PZC ^ipte steun voor nieuwe coalitie PZC Het grootste vloeren- assortiment van Zeeland! Leerlingen ruiken aan bakkersvak "'DA Middelburg niet gelukkig met gemaakte afspraken Domburgers kunnen zich grotendeels vinden in Singelplan Inhalen op Oesterdam is straks verleden tijd Laboratorium wint hoofdprijs symposium nsdag 4 oktober 2005 editie Walcheren Kom langs In onze showroom en laat u verrassen door onze veelzijdige collectie 1 MURRE-MOENS SwSrS«' A F W E R K S Y S T E M E N ïww muS2ens.nl N LOCUS BOUW IN AFBOUWMAHRIALEN WWW LOCUS NI Werkstraf voor Vlissinger rNadia Berkelder JDELBURG - De coalitie sen CDA, PvdA en SGP in de delburgse gemeenteraad nauwelijks op steun reke-i van andere partijen. De nve wethouder H. van Klin- (SGP) werd gisteren met ienvan de 27 stemmen geko- De grootste coalitiepartner Agaf openlijk toe niet geluk te zijn met de gemaakte af- iken. Van Klinken toch werd ge en, kwam doordat er geen te- jaat was. Twee raads- ;n stemden wel op Van Kli'n- maar maakten hun briefje leldig door er een andere it ('voor' en 'SGP') aan toe te gen. Twaalf raadsleden lever- liAdvertentie den hun stembriefje blanco in. Van Klinken zelf stemde niet mee. De WD en Lijst Damman vroegen de PvdA hoe die partij kan regeren met een partij die vrouwen uitsluit van politieke functies. PvdA-fractievoorzitter S. Szarafinski zei het besturen van Middelburg belangrijker te vinden. Ze heeft niet het idee dat vrouwen benadeeld worden door deelname van de SGP aan het college. „Wij hebben de SGP leren kennen als een intege re, sociale en sympathieke frac tie." Over het nieuwe coalitieak koord, waarin afspraken tussen de drie partijen zijn vastgelegd, werd gisteren tijdens de gemeen teraadsvergadering niet gedebat teerd. De overige fracties von den dat het stuk te laat was inge leverd. In dat akkoord staat dat er een onderzoek moet komen naar de bouw van een parkeer garage van drie lagen in de bouwput aan de Zuidsingel. Szarafinski zei na de vergade ring, te verwachten dat uit het onderzoek zal blijken dat er ook andere mogelijkheden zijn om op die plek parkeergelegenheid te realiseren. De ruimte rond de bouwput zou gebruikt kunnen worden om een parkeerkelder van één laag te maken. In dat ge val kan de bouwput worden dichtgegooid. Het CDA gaf nogmaals aan gro te moeite te hebben met het be sluit om te stoppen met de bouw van een theater aan de Zuidsin gel. Daardoor moet een bedrag van ruim acht miljoen euro in één keer worden afgeschreven. Om dat bedrag aan te vullen, moet worden bezuinigd. Boven dien moeten spaarpotjes wor den aangesproken. „Het CDA gaat niet knarsetandend, maar geheel zonder tanden akkoord met dat voorstel", zei P. Casten- miller. Slopen De ChristenUnie probeerde het prille akkoord tussen CDA, PvdA en SGP te slopen door een voostel in te dienen om toch een parkeergarage te bouwen en la ter een besluit te nemen over een theater. Dat voorstel haalde het niet. CDA-wethouder H. Kool-Blok land neemt een deel van de cul tuurportefeuille over van de op gestapte wethouder A. van 't Westeinde. Ze gaat zich vanaf nu met het theater bezighouden. Van Klinken krijgt verkeer, so ciale zaken, reiniging en groen- beheer, milieu en onderwijs. De Zeeuwse bibliotheek, het Zeeuws museum en de Zeeuwse muziekschool worden ook zijn verantwoordelij kheid Burgemeester K. Schouwenaar krijgt meer te doen. Hij krijgt er personeel en organisatie bij. vandereepe :euws-Vlaamse uiszorg goed INEUZEN - Klanten van iszorg Zeeuws-Vlaanderen uiterst tevreden over de iliteit van de zorgverlening