpotjes wor den aangesproken. „Het CDA gaat niet knarsetandend, maar geheel zonder tanden akkoord met dat voorstel", zei P. Casten- miller. Werk aan kruising Kamperland KAMPERLAND - Waterschap Zeeuwse Eilanden is be gonnen met het aanpassen van het kruispunt Stekel- dijk-Langeweg bij Kamperland (Plankendorp). Er wordt een nieuwe aansluiting gemaakt van de Langeweg op de Stekeldijk, waardoor een overzichtelijke haakse kruising ontstaat. Bovendien wordt de Langeweg voorzien van een nieuwe asfaltlaag. Het verkeer worrit tijdens de werk zaamheden omgeleid. Het werk zal naar verwachting eind oktober afgerond zijn. Nieuwe lijnen op weg in Kapelle KAPELLE - De gemeente Kapelle worrit voorzien van nieuwe lijnen op de weg. Op het dorpsplein in Wemeldin- ge zullen ook lijnen worden gemaakt voor nieuwe parkeer vakken. Maandag wordt begonnen met de werkzaamhe den, die afhankelijk van de weersomstandigheden onge veer twee weken zullen duren. Automobilisten wordt ver zocht om tijdens werkdagen tussen 7.30 en 16.30 uur niet op de bestaande lijnen te parkeren. Ruiken aan het bakkersvak MIDDELBURG - Proberen jongeren te interesseren voor het bakkersvak. Met dat doel voor ogen nodigde Bakkerij Bliek uit Middelburg een twintigtal leerlingen van de con sumptieve afdeling van het Nehalennia-vmbo uit Middel burg uit. Volgens P. Soeteman van de bakkerij is het las tig om personeel te vinden. Hij hoopt de jongelui enthou siast te krijgen voor het bakkersvak. De meeste leerlingen die gisteren bij Bliek aanwezig waren zitten in de derrie klas van het vmbo consumptieve technieken. In het vierde jaar wordt pas de uitsplitsing gemaakt tussen horeca ener zijds en brood en banket anderzijds. Overigens is er vol gens M. Ederveen van Nehalennia sprake van een toene mende belangstelling voor het bakkersvak, zodanig dat de leerlingen vanaf volgend jaar al in de derde klas de keus voor horeca of de bakkerij kunnen maken. Vanuit het bedrijfsleven is nog weieens kritiek te horen op de kloof tussen de theorie en de praktijk. Maar volgens Soe teman kan dat haast niet anders: „Óp school leren ze mis schien een sprits spuiten. Hier in de bakkerij in de prak tijk hebben we talrijke soorten koekjes die gespoten moe ten worden." Na de ochtend aan de marsepein besteed te hebben, kregen de leerlingen 's middags een rondleiding door de fabriek van Bliek en ging de aandacht naar de trots van het bedrijf, de 30.000 tot 40.000 bolussen die da gelijks uit de ovens komen. Werkstraf voor drankrijder MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 46-jarige inwoner van Vlissingen voor een aantal verkeersdelicten veroordeeld tot tachtig uur werk straf. De man werd op 24 januari dit jaar in Vlissingen be trapt met een alcoholgehalte van 390 microgram, bijna twee. keer de maximum toegestane hoeveelheid. Het was gisteren de vijfde keer dat de Vlissinger zich voor dron ken rijden moest verantwoorden. „De politie houdt mij extra in de gaten", was het verweer. Agenten zagen de ver dachte 7 juli op Rijksweg A58 rijden, terwijl hem een rij verbod was opgelegd. Daarnaast was zijn rijbewijs ongel dig verklaard. „Ik heb een koffieshop en ik moet voer ha len voor mijn beesten in Ritthem", verweerde hij zich. Raadsman E. Smit vond dat zijn cliënt best een werkstraf kon worden gegund. „Hij is goudeerlijk." Van de auto, die door de politie in beslag was genomen, had de Vlissin ger afstand gedaan. De politierechter was bereid de straf te beperken tot tachtig uur dienstverlening. (Advertentie) af." Van Rijts kunstwerk scoorde nog het beste, met een hoge houten boog (een dijk) in het midden en aan de zijkanten een langgerekte golf. Het college van B en W neemt er dinsdag 25 oktober een besluit over, maar het wachten blijft altijd nog op speelvoorzie ningen in de parkzone. Appartementen De appartementengebouwen in de zone moeten klaar zijn voor het park helemaal kan worden ingericht. Eén van de zeven bewoners die was gekomen: „Mijn kinde ren zitten tegen die tijd op de middelbare school." Ze kreeg uiteindelijk wel iets gedaan. Zo dra er ruimte is, worden de eerste speel toestellen geplaatst. De ChristenUnie probeerde het prille akkoord tussen CDA, PvdA en SGP te slopen door een voorstel in te dienen om toch een parkeergarage te bouwen en later een besluit te nemen over een theater. Dat voorstel haalde het niet. Cultuur CDA-wethouder H. Kool-Blok land neemt een deel van de cul tuurportefeuille over van de op gestapte wethouder A. van 't Westeinde. Ze gaat zich vanaf nu met het theater bezig hou den. Van Klinken krijgt verkeer, so ciale zaken, reiniging en groen- beheer, milieu en onderwijs. De Zeeuwse bibliotheek, het Zeeuws Museum en de Zeeuwse muziekschool worden ook zijn verantwoordelij kheid Burgemeester K. Schouwenaar krijgt meer te doen. Hij krijgt er de portefeuilles personeel en or ganisatie bij. 86% van de mensen die werk zoeken in de detailhandel zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de detailhandel. het alfabet van Zeeland WGGGN6R dagbladen zeeuwse almanak Vandaag eentje waar we ons een beetje voor schamen. Het gaat over een berichtje in de krant van maandag over een wedstrijd bierproeven. We slaagden erin om zo'n kort bericht te hebben over 'bierbroeven', 'boerproevers' en tot slot we derom 'bierbroeven'. Hier rest maar één conclusie. De verslaggever heeft zelf aan de wedstrijd bierproeven mee gedaan. (Advertentie) een tekening van Goes zoals de 25 jaar uit ziet (of zoals die jou over 25 jaar uit zou moeten N. Hel mag ook een tekening zijn van en voor jou bijzondere plek in Goes in de stomst. Alleen Goese kinderen van acht en met veertien jaar kunnen meedoen Nf er eet! korte toelichting bij waarin je N' waarom je juist deze tekening hebt smaakt! e drie meest originele inzendingen wor- 1811 beloond met een prijs, die we nu nog geheim houden. het alfabet van Zeeland De beste tekeningen krijgen een plaatsje in de vierde speciale PZC-bijlage over de zes honderdste verjaardag van de stad Goes, die binnenkort verschijnt. Stuur je tekening en je korte toelichting voor 8 oktober met je naam en adres en leeftijd naar PZC, Prijsvraag Goes 600, Postbus 31, 4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27