dethuiszorginstelling. blijkt uit een landelijk on- oek naar prestaties van szorginstellingën. een score van,; 8,4 (op tien) M totale oordeel van de ten behoort Thuiszorg iws-Vlaanderen tot de top zo'n tachtig .aanbieders in erland. Op de onderdelen be- jvbaarheid en deskundig van de medewerkers en de jening van de klanten is de e boven de negen.Hoewel indoordeel uitermate posi ts, behoeft het enige nuance- Uit het onderzoek büjkt on- meer dat de verschillen tus- de thuiszorginstellingen al te groot zijn. meteen score van 6,5 voor (beid zit Thuiszorg ■ws-Vlaanderen bij de top. Leerlingen van het Nehalennia vmbo in Middelburg mochten gisteren ruiken aan het bakkersvak. door René Schrier MIDDELBURG - Proberen jongeren te interesseren voor het bakkersvak. Met dat doel voor ogen nodigde Bakkerij Bliek uit Middelburg ongeveer twintig leerlingen van de consumptieve afdeling van het Nehalennia vmbo uit Middel burg uit. Gisterochtend mochten ze marsepein ma ken onder leiding van P. Soeteman van de bakkerij. Volgens hem is het voor bak kerijen lastig is om personeel te vinden. Dat heeft tot de uitnodiging van de Neha- lennia-leerlingen geleid. Soeteman be schouwt het als promotie voor de bakke rijen en hoopt dat de jongelui enthou siast worden voor het bakkersvak. Bij Laurens uit Westkapelle heeft het ge werkt. Hij wil graag bakker worden. In Westkapelle natuurlijk. In tegenstelling tot Stacy, die het liefst haar eigen disco theek wil openen. De meeste leerlingen die gisteren bij Bliek aanwezig waren zitten in de derde klas van het vmbo consumptieve technie ken. In het vierde jaar wordt pas de uits plitsing gemaakt tussen horeca enerzijds en brood en banket anderzijds. Overi gens is er volgens M. Ederveen van Neha lennia sprake van een toenemende be langstelling voor het bakkersvak, zoda nig dat de leerlingen vanaf volgend jaar al in de derde klas de keus voor horeca of de bakkerij kunnen maken. Vanuit het bedrijfsleven is nog weieens kritiek te ho ren op de kloof tussen de theorie en de praktijk. Maar volgens Soeteman kan Advertentie 86% van de mensen die werk zoeken in de detailhandel zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de detailhandel. het alfabet van Zeeland WeGeNeR dagbladen door Miriam van den Broek DOMBURG - De Rabobank en de C1000 in Domburg zouden moeten verhuizen naar het par keerterrein aan de Traverse. Op de plaats van de huidige Rabo bank en de basisschool komen twee parkeergarages en aan de Singel kunnen een hotel en een restaurant komen. Dat staat in het gisteren gepresenteerde plan Singelgebied Domburg. Het schetsplan is een initiatief van de gemeente Veere, de Rabo bank Noordwest-Walcheren en de Innovatie Coöperatie Noord west-Walcheren. Twee jaar gele den besloten zij samen een plan voor het gebied rond de Singel in Domburg te maken. Het ruwe plan werd gisteravond gepresen teerd aan inwoners van Dom burg. Een van de belangrijkste punten uit het plan is de verhuizing van de C1000 en de Rabobank naar het parkeerterrein tegenover het gemeentehuis. Plet idee is om daar de zogenoemde gerich te aankopen te concentreren. Mensen kunnen daar terecht voor de praktische boodschap pen. In het centrum blijven dan de recreatieve of toeristische winkels over. Bezoekers aan de winkels aan de Traverse, kun nen op het dak van de winkels parkeren. De verhuizing van de basis school naar het oude sportveld bij de J.W. Schuurmanstraat is al wat verder uitgewerkt. Deze week neemt de gemeenteraad een beslissing over de verhui zing. Op de huidige plaats van de school is volgens het plan ruim te voor een halfverdiepte par keergarage met 180 plaatsen. Hetzelfde aantal parkeervakken komt in een soortgelijke parkeer garage op de plaats van de Rabo bank. Boven de garages kunnen woningen komen. Tussen de Zuidstraat en de Schuitvlotstraat moet een nieuw straatje komen dat een cultuur-as wordt tussen de Sin gel en het gebied rondom het Marie Tak van Poortvlietmu- seum. Het straatje komt aan de kant van de Singel uit in een pleintje. Op de hoek van dat pleintje, waar nu de peuterspeel zaal is, zou een hotel niet mis staan, vindt de projectgroep Sin gelgebied. In totaal is er in het plan ruimte voor 110 woningen. wordt. Dat blijkt uit gegevens van de provincie. Er geldt op de weg een maximumsnelheid van honderd kilometer per uur maai bij de laatste meetdag van de provincie bleek veertig procent van de automobilisten zich daar niet aan te houden. THOLEN - Wegwerkers zijn druk in de weer lange, doorge trokken kalkstrepen te trekken op het wegdek. Inhalen is er op de Oesterdam straks niet meer bij. Over een lengte van vijf kilome ter laat de provincie Zeeland een dubbele doorgetrokken streep aanbrengen. Het wordt gedaan om de verkeersveilig heid te vergroten. Eerst was in halen vanaf een kant nog wel mogelijk. Maar dat is straks ver leden tijd. Een dubbele doorge trokken streep in het midden van de weg laat er geen misver stand over bestaan. Het gaat met name over de weggedeeltes voor en na het recreatiegebied De Speelmansplaten en voor en na de brug bij de Bergse Diep- sluis. De Oesterdam is een weg waar vaak te hard gereden MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse heeft gisteren een 46-jarige inwoner van Vlis- singen voor een aantal verkeersdelicten veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. De man werd 24 januari dit jaar in Vlissingen betrapt met een alcoholgehalte van 390 microgram, bijna tweemaal de maximum toegestane hoeveelheid. Het was gisteren de vijfde keer dat de Vlissinger zich voor dronken rijden moest verantwoorden. „De politie houdt mij extra in de gaten", was het verweer. Agenten zagen de verdachte 7 juli op Rijksweg A58 op nieuw rijden, terwijl hij wist dat hem een rijverbod was Daarnaast was het rijbewijs ongeldig verklaard. De Vlis singer gaf alle feiten toe. „Hoe moet het anders? Ik heb een koffieshop en ik moet voer halen voor mijn beesten in Ritthem." Officier van justitie H. Benaissa hield er een andere me ning op na. „U was gewaarschuwd, maar u lapt alle re gels aan uw laars. Het doet u allemaal niks." De officier eiste zes weken gevangenisstraf. Raadsman E. Smit vond dat zijn cliënt best een werkstraf kon worden gegund. „Hij is goudeerlijk." Van de auto, die door de politie in beslag was genomen, had de Vlissinger afstand gedaan. De politierechter ging voor één keer overstag door de man een werkstraf op te leggen. Bromfietscontrole: zes boetes KOUDEKERKE - De politie heeft tijdens een bromfiets controle, gisterochtend tussen kwart voor acht en kwart over negen in de Middelburgsestraat in Koudekerke zes bekeuringen uitgedeeld. Vijf personen kregen een boete omdat hun brommer te veel vermogen had en een bromfietser reed zonder certifi caat. Snorfiets gestolen in Vlissingen VLISSINGEN - In de Kasteelstraat in Vlissingen is zon dagnacht een snorfiets gestolen. Het gaat om een zwarte Peugeot Velofax. De waarde van de snorfiets is niet be kend. Bedrijfsinbraak in Middelburg MIDDELBURG - In een bedrijfspand aan de Hans Lipper- heystraat in Middelburg zijn een cv-ketel, een boor, een expansievat en installatiemateriaal gestolen. Bij elkaar hebben de spullen een waarde van duizenden euro's. De inbraak moet tussen zaterdagochtend elf uur en gisteroch tend zeven uur gepleegd zijn. foto Ruben Oreel dat haast niet anders: „Op school leren ze misschien een sprits spuiten. Hier in de bakkerij in de praktijk hebben we tal rijke soorten koekjes die gespoten moe ten worden." Rondleiding Na de ochtend aan de marsepein besteed te hebben, kregen de leerlingen 's mid dags een rondleiding door de fabriek van Bliek en ging de aandacht naar de trots van het bedrijf, de 30.000 tot 40.000 bo lussen die dagelijks uit de ovens komen. TERNEUZEN - Het kli- nisch-chemisch laboratorium van Ziekenhuis Zeeuws-Vlaan deren heeft tijdens het Philips-symposium de hoofd prijs gewonnen met een presen tatie over anemie. Het Philips-symposium wordt tweejaarlijks gehouden en gaat over laboratorium-automatise ring. Het Anemieproject van Zie kenhuis Zeeuws-Vlaanderen kwam uit vijf inschrijvingen als beste naar voren. De diagnose anemie, beter be kend als bloedarmoede, wordt jaarlijks bij ongeveer duizend patiënten in Zeeuws-Vlaande ren gesteld. Het klinisch-chemisch laborato rium van Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen is begin dit jaar begonnen met een project om de diagnose sneller te stel len. (Advertentie) De ongeveer honderd Dombur gers die naar de informatie avond kwamen, konden zich in grote lijnen vinden in het plan, Toch werd één onderdeel uit het plan gisteravond meteen van ta fel geveegd. Het idee om rond de molen een duinlandschap aan te leggen met daarin duinvilla's, zag niemand zitten. „Bij mijn weten heeft een molen altijd in een polderachtig landschap ge staan, niet in een duinland schap. Bovendien horen er geen duinen in het midden van het dorp", zeiden bezoekers. De aanwezigen uitten hun be zorgdheid over het uiteindelijke aantal parkeerplaatsen en de route die automobilisten gaan nemen. Ook werd de gemeente, op het hart gedrukt de Traverse en de Brouwersbuurt door te trekken tot aan de Nijverheids- weg zodat het doorgaande ver keer niet langer door het cen trum hoeft te rijden. In december beslist de gemeente raad of het plan Singelgebied verder uitgewerkt mag worden. Maak een tekening van Goes zoals de stad er over 25 jaar uit ziet (of zoals die er volgens jou over 25 jaar uit zou moeten zien). Het mag ook een tekening zijn van een voor jou bijzondere plek in Goes in de toekomst. Alleen Goese kinderen van acht tot en met veertien jaar kunnen meedoen aan deze prijsvraag. Schrijf er een korte toelichting bij waarin je uitlegt waarom je juist deze tekening hebt gemaakt! De drie meest originele inzendingen wor den beloond met eeri prijs, die we nu nog even geheim houden. De beste tekeningen krijgen een plaatsje in de vierde speciale PZC-bijlage over de zes honderdste verjaardag van de stad Goes, die binnenkort verschijnt. Stuur je tekening en je korte toelichting voor 8 oktober met je naam en adres en leeftijd naar PZC, Prijsvraag Goes 600, Postbus 31, 4460 AA Goes het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Bierproeven Vandaag eentje waar we ons een beetje voor schamen. Het gaat over een berichtje in de krant van maandag over een wedstrijd bierproeven. We slaagden erin om het in zo'n kort bericht te hebben over 'bierbroeven', vervolgens 'boerproevers' en tot slot we derom 'bierbroeven'. Hier rest maar één conclusie. De verslaggever heeft zelf aan de wedstrijd bierproeven mee gedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